Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, basw2 είπε:

Προς το παρόν δεν αγχωθηκε. Μου είπε όχι επαφές που ούτως ή άλλως δεν είχαμε και βλέπουμε....ελπιζω να μην έχω θέμα.... 

Κατάλαβα.. Να μην ανησυχείς, αμα παίρνεις τα χαπάκια που σου είπε και ακολουθήσεις τις συμβουλές του, θα είσαι εντάξει...!:) Ολα θα πάνε κατ ευχην!! :)


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@basw2 μια χαρά το μωράκι σου! Όσο για τον τράχηλο μην σε αγχώνει. Όλα καλά θα πάνε.

@Rina-Katerina ναι έχω και γω το στιγμα. Ξεκίνησα με 34 βέβαια... Τωρα μου άλλαξε το σιδηρο δεν ζαλίζομαι όσο πριν.. Πιστεύω να χει ανέβει λίγο.. Παίζει ρόλο και η αιμοσφαιριων εμένα ήταν 8,5 την τελευταία φορά.. Πόλλη χαμηλή. 8 είναι το όριο νομιζω. Αιματοκριτης νομίζω 25. Αλλοι γιατροί λένε και το 27..Πρεπει Ν αλλάξεις και τη διατροφή κόκκινο κρέας και φρέσκα πορτοκάλια. Το περισσότερο σιδηρο το παίρνουμε απ τα ζωικά. Όταν τρως τροφές πλούσιες σε σιδηρο να συνδιαζεις με χυμό πορτοκάλι για καλύτερη απορρόφηση. Το συκώτι έχει πολύ σιδηρο αλλά πρέπει να αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη λόγω ρετινολης υπερβολική βιταμινη Α. Εν τω μεταξύ το σιδηρο και η φεριτινη μου είναι μια χαρά!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Μόλις γύρισα από γιατρό... Το σκατουλι μεγάλωσε... Έγινε 135 γραμμάρια.εχει μεγαλώσει πολύ...το μόνο π μ αγχώσει ήταν ότι ο τράχηλος ήταν 3.1 δλδ λίγο κοντός...αγχωθηκα..μ έδωσε μαγνήσιο και προγεστερονη.... Εσάς πόσο ήταν ο τράχηλος??? 

Πάλι καλά είσαι να ξέρεις !!εγώ 2,5!! προγεστερόνη παρακολούθηση και μάλλον περίδεση ...άστα το μόνιμο άγχος μου...

Just now, Rina-Katerina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Πηγα και πήρα τις τελευταίες εξετάσεις αίματος μου, 33 ο αιματοκρίτης και 15. 0 η βιταμίνη D.. Με έχει ξεζουμισει το έμβρυο, που και να μην έπαιρνα συμπληρώματα!! 

Εντάξει όσο και να παίρνουμε τα τρώνε τα νινακια και εμάς πέφτουν όλα !!

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@basw2 μια χαρά το μωράκι σου! Όσο για τον τράχηλο μην σε αγχώνει. Όλα καλά θα πάνε.

@Rina-Katerina ναι έχω και γω το στιγμα. Ξεκίνησα με 34 βέβαια... Τωρα μου άλλαξε το σιδηρο δεν ζαλίζομαι όσο πριν.. Πιστεύω να χει ανέβει λίγο.. Παίζει ρόλο και η αιμοσφαιριων εμένα ήταν 8,5 την τελευταία φορά.. Πόλλη χαμηλή. 8 είναι το όριο νομιζω. Αιματοκριτης νομίζω 25. Αλλοι γιατροί λένε και το 27..Πρεπει Ν αλλάξεις και τη διατροφή κόκκινο κρέας και φρέσκα πορτοκάλια. Το περισσότερο σιδηρο το παίρνουμε απ τα ζωικά. Όταν τρως τροφές πλούσιες σε σιδηρο να συνδιαζεις με χυμό πορτοκάλι για καλύτερη απορρόφηση. Το συκώτι έχει πολύ σιδηρο αλλά πρέπει να αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη λόγω ρετινολης υπερβολική βιταμινη Α. Εν τω μεταξύ το σιδηρο και η φεριτινη μου είναι μια χαρά!! 

