Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@valentina23 δεν αντέχω άλλο τώρα με τις ιώσεις θηλάζει συνέχεια.. δλδ μεσημέρι για να κοιμηθεί παίζει να θηλάζει δύο ωρες. Στην ουσία δλδ κοιμάται πάνω μου.. Ευτυχώς όμως είμαστε μόνο μεσημέρι βράδυ αλλά και πάλι κουράστηκα πολύ.. δεν νομίζω να έχεις εμμηνόπαυση αφού σου είπε όλα φυσιολογικά.. εμένα πάντως η δικιά μου μου είπε να το κόψω σιγά σιγά αλλά δεν ξέρω πως θα γίνει αυτό.. κάθε βράδυ πάει ο σύζυγος να τον κοιμήσει και ουρλιάζει μόνο με την μανούλα... Ε και μετά κοιμόμαστε μαζί τελικά.

Κορίτσια έχουμε κι εμείς ποδήλατα κι άλλα το άφησα έξω και κάθησαν γάτες πάνω . Πως να το καθαρίσω τώρα? Γτ δεν λέει να το πετάξω ήταν και ακριβό.. αλλά δεν θέλω να κολλήσει και τπτ ο μικρός 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια και εμένα η μικρή έχει κολλήσει πάνω μου κ στον πατέρα της αλλά πάνω από εμένα δεν βάζει κανέναν δεν θέλει να κάθεται πια με την μαμα μου τσιρίζει κλαίει σπαράζει μιλάμε δεν θέλει μα κοιμόμαστε ούτε μαζί στην μαμα μου λέει πάμε σπίτι έχει κολλήσει πολυ πάνω μας κ δεν θέλει κανέναν άλλον .. κ εμένα όλα μόνη της θέλει να τα κάνει από πολυ μικρή τώρα λέει κιόλας μόνο μου 😄 καλά από ιώσεις κ εμείς κάθε μήνα από 2 κολλάμε παρόλο που δεν παει παιδικό σταθμό έχουν σπάσει τα νεύρα μου… @georgia1988 κάλε σιγά που θα το πετάξεις καθάρισε το εκεί με ξύδι κ λίγο αβά τρίψε το ρίξε κ ζεστό νεράκι μετά κ μια χαρά θα είναι !!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988αχ μια απ' τα ίδια...μόνο που εμένα το κάνει απ' το πρωί μέχρι το βράδυ ..έχει κολλήσει πάνω μου ακόμα κι αγκαλια καμιά φορά θηλάζει..έλεος!!και μένα ο παιδίατρος το ίδιο μου είπε να το κόψω αλλά είναι πράγματι τοοοοοσο δύσκολο ..το ποδήλατακι συμφωνώ με τη @Basiliki92 προς θεού σιγά μην το πετάξεις...άμα έχεις και λίγο planet αντισηπτικό η Άβα ,ξύδι ζεστό νεράκι και να σου πω αμά έχεις και λάστιχο έξω σε αυλή πλυν το κι ας το να στεγνώσει έχει καλό καιρό τώρα..τις τρίχες μόνο καθάρισε με μια βούρτσα πρώτα ..πριν το πλύνεις γιατί θα κολλήσουν πάνω μετά !!ποδήλατακι πήραμε ένα απ' τα λιντλ και μια χαρά μας έκατσε..είναι περίεργη η δική μου δύο καρότσι της πείραξε σε κανένα δεν έκατσε ..δεν θα έδινα πάλι πάνω από εκατό ευρώ και θα τα έκλαιγα..

Κορίτσια καλή Ανάσταση να έχουμε και καλό Πάσχα !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κορίτσια!

με υγεία πάνω απόλα και όλα να μας έρθουν καλά. τον κοινώνησα κιόλας το Σάββατο. Σήμερα έχουμε εμβόλιο ηπατίτιδας. Σας είχα πει οτι παίρνει σίδηρο, κάναμε επαναληπτικές εξετάσεις ,είναι καλές, αλλά θα αρχίσουμε βιταμίνη ντε τώρα 🤔

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 αληθώς ο κύριος!!και γω συνέχεια την μεταλαβαινω και κάθεται πόλυ καλά στην εκκλησία ,δεν ακούγεται κιχ..εμείς το εμβόλιο της ηπατίτιδας α το κάναμε αρχές του μήνα ,τώρα θα κάνουμε τη δόση από ένα άλλο εμβόλιο δεν το θυμάμαι τώρα..βιταμίνη ντε εσύ έδινες νεογέννητο;νομίζω σε όλα τα μωρά τώρα που γεννιούνται δίνουν συμπλήρωμα βιταμίνη ντε...αυτό το ότι στη χώρα του ήλιου που ζούμε σχεδόν όλοι οι Έλληνες έχουμε ανεπάρκεια βιταμίνης ντε δεν μπορώ να το καταλαβω..και γω έχω έλλειψη κι ο γιος μου..έκατσε για να του πάρουν αίμα η σπαραζε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά! Χριστός ανέστη! Τι κάνετε πως είστε?

