Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κρίση πανικού χθες μεγάλη.ενιωθα ότι δεν μπορώ να πάρω μεγάλη ανάσα, μόνο κοφτές.αναψα κλιματιστικό αλλά δεν διορθωνοταν. Πήρα το αμάξι και πήγα βόλτα μέχρι τους γονείς μου,Ακόμα ένιωθα έτσι.μιλησα με την μαία μου,προσπάθησε να μου πει αναπνοές σωστές απ το τηλέφωνο,δεν κατάφερα να ηρεμήσω.κατεληξα στο Ρέα, να με δουν.μια χαρά οξυγόνο είχα, μου έκαναν ένα καρδιοτοκογραφημα ακούσαμε την καρδιά και περίμενα τον καρδιολόγο για καρδιογράφημα,ο οποίος Μόλις ενημερώθηκε ότι είναι κρίση πανικού μπήκε στο θάλαμο απαξιωτικά μου έβγαλε το οξυμετρο, μου είπε εκεί 2 κουβέντες κι έφυγε.τελικα μου έδωσαν ένα λεξοτανιλ, το οποίο δεν κατάλαβα να μου κάνει και τπτ.ακουγα από δίπλα μια κοπέλα που βογγουσε και έλεγα μια χαρά είμαι εγώ.μετα απο λίγο έφυγα, μου έδωσαν ένα ακόμη να το πάρω σήμερα αν δεν ένιωθα καλά, αλλά δεν το πήρα.ειμαι σε αναζήτηση ψυχολόγου άμεσα. Το άγχος μην κολλήσουν τα παιδιά μου ή εμείς κορονοιο με έχει καταβάλει. Το ξέρω,ότι δεν κάνω καλό στο μωρό, πιστέψτε με δεν το θέλω....παθαινα κρίσεις πανικού συχνά πριν 7-8 χροβξα6,είχα πάει σε ψυχολόγο και το είχα αντιμετωπίσει.τωρα είναι τέτοιος ο φόβος μην πάθουμε τπτ που δεν μπορώ να το ελέγξω. 

  • Λυπημένη/-ος 5

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Popaki2011 είπε:

Κρίση πανικού χθες μεγάλη.ενιωθα ότι δεν μπορώ να πάρω μεγάλη ανάσα, μόνο κοφτές.αναψα κλιματιστικό αλλά δεν διορθωνοταν. Πήρα το αμάξι και πήγα βόλτα μέχρι τους γονείς μου,Ακόμα ένιωθα έτσι.μιλησα με την μαία μου,προσπάθησε να μου πει αναπνοές σωστές απ το τηλέφωνο,δεν κατάφερα να ηρεμήσω.κατεληξα στο Ρέα, να με δουν.μια χαρά οξυγόνο είχα, μου έκαναν ένα καρδιοτοκογραφημα ακούσαμε την καρδιά και περίμενα τον καρδιολόγο για καρδιογράφημα,ο οποίος Μόλις ενημερώθηκε ότι είναι κρίση πανικού μπήκε στο θάλαμο απαξιωτικά μου έβγαλε το οξυμετρο, μου είπε εκεί 2 κουβέντες κι έφυγε.τελικα μου έδωσαν ένα λεξοτανιλ, το οποίο δεν κατάλαβα να μου κάνει και τπτ.ακουγα από δίπλα μια κοπέλα που βογγουσε και έλεγα μια χαρά είμαι εγώ.μετα απο λίγο έφυγα, μου έδωσαν ένα ακόμη να το πάρω σήμερα αν δεν ένιωθα καλά, αλλά δεν το πήρα.ειμαι σε αναζήτηση ψυχολόγου άμεσα. Το άγχος μην κολλήσουν τα παιδιά μου ή εμείς κορονοιο με έχει καταβάλει. Το ξέρω,ότι δεν κάνω καλό στο μωρό, πιστέψτε με δεν το θέλω....παθαινα κρίσεις πανικού συχνά πριν 7-8 χροβξα6,είχα πάει σε ψυχολόγο και το είχα αντιμετωπίσει.τωρα είναι τέτοιος ο φόβος μην πάθουμε τπτ που δεν μπορώ να το ελέγξω. 