Μμμ, κατάλαβα, καλα αποτελέσματα σου εύχομαι! Προσπαθώ να τρωω κοκκινο κρεας, αλλά δεν αντέχω την υπερβολική ποσότητα. Έχω μπουχτίσει! Τρωω φακες, μπρόκολο, σαρδέλες αλλα μαλλον δε φτάνει. Εν τω μεταξύ, πορτοκαλάδα δεν πινω, με πειράζει στο στομάχι...Θα δοκιμάσω εάν σκέτο το πορτοκαλί ως φρούτο, το αντέχω.. Αιμοσφαιρινη έχω 10.2..! 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Πάλι καλά είσαι να ξέρεις !!εγώ 2,5!! προγεστερόνη παρακολούθηση και μάλλον περίδεση ...άστα το μόνιμο άγχος μου...

Εντάξει όσο και να παίρνουμε τα τρώνε τα νινακια και εμάς πέφτουν όλα !!

Αλήθεια κορίτσι μου? Και τι κάνεις γι αυτό?προσέχεις φαντάζομαι....ψιλο αγχώθηκα μου ήρθε απότομα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, basw2 είπε:

Αλήθεια κορίτσι μου? Και τι κάνεις γι αυτό?προσέχεις φαντάζομαι....ψιλο αγχώθηκα μου ήρθε απότομα. 

Από την αρχή ήταν εμένα αρκετά κοντός γιατί έχω αφαιρέσει κομμάτι λόγο αρχή καρκίνου ...οπότε το παρακολουθούμε από την αρχή με κολπική μέτρηση και με καλλιέργειες υγρών για τυχόν μικρόβια ..κάθε δύο βδομάδες πηγαίνω και τον μετράμε .. βάζω υπόθετα κάθε βράδυ και φυσικά μου είπε να είμαι σπίτι και να μην κάνω σχεδόν τίποτα ...αυτό είναι το δράμα μου !!!μου είπε ένα λάθος και χάνουμε όλη την εγκυμοσύνη..τραγικό ..εσένα τι σου είπε ;;

  • Λυπημένη/-ος 3

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Από την αρχή ήταν εμένα αρκετά κοντός γιατί έχω αφαιρέσει κομμάτι λόγο αρχή καρκίνου ...οπότε το παρακολουθούμε από την αρχή με κολπική μέτρηση και με καλλιέργειες υγρών για τυχόν μικρόβια ..κάθε δύο βδομάδες πηγαίνω και τον μετράμε .. βάζω υπόθετα κάθε βράδυ και φυσικά μου είπε να είμαι σπίτι και να μην κάνω σχεδόν τίποτα ...αυτό είναι το δράμα μου !!!μου είπε ένα λάθος και χάνουμε όλη την εγκυμοσύνη..τραγικό ..εσένα τι σου είπε ;;

Εγώ δεν τον έχω πειράξει από επεμβάσεις κλπ...μου είπε ότι θα ήθελε να είναι 3.5...τωρα είναι 3.1.προγεστερονη κολπικά και σε είκοσι μέρες να με δει. Εννοείται όχι επαφές αυτά μέσες άκρες...δεν αγχώθηκε ιδιαίτερα.ειναι δύσκολο αυτό που περνάς όντως... Το ψυχολογικο της υπόθεσης αλλά και το σωματικό αλλά αφού το ξέρεις και είναι υπό έλεγχο όλα θα πάνε καλά στο τέλος είμαι σίγουρη. Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Εγώ δεν τον έχω πειράξει από επεμβάσεις κλπ...μου είπε ότι θα ήθελε να είναι 3.5...τωρα είναι 3.1.προγεστερονη κολπικά και σε είκοσι μέρες να με δει. Εννοείται όχι επαφές αυτά μέσες άκρες...δεν αγχώθηκε ιδιαίτερα.ειναι δύσκολο αυτό που περνάς όντως... Το ψυχολογικο της υπόθεσης αλλά και το σωματικό αλλά αφού το ξέρεις και είναι υπό έλεγχο όλα θα πάνε καλά στο τέλος είμαι σίγουρη. Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση 

Το συνήθισα τώρα απλά είναι ένα ΜΟΝΙΜΟ άγχος και κάθε φορά που νιώθω ένα βάρος χαμηλά σαν κάτι να μου φεύγει ξαπλώνω και προσεύχομαι !!!!Μην αγχώνεσαι πάντως γλυκιά μου δεν είναι τραγικό το μέγεθος για αυτό και δεν αγχώθηκε ο γιατρός σου !με λίγη προγεστερόνη θα είναι μια χαρούλα να ξέρεις !!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Το συνήθισα τώρα απλά είναι ένα ΜΟΝΙΜΟ άγχος και κάθε φορά που νιώθω ένα βάρος χαμηλά σαν κάτι να μου φεύγει ξαπλώνω και προσεύχομαι !!!!Μην αγχώνεσαι πάντως γλυκιά μου δεν είναι τραγικό το μέγεθος για αυτό και δεν αγχώθηκε ο γιατρός σου !με λίγη προγεστερόνη θα είναι μια χαρούλα να ξέρεις !!

