Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Tina90 είπε:

Είμαστε σε δύσκολη φάση αυτήν την περίοδο οικονομικά λογο του ότι εγώ είμαι άνεργη και ο σύζυγός εποχιακος σε αναστολή οπότε δεν πήγαμε πουθενά ούτε μπορούμε να πάμε... Τον Ουρολογο τον ακύρωσα για σήμερα μιας και με γράψανε και τα χρήματα είναι περιορισμένα :( Παρεμπιπτόντως δεν έχει κατέβει ακόμα... πήγα τουαλέτα και δεν υπάρχει τίποτα... έχω όμως πόνο περιόδου ... Η σερβιετα και τα ούρα  πεντακάθαρα αλλά νιώθω σαν να έχω περίοδο...

Αχ βρε κοροτσακι μου υπομονή... Έχεις καφέ; για περίμενε να δεις.... Είχες σταγόνες δηλαδή; αν δε δεις αίμα μέχρι αύριο πάρε τεστακι γιατί καμιά φορά υπάρχει και η αιμορροια εμφυτευσης, αν πάλι έρθει μην απελπίζεσαι και μην αγχώνεσαι. Να πάτε σε έναν ουρολόγο οπότε μπορέσετε να δει το σπερμοδιαγραμμα να σας κατευθύνει εκείνος.... Γτ εκείνου δουλειά είναι όχι του γυναικολόγου.... Στο συμπέρασμα στο σπερμοδιαγραμμα τι γράφει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

Αχ βρε κοροτσακι μου υπομονή... Έχεις καφέ; για περίμενε να δεις.... Είχες σταγόνες δηλαδή; αν δε δεις αίμα μέχρι αύριο πάρε τεστακι γιατί καμιά φορά υπάρχει και η αιμορροια εμφυτευσης, αν πάλι έρθει μην απελπίζεσαι και μην αγχώνεσαι. Να πάτε σε έναν ουρολόγο οπότε μπορέσετε να δει το σπερμοδιαγραμμα να σας κατευθύνει εκείνος.... Γτ εκείνου δουλειά είναι όχι του γυναικολόγου.... Στο συμπέρασμα στο σπερμοδιαγραμμα τι γράφει; 

Ήταν καφέ κόκκινο σαν αίμα όμως θολό... Όχι σταγόνες,  ήταν μια μικρη ποσότητα στο χαρτί... Ναι πρέπει να πάμε οπωσδήποτε για να έχουμε και από εκεί μια εικόνα . Στις παρατηρήσεις γράφει τερατοσπερμία...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Vaso μου !! Ειμαι γενικά χαλαρή αλλά μάλλον πρέπει να αντιμετωπίσουμε τη φλεγμονή τι να πω και εγώ δεν ξέρω γιατί δεν έρχεται τόσα χρόνια , ποιος ξέρει... Έχεις δίκιο απλά νιώθω όπως όταν έχω περίοδο οπότε μάλλον έρχεται...

Θα το αντιμετωπισετε κ θα ερθει! Όλα θέλουν τον χρόνο τους! Το μωρακι έρχεται πάντα τη σωστή στιγμή! Το δίνει ο Θεος οταν πρεπει! Θα ερθει κ για εσάς κ σύντομα! Θετικη σκεψη κοριτσακι μου! Κάντε ότι πρέπει απο θεραπείες κλπ, χαλαρώστε κ θα ερθει! Κάντε κ προσευχουλα! Η Παναγιτσα βοηθαει! ❤ σου ευχομαι τα καλύτερα γλυκο μου κοριτσι!!! 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ναι ναι το έχω δει!!! Απλά έχω ακούσει ότι στην αυχενικη μετράει ακριβώς πόσο είσαι και βγαίνει νέα ΠΗΤ ίσως λθγο αργότερα από την αρχική, ίσως. αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσουν οι πιο έμπειρες της παρέας... Επίσης δεν έχω και κανένα συμπτώματα σήμερα @Renezμη με μαλώσεις χάχαχαχαχαχαχα. Έχει και ζέστη θέλω να βγάλω κια το πρόγραμμα για τα μαθήματα μου τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός ξεκινάω.... 

Καλημέρα κορίτσι μουυυ!! Κ στις υπόλοιπες βεβαίως βεβαίως!!

