Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@georgia1988αχ πολύ γέλασα..όταν πηγαίνεις και τον παίρνεις απ' το παιδικό όλα τα παιδάκια θα κοιτάνε τα μεμε σου και θα λένε εδώ έχει φαι🤣ποπό τι να κάνουμε και μεις..υπομονή..εγώ έχω κουραστεί απίστευτα πάντως με το θηλασμό

@Mighty86 πίστεψε με τουλάχιστον εδώ που μένω μπορεί στην ηλικία της μικρής να είμαι η μονη που θηλάζω...μια είχα βρει μόνο που απογαλακτισε στον πρώτο χρόνο...και η αλήθεια είναι ντρέπομαι πια να λέω ότι θηλάζω ακόμη..σε κάποιες που το χω πει με κοίταζαν σαν ουφο και γουρλωναν τα μάτια...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@georgia1988αχ πολύ γέλασα..όταν πηγαίνεις και τον παίρνεις απ' το παιδικό όλα τα παιδάκια θα κοιτάνε τα μεμε σου και θα λένε εδώ έχει φαι🤣ποπό τι να κάνουμε και μεις..υπομονή..εγώ έχω κουραστεί απίστευτα πάντως με το θηλασμό

@Mighty86 πίστεψε με τουλάχιστον εδώ που μένω μπορεί στην ηλικία της μικρής να είμαι η μονη που θηλάζω...μια είχα βρει μόνο που απογαλακτισε στον πρώτο χρόνο...και η αλήθεια είναι ντρέπομαι πια να λέω ότι θηλάζω ακόμη..σε κάποιες που το χω πει με κοίταζαν σαν ουφο και γουρλωναν τα μάτια...

βρε μαζί σου είμαι. μακάρι να μπορέσετε να το κόψετε άμεσα.. απλά κ το δικό μου που δεν θηλάζει δεν έχει απογαλακτιστεί. πρωί βράδυ μπιμπερό. κ εμείς δλδ πρέπει να το δουλέψουμε αυτό

κ ειδικά βράδυ να με ξυπνούσε για να θηλάσει η να πιει γάλα δεν θα το άντεχα πολύ υπομονή έχετε.

σε δικά μας νέα, από Σεπτέμβρη ξεκινάμε παιδικό. νέα δεδομένα κ ρουτίνα ξεκινάει..

κάνετε κάτι για να καθαρίσετε? αγόρασα ένα σκαλοπατάκι με λεκάνη κ γιογιο αλλά ακόμα δεν το έχουμε χρησιμοποιήσει. δεν νιώθω έτοιμη. αυτός δεν ξέρω αν είναι αλλά δεν θέλει να τον αλλάζω πάμπερς πολύ πάλη


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 και γω μαζεύω τα χαρτιά για την εγγραφή στον παιδικό..δεν ξέρω ψιλοφοβαμαι τις ιώσεις...αλλά απ' την άλλη και το γιο μου που τον πήγαινα παιδικό ναι μεν αρρωσταινε συνέχεια αλλά στο νήπιο ήταν όλα άρρωστα εκτός απ' αυτόν..την πάνα να καλοκαιριασει λίγο,να βγάλω και τα χάλια και θα την προσπαθήσω..εγώ έχω και το γιο γιο στο δωμάτιο της απ' το χειμώνα όπου έβγαζε τη πάνα και πήγαινε εκεί για τσισα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε ο παιδίατρος να κάνουμε το εμβόλιο της ηπατίτιδας πρώτα και μετά να βγάλουμε πάνα οπότε περιμένω. Αλλά κι εγώ σε κάνα μήνα λέω να αρχίσουμε. Βγάζει και βάζει μόνος του την πάνα θέλουμε πάρα πολύ ώρα για κάθε αλλαγή και φωνάζει κιόλας μόνη μ μόνη μ.. τον διορθώνω αλλά δυσκολεύεται να πει μόνος μου δεν του βγαίνει το σ με το Μ μετά 

  • Χαχα 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 γιατί πρώτα το εμβόλιο της ηπατίτιδας και μετά την πάνα; Και μεις είχαμε παιδίατρο σήμερα τελευταία δόση ιλαράς ερυθράς κι έφτιαξε και το χαρτί για τον παιδικό.τωρα τον Νοέμβριο έχουμε άλλο εμβόλιο ..ουφ να ηρεμήσουμε λίγο..με το που βλέπει γιατρό ουρλιάζει..τη μετρησε κιόλας μια χαρά..13 κιλά περίπου κι 92 ύψος..μια χαρά μας είπε..και μένα στον τρίτο ενικό μιλάει πολλές φορές ..λέει λεξουλες αρκετές και έχει πόλυ πλάκα γιατί δεν τις καταφέρνει και όλες..κάνει και τα νάζια της ,τα τσαλιμια της ..έχουμε τρελαθεί όλοι στο σπίτι ..όλο τη φιλάμε ..ειδικά ο μπαμπάς της ..τον φιλάει και λιώνει .πέφτει στα πατώματα..αχ τι είναι οι γυναικες

