Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Thalia88 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες και τις ήδη μανούλες.. 

αν όλα πάνε καλά θα είμαι και εγώ μια μανούλα της άνοιξης με π.η.τ 19/3. Είμαι στην 13η εβδομάδα, έχω κάνει την αυχενική και το papp a με καλά αποτελέσματα. (Δόξα το Θεό!!) Πρώτη εγκυμοσύνη που την περίμενα πως και πως αλλά με έχει ταλαιπωρήσει πολύ καθώς έχω έντονες ναυτίες, μερικούς εμετούς, έντονη αηδία από τις μυρωδιές και δεν αισθάνομαι τίποτα άλλο εκτός απο άρρωστη. :blink: Ελπίζω να σταματήσουν σιγά σιγά τα όμορφα αυτά συμπτώματα για να χαρώ την εγκυμοσύνη. Μόνη μου αποζημίωση που βλέπω το σποράκι μου στον υπέρηχο να χοροπηδάει πάνω κάτω και να αναπτύσσεται καλά! 

Καλώς σας βρήκα κορίτσια ..!!

Καλως ήρθες και απο μενα!! Εγω ειμαι 12 εβδομάδων και 2 ημερών.. Αχ κανε κουραγιο, θα περάσει ολο αυτο, που θα πάει! Να σκέφτεσαι το τελικο στοχο, δλδ το ζουζουνακι στην αγκαλιά σου και να παίρνεις δυναμη απο αυτο. 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thalia88 είπε:

Νιπτ ε;;; το ακουω συχνα τωρα τελευταία, πρέπει να κάνουμε όλες; η αυχενική και το pappa δεν αρκούν; Δεν παίρνω τίποτα ακόμα λόγω ναυτίας και εμετών, δεν μπορώ μόνο που πάω να καταπιώ αμέσως εμετός. Έπαιρνα φυλλικο, προγεστερόνη και σαλοσπίρη, τα έκοψα όταν άρχισαν τα συμπτώματα με το στομάχι, τώρα σιγά σιγά όταν υποχωρήσουν θα πρέπει να μου δώσει κάτι φαντάζομαι σε σίδηρο και ασβέστιο. Έλα που ο σίδηρος επιδεινώνει τη ναυτία. Αιματοκρίτη έχω πολύ υψηλό.Έχω αρχίσει να φλερτάρω με την ιδέα να τα κάνω σε ενέσιμη μορφή τύπου ενδοφλέφια γιατί δεν καλυτερεύω από την αηδία και έχω μπει στον τέταρτο, που θα πάει θα πρέπει να πάρω κάτι, πόσο να το καθυστερήσω πια; 

Εγω έκανα το Νιπτ επειδή δεν βγήκε καλό το papp a. Και λόγω ηλικίας μου κατέβασε το ποσοστό σε 1/193 για down. Η αυχενική ήταν τέλεια. 8 μέρες αγωνία άστα!!! Γι αυτό λέω μετά απ τη λαχτάρα που πέρασα ποσος μ ενδιαφέρουν τα υπόλοιπα. Το σιδηρο νομίζω το δίνουν στις αρχές του δεύτερου τριμήνου λόγω των εμετων, επειδή είναι βαρύς. Και φέρνει και περισσότερη δυσκοιλιοτητα... Δυστυχώς.. 

Link to comment
Share on other sites

Ο πόνος που νιώθω αριστερά είναι διαφορετικό από τα τσιμπήματα που ένιωθα μέχρι τώρα δεν ξέρω πως να το πω λες και μου καρφώνει κάποιος κάτι συντομος πονος και αρκετά δυνατό. Και αρκετές φορές 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Ο πόνος που νιώθω αριστερά είναι διαφορετικό από τα τσιμπήματα που ένιωθα μέχρι τώρα δεν ξέρω πως να το πω λες και μου καρφώνει κάποιος κάτι συντομος πονος και αρκετά δυνατό. Και αρκετές φορές 

Τι να σου πω ρε κορίτσι. Πάντως να ξέρεις μεγαλώνει και η μήτρα μας. Μπορεί να είναι και το έντερο. Αν σε απασχολεί όμως τόσο πολύ πάρε και το γιατρό σου να σε καθυσηχασει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , ba_lily είπε:

Ο πόνος που νιώθω αριστερά είναι διαφορετικό από τα τσιμπήματα που ένιωθα μέχρι τώρα δεν ξέρω πως να το πω λες και μου καρφώνει κάποιος κάτι συντομος πονος και αρκετά δυνατό. Και αρκετές φορές 

