Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης τόσο νωρις


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μόλις έκανα εγγραφή και θέλω λίγη βοήθεια! Τους τελευταίους μήνες επερνα αντισυλιπτικα για πολυκιστικες και να ρυθμίσω τον κύκλο μου. Η τελευταία μου περίοδος ήταν 9-12 του μήνα.εχω κύκλο 27 ημερών! Στις 14 του μήνα είχα ελεύθερη επαφή και μετά στις 15,16,17,19,20,21(ωορηξια)και 22 του μήνα..έχω 2 με 3 μέρες τώρα μια ελαφριά ζαλάδα που έρχεται και φεύγει κάτι μια κατά πονακια τύπου περιόδου αλλα και αυτά έφυγαν συγκινουμε λίγο ευκολότερα και σήμερα νιώθω το σώμα.μου όπως όταν περιμένω περίοδο..  νιώθω ένα γενικό μούδιασμα κάτω στην περιοχή..θεωρώ πως είναι νωρίς αλλά να είναι όλα τόσο στο μυαλό μου?! (Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά θέλω πολύ ένα παιδι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να υποθέσω ότι σταμάτησες τα αντισυλληπτικά;Δε θέλω να φανώ αγενής αλλά σε τι αποσκοπουν τέτοιες ερωτήσεις;Το φόρουμ δεν είναι το μαντείο των Δελφών για να προβλέπουμε αν κάποια κοπέλα είναι έγκυος η όχι.Υπαρχουν πολύ πιο εγκυρες λυσεις οπως το να κάνεις ένα τεστ η μία μοριακή.Καλη τύχη!

Χοριακη

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι σταμάτησα τα αντισηπτικά με τις οδηγίες του γιατρού μου φυσικά.. και δεν είπα ότι είστε μαντείο και να μαντέψετε ρώτησα απλά εάν υπάρχουν άλλες γυναίκες με παρόμοια σύμπτωμα... αλλά μάλλον σε προσέβαλα συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argiro_lo είπε:

Ναι σταμάτησα τα αντισηπτικά με τις οδηγίες του γιατρού μου φυσικά.. και δεν είπα ότι είστε μαντείο και να μαντέψετε ρώτησα απλά εάν υπάρχουν άλλες γυναίκες με παρόμοια σύμπτωμα... αλλά μάλλον σε προσέβαλα συγνωμη

Αργυρώ μου καλημέρα.

Τον περασμένο μηνα ειχα και γω πανω κατω τα ιδια συμπτωματα  με ελευθερες επαφες κυριως τις μερες της ωορηξιας. Παρολο που κι εγω ετσι ενιωθα εντουτοις αδιαθετησα. Ισως σοκαρετε ο οργανισμος δεν ξερω.. αυτον το μηνα δεν εχω καθολου συμπτωματα χαχα. Οποταν μην χαννεις τις ελπιδες σου και μας ευχομαι οτι καλυτερο συντομα! Αναμενω νεα σου =]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι όπως τα έχω μετρημένα είχα επαφές σε όλες τις γόνιμες μερες και πριν από αυτές και έχει τελειώσει η ωορηξια μου! Τι να πω ελπίζω να μην αδιάθετισω! Και εύχομαι και σε εσένα αυτό το μήνα να σου έρθει η έκπληξη έστω και χωρίς συμπτώματα.! Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα για τεστ και θα σε ενημερώσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Argiro_lo είπε:

Εμένα έτσι όπως τα έχω μετρημένα είχα επαφές σε όλες τις γόνιμες μερες και πριν από αυτές και έχει τελειώσει η ωορηξια μου! Τι να πω ελπίζω να μην αδιάθετισω! Και εύχομαι και σε εσένα αυτό το μήνα να σου έρθει η έκπληξη έστω και χωρίς συμπτώματα.! Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα για τεστ και θα σε ενημερώσω 

Κανονικα ποτε αναμενεις περιοδο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argiro_lo είπε:

Σε 12 μέρες... γιαυτό θεωρώ πως είναι λίγο νωρίς..αλλά έχω κάτι πονακια χαμηλά που μου θυμίζουν λίγο περίοδο...

