Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Και ΝΑΙ!!!! Βγήκαν τα αποτελέσματα απ το Νιπτ!!!! Όλα τέλεια!!! Είμαι πολύ ευτηχισμενη!!!! Επιτέλους ανασανα να χαρώ και γω λιγάκι:xΤόσες μέρες στην αγωνία με εφιαλτες!!!! Και βγήκε και το φύλο... Κοριτσάκι.. Αν και η αλήθεια είναι ότι ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε!! Γερά παιδάκια σε όλες μας κορίτσια!!! Μέσα απ τη καρδιά μου!!!! 

@vivi.nik. Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό και το papp a!!! 

Ααααχουυυυ.... ΤΙ ΥΠΈΡΟΧΑ ΝΕΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ .... μπράβο βρε Βαλεντινακι μου .. χάρηκα πάρα πολύ..τέλος οι εφιάλτες ... χαιδευουμε κοιλίτσα χαμογελάμε και προχωράμε ... ♡♡♡♡♡♡

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια τα συμπληρώματα, εννοώ σιδηρο ασβέστιο, με ποια σειρά τα παίρνετε; ισχύει ότι το ασβέστιο δεν πρέπει να πιεις γάλα γιατί δεν κάνει καλή απορρόφηση; 

Επίσης υπήρχε κάποια μανιώδης καπνίστρια πριν την εγκυμοσύνη;; πως την παλεύει;; :(

Γεια σου Βαλεντίνα! Εγώ κάπνιζα ένα πακέτο πριν την εγκυμοσύνη. Πως την παλεύω. Χμ. Ο γιατρός μου είπε να τα μειώσω στα 4. Κ έτσι κ έκανα. Προσπαθώ σταδιακά να το μειώσω κ άλλο και να το κόψω. Νιώθω τρομερές τύψεις. Εσυ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

Και ΝΑΙ!!!! Βγήκαν τα αποτελέσματα απ το Νιπτ!!!! Όλα τέλεια!!! Είμαι πολύ ευτηχισμενη!!!! Επιτέλους ανασανα να χαρώ και γω λιγάκι:xΤόσες μέρες στην αγωνία με εφιαλτες!!!! Και βγήκε και το φύλο... Κοριτσάκι.. Αν και η αλήθεια είναι ότι ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε!! Γερά παιδάκια σε όλες μας κορίτσια!!! Μέσα απ τη καρδιά μου!!!! 

@vivi.nik. Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό και το papp a!!! 

Αχ  κορίτσι μου συγχαρητήρια... Καλέ συγκινήθηκα... Όλα καλά από εδώ και πέρα χωρίς άλλες λαχταρες!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίνα3 είπε:

Γεια σου Βαλεντίνα! Εγώ κάπνιζα ένα πακέτο πριν την εγκυμοσύνη. Πως την παλεύω. Χμ. Ο γιατρός μου είπε να τα μειώσω στα 4. Κ έτσι κ έκανα. Προσπαθώ σταδιακά να το μειώσω κ άλλο και να το κόψω. Νιώθω τρομερές τύψεις. Εσυ; 

Και γω τρομερές τύψεις!! Και κάθε φορά λέω ότι τέλος!! Αλλά... Πάντως και στο πρώτο μου γιο γύρω στον 6ομηνα νομίζω το έκοψα τελείως και στο θηλασμό.. Αλλά μετά από κάνα χρόνο ξανάρχισα. Εμείς οι γυναίκες είμαστε άτιμες με το τσιγάρο. Δύσκολα το κόβουμε. Ενώ ο άντρας το κόβει. Πάντως είναι πολύ δύσκολο μια καπνίστρια με καταλαβαίνει. Έχω κι αυτή τη ρημάδια τη δυσκοιλιοτητα που με το τσιγάρο βοηθιεμαι:wink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Και ΝΑΙ!!!! Βγήκαν τα αποτελέσματα απ το Νιπτ!!!! Όλα τέλεια!!! Είμαι πολύ ευτηχισμενη!!!! Επιτέλους ανασανα να χαρώ και γω λιγάκι:xΤόσες μέρες στην αγωνία με εφιαλτες!!!! Και βγήκε και το φύλο... Κοριτσάκι.. Αν και η αλήθεια είναι ότι ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε!! Γερά παιδάκια σε όλες μας κορίτσια!!! Μέσα απ τη καρδιά μου!!!! 

@vivi.nik. Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό και το papp a!!! 

Αχ μπράβο, πολύ χάρηκα!!!! Επιτέλους, να ηρεμισετε και εσεις!!! Μονο χαρα και θετικες σκέψεις απο εδω και πέρα!!


