Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

@Renezσε ευχαριστώ πολύ!!! Ναι θα τον ρωτήσω την τρίτη που θα πάω πρώτα ο Θεός! Θα μαζέψω όλες τις ερωτήσεις μου και θα του τις πω!! Σήμερα πονάει η κοιλίτσα όμως και ανησυχώ... Τελικά πότε δε θα πάψουμε να ανησυχούμε...

@Vaso11.4.11με βοηθάει αλλά όχι σε υπερβολική ποσότητα. Ελάχιστο βάζω μέσα στο φυσικό χυμό αλλά με ενοχλει ο φυσικός χυμός. Χαχα. Αστα. Σήμερα προαπαθησα να φάω λίγο Μοσχαράκι για τις βιταμίνες γιατί δεν τρώω κι γενικά κόκκινο κρέας.. Με το ζόρι το έφαγα.... Έχω αρχίσει να μη θέλω και το τοστακι... Θέλω ελάχιστα πράγματα.... Χθες όμως έφαγα καλά και αρκετά.... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε ολες! Εγω σήμερα ειμαι 7+4. Απο την 5η εβδομαδα εχω αναγουλα όλη μέρα. Τωρα αυτη τη βδομαδαεχω κανει και 3φορες εμετο. Εντάξει δεν παραπονιέμαι καθολου γιατι προσπαθουσαμε πολλα χρονια. Αυτη ήταν η 5η μου εμβρυομεταφορα. Ανεξήγητη υπογονιμοτητα... Άλλες μέρες οπως σήμερα πχ εχω και τσιμπηματα στην κοιλια και το στηθος που ποναει στο πλαι απο την αρχη. Γενικότερα ο γιατρός μου ειπε οτι μεχρι τη 10η εβδομάδα που ανεβαι3η χοριακή τα συμπτώματα ειναι πιο έντονα και μετα μειώνονται αφου μειώνεται και η χοριακή. Το βραδυ για μενα ειναι πιο δυσκολο με το στομάχι. Και οι εμετοι βραδυ γίνονται. Στην αρχη ειχα και γω αϋπνίες αλλα τώρα μπορώ να πω οτι ηρθε η υπνηλία! Καρδούλες ακουσαμε και στον υπερηχο που καναμε στην 6η εβδομαδα, και τώρα ακομα πιο δυνατα! Τωρα παλι θα πάω τελος του μηνα και ανυπομονώ 

  • Μου αρέσει 2

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Woman88 είπε:

Λοιπόν ας τα παρουμε ένα ένα... Εσύ έχεις Κανει σαλπιγγιγραφια; και εξετάσεις ορμονολογικες (fsh ΑΜΗ   κτλ;). Επίσης όσον αφορά το σπερμοδιαγραμμα στο συμπέρασμα δεν σας έχει τα αποτέλεσματα πχ το σπερμα είναι φυσιολογικό ή παρουσιάζεται ελαφριάς μορφής τερατοσπερμια κτλ ; υπεύθυνος για να δει το σπερμοδιαγραμμα ΔΕΝ είναι ο γυναικολόγος...ειναι ο ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ. Έχετε πάει σε ουρολογο; να μην στεναχωριέσαι και να βρεις έναν γιατρό εμπιστοσύνης γιατί παραέχει γίνει το θέμα με τους γυναικολόγους εκεμταλλευονται πολύ καταστάσεις και δυστυχώς πιστεύω ότι είναι μετρημένοι στα δάχτυλα οι καλοί γυναικολόγοι.... Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην αδιαθετησεις αύριο και να έχεις το. Πολυπόθητο + στο τεστ κύησης. 