Τότε σημαίνει ότι είσαι πολύ κοντά στην ωορρηξια κ πολυ πιθανο από εκεί τα διάφορα συμπτωματα

Συν οι αλλαγές που έκοψες τα χάπια, συν που τρελενεται λιγο ο οργανισμός με τις ελεύθερες επαφές που ειπε κ η άλλη κοπελα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ στην ζωή μου συμπτωμα στην ωορηξια αλλα ναι μπορεί και αυτό... αν και όπως τα μετράω πρέπει να περασε η ωορηξια μου... μπορεί να κάνω και λάθος κορίτσι μου και να μην έχω σωστά μετρημένες τις μέρες.... εγώ πάντως θα συνεχίσω την προσπαθεια και αυτές τις μέρες... ευχαριστώ για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Argiro_lo είπε:

Δεν είχα ποτέ στην ζωή μου συμπτωμα στην ωορηξια αλλα ναι μπορεί και αυτό... αν και όπως τα μετράω πρέπει να περασε η ωορηξια μου... μπορεί να κάνω και λάθος κορίτσι μου και να μην έχω σωστά μετρημένες τις μέρες.... εγώ πάντως θα συνεχίσω την προσπαθεια και αυτές τις μέρες... ευχαριστώ για την βοηθεια

Η δ είχες η δ τα είχες παρατηρήσει γτ δ ήθελες μωρο

Η άρχισες τώρα να έχεις συμπτώματα λόγω των χαπιών η των επαφων

Συμπτώματα από την ωορρηξια μπορεί να έχουμε κ κανα δυο μερες μετα

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι πιθανά... είναι η πρώτη φορά στην ζωή μου κάνω ελεύθερα ελεύθερα... ναι μπορεί να μην τα έδωσα ποτε σημασία...θα κάνω αναγκαστικά λίγες μέρες υπομονή και θα πάρω το τεστ 5 ημερών νωρίτερα από την περίοδο... 

Just now, vikib είπε:

Η δ είχες η δ τα είχες παρατηρήσει γτ δ ήθελες μωρο

Η άρχισες τώρα να έχεις συμπτώματα λόγω των χαπιών η των επαφων

Συμπτώματα από την ωορρηξια μπορεί να έχουμε κ κανα δυο μερες μετα

Επερνα και πριν 2 χρόνια χάπια και μου είπε ο γιατρός να τα σταματήσω αλλα τότε δεν θυμάμαι να είχα τέτοια συμπτώματα... μετά χάλασε πάλι ο κύκλος μου και γιαυτό τα αρχίσαμε ξανά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argiro_lo είπε:

Γεια σας κορίτσια μόλις έκανα εγγραφή και θέλω λίγη βοήθεια! Τους τελευταίους μήνες επερνα αντισυλιπτικα για πολυκιστικες και να ρυθμίσω τον κύκλο μου. Η τελευταία μου περίοδος ήταν 9-12 του μήνα.εχω κύκλο 27 ημερών! Στις 14 του μήνα είχα ελεύθερη επαφή και μετά στις 15,16,17,19,20,21(ωορηξια)και 22 του μήνα..έχω 2 με 3 μέρες τώρα μια ελαφριά ζαλάδα που έρχεται και φεύγει κάτι μια κατά πονακια τύπου περιόδου αλλα και αυτά έφυγαν συγκινουμε λίγο ευκολότερα και σήμερα νιώθω το σώμα.μου όπως όταν περιμένω περίοδο..  νιώθω ένα γενικό μούδιασμα κάτω στην περιοχή..θεωρώ πως είναι νωρίς αλλά να είναι όλα τόσο στο μυαλό μου?! (Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά θέλω πολύ ένα παιδι)

Καλημέρα! Πράγματι είναι πολύυυ νωρίς ακόμη για συμπτώματα. Τα αντισυλληπτικά είναι για αντισύλληψη. Μάλλον δεν ενημέρωσες τον γιατρό σου ότι θέλετε να κάνετε παιδάκι. Όταν θέλεις να προσπαθήσεις για παιδί και πρέπει να στρώσεις τον κύκλο σου υπάρχουν άλλες λύσεις (φαρμακευτικη αγωγή, βιταμίνες). Εγώ είχα άστατο κύκλο λόγω κυστικων ωοθηκών (δεν έχω το σύνδρομο). Με βοήθησαν παααρα πολύ οι βιταμίνες inofert. Ψαξτο λίγο στο διαδίκτυο. Μου πήρε ένα δίμηνο για να στρώσει ο κύκλος. Σου εύχομαι από καρδιάς όλα να σου έρθουν όπως αγαπάς! 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είπα απλά ότι ήθελα να τα σταματήσω... και μου είπε ότι μετά από έναν χρόνο αγωγής λογικά θα είναι καλύτερα ο κύκλος μου πλέον... δεν ανέφερα για παιδι... είπαμε αν έρθει καλοδεχουμενο..αν δω όμως ότι έχω πάλι τα ίδια φυσικά και θα πάω να δω τι άλλο μπορώ να κάνω πέρα από τα χάπια..  εσύ κατάφερες τελικά με τις βιταμίνες να πιάσεις ή δεν θέλετε?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...