Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , valentina23 είπε:

@linaa σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!ο δάσκαλος είναι η αλήθεια δεν με βοήθησε και πολύ νομίζω..πήγαινα τις γνωστές διαδρομές δηλαδή μέχρι το λύκειο και μετά στον παιδικό για τα παιδιά ..αλλά μέχρι να φτάσω εκεί μπορεί κάτι να τύχει στο δρόμο,ένα εμπόδιο κτλ..μου είπε ότι με το δικό σου αμάξι θα μάθεις αλλά ο σύζυγος με βάζει στα δύσκολα και δεν είμαι έτοιμη νομίζω..δηλαδή μπορεί να με πάει σε δρόμο με μποτιλιάρισμα ,σε ανηφόρες και να μου σβήσει..τελευταία στιγμή μου λέει να στρίψω γιατί λέει έτσι μαθαίνω και γω πανικοβάλλομαι..μόνη μου τελείως φοβάμαι να το πάρω από τώρα ..και να σου πω αγχώνομαι μην το τρακαρω κιόλας γιατί θα τ ακούσω..όλοι αυτοί οι λόγοι με αγχωνουν πολύ και έτσι πάνω στον πανικό μπορεί να κάνω λάθη 

Με τον δάσκαλο θα πας στο δικό σου αμαξι όχι με του δασκάλου. Θα πηγαίνεις μόνο σε μια διαδρομή όχι σε πολλές έτσι δεν μαθαίνεις . Κ θα πας μόνη σου δεν τρακάρεις είναι αδύνατο σε μια διαδρομή που την έχεις κάνει 10 φορές να τρακάρεις είναι απλώς αδύνατο . 

1 διαδρομή όμως όχι 10 διαδρομές 

Όταν καταφέρεις να χαλαρώσεις σε αυτή την μια διαδρομή Κ να νιώσεις σίγουρη τότε θα πιάσεις άλλη διαδρομή γνωστή όμως .

Το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί στην διαδρομή που ξέρεις είναι να σου σβήσει το αμάξι τίποτα άλλο . Να τρακάρεις είναι αδύνατο πίστεψε με νέος οδηγός δεν έχει τρακάρεις ποτέ συνήθως οι παλιοί οδηγοί τρακαρουν πολύ απλά γιατί τρέχουν 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

Με τον δάσκαλο θα πας στο δικό σου αμαξι όχι με του δασκάλου. Θα πηγαίνεις μόνο σε μια διαδρομή όχι σε πολλές έτσι δεν μαθαίνεις . Κ θα πας μόνη σου δεν τρακάρεις είναι αδύνατο σε μια διαδρομή που την έχεις κάνει 10 φορές να τρακάρεις είναι απλώς αδύνατο . 

1 διαδρομή όμως όχι 10 διαδρομές 

Όταν καταφέρεις να χαλαρώσεις σε αυτή την μια διαδρομή Κ να νιώσεις σίγουρη τότε θα πιάσεις άλλη διαδρομή γνωστή όμως .

Το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί στην διαδρομή που ξέρεις είναι να σου σβήσει το αμάξι τίποτα άλλο . Να τρακάρεις είναι αδύνατο πίστεψε με νέος οδηγός δεν έχει τρακάρεις ποτέ συνήθως οι παλιοί οδηγοί τρακαρουν πολύ απλά γιατί τρέχουν 

Αχ σ ευχαριστώ πολύ!με καθησυχάζεις !!μακάρι να πάνε όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2023 at 9:36 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

Γεια σας κοριτσια και εγώ μπαίνω και διαβάζω !!! Εμείς ξεκινήσαμε σχολείο περάσαμε μια κάπως δύσκολη προσαρμογή τώρα πάμε κάπως καλά αλλά μας ταλαιπωρούν πολυ οι ιώσεις έχουμε περάσει 4 μέχρι τώρα όλες με πυρετό κάθε 10 μέρες το πολυ άρρωστη είναι τα έχω δει όλα !!! Εννοείται ότι τρώει καλά φρούτα φαγητό φυσικό χυμό κάθε μέρα και πάλι τιποτα όλο άρρωστη δεν αντέχω άλλο … εσεις πως πάτε με ιώσεις ; Έχετε κάνει η θα κάνετε αντιγριπικό ; Κατά τ αλλά η μικρή μια χαρά είναι μέσα στην ενέργεια και το κέφι ! 

