Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@georgia1988και γω έκοψα τους ανεξέλεγκτους θηλασμός και ειδικά έξω όταν βγαίνουμε η μέσα στο αυτοκίνητο..έβαλα τραυμαπλαστ και είπα έχω μιμι...θηλάζουμε πρωί,μεσημέρι,βράδυ για τον ύπνο δηλαδή..εδώ κι ένα μήνα την έχω πάει στο δωμάτιο της αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξω...ανά μία ώρα ξυπνάει και με φωνάζει...είμαι ένα κουρέλι κάθε πρωί...δεν ξέρω πια...έχω αγανακτήσει ..τόσο που τα βάζω με τον εαυτό μου ότι είμαι άχρηστη τελείως ..ούτε να βάλω όρια μπορώ ούτε να αποθηλασω...είμαι και μόνη σε όλο αυτό κι όπως καταλαβαίνεις δεν είμαι και στα καλύτερά μου...υπάρχουν κι άλλα θέματα στο σπίτι που με ζοριζουν και είμαι στα όρια μου...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23 γιατί βρε κορίτσι μου αισθάνεσαι έτσι; Λίγο πολυ όλοι ζόρικα περνάμε είναι πολυ δύσκολοι οι καιροί, οι καταστάσεις ειδικά μετά τον κόβιντ βγήκαν πολλα στην επιφάνεια το βλέπω σε πολυ κόσμο … εγώ θα σε συμβούλευα πρώτα απ όλα να βάλεις όρια στον εαυτό σ σε αυτά που ανέχεσαι κ σε αυτά που μπορείς να σηκώσεις στους ώμους σου καταλαβαίνεις πως το λέω και μετά να βάλεις όρια σε όλους τους άλλους …


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 γιατί βρε κορίτσι μου αισθάνεσαι έτσι; Λίγο πολυ όλοι ζόρικα περνάμε είναι πολυ δύσκολοι οι καιροί, οι καταστάσεις ειδικά μετά τον κόβιντ βγήκαν πολλα στην επιφάνεια το βλέπω σε πολυ κόσμο … εγώ θα σε συμβούλευα πρώτα απ όλα να βάλεις όρια στον εαυτό σ σε αυτά που ανέχεσαι κ σε αυτά που μπορείς να σηκώσεις στους ώμους σου καταλαβαίνεις πως το λέω και μετά να βάλεις όρια σε όλους τους άλλους …

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου κορίτσι μου...με μένα έχει να κάνει πρώτα απ' όλα γιατί είμαι ανεκτική,ενοχική κτλ...με πατάνε κάτω και δεν μιλάω...τελοςπαντων μακάρι να βρω και γω κάποια στιγμή τις ισορροπίες μου για να μπορώ να αισθάνομαι και καλύτερα και προς τον εαυτό μου και προς τους άλλους. ..εκτός απ' τον άντρα μου που είναι στη κοσμαρα του έρχεται τρώει,κοιμάται και πιάνει τον καναπέ μέχρι το βράδυ έχω και θέματα με τον γιο μου που είναι στην εφηβεία και τη περνάει πολύ άσχημα και υπάρχουν πολλές προστριβές μεταξύ μας ...εγώ τρέμω απ' τα νεύρα μου κάθε μέρα και δεν ξέρω που θα βγει αυτό..τελοσπαντων όλα καποια στιγμή πιστεύω θα λυθούν..

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 τιποτα δεν λύνεται όμως από μόνο του ο γιος σ είναι σε περίεργη φάση και πρέπει να τον στήριξετε εφηβεία περνάει λογικό ίσως ήταν καλό να συμβουλευτείς και έναν ειδικό για το πως να χειριστείς κάποια πράγματα ! Στο λέω με αγάπη! 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 να σου πω πάντως ότι κι εγώ έχω πολλά θέματα με τον άντρα μου οπότε σε καταλαβαίνω.. δεν έχω βέβαια άλλο παιδί οπότε καταλαβαίνω πόσο πιο δύσκολο είναι για σένα. Κι εγώ πολλές φορές νιώθω ότι δεν βάζω όρια στον μικρό και έχω ενοχές κλπ αλλά πιστεύω ότι είναι και οι ορμόνες μας που έχουν ξερυθμιστει τελείως με τον τόσο θηλασμό και κάνουν πάρτυ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια! σας έχω χάσει λίγο αλλά δεν μπορούσα να μην μπω σήμερα να σας πω ένα γεια γιατί κλείνουμε τα δύο μας χρόνια! σαν σήμερα κρατούσα ανυποψίαστη στα χέρια μου αυτήν την βόμβα τον γιό μου!

@valentina23 μου κ εσείς κλείσατε τα δύο ε; να χαίρεσαι το κορίτσι σου το όμορφο!