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pepi88 είπε:

@Mighty86 που είσαι χαμένη όλα καλά;;;

Ευχαριστώ καλή μου @Vaso11.4.11 εσύ πως είσαι με τους εμετούς;;

Ειχα να κανω μια εβδομαδα. Χθες εκανα εναν ομως το βραδυ κ ηταν βαρβατος. Πολυ αναγουλα χθες! Σήμερα ειμαι καλυτερα αλλα οι αναγουλες γενικα ακομα δεν με έχουν αφήσει! Ελπίζω απο την επομενη εβδομαδα που θα μπω στην 12η να περιοριστούν κ αλλο. 

Just now, vivi.nik. είπε:

Κορίτσια μου όλα πολύ καλά με την Αυχενική!!! Ήταν πολύ ζωηρό το μικρούλι μας! Περιμένουμε και τα αποτελέσματα από Παπ α τώρα! Δεύτερος γιος! :x

Συγχαρητήρια Βιβη μουυυυ!!!! Με το καλο να δεχτείτε το 2ο αντράκι σας! Χαίρομαι πάρα πολύ που ειναι ολα καλα!!! ❤❤❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Κορίτσια μου όλα πολύ καλά με την Αυχενική!!! Ήταν πολύ ζωηρό το μικρούλι μας! Περιμένουμε και τα αποτελέσματα από Παπ α τώρα! Δεύτερος γιος! :x

Γιουπιιιιι, τελεια νεα και απο σενα!! Πολύ χάρηκα!! :) Συγχαρητήρια! 

 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Και ΝΑΙ!!!! Βγήκαν τα αποτελέσματα απ το Νιπτ!!!! Όλα τέλεια!!! Είμαι πολύ ευτηχισμενη!!!! Επιτέλους ανασανα να χαρώ και γω λιγάκι:xΤόσες μέρες στην αγωνία με εφιαλτες!!!! Και βγήκε και το φύλο... Κοριτσάκι.. Αν και η αλήθεια είναι ότι ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε!! Γερά παιδάκια σε όλες μας κορίτσια!!! Μέσα απ τη καρδιά μου!!!! 

@vivi.nik. Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό και το papp a!!! 

Συγχαρητήρια Βαλεντινα μου! Τι ωραια νέα! Με το καλο να δεχτείτε το κοριτσακι σας! :wub:

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Μπράβο Βιβή μου!! Με το καλό και το δεύτερο αντράκι σου!! Είσαι η πρώτη πως μας λέει ξεκάθαρα το φύλο! Τόσο προικισμένος??? Χάχαχα Το παπ α αύριο θα βγει? 

Χαχαχαχα έτσι φαίνεται!! Το είδαμε Κ εμείς πολύ ξεκάθαρα! Ήταν με τα πόδια ανοιχτά!  Το Παπ α αύριο λογικά, ναι! Μόνο για τον πλακούντα μου είπαν θέλει λίγο προσοχή, γιατί δεν πατάει τόσο καλά και μπορεί εύκολα να κάνει αποκόλληση. Το εμβρυακι όμως είναι μια χαρά σε όλες τις μετρήσεις! Περιμένουμε τα δικά σου τώρα!!!

Just now, valentina23 είπε:

Και ΝΑΙ!!!! Βγήκαν τα αποτελέσματα απ το Νιπτ!!!! Όλα τέλεια!!! Είμαι πολύ ευτηχισμενη!!!! Επιτέλους ανασανα να χαρώ και γω λιγάκι:xΤόσες μέρες στην αγωνία με εφιαλτες!!!! Και βγήκε και το φύλο... Κοριτσάκι.. Αν και η αλήθεια είναι ότι ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε!! Γερά παιδάκια σε όλες μας κορίτσια!!! Μέσα απ τη καρδιά μου!!!! 

@vivi.nik. Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό και το papp a!!! 

Κοριτσάκι μου!!!! Υπέροχα νέα!!!! Τι καλά!!!! Να απολαύσεις τώρα την εγκυμοσύνη σου όσο δεν πάει!!! Το κοριτσάκι σου είναι υγιέστατο!!!!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ειχα να κανω μια εβδομαδα. Χθες εκανα εναν ομως το βραδυ κ ηταν βαρβατος. Πολυ αναγουλα χθες! Σήμερα ειμαι καλυτερα αλλα οι αναγουλες γενικα ακομα δεν με έχουν αφήσει! Ελπίζω απο την επομενη εβδομαδα που θα μπω στην 12η να περιοριστούν κ αλλο. 

Συγχαρητήρια Βιβη μουυυυ!!!! Με το καλο να δεχτείτε το 2ο αντράκι σας! Χαίρομαι πάρα πολύ που ειναι ολα καλα!!! ❤❤❤

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Με το καλό και η δική σου Αυχενική!!!! Να ανέβουμε όλες μας αυτό το σκαλοπάτι με θετικά νέα και θα δείτε πόσο πιο πολλή θετική σκέψη θα υπάρχει μετά !!!!

