Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Είναι κάποια πράγματα που με χαλάνε. Γενικώς σαν άνθρωπος είμαι και τελειομανής.. Θέλω τα πράγματα να γίνονται όπως πρέπει. Δεν μ αρέσουν τα άρπα κόλλα.. 

Ναι μου γραφει κάθε μήνα αλλά ξεχνιέται... Αν ήμουν και γω χύμα δεν ξέρω τι θα γινόταν.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, valentina23 είπε:

Είχες το στιγμα; μετά σου ανέβηκε κανονικά ε; Σου έβαλαν αίμα;; 

Ναι κορίτσι ιδιώτης.... Ναι με αυτόν.. ;)

Οχι δεν εχω στιγμα. Μετά ανεβηκε παλι κανονικα. Οχι με πολλη προσπάθεια. Αλλα σε ολη την εγκυμοσύνη ενω επαιρνα σιδηρο ο αιματοκρίτης επεφτε κ επεφτε κ επεφτε.. Νομιζω οτι το μωρο τα παιρνει ολα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Οχι δεν εχω στιγμα. Μετά ανεβηκε παλι κανονικα. Οχι με πολλη προσπάθεια. Αλλα σε ολη την εγκυμοσύνη ενω επαιρνα σιδηρο ο αιματοκρίτης επεφτε κ επεφτε κ επεφτε.. Νομιζω οτι το μωρο τα παιρνει ολα!! 

Ποπο...Δεν ζαλιζόμουν με τόσο χαμηλό;; εύχομαι να μην πέσει κι άλλο. Αύριο πάω για εξετάσεις κι έχω αγχωθει.. Μακάρι να μην έχει κατέβει κι αλλο:???:. Στην πρώτη εγκυμοσυνη νομίζω μέχρι 29 είχε πάει.. Τώρα απ την αρχή έπεσε.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Ποπο...Δεν ζαλιζόμουν με τόσο χαμηλό;; εύχομαι να μην πέσει κι άλλο. Αύριο πάω για εξετάσεις κι έχω αγχωθει.. Μακάρι να μην έχει κατέβει κι αλλο:???:. Στην πρώτη εγκυμοσυνη νομίζω μέχρι 29 είχε πάει.. Τώρα απ την αρχή έπεσε.. 

Γενικα ειχα μια τελεια πρωτη εγκυμοσυνη αν εξαιρεσεις κατι θεματακια απο 4ο μεχρι κ 5ο. Δεν ζαλιζομουν παρολο που ειχα χαμηλο αιματοκριτη κ γενικα χαμηλα όλα κ επαιρνα φουλ συμπληρωματα. Καμια σχεση δλδ με αυτήν την εγκυμοσύνη που εχει ολα τα προβλήματα του κοσμου.. Θες αδιαθεσια; τσεκ. Θες πονοκεφαλους; τσεκ. Θες δυσφορια, κοπωση, ναυτια; τσεκ. Θες αποβολη του ενος κυηματος; τσεκ. Θες προβληματα με σιδηρο κ d; τσεκ. Θες πονους; τσεκ. Θες κακη papp a; τσεκ. Μήπως θες κ υψηλη πιθανότητα για προεκλαμψια; τσεκ κ εδω. Θες να σου προτεινουν μονιμη αναπαυση, διχως ασκηση (που πεθαινω με αυτο το συνδυασμο να μαι ξαπλα χωρις να κανω εστω λιγη γιογκα λιγο διαδρομο)  και διχως να μπορω να απολαυσω εντονες δραστηριοτητες με το νηπιο μου; τσεκ κ αυτο!!! Γενικά ειμαι τοσο αρχη στην εγκυμοσύνη κ τοσο απογοητευμένη...και να μη μπορω να ηρεμισω, οτι τουλάχιστον ολα θα πανε καλα.. :(

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

@Mareva αχ κορίτσι σε καταλαβαίνω. Η κάθε εγκυμοσυνη είναι όντως διαφορετική! Να έχεις θετική σκέψη ότι όλα θα πάνε καλά. Όλα θα ξεπεραστούν και θα πάρεις αγκαλίτσα το νινακι σου! Υπομονη και να είσαι αισιόδοξη όσο δύσκολα κι αν είναι γύρω σου. Είναι κι αυτές οι ορμόνες που μας αναστατώνουν.. Επηρεάζουν τη ψυχολογία μας. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

@Mareva αχ κορίτσι σε καταλαβαίνω. Η κάθε εγκυμοσυνη είναι όντως διαφορετική! Να έχεις θετική σκέψη ότι όλα θα πάνε καλά. Όλα θα ξεπεραστούν και θα πάρεις αγκαλίτσα το νινακι σου! Υπομονη και να είσαι αισιόδοξη όσο δύσκολα κι αν είναι γύρω σου. Είναι κι αυτές οι ορμόνες που μας αναστατώνουν.. Επηρεάζουν τη ψυχολογία μας. 