Κορίτσια να σας ρωτήσω σας απαντάνε τα μικρά σας? Μου είπε η κυρία του στον παιδικό ότι της φαίνεται περίεργο που δεν απαντάει. Γτ λέει είναι πολύ προχωρημένος ο λόγος του για την ηλικία του οπότε περίμενε ότι θα της απαντούσε.. πχ του λέει πάμε στο παρεάκι και αυτός πάει χωρίς να της απαντήσει όμως.. ή κάποιες φορές του μιλάει και δεν την ακούει καν συνεχίζει και λέει τα δικά του... Και με αγχωσε να πω την αλήθεια.. μου είπε βέβαια ότι είναι πολύ έξυπνος ότι του λέει της το δείχνει και λεκτικά είναι πολύ προχωρημένος αλλά με ανησύχησε. Στο σπίτι όλη μέρα χθες ο άντρας μου τον ρωτούσε πως τον λένε και ο μικρός δεν απαντούσε ενώ παλιά του απαντούσε.. και μόλις του είπε δεν θα παίξουμε αν δεν μου πεις πως σε λένε απάντησε.. τι να πω τώρα άρχισε ήδη να μας γράφει ή συμβαίνει κάτι άλλο?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988εγώ νομίζω ότι τα παιδάκια σε αυτή την ηλικία περνάνε από πολλές φάσεις..πχ μπορεί να κάνει κάτι και μετά από λίγο να σταματήσει να το κάνει..δεν σημαίνει νομίζω κάτι..όπως είπε και η κυρία στον παιδικό είναι πανέξυπνος και πολύ προχωρημένος στο λόγο του,όπωτε για να συμβαίνει κάτι άλλο πχ μια διαταραχή η αυτισμός που ίσως φοβάσαι συνυπάρχουν κι άλλα θέματα ...άδικα ανησυχείς για μένα..και μένα πολλές φορές της λέω κάτι κι αυτή με αγνοεί ..παιδάκια είναι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2023 at 2:33 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Mighty86 αληθώς ο κύριος!!και γω συνέχεια την μεταλαβαινω και κάθεται πόλυ καλά στην εκκλησία ,δεν ακούγεται κιχ..εμείς το εμβόλιο της ηπατίτιδας α το κάναμε αρχές του μήνα ,τώρα θα κάνουμε τη δόση από ένα άλλο εμβόλιο δεν το θυμάμαι τώρα..βιταμίνη ντε εσύ έδινες νεογέννητο;νομίζω σε όλα τα μωρά τώρα που γεννιούνται δίνουν συμπλήρωμα βιταμίνη ντε...αυτό το ότι στη χώρα του ήλιου που ζούμε σχεδόν όλοι οι Έλληνες έχουμε ανεπάρκεια βιταμίνης ντε δεν μπορώ να το καταλαβω..και γω έχω έλλειψη κι ο γιος μου..έκατσε για να του πάρουν αίμα η σπαραζε;

εμένα δεν κάθεται στην λειτουργία...την μεγάλη Παρασκευή μας δεν προλαβαίναμε να φεύγουμε. πήγαμε ανάψαμε κεράκι κάναμε μα τις εικόνες μέχρι εδώ καλά. μετά φώναζε ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΕΛΑΚΙΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΕΛΑΚΙΑ κ ήθελα να μπει στο ιερο. ΝΑ ΑΝΟΙΚΕΙ ΤΗΝ ΠΟΤΑ Ο ΝΑΝΑΝΗ κτλ κτλ

για αίμα κάθεται ,κλαίει την ώρα της τσιμπιάς αλλά διαχειρίσιμο..

ντε όχι δεν έδινα... μάλλον αυτό θα φταίει.. μου είπαν από το μαιευτήριο αλλά επειδή δεν μου είπε μετά κάτι η παιδίατρος δεν του έδωσα. τον εκθέτω στον ήλιο αλλά κυρίως με καπέλο... αλλά είναι χλωμός κ ασπρουλιάρης σαν εμένα 

21 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά! Χριστός ανέστη! Τι κάνετε πως είστε?

Κορίτσια να σας ρωτήσω σας απαντάνε τα μικρά σας? Μου είπε η κυρία του στον παιδικό ότι της φαίνεται περίεργο που δεν απαντάει. Γτ λέει είναι πολύ προχωρημένος ο λόγος του για την ηλικία του οπότε περίμενε ότι θα της απαντούσε.. πχ του λέει πάμε στο παρεάκι και αυτός πάει χωρίς να της απαντήσει όμως.. ή κάποιες φορές του μιλάει και δεν την ακούει καν συνεχίζει και λέει τα δικά του... Και με αγχωσε να πω την αλήθεια.. μου είπε βέβαια ότι είναι πολύ έξυπνος ότι του λέει της το δείχνει και λεκτικά είναι πολύ προχωρημένος αλλά με ανησύχησε. Στο σπίτι όλη μέρα χθες ο άντρας μου τον ρωτούσε πως τον λένε και ο μικρός δεν απαντούσε ενώ παλιά του απαντούσε.. και μόλις του είπε δεν θα παίξουμε αν δεν μου πεις πως σε λένε απάντησε.. τι να πω τώρα άρχισε ήδη να μας γράφει ή συμβαίνει κάτι άλλο?