 

On 17/11/2023 at 3:52 ΜΜ, valentina23 είπε:

Κορίτσια μου μιας που σας βρήκα και πάλι μαζεμένες να ρωτήσω και κάτι άσχετο;;εσείς οδηγείτε αυτοκίνητο;εγώ έχω δίπλωμα εδώ και είκοσι χρόνια αλλά είχα τρακάρει στην αρχή και φοβήθηκα τώρα λοιπόν πήρα την απόφαση να ξαναπιάσω τιμόνι γιατί δεν πάει άλλο..δεν έχω με τι να πάω τα παιδιά σχολείο και εντάξει ο μεγάλος πάει με λεοφωρειο,η μικρή που τώρα ξεκίνησε παιδικό και έχουμε μπροστά μας τοσαα χρόνια σχολείο τι θα γίνει;έκανα πέντε μαθήματα πάλι με τον δάσκαλο και παίρνω και το αμάξι με τον άντρα μου αλλά δεν έχω άνεση ,φοβάμαι αγχώνομαι μου φωνάζει κι αυτός και γενικά αισθάνομαι απογοητευμένη ότι είμαι άχρηστη τελείως ,ούτε τιμόνι δεν μπορώ να πιάσω και τα λοιπά...εσείς ποτέ εξοικιωθηκατε με το αμάξι;είχατε κι άλλον δίπλα στην αρχή;θέλω να τα καταφέρω πολύ κι ονειρεύομαι τη μέρα που θα το πάρω μόνη μου με άνεση αλλά φοβάμαι ότι θα αργήσει πολύ αυτή η μερα🥺

 @Basiliki92 Ο μικρός έκανε 2 εβδομάδες να πάει σχολείο τώρα, σήμερα πρώτη μέρα. μια βδομάδα μας τυράννησε το κοξάκι το οποίο το είχαμε ξαναπεράσει τον Μάιο και μια βδομάδα με ιωσούλα χωρίς πυρετό αλλά πολύ καταρροή κ βήχα...το αντιγριπικο που το κάναμε πέρσι δεν μας βγήκε σε καλό γιατί εκείνη την εβδομάδα του έριξε το ανοσοποιητικό κ κόλλησε άλλο στέλεχος γρίπης. βασικά δεν ξέρω...απλά λέω φέτος να μην το κάνουμε όχι οτι είμαι αντίθετη..

@valentina23 πάνω κάτω όπως στα είπε η linaa συμφωνώ σε όλα. εγώ είχα τον πατέρα μου κ με έμαθε να οδηγώ στα 18 αλλά έκανα κ πολλά μαθήματα πρώτα με δάσκαλο καμιά 30αρια μπορεί..

αλλά η μαμά μου έμαθε να οδηγεί στα 50 της κ η κουμπάρα μου τώρα στα 40 της για τον ίδιο λόγο με εσένα. Να μεταφέρουν τα παιδιά...κ χωρίς την πρέπουσα υποστήριξη από συζύγους

οπότε θα τα καταφέρεις κ εσύ. πιστεύω σοβαρά ατυχήματα με αρχάριους δεν συμβαίνουν γιατί προσέχουν πολύ. μετά γίνονται όταν νιώθεις σιγουριά κ το παίζεις άνετος. 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 όπως στα είπαν και τα κοριτσια κανε με τον δάσκαλο την διαδρομή κ μετά κανε μερικές φορές μόνη σου η πάρε το μέχρι το σούπερ μάρκετ  δεν υπάρχει περίπτωση να τρακάρεις τόσο αργά που θα πηγαίνεις με τον άντρα σου μην ξανά πας αφού σου προκαλεί άγχος … εγώ οδηγώ πολλα χρόνια κ κατευθείαν το έπαιρνα μόνη μου σε κοντινές αποστάσεις ταξίδι ακόμα δεν έχω κάνει άσε βαριέμαι κιόλας να οδηγώ 2 3 ωρες… λοιπόν εμείς έχουμε 3 βδομάδας χωρίς πυρετό μόνο με μυξα κάποια στιγμή έκανε βήχα αλλεργικό πήραμε χοζαλ αλλά μόλις το σταματούσαμε μετά από 2 3 μέρες παλι τα ίδια … εμείς σωθήκαμε με το κρεμμύδι κόβω ένα το βράδυ και το βάζω δίπλα της αλλά όταν έχει βήχα ειδικά έντονο ξηρό θέλει αρκετά κοντα με ΕΣΩΣΕ γιατί το παιδί υπέφερε από βήχα σε σημείο να πνίγεται και να κάνει ένα περίεργο ήχο μπορεί να έβηχε και 1 ώρα ασταμάτητα στον ύπνο της και είπα να το δοκιμάσω στην απελπισία μου … πλέον κάθε βράδυ μόνο με κρεμμύδι κοντα της και ούτε μπούκωμα ούτε βήχα … τραβάει κ όλα τα μικρόβια δεν ξέρω αν βοηθάει κ αυτό στο ότι πλέον δεν μου κάνει κ πυρετούς κάθε βδομάδα…

