Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσια! @Renez @Woman88 Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει πραγματικα. Δεν εχω ορεξη να βγω έξω, να παω μια βόλτα. Θέλω μόνο να καθομαι σπιτι κ να ξαπλωνω. Δεν εχω ουτε ορεξη ουτε κ κουραγιο να κανω πραγματα. Γενικα εχω πεσει. Μαλλον φταίει που κλειστηκα μεσα τοσο καιρό με τους εμετους κ έχει πεσει η διάθεση μου. Ελπιζω να την βρω παλι. Αφήστε που ειμαι μονη το πρωι που δουλεύουν όλοι κ μετα που γυρνάει ο αντρας μου ειναι κ αυτός κουρασμένος. Κ δεν εχω κ τις φιλες μου εδω στην Αθήνα. Νιωθω μονη :(

Κάποιες φορές ναι ειναι εντονα τα πονακια αλλα πιστευω φταιει κ το εντερο επειδή δεν πηγαινω τουαλετα συχνά. Εχω παντως εντονες ενοχλήσεις. Ακούω ομως οτι πολλες κοπελες σε αυτές τις εβδομαδες εχουν. Μεγαλωνει λογικα το μωρο κ η μητρα, για αυτο.

Καλέ πόσες νομίζεις έχουμε τους άντρες μας κ τις φίλες μας εδώ?? Δε φταίει μόνο ότι είσαι μακρυά αλλά όσο αλλάζουν οι υποχρεώσεις κ η ζωή της κάθε μιας λογικό να απομακρυνόμαστε..κ εγώ 3 υπέροχες φίλες έχω κ είμαστε όλες σε άλλη φάση με αποτέλεσμα με το ζόρι να μιλάμε στο τηλ μέρα παρά μέρα κ αν κ να βρισκόμαστε 1 φορά το μήνα κ αν!!

Επίσης κ εμένα ο άντρας μου δουλεύει από 6:30 το πρωί ως 7 το απόγευμα κ φυσικά γυρνάει κ εγώ έχω όρεξη για παρέα κ κουβέντα κ εκείνος συνήθως είναι κομμάτια,τρώει κάνει μπάνιο κ κοιμαται..η καλύτερη μας μέρα είναι η Κυριακή που είμαστε μαζί όλη μέρα κ βγαίνουμε όπου θέλουμε!! Επίσης τα πεθερικά μου είναι σε άλλη πόλη όπως κ η παρέα του άντρα μου κ οι γονείς μου εδώ δουλεύουν οπότε ούτε εκείνους βλέπω συχνά για παρέα..μόνο Κυριακές μεσημέρια συνήθως..

Στα λέω οοοολα αυτά για να καταλάβεις πως δεν είσαι η μόνη που το ζεις αυτό..οι περισσότερες έτσι είμαστε κοριτσάκι μου,κ να δεις με το μωρό τους στην αρχή πάλι κλεισμένες θα είμαστε τουλάχιστον τότε θα περνάνε οι μέρες μας νερό κάνοντας το μεγαλύτερο λειτούργημα στη ζωή μας κ θα δεις,τίποτε άλλο δε θα σε νοιάζει τότε..

Μη σκέφτεσαι αρνητικά κ προσπάθησε να απολαύσεις τον χρόνο σου..κ εγω όταν σταμάτησα τη δουλειά αρχές Αυγούστου ημουν τρελαμενη λέω κ τώρα τι κάνω τόσες ώρες??? Αλλά σιγά σιγά έκανα το πρόγραμμα μου..κάνω δουλίτσες το πρωί,τα μποτε μου,παίζω με τα σκυλιά,μαγειρεύω,βλέπω σειρές ,διαβάζω βιβλία,μαζεύω πληροφορίες για το μωρό από έρευνες Ίντερνετ κτλ,κάνω χειροκατασκευες, γιόγκα κ άλλες μέρες απλά σαπιζω στο καναπέ..

Ζηστο αγάπη γιατί ΔΕΝ θα ξανά έχουμε τοοοσο ελεύθερο χρόνο για τον εαυτό μας να το θυμάσαι αυτο!!

