Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Εγκυμοσύνη και καφε υγρά


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια και θα ήθελα τα φώτα σας! Ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα! 24/12 είχα εξωμητριο και έκανα χειρουργείο όποτε με μια σάλπιγγα τώρα κάναμε τις απαραίτητες εξετάσεις και αφού ήταν όλα καλά πήρα το Οκ από το γιατρό να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες!!! Έχω κύκλο 25-27 μέρες στην 25η είχα λίγα καφέ και νόμιζα ότι ήταν περίοδος αλλά τίποτα μόνο καφέ!Την 28η αποφάσισα να κάνω ένα τεστ το οποίο βγήκε θετικό! Σήμερα που είναι η 29η μέρα έκανα Β-χοριακη και βγήκε 39,58 και προγεστερόνη 8,45 ο γιατρός μου είπε να ξανά πάω τη Δευτέρα και να βάζω το βράδυ υποθετο utrogestan για τα καφέ που έχω γιατί δεν έχουν σταματήσει!!! Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία; 

Να προσθέσω ότι η εγκυμοσύνη ήρθε τον ίδιο μήνα που έκανα τη σαλπιγγογραφια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mimika34 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια και θα ήθελα τα φώτα σας! Ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα! 24/12 είχα εξωμητριο και έκανα χειρουργείο όποτε με μια σάλπιγγα τώρα κάναμε τις απαραίτητες εξετάσεις και αφού ήταν όλα καλά πήρα το Οκ από το γιατρό να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες!!! Έχω κύκλο 25-27 μέρες στην 25η είχα λίγα καφέ και νόμιζα ότι ήταν περίοδος αλλά τίποτα μόνο καφέ!Την 28η αποφάσισα να κάνω ένα τεστ το οποίο βγήκε θετικό! Σήμερα που είναι η 29η μέρα έκανα Β-χοριακη και βγήκε 39,58 και προγεστερόνη 8,45 ο γιατρός μου είπε να ξανά πάω τη Δευτέρα και να βάζω το βράδυ υποθετο utrogestan για τα καφέ που έχω γιατί δεν έχουν σταματήσει!!! Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία; 

Να προσθέσω ότι η εγκυμοσύνη ήρθε τον ίδιο μήνα που έκανα τη σαλπιγγογραφια!!

Μιμικα καλησπερα,δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά από φίλες μου κ κοπέλες μέσα εδώ ξέρω παααρα πολλές εγκυουλες οι οποίες είχαν αίμα καφέ στην αρχή ή κ πιο μετά στην εγκυμοσύνη τους κ πήγε μια χαρά!!

Γενικώς να ξέρεις πως το καφέ αίμα θεωρείται "παλιό" κ ακίνδυνο κ είναι είτε απο την εμφύτευση είτε απο αγγεία στη μήτρα τα οποία σπάνε με τις διεργασίες που γίνονται εκεί μέσα..

Εφόσον το ξέρει κ ο γιατρός σου οοολα θα πάνε καλά,!!

Εύχομαι να έχεις μια καλή κ τελειωμηνη εγκυμοσυνη:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!! Πάλι καλά που είστε και εσείς και παίρνουμε θετική ενέργεια και κουράγιο!!! Κάτι άλλο διάβασα καταλάθος σήμερα που μου είπε ο γιατρός να πάρω utrogestan ότι μια παρτίδα είχε αποσυρθεί και είχα τα χάπια από την προηγούμενη φορά(που τελικά δεν χρειάστηκε να παρω) και έτσι από περιέργεια είδα την παρτίδα και ήταν από αυτά που είχαν αποσυρθεί!!! Εννοείτε πήγε και πήρα αλλά και τα πέταξα αυτά!!! Ξέρουμε κάτι γι'αυτό; Γιατί τα είχαν αποσύρει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mimika34 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Πάλι καλά που είστε και εσείς και παίρνουμε θετική ενέργεια και κουράγιο!!! Κάτι άλλο διάβασα καταλάθος σήμερα που μου είπε ο γιατρός να πάρω utrogestan ότι μια παρτίδα είχε αποσυρθεί και είχα τα χάπια από την προηγούμενη φορά(που τελικά δεν χρειάστηκε να παρω) και έτσι από περιέργεια είδα την παρτίδα και ήταν από αυτά που είχαν αποσυρθεί!!! Εννοείτε πήγε και πήρα αλλά και τα πέταξα αυτά!!! Ξέρουμε κάτι γι'αυτό; Γιατί τα είχαν αποσύρει;

Δεν έχω ιδέα...

Ψάξου λίγο στο ίντερνετ μήπως δεις κάτι κ ρωτά κ τον γιατρό σου να στο επιβεβαίωσει..

Τώρα που το έψαξα λίγο λέει ήταν θέμα λάθος προδιαγραφων της εμφάνισης τους οπότε όχι κάτι σοβαρο;)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...