Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια μου!! Όλα πήγαν καλά δόξα το θεό.. Οι μετρήσεις ήταν όλες καλές.. Η pap a αν όχι αύριο Δευτέρα θα βγει.. Μαντέψτε! Αγόρι και εγώ!! Από αύριο ξεκινάω ασβέστιο και σιδηρο!! 

Μπράβοοοοοο βρε Γιωτα! Τι ωραία, με το καλο να τον δεχτείς στην αγκαλιά σου!! Ημουν σίγουρη πως ολα θα ειχαν πάει καλα. Αχ ρε κορίτσια τι ωραία που ξερετε το φυλο απο τωρα.. Και γω θα ηθελα να μαθω, εχω δει ηδη κατι ρουχαλάκια και θέλω να ξέρω, να παίρνω φουστανακια η παντελονακια?! 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rina-Katerina said:

Μπράβοοοοοο βρε Γιωτα! Τι ωραία, με το καλο να τον δεχτείς στην αγκαλιά σου!! Ημουν σίγουρη πως ολα θα ειχαν πάει καλα. Αχ ρε κορίτσια τι ωραία που ξερετε το φυλο απο τωρα.. Και γω θα ηθελα να μαθω, εχω δει ηδη κατι ρουχαλάκια και θέλω να ξέρω, να παίρνω φουστανακια η παντελονακια?! 

Να σαι καλά Κατερίνα μου!! Σε ευχαριστώ πολύ!! Να γεμίσουν οι αγκαλιές μας με γερά μπεμπακια.. Όπως βλέπεις ο Μάρτης έχει πολλά τσουτσουνακια όπως είπε και η Βαλεντίνα, ξεκινά από παντελόνια και βλέπουμε χχαχαχα:lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό και σήμερα πήρα την απόφαση να μπω και εγώ στην ομάδα σας!!!Είμαι 12 εβδ. και 4 ημερών με ΠΗΤ 21/3!Σήμερα έκανα και εγώ την αυχενική και βγηκε πολυ καλη περιμένω μόνο τα αποτελέσματα απο την εξέταση αίματος!!!

  • Μου αρέσει 6

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Γειά σας κορίτσια σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό και σήμερα πήρα την απόφαση να μπω και εγώ στην ομάδα σας!!!Είμαι 12 εβδ. και 4 ημερών με ΠΗΤ 21/3!Σήμερα έκανα και εγώ την αυχενική και βγηκε πολυ καλη περιμένω μόνο τα αποτελέσματα απο την εξέταση αίματος!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλωσηρθες στη παρέα μας!! Συγχαρητήρια για την αυχενική σου και με το καλό και η papp a!! Εγώ εγώ Πητ 8-3 αλλά μετά την αυχενική μου έβγαλε 1-3.Ειναι η πρώτη σου εγκυμοσυνη; πως πας από συμπτώματα; Εμένα είναι η δεύτερη έχω ηδη ένα γιο 11,5 χρόνων! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλωσηρθες στη παρέα μας!! Συγχαρητήρια για την αυχενική σου και με το καλό και η papp a!! Εγώ εγώ Πητ 8-3 αλλά μετά την αυχενική μου έβγαλε 1-3.Ειναι η πρώτη σου εγκυμοσυνη; πως πας από συμπτώματα; Εμένα είναι η δεύτερη έχω ηδη ένα γιο 11,5 χρόνων! 

Είναι η πρώτη μου εγκυμοσυνη φυσιολογική σύλληψ και ο γυναικολόγος και ο εμβρυολόγος σήμερα μου βγάλανε ίδια ημερομηνία!!!οχι δεν εχω καθόλου κανένα σύμπτωμα σκέψου ότι το κατάλαβα 5 εβδομάδων έκανα χοριακη διοτι ειχα πονους περιοδου ενω δεν μου ερχοταν.Δεν πήγαινε το μυαλο μου καθολου!!Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α είσαι απ τις τυχερές μπράβο!! Εγώ είχα χάλια στομάχι, απέχθεια για μυρωδιές, Αναγούλες.. Αν και μπήκα στον 4ο μήνα ακόμα με παιδευουν καμία φορά.. Λόγω στίγματος έχει πέσει και ο αιματοκριτης στο 29..αστα σέρνομαι. Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη εύχομαι!! Θα τα λεμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 υπομονή  θα περάσουν!!!Από μυρωδιά καλα παω και εγω εχω γίνει λαγονικο έχω αλλάξει αφρόλουτρα αποσμητικα και άλλα τέτοια  χαχαχα αλλά εμετούς και αναγούλα καθόλου...έχεις δει φύλλο? 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Μολις βγήκαν και οι βιοχημικες εξετάσεις μου. Βέβαια δεν τα καταλαβαίνω ολα, αύριο θα μιλήσω με τη γιατρό, μου τα έστειλαν με mail αλλα απο οτι διαβασα λιγο, ειναι καλες νομιζω. 