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/5/2023 at 2:22 ΜΜ, georgia1988 είπε:

Εμένα μου είπε ο παιδίατρος να κάνουμε το εμβόλιο της ηπατίτιδας πρώτα και μετά να βγάλουμε πάνα οπότε περιμένω. Αλλά κι εγώ σε κάνα μήνα λέω να αρχίσουμε. Βγάζει και βάζει μόνος του την πάνα θέλουμε πάρα πολύ ώρα για κάθε αλλαγή και φωνάζει κιόλας μόνη μ μόνη μ.. τον διορθώνω αλλά δυσκολεύεται να πει μόνος μου δεν του βγαίνει το σ με το Μ μετά 

εμάς το έκανε της ηπατίτιδας. δεν έχουμε κάνει καμία κίνηση να δείξουμε οτι θέλουμε να πάμε τουαλέτα ή να βγάλουμε το πάμπερ δεν του έχω δώσει εγώ κανένα ερέθισμα. αλλά διαμαρτύρεται κάθε φορά που τον αλλάζω, καμιά φορά τον πιάνουν οι συστολές κ καμιά φορά θέλει να αλλάζει πάμπερς με ενα κατουρημα ειδικά το βράδυ πριν κοιμηθει. 

εμάς μιλάει κανονικά συνεννοούμαστε μια χαρά αν υπάρχει όμως καλή θέληση😅

πήγαμε μαζί κάναμε εγγραφή στον παιδικό τον ρώτησα αν του άρεσε μου λέει ναι ωαιο το τσκωλείο. κάποια σύμφωνα μας δυσκολεύουν ακόμα. του έλεγα τι ωραία ζωγραφίζεις σα τον πικασο. πικατσο τον έλεγε 🤣 κλαίγαμε. το λέω πικάσο κ ζοριζόταν το έλεγε μετά αλλά λέω θα του ξεφύγει από το ζόρι κανα πουρτ κλάψαμε!

  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 μην αγχώνεσαι ξέρω πολλά παιδάκια που δεν μιλάνε καθόλου ακόμα. Στον παιδικό τα περισσότερα δεν μιλάνε ή λένε μια δυο λέξεις στην ηλικία των δικών μας. Κάθε παιδάκι έχει τον χρόνο του!  

 

 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 6/5/2023 at 6:53 ΠΜ, georgia1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε πως είστε?

 

Καλά είμαστε χαθήκαμε! 

σκεφτόμουν εσένα γεωργία γιατί έστειλα τον μικρό στον παιδικό κ οι κυρίες του μου λένε τα ίδια. οτι τον φωνάζουν κ της γράφει...το ξέρω οτι το κάνει γιατί το κάνει κ σε εμένα σαν αντίδραση. όταν δεν ενδιαφέρεται για την ερώτηση η ασχολείται με κάτι αλλο με γράφει.

κατα τάλλα είμαστε μονίμως με μύξες.

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια και εγώ μπαίνω και διαβάζω !!! Εμείς ξεκινήσαμε σχολείο περάσαμε μια κάπως δύσκολη προσαρμογή τώρα πάμε κάπως καλά αλλά μας ταλαιπωρούν πολυ οι ιώσεις έχουμε περάσει 4 μέχρι τώρα όλες με πυρετό κάθε 10 μέρες το πολυ άρρωστη είναι τα έχω δει όλα !!! Εννοείται ότι τρώει καλά φρούτα φαγητό φυσικό χυμό κάθε μέρα και πάλι τιποτα όλο άρρωστη δεν αντέχω άλλο … εσεις πως πάτε με ιώσεις ; Έχετε κάνει η θα κάνετε αντιγριπικό ; Κατά τ αλλά η μικρή μια χαρά είναι μέσα στην ενέργεια και το κέφι ! 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια μου!!!και μεις ξεκινήσαμε παιδικό ..στην αρχή έκλαιγε αλλά προσαρμόστηκαμε δόξα το θεό..εμείς μόνο κάτι μυξουλες μέχρι στιγμής δεν μου χει κάνει πυρετό.απο φαγητά τρώει και φρούτα στο σχολείο.ολα καλά..το μόνο θέμα είναι ότι έχει πρόβλημα δυσκοιλιότητας κάνουμε παρτυ όταν τα κάνει..έχει φτάσει μέχρι και δέκα μέρες να ενςργηθει ..της δίνω σκόνη effecol και άμα περάσουν πολλές ημέρες αναγκαστικά υπόθετο που γίνεται χαμός μέχρι να το βάλω .δεν συνεργάζεται..Γεωργία τι εγινε με το θηλασμό;;εμείς δυστυχώς ακόμα αλλά ευτυχώς μόνο το πρωί κατάφερα να τη πείσω..στον μεσημεριανό και βραδινό ύπνο θέλει να πιάνει τη Ρογα μου για να νανουριστει η πιπιλαει το δέρμα μου...αφήστε απελπισία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μιας που σας βρήκα και πάλι μαζεμένες να ρωτήσω και κάτι άσχετο;;εσείς οδηγείτε αυτοκίνητο;εγώ έχω δίπλωμα εδώ και είκοσι χρόνια αλλά είχα τρακάρει στην αρχή και φοβήθηκα τώρα λοιπόν πήρα την απόφαση να ξαναπιάσω τιμόνι γιατί δεν πάει άλλο..δεν έχω με τι να πάω τα παιδιά σχολείο και εντάξει ο μεγάλος πάει με λεοφωρειο,η μικρή που τώρα ξεκίνησε παιδικό και έχουμε μπροστά μας τοσαα χρόνια σχολείο τι θα γίνει;έκανα πέντε μαθήματα πάλι με τον δάσκαλο και παίρνω και το αμάξι με τον άντρα μου αλλά δεν έχω άνεση ,φοβάμαι αγχώνομαι μου φωνάζει κι αυτός και γενικά αισθάνομαι απογοητευμένη ότι είμαι άχρηστη τελείως ,ούτε τιμόνι δεν μπορώ να πιάσω και τα λοιπά...εσείς ποτέ εξοικιωθηκατε με το αμάξι;είχατε κι άλλον δίπλα στην αρχή;θέλω να τα καταφέρω πολύ κι ονειρεύομαι τη μέρα που θα το πάρω μόνη μου με άνεση αλλά φοβάμαι ότι θα αργήσει πολύ αυτή η μερα🥺