Just now, Woman88 είπε:

Κορίτσια μου ξεχάστηκα κατά λάθος σήμερα και ήπια filicine 2 φορες.... Λέτε να συμβεί κάτι; 

Λόγω υπερδοσολογιας; 

Επίσης @Betty90εσύ που έχεις ζήσει αυτό το θαύμα 2 φορες.... Να σε ρωτήσω κάτι.... Είναι φυσιολογικό που στις αρχές αρχές ειχα πόνους περιόδου ενώ τώρα όχι;;;; 

Όχι βρε μην αγχώνεσαι βιταμίνη είναι..όλα καλά :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι πολύ σωστά τα λες @Renez... Όλες λίγο πολύ το ίδιο είμαστε... Και. Εμένα ο άντρας μου φεύγει 6 30 και επιστρέφει πολύ αργά και κάποιες μέρες δεν επιστρέφει καθόλου γιατί εχιε υπηρεσία..με το μωράκι όμως φανταζομαι ο χρόνος θα κυλάει πολύ γρήγορα @Vaso11.4.11 και δε θα το καταλαβαίνεις ποτέ θα φεύγει η μέρα... Μη νομίζεις και εγώ σιγά σιγ που θα αρχίσω δουλειά θα μου λείπουν αυτές οι μέρες που απλά καθόμουν και δεν έκανα τίποτα...ειναι φυσικό κι επόμενο να αισθάνεσαι έτσι... Εγω σε καταλαβαίνω απόλυτα... 

Τώρα που ανέφερες τη λεξε μποτε @RenezΗ αποτρίχωση με κερί γνωρίζεις αν  επιτρέπεται; επίσης ορισμένες φορές αισθάνομαι λες και ανοίγει η μέση μου στα δύο...το λέω απλά περιγραφικά χαχα.... Είναι φυσιολογικό; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ναι πολύ σωστά τα λες @Renez... Όλες λίγο πολύ το ίδιο είμαστε... Και. Εμένα ο άντρας μου φεύγει 6 30 και επιστρέφει πολύ αργά και κάποιες μέρες δεν επιστρέφει καθόλου γιατί εχιε υπηρεσία..με το μωράκι όμως φανταζομαι ο χρόνος θα κυλάει πολύ γρήγορα @Vaso11.4.11 και δε θα το καταλαβαίνεις ποτέ θα φεύγει η μέρα... Μη νομίζεις και εγώ σιγά σιγ που θα αρχίσω δουλειά θα μου λείπουν αυτές οι μέρες που απλά καθόμουν και δεν έκανα τίποτα...ειναι φυσικό κι επόμενο να αισθάνεσαι έτσι... Εγω σε καταλαβαίνω απόλυτα... 

Τώρα που ανέφερες τη λεξε μποτε @RenezΗ αποτρίχωση με κερί γνωρίζεις αν  επιτρέπεται; επίσης ορισμένες φορές αισθάνομαι λες και ανοίγει η μέση μου στα δύο...το λέω απλά περιγραφικά χαχα.... Είναι φυσιολογικό; 

Χαχαχαχα ναι βρε η μέση είναι φυσιολογικό ανοίγει η λεκάνη κ οι σπόνδυλοι σιγααα σιγααα..που να δεις όσο φουσκώνει η κοιλίτσα τι παθαίνει η μεση:P

