Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, ba_lily είπε:

Τι γίνεται βρε κορίτσια μόνο εγώ δεν είδα στην αυχενικη τι είναι κορίτσι η αγόρι. Χαχαχα υπομονή μέχρι 22 που έχω το επόμενο υπέρηχο 

@valentina23 πολύ χαρηκα κορίτσι με το αποτέλεσμα σου. Όλα καλά να σου πάνε 

Μην ανησυχείς, ούτε σε εμένα είπε με σιγουριά!! "Για αγόρι φαίνεται".. αυτό είπε μόνο!! Εσένα δε σου είπε τίποτα απολύτως;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Μην ανησυχείς, ούτε σε εμένα είπε με σιγουριά!! "Για αγόρι φαίνεται".. αυτό είπε μόνο!! Εσένα δε σου είπε τίποτα απολύτως;

Ρώτησα και μου είπε πως είναι πολύ νωρίς στην αυχενικη ειμουν ακριβώς 12 ευδομαδων 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια μου όταν πήγα στο γιατρό για υπέρηχο στις 9μιση βδομάδες μου είπε ότι ίσως είναι αγοράκι. Και στην αυχενική άλλος γιατρός 12+4 μου είπε το πιθανότερο αγοράκι. Δε νομίζω να έπεσαν έξω και οι δύο οπότε το πιο πιθανό είναι να είναι αγοράκι. Γερό να είναι και δε με πειράζει είτε αγοράκι είτε κοριτσάκι !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Εμένα κορίτσια μου όταν πήγα στο γιατρό για υπέρηχο στις 9μιση βδομάδες μου είπε ότι ίσως είναι αγοράκι. Και στην αυχενική άλλος γιατρός 12+4 μου είπε το πιθανότερο αγοράκι. Δε νομίζω να έπεσαν έξω και οι δύο οπότε το πιο πιθανό είναι να είναι αγοράκι. Γερό να είναι και δε με πειράζει είτε αγοράκι είτε κοριτσάκι !

Γατονι ο γιατρός!! Στις 9,5 εβδομάδες;;; πολύ νωρίς. Γενικώς πιθανότητες δίνουν αλλά στην πλειοψηφία πέφτουν μέσα νομίζω. Όπως είπες γερά πάνω απ ολα:razz:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Εμένα κορίτσια μου όταν πήγα στο γιατρό για υπέρηχο στις 9μιση βδομάδες μου είπε ότι ίσως είναι αγοράκι. Και στην αυχενική άλλος γιατρός 12+4 μου είπε το πιθανότερο αγοράκι. Δε νομίζω να έπεσαν έξω και οι δύο οπότε το πιο πιθανό είναι να είναι αγοράκι. Γερό να είναι και δε με πειράζει είτε αγοράκι είτε κοριτσάκι !

Κι εμένα το ίδιο!! Στην εντεκατη εβδομάδα μου το είπε ο γυναικολόγος και στη δέκατη τρίτη ο εμβρυολογος!! Γερά να είναι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα !!14 εβδομάδων σήμερα !by by πρώτο τρίμηνο!αύριο ξανά γιατρό εγώ ..λόγο τραχήλου θα πηγαίνω κάθε δύο βδομάδες.. @Rina-Katerina καλή επιτυχία γλυκιά μου!!

 

Καλημέρα!! Μαζί είμαστε. Εγώ 14 +2 σήμερα. Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είναι η εβδομάδα; 

Έχεις θέμα με το μήκος τραχήλου; όλα καλά θα πάνε. Θα βλέπεις και πιο συχνά το μωρακι σου;-)

@Rina-Katerina καλή επιτυχία κι από μένα!! Περιμένουμε νέα σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

Καλημέρα !!14 εβδομάδων σήμερα !by by πρώτο τρίμηνο!αύριο ξανά γιατρό εγώ ..λόγο τραχήλου θα πηγαίνω κάθε δύο βδομάδες.. @Rina-Katerina καλή επιτυχία γλυκιά μου!!

 

Καλημέρα! Εγώ μπαίνω την Κυριακή με το καλό! Αύριο αυχενική... Τη σκεφτόμουν κ εγώ τη @Mighty86ελπίζω να είναι καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό @giwta_86 καλά αποτελέσματα να έχεις και συ!! 

Κορίτσια καλημέρα!!! Όταν πάτε στο γιατρό σας μετράει βάρος, σας παίρνει την πίεση;; Επίσης τι σας έχει πει για το βάψιμο; εγώ βάφομαι που και που. Πίεση δεν μου χει πάρει ποτέ και το βάρος στην αρχή που πήγα που είπα εγώ πόσα κιλά είμαι και το γράψε στη καρτέλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@giwta_86 @Pepi88 @valentina23 Καλημέρα κορίτσια μου!!! Στο γραφείο του γιατρού ειμαι ακομη, περιμένω να μου δωσουν και γραπτώς τα αποτελέσματα αλλα ολα καλα ειναι!! Μεγάλωσε το μωρακι μου, ειμαστε στα 6.5 εκατοστά. Ειδαμε ρινικο οστο, τα όργανα αναπτύσσονται κανονικά και γενικα ολα πάνε μια χαρα. Παρασκευή βράδυ θα βγουν και οι εξετάσεις αίματος, λιιιγη αγωνια εχω και γι αυτές αλλα γενικα ειμαι τοσο χαρούμενη, θέλω να ουρλιαξω. Σε σχέση με τον τελευταίο υπέρηχο τώρα ειδα ενα ολόκληρο σχηματισμενο ανθρωπάκι, απίστευτο!!!! Καλα αποτέλεσματα για ολες τις κοπέλες εδω μεσα ευχομαι! Σας στέλνω την αγάπη μου και τα φιλια μου και την θετική μου ενέργεια!!!