Όχι μωρέ μη ξεκινήσεις..μείνε σπίτι να περιμένεις καποιο σύμπτωμα λεω...:P

Χαχαχα εύχομαι έτσι να συνεχίσεις κοπέλα μου,θα σου κάνει πολύ καλό η εργασία!! Σε ζηλεύω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Θα το αντιμετωπισετε κ θα ερθει! Όλα θέλουν τον χρόνο τους! Το μωρακι έρχεται πάντα τη σωστή στιγμή! Το δίνει ο Θεος οταν πρεπει! Θα ερθει κ για εσάς κ σύντομα! Θετικη σκεψη κοριτσακι μου! Κάντε ότι πρέπει απο θεραπείες κλπ, χαλαρώστε κ θα ερθει! Κάντε κ προσευχουλα! Η Παναγιτσα βοηθαει! ❤ σου ευχομαι τα καλύτερα γλυκο μου κοριτσι!!! 

Ναι το ξέρω έτσι ακριβώς είναι απλά που και που σε συνδυασμό με όλα τα αλλα πέφτω λίγο ψυχολογικά.. Κάνω κάθε μέρα την προσευχή μου :) Τελικά μόλις κατέβηκε η περίοδος.. Δεν πειράζει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tina90 είπε:

Ήταν καφέ κόκκινο σαν αίμα όμως θολό... Όχι σταγόνες,  ήταν μια μικρη ποσότητα στο χαρτί... Ναι πρέπει να πάμε οπωσδήποτε για να έχουμε και από εκεί μια εικόνα . Στις παρατηρήσεις γράφει τερατοσπερμία...

Δηλαδή τι ποσοστό φυσιολογικων βγάζει; κνε υπομονή.. Ένας καλός ουρολόγος θα σας πει τι πρέπει να γίνει και σε συνδυασμό με έναν καλό γυναικολογο θα έρθει το αποτέλεσμα που επιθυμείτε.... Το βασικότερο όλων όμως είναι η ψυχική υγεία σας... Δηλαδή όσο δύσκολο και αν είναι προσπάθησε να αποβάλλεις το άγχος.... Που καμία φορά λειτουργεί πολύ ανασταλτικα ακόμα και από το ίδιο το πρόβλημα εάν υπάρχει.... Κανε υπομονή... Καμία. Βιταμίνη τύπου inofert πίνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσι μουυυ!! Κ στις υπόλοιπες βεβαίως βεβαίως!!

Όχι μωρέ μη ξεκινήσεις..μείνε σπίτι να περιμένεις καποιο σύμπτωμα λεω...:P

Χαχαχα εύχομαι έτσι να συνεχίσεις Βασούλα μου,θα σου κάνει πολύ καλό η εργασία!! Σε ζηλεύω!!

Εγω ειμαι η Βασουλα χαχχα μπερδεύτηκες μαλλον :razz: εγω δυστυχώς δεν δουλευω κ αυτο ελεγα τωρα στις μανουλες Μαρτιου. Δεν δικαιουμαι κανενα επιδομα μητρότητας γιατί είμαι ανεργη χωρις ενσημα. Κ αγχωνομαι πως θα τα βγάλουμε περα. Τουλάχιστον  ελπιζω να δικαιουμαι τα 2000χ του Μητσοτάκη. Νομίζω αυτα τα παίρνεις ασχετα από ενσημα κ εισοδημα. Εγω εχω μηδενικο εισοδημα. Οποτε λογικα το δικαιουμαι. Εσύ έκανες αιτηση για αυτο ή αφου γεννησεις το κανεις;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσι μουυυ!! Κ στις υπόλοιπες βεβαίως βεβαίως!!

Όχι μωρέ μη ξεκινήσεις..μείνε σπίτι να περιμένεις καποιο σύμπτωμα λεω...:P

Χαχαχα εύχομαι έτσι να συνεχίσεις Βασούλα μου,θα σου κάνει πολύ καλό η εργασία!! Σε ζηλεύω!!