Εγώ κάνω με αποτριχωτικη σε όλο το πόδι κ κερί έκανα στη κοιλίτσα κάτω από τον αφαλό γτ είχε γεμίσει μαύρες τριχες:blink: ορμόνες.....οπότε ναι φυσικά κ επιτρέπεται!! Κ να σου είμαι ειλικρινής για κάποιο λόγο δε με πόνεσε καθόλου..ενώ προ εγκυμοσυνης ετσουζα..ίσως επειδή τσιτωνει η κοιλίτσα..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου το ξέρω ότι έχετε δικαιο! Απλά ποτε δεν χώνεψα πραγματικά ότι εφυγα απτην πόλη που μεγάλωσα κ ειχα τις φιλες μου κ ηρθα να μεινω Αθήνα. 19μισο εφυγα για να έρθω να μεινω με τον αντρα μου, αγόρι μου τοτε, για να το δοκιμάσουμε κ να σπουδάσω ταυτόχρονα. Τότε δεν το καταλαβαίνα αλλα οσο περνούσε ο καιρος μου έλειπαν οι γονεις μου, οι φιλες μου.. ειχα τον αδερφο μου στην Αθήνα, όχι ότι τον έβλεπα συχνα λογω δουλειάς, αλλα τουλαχιστον ειχα καποιον δικο μου περα απτον αντρα μου, αλλά εφυγε τωρα κ ο αδερφός μου μετα απο 10 χρόνια που έμενε αθηνα. Επέστρεψε στην πόλη μας. Κ εδω εχω τον αντρα μου βεβαια που ειναι το πιο σημαντικό για μένα κ τους γονείς του που μένουν από πανω κ ειναι υπέροχοι άνθρωποι, αλλα οχι τους δικούς μ. Κ απο παρεα έχουμε τον κουμπάρο μας με την κοπέλα του που εχουμε γίνει σαν αδέρφια οι 4 μας, αλλά κ αυτοί μέσω του αντρα μου τους γνώρισα. Θελω να πω δεν είναι ούτε θα ειναι ποτε σαν τις δικες μου παιδικές φιλες που μεγαλωσαμε μαζί. Βεβαια περναμε τελεια με τα παιδια κ με ολη τη παρεα που εχουμε δημιουργήσει μαζί τους. Αλλα δεν εχω αυτο το καθημερινό ππυ ειχα στην πόλη μου. Που επαιρνα ένα τηλ κ σε 5 λεπτά κανονιζα καφε. Βεβαια κ οι φιλες μου τωρα έχουν αλλες υποχρεώσεις, δεν θα τις εβλεπα κάθε μερα όπως όταν ήμασταν μικρές, το ξερω. Αλλα θα ειχα εστω αυτο το καποιες φορες μες στο μηνα συν τους γονείς μ. Εφυγα κ μικρη κ οσο μεγαλώνω μου λειπει ολο αυτο. Για αυτο τωρα που περναω κ έτσι, μου βγαίνει περισσοτερο. Να κ τωρα ο αντρας μου θα παει με τα παιδια, αφού τον έπεισα εγω, γιατί δεν θέλει να με αφήνει, να ψήσουν, αλλα εγω δεν μπορω να παω γιατί δεν θα αντέξω την κούραση κ έτσι όπως ειμαι με τις αναγουλες κ τους εμετους. Ευτυχως έχει έρθει η μαμα μου αλλα ειναι ήδη 2 εβδομαδες εδω κ την Τριτη επιστρέφει πισω. :(

πρίν από 37 λεπτά , Woman88 είπε:

@olpapaσε ευχαριστώ για την απάντηση! Ναι στην αρχή είχα έντονα τώρα δεν έχω σχεδόν καθόλου.... 

@Vaso11.4.11έτσι είναι όντα κάτι θα μας ανησυχεί.... Είναι όπως το λες... Όταν έχουμε κάποιο σύμπτωμα αγχβνοναστε γιατί το έχουμε.... Και όταν δεν το έχουμε αγχβνοναστε γιατί το έχουμε.... Ο αντρας σου δουλεύει πολλές ώρες ε; και μένα λείπει από το σπίτι πολλές ώρες.... Θα δεις ότι σιγά σιγά θα νιώθεις πολύ καλύτερα όσο περνάει ο καιρός.... Αυχενικη ποτέ θα πας να κάνεις;