την γράφει γι αυτό!χαχαχαχα

κ εμένα ο μικρός με γράφει λέει τα δικά του, σπάνια ακούει τι του λέω κ ακόμα πιο σπάνια απαντάει. νομίζω τώρα είναι απορροφημένα στο εγώ τους.. η αλήθεια είναι οτι θέλει από τώρα δουλειά το θέμα των εντολών δλδ να εκτελούνε εντολές ,φέρε αυτό κάνε αυτό.. δεν έχω πάντα την διάθεση σπάνε τα νεύρα μου...

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 εμένα να δεις πως σπάνε τα νεύρα μου τώρα που είναι άρρωστος και κρατάει όλο το βράδυ το βυζί.. χθες από τις 10μιση μέχρι το πρωί. Εκεί να δεις νεύρα! 

Πάντως κορίτσια με καθυσηχασατε γτ είχα ανησυχήσει πολύ! 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/4/2023 at 5:50 ΜΜ, georgia1988 είπε:

@Mighty86 εμένα να δεις πως σπάνε τα νεύρα μου τώρα που είναι άρρωστος και κρατάει όλο το βράδυ το βυζί.. χθες από τις 10μιση μέχρι το πρωί. Εκεί να δεις νεύρα! 

Πάντως κορίτσια με καθυσηχασατε γτ είχα ανησυχήσει πολύ! 

απαπαπα δεν παλευεται αυτό που λες! μπραβο σας που το κανετε όμως χαράς στο κουράγιο σας

  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια αναγκάστηκα πάλι και έβαλα τραυμαπλαστ στις θηλές λέγοντας ότι έχω μιμί και τα ξεκολαω (πολύ άβολο τραβιέται και η θηλή μαζί γιατί τα βάζω βιάστηκα να μην με δει)μόνο για τον ύπνο...κλαίει το ζητάει ,ανεβάζει τη μπλούζα λέω έχω μιμί και σταματάει ευτυχώς ...το ζήτημα είναι στον ύπνο τι κάνουμε κι όλο το βράδυ που ξυπνάει ...πως κοβεται αυτό όεο;;;

@georgia1988χρόνια πολλά για τη γιορτή σου!!πολύχρονη να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 ευχαριστώ πολύ! Ευτυχώς ο μικρός πέρασε κι αυτή την ίωση και γυρίσαμε πάλι στους 3 θηλασμους.. μέσα στη μέρα του λέω όχι τώρα όταν πάμε για ύπνο θα πάρουμε βυζάκι και το καταλαβαίνει το βράδυ όμως δύσκολα.. άσε που όταν νυστάζει στον παιδικό αρχίζει και λέει όλη την ρουτίνα μας σε όλους " θα πάμε σπίτι με τη μαμάκα να φάμε φαγακι να ακούσουμε bella ciao να ξαπλώσουμε στον καναπέ να κοιμηθούμε με το βυζάκι" ρεζίλι έχουμε γίνει! Και ότι και να του λένε αυτός εκεί λέει το ίδιο.. νομίζω έχει μάθει όλος ο παιδικός ότι τρώμε βυζάκι 

  • Χαχα 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@valentina23 ευχαριστώ πολύ! Ευτυχώς ο μικρός πέρασε κι αυτή την ίωση και γυρίσαμε πάλι στους 3 θηλασμους.. μέσα στη μέρα του λέω όχι τώρα όταν πάμε για ύπνο θα πάρουμε βυζάκι και το καταλαβαίνει το βράδυ όμως δύσκολα.. άσε που όταν νυστάζει στον παιδικό αρχίζει και λέει όλη την ρουτίνα μας σε όλους " θα πάμε σπίτι με τη μαμάκα να φάμε φαγακι να ακούσουμε bella ciao να ξαπλώσουμε στον καναπέ να κοιμηθούμε με το βυζάκι" ρεζίλι έχουμε γίνει! Και ότι και να του λένε αυτός εκεί λέει το ίδιο.. νομίζω έχει μάθει όλος ο παιδικός ότι τρώμε βυζάκι 

έλα μωρέ σιγά! όλα θα μεταφέρουν πράγματα από το σπίτι τους... βυζαίνει το παιδί δεν κάνει κανά εγκλημα... δλδ τα υπόλοιπα είναι όλα απογαλακτισμένα? Δεν θηλάζουν? δεν πίνουν με μπιμπερό?


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...