πρίν από 1 λεπτό , Basiliki92 είπε:

@valentina23 όπως στα είπαν και τα κοριτσια κανε με τον δάσκαλο την διαδρομή κ μετά κανε μερικές φορές μόνη σου η πάρε το μέχρι το σούπερ μάρκετ  δεν υπάρχει περίπτωση να τρακάρεις τόσο αργά που θα πηγαίνεις με τον άντρα σου μην ξανά πας αφού σου προκαλεί άγχος … εγώ οδηγώ πολλα χρόνια κ κατευθείαν το έπαιρνα μόνη μου σε κοντινές αποστάσεις ταξίδι ακόμα δεν έχω κάνει άσε βαριέμαι κιόλας να οδηγώ 2 3 ωρες… λοιπόν εμείς έχουμε 3 βδομάδας χωρίς πυρετό μόνο με μυξα κάποια στιγμή έκανε βήχα αλλεργικό πήραμε χοζαλ αλλά μόλις το σταματούσαμε μετά από 2 3 μέρες παλι τα ίδια … εμείς σωθήκαμε με το κρεμμύδι κόβω ένα το βράδυ και το βάζω δίπλα της αλλά όταν έχει βήχα ειδικά έντονο ξηρό θέλει αρκετά κοντα με ΕΣΩΣΕ γιατί το παιδί υπέφερε από βήχα σε σημείο να πνίγεται και να κάνει ένα περίεργο ήχο μπορεί να έβηχε και 1 ώρα ασταμάτητα στον ύπνο της και είπα να το δοκιμάσω στην απελπισία μου … πλέον κάθε βράδυ μόνο με κρεμμύδι κοντα της και ούτε μπούκωμα ούτε βήχα … τραβάει κ όλα τα μικρόβια δεν ξέρω αν βοηθάει κ αυτό στο ότι πλέον δεν μου κάνει κ πυρετούς κάθε βδομάδα… 

@Mighty86 πες μου για το κοξάκι γιατί κυκλοφορεί πολυ λένε συμπτώματα και αν έχει πολυ πυρετό … επίσης αντιβίωση πήρατε και γενικά ο παιδίατρος σας δίνει κοριτσια με το παραμικρό αντιβίωση ; Γιατί ακούω κάποια παιδάκια κάθε τρεις κ λίγο αντιβίωση … γρίπης ούτε εγώ νομιζω να της κάνω γιατί ρίχνει όντως το ανοσοποιητικό στο πάτωμα …

 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια περαστικά για τα μικρουλια σας @Basiliki92δεν μυρίζει το κρεμμύδι;δεν φωνάζει η μικρή;που ακριβώς το βάζεις;στα ρούχα της;εμένα μυξες και λίγο βήχα έχει ,πυρετό δεν έχει κάνει ακόμη..ήρθε και παιδίατρος σήμερα παιδικό γιατί έρχεται δύο φορές τον μήνα και τα εξετάζει ,λίγο κόκκινο λαιμό έγραφε το χαρτί..αντιγριπικο ούτε εγώ της έχω κάνει ούτε θα την κάνω..αντιβίωση δεν της έχω δώσει ποτέ,δεν έχει χρειαστεί...παρεπιπτόντως άκουγα σήμερα στην τηλεόραση ότι έχουν αυξηθεί οι λοιμώξεις λόγω της αλόγιστης χρήσης αντιβιοτικών..όπωτε μόνο όταν είναι απαραίτητη η χρήση τους..