Λοιπον: Τρισωμια 21: 1 σε 537 και απο δίπλα γράφει τροποποιημενη πιθανότητα 1 σε 10737

Τρισωμια 18: 1 σε 1289 και απο δίπλα γράφει <1 20000 και Τρισωμια 13: 1 σε 4050 και απο δίπλα <1 σε 20000

Και τελικά ΠΗΤ 21.03.2021!

@Basiliki92 καλως ήρθες στην ομάδα μας, με το καλο κορίτσι μου!! 

  • Μου αρέσει 5

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23 υπομονή  θα περάσουν!!!Από μυρωδιά καλα παω και εγω εχω γίνει λαγονικο έχω αλλάξει αφρόλουτρα αποσμητικα και άλλα τέτοια  χαχαχα αλλά εμετούς και αναγούλα καθόλου...έχεις δει φύλλο? 

Υπομονή κάνω.. Τι άλλο αν και διαβάζω ότι υπάρχουν και χειρότερες περιπτώσεις να μην μπορούν να φάνε και να κάνουν συνέχεια εμετό. Αυτά έχει η εγκυμοσύνη να μην στεναχωριομαστε. Γερά παιδάκια κι όλα τ άλλα χαλάλι. Ναι ξέρω φύλο είναι κοριτσάκι. Εκανα μια εξέταση τη νιπτ όπου βγαίνει και το φύλο του μωρου

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Υπομονή κάνω.. Τι άλλο αν και διαβάζω ότι υπάρχουν και χειρότερες περιπτώσεις να μην μπορούν να φάνε και να κάνουν συνέχεια εμετό. Αυτά έχει η εγκυμοσύνη να μην στεναχωριομαστε. Γερά παιδάκια κι όλα τ άλλα χαλάλι. Ναι ξέρω φύλο είναι κοριτσάκι. Εκανα μια εξέταση τη νιπτ όπου βγαίνει και το φύλο του μωρου

Τα έχουν αυτά τα κοριτσάκια παιδευουν λίγο !!!Όλα τα παιδάκια του κόσμου να είναι γερά!!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rina-Katerina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Μολις βγήκαν και οι βιοχημικες εξετάσεις μου. Βέβαια δεν τα καταλαβαίνω ολα, αύριο θα μιλήσω με τη γιατρό, μου τα έστειλαν με mail αλλα απο οτι διαβασα λιγο, ειναι καλες νομιζω. 

Λοιπον: Τρισωμια 21: 1 σε 537

Τρισωμια 18: 1 σε 1289 και Τρισωμια 13: 1 σε 4050 

Και τελικά ΠΗΤ 21.03.2021!

@Basiliki92 καλως ήρθες στην ομάδα μας, με το καλο κορίτσι μου!! 

Άμα ήταν κάτι μη φυσιολογικό νομίζω θα στο έγραφε στις παρατηρήσεις κάτω. Αυτές είναι οι τροποποιημενες έτσι; οι στατιστικές γράφει; τι ηλικία έχεις; 

Just now, valentina23 είπε:

Άμα ήταν κάτι μη φυσιολογικό νομίζω θα στο έγραφε στις παρατηρήσεις κάτω. Αυτές είναι οι τροποποιημενες έτσι; οι στατιστικές γράφει; τι ηλικία έχεις; 

Τέλειες είναι!! Είδα τις έγραψες ολοκληρωμένες!! Πάει κι αυτό.. Ανάσα τωρα:PΣυγχαρητήρια κοπέλα μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Άμα ήταν κάτι μη φυσιολογικό νομίζω θα στο έγραφε στις παρατηρήσεις κάτω. Αυτές είναι οι τροποποιημενες έτσι; οι στατιστικές γράφει; τι ηλικία έχεις; 

Τέλειες είναι!! Είδα τις έγραψες ολοκληρωμένες!! Πάει κι αυτό.. Ανάσα τωρα:PΣυγχαρητήρια κοπέλα μου 

Σε ευχαριστώ πολυ.. Εεε πως φαίνεται η έμπειρη μανα! Ναι στην αρχή τα ειχα γράψει μισα, μετα κατάλαβα που πρέπει να κοιταω.. Ο, τι να ναι!! 