Χαχαχα ήμουν σίγουρη ότι θα με μαλώσεις αλλά εγώ θα σου ξαναπώ σήμερα δεν έχω κανένα συμπτώματα το μόνο που έχω στο στήθος είναι κάτι έντονες φλέβες ούτε πόνο ούτε τπτ.... Και κάτι ψιλό πονακια περιοδου που έρχονται και φεύγουν.... Θα ξεκινήσω ναι τη δευτέρα πρώτα ο Θεός θα προσπαθήσω να μην κουράζομαι.. Αύριο έχω υπέρηχο!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Ναι το ξέρω έτσι ακριβώς είναι απλά που και που σε συνδυασμό με όλα τα αλλα πέφτω λίγο ψυχολογικά.. Κάνω κάθε μέρα την προσευχή μου :) Τελικά μόλις κατέβηκε η περίοδος.. Δεν πειράζει..

Δεν πειράζει γλυκια μου! Τον επομενο μηνα θα τα καταφέρετε κ αν όχι τον επομενο τον μεθεπόμενο σίγουρα! Εχω καλο προαίσθημα για εσενα! Πάρε κ βιταμινουλες όπως είπε η woman88. Επισης καλο θα ήταν αν δεν μπορείτε να πάτε διακοπές, γιατί καταλαβαίνω το οικονομικό, κ εγω άνεργη ειμαι κ δυσκολευομαι, τουλάχιστον να πηγαίνετε βολτούλες για να χαλαρώνετε ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Δηλαδή τι ποσοστό φυσιολογικων βγάζει; κνε υπομονή.. Ένας καλός ουρολόγος θα σας πει τι πρέπει να γίνει και σε συνδυασμό με έναν καλό γυναικολογο θα έρθει το αποτέλεσμα που επιθυμείτε.... Το βασικότερο όλων όμως είναι η ψυχική υγεία σας... Δηλαδή όσο δύσκολο και αν είναι προσπάθησε να αποβάλλεις το άγχος.... Που καμία φορά λειτουργεί πολύ ανασταλτικα ακόμα και από το ίδιο το πρόβλημα εάν υπάρχει.... Κανε υπομονή... Καμία. Βιταμίνη τύπου inofert πίνεις; 

Δυστυχώς 1% βγάζει... το θέμα είναι ότι είχαμε κάνει αλλά 2 πέρισυ και ήταν μια χαρά,  πως άλλαξε έτσι ξαφνικά?? Θα πάμε να κάνει άλλο ένα σε άλλο εργαστήριο να δούμε! Άγχος έχω γενικά αρκετό αλλά όχι για το συγκεκριμένο θέμα,  έχω για τη δουλειά για τα χρήματα , ψάχνουμε και σπίτι διότι έχουμε πρόβλημα εδώ.. είναι διάφορα... Έπαιρνα inofert παλαιοτερα αλλά μετά τα σταμάτησα και τώρα δεν παίρνω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Δεν πειράζει γλυκια μου! Τον επομενο μηνα θα τα καταφέρετε κ αν όχι τον επομενο τον μεθεπόμενο σίγουρα! Εχω καλο προαίσθημα για εσενα! Πάρε κ βιταμινουλες όπως είπε η woman88. Επισης καλο θα ήταν αν δεν μπορείτε να πάτε διακοπές, γιατί καταλαβαίνω το οικονομικό, κ εγω άνεργη ειμαι κ δυσκολευομαι, τουλάχιστον να πηγαίνετε βολτούλες για να χαλαρώνετε ❤

Πόσο δίκιο έχεις Vaso μου απλά με πιάνει το παράπονο και στεναχωριέμαι :cry: Είναι που θέλω να κάνω και διάφορα πράγματα και δεν μπορώ και όλο αυτό με ρίχνει κάποιες φορές.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Χαχαχα ήμουν σίγουρη ότι θα με μαλώσεις αλλά εγώ θα σου ξαναπώ σήμερα δεν έχω κανένα συμπτώματα το μόνο που έχω στο στήθος είναι κάτι έντονες φλέβες ούτε πόνο ούτε τπτ.... Και κάτι ψιλό πονακια περιοδου που έρχονται και φεύγουν.... Θα ξεκινήσω ναι τη δευτέρα πρώτα ο Θεός θα προσπαθήσω να μην κουράζομαι.. Αύριο έχω υπέρηχο!!!!!! 

Άντε πουλάκι μου να δεις το καμάρι σου να ηρεμήσει η ψυχούλα σου!! 