Αχ κορίτσι μου γλυκό όλα στο μυαλό είναι. Πρέπει να προσπαθήσεις να έχεις θετικές σκέψεις. Στο λέω εγώ που παλεύω χρόνια με τις κρίσεις πανικού, από φοιτήτρια. Είναι συσσωρευμενοι φόβοι και αυτό σωματοποιειται. Αν ήταν οργανικό θα ήταν εύκολο να καταπολεμηθει με χάπια, θεραπείες. Το ψυχολογικό είναι πιο δύσκολο. Πρέπει να παλέψεις με τον εαυτό σου.. Εγώ έχασα πολλά πράγματα στη ζωή μου εξαιτίας των κρίσεων. Για ένα διάστημα κιόλας δεν έβγαινα απ το σπίτι. Νόμιζα ότι θα μου συνέβαινε πάλι και πάλι και πάλι.. Θα έπεφτα κάτω θα γινόμουν ρεζίλι.. Προσπάθησα μόνη μου... Μειώθηκαν αρκετά.. Καμία φορά με πιάνουν αλλά σπάνια πια. Μακάρι να είχα και γω τη δυνατότητα να πάω σε ψυχολόγο αλλά μένω σε χωριο και οι άνθρωποι είναι λίγο πίσω σε αυτά... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εγω ξεκινησα το orbimag απο χθες το βραδυ και 2 τη μερα ε σημερα εχω τσιμπήματα έντονα χαχαχα ειμαι ανάποδη. Για εμβόλιο ουτε να το συζητήσουμε..για μενα για τους άλλους ομως ναι .. 

Να ζητάτε κάθε μήνα μέτρηση τραχηλου ... μη το αφήνετε κι ας μην έχετε θεμα .

Εγω δεν ειχα ιδέα για τον τράχηλο, η κολλητή μου έφερε την κουβέντα μόλις χθες γτ στην τελευταία της μέτρηση είχε οχι τόσο καλά νούμερα και είναι στον 5ο μηνα.. Τελικά για ολα πρέπει να έχουμε κι εμείς το νου μας! 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Κρίση πανικού χθες μεγάλη.ενιωθα ότι δεν μπορώ να πάρω μεγάλη ανάσα, μόνο κοφτές.αναψα κλιματιστικό αλλά δεν διορθωνοταν. Πήρα το αμάξι και πήγα βόλτα μέχρι τους γονείς μου,Ακόμα ένιωθα έτσι.μιλησα με την μαία μου,προσπάθησε να μου πει αναπνοές σωστές απ το τηλέφωνο,δεν κατάφερα να ηρεμήσω.κατεληξα στο Ρέα, να με δουν.μια χαρά οξυγόνο είχα, μου έκαναν ένα καρδιοτοκογραφημα ακούσαμε την καρδιά και περίμενα τον καρδιολόγο για καρδιογράφημα,ο οποίος Μόλις ενημερώθηκε ότι είναι κρίση πανικού μπήκε στο θάλαμο απαξιωτικά μου έβγαλε το οξυμετρο, μου είπε εκεί 2 κουβέντες κι έφυγε.τελικα μου έδωσαν ένα λεξοτανιλ, το οποίο δεν κατάλαβα να μου κάνει και τπτ.ακουγα από δίπλα μια κοπέλα που βογγουσε και έλεγα μια χαρά είμαι εγώ.μετα απο λίγο έφυγα, μου έδωσαν ένα ακόμη να το πάρω σήμερα αν δεν ένιωθα καλά, αλλά δεν το πήρα.ειμαι σε αναζήτηση ψυχολόγου άμεσα. Το άγχος μην κολλήσουν τα παιδιά μου ή εμείς κορονοιο με έχει καταβάλει. Το ξέρω,ότι δεν κάνω καλό στο μωρό, πιστέψτε με δεν το θέλω....παθαινα κρίσεις πανικού συχνά πριν 7-8 χροβξα6,είχα πάει σε ψυχολόγο και το είχα αντιμετωπίσει.τωρα είναι τέτοιος ο φόβος μην πάθουμε τπτ που δεν μπορώ να το ελέγξω. 

