Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elpida2019 said:

Κορίτσια μου γεια σας. Είναι κάποια άλλη που έχει θέμα με άφθες στο στόμα? Έχω βγάλει σε τρία σημεία στο ούλη. Διάβασα διάφορα.Έλλειψη βιταμινών, άγχος, πεσμένο ανοσοποιητικό, ορμονικά κλπ

Εγώ σήμερα έβγαλα μια! 


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rina-Katerina είπε:

Κορίτσι μου.Πω πω απλά respect!! Και γω "κλαιγομαι" για τον αιματοκρίτη......! Υπομονή, κουράγιο, θετικές σκέψεις και ολα καλα θα πανε στο τέλος!! Αφού το παρακολουθείς και τηρείς τις οδηγίες, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα! 

Υπάρχουν πολύ χειρότερα πίστεψε με!παίρνω κουράγιο από γυναίκες με πολύ πολύ δύσκολες εγκυμοσύνες που όμως αποδείχθηκε ήταν μεγάλες μαχητριες!!μην ξεχνάτε κορίτσια μια ΓΥΝΑΊΚΑ μπορεί να κάνει τα ΠΆΝΤΑ!!!!είμαστε πολύ πιο δυνατές από όσο νομίζουμε !!!!

8 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Γυρίσαμε απο το γιατρό... 

167 γρ. Ο μπουρμπουλιθρας, που κάθεται συνέχεια μπρούμυτα.. υπερ κινητικος ,μας κλωτσάγε κι ολας ..αλλα μας γύρναγε πλατη και μουτρα τον ενοχλουσαμε τον κύριο. 

Ολα καλα δοξα το θεό λιγο προσοχή μη ξεθαρευω μεχρι το αλλο ραντεβού σε ένα μηνα ..πρέπει να ειμαι επιφυλακτική με τον τράχηλο.. αυταααα

Βάσω μου ποσο εβδομάδων εισαι ;; 

Με ξεκίνησε 2 μαγνησια την ημέρα και συνεχίζω και το utrogestan μαλλον για τον τράχηλο μου ειπε να προσέχω. 

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια ο μπέμπης σου!!αν σου είπε προσοχή τότε πολυ προσοχή!!

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Πιο μαγνήσιο σου έδωσε;; μου εδωσε 2 τη μερα 

Καλημέρα κορίτσι μου και σε όλα τα κοριτσάκια... Μου έδωσε trofocard..βασικα μ είπε αν θέλω κάψουλες πόσιμο η αναβράζοντα αλλά εγώ επειδη ακόμα ξερνάω σαν το γατί πήρα χάπι και ο Θεός βοηθός. Βρήκε ότι η μήτρα μ κάνει ένα σπασμο. Η αλήθεια ειναι ότι είχα κάτι πονακια τις τελευταίες μέρες αλλά το θεώρησα στα πλαίσια του φυσιολογικού. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!! Όλα καλά να σας πάνε! Εψαξα την αυχενική από περιέργεια και σε μένα γράφει μήκος ενδοτραχηλου 32mm.ποσο πρέπει να είναι το φυσιολογικό; Εσάς τον μέτρησε κολπικά η από τη κοιλιά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Όλα καλά να σας πάνε! Εψαξα την αυχενική από περιέργεια και σε μένα γράφει μήκος ενδοτραχηλου 32mm.ποσο πρέπει να είναι το φυσιολογικό; Εσάς τον μέτρησε κολπικά η από τη κοιλιά; 

Εμένα κολπικά ήταν 31.η πιο σωστή μέτρηση του τραχήλου είναι κολπικά. Βέβαια μου είπε ότι σαν όργανο έχει αυξομειώσεις. Το παθολογικο και το καμπανάκι είναι μήκος περίπου 25 ... Αλλα στο πρώτο τρίμηνο που το μωρό δεν έχει βάρος δεν έχει ιδιαίτερη σημασία η μέτρηση του... Αυτά 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. απο χθες που μου ειπε ετσι δεν μπορω να το βγάλω από το μυαλό μου.. θα τον πάρω τηλέφωνο πιο μετα .. δεν θελω με τιποτα να ζήσω αυτό που έζησα τότε ήταν τρομαχτικό.. αυτο το να ξεκουραζομαστε κσι λιγο δεν μου άρεσε.. 

Δε μου εδωσε αλλες πληροφορίες βέβαια, το μονο που ειπε ειναι οτι μεχρι τον τοκετό θα παίρνω utrogestan  .

Επίσης μου είπε οχι εμβόλιο, αλλα ο περίγυρος ναι ! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Όλα καλά να σας πάνε! Εψαξα την αυχενική από περιέργεια και σε μένα γράφει μήκος ενδοτραχηλου 32mm.ποσο πρέπει να είναι το φυσιολογικό; Εσάς τον μέτρησε κολπικά η από τη κοιλιά; 

Ναι γλυκιά μου και μένα κολπικά για πιο ακριβή μέτρηση !3,2 είναι μια χαρά !μακάρι να είχα τόσο !!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Καλησπερα,

Σαυτη την αδεια πληρωνεσαι κανονικα;

Ναι ναι κανονικά!! Ευτυχώς γιατί είμαι αναπληρώτρια...

12 ώρες πρίν, Rina-Katerina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Πηγα και πήρα τις τελευταίες εξετάσεις αίματος μου, 33 ο αιματοκρίτης και 15. 0 η βιταμίνη D.. Με έχει ξεζουμισει το έμβρυο, που και να μην έπαιρνα συμπληρώματα!! 

Κι εγώ τα ίδια!! Αιματοκρίτης 33,7!!