καταλαβαίνω πως νιώθεις...κεγώ με ένα παιδάκι κ βοήθειες από τον άνδρα μου κ την μαμά μου κ νιώθω πελαγωμένη... 

δεν ξέρω πως να σε συμβουλέψω... αυτήν την στιγμή έχεις μόνη σου να διαχειριστείς δυο παιδιά στις εφηβείες τους γιατί κ τα δύο χρόνια είναι σαν εφηβεία! μόνο με πολύ πολύ αποδοχή ότι θα είναι δύσκολα κ να μη φοβάσαι κ ντρέπεσαι να ζητάς βοήθεια από όπου μπορείς. κ στην τελική πάρτην πάλι πίσω στο κρεββάτι σου τουλ να μην είσαι τόσο άβολα

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86να τα εκατοστήσετε!!!!να είναι πάντα γερό κι ευτυχισμένο στη ζωή του!!Να το χαίρεστε το ζουζούνι σας!!!ναι εμείς είχαμε την Κυριακή γενέθλια!!!ποτέ περάσανε δύο χρόνια ούτε κατάλαβα!!

Ναι είμαι σε πολύ δύσκολη θέση και ζοριζομαι αρκεταααα!!έχω πολλά θέματα και με τον εαυτό μου που είναι κλεισμένη όλη μέρα μέσα σε να σπίτι ,μόνο για ψώνια βγαίνω στο σούπερ μάρκετ και δύο παιδιά ένα που περνάει τρελή εφηβεία κι ένα δίχρονο να το κυνηγαω από πίσω!!! Άμα ακούσετε στις ειδήσεις ότι μια μαμά πήδηξε απ' το μπαλκόνι εγώ θα είμαι!!!🤭πλάκα κάνω ...αλλά πραγματικά δεν την παλεύω δεν ξέρω τι θα γίνει..σίγουρα πάντως θα κάνω τα χαρτιά για παιδικό τον Σεπτέμβριο ..

Εσείς πώς είστε βρε κορίτσια πως πάνε τα ζουζούνια σας;;εμενα βγάζει τη πάνα και πάει στο γιογιό και κατουράει..από μόνη της!!αλλά όλη μέρα γυρνάει γυμνή μέσα στο σπίτι...την κυνηγάμε να τη ντύσουμε..από ζημιά άλλο τίποτα..πετάει ,χαλάει,περνάει τα στυλό του αδερφού της και μου γράφει παντού,τρώει τα πατατάκια του,δαγκώνει,χτυπάει, φτυνει(αυτά της τα έχει μάθει ο αδερφός..δυστυχώς)τρεεεεελααααα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Καλή σαρακοστή! Εμείς είμαστε καλά μιλάει κανονικά τελείως πια τραγουδάει χορεύει αλλά έχει πάρα πολύ ενέργεια τα έχουμε παιξει! Ειδικά χθες δεν κοιμήθηκε από τις 2 μέχρι τις 4μιαη το πρωί  και τώρα είμαστε τεζα εμείς.. κατά τα άλλα με έχει απασχολήσει λίγο ότι μιλάει στον εαυτό του στο τρίτο πρόσωπο δλδ λέει ο Διονύσης να κρατάει αυτό ο Διονύσης να πλύνει την μπανάνα αλλά ίσως είναι και φυσιολογικό. Τετάρτη ξεκινάμε παιδικό γτ θέλει παιδάκια και γτ έχω ξεκινήσει εκπαίδευση στη δουλειά και δεν βγαίνει αλλιώς η κατάσταση. Πήραμε και τσαντουλα και την πηγαινοφερνει μέσα στο σπίτι φωνάζοντας η τσάντα του Διονύση χαχα

  • Χαχα 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 @valentina23 να τα εκατοστήσουν τα ζουζούνια σας να έχουν υγεία τύχη κ ευτυχία στην ζωή τους !!! Εμείς περάσαμε μια ίωση πολυ βαριά μια εβδομάδα με πυρετό που έφτανε 39+ και πολυ κακοδιάθετη δεν γλιτώσαμε την αντιβίωση ευτυχώς τώρα όλα καλά φοβήθηκα πολυ μην χρειαστεί να νοσηλευτούμε αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος … @georgia1988 είναι απόλυτα φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία να μιλάει σε τρίτο πρόσωπο στον εαυτό του μην σε αγχώνει καθόλου μπραβο σας που μιλάτε τόσο καθαρά … εμείς μέσα σε όλα βγάζουμε κ τα τελευταία δόντια όποτε τα νεύρα μας δεν είναι κ πολυ καλά 🤪

  • Λυπημένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988και μένα στο τρίτο πρόσωπο μιλάει αλλά όχι και τόσο καθαρά ..λέει λεξουλες συννενοουμαστε αλλά δεν σχηματίζει και προτάσεις πχ εγώ θα πάω εκεί δηλαδή υποκείμενο αντικείμενο ...ωραία που ξεκινήσατε παιδικό.να μας γράψεις πως πήγε;;να περιμένεις κλάματα χωρίς να θέλω να σε αγχωσω εκτός αν είσαι απ' τις τυχερές.αντε να κόψεις και το θηλασμό σιγά σιγά 

@Basiliki92περαστικά σας!!ποπό και γω τις φοβάμαι τις ιώσεις..ακούω κι αυτή τη τηλεόραση τίποτα καλό δεν λέει..την δέχτηκε την αντιβίωση;;εμένα ο γιος μου ολόκληρος άντρας ακόμα τη φτυνει...πολύ δύσκολο παιδί..τι είχε την Η1Ν1??ακούω ότι κυκλοφορεί και στρεπτόκοκκος..απ' την άλλη παιδιά είναι θα περάσουν και ιώσεις..έτσι θα φτιάξουν και το ανοσοποιητικό τους

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 κάναμε τεστ δεν ήταν ούτε h1n1 ούτε τύπου α β ούτε κορονοϊος δεν ξέρω τι ήταν αλλά ακούω κ αλλά παιδάκια γύρω μας με τέτοια συμπτώματα ιώσης κ εκεί που το παιδί έκανε ένα 24 ώρο χωρις πυρετό κ λέγαμε τελείωσε να σου παλι ανέβαζε επίσης ενώ έπαιρνε 3 μέρες αντιβίωση ένα βράδυ το τελευταίο είχαμε από τις 11 μέχρι τις 3 με πυρετό 39 και βάλε αυτό ήταν κ το τελευταίο ξέσπασμα τα λευκά της ήταν καλά αλλά η εξέταση που έδειχνε λοίμωξη ανέβαινε γιατί κάναμε 2 φορές αίματος μέρα παρά μέρα αφού είδαμε ότι ενώ ξεκινήσαμε αντιβίωση έκανε τα ίδια είχε βήχα μυξα συν του ότι στο τέλος άρχισε και μάτωνε κ η μυτούλα της επίσης μου έκανε κ το άλλο που τα είδα όλα εκεί ενώ ανέβαζε πυρετό μελανιασαν τα χέρια της κ τα χείλη της και είχε απίστευτο τρέμουλο το παιδί δεν ήξερα τι να κάνω έχει τύχει να  αρρωστήσει κ να κάνει πυρετό μια δυο μέρες αλλά όχι αυτό το πράγμα… φέτος είναι πολυ άσχημη χρόνια κοριτσια από θέμα ιώσεων ελπίζω του χρόνου να μην συνεχιστεί έτσι … 

πρίν από 10 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@valentina23 κάναμε τεστ δεν ήταν ούτε h1n1 ούτε τύπου α β ούτε κορονοϊος δεν ξέρω τι ήταν αλλά ακούω κ αλλά παιδάκια γύρω μας με τέτοια συμπτώματα ιώσης κ εκεί που το παιδί έκανε ένα 24 ώρο χωρις πυρετό κ λέγαμε τελείωσε να σου παλι ανέβαζε επίσης ενώ έπαιρνε 3 μέρες αντιβίωση ένα βράδυ το τελευταίο είχαμε από τις 11 μέχρι τις 3 με πυρετό 39 και βάλε αυτό ήταν κ το τελευταίο ξέσπασμα τα λευκά της ήταν καλά αλλά η εξέταση που έδειχνε λοίμωξη ανέβαινε γιατί κάναμε 2 φορές αίματος μέρα παρά μέρα αφού είδαμε ότι ενώ ξεκινήσαμε αντιβίωση έκανε τα ίδια είχε βήχα μυξα συν του ότι στο τέλος άρχισε και μάτωνε κ η μυτούλα της επίσης μου έκανε κ το άλλο που τα είδα όλα εκεί ενώ ανέβαζε πυρετό μελανιασαν τα χέρια της κ τα χείλη της και είχε απίστευτο τρέμουλο το παιδί δεν ήξερα τι να κάνω έχει τύχει να  αρρωστήσει κ να κάνει πυρετό μια δυο μέρες αλλά όχι αυτό το πράγμα… φέτος είναι πολυ άσχημη χρόνια κοριτσια από θέμα ιώσεων ελπίζω του χρόνου να μην συνεχιστεί έτσι … την αντιβίωση ναι την έπινε το καημένο με το ζόρι τι να κάνει 1 2 φορές έτυχε να μου τη φτύσει αλλά κάπως τα κατάφερνα μόνο εγώ κανένας άλλο δεν την έκανε καλά…

 

  • Λυπημένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92καταλαβαίνω τη λαχτάρα σου!!!τι λέει ο παιδίατρος;;απ' ότι έχω ακούσει ο κορονοιος μπορεί να μην βγει με το πρώτο τεστ θετικό..έχω παραδείγματα απ' το περιβάλλον μου με συμπτώματα που έβγαινε αρνητικό και βγήκε θετικό στη δεύτερη τρίτη μέρα...αλλά ο κορονοιος λένε στα παιδιά είναι πολύ υπιος συνήθως...κυκλοφορούν πάρα πολλές ιώσεις είναι η αλήθεια...και γω φοβάμαι..έχω και το γιο μου έρχεται απ' το σχολείο κατευθείαν φιλιά αγκαλιές το μωρό ,έχει καταρροή,φτερνίζεται του λέω μην τη φιλάει για λίγο αλλά το ξεχνάει....απ' ότι ξέρω στα παιδιά δίνουν σημασία στις ιώσεις να έχουν διάθεση...κάνε υπομονή θα περάσει..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 κάναμε 2 φορές τεστ δεν ήταν κορονοιος άλλωστε το καλοκαίρι που περάσαμε το πέρασε ελαφριά ούτε μυξα δεν είχε … δεν είχε ούτε όρεξη αυτή την φορά αυτό μου έλεγε κ η παιδίατρος να παρατηρώ την διάθεση της … έχουμε 3 βδομάδας που είμαστε καλά !!! Σε ευχαριστω πολυ 💕


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2023 at 3:47 ΜΜ, georgia1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλή σαρακοστή! Εμείς είμαστε καλά μιλάει κανονικά τελείως πια τραγουδάει χορεύει αλλά έχει πάρα πολύ ενέργεια τα έχουμε παιξει! Ειδικά χθες δεν κοιμήθηκε από τις 2 μέχρι τις 4μιαη το πρωί  και τώρα είμαστε τεζα εμείς.. κατά τα άλλα με έχει απασχολήσει λίγο ότι μιλάει στον εαυτό του στο τρίτο πρόσωπο δλδ λέει ο Διονύσης να κρατάει αυτό ο Διονύσης να πλύνει την μπανάνα αλλά ίσως είναι και φυσιολογικό. Τετάρτη ξεκινάμε παιδικό γτ θέλει παιδάκια και γτ έχω ξεκινήσει εκπαίδευση στη δουλειά και δεν βγαίνει αλλιώς η κατάσταση. Πήραμε και τσαντουλα και την πηγαινοφερνει μέσα στο σπίτι φωνάζοντας η τσάντα του Διονύση χαχα

κ ο δικός μου έτσι μιλάει στο τρίτο πρόσωπο κυρίως. δεν λέει ακόμα το Θ, Φ, Σ οπότε λέει ο νανάνη η εγκω

 

On 28/2/2023 at 11:56 ΠΜ, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 @valentina23 να τα εκατοστήσουν τα ζουζούνια σας να έχουν υγεία τύχη κ ευτυχία στην ζωή τους !!! Εμείς περάσαμε μια ίωση πολυ βαριά μια εβδομάδα με πυρετό που έφτανε 39+ και πολυ κακοδιάθετη δεν γλιτώσαμε την αντιβίωση ευτυχώς τώρα όλα καλά φοβήθηκα πολυ μην χρειαστεί να νοσηλευτούμε αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος … @georgia1988 είναι απόλυτα φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία να μιλάει σε τρίτο πρόσωπο στον εαυτό του μην σε αγχώνει καθόλου μπραβο σας που μιλάτε τόσο καθαρά … εμείς μέσα σε όλα βγάζουμε κ τα τελευταία δόντια όποτε τα νεύρα μας δεν είναι κ πολυ καλά 🤪

Βασιλική μου, κ εμείς περάσαμε τον Γενάρη κάτι ανάλογο..δεν ήταν ούτε κόβιντ ούτε γρίπη. από ίωση έκανε επιπλοκή κ έπαθε ωτίτιδα κ ρινίτιδα κ αμυγδαλίτιδα κ πήρε αντιβίωση. η οποία δεν τον έπιασε. μέχρι να την αλλάξουμε κ να πιάσει έπιασε 40 πυρετό κ πήγαμε νοσοκομείο. δεν μας κράτησαν. μετά από μιαμιση μέρα συνήλθε 

  • Λυπημένη/-ος 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 αχ Παναγία μου τι τραβάνε φέτος τα πιτσιρίκια κ εμάς ίωση ήταν κ έκανε ρινίτιδα κ ο λαιμός  ήταν κατά κόκκινος μας είπε η παιδίατρος … στην ρινίτιδα έβγαζε αίμα εσάς από την μύτη ;


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...