Υ. Γ. Φύλο δεν ειδαμε ακομη αλλα μικρή σημασία εχει..! 

  • Μου αρέσει 4

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

Με το καλό @giwta_86 καλά αποτελέσματα να έχεις και συ!! 

Κορίτσια καλημέρα!!! Όταν πάτε στο γιατρό σας μετράει βάρος, σας παίρνει την πίεση;; Επίσης τι σας έχει πει για το βάψιμο; εγώ βάφομαι που και που. Πίεση δεν μου χει πάρει ποτέ και το βάρος στην αρχή που πήγα που είπα εγώ πόσα κιλά είμαι και το γράψε στη καρτέλα. 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ! Εμένα βάρος δε με ρώτησε ποτέ και μάλιστα τα χω τα κιλακια μου.. Πίεση πρώτη φορά μου πήρε τη τελευταία φορά που ήμουν 12η βδομάδα. 

Just now, Rina-Katerina said:

@giwta_86 @Pepi88 @valentina23 Καλημέρα κορίτσια μου!!! Στο γραφείο του γιατρού ειμαι ακομη, περιμένω να μου δωσουν και γραπτώς τα αποτελέσματα αλλα ολα καλα ειναι!! Μεγάλωσε το μωρακι μου, ειμαστε στα 6.5 εκατοστά. Ειδαμε ρινικο οστο, τα όργανα αναπτύσσονται κανονικά και γενικα ολα πάνε μια χαρα. Παρασκευή βράδυ θα βγουν και οι εξετάσεις αίματος, λιιιγη αγωνια εχω και γι αυτές αλλα γενικα ειμαι τοσο χαρούμενη, θέλω να ουρλιαξω. Σε σχέση με τον τελευταίο υπέρηχο τώρα ειδα ενα ολόκληρο σχηματισμενο ανθρωπάκι, απίστευτο!!!! Καλα αποτέλεσματα για ολες τις κοπέλες εδω μεσα ευχομαι! Σας στέλνω την αγάπη μου και τα φιλια μου και την θετική μου ενέργεια!!!

Υ. Γ. Φύλο δεν ειδαμε ακομη αλλα μικρή σημασία εχει..! 

Συγχαρητήρια και σε σένα!! Με το καλό και οι αιματολογικες..Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να μοιραστείς τη χαρά σου!! :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 η βδομάδα είναι πλέον βάση υπερήχου από την αυχενική και μετά.οχι ότι είχα μεγάλη διαφορά με της περιόδου 3 μέρες μόνο.ναι έχω θέμα με το μήκος του τραχήλου προς το παρόν το παλεύουμε με προγεστερόνη και παρακολούθηση και αν χρειαστεί θα κάνουμε περίδεση ... @giwta_86 με το καλό να μπεις και εσύ στον 4ο !μια ανακούφιση την νιώθεις η αλήθεια! @Rina-Katerina μπράβο ρε κορίτσι μου πολύ χάρηκα και για σένα τώρα απολαύσε το !! Άντε μια μια να τελειώνουμε!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

@valentina23 η βδομάδα είναι πλέον βάση υπερήχου από την αυχενική και μετά.οχι ότι είχα μεγάλη διαφορά με της περιόδου 3 μέρες μόνο.ναι έχω θέμα με το μήκος του τραχήλου προς το παρόν το παλεύουμε με προγεστερόνη και παρακολούθηση και αν χρειαστεί θα κάνουμε περίδεση ... @giwta_86 με το καλό να μπεις και εσύ στον 4ο !μια ανακούφιση την νιώθεις η αλήθεια! @Rina-Katerina μπράβο ρε κορίτσι μου πολύ χάρηκα και για σένα τώρα απολαύσε το !! Άντε μια μια να τελειώνουμε!!

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!! Μονο θετικές ειδήσεις για ολες θελω να διαβάζω σε αυτο το γκρουπ!! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ζυγισε μονο οταν κάναμε αυχενικη βέβαια από τοτε δεν εχω ξαναπεί .την πίεση την μετρααλλα ίσως το κάνει επιδι επερνα φάρμακο για πίεση και την μερτω και στο σπίτι πρωί απόγευμα. Κάτι ακόμα από εχτές κάθε τοσο έχω αρκετά εντονο πονο αριστερά έχετε και εσείς. Είμαι 14+2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...