@Mighty86τι ακριβώς είναι το κοξακι;βγάζεις κι εξανθήματα νομίζω με αυτό;με αντιβίωση παίρναει;κυκλοφορεί πολύ τον τελευταίο χρονο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@valentina23 το κόβω ροδέλες η φέτες και το βάζω στο κομοδίνο δίπλα της αν βήχει παρά πολυ μπορεί να το ακουμπήσω για λίγο στο κρεβάτι της κοντα στο κεφαλάκι της μέχρι να ηρεμήσει … ναι μυρίζει ειδικά κάποια πολυ αλλά δεν με νοιάζει κοιμόμαστε όλο το βράδυ κ δεν στεναχωριέμαι να την ακούω να ταλαιπωρείται κ να μην μπορω να βοηθήσω μιλάμε για πολυ βήχα και ξερό … όχι ούτε αυτή παραπονιέται της εξήγησα τι είναι και γιατί το βάζω και καμία φορά όταν βήχει λίγο πριν την πάρει ο ύπνος μου λέει μαμα φέρε το κρεμμύδι κοντα σου χαχαχαχα σωθήκαμε σας λέω και δεν το πίστευα ! Μόνο μυξα έχουμε κ αυτή ελεγχόμενη την παλεύουμε με όρο …

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια περαστικά για τα μικρουλια σας @Basiliki92δεν μυρίζει το κρεμμύδι;δεν φωνάζει η μικρή;που ακριβώς το βάζεις;στα ρούχα της;εμένα μυξες και λίγο βήχα έχει ,πυρετό δεν έχει κάνει ακόμη..ήρθε και παιδίατρος σήμερα παιδικό γιατί έρχεται δύο φορές τον μήνα και τα εξετάζει ,λίγο κόκκινο λαιμό έγραφε το χαρτί..αντιγριπικο ούτε εγώ της έχω κάνει ούτε θα την κάνω..αντιβίωση δεν της έχω δώσει ποτέ,δεν έχει χρειαστεί...παρεπιπτόντως άκουγα σήμερα στην τηλεόραση ότι έχουν αυξηθεί οι λοιμώξεις λόγω της αλόγιστης χρήσης αντιβιοτικών..όπωτε μόνο όταν είναι απαραίτητη η χρήση τους..

@Mighty86τι ακριβώς είναι το κοξακι;βγάζεις κι εξανθήματα νομίζω με αυτό;με αντιβίωση παίρναει;κυκλοφορεί πολύ τον τελευταίο χρονο

αχ τι καλά που δεν έχετε πάρει αντιβίωση! εμείς μια φορά κ πριν ακόμα πάει παιδικό. το πιστεύω κεγώ οτι γίνεται αλόγιστη χρήση.. όχι το κοξάκι δεν χρειάζεται αντιβίωση. ξεκινάει σε εμάς(γιατί απότι καταλαβαίνω καθε παιδάκι το εκδηλώνει αλλιώς) με έναν διήμερο πυρετό που όμως δεν έχει κ πολύ συνέχεια δλδ εκεί που δεν ανεβάζει καθόλου για ώρες τσουπ ένα 39. δεν έχει τον ρυθμό των κοινών ιώσεων. κ μετά αρχίζει βγάζει σπυράκια γύρω από το στόμα κ μέσα στο στόμα, δυσκολεύεται να φάει οπότε του έβαζα μια αλοιφή της φρέζιντερμ, κ μετά εξαπλώθηκαν τα σπυράκια, ευτυχώς ήταν διαχειρίσημη κατάσταση, έβαζα πάλι μια κρέμα που τα ξεραίνει...

@Basiliki92 έχω και άλλες φίλες φανατικές με το κρεμμύδι, θα το δοκιμάσω κεγώ

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Τι καλά που διάβασα τα νέα σας! Είχαμε καιρό να τα πούμε! 

Εμείς μια τρέλα θηλάζουμε ακόμα. Μόνο μεσημέρι και βράδυ αλλά και όταν ξυπνάει μέσα στη νύχτα. Έχω κουραστεί αλλά δεν παίρνει από λόγια.. κάθε πρωί λέει είμαι μεγάλος θα κόψω το βυζι και κάθε βράδυ το πιάνει για να κοιμηθεί! Αλλά ξυπνάει συγουρα μια φορά και έρχεται στο δωμάτιο μας. Εσάς κοιμούνται σερί?