Just now, Rina-Katerina είπε:

Γιουπιιιιι, τελεια νεα και απο σενα!! Πολύ χάρηκα!! :) Συγχαρητήρια! 

 

Σ ευχαριστώ πολυ πολυ!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@vivi.nik. Πόση ώρα κράτησε η εξέταση?? Σου εξηγούσε παράλληλα?? Είχε μεγάλη αναμονή? Πόσο έδωσες αν επιτρέπεται? Στα ρωτάω όλα αυτά γτ αν θυμάσαι στο ίδιο θα πάω κ εγώ.. Σορρυ αν σε ζάλισα :roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Κορίτσια μου όλα πολύ καλά με την Αυχενική!!! Ήταν πολύ ζωηρό το μικρούλι μας! Περιμένουμε και τα αποτελέσματα από Παπ α τώρα! Δεύτερος γιος! :x

Αχ τι καλααααα!!πολύ πολύ χαίρομαι!!με το καλό ο μπέμπης σου!!!

Just now, valentina23 είπε:

Και γω τρομερές τύψεις!! Και κάθε φορά λέω ότι τέλος!! Αλλά... Πάντως και στο πρώτο μου γιο γύρω στον 6ομηνα νομίζω το έκοψα τελείως και στο θηλασμό.. Αλλά μετά από κάνα χρόνο ξανάρχισα. Εμείς οι γυναίκες είμαστε άτιμες με το τσιγάρο. Δύσκολα το κόβουμε. Ενώ ο άντρας το κόβει. Πάντως είναι πολύ δύσκολο μια καπνίστρια με καταλαβαίνει. Έχω κι αυτή τη ρημάδια τη δυσκοιλιοτητα που με το τσιγάρο βοηθιεμαι:wink:

Εγώ κάνω 2 το πρωί για την τουαλέτα πάντως ..λυπάμαι αλλά ειναι το μόνο που βοηθάει.. άλλιως μπορεί να κάνω και βδομάδα..

Just now, valentina23 είπε:

Και ΝΑΙ!!!! Βγήκαν τα αποτελέσματα απ το Νιπτ!!!! Όλα τέλεια!!! Είμαι πολύ ευτηχισμενη!!!! Επιτέλους ανασανα να χαρώ και γω λιγάκι:xΤόσες μέρες στην αγωνία με εφιαλτες!!!! Και βγήκε και το φύλο... Κοριτσάκι.. Αν και η αλήθεια είναι ότι ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε!! Γερά παιδάκια σε όλες μας κορίτσια!!! Μέσα απ τη καρδιά μου!!!! 

@vivi.nik. Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό και το papp a!!! 

Έλα ρε κορίτσια τι ωραία νέα και σήμερα!!άντε και έρχεται η κορακλα!! επιτέλους θα ηρεμήσεις γλυκιά μου!!

  • Ευχαριστώ 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , giwta_86 είπε:

@vivi.nik. Πόση ώρα κράτησε η εξέταση?? Σου εξηγούσε παράλληλα?? Είχε μεγάλη αναμονή? Πόσο έδωσες αν επιτρέπεται? Στα ρωτάω όλα αυτά γτ αν θυμάσαι στο ίδιο θα πάω κ εγώ.. Σορρυ αν σε ζάλισα :roll:

Κοριτσάκι μου ώρα δεν θυμάμαι ακριβώς, νομίζω γύρω στα 15-20 λεπτά! Μου εξηγούσε κάποια πράγματα, ναι, οχι τα πάντα! Εδωσα 140 (ειχα γραψει το παπ Α οπότε γλίτωσα 20 ευρω- στο γράφει Κ η γραμματέας εκεί, αν δεν το έχεις γράψει ηδη)

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. said:

Κοριτσάκι μου ώρα δεν θυμάμαι ακριβώς, νομίζω γύρω στα 15-20 λεπτά! Μου εξηγούσε κάποια πράγματα, ναι, οχι τα πάντα! Εδωσα 140 (ειχα γραψει το παπ Α οπότε γλίτωσα 20 ευρω- στο γράφει Κ η γραμματέας εκεί, αν δεν το έχεις γράψει ηδη)

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. Μου την έχει γράψει ήδη ο γυναικολογος και μένα.. Ανυπομονώ και αγωνιώ παράλληλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται βρε κορίτσια μόνο εγώ δεν είδα στην αυχενικη τι είναι κορίτσι η αγόρι. Χαχαχα υπομονή μέχρι 22 που έχω το επόμενο υπέρηχο 

@valentina23 πολύ χαρηκα κορίτσι με το αποτέλεσμα σου. Όλα καλά να σου πάνε 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...