12 ώρες πρίν, basw2 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Μόλις γύρισα από γιατρό... Το σκατουλι μεγάλωσε... Έγινε 135 γραμμάρια.εχει μεγαλώσει πολύ...το μόνο π μ αγχώσει ήταν ότι ο τράχηλος ήταν 3.1 δλδ λίγο κοντός...αγχωθηκα..μ έδωσε μαγνήσιο και προγεστερονη.... Εσάς πόσο ήταν ο τράχηλος??? 

Μπράβο!! Πόσων εβδομάδων είσαι; 

11 ώρες πρίν, Rina-Katerina είπε:

Καλα ειμαι λες? Ανησύχησα λιγακι. Εχω στίγμα και φοβαμαι μην πέσει κατά πολύ τους επόμενους μήνες.. Νομίζω και εσυ εχεις στίγμα, ε? Υπάρχει κάποιο κατώτατο όριο που μπορεί να φτάσει ο αιματοκρίτης ώστε να είναι σημάδι για ανησυχία για εμας? Ναι είναι χαμηλή. Από 30 και πάνω είναι το φυσιολογικό! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!! 

Καλησπέρα Βασω! Ο γιατρός έκανε κάποιο σχόλιο πάνω σε αυτό? Λογικά με τα χαπάκια που σου έδωσε θα είσαι εντάξει, αμα ηταν κάτι ανησυχητικό θα στο είχε πει. Εμένα ήταν 3.6 στην Α επιπέδου.. 

Κι εμένα 3.6 ήταν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. Μην ανησυχείτε όλα καλά θα πάνε έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ για πολλές κοπέλες που είχαν μικρό μικρός τραχήλου και μάλιστα κάποιες κάναν και περίδεση και όλα καλά πήγαν. Το σημαντικό είναι ότι το εντοπίσατε και το παρακολουθείτε!

Εμένα απ την αυχενική δεν μ έχει ξαναμετρησει.. Από τη κοιλιά.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου!!! Εμένα την τελευταία φορά που πήγα με μέτρησε πρώτη φορά κολπικα γιατίτρόμαξε επειδή του είπα ότι έχω σαν κοψίματα από κατω και μου βρήκε τράχηλο 3.7 ...οποτε μου αύξησε μόνο το μαγνήσιο 3 φορές την μέρα.. @Aria konsta @basw2 θα δείτε ότι τώρα θα χαλαρώσει πολύ η μήτρα και δεν θα αισθάνεστε τίποτα...εμενα πάντως με βοήθησε πολύ....παίρνω από την αρχή της εγκ. αλλα από τότε που το κάναμε 3 είμαι πολύ καλά ούτε πονακια ούτε τραβήγματα τιποτα...το θέμα με το εμβόλιο εμένα με αγχώνει είναι ασφαλές να το κάνουμε στην εγκυ. εμενα μου είπε ναι...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!! Εμένα την τελευταία φορά που πήγα με μέτρησε πρώτη φορά κολπικα γιατίτρόμαξε επειδή του είπα ότι έχω σαν κοψίματα από κατω και μου βρήκε τράχηλο 3.7 ...οποτε μου αύξησε μόνο το μαγνήσιο 3 φορές την μέρα.. @Aria konsta @basw2 θα δείτε ότι τώρα θα χαλαρώσει πολύ η μήτρα και δεν θα αισθάνεστε τίποτα...εμενα πάντως με βοήθησε πολύ....παίρνω από την αρχή της εγκ. αλλα από τότε που το κάναμε 3 είμαι πολύ καλά ούτε πονακια ούτε τραβήγματα τιποτα...το θέμα με το εμβόλιο εμένα με αγχώνει είναι ασφαλές να το κάνουμε στην εγκυ. εμενα μου είπε ναι...

Εγω ξεκινησα το orbimag απο χθες το βραδυ και 2 τη μερα ε σημερα εχω τσιμπήματα έντονα χαχαχα ειμαι ανάποδη. Για εμβόλιο ουτε να το συζητήσουμε..για μενα για τους άλλους ομως ναι .. 

Να ζητάτε κάθε μήνα μέτρηση τραχηλου ... μη το αφήνετε κι ας μην έχετε θεμα .

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εγω ξεκινησα το orbimag απο χθες το βραδυ και 2 τη μερα ε σημερα εχω τσιμπήματα έντονα χαχαχα ειμαι ανάποδη. Για εμβόλιο ουτε να το συζητήσουμε..για μενα για τους άλλους ομως ναι .. 

Να ζητάτε κάθε μήνα μέτρηση τραχηλου ... μη το αφήνετε κι ας μην έχετε θεμα .

Πόσο ήταν ο τράχηλος κορίτσι μου και σε ποια εβδομάδα είσαι?έχεις δίκιο και εγώ χθες έμεινα είναι και η πρώτη μ εγκυμοσύνη και όλα είναι καινούργια... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εγω ξεκινησα το orbimag απο χθες το βραδυ και 2 τη μερα ε σημερα εχω τσιμπήματα έντονα χαχαχα ειμαι ανάποδη. Για εμβόλιο ουτε να το συζητήσουμε..για μενα για τους άλλους ομως ναι .. 

Να ζητάτε κάθε μήνα μέτρηση τραχηλου ... μη το αφήνετε κι ας μην έχετε θεμα .

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες.. Μερικά πράγματα πρέπει και από μόνες μας να τα κοιτάζουμε και να είμαστε σε επαγρύπνηση. Δυστυχώς δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στους γιατρούς.. Έχουν δει πολλά τα μάτια μου.. Εκτός αν δεν έχω βρει εγώ αυτόν που θα αφεθω πάνω του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...