Σ ευχαριστώ για όλα....τα λόγια σου βάλσαμο... Ο Θεός θα μας προστατεύσει και όλα θα πάνε καλά στο τέλος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Από την αρχή ήταν εμένα αρκετά κοντός γιατί έχω αφαιρέσει κομμάτι λόγο αρχή καρκίνου ...οπότε το παρακολουθούμε από την αρχή με κολπική μέτρηση και με καλλιέργειες υγρών για τυχόν μικρόβια ..κάθε δύο βδομάδες πηγαίνω και τον μετράμε .. βάζω υπόθετα κάθε βράδυ και φυσικά μου είπε να είμαι σπίτι και να μην κάνω σχεδόν τίποτα ...αυτό είναι το δράμα μου !!!μου είπε ένα λάθος και χάνουμε όλη την εγκυμοσύνη..τραγικό ..εσένα τι σου είπε ;;

Κορίτσι μου.Πω πω απλά respect!! Και γω "κλαιγομαι" για τον αιματοκρίτη......! Υπομονή, κουράγιο, θετικές σκέψεις και ολα καλα θα πανε στο τέλος!! Αφού το παρακολουθείς και τηρείς τις οδηγίες, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε απο το γιατρό... 

167 γρ. Ο μπουρμπουλιθρας, που κάθεται συνέχεια μπρούμυτα.. υπερ κινητικος ,μας κλωτσάγε κι ολας ..αλλα μας γύρναγε πλατη και μουτρα τον ενοχλουσαμε τον κύριο. 

Ολα καλα δοξα το θεό λιγο προσοχή μη ξεθαρευω μεχρι το αλλο ραντεβού σε ένα μηνα ..πρέπει να ειμαι επιφυλακτική με τον τράχηλο.. αυταααα

Just now, basw2 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Μόλις γύρισα από γιατρό... Το σκατουλι μεγάλωσε... Έγινε 135 γραμμάρια.εχει μεγαλώσει πολύ...το μόνο π μ αγχώσει ήταν ότι ο τράχηλος ήταν 3.1 δλδ λίγο κοντός...αγχωθηκα..μ έδωσε μαγνήσιο και προγεστερονη.... Εσάς πόσο ήταν ο τράχηλος??? 

Βάσω μου ποσο εβδομάδων εισαι ;; 

Με ξεκίνησε 2 μαγνησια την ημέρα και συνεχίζω και το utrogestan μαλλον για τον τράχηλο μου ειπε να προσέχω. 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Γυρίσαμε απο το γιατρό... 

167 γρ. Ο μπουρμπουλιθρας, που κάθεται συνέχεια μπρούμυτα.. υπερ κινητικος ,μας κλωτσάγε κι ολας ..αλλα μας γύρναγε πλατη και μουτρα τον ενοχλουσαμε τον κύριο. 

Ολα καλα δοξα το θεό λιγο προσοχή μη ξεθαρευω μεχρι το αλλο ραντεβού σε ένα μηνα ..πρέπει να ειμαι επιφυλακτική με τον τράχηλο.. αυταααα

Βάσω μου ποσο εβδομάδων εισαι ;; 

Με ξεκίνησε 2 μαγνησια την ημέρα και συνεχίζω και το utrogestan μαλλον για τον τράχηλο μου ειπε να προσέχω. 

Είμαι 15+2.... Και εμένα μου έβαλε μαγνήσιο. Μπραβο κορίτσι μου μεγωσε το μικρό σου.... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας. Είναι κάποια άλλη που έχει θέμα με άφθες στο στόμα? Έχω βγάλει σε τρία σημεία στο ούλη. Διάβασα διάφορα.Έλλειψη βιταμινών, άγχος, πεσμένο ανοσοποιητικό, ορμονικά κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...