Αυχενικη εχω στις 24 του μηνα


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου το ξέρω ότι έχετε δικαιο! Απλά ποτε δεν χώνεψα πραγματικά ότι εφυγα απτην πόλη που μεγάλωσα κ ειχα τις φιλες μου κ ηρθα να μεινω Αθήνα. 19μισο εφυγα για να έρθω να μεινω με τον αντρα μου, αγόρι μου τοτε, για να το δοκιμάσουμε κ να σπουδάσω ταυτόχρονα. Τότε δεν το καταλαβαίνα αλλα οσο περνούσε ο καιρος μου έλειπαν οι γονεις μου, οι φιλες μου.. ειχα τον αδερφο μου στην Αθήνα, όχι ότι τον έβλεπα συχνα λογω δουλειάς, αλλα τουλαχιστον ειχα καποιον δικο μου περα απτον αντρα μου, αλλά εφυγε τωρα κ ο αδερφός μου μετα απο 10 χρόνια που έμενε αθηνα. Επέστρεψε στην πόλη μας. Κ εδω εχω τον αντρα μου βεβαια που ειναι το πιο σημαντικό για μένα κ τους γονείς του που μένουν από πανω κ ειναι υπέροχοι άνθρωποι, αλλα οχι τους δικούς μ. Κ απο παρεα έχουμε τον κουμπάρο μας με την κοπέλα του που εχουμε γίνει σαν αδέρφια οι 4 μας, αλλά κ αυτοί μέσω του αντρα μου τους γνώρισα. Θελω να πω δεν είναι ούτε θα ειναι ποτε σαν τις δικες μου παιδικές φιλες που μεγαλωσαμε μαζί. Βεβαια περναμε τελεια με τα παιδια κ με ολη τη παρεα που εχουμε δημιουργήσει μαζί τους. Αλλα δεν εχω αυτο το καθημερινό ππυ ειχα στην πόλη μου. Που επαιρνα ένα τηλ κ σε 5 λεπτά κανονιζα καφε. Βεβαια κ οι φιλες μου τωρα έχουν αλλες υποχρεώσεις, δεν θα τις εβλεπα κάθε μερα όπως όταν ήμασταν μικρές, το ξερω. Αλλα θα ειχα εστω αυτο το καποιες φορες μες στο μηνα συν τους γονείς μ. Εφυγα κ μικρη κ οσο μεγαλώνω μου λειπει ολο αυτο. Για αυτο τωρα που περναω κ έτσι, μου βγαίνει περισσοτερο. Να κ τωρα ο αντρας μου θα παει με τα παιδια, αφού τον έπεισα εγω, γιατί δεν θέλει να με αφήνει, να ψήσουν, αλλα εγω δεν μπορω να παω γιατί δεν θα αντέξω την κούραση κ έτσι όπως ειμαι με τις αναγουλες κ τους εμετους. Ευτυχως έχει έρθει η μαμα μου αλλα ειναι ήδη 2 εβδομαδες εδω κ την Τριτη επιστρέφει πισω. :(

Αυχενικη εχω στις 24 του μηνα

Πόσο χρονών είχες πει πως είσαι αγάπη? Κάπου κοντά μου νομίζω,26? 

Δυστυχώς θα δεις πως όσο μεγαλώνουμε αλλάζουν αυτά με τις παρέες..σημασία έχει πως ξέρεις ότι οι φίλες σου είναι εκεί για εσένα κ εσύ για αυτές ακόμη κ με όλη αυτή την απόσταση..

Απλά προσπάθησε να αποδεχτείς σιγά σιγά αυτές τις αλλαγές (παρότι ξέρω δε σε βοηθάνε ούτε οι ορμόνες τώρα ούτε ο συναισθηματισμός σου..) κοριτσάκι μου γιατί αυτά θα είναι προς το παρόν τα δεδομένα σας εδώ..θα δεις όμως με το μωράκι σας θα κυλάει τόσο γρήγορα κ γεμάτα η κάθε μέρα!! Κ θα κάνετε όσο μεγαλώνει νέους κύκλους κ παρέες!! Από τη παιδική χαρά πχ,από το βρεφονηπιακό σταθμό κτλ..κ θα γεμίσει πάλι η καθημερινότητα σου ,θα είναι διαφορετική από ότι η παλιά ζωή σου αλλά θα την αγαπήσεις πολύ κ αυτή..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοροτσακι μου είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι όμως σ ελιγμούς μήνες θα έρθει το μωράκι σου και θα είναι όλος ο κόσμος... Εμένα η κολλητή μου είναι μακρυά δε μένει Αθήνα και μου λείπει πάρα πολύ όμως οπότε βρίσκουμε ευκαιρία βρισκόμαστε.....αλλά και οι φίλες μου που είναι εδώ δεν βλεπόμαστε οσο θα θέλαμε γιατί δυστυχώς οι υποχρεώσεις είναι μεγάλες και πολλές... Και το καθημερινό πρόγραμμα απαιτητικό πολύ.... Να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικα όλα αυτά που νιώθεις.... Αχ αντε κορίτσια να κανονίσουμε ν α συναντηθούμε όλες μαζί και να γνωριστούμε αν θέλετε... Στεναχωριέμαι να ακούω για άτομα. Να νιώθουν μόνα τους... Σε παρακαλώ χαμογελα.... 