Εμένα ξανά ξεκίνησε να πονάει η κοιλίτσα μου κορίτσι έντονα λες και έχω περιοδο... Έτσι πρέπει να πονάει τόσο έντονα; 

Έχω κάνει και σαλπιγγογραφία και υστεροσκόπηση,  τα έχω κάνει όλα εκτός από ΑΜΗ μιας και έχω πολύ καλές ωοθήκες και είχαμε παρακολουθήσει την ωορρηξία με 2 - 3 γιατρούς και είναι κομπλέ.. Συμφωνώ για τον Ουρολογο έχουμε ραντεβού αύριο να δει τις νέες  εξετάσεις του συζύγου για να είμαστε πιο σίγουροι. Ναι δυστυχώς οι 7 στους 10 για να μην πω οι 9 σε βλέπουν σαν πορτοφόλι και όχι σαν άνθρωπο... Στην αρχή ψιλό χάρηκα λέω ορίστε κάτι βρήκαμε να αντιμετωπίσουμε αλλά μετά που είδα ότι επέμενε να γίνει αυτό που έλεγε λέω κάτι δεν μου κολλάει και είπα να πάρω μια τελευταίο γνώμη ( ο σύζυγός ήταν λίγο διστακτικός λογο του ότι πάλι θα μπερδευόμασταν) , θα πάμε και στον Ουρολογο τώρα να δούμε τι θα πει και αυτός,  αλλά θα πάρουμε την αντιβίωση για την φλεγμονή αν έρθει η κοκκινομουρα!!  Εύχομαι και εγώ να υπάρχει μέσα μου ήδη το θαυματάκι μας αλλά μόνο ο Θεός ξέρει... Σε ευχαριστώ πολύ!!! Πόνους περιόδου πάντως και έντονους σαν να έρχεστε από στιγμή σε στιγμή είχαν πολλές φίλες μου και κατά τη διάρκεια των πρώτων εβδομάδων που ήξεραν ότι είναι ήδη έγκυος,  νομίζω είναι απόλυτα φυσιολογικό!

Link to comment
Share on other sites

@Elma86με το καλό τα μωράκια σας!!! Εύχομαι μια υγιή και όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις κουκλίτσα μου.

@Tina90 ορμονολογικες πχ Θυρεοειδή κια τετοια έχεις κοιτάξει; να πάτε και αύριο στον ουρολόγο και να μας πεις τι σας είπε. Θα περιμένουμε νέα σου αύριο. Και αν δεν έρθει η κοκκινομουρα που εύχομαι να ΜΗΝ έρθει πάρα ένα τεστακι και κάνε σίγουρα θα δείξει εφόσον αύριο περιμένες !!!!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Elma86με το καλό τα μωράκια σας!!! Εύχομαι μια υγιή και όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις κουκλίτσα μου.

@Tina90 ορμονολογικες πχ Θυρεοειδή κια τετοια έχεις κοιτάξει; να πάτε και αύριο στον ουρολόγο και να μας πεις τι σας είπε. Θα περιμένουμε νέα σου αύριο. Και αν δεν έρθει η κοκκινομουρα που εύχομαι να ΜΗΝ έρθει πάρα ένα τεστακι και κάνε σίγουρα θα δείξει εφόσον αύριο περιμένες !!!!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου.... 

Ναι ναι έχω κάνει,  πήγα και σε Ενδοκρινολογο,  μέχρι και καμπύλη ζαχαρου και ινσουλίνης  με έστειλαν και έκανα... είναι όλα όπως πρέπει να είναι... εννοείτε ότι θα σας ενημερώσω :x Αν δεν έρθει αύριο το πρωί που θα ξυπνήσω γιατί συνήθως έρχεται πρωί... θα πάρω ένα τεστ να δω !!  Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και θα σας στείλω πάλι αύριο νέα μου !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

@Renezσε ευχαριστώ πολύ!!! Ναι θα τον ρωτήσω την τρίτη που θα πάω πρώτα ο Θεός! Θα μαζέψω όλες τις ερωτήσεις μου και θα του τις πω!! Σήμερα πονάει η κοιλίτσα όμως και ανησυχώ... Τελικά πότε δε θα πάψουμε να ανησυχούμε...