Πάμε παιδικό ναι αλλάξαμε γτ δεν μου άρεσε ο προηγούμενος. Περνάει πολύ καλά και είμαι πολύ ευχαριστημένη, απλά τρώει εκεί και μετά τρώει και σπίτι δλδ τα τρώει όλα δίπλα! Έχει κάνει και παρέες, οι κοπέλες μου λένε ότι είναι πολύ μπροστά λεκτικά και είναι πολύ έξυπνος αλλά είναι λίγο πειρακτηρι και πολύ πεισματάρης. Το δουλεύουν όμως πιο εύκολα σχετικά με ένα παιδί που δεν μιλάει τόσο πολύ οπότε εντάξει. 

Από ιώσεις πάλι άρρωστοι είμαστε. Σίγουρα καλύτερα από περισυ γτ έχει αναπτύξει κάποια αντισώματα. Εγώ έβαλα το αντιγρυπικο σε εμένα αλλά στον μικρό δεν θα βάλω. Ούτε αντιβίωση δεν έχουμε πάρει ακόμα εμάς δύσκολα δίνει ο παιδίατρος. Απλά μας είχε κάνει λαρυγγίτιδα οπότε τώρα οπότε αρρωσταίνει τον πιάνει. 

Κυριακή πάμε Πράγα με την γιαγιά και τον μικρό ελπίζω να την παλέψουμε! Δεν έχουμε πάει ξανά με τον μικρό τόσο μακριά και αγχώνομαι λίγο που δεν θα είναι κ ο μπαμπάς μαζι..

 

On 11/21/2023 at 9:16 AM, Mighty86 said:

αχ τι καλά που δεν έχετε πάρει αντιβίωση! εμείς μια φορά κ πριν ακόμα πάει παιδικό. το πιστεύω κεγώ οτι γίνεται αλόγιστη χρήση.. όχι το κοξάκι δεν χρειάζεται αντιβίωση. ξεκινάει σε εμάς(γιατί απότι καταλαβαίνω καθε παιδάκι το εκδηλώνει αλλιώς) με έναν διήμερο πυρετό που όμως δεν έχει κ πολύ συνέχεια δλδ εκεί που δεν ανεβάζει καθόλου για ώρες τσουπ ένα 39. δεν έχει τον ρυθμό των κοινών ιώσεων. κ μετά αρχίζει βγάζει σπυράκια γύρω από το στόμα κ μέσα στο στόμα, δυσκολεύεται να φάει οπότε του έβαζα μια αλοιφή της φρέζιντερμ, κ μετά εξαπλώθηκαν τα σπυράκια, ευτυχώς ήταν διαχειρίσημη κατάσταση, έβαζα πάλι μια κρέμα που τα ξεραίνει...

@Basiliki92 έχω και άλλες φίλες φανατικές με το κρεμμύδι, θα το δοκιμάσω κεγώ

 

Είχα βγάλει και εγώ κάποια σπυράκια σε αυτήν την ίωση αλλά μόνο στη γλώσσα. Λες να ήταν κοξακι? Ο μικρός δεν είχε κάτι όμως.. βγάζεις και αλλού? Χέρια πόδια?

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988μια από τα ίδια!!τηςεχω πει ότι μπορεί να φανταστείς για το στήθος μέχρι και λεμόνι έβαλα αυτή ακάθεκτη !!δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..έχω εξαντληθεί..μα να μην το κόβουν με τίποτα;;ο μόνος τρόπος είναι να την δώσω να κοιμάται μια εβδομάδα στη μάνα μου αλλά κι αυτή δεν πετάει τη σκούφια της..και η μάνα μου και η μικρή..τόσο κόλλημα πια;