Εννοείται θα περιμένω νέα σου!! Α,και μη ξεχάσεις να τον ρωτήσεις ο,τι σε απασχολεί ε?

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω ειμαι η Βασουλα χαχχα μπερδεύτηκες μαλλον :razz: εγω δυστυχώς δεν δουλευω κ αυτο ελεγα τωρα στις μανουλες Μαρτιου. Δεν δικαιουμαι κανενα επιδομα μητρότητας γιατί είμαι ανεργη χωρις ενσημα. Κ αγχωνομαι πως θα τα βγάλουμε περα. Τουλάχιστον  ελπιζω να δικαιουμαι τα 2000χ του Μητσοτάκη. Νομίζω αυτα τα παίρνεις ασχετα από ενσημα κ εισοδημα. Εγω εχω μηδενικο εισοδημα. Οποτε λογικα το δικαιουμαι. Εσύ έκανες αιτηση για αυτο ή αφου γεννησεις το κανεις;

Ε μααα καλά λες τι να τη φωνάξω "γυναίκα" ??:mrgreen:

Ναι τα 2000 ευτυχώς τα παίρνουμε όλες φίλη!! Η αίτηση γίνεται μόλις γεννησουμε στο μαιευτήριο κ τα πρώτα 1000 τα παίρνεις εντός του μήνα κ τα υπόλοιπα 1000 μέσα στο 6μηνο..

Θύμισε μου που θα γεννήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Πόσο δίκιο έχεις Vaso μου απλά με πιάνει το παράπονο και στεναχωριέμαι :cry: Είναι που θέλω να κάνω και διάφορα πράγματα και δεν μπορώ και όλο αυτό με ρίχνει κάποιες φορές.. 

Σε καταλαβαινω κοριτσι μου! Είναι λογικο! Κ εγω πχ αγχωνομαι που δεν δουλεύω, αγχωνομαι που δεν έχουμε λεφτά να φτιαξουμε το υπόλοιπο σπιτι κ το μωρο θα μένει στο ίδιο δωμάτιο με εμάς, αγχωνομαι που δεν ξέρω πως θα τα βγάλουμε περα με τα έξοδα ειδικά όταν γεννηθεί. Ο καθένας έχει τα προβλήματα του. Αλλα πρεπει να τα αντιμετωπίζουμε όπως κ οσο μπορούμε προκειμένου να πετύχουμε αυτό που ειναι το πιο σημαντικό. Εγω πχ να μην επηρεαζω με το αγχος μου το μωρο κ εσυ να καταφέρεις να μεινεις εγκυος. Οποτε ειναι σημαντική η ψυχολογία. Θα πέφτεις καποιες φορες αλλα σημασια έχει να σηκώνεσαι αμεσως μετα :wink:

Just now, Renez είπε:

Άντε πουλάκι μου να δεις το καμάρι σου να ηρεμήσει η ψυχούλα σου!! 

Εννοείται θα περιμένω νέα σου!! Α,και μη ξεχάσεις να τον ρωτήσεις ο,τι σε απασχολεί ε?

Ε μααα καλά λες τι να τη φωνάξω "γυναίκα" ??:mrgreen:

Ναι τα 2000 ευτυχώς τα παίρνουμε όλες φίλη!! Η αίτηση γίνεται μόλις γεννησουμε στο μαιευτήριο κ τα πρώτα 1000 τα παίρνεις εντός του μήνα κ τα υπόλοιπα 1000 μέσα στο 6μηνο..

Θύμισε μου που θα γεννήσεις?

Αχ ωραια! Σε ευχαριστω πολυ! Στο Μητερα θα γεννησω γιατι εκει ειναι ο γυναικολογος μου. Μονο αυτον εμπιστεύομαι. Ευτυχως θα μου εξασφαλίσει ένα πολύ οικονομικό πακέτο με ολα μεσα.

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Ναι τα 2000 ευτυχώς τα παίρνουμε όλες φίλη!! Η αίτηση γίνεται μόλις γεννησουμε στο μαιευτήριο κ τα πρώτα 1000 τα παίρνεις εντός του μήνα κ τα υπόλοιπα 1000 μέσα στο 6μηνο..

Renezaki παντως υπαρχουν οικονομικα κριτηρια για τα 2.000 ευρω 

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...