@Vaso11.4.11με βοηθάει αλλά όχι σε υπερβολική ποσότητα. Ελάχιστο βάζω μέσα στο φυσικό χυμό αλλά με ενοχλει ο φυσικός χυμός. Χαχα. Αστα. Σήμερα προαπαθησα να φάω λίγο Μοσχαράκι για τις βιταμίνες γιατί δεν τρώω κι γενικά κόκκινο κρέας.. Με το ζόρι το έφαγα.... Έχω αρχίσει να μη θέλω και το τοστακι... Θέλω ελάχιστα πράγματα.... Χθες όμως έφαγα καλά και αρκετά.... 

Καλημερα! Ναι κ εγω το ειχα βαρεθεί το τοστ κ για 1 εβδομαδα δεν το ήθελα. Τωρα αρχισα να το ψιλοτρωω παλι αλλα οχι κ με πολυ ορεξη. Γενικα κ εγω δεν εχω πολυ ορεξη να τρωω φαγητα. Κ γενικα με τραβάνε τα γλυκα. Κ πολυ το κακάο. Πινω καθε πρωι με δημητριακά.

5 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Εγω σήμερα ειμαι 7+4. Απο την 5η εβδομαδα εχω αναγουλα όλη μέρα. Τωρα αυτη τη βδομαδαεχω κανει και 3φορες εμετο. Εντάξει δεν παραπονιέμαι καθολου γιατι προσπαθουσαμε πολλα χρονια. Αυτη ήταν η 5η μου εμβρυομεταφορα. Ανεξήγητη υπογονιμοτητα... Άλλες μέρες οπως σήμερα πχ εχω και τσιμπηματα στην κοιλια και το στηθος που ποναει στο πλαι απο την αρχη. Γενικότερα ο γιατρός μου ειπε οτι μεχρι τη 10η εβδομάδα που ανεβαι3η χοριακή τα συμπτώματα ειναι πιο έντονα και μετα μειώνονται αφου μειώνεται και η χοριακή. Το βραδυ για μενα ειναι πιο δυσκολο με το στομάχι. Και οι εμετοι βραδυ γίνονται. Στην αρχη ειχα και γω αϋπνίες αλλα τώρα μπορώ να πω οτι ηρθε η υπνηλία! Καρδούλες ακουσαμε και στον υπερηχο που καναμε στην 6η εβδομαδα, και τώρα ακομα πιο δυνατα! Τωρα παλι θα πάω τελος του μηνα και ανυπομονώ 

Με το καλό τα μωρακια σου κοριτσι μου! Να έχουμε καλές εγκυμοσυνες και να περασει γρηγορα κ ομορφα ο καιρος να τα κρατήσουμε στην αγκαλιτσα μας! Υπομονη με τους εμετους! Σε καταλαβαίνω! Εγω ξεκινησα απτην 6η εβδομάδα με πολλούς εμετους. Ειχα φτασει να κανω κ 8 τη μερα κ ειχα νοσηλευτει για ορο. Ελπιζω εσύ να μην το περάσεις τοσο άσχημα. Με το καιρό παντως περναει. Εγω σήμερα μπήκα στην 11η εβδομαδα. Οποτε ευχομαι να ηρεμησω κ απο τους αναγουλες που εδω κ 1 βδομαδα μόνο αυτές εχω, οι εμετοι με αποχαιρετησαν! Ελπίζω μόνιμα χαχα 

5 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Ναι ναι έχω κάνει,  πήγα και σε Ενδοκρινολογο,  μέχρι και καμπύλη ζαχαρου και ινσουλίνης  με έστειλαν και έκανα... είναι όλα όπως πρέπει να είναι... εννοείτε ότι θα σας ενημερώσω :x Αν δεν έρθει αύριο το πρωί που θα ξυπνήσω γιατί συνήθως έρχεται πρωί... θα πάρω ένα τεστ να δω !!  Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και θα σας στείλω πάλι αύριο νέα μου !!! 