Και μεις παιδικό πάμε..τώρα κυκλοφορούν πολλές ιώσεις έμαθα..αλλά η δική μου μόνο μυξες μέχρι στιγμής.εμβολιο αντιγριπικο δεν έκανα ούτε εγώ ούτε στη μικρή θα κάνω .φαγητό και μένα δίπλα τρώει και στο σχολείο και σπίτι όταν έρχεται..το μόνο θέμα μου είναι ότι όταν τη παίρνω έχει μια γκρινια γενικώς..αλλά μετά ηρεμεί ίσως να νυσταζει κιολας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχει πολλές ιώσεις με λαρύγγιτιδα και ξερό βήχα είναι όλα χάλια τα μικρά … μάλλον περνάει κ εμένα μια ψιλό λαρυγγιτιδα έχει μόνο βήχα κ μπούκωμα αλλά αρκετό βηχαλακι θα δούμε πως θα εξελιχθεί προς το παρόν ένα σιροπακι δίνω μόνο… εμένα τρώει στο σχολείο κ τρώει κ στο σπιτι γιατί στο σχολείο τρώνε νωρίς στις 12 λογικό να πεινάνε παλι … όταν έρχονται από το σχολείο έχουν γκρίνια γιατί εκεί είναι αρκετές ώρες κάπως περιορισμένα δεν είναι ανεξέλεγκτα υπάρχουν κανόνες κλπ και στο σπιτι μετά ξεδίνουν συν την κούραση !!εμενα μιμείται παααρα πολυ στο παιχνίδι της τις κύριες ότι λένε εκεί έρχεται και τα λέει στο παιχνίδι της έχει πολυ γέλιο … εμένα ναι κοιμάται σερί σπάνια να ξυπνήσει …

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η λαρυγγίτιδα εμείς που πάθαμε το παιδί δεν μπορούσε να αναπνεύσει καθόλου, δλδ τον πήρα με τη μια παιδίατρο. Δεν μπορούσε να μιλήσει από τον βήχα. Και πήραμε σταγόνες κορτιζόνης για 3 μέρες αλλά απο την πρώτη μέρα είχε φτιάξει ευτυχώς. Βήχα απλό έχει σε κάθε ίωση σε φυσιολογικά πλαίσια όμως. Δλδ την λαρυγγίτιδα την κατάλαβε ο παιδίατρος από το τηλέφωνο και μας έδωσε τις σταγόνες επειγόντως μέχρι να πάμε στο ιατρείο. Τώρα που ξέρω τι είναι και να τον πιάσει ξέρω ότι θα πάρει τις σταγόνες και θα είναι εντάξει αλλά την πρώτη φορά έπαθα εγκεφαλικο!

@valentina23 @Basiliki92 εμένα δεν γκρινιάζει μετά το σχολείο. Ίσως όμως έχει συνηθίσει γιατί πάμε από τον Μάρτιο. Απλά έρχεται και μου τα λέει όλα. Και σε κάποια δεν ξέρω πως να αντιδράσω. Πχ τον ρωτάω κάθε φορά έγινε κάτι που πρέπει να ξέρω? Και χθες μου λέει η Περσεφόνη μου κατέβασε το παντελόνι. Κι εσύ τι έκανες αγάπη μου? Το ανέβασα πάνω. Το είπες στην κυρία? Όχι το είπα στη μαμά. Μα δεν είπαμε τα λέμε όλα στην κυρία.? Το είπα στην κυρία μαμά όμως. Και αυτό έγινε κι άλλη φορά.. αρπάζει παιχνίδια από τα άλλα παιδιά και ένα παιδάκι τον χτύπησε αλλά πάλι δεν το είπε στην κυρία. Ενώ το έχουμε συζητήσει φουλ ότι τα λέμε όλα στην κυρία μας. Επίσης δεν έχουν τιμωρίες κλπ αλλά έχουν συνέπειες. Πχ ο μικρός επειδή είναι πειρακτηρι πείραζε ένα παιδάκι στο φαγητό και του εξηγούσαν ότι δεν το κάνουμε κλπ κλπ οπότε τον έβαλαν να κάτσει άλλου και να χτυπάει παλαμάκια (ο μικρός μου τα είπε), αλλά δεν ξέρω αν είναι τόσο διαφορετικό από την έννοια της τιμωρίας δλδ πάλι το παιδί δεν το καταλαβαίνει σαν τιμωρία? Έχει τόση διαφορά η συνέπεια από την τιμωρία? Με απασχολούν πολυ αυτά γιατί δεν έχω καμμία σχέση με το επάγγελμα αυτό απλά διαβάζω πολύ για το μεγάλωμα του παιδιού κι έχω μπερδευτεί!