Κουράγιο καλή μου..όλοι έχουμε βρεθεί εκεί..το καλύτερο είναι να βρεις ψυχολόγο όντως και μένα αυτό με βοήθησε ..τώρα όσο αφορά τον κορονοιο εγώ είμαι από την πλευρά των Συνομοσιολογων οπότε είναι το τελευταίο πράγμα που με αγχωνει οπότε σε αυτό δεν μπορώ να βοηθήσω ..

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Κρίση πανικού χθες μεγάλη.ενιωθα ότι δεν μπορώ να πάρω μεγάλη ανάσα, μόνο κοφτές.αναψα κλιματιστικό αλλά δεν διορθωνοταν. Πήρα το αμάξι και πήγα βόλτα μέχρι τους γονείς μου,Ακόμα ένιωθα έτσι.μιλησα με την μαία μου,προσπάθησε να μου πει αναπνοές σωστές απ το τηλέφωνο,δεν κατάφερα να ηρεμήσω.κατεληξα στο Ρέα, να με δουν.μια χαρά οξυγόνο είχα, μου έκαναν ένα καρδιοτοκογραφημα ακούσαμε την καρδιά και περίμενα τον καρδιολόγο για καρδιογράφημα,ο οποίος Μόλις ενημερώθηκε ότι είναι κρίση πανικού μπήκε στο θάλαμο απαξιωτικά μου έβγαλε το οξυμετρο, μου είπε εκεί 2 κουβέντες κι έφυγε.τελικα μου έδωσαν ένα λεξοτανιλ, το οποίο δεν κατάλαβα να μου κάνει και τπτ.ακουγα από δίπλα μια κοπέλα που βογγουσε και έλεγα μια χαρά είμαι εγώ.μετα απο λίγο έφυγα, μου έδωσαν ένα ακόμη να το πάρω σήμερα αν δεν ένιωθα καλά, αλλά δεν το πήρα.ειμαι σε αναζήτηση ψυχολόγου άμεσα. Το άγχος μην κολλήσουν τα παιδιά μου ή εμείς κορονοιο με έχει καταβάλει. Το ξέρω,ότι δεν κάνω καλό στο μωρό, πιστέψτε με δεν το θέλω....παθαινα κρίσεις πανικού συχνά πριν 7-8 χροβξα6,είχα πάει σε ψυχολόγο και το είχα αντιμετωπίσει.τωρα είναι τέτοιος ο φόβος μην πάθουμε τπτ που δεν μπορώ να το ελέγξω. 

@Popaki2011 @valentina23 αχ βρε κορίτσια τι να πω.. Δεν εχω βιώσει κάτι αντίστοιχο αλλά σκεφτείτε ότι δεν είστε μόνες!! Όλες μας έχουμε τις ίδιες ανησυχίες ειδικά αυτή την περίοδο Πόπη μου. Προσεχουμε όσο μπορούμε και κάνουμε ο, τι μπορούμε ώστε να εξασφαλίσουμε το καλύτερο για εμάς και το μωράκι μας. Αμα θελετε πάρετε στην Φαιναρετη τηλέφωνο, εχει ψυχολογική υποστήριξη άμεσα μέσω τηλεφώνου..!

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rina-Katerina είπε:

Εγω δεν ειχα ιδέα για τον τράχηλο, η κολλητή μου έφερε την κουβέντα μόλις χθες γτ στην τελευταία της μέτρηση είχε οχι τόσο καλά νούμερα και είναι στον 5ο μηνα.. Τελικά για ολα πρέπει να έχουμε κι εμείς το νου μας! 

