Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Όλα καλά όμως με την αιμορραγία όλα καλά είναι οπότε μην ανησυχείς. Εινι το πρώτο σου παιδάκι; τώρα έχει σταματήσει το αίμα; σου έδωσε utro; 

Utrogestan και cyclacur παιρνω ασταμάτητα λόγω εξωσωματικής από πριν την εμβρυομεταφορα, οποτε απλά τα συνεχίζω τωρα :) ευτυχώς σχεδόν σταμάτησε, κάποια υπολείμματα έχω, αλλά μου είπε κ ο γιατρός να μην ανησυχώ θα έχω λιγάκι τις επόμενες μερες. Προσπαθω να κάθομαι φρόνιμη, αν κ είναι δύσκολο γιατί είμαι του αθλητισμού κ είμαι συνεχεια στο πόδι. Αλλά ανησύχησα τόσο πολύ χθες που έχω προσπαθήσει να κάτσω πολλές ώρες στο κρεβάτι σημερα :) Ευτυχώς όμως όλα καλά! Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι!!!! Ναι, πρώτο παιδάκι και το θέλω σαν τρελή όπως όλες μας εδω φανταζομαι :) 

κ εσένα όλα καλά θα πάνε! Τα συμπτώματα έρχονται κ φεύγουν! Καθόλου να μην αγχώνεσαι! Θα δεις πάνω κατω ίδιες μερες θα γεννήσουμε και θα έχουμε υγιέστατα μωράκια :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Katerinula είπε:

Utrogestan και cyclacur παιρνω ασταμάτητα λόγω εξωσωματικής από πριν την εμβρυομεταφορα, οποτε απλά τα συνεχίζω τωρα :) ευτυχώς σχεδόν σταμάτησε, κάποια υπολείμματα έχω, αλλά μου είπε κ ο γιατρός να μην ανησυχώ θα έχω λιγάκι τις επόμενες μερες. Προσπαθω να κάθομαι φρόνιμη, αν κ είναι δύσκολο γιατί είμαι του αθλητισμού κ είμαι συνεχεια στο πόδι. Αλλά ανησύχησα τόσο πολύ χθες που έχω προσπαθήσει να κάτσω πολλές ώρες στο κρεβάτι σημερα :) Ευτυχώς όμως όλα καλά! Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι!!!! Ναι, πρώτο παιδάκι και το θέλω σαν τρελή όπως όλες μας εδω φανταζομαι :) 

κ εσένα όλα καλά θα πάνε! Τα συμπτώματα έρχονται κ φεύγουν! Καθόλου να μην αγχώνεσαι! Θα δεις πάνω κατω ίδιες μερες θα γεννήσουμε και θα έχουμε υγιέστατα μωράκια :) 

Αν στο είπε ο γιατρός τότε άκουσε τον. Εύχομαι αύριο να μην έχεις καθόλου κια να ηρεμήσεις τελείως... Όσον αφορά τον αθλητισμό μηοως θα έπρεπε να το μειώσεις κάπως τώρα σρην αρχή; τον ρώτησες; να γεννήσουν ίδιες μέρες έχοντας και τον ίδιο γιατρό χάχαχαχα α προβλέπω να μάστε στην ίδια αίθουσα τοκετού χα αχαχαχα. 

Εσύ τι συμπτωματα έχεις; 

Κορίτσια πονακια περιοδου και τσιμπήματα νιώθετε συνέχεια; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Αν στο είπε ο γιατρός τότε άκουσε τον. Εύχομαι αύριο να μην έχεις καθόλου κια να ηρεμήσεις τελείως... Όσον αφορά τον αθλητισμό μηοως θα έπρεπε να το μειώσεις κάπως τώρα σρην αρχή; τον ρώτησες; να γεννήσουν ίδιες μέρες έχοντας και τον ίδιο γιατρό χάχαχαχα α προβλέπω να μάστε στην ίδια αίθουσα τοκετού χα αχαχαχα. 