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , valentina23 είπε:

Κορίτσια μου μιας που σας βρήκα και πάλι μαζεμένες να ρωτήσω και κάτι άσχετο;;εσείς οδηγείτε αυτοκίνητο;εγώ έχω δίπλωμα εδώ και είκοσι χρόνια αλλά είχα τρακάρει στην αρχή και φοβήθηκα τώρα λοιπόν πήρα την απόφαση να ξαναπιάσω τιμόνι γιατί δεν πάει άλλο..δεν έχω με τι να πάω τα παιδιά σχολείο και εντάξει ο μεγάλος πάει με λεοφωρειο,η μικρή που τώρα ξεκίνησε παιδικό και έχουμε μπροστά μας τοσαα χρόνια σχολείο τι θα γίνει;έκανα πέντε μαθήματα πάλι με τον δάσκαλο και παίρνω και το αμάξι με τον άντρα μου αλλά δεν έχω άνεση ,φοβάμαι αγχώνομαι μου φωνάζει κι αυτός και γενικά αισθάνομαι απογοητευμένη ότι είμαι άχρηστη τελείως ,ούτε τιμόνι δεν μπορώ να πιάσω και τα λοιπά...εσείς ποτέ εξοικιωθηκατε με το αμάξι;είχατε κι άλλον δίπλα στην αρχή;θέλω να τα καταφέρω πολύ κι ονειρεύομαι τη μέρα που θα το πάρω μόνη μου με άνεση αλλά φοβάμαι ότι θα αργήσει πολύ αυτή η μερα🥺

Θα πάρεις τον δάσκαλο οδηγήσης στο αμάξι το δικό σου Κ θα κάνεις για αρχή μόνο την διαδρομή που θες δηλαδή προς το σχολείο πχ. Μόνο αυτό στην αρχή τίποτα άλλο θα κάνεις καμιά 10αρια μαθήματα με το δικό σου αμάξι Κ μετά θα κάνεις μόνο μια διαδρομή μόνη σου. Ε σε άλλες 10 μέρες θα είσαι άνετη . 

Μετά θα ξεκινήσεις μόνο πολύ γνωστές διαδρομές Κ κοντινές. Σε δύο μήνες θα πηγαίνεις παντού 

Άντρα μπαμπά αδέρφια δεν μπορούν να σε μάθουν φοβούνται περισσότερο από εσένα μόνο με δάσκαλο θα νιώσεις άνετα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@linaa σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!ο δάσκαλος είναι η αλήθεια δεν με βοήθησε και πολύ νομίζω..πήγαινα τις γνωστές διαδρομές δηλαδή μέχρι το λύκειο και μετά στον παιδικό για τα παιδιά ..αλλά μέχρι να φτάσω εκεί μπορεί κάτι να τύχει στο δρόμο,ένα εμπόδιο κτλ..μου είπε ότι με το δικό σου αμάξι θα μάθεις αλλά ο σύζυγος με βάζει στα δύσκολα και δεν είμαι έτοιμη νομίζω..δηλαδή μπορεί να με πάει σε δρόμο με μποτιλιάρισμα ,σε ανηφόρες και να μου σβήσει..τελευταία στιγμή μου λέει να στρίψω γιατί λέει έτσι μαθαίνω και γω πανικοβάλλομαι..μόνη μου τελείως φοβάμαι να το πάρω από τώρα ..και να σου πω αγχώνομαι μην το τρακαρω κιόλας γιατί θα τ ακούσω..όλοι αυτοί οι λόγοι με αγχωνουν πολύ και έτσι πάνω στον πανικό μπορεί να κάνω λάθη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...