Στη Β επιπέδου θα μας κάνουν πάλι μέτρηση τραχήλου; Ή γίνεται με κολπικο υπέρηχο μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κουράγιο καλή μου..όλοι έχουμε βρεθεί εκεί..το καλύτερο είναι να βρεις ψυχολόγο όντως και μένα αυτό με βοήθησε ..τώρα όσο αφορά τον κορονοιο εγώ είμαι από την πλευρά των Συνομοσιολογων οπότε είναι το τελευταίο πράγμα που με αγχωνει οπότε σε αυτό δεν μπορώ να βοηθήσω ..

Καλά κάνεις τελικά και είσαι από την άλλη πλευρά.ειπα ότι δεν βλέπω ξανά ειδήσεις.ειχαμε κρούσμα στην πολυκατοικία μας,οι από κάτω μου.και είχα πανικοβληθεί.τωρα ευτυχώς είναι καλά οι άνθρωποι, το κοριτσάκι ήταν ασυμπτωματικο και η μαμά το πέρασε πιο βαριά,με αφόρητους πόνους στα κόκαλα και πυρετό.Δεν μπορώ να διαχειριστώ τα άγχη μου.κραταω τα παιδιά σπίτι,λέω τους κάνω κακό, τα στέλνω και τρέμω μην κολλήσουν τπτ.λιγη μυξα εχει η μεγάλη κ αμέσως τις κράτησα σπίτι μην γίνουν χειρότερα.το καταλαβαίνω ότι παραλογιζομαι. 

Just now, Rina-Katerina είπε:

@Popaki2011 @valentina23 αχ βρε κορίτσια τι να πω.. Δεν εχω βιώσει κάτι αντίστοιχο αλλά σκεφτείτε ότι δεν είστε μόνες!! Όλες μας έχουμε τις ίδιες ανησυχίες ειδικά αυτή την περίοδο Πόπη μου. Προσεχουμε όσο μπορούμε και κάνουμε ο, τι μπορούμε ώστε να εξασφαλίσουμε το καλύτερο για εμάς και το μωράκι μας. Αμα θελετε πάρετε στην Φαιναρετη τηλέφωνο, εχει ψυχολογική υποστήριξη άμεσα μέσω τηλεφώνου..!

Τη γνωρίζω τη φαιναρετη, αλλά θα προτιμούσα από κοντά και συχνές συνεδρίες ώστε να το αντιμετωπίσω αποτελεσματικά. Θα επισκεφτώ αυτόν που πήγαινα πριν χρόνια.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες.. Μερικά πράγματα πρέπει και από μόνες μας να τα κοιτάζουμε και να είμαστε σε επαγρύπνηση. Δυστυχώς δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στους γιατρούς.. Έχουν δει πολλά τα μάτια μου.. Εκτός αν δεν έχω βρει εγώ αυτόν που θα αφεθω πάνω του

Κοριτσάκι μου τα λεω γτ εχω καει τοσο στην πρώτη εγκυμοσυνη που φυσάω και το γιαούρτι... !

Παρασκευή ειχα υπέρηχο Δευτερα γεννούσα 21 εβδομασων στη β επιπέδου.. αν με είχε ελέγξει δε θα είχα φτάσει σε αυτό το σημείο.. ιδια γιατρος σε μια άλλη κοπέλα εκανε το ιδιο μονο που η κοπέλα δεν ήταν τόσο τυχερή και έχασε το μωράκι της στο σπίτι.  

Δεν ήξερα.. αλλα τωρα ξερω και το απαιτώ εινσι μέρος της εξέτασης εξ άλλου. 

Just now, Evoulini24 είπε:

Στη Β επιπέδου θα μας κάνουν πάλι μέτρηση τραχήλου; Ή γίνεται με κολπικο υπέρηχο μόνο;

Στη β το ελέγχουν αλλα και στον προγραμματισμενο σου υπέρηχο.  

Δεν θέλω να αγχωσω καμια .. η συμβουλή μου είναι να μην αφήνετε και πολλά στην τύχη τους ..οκ και οι γιατροί άνθρωποι είναι.. 