Αχ ετσι είναι... Ευχαριστώ πολυ για την υποστήριξη :) και μετραω μερα με τη μερα να φτασει εκεινη η ευλογημένη μερα κ να ναι ενα υγιες μωρο.. Εύχομαι τα ιδια σε ολες μας :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Aria konsta τι να πω κοπέλα μου. Πραγματικά ήσουν πολύ τυχερή μέσα στην ατυχία σου!! Δυστυχώς πρέπει να έχουμε το νου μας. Είναι λίγοι οι γιατροί που σε προσέχουν όπως πρέπει.. Εγώ μένω επαρχία και δεν έχω επιλογές αλλιώς θα ψαχνόμουν καλύτερα.. Έχω στραβώσει με κάποιες αστοχίες του. Φαντάσου πήγα κι έκανα μόνη μου εξετάσεις μετά τον προγεννητικό έλεγχο και είχε πάει ο αιματοκριτης 29,και όταν το πήρα τηλ μου λέει τι σιδηρο σου χω δώσει.. Φυσικά δεν μου χε δώσει καν και το χε ξεχάσει, όπως ότι είχα και το στιγμα:angry:. Δεν θα μιλήσω για τη στάση του στα αποτελέσματα της αυχενικής.. Όχι μόνο δεν με καθυσηχασε αλλά με τρόμαξε κιόλας χωρίς λόγο.. Και άλλα διάφορα.. Τώρα για β επιπεδου έκλεισα αλλου και όχι στον εμβρυολογο που συνεργάζεται.. Και αύριο που έχω εξετάσεις μου είπε γενική αίματος μόνο.. Εγώ φυσικά θα κάνω και άλλες από μόνη μου όπως ούρων, σάκχαρο, tsh, βιταμίνη d... Συγνώμη αν φαίνομαι υπερβολική αλλά όσον αφορά το μωρό θέλω να είμαι σίγουρη κι εκτός αυτού ένα σκασμό λεφτά θα πάρει πρέπει κάποια πράγματα να γίνονται όπως πρέπει κι όχι να τ αφήνουμε στην τύχη..

Το πινακάκι τέλειο το χω δει και σε άλλες ομάδες.. Ποια θα το αναλάβει όμως;;; 

Βρε κορίτσι μου απ ότι καταλαβαίνω δεν φαίνεσαι ευχαριστημένη απ το γιατρό.Δεν υπάρχει δυνατότητα να τον αλλάξεις?

πρίν από 9 λεπτά , Mareva είπε:

Γενικα ειχα μια τελεια πρωτη εγκυμοσυνη αν εξαιρεσεις κατι θεματακια απο 4ο μεχρι κ 5ο. Δεν ζαλιζομουν παρολο που ειχα χαμηλο αιματοκριτη κ γενικα χαμηλα όλα κ επαιρνα φουλ συμπληρωματα. Καμια σχεση δλδ με αυτήν την εγκυμοσύνη που εχει ολα τα προβλήματα του κοσμου.. Θες αδιαθεσια; τσεκ. Θες πονοκεφαλους; τσεκ. Θες δυσφορια, κοπωση, ναυτια; τσεκ. Θες αποβολη του ενος κυηματος; τσεκ. Θες προβληματα με σιδηρο κ d; τσεκ. Θες πονους; τσεκ. Θες κακη papp a; τσεκ. Μήπως θες κ υψηλη πιθανότητα για προεκλαμψια; τσεκ κ εδω. Θες να σου προτεινουν μονιμη αναπαυση, διχως ασκηση (που πεθαινω με αυτο το συνδυασμο να μαι ξαπλα χωρις να κανω εστω λιγη γιογκα λιγο διαδρομο)  και διχως να μπορω να απολαυσω εντονες δραστηριοτητες με το νηπιο μου; τσεκ κ αυτο!!! Γενικά ειμαι τοσο αρχη στην εγκυμοσύνη κ τοσο απογοητευμένη...και να μη μπορω να ηρεμισω, οτι τουλάχιστον ολα θα πανε καλα.. :(

Μια αγκαλιά σου στέλνω!!!

