Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Πρόβλημα με τα πεθερικά


Recommended Posts

Καλησπέρα σας....έχω 2 παιδάκια ένα αγόρι και ένα κορίτσι...στο αγόρι έβγαλα το όνομα του πεθερού μου...είχαμε αποφασίσει με τον άντρα μου ότι το δεύτερο θα το βγάλουμε από την δικιά μου οικογένεια...όταν το έμαθαν αυτό τα πεθερικά μου έγιναν εξω φρενών..είχαν την απαίτηση να βγάλω και το δεύτερο το όνομα της πεθεράς μου..απειλούσαν τον άντρα μου ότι θα τον αποκληρωσουν και καθημερινά του έκαναν ψυχολογικό πόλεμο μέχρι και την τελευταία μέρα που έγινε η βάφτιση...η βάφτιση έγινε τα πεθερικά εννοείται ότι δεν ήρθαν ..2 μέρες πριν την βάφτιση είχε έρθει η πεθερά στο σπίτι μου(μένουν πάνω από εμάς) και μπροστά στο μωρό μου φώναζε και έλεγε ότι είμαστε υποχρεωμένοι να της βγάλω το όνομα και το απαιτεί.το μωρό αρχιζε να κλαίει με τις φωνές και εγώ την έδιωξα από το σπίτι...τώρα δεν μιλάμε καθόλου.ο άντρας μου είναι χάλια αλλά ευτυχώς συμφωνεί μαζί μου...εγώ δεν αντέχω να μένω εκει λόγω ότι μένουν από πάνω αλλά δεν μπορούμε να φύγουμε τώρα γιατί σε 7 μήνες θα φύγουμε οριστικά για Αθήνα λόγω της δουλειάς του άντρα μου..ανυπομονώ να περάσει ο καιρός...ήθελα πολύ να την μοιραστώ μαζί σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλα μου καλησπέρα!

Δυστυχώς πολλοί γονείς βάζουν ψηλότερα τον χαζό εγωισμό τους κ τα δικά τους θέλω πάρα την ευτυχία των παιδιών τους!!

Κ τι κατάλαβαν οι συγκεκριμένοι εν τέλη? Να κόψετε κάθε επαφή μαζί τους κ να μη μπορούν να χαρούν ούτε τα εγγόνια τους..

Το καλό είναι πως ο άντρας σου είναι δίπλα σου κ έτσι ακριβώς να είσαι κ εσύ σε εκείνον τώρα που σε έχει ανάγκη γτ λογικό να είναι χάλια ψυχολογικά όταν έχει να αντιμετωπίσει τέτοια συμπεριφορά από τους ίδιους του τους γονείς. Μη το βάζεις εσύ άλλα λόγια κ γκρίνια στη ψυχούλα του,πες του πόσο ευτυχισμένη είσαι που ότι κ αν έγινε είστε ενωμένοι κ ότι έτσι θα είσαι κ εσύ πάντα πλάι του.

Χαρείτε τη ζωή σας κ τα παιδάκια σας κ μην αφήνετε κανέναν κ τίποτε να σας χαλάει το όμορφο συννεφάκι σας!! 

Υγ: όπως είπες,υπομονή, 7 μήνες έμειναν!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοπέλα μου καλησπέρα!

Δυστυχώς πολλοί γονείς βάζουν ψηλότερα τον χαζό εγωισμό τους κ τα δικά τους θέλω πάρα την ευτυχία των παιδιών τους!!

Κ τι κατάλαβαν οι συγκεκριμένοι εν τέλη? Να κόψετε κάθε επαφή μαζί τους κ να μη μπορούν να χαρούν ούτε τα εγγόνια τους..

Το καλό είναι πως ο άντρας σου είναι δίπλα σου κ έτσι ακριβώς να είσαι κ εσύ σε εκείνον τώρα που σε έχει ανάγκη γτ λογικό να είναι χάλια ψυχολογικά όταν έχει να αντιμετωπίσει τέτοια συμπεριφορά από τους ίδιους του τους γονείς. Μη το βάζεις εσύ άλλα λόγια κ γκρίνια στη ψυχούλα του,πες του πόσο ευτυχισμένη είσαι που ότι κ αν έγινε είστε ενωμένοι κ ότι έτσι θα είσαι κ εσύ πάντα πλάι του.

Χαρείτε τη ζωή σας κ τα παιδάκια σας κ μην αφήνετε κανέναν κ τίποτε να σας χαλάει το όμορφο συννεφάκι σας!! 