Καλημερα Τίνα μου! Περιμένουμε νεα σου! Ευχομαι τα καλύτερα! ❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Σήμερα μετά από πολλές μέρες κοιμήθηκα το βραδυ επιτέλους, πρώτη μέρα δεν ταλαιπωρηθηκα από αϋπνία!!!! Και δεν έχω και τίποτα σήμερα! @Vaso11.4.11τέλεια έκλεισες την 10η εβδομάδα; υπέροχα!!!! Εγώ έχω κλείσει την 8η είμαι 8 και 3 άρα διανύω την 9η εβδομάδα.. Πάντως λίγο μπέρδεμα αυτά με τις εβδομάδες και τους μήνες!!! Χάχα.!!

@Tina90περιμένουμε νέα σου!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Σήμερα μετά από πολλές μέρες κοιμήθηκα το βραδυ επιτέλους, πρώτη μέρα δεν ταλαιπωρηθηκα από αϋπνία!!!! Και δεν έχω και τίποτα σήμερα! @Vaso11.4.11τέλεια έκλεισες την 10η εβδομάδα; υπέροχα!!!! Εγώ έχω κλείσει την 8η είμαι 8 και 3 άρα διανύω την 9η εβδομάδα.. Πάντως λίγο μπέρδεμα αυτά με τις εβδομάδες και τους μήνες!!! Χάχα.!!

@Tina90περιμένουμε νέα σου!!!!! 

Τέλεια κοριτσι μου πολυ χαιρομαι που κατάφερες να κοιμηθεις κ ξεκουραστηκες! Κ εγω κοιμηθηκα αλλα ξυπνησα απτις 6 που σηκώθηκε ο αντρας μου να πάει για δουλεια κ μετα δεν άντεξα κ ξανα κοιμηθηκα κατά τις 9. Ναι εγω εκλεισα την 10η κ τωρα μπηκα στην 11 ειμαι 10+1. Εγω εχω κατεβάσει ένα πινακάκι απτο ίντερνετ που σου λέει τους μήνες ανάλογα με τις εβδομαδες. Πχ ο 3ος μηνας έχει 5 εβδομαδες αντί για 4. Ειναι από την 9η μέχρι την 13η εβδομαδα. Στην 14η εβδομαδα μπαίνεις στον 4ο μηνα. Θα σε βοηθησει κατέβασε το. Γράψε στο ίντερνετ πως υπολογίζουμε τους μήνες κυησης και θα σου βγάλει πολλά στις εικόνες.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι το έχω δει!!! Απλά έχω ακούσει ότι στην αυχενικη μετράει ακριβώς πόσο είσαι και βγαίνει νέα ΠΗΤ ίσως λθγο αργότερα από την αρχική, ίσως. αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσουν οι πιο έμπειρες της παρέας... Επίσης δεν έχω και κανένα συμπτώματα σήμερα @Renezμη με μαλώσεις χάχαχαχαχαχαχα. Έχει και ζέστη θέλω να βγάλω κια το πρόγραμμα για τα μαθήματα μου τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός ξεκινάω.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Woman88 @Vaso11.4.11 Καλημέρα κορίτσια !! Πριν λίγο γύρισα σπίτι μετά από κάτι εξωτερικές δουλίτσες που είχα,  και πήγα τουαλέτα αλλά μάλλον ήρθε... είχα αίμα θολό στο σκούπισμα οπότε την επόμενη φορά... Μάλλον κατεβαίνει σιγά σιγά... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ναι ναι το έχω δει!!! Απλά έχω ακούσει ότι στην αυχενικη μετράει ακριβώς πόσο είσαι και βγαίνει νέα ΠΗΤ ίσως λθγο αργότερα από την αρχική, ίσως. αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσουν οι πιο έμπειρες της παρέας... Επίσης δεν έχω και κανένα συμπτώματα σήμερα @Renezμη με μαλώσεις χάχαχαχαχαχαχα. Έχει και ζέστη θέλω να βγάλω κια το πρόγραμμα για τα μαθήματα μου τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός ξεκινάω.... 