Αλλα μην φοβάστε η ανεπάρκεια τραχηλου συνήθως φαίνεται μετα την 20 εβδομάδα..κοντά στη β' 

Καλό θα ήταν στο επόμενο ραντεβού να ζητήσετε από το γιατρο σας να ρίξει ένα βλέφαρο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλά κάνεις τελικά και είσαι από την άλλη πλευρά.ειπα ότι δεν βλέπω ξανά ειδήσεις.ειχαμε κρούσμα στην πολυκατοικία μας,οι από κάτω μου.και είχα πανικοβληθεί.τωρα ευτυχώς είναι καλά οι άνθρωποι, το κοριτσάκι ήταν ασυμπτωματικο και η μαμά το πέρασε πιο βαριά,με αφόρητους πόνους στα κόκαλα και πυρετό.Δεν μπορώ να διαχειριστώ τα άγχη μου.κραταω τα παιδιά σπίτι,λέω τους κάνω κακό, τα στέλνω και τρέμω μην κολλήσουν τπτ.λιγη μυξα εχει η μεγάλη κ αμέσως τις κράτησα σπίτι μην γίνουν χειρότερα.το καταλαβαίνω ότι παραλογιζομαι. 

Τη γνωρίζω τη φαιναρετη, αλλά θα προτιμούσα από κοντά και συχνές συνεδρίες ώστε να το αντιμετωπίσω αποτελεσματικά. Θα επισκεφτώ αυτόν που πήγαινα πριν χρόνια.

Κατάλαβα, καλα θα κανεις, όπου νιώθεις ότι θα πάρεις μεγαλύτερη βοήθεια..!! 

Και λογικο να αισθάνεσαι έτσι, που να ξερα ότι είχατε κρουσμα και στην πολυκατοικία σας.. Πως να μην φοβάσαι μετά. Απλώς να μην το αφήσεις να σε κυριεύει! Σου στέλνω θετική ενέργεια και εύχομαι σύντομα να νιώσεις καλύτερα. 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Popaki2011 είπε:

Κρίση πανικού χθες μεγάλη.ενιωθα ότι δεν μπορώ να πάρω μεγάλη ανάσα, μόνο κοφτές.αναψα κλιματιστικό αλλά δεν διορθωνοταν. Πήρα το αμάξι και πήγα βόλτα μέχρι τους γονείς μου,Ακόμα ένιωθα έτσι.μιλησα με την μαία μου,προσπάθησε να μου πει αναπνοές σωστές απ το τηλέφωνο,δεν κατάφερα να ηρεμήσω.κατεληξα στο Ρέα, να με δουν.μια χαρά οξυγόνο είχα, μου έκαναν ένα καρδιοτοκογραφημα ακούσαμε την καρδιά και περίμενα τον καρδιολόγο για καρδιογράφημα,ο οποίος Μόλις ενημερώθηκε ότι είναι κρίση πανικού μπήκε στο θάλαμο απαξιωτικά μου έβγαλε το οξυμετρο, μου είπε εκεί 2 κουβέντες κι έφυγε.τελικα μου έδωσαν ένα λεξοτανιλ, το οποίο δεν κατάλαβα να μου κάνει και τπτ.ακουγα από δίπλα μια κοπέλα που βογγουσε και έλεγα μια χαρά είμαι εγώ.μετα απο λίγο έφυγα, μου έδωσαν ένα ακόμη να το πάρω σήμερα αν δεν ένιωθα καλά, αλλά δεν το πήρα.ειμαι σε αναζήτηση ψυχολόγου άμεσα. Το άγχος μην κολλήσουν τα παιδιά μου ή εμείς κορονοιο με έχει καταβάλει. Το ξέρω,ότι δεν κάνω καλό στο μωρό, πιστέψτε με δεν το θέλω....παθαινα κρίσεις πανικού συχνά πριν 7-8 χροβξα6,είχα πάει σε ψυχολόγο και το είχα αντιμετωπίσει.τωρα είναι τέτοιος ο φόβος μην πάθουμε τπτ που δεν μπορώ να το ελέγξω. 