Εσύ τι συμπτωματα έχεις; 

Κορίτσια πονακια περιοδου και τσιμπήματα νιώθετε συνέχεια; 

Τον έχω κόψει τον αθλητισμό γιατί φοβάμαι πολύ, αλλά έτρεχα σε δουλειές ασταμάτητη. Από σημερα μείωσα παρα πολύ, έχω περάσει τη μισή μετά στο κρεβάτι! Ο γιατρός μου είπε τα κανω όλα κανονικά αλλά δεν τρέχω, δεν ασκούμαι κ όχι επαφές. 
πονακια περιόδου κ τσιμπήματα δεν έχω συχνά, μόνο πρησμένο στήθος και τα βραδια πρησμένη κοιλιά.. κ αλλαγή στις διατροφικές συνήθειες κ από σημερα κούραση κ υπνηλία :)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Πρωτα ο Θεός μανούλα Απριλίου και γω σε διδυμακια απο εξωσωματική. Πητ 21/4/2021 

Καλες εγκυμοσυνες να έχουμε Παναγίτσα μου! 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλώς ήρθες!!! Με το καλό τα μωράκια σου!!! Να έχεις μια  υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Είμαστε κοντά! Εγώ έχω Πητ 25/4! Πες μας λίγα πράγματα για σένα για να σε γνωρίσουμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Πρωτα ο Θεός μανούλα Απριλίου και γω σε διδυμακια απο εξωσωματική. Πητ 21/4/2021 

Καλες εγκυμοσυνες να έχουμε Παναγίτσα μου! 

Καλως ηρθες κοριτσι μου! Με το καλο! ❤❤❤

Καλημερα κοριτσια μου! Πως ειστε; εγω εχω κάποια τραβηγματακια κ ψιλοπονακια αυτη την εβδομάδα. Φαντάζομαι μεγαλώνει η μητρα. Αλλα περα από αυτο, για καποιο λογο δεν εχω πολυ διαθεση. Δεν ξερω.. θελω πχ να μπω να δω τι κανετε, αλλα δεν εχω πολυ ορεξη να συζητήσω. Ούτε εχω πολυ ορεξη να συζητήσω σχετικά με το μωρο. Τι με έχει πιασει; το θελω παρα πολυ το μωράκι μου και αγχωνομαι καθε μερα για το αν ειναι καλα αλλα νιωθω οτι ακομα δεν ειμαι τοσο ενθουσιασμενη οσο θα ηθελα. Λετε να φταίνε οι ορμονες; ή που το περασα δυσκολα κ δεν το εχω ευχαριστηθεί; θα το ευχαριστηθώ αραγε; θα δεθω μαζί του πριν γεννηθεί; όταν μεγαλώσει κ η κοιλιτσα, θα το νιωσω επιτελους οτι ειναι δικο μου; οτι ειναι το μωρο μου; δεν ξερω... το ήθελα τοοοοσο πολυ πριν μεινω εγκυος, το συζητάγα χρονια πριν, έκλαιγα γιατί δεν αντεχα να περιμένω να περάσει καιρός μέχρι να ρθουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις που θα ξεκινουσαμε προσπάθειες κ ανησυχούσα μηπως αργήσω να μεινω εγκυος κ τωρα που το εχω δεν το εχω χαρεί ακομα ουτε το εχω συνειδητοποιησει. Γιατι; :(


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Elma86 καλώς ήρθες κορίτσι μου. Να έχεις μια υγιή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!! Πως τα πας μέχρι στιγμής; έχεις ακούσει καρδούλα; πόσο εβδομάδων είσαι; 

@Vaso11.4.11κοριτσι μου!!!! Νομίζω ότι αυτά που αισθάνεσαι είναι λογικά ίσως λόγω ορμονών... Πρέπει να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι θετικά.... Αυτά δεν λες κάθε μέρα; θα σε μαλώσω τώρα!!!! Καταλαβαίνω την αγωνία σου... Και εγώ αυτή την αγωνία έχω αν είναι καλά το μωράκι μου ομως έκανες και τρίτο υπερηχογραφημα και το άκουσες πάλι πρόσφατα... Αυτό δε σε γεμίζει χαρά; το. Μωράκι σου είναι ΕΚΕΊ!!!! φυσικά και θα δεθεις μαζι του... Ήδη έχεις δεθεί απλά μέχρι να το νιώσουμε μέσα μας έχουμε αγωνία..... Τα πονακια φανταζομαι είναι φυσιολογικα λόγω που μεγαλώνει η μήτρα.... Είναι έντονα; ηρέμησε και χαιδεψε την κοιλίτσα σου....