@valentina23 εμείς έχουμε κάνει ένα πλάνο αποθηλασμου τώρα μόλις γυρίσουμε από Πράγα. Θα πάω σε άλλο δωμάτιο το βράδυ και θα βρίσκει μόνο τον μπαμπά αρχικά γτ όταν είμαι ξενύχτι βρίσκει τον μπαμπά μόνο και κοιμάται μια χαρά επειδή ξέρει ότι είμαι δουλειά οπότε θα κόψουμε πρώτα τον μεταμεσονύχτιο και μετά τον βραδινό λέμε. Αλλά θα τον αναλάβει ο μπαμπάς γτ τώρα μεγάλωσαν και είναι πολύ δύσκολο να ξεκολλήσουν χωρίς παρέμβαση. Για φυσικό αποθηλασμο μπορεί να φτάσει και 5 και δεν αντέχω άλλο! Έπρεπε να είχε κοπεί στο χρόνο πάνω θα ήταν πιο εύκολο τελικά. Άσε που αν κάποια στιγμή πάμε για δεύτερο πρέπει σίγουρα να έχει αποθηλασει δεν το σκέφτομαι με τπτ να κάνω ταντεμ.

@Basiliki92 εμένα κάνει το σχολικό λεωφορείο. Παίρνει το πατίνι λέει ότι είναι ο οδηγός και παίρνει τα παιδάκια από το σπίτι τους. Τους βάζει και ζώνη και λέει καλημέρα στις μανάδες τους. Πάντα παίρνουμε την Μαρία πρώτα ομως χαχα. Έχουμε έρωτα! Την βρήκαμε στο πάρκο και έτρεχε πάνω της και φώναζε η Μαρία η Μαρία. Και μόλις πάμε κοντά του λέει αυτή εδώ είσαι Διονύση νόμιζα ότι έφυγες? χαχαχα και μετά για να πουν καληνύχτα μια ώρα λες και είχαν βγει ραντεβού.

 

  • Χαχα 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ έχουν πολύ πλάκα!!και μας έρχεται απ' το σχολείο και μας τα λέει με το νι και με το σίγμα..το καλό είναι ότι λέει ότι ένα αγοράκι την παίρνει αγκαλίτσα και την φιλάει στο μάγουλο κι ο μπαμπάς της βγάζει σπυράκια!!!τι λέει;;σε φιλάει το αγοράκι;;κι εσύ τι κάνεις;;όχι να του πεις μόνο ο μπαμπάς μου μου δίνει φιλάκια...μου λέει τα τραγουδάκια που λένε,με ποιον παίζει και τα λοιπά..το κακό είναι όπως είπα ότι έρχεται με γκρίνια σπίτι αλλά θα είναι όπως τα είπε και η @Basiliki92  @georgia1988 άλλο ένα βράδυ άυπνη εδώ και τρία χρόνια περίπου..τώρα μου ήρθε άλλη ιδέα ..θα πάρω γάζες απ' το φαρμακείο και θα δέσω τα στήθη μου ..θα πω ότι έχουν μιμι ,είναι άρρωστα...σωστό η λάθος δεν ξέρω απλά δεν αντέχω άλλο..σίγουρα θέλει βοήθεια κι από άλλο άτομο στη φάση που βρισκόμαστε ελα όμως που εγώ δεν έχω...έχω αλλά δεν είναι πρόθυμος κανένας ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 εγώ είμαι του επαγγέλματος .. τι εννοείς τον βάζουν να κάθεται άλλου και να χτυπάει παλαμάκια ; Την ώρα που τα υπόλοιπα τρώνε η μετά το φαγητό ; Αυτό είναι κάπως στο έχουν πει οι δασκάλες του η ο μικρός ; Εμείς το πολυ πολυ να τα αλλάξουμε θέση αν τυχόν συμβεί κάτι τέτοιο αλλά κ παλι την ώρα του φαγητού δεν θα το κάνουμε αυτό απλά εξηγούμε …να ρωτάς και τις δασκάλες του όταν κάτι σου λέει κ σου φαίνεται περίεργο να διασταυρώνεις αν το παιδί σου λέει αλήθεια η όχι επίσης μου φαίνεται λίγο περίεργο κάποια συμμαθήτρια του να του κατέβασε το παντελόνι κ να μην το είδαν οι δασκάλες αυτό το ανέφερες ; Ιδιωτικό να φανταστώ πάτε;