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Κορίτσια μου έχω τρελαθεί με το μπεμπέ μου!! Κάθε μέρα το νιώθω όλο και περισσότερο!! Κυρίως βέβαια όταν κάθομαι κλπ...και εκείνα τα εξογκώματα που σας έλεγα στην κοιλιά είναι ο μπεμπακος!! Είναι ξεκάθαρο πλέον, τα βλέπει και ο άντρας μου.. φαίνεται δηλαδή πού ακριβώς βρίσκεται το μωρό γιατί προεξέχει το σημείο εκείνο!! Απίστευτο!! 18+2 σήμερα!! 

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Κορίτσια μου έχω τρελαθεί με το μπεμπέ μου!! Κάθε μέρα το νιώθω όλο και περισσότερο!! Κυρίως βέβαια όταν κάθομαι κλπ...και εκείνα τα εξογκώματα που σας έλεγα στην κοιλιά είναι ο μπεμπακος!! Είναι ξεκάθαρο πλέον, τα βλέπει και ο άντρας μου.. φαίνεται δηλαδή πού ακριβώς βρίσκεται το μωρό γιατί προεξέχει το σημείο εκείνο!! Απίστευτο!! 18+2 σήμερα!! 

Αχ τι καλααα... δυο φορές τον ένιωσα και αυτό από λιγο...18×3....

9 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Γενικα ειχα μια τελεια πρωτη εγκυμοσυνη αν εξαιρεσεις κατι θεματακια απο 4ο μεχρι κ 5ο. Δεν ζαλιζομουν παρολο που ειχα χαμηλο αιματοκριτη κ γενικα χαμηλα όλα κ επαιρνα φουλ συμπληρωματα. Καμια σχεση δλδ με αυτήν την εγκυμοσύνη που εχει ολα τα προβλήματα του κοσμου.. Θες αδιαθεσια; τσεκ. Θες πονοκεφαλους; τσεκ. Θες δυσφορια, κοπωση, ναυτια; τσεκ. Θες αποβολη του ενος κυηματος; τσεκ. Θες προβληματα με σιδηρο κ d; τσεκ. Θες πονους; τσεκ. Θες κακη papp a; τσεκ. Μήπως θες κ υψηλη πιθανότητα για προεκλαμψια; τσεκ κ εδω. Θες να σου προτεινουν μονιμη αναπαυση, διχως ασκηση (που πεθαινω με αυτο το συνδυασμο να μαι ξαπλα χωρις να κανω εστω λιγη γιογκα λιγο διαδρομο)  και διχως να μπορω να απολαυσω εντονες δραστηριοτητες με το νηπιο μου; τσεκ κ αυτο!!! Γενικά ειμαι τοσο αρχη στην εγκυμοσύνη κ τοσο απογοητευμένη...και να μη μπορω να ηρεμισω, οτι τουλάχιστον ολα θα πανε καλα.. :(

Μάνα κουράγιο που λέει και η μαμά μου!!!μην απογοητεύεσαι θα τα καταφέρουμε ΌΛΕΣ εδώ μέσα !έτσι γιατί μπορούμε!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Γενικα ειχα μια τελεια πρωτη εγκυμοσυνη αν εξαιρεσεις κατι θεματακια απο 4ο μεχρι κ 5ο. Δεν ζαλιζομουν παρολο που ειχα χαμηλο αιματοκριτη κ γενικα χαμηλα όλα κ επαιρνα φουλ συμπληρωματα. Καμια σχεση δλδ με αυτήν την εγκυμοσύνη που εχει ολα τα προβλήματα του κοσμου.. Θες αδιαθεσια; τσεκ. Θες πονοκεφαλους; τσεκ. Θες δυσφορια, κοπωση, ναυτια; τσεκ. Θες αποβολη του ενος κυηματος; τσεκ. Θες προβληματα με σιδηρο κ d; τσεκ. Θες πονους; τσεκ. Θες κακη papp a; τσεκ. Μήπως θες κ υψηλη πιθανότητα για προεκλαμψια; τσεκ κ εδω. Θες να σου προτεινουν μονιμη αναπαυση, διχως ασκηση (που πεθαινω με αυτο το συνδυασμο να μαι ξαπλα χωρις να κανω εστω λιγη γιογκα λιγο διαδρομο)  και διχως να μπορω να απολαυσω εντονες δραστηριοτητες με το νηπιο μου; τσεκ κ αυτο!!! Γενικά ειμαι τοσο αρχη στην εγκυμοσύνη κ τοσο απογοητευμένη...και να μη μπορω να ηρεμισω, οτι τουλάχιστον ολα θα πανε καλα.. :(