Εχω και εγώ μεγάλη αγωνία για την τρίτη... Μακάρι να υπήρχε μια συσκευή να μπορούμε να το ακούμε.... 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι μου! Με το καλο! ❤❤❤

Καλημερα κοριτσια μου! Πως ειστε; εγω εχω κάποια τραβηγματακια κ ψιλοπονακια αυτη την εβδομάδα. Φαντάζομαι μεγαλώνει η μητρα. Αλλα περα από αυτο, για καποιο λογο δεν εχω πολυ διαθεση. Δεν ξερω.. θελω πχ να μπω να δω τι κανετε, αλλα δεν εχω πολυ ορεξη να συζητήσω. Ούτε εχω πολυ ορεξη να συζητήσω σχετικά με το μωρο. Τι με έχει πιασει; το θελω παρα πολυ το μωράκι μου και αγχωνομαι καθε μερα για το αν ειναι καλα αλλα νιωθω οτι ακομα δεν ειμαι τοσο ενθουσιασμενη οσο θα ηθελα. Λετε να φταίνε οι ορμονες; ή που το περασα δυσκολα κ δεν το εχω ευχαριστηθεί; θα το ευχαριστηθώ αραγε; θα δεθω μαζί του πριν γεννηθεί; όταν μεγαλώσει κ η κοιλιτσα, θα το νιωσω επιτελους οτι ειναι δικο μου; οτι ειναι το μωρο μου; δεν ξερω... το ήθελα τοοοοσο πολυ πριν μεινω εγκυος, το συζητάγα χρονια πριν, έκλαιγα γιατί δεν αντεχα να περιμένω να περάσει καιρός μέχρι να ρθουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις που θα ξεκινουσαμε προσπάθειες κ ανησυχούσα μηπως αργήσω να μεινω εγκυος κ τωρα που το εχω δεν το εχω χαρεί ακομα ουτε το εχω συνειδητοποιησει. Γιατι; :(

Γιατί φοβάσαι ρε χαζουλα..σκέφτεσαι ενδομοιχα ποσο αλλαξει η ζωή σου τώρα με το μωρό κ αν θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στον ρόλο της μαμάς ή ακόμη κ αν ήταν αυτό που τελικά ήθελες!

Όλα αυτά είναι απολύτως φυσιολογικα για αυτό πιστεύω έχει προνοήσει ο Θεουλης κ η φύση κ κάνουμε 9 ολόκληρους μήνες να γεννησουμε ώστε μεγαλώνοντας το μωρό να σεβόμαστε κ εμείς κ να ωριμάζουμε μαζί του..

Μην σε τρομάζουν οι σκέψεις σου..άφηνε τες να περνούν κ να φεύγουν..ούτως ή άλλως αν δεν σε τρελάνει στην αυχενική (που στο είχα ξανά πει νομίζω..) που θα το δεις ολόκληρο μωράκι τότε σίγουρα στην β επιπέδου πλέον που θα δεις κανονικά χειλάκια,μυτούλα,σωματακι 3d κ θα το νιώθεις μέσα σου να κινείται θα ξεχάσεις κάθε αρνητικο..θα δεις..θα έρθει η ώρα που θα ξυπνάς κ θα αναπνέεις για αυτό..κ είναι πολύ κοντά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

@Elma86 καλώς ήρθες κορίτσι μου. Να έχεις μια υγιή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!! Πως τα πας μέχρι στιγμής; έχεις ακούσει καρδούλα; πόσο εβδομάδων είσαι; 