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Αχ έχουν πολύ πλάκα!!και μας έρχεται απ' το σχολείο και μας τα λέει με το νι και με το σίγμα..το καλό είναι ότι λέει ότι ένα αγοράκι την παίρνει αγκαλίτσα και την φιλάει στο μάγουλο κι ο μπαμπάς της βγάζει σπυράκια!!!τι λέει;;σε φιλάει το αγοράκι;;κι εσύ τι κάνεις;;όχι να του πεις μόνο ο μπαμπάς μου μου δίνει φιλάκια...μου λέει τα τραγουδάκια που λένε,με ποιον παίζει και τα λοιπά..το κακό είναι όπως είπα ότι έρχεται με γκρίνια σπίτι αλλά θα είναι όπως τα είπε και η @Basiliki92  @georgia1988 άλλο ένα βράδυ άυπνη εδώ και τρία χρόνια περίπου..τώρα μου ήρθε άλλη ιδέα ..θα πάρω γάζες απ' το φαρμακείο και θα δέσω τα στήθη μου ..θα πω ότι έχουν μιμι ,είναι άρρωστα...σωστό η λάθος δεν ξέρω απλά δεν αντέχω άλλο..σίγουρα θέλει βοήθεια κι από άλλο άτομο στη φάση που βρισκόμαστε ελα όμως που εγώ δεν έχω...έχω αλλά δεν είναι πρόθυμος κανένας ..

κορίτσι το παιδί είναι πια μεγάλο για να κόψεις το θηλασμό πρέπει πάλι να το πάρεις απόφαση εσύ . Όλα αυτά κρατάνε πίσω Κ το παιδί πλεον. Πρέπει απλά να πεις όχι τελείωσε. Θα κλάψει ένα βράδυ δύο βράδια Κ θα τελειώσει η ιστορία . Είναι ένας εθισμός για το παιδί Κ το κρατάει πίσω Κ πρέπει να το καταλάβεις Κ εσύ ότι πλέον το κάνει από εθισμό Κ μόνο κακό του κάνεις . 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Basiliki92 said:

@georgia1988 εγώ είμαι του επαγγέλματος .. τι εννοείς τον βάζουν να κάθεται άλλου και να χτυπάει παλαμάκια ; Την ώρα που τα υπόλοιπα τρώνε η μετά το φαγητό ; Αυτό είναι κάπως στο έχουν πει οι δασκάλες του η ο μικρός ; Εμείς το πολυ πολυ να τα αλλάξουμε θέση αν τυχόν συμβεί κάτι τέτοιο αλλά κ παλι την ώρα του φαγητού δεν θα το κάνουμε αυτό απλά εξηγούμε …να ρωτάς και τις δασκάλες του όταν κάτι σου λέει κ σου φαίνεται περίεργο να διασταυρώνεις αν το παιδί σου λέει αλήθεια η όχι επίσης μου φαίνεται λίγο περίεργο κάποια συμμαθήτρια του να του κατέβασε το παντελόνι κ να μην το είδαν οι δασκάλες αυτό το ανέφερες ; Ιδιωτικό να φανταστώ πάτε;

Ιδιωτικό πάμε ναι. Μας έχουν αναφέρει γενικά ότι δεν βάζουν τιμωρίες αλλά υπάρχουν συνέπειες. Και στο 1-1 που είχαμε μου είπαν ότι όταν πειράζει τα παιδιά του εξηγούν και αν συνεχίσει του λένε δεν θα καθόμαστε στο παρεάκι και αν συνεχίσει τότε πάνε στο δίπλα τραπέζι. Απλά τώρα που το σκέφτομαι το βλέπω όντως σαν τιμωρία, δεν βλέπω κάποια διαφορά. 

Θα τα συζητήσω ξανά γιατί είναι λίγο περίεργα αυτά αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν μας τα λένε όλα. Γιατί την προηγούμενη φορά μου λέει ο μικρός με χτύπησε ο Μιχαήλ και του λεω εσύ τι έκανες και μου λέει του είπα συγγνώμη και η κυρία τι είπε αγάπη μου? Και μου λέει ότι είμαστε φίλοι. Δεν κου βγάζει νόημα να τα λέει όλα αυτά από το μυαλό του. Και όταν τις ρώτησα μου λένε δεν έγινε κάτι τέτοιο. Από την άλλη είναι ο καλύτερος παιδικός εδώ. 

 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...