Υγ: όπως είπες,υπομονή, 7 μήνες έμειναν!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Renez μου...Αυτό κάνω 2 μήνες που έχουμε το πρόβλημα τον στηρίζω όσο μπορώ...Βέβαια δεν σου κρύβω ότι κ εγώ χρειάζομαι στήριξη και έτσι όπως είναι ο άντρας μου τώρα δεν μπορεί να μου την δώσει...θα περάσει όμως!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria 10 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Renez μου...Αυτό κάνω 2 μήνες που έχουμε το πρόβλημα τον στηρίζω όσο μπορώ...Βέβαια δεν σου κρύβω ότι κ εγώ χρειάζομαι στήριξη και έτσι όπως είναι ο άντρας μου τώρα δεν μπορεί να μου την δώσει...θα περάσει όμως!!!!!

Φυσικά κ χρειάζεσαι στήριξη κ εσύ για αυτό φανταζομαι έγραψες κ εδώ τα όσα έζησες..σκέψου όμως πόσες γυναίκες πραγματικα περνάνε παρομοιες καταστάσεις κ έχουν κ τους άντρες τους απέναντι τους..

Εσύ κρατά χαρακτήρα μακρυά κ "αγαπημένοι" με τα αξιαγάπητα πεθερικά σου κ περίμενε τη νέα χρονια για τη νέα αρχή στη ζωή σας!! Όλα θα πάνε τέλεια!! Θα δεις κ μόνο που θα φύγετε κ θα αλλάξετε παραστάσεις θα ηρεμισετε..

Πόσο είναι τα παιδάκια σας?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria 10 είπε:

Καλησπέρα σας....έχω 2 παιδάκια ένα αγόρι και ένα κορίτσι...στο αγόρι έβγαλα το όνομα του πεθερού μου...είχαμε αποφασίσει με τον άντρα μου ότι το δεύτερο θα το βγάλουμε από την δικιά μου οικογένεια...όταν το έμαθαν αυτό τα πεθερικά μου έγιναν εξω φρενών..είχαν την απαίτηση να βγάλω και το δεύτερο το όνομα της πεθεράς μου..απειλούσαν τον άντρα μου ότι θα τον αποκληρωσουν και καθημερινά του έκαναν ψυχολογικό πόλεμο μέχρι και την τελευταία μέρα που έγινε η βάφτιση...η βάφτιση έγινε τα πεθερικά εννοείται ότι δεν ήρθαν ..2 μέρες πριν την βάφτιση είχε έρθει η πεθερά στο σπίτι μου(μένουν πάνω από εμάς) και μπροστά στο μωρό μου φώναζε και έλεγε ότι είμαστε υποχρεωμένοι να της βγάλω το όνομα και το απαιτεί.το μωρό αρχιζε να κλαίει με τις φωνές και εγώ την έδιωξα από το σπίτι...τώρα δεν μιλάμε καθόλου.ο άντρας μου είναι χάλια αλλά ευτυχώς συμφωνεί μαζί μου...εγώ δεν αντέχω να μένω εκει λόγω ότι μένουν από πάνω αλλά δεν μπορούμε να φύγουμε τώρα γιατί σε 7 μήνες θα φύγουμε οριστικά για Αθήνα λόγω της δουλειάς του άντρα μου..ανυπομονώ να περάσει ο καιρός...ήθελα πολύ να την μοιραστώ μαζί σας..

Υπομονή Μαρία κ όσο μπορείς να μην αφήνεις την αρνητική ενέργεια να μπαίνει στο σπίτι σου.εχεις τον άντρα σου στην μεριά σου,και θεωρώ στην δίκαιη πλευρά,πολύ θετικό,από κει κ πέρα αυτό που θα σε συμβουλευα κ το κάνω κ η ίδια μου,προσπάθησε εσύ όσο μπορείς να μην συζήτας υπερβολικά για το θέμα με τον άντρα σου ώστε να υπάρχει μέσα στο σπίτι θετική ενέργεια.αν πιστεύεις θα σου λεγα να θεμιατιζεις να φεύγουν όλα τα αρνητικά.επειδη έχω πεθερά φαρμάκι πίστεψέ με όποτε ήρθα σε αντιπαράθεση μαζί της έπαθα δεινά.για όσο κάτσεις εκεί θα προσπαθήσεις να ενισχύσεις την γαλήνη στο σπιτικό σου να στηρίξεις τον άντρα σου,γιατί όσο άδικο κ αν ειναι,πονάει πολύ να πρέπει να ξεκοψεις γονείς.τετοιες καταστάσεις σε εκτροχιάσουν κ πρέπει να βρεις τις ισορροπίες σου κ να το ξεπεράσεις.δεν θα σε συμβουλευα μακροπρόθεσμα,ας πούμε ξεκοψε τους γιατί δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωη.προς το παρόν αυτοί οι άνθρωποι δεν σε αφορούν.σε αφορά ο άντρας σου και τα παιδιά σου.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Maria 10 είπε:

Καλησπέρα σας....έχω 2 παιδάκια ένα αγόρι και ένα κορίτσι...στο αγόρι έβγαλα το όνομα του πεθερού μου...είχαμε αποφασίσει με τον άντρα μου ότι το δεύτερο θα το βγάλουμε από την δικιά μου οικογένεια...όταν το έμαθαν αυτό τα πεθερικά μου έγιναν εξω φρενών..είχαν την απαίτηση να βγάλω και το δεύτερο το όνομα της πεθεράς μου..απειλούσαν τον άντρα μου ότι θα τον αποκληρωσουν και καθημερινά του έκαναν ψυχολογικό πόλεμο μέχρι και την τελευταία μέρα που έγινε η βάφτιση...η βάφτιση έγινε τα πεθερικά εννοείται ότι δεν ήρθαν ..2 μέρες πριν την βάφτιση είχε έρθει η πεθερά στο σπίτι μου(μένουν πάνω από εμάς) και μπροστά στο μωρό μου φώναζε και έλεγε ότι είμαστε υποχρεωμένοι να της βγάλω το όνομα και το απαιτεί.το μωρό αρχιζε να κλαίει με τις φωνές και εγώ την έδιωξα από το σπίτι...τώρα δεν μιλάμε καθόλου.ο άντρας μου είναι χάλια αλλά ευτυχώς συμφωνεί μαζί μου...εγώ δεν αντέχω να μένω εκει λόγω ότι μένουν από πάνω αλλά δεν μπορούμε να φύγουμε τώρα γιατί σε 7 μήνες θα φύγουμε οριστικά για Αθήνα λόγω της δουλειάς του άντρα μου..ανυπομονώ να περάσει ο καιρός...ήθελα πολύ να την μοιραστώ μαζί σας..

Καλημέρα κοπέλα μου!! Τι άνθρωποι υπάρχουν Θεέ μου!! Κανένας σεβασμός στο πρόσωπο σου και σε κανέναν!! Εγωισμός και παραλογισμός! Εγώ γέννησα πριν 5 μήνες κορίτσι και καταλαβαίνεις ότι ήθελαν το όνομα της πεθεράς! Λεω ότι αν το 2ο είναι αγόρι θα βγάλουμε το όνομα του πατέρα μου;; Γιατί και τα 2 ονόματα δε θα είναι από την πλευρά τους και από τη δική μου κανένα!! Ψυχολογικός πόλεμος στον άντρα μου μόνο (ευτυχώς τους φύλαξε ο Θεός να μην πουν κάτι μπροστά μου) και τελικά η μικρή πήρε όνομα των δικών μου!! Για μένα αυτό το έθιμο είναι μια ηλιθιότητα που πρέπει να σταματήσει αλλα ποιος ακούει!! Αντί να χαίρονται που έχουν υγιή εγγόνια, ασχολούνται με τα ονόματα και δημιουργούν προβλήματα!!! Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι!! Έτσι κι αλλιώς πέρασε το δικο σου!!! Είσαι πολύ τυχερή που θα φύγετε!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ηλιθιότητες όπως το είπες....εμείς που τα γεννησαμε δεν έχουμε δικαίωμα???είμαι της άποψης ότι είναι καθαρά του ζευγαριού η απόφαση και πρέπει να το σεβαστούν...το μόνο που κατάφεραν είναι να βλέπουν το πρώτο μου παιδί (που πήρε και το όνομα) μια με 2 φορές την εβδομάδα και αυτό γιατί μου τους ζητάει ο ίδιος..να δω τι θα κάνουν όταν θα φύγουμε και θα τα βλέπουν 2 φορές τον χρόνο...ευχομαι μέχρι να φύγουμε να μην μας δημιουργήσουν άλλα προβλήματα

On 31/7/2020 at 10:58 ΜΜ, Renez είπε:

Φυσικά κ χρειάζεσαι στήριξη κ εσύ για αυτό φανταζομαι έγραψες κ εδώ τα όσα έζησες..σκέψου όμως πόσες γυναίκες πραγματικα περνάνε παρομοιες καταστάσεις κ έχουν κ τους άντρες τους απέναντι τους..

Εσύ κρατά χαρακτήρα μακρυά κ "αγαπημένοι" με τα αξιαγάπητα πεθερικά σου κ περίμενε τη νέα χρονια για τη νέα αρχή στη ζωή σας!! Όλα θα πάνε τέλεια!! Θα δεις κ μόνο που θα φύγετε κ θα αλλάξετε παραστάσεις θα ηρεμισετε..

Πόσο είναι τα παιδάκια σας?

Εννοείται ότι δεν τους μιλάω καθολου ... πραγματικά καμία φορά τους βλέπω εξω και τους σιχαίνομαι ακόμα περισσότερο..αυτό περιμένω κ εγώ με ανυπομονησία να φύγουμε για να ηρεμήσουμε...το πρώτο είναι 3 χρόνων και η μικρή 15 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...