@Vaso11.4.11κοριτσι μου!!!! Νομίζω ότι αυτά που αισθάνεσαι είναι λογικά ίσως λόγω ορμονών... Πρέπει να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι θετικά.... Αυτά δεν λες κάθε μέρα; θα σε μαλώσω τώρα!!!! Καταλαβαίνω την αγωνία σου... Και εγώ αυτή την αγωνία έχω αν είναι καλά το μωράκι μου ομως έκανες και τρίτο υπερηχογραφημα και το άκουσες πάλι πρόσφατα... Αυτό δε σε γεμίζει χαρά; το. Μωράκι σου είναι ΕΚΕΊ!!!! φυσικά και θα δεθεις μαζι του... Ήδη έχεις δεθεί απλά μέχρι να το νιώσουμε μέσα μας έχουμε αγωνία..... Τα πονακια φανταζομαι είναι φυσιολογικα λόγω που μεγαλώνει η μήτρα.... Είναι έντονα; ηρέμησε και χαιδεψε την κοιλίτσα σου....

Εχω και εγώ μεγάλη αγωνία για την τρίτη... Μακάρι να υπήρχε μια συσκευή να μπορούμε να το ακούμε.... 

 

Καλημερα κοριτσια! @Renez @Woman88 Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει πραγματικα. Δεν εχω ορεξη να βγω έξω, να παω μια βόλτα. Θέλω μόνο να καθομαι σπιτι κ να ξαπλωνω. Δεν εχω ουτε ορεξη ουτε κ κουραγιο να κανω πραγματα. Γενικα εχω πεσει. Μαλλον φταίει που κλειστηκα μεσα τοσο καιρό με τους εμετους κ έχει πεσει η διάθεση μου. Ελπιζω να την βρω παλι. Αφήστε που ειμαι μονη το πρωι που δουλεύουν όλοι κ μετα που γυρνάει ο αντρας μου ειναι κ αυτός κουρασμένος. Κ δεν εχω κ τις φιλες μου εδω στην Αθήνα. Νιωθω μονη :(

4 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

@Elma86 καλώς ήρθες κορίτσι μου. Να έχεις μια υγιή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!! Πως τα πας μέχρι στιγμής; έχεις ακούσει καρδούλα; πόσο εβδομάδων είσαι; 

@Vaso11.4.11κοριτσι μου!!!! Νομίζω ότι αυτά που αισθάνεσαι είναι λογικά ίσως λόγω ορμονών... Πρέπει να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι θετικά.... Αυτά δεν λες κάθε μέρα; θα σε μαλώσω τώρα!!!! Καταλαβαίνω την αγωνία σου... Και εγώ αυτή την αγωνία έχω αν είναι καλά το μωράκι μου ομως έκανες και τρίτο υπερηχογραφημα και το άκουσες πάλι πρόσφατα... Αυτό δε σε γεμίζει χαρά; το. Μωράκι σου είναι ΕΚΕΊ!!!! φυσικά και θα δεθεις μαζι του... Ήδη έχεις δεθεί απλά μέχρι να το νιώσουμε μέσα μας έχουμε αγωνία..... Τα πονακια φανταζομαι είναι φυσιολογικα λόγω που μεγαλώνει η μήτρα.... Είναι έντονα; ηρέμησε και χαιδεψε την κοιλίτσα σου....

Εχω και εγώ μεγάλη αγωνία για την τρίτη... Μακάρι να υπήρχε μια συσκευή να μπορούμε να το ακούμε.... 

 

Κάποιες φορές ναι ειναι εντονα τα πονακια αλλα πιστευω φταιει κ το εντερο επειδή δεν πηγαινω τουαλετα συχνά. Εχω παντως εντονες ενοχλήσεις. Ακούω ομως οτι πολλες κοπελες σε αυτές τις εβδομαδες εχουν. Μεγαλωνει λογικα το μωρο κ η μητρα, για αυτο.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου!! @Vaso11.4.11 σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ βιωνω ένα τέτοιο στάδιο που δενε χώ όρεξη για να κάνω πράγματα ωστόσο θεωρώ ότι φταίνε οι ορμόνες που η διάθεση είναι μια στα πάνω μια στα κάτω.... Αααα!!! Πρέπει να γνωριστούμε να κανονίζουμε καφέ κορίτσια όλες μαζί!!!! Δε θέλω να ακούω για ανθρώπους που αισθάνονται μόνοι!!!! Που μένεις @Vaso11.4.11; Περνώντας οι μήνες θα δεις ότι θα δεθείς με το μωράκι σου.... Προετοίμαζεσαι για έναν νέο ρόλο αυτόν της μανούλας και ίσως να σε τρομάζει όπως κάθε νεος ρόλος στη ζωή μας μας τρομάζει... Πολύ περισσότερο αυτός που είναι ο σημαντικότερος...