@Popaki2011 κορίτσι μου πραγματικά κλείσε την τηλεόραση και μην βλέπεις καθόλου ειδήσεις έχει καταστρέψει πολύ κόσμο δεν λέω ότι δεν κορονοιος αλλά λέω πως δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα...βλεπω πολύ κόσμο που έχει καταστραφεί ψυχολογικα λογο κορονοιου χωρις καν να κολλήσει...ιώσεις κάθε χρόνο υπάρχουν αν είναι δυνατόν και πολύ βαριές έχω περάσει κατά το παρελθόν εγώ που δεν αρρωσταίνω ποτέ και πίστεψε με 1-2 μήνες δεν μπορούσα να κάνω βήμα χάλια κουράγια και αντοχές ...για αυτό σου λέω μην τρελαίνεσαι και τρελαίνεις και τους γύρω σου...κανεις κακό στον εαυτό σου και στο μωράκι ενώ δεν έχεις τίποτα παθολογικό...άλλωστε δεν εχω ακούσει κανέναν χωρίς κάποιο πρόβλημα υγείας να έπαθε κάτι...Θες να σου πω εμένα τι με τρελαίνει κ τι με αγχώνει? Πόλεμος-πείνα-καρκίνος-παιδάκια που υποφέρουν εξαιτίας των παραπάνω...ο κορονοιος δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί τόσο όταν συμβαίνουν τόσα άλλα πολύ χειρότερα γύρω μας!!Σου εύχομαι περαστικά!!Λίγη προσοχή και όλα καλά θα πάνε:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Στη Β επιπέδου θα μας κάνουν πάλι μέτρηση τραχήλου; Ή γίνεται με κολπικο υπέρηχο μόνο;

Δεν εχω κανει ακομη, μολις έκανε η κολλητή μου αλλά της έκαναν μόνο από πάνω υπέρηχο μου είπε... 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Κοριτσάκι μου τα λεω γτ εχω καει τοσο στην πρώτη εγκυμοσυνη που φυσάω και το γιαούρτι... !

Παρασκευή ειχα υπέρηχο Δευτερα γεννούσα 21 εβδομασων στη β επιπέδου.. αν με είχε ελέγξει δε θα είχα φτάσει σε αυτό το σημείο.. ιδια γιατρος σε μια άλλη κοπέλα εκανε το ιδιο μονο που η κοπέλα δεν ήταν τόσο τυχερή και έχασε το μωράκι της στο σπίτι.  

Δεν ήξερα.. αλλα τωρα ξερω και το απαιτώ εινσι μέρος της εξέτασης εξ άλλου. 

Στη β το ελέγχουν αλλα και στον προγραμματισμενο σου υπέρηχο.  

Δεν θέλω να αγχωσω καμια .. η συμβουλή μου είναι να μην αφήνετε και πολλά στην τύχη τους ..οκ και οι γιατροί άνθρωποι είναι.. 

Αλλα μην φοβάστε η ανεπάρκεια τραχηλου συνήθως φαίνεται μετα την 20 εβδομάδα..κοντά στη β' 

Καλό θα ήταν στο επόμενο ραντεβού να ζητήσετε από το γιατρο σας να ρίξει ένα βλέφαρο. 

Έχεις δίκιο.. βέβαια υπάρχει περίπτωση να το ελέγχουν απλώς να μη μας το αναφέρουν..τι να πω δεν ξέρω! Ελπίζω να το κοιτάνε κι αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Έχεις δίκιο.. βέβαια υπάρχει περίπτωση να το ελέγχουν απλώς να μη μας το αναφέρουν..τι να πω δεν ξέρω! Ελπίζω να το κοιτάνε κι αυτό!!

Δεν ξερω αν φαίνεται κοιλιακα οπως πρεπει .. γτ όταν του είπα να τον δούμε με έβαλε σε κολπικό. 

Κοριτσακια μου .. νομίζω πως ειμαστε πλεον πανετοιμες για δικό μας πινακάκι ε;;; 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...