Δεν ξέρω κ εγω καθολου να σου πω. Θα σας πω όταν πάω για την αυχενικη. Αντε με το καλο να ξεκινήσεις! Καλη αρχη! Για τα συμπτώματα ειπαμε, δεν τα ξανα λεμε γιατι θα σε μαλωσω κ εγω χαχα :-P

Just now, Tina90 είπε:

@Woman88 @Vaso11.4.11 Καλημέρα κορίτσια !! Πριν λίγο γύρισα σπίτι μετά από κάτι εξωτερικές δουλίτσες που είχα,  και πήγα τουαλέτα αλλά μάλλον ήρθε... είχα αίμα θολό στο σκούπισμα οπότε την επόμενη φορά... Μάλλον κατεβαίνει σιγά σιγά... 

Ωχ κοριτσι μου λυπάμαι! Εύχομαι μεσα από την καρδια μου να γίνει το θαύμα τον επομενο μηνα! Προσπαθησε να εισαι ηρεμη κ χαλαρη! Πάντως μέχρι να έρθει κανονικα η ροή, μην χάνεις 100% τις ελπίδες σου. Ποτε δεν ξέρεις.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Δεν ξέρω κ εγω καθολου να σου πω. Θα σας πω όταν πάω για την αυχενικη. Αντε με το καλο να ξεκινήσεις! Καλη αρχη! Για τα συμπτώματα ειπαμε, δεν τα ξανα λεμε γιατι θα σε μαλωσω κ εγω χαχα :-P

Ωχ κοριτσι μου λυπάμαι! Εύχομαι μεσα από την καρδια μου να γίνει το θαύμα τον επομενο μηνα! Προσπαθησε να εισαι ηρεμη κ χαλαρη! Πάντως μέχρι να έρθει κανονικα η ροή, μην χάνεις 100% τις ελπίδες σου. Ποτε δεν ξέρεις.

Σε ευχαριστώ πολύ Vaso μου !! Ειμαι γενικά χαλαρή αλλά μάλλον πρέπει να αντιμετωπίσουμε τη φλεγμονή τι να πω και εγώ δεν ξέρω γιατί δεν έρχεται τόσα χρόνια , ποιος ξέρει... Έχεις δίκιο απλά νιώθω όπως όταν έχω περίοδο οπότε μάλλον έρχεται...

Link to comment
Share on other sites

@Tina90μην στεναχωριέσαι... Την επόμενη φορά... Να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη και όσο γίνεται να μην το έχεις στο μυαλό σου... Όσο το έχεις στο μυαλό σου δε γίνεται... Είναι δύσκολο πολύ το ξέρω όμως χαλάρωσε.... Πήγαινε μια εκδρομή με τον σύζυγό σου χαλαρώστε.... Ο ουρολόγος τι σας είπε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Tina90μην στεναχωριέσαι... Την επόμενη φορά... Να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη και όσο γίνεται να μην το έχεις στο μυαλό σου... Όσο το έχεις στο μυαλό σου δε γίνεται... Είναι δύσκολο πολύ το ξέρω όμως χαλάρωσε.... Πήγαινε μια εκδρομή με τον σύζυγό σου χαλαρώστε.... Ο ουρολόγος τι σας είπε; 

Είμαστε σε δύσκολη φάση αυτήν την περίοδο οικονομικά λογο του ότι εγώ είμαι άνεργη και ο σύζυγός εποχιακος σε αναστολή οπότε δεν πήγαμε πουθενά ούτε μπορούμε να πάμε... Τον Ουρολογο τον ακύρωσα για σήμερα μιας και με γράψανε και τα χρήματα είναι περιορισμένα :( Παρεμπιπτόντως δεν έχει κατέβει ακόμα... πήγα τουαλέτα και δεν υπάρχει τίποτα... έχω όμως πόνο περιόδου ... Η σερβιετα και τα ούρα  πεντακάθαρα αλλά νιώθω σαν να έχω περίοδο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...