Εσύ  τουλάχιστον έχεις τα πονακια σου να χαίρεσαι εννοώ μεγαλώνει η μήτρα και φαίνεται εγώ που δεν έχω καθόλου πονακια; δεν πρέπει να ανησυχώ; αλήθεια αληνησυζω γιατί Ε όσο να ναι θα πρεπε να χώ κάνα πονακι στην κοιλίτσα χαμηλά αλλά εγώ δε Εχω.... 

αφηστε που έκανα ένα φτερνισμα και προφανώς με έπιασε ένας μυς της κοιλιάς και τρόμαξα. Άσχετο λέω και κάτι άσχετα που και που μη με μαλωνετε όμως χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Είναι λογικο να νιώθουμε έτσι!! Κι εγώ που έχω τον μικρό μου και θα πρεπε να είμαι τρελή από ευτυχία που ο Θεός μου το έστειλε κ είναι καλά κ που τώρα έχω στην κοιλίτσα το δεύτερο μωράκι μ, υπάρχουν μέρες,  περίοδοι που δεν είμαι καλά...θες η Κλεισούρα, θες ότι δεν έχω καθόλου χρόνο για μένα δεν ξέρω γτ...Αλλά ναι υπάρχουν αυτές οι μέρες! Δεν γίνεται να είμαστε ευτυχισμένες 365 μερες τον χρόνο!! Όμως όλα αυτά είναι φυσιολογικά!!! Νιώθω ευλογημένη για την οικογένεια μου κι ας υπάρχουν αυτές οι στιγμές που θέλω απλά να μείνω μόνη μου κ να κοιτάω τον τοίχο! Είμαι ευτυχισμένη κ κάθε φορά π ο μικρός μου με παίρνει αγκαλίτσα κ μου δίνει φιλάκι νιώθω η πιο ολοκληρωμένη γυναίκα στον κόσμο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ξεχάστηκα κατά λάθος σήμερα και ήπια filicine 2 φορες.... Λέτε να συμβεί κάτι; 

Λόγω υπερδοσολογιας; 

Επίσης @Betty90εσύ που έχεις ζήσει αυτό το θαύμα 2 φορες.... Να σε ρωτήσω κάτι.... Είναι φυσιολογικό που στις αρχές αρχές ειχα πόνους περιόδου ενώ τώρα όχι;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Κορίτσια μου ξεχάστηκα κατά λάθος σήμερα και ήπια filicine 2 φορες.... Λέτε να συμβεί κάτι; 

Λόγω υπερδοσολογιας; 

Επίσης @Betty90εσύ που έχεις ζήσει αυτό το θαύμα 2 φορες.... Να σε ρωτήσω κάτι.... Είναι φυσιολογικό που στις αρχές αρχές ειχα πόνους περιόδου ενώ τώρα όχι;;;; 

Όχι δε παθαίνεις τίποτα! Ότι δε χρειάζεται ο οργανισμός θα το απορρίψει και δε θα απορροφηθεί. Εγώ παίρνω με σύσταση του γιατρού μου έτσι κ αλλιώς δύο λόγω ιστορικού σε προηγούμενη κύηση και μου είπε θα απορροφάται ότι χρειάζεται.