Προσπάθησε να ηρεμήσεις και για το εμβρυακι σου και για το νηπιακι σου!! Όλα θα πάνε καλά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Evoulini24 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Κορίτσια μου έχω τρελαθεί με το μπεμπέ μου!! Κάθε μέρα το νιώθω όλο και περισσότερο!! Κυρίως βέβαια όταν κάθομαι κλπ...και εκείνα τα εξογκώματα που σας έλεγα στην κοιλιά είναι ο μπεμπακος!! Είναι ξεκάθαρο πλέον, τα βλέπει και ο άντρας μου.. φαίνεται δηλαδή πού ακριβώς βρίσκεται το μωρό γιατί προεξέχει το σημείο εκείνο!! Απίστευτο!! 18+2 σήμερα!! 

Ααααα τι τεεεελειαααα ... 

Μπραβο στον μπεμπακο μωρεεε κανει χαρούμενη τη μανούλα.. 

Και εγω τον εχω καταλαβει αλλα λίγες φορές και οχι καθε μερα .. ανυπομονώ γι αυτο το κάθε μερα .. 

Κοριτσια μου καλημέρα !!!

Λεω να προσπαθήσω σημερα να φτιαξω το πινακάκι.. οποια θελει και μπορεί ας μου στείλει προσωπικό μνμ τα στοιχεία της δηλαδη : μμαιευτήριο που θα γεννήσει με το καλο , ΠΗΤ ,φύλλο μωρού.  

Αν έχετε και καμια αλλη ιδεα να συμπεριλάβουμε στο πινακάκι θα ήταν τέλεια.  

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ααααα τι τεεεελειαααα ... 

Μπραβο στον μπεμπακο μωρεεε κανει χαρούμενη τη μανούλα.. 

Και εγω τον εχω καταλαβει αλλα λίγες φορές και οχι καθε μερα .. ανυπομονώ γι αυτο το κάθε μερα .. 

Κοριτσια μου καλημέρα !!!

Λεω να προσπαθήσω σημερα να φτιαξω το πινακάκι.. οποια θελει και μπορεί ας μου στείλει προσωπικό μνμ τα στοιχεία της δηλαδη : μμαιευτήριο που θα γεννήσει με το καλο , ΠΗΤ ,φύλλο μωρού.  

Αν έχετε και καμια αλλη ιδεα να συμπεριλάβουμε στο πινακάκι θα ήταν τέλεια.  

Άντε ωραία !νομίζω ότι μόνο αυτά βάζουν σε αυτά που είδα ..

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Άντε ωραία !νομίζω ότι μόνο αυτά βάζουν σε αυτά που είδα ..

Ωραία, οποια θελει μου στελνει ή αν θέλει να το αναλάβει κάποια άλλη δεν εχω πρόβλημα.  


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ωραία, οποια θελει μου στελνει ή αν θέλει να το αναλάβει κάποια άλλη δεν εχω πρόβλημα.  

Κορίτσι ευχαριστούμε που θα το αναλάβεις. Αλλά δεν μπορώ να σου στείλω πμ.Μου γράφει ότι δεν μπορείς να τα παραλάβεις. Τεσπα δεν έχω πρόβλημα στο γράφω εδώ. Πητ 1-3(Η πρώτη του μηνα:-P). Ρέα. Κοριτσακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Κορίτσι ευχαριστούμε που θα το αναλάβεις. Αλλά δεν μπορώ να σου στείλω πμ.Μου γράφει ότι δεν μπορείς να τα παραλάβεις. Τεσπα δεν έχω πρόβλημα στο γράφω εδώ. Πητ 1-3(Η πρώτη του μηνα:-P). Ρέα. Κοριτσακι

Δεν πειραζει μωρε απλα μη χαθω με τα σχόλια ειπα σε πμ . Δεν τα έχω και πολύ καλά με τα φόρουμ. 

Τα μνμ μου λειτουργούν πάντως :mellow:


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...