Δεν σου φαίνεται για κολικος νεφρού? Η κάτι τέτοιο? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εύχομαι πραγματικά να είστε όλες καλά! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Ας συστηθώ... Είμαι 38,5 ετών και έγκυος (επιτέλους) μετά από 10 χρόνια αποτυχημένων προσπαθειών εξωσωματικών κυρίως, λόγω "θέματος" του συζύγου... Είμαι στη 12η εβδομάδα. Χωρίς σχεδόν καθόλου παρενέργειες πέραν λίγων ζαλάδων, υπνηλίας, και πόνων στα στήθη μου. Ειδαμε στον υπέρηχο αρκετές φορές το μωράκι και μεγαλώνει φυσιολογικά. Την Παρασκευή θα κάνω αυχενική με τον γιατρό μου στο ιατρείο του και αμέσως μετά μου είπε πως θα πρέπει να κάνω και κάποιες αιματολογικές εξετάσεις στο μικροβιολογικό. Για την μέτρηση για αυχενικής δεν θα πληρώσω κάτι γιατί περιλαμβάνεται στο "πακέτο" του γιατρού όμως δεν γνωρίζω το κόστος της αιματολογικής εξέτασης... γνωρίζει κάποια να μου απαντήσει; (Ρωτάω εναγωνίως γιατί πραγματικά έχουμε εξαντλήθει τόσο πολύ οικονομικά που μετράμε και το σεντ... δυστυχώς!) Ευχαριστώ από καρδιάς!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διάβασα στο ίντερνετ ότι η αυχενική μπορεί να καλυφτεί απο τον ΕΟΠΥΥ. Έχετε ακούσει κάτι; Εγώ θα την Κάνω στο γιατρό μου. Θα ρωτήσω εκεί αν γράφεται οπότε ε;


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Rina-Katerina said:

@giwta_86 καλα αποτελέσματα για αυριο στην αυχενική σου, θα περιμένουμε ενημέρωση!! 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ! Θα έχω νέα αργά το μεσημέρι καθώς έχω ραντεβού 2 το μεσημέρι! Εννοείται θα ενημερώσω!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλώς ήρθες Βέλλη!  Επειδή έκανα την αυχενική μία εβδομάδα πριν ο ΕΟΠΥΥ καλύπτει μόνο την pappa όχι τον υπέρηχο, τουλάχιστον εμένα έτσι με έστειλε ο γιατρός μου. Γιώτα περιμένουμε με αγωνία! Καλά αποτελέσματα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

OdHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ! Θα έχω νέα αργά το μεσημέρι καθώς έχω ραντεβού 2 το μεσημέρι! Εννοείται θα ενημερώσω!! 

Κοριτσάκι μου Καλημέρα!!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!! Θα χορτάσεις εικόνα σημερα!!! Περιμένουμε νέα σου!

@Velly82 όπως τα λέει και η @Thalia88. Στον εοπυυ γράφεται μόνο η Παπ α. Αυτή που θα κάνεις στο μικροβιολογικο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Velly82 said:

Κορίτσια εύχομαι πραγματικά να είστε όλες καλά! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Ας συστηθώ... Είμαι 38,5 ετών και έγκυος (επιτέλους) μετά από 10 χρόνια αποτυχημένων προσπαθειών εξωσωματικών κυρίως, λόγω "θέματος" του συζύγου... Είμαι στη 12η εβδομάδα. Χωρίς σχεδόν καθόλου παρενέργειες πέραν λίγων ζαλάδων, υπνηλίας, και πόνων στα στήθη μου. Ειδαμε στον υπέρηχο αρκετές φορές το μωράκι και μεγαλώνει φυσιολογικά. Την Παρασκευή θα κάνω αυχενική με τον γιατρό μου στο ιατρείο του και αμέσως μετά μου είπε πως θα πρέπει να κάνω και κάποιες αιματολογικές εξετάσεις στο μικροβιολογικό. Για την μέτρηση για αυχενικής δεν θα πληρώσω κάτι γιατί περιλαμβάνεται στο "πακέτο" του γιατρού όμως δεν γνωρίζω το κόστος της αιματολογικής εξέτασης... γνωρίζει κάποια να μου απαντήσει; (Ρωτάω εναγωνίως γιατί πραγματικά έχουμε εξαντλήθει τόσο πολύ οικονομικά που μετράμε και το σεντ... δυστυχώς!) Ευχαριστώ από καρδιάς!

Καλημέρα! Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Προφανώς εννοείς την papp a που γίνεται μαζί με την αυχενική. Εμένα που την έγραψε ο γυναικολογος μου, το παραπεμπτικο γράφει 11 ευρώ συμμετοχή αλλιώς 73,87.

@Thalia88 @vivi.nik. Καλημέρα! Σας ευχαριστώ πολύ! Η αγωνία μου  έχει χτυπήσει κοκκινο! Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά!! Βιβή τα πήρες τα πήρες τα αποτελέσματα της papp a? Όλα καλά έτσι?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia88 said:

Όοοοοολα καλά θα είναι μην ανησυχείς..Θα χορτάσεις και εικόνες . Που θα την κάνεις αν επιτρέπεται;;

Στον Μαλιγιαννη, στο  "έμβρυο Αθηνών" έτσι λέγεται, εκεί μου είπε ο γυναικολογος μου και θα είναι και αυτός εκεί... 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα!! Μαζί είμαστε. Εγώ 14 +2 σήμερα. Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είναι η εβδομάδα; 

Έχεις θέμα με το μήκος τραχήλου; όλα καλά θα πάνε. Θα βλέπεις και πιο συχνά το μωρακι σου;-)

@Rina-Katerina καλή επιτυχία κι από μένα!! Περιμένουμε νέα σου. 

Κι εγω 14+3 σήμερα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...