Επίσης ναι οι πόνοι περιόδου συνήθως είναι στην αρχή μετά δε τα έχεις αυτά...μπορεί να έχεις που και που αλλά συνήθως είναι στην αρχή :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Woman88 είπε:

Καλημέρα κουκλίτσες μου!! @Vaso11.4.11 σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ βιωνω ένα τέτοιο στάδιο που δενε χώ όρεξη για να κάνω πράγματα ωστόσο θεωρώ ότι φταίνε οι ορμόνες που η διάθεση είναι μια στα πάνω μια στα κάτω.... Αααα!!! Πρέπει να γνωριστούμε να κανονίζουμε καφέ κορίτσια όλες μαζί!!!! Δε θέλω να ακούω για ανθρώπους που αισθάνονται μόνοι!!!! Που μένεις @Vaso11.4.11; Περνώντας οι μήνες θα δεις ότι θα δεθείς με το μωράκι σου.... Προετοίμαζεσαι για έναν νέο ρόλο αυτόν της μανούλας και ίσως να σε τρομάζει όπως κάθε νεος ρόλος στη ζωή μας μας τρομάζει... Πολύ περισσότερο αυτός που είναι ο σημαντικότερος...

Εσύ  τουλάχιστον έχεις τα πονακια σου να χαίρεσαι εννοώ μεγαλώνει η μήτρα και φαίνεται εγώ που δεν έχω καθόλου πονακια; δεν πρέπει να ανησυχώ; αλήθεια αληνησυζω γιατί Ε όσο να ναι θα πρεπε να χώ κάνα πονακι στην κοιλίτσα χαμηλά αλλά εγώ δε Εχω.... 

αφηστε που έκανα ένα φτερνισμα και προφανώς με έπιασε ένας μυς της κοιλιάς και τρόμαξα. Άσχετο λέω και κάτι άσχετα που και που μη με μαλωνετε όμως χαχα

Εισαι πολυ γλυκια κοριτσι μου! Σε ευχαριστω παρα πολυ και για τα καλα σου λόγια και για το ενδιαφερον σου! Εγω Αθήνα είμαι. Κοντα στον Άγιο Στέφανο αν τον ξέρεις. Εσυ; θα χαρώ πολύ πάντως να βρεθούμε ολες και να γνωριστούμε αν το θέλουν τα κοριτσια! Κ εγω οταν φταρνιζομαι ποναω. Εχουν πει τα κοριτσια να λυγίζουμε τα ποδια μας κοντα στο στηθος μας για να μην ποναμε. Δεν το χω δοκιμασει ακομα. Παντως σε καταλαβαίνω! Εγω τωρα αγχωνομαι κ ανησυχω για τα πονακια κ παιδευομαι με τους εμετους κ τις αναγουλες κ αν δεν τα είχα αυτα θα αγχωνομουν κ θα ανησυχούσα που δεν τα εχω. Έτσι παει. Πάντα κατι θα μας προβληματίζει. Ωστοσο θεωρώ πως ουτε εσυ ουτε εγω πρέπει να αγχωνομαστε γιατι οτι έχουμε ή δεν έχουμε ειναι φυσιολογικό εφοσον τα μωρακια μας μεγαλωνουν κ τα βλέπουμε καλα στους υπερηχους. Εγω πιο πολυ με αυτά που αισθάνομαι προβληματιζομαι κ παιδευομαι με τις αναγουλες. Δεν ξερω πως θα φτιάξει η ψυχολογία μου. Ίσως με το καιρό που θα αρχίσω να αισθανομαι καλύτερα σωματικά κ περιοριστούν τα έντονα συμπτώματα κ αρχισω λιγο να βρίσκω την καθημερινότητα μου, να βρω παλι κ τη διάθεση μου. Τι να πω..

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@olpapaσε ευχαριστώ για την απάντηση! Ναι στην αρχή είχα έντονα τώρα δεν έχω σχεδόν καθόλου.... 

@Vaso11.4.11έτσι είναι όντα κάτι θα μας ανησυχεί.... Είναι όπως το λες... Όταν έχουμε κάποιο σύμπτωμα αγχβνοναστε γιατί το έχουμε.... Και όταν δεν το έχουμε αγχβνοναστε γιατί το έχουμε.... Ο αντρας σου δουλεύει πολλές ώρες ε; και μένα λείπει από το σπίτι πολλές ώρες.... Θα δεις ότι σιγά σιγά θα νιώθεις πολύ καλύτερα όσο περνάει ο καιρός.... Αυχενικη ποτέ θα πας να κάνεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...