Και παλι 10000 ευχαριστώ, κορίτσια εύχομαι τέλεια νεα για ολες μας. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Μολις βγήκαν και οι βιοχημικες εξετάσεις μου. Βέβαια δεν τα καταλαβαίνω ολα, αύριο θα μιλήσω με τη γιατρό, μου τα έστειλαν με mail αλλα απο οτι διαβασα λιγο, ειναι καλες νομιζω. 

Λοιπον: Τρισωμια 21: 1 σε 537 και απο δίπλα γράφει τροποποιημενη πιθανότητα 1 σε 10737

Τρισωμια 18: 1 σε 1289 και απο δίπλα γράφει <1 20000 και Τρισωμια 13: 1 σε 4050 και απο δίπλα <1 σε 20000

Και τελικά ΠΗΤ 21.03.2021!

@Basiliki92 καλως ήρθες στην ομάδα μας, με το καλο κορίτσι μου!! 

Τέλειες είναι!!!!!!συγχαρητήρια!!!!!!

@Basiliki92 καλώς ήρθες στην παρέα!Με το καλό να κρατήσεις ένα υγιές μωράκι, να πάνε όλα κατ' ευχήν!

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα σας! Να ρωτησω κατι μη και αγχωνομαι τζαμπα... Εχω τωρα δυο μερες, ειδικα το βραδυ εντονα πονακια στην κοιλιτσα χαμηλα... Δεν εχω ξαναδει αιμα απο τοτε που αποβληθηκε το δευτερο εμβρυο/σακος.. Αλλα ανησυχω..Γενικά ψιλοανησυχω γιατι εχω στο παρελθον αποβολη κ τωρα αυτη την αποβολη του ενος. Εχω Τετάρτη γιατρό, ωστοσο την ενημερωσα κ σήμερα, κ μου πε μονο ξεκουραση. Είμαι 11w+3d. Εχει ακομη καμια αλλη πονακια; δλδ ετσι να τα καταλαβαινει; συγγνώμη αν σας κουρασα.. Ολες τις μερες σας διαβάζω αλλα περναω τοσο δυσκολα λογω διαφορων θεματων που μου χουν προκύψει στην καθημερινότητα, που δεν πολυσυμμετεχω.. Φιλιά σε ολα τα κοριτσια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Τέλειες είναι!!!!!!συγχαρητήρια!!!!!!

@Basiliki92 καλώς ήρθες στην παρέα!Με το καλό να κρατήσεις ένα υγιές μωράκι, να πάνε όλα κατ' ευχήν!

@Popaki2011 σε ευχαριστώ παρα παρα πολυ!! 

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια καλησπέρα σας! Να ρωτησω κατι μη και αγχωνομαι τζαμπα... Εχω τωρα δυο μερες, ειδικα το βραδυ εντονα πονακια στην κοιλιτσα χαμηλα... Δεν εχω ξαναδει αιμα απο τοτε που αποβληθηκε το δευτερο εμβρυο/σακος.. Αλλα ανησυχω..Γενικά ψιλοανησυχω γιατι εχω στο παρελθον αποβολη κ τωρα αυτη την αποβολη του ενος. Εχω Τετάρτη γιατρό, ωστοσο την ενημερωσα κ σήμερα, κ μου πε μονο ξεκουραση. Είμαι 11w+3d. Εχει ακομη καμια αλλη πονακια; δλδ ετσι να τα καταλαβαινει; συγγνώμη αν σας κουρασα.. Ολες τις μερες σας διαβάζω αλλα περναω τοσο δυσκολα λογω διαφορων θεματων που μου χουν προκύψει στην καθημερινότητα, που δεν πολυσυμμετεχω.. Φιλιά σε ολα τα κοριτσια. 

Αχ αγάπη μου, μην αγχώνεσαι.. Τα πονακια ειναι τοσο φυσιολογικά.. Και γω ειχα και εχω, ειδικά αμα σηκώνομαι απότομα νιώθω σαν σουβλια κατω δεξια! Αλλα δεν υπάρχει λογος ανησυχίας, ειναι απλά η μήτρα μας που μεγαλώνει και προσαρμοζεται.. Εγω οταν με πιάνουν προσπαθώ να παίρνω βαθιές ανάσες με ηρεμια και να κανω σαν μασαζακι στο σημείο και με βοηθά αρκετα. Και να σκέφτεσαι θετικά και μονο θετικά!!! 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...