@Renezευχαριστώ για την κατατοπίση. Και εγώ παρατήρησα αύξηση της τριχοφυιας και είμαι ακόμα στην αρχή. Δηλαδή σε σημεία που υπήρχε χνουδι βλέπω τριχουλεςοπως και στην κοιλίτσα που δεν είχα τίποτα και ξαφνικά βλέπω κάτι διάσπαρτες.... Άρα επιτρέπεται και στην κοιλίτσα το κερί; 

Αχ έχω τόσο μεγάλη αγωνία για την τρίτη!!! Να είναι όλα καλά!!!! Αλλά είναι φυσιολογικό να μην αισθάνομαι κάτι στην κοιλίτσα μου; πόνο η κάτι; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Κοροτσακι μου είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι όμως σ ελιγμούς μήνες θα έρθει το μωράκι σου και θα είναι όλος ο κόσμος... Εμένα η κολλητή μου είναι μακρυά δε μένει Αθήνα και μου λείπει πάρα πολύ όμως οπότε βρίσκουμε ευκαιρία βρισκόμαστε.....αλλά και οι φίλες μου που είναι εδώ δεν βλεπόμαστε οσο θα θέλαμε γιατί δυστυχώς οι υποχρεώσεις είναι μεγάλες και πολλές... Και το καθημερινό πρόγραμμα απαιτητικό πολύ.... Να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικα όλα αυτά που νιώθεις.... Αχ αντε κορίτσια να κανονίσουμε ν α συναντηθούμε όλες μαζί και να γνωριστούμε αν θέλετε... Στεναχωριέμαι να ακούω για άτομα. Να νιώθουν μόνα τους... Σε παρακαλώ χαμογελα.... 

@Renezευχαριστώ για την κατατοπίση. Και εγώ παρατήρησα αύξηση της τριχοφυιας και είμαι ακόμα στην αρχή. Δηλαδή σε σημεία που υπήρχε χνουδι βλέπω τριχουλεςοπως και στην κοιλίτσα που δεν είχα τίποτα και ξαφνικά βλέπω κάτι διάσπαρτες.... Άρα επιτρέπεται και στην κοιλίτσα το κερί; 

Αχ έχω τόσο μεγάλη αγωνία για την τρίτη!!! Να είναι όλα καλά!!!! Αλλά είναι φυσιολογικό να μην αισθάνομαι κάτι στην κοιλίτσα μου; πόνο η κάτι; 

 

Της τα λες πολύ καλά κ εσύ φίλη!! 

Όχι κορίτσι μου τι να πειράζει βρε το κερί?? Δεν είναι κάποια κρέμα πχ αποτριχωτικη που μπορεί να απορροφηθεί από το δέρμα κάποια ακατάλληλη ουσία..το κερί τσακ το βάζεις τσακ το βγάζεις κ όλα καλα;) 

Καλέ κ εγώ στον 3ο μήνα έκανα πρώτη φορά κερί λόγω της τριχοφυΐας ξαφνικά εκεί κ μετά στον 6ο ξανά βγήκαν κ έκανα..τι να πεις.. όπως λέμε κ στην ομάδα μου για οοοοτι παθαίνουμε "της εγκυμοσύνης κ αυτό!!"

Όσο για τα συμπτώματα που δεν έχεις είναι τόσο φυσιολογικο όσο κ το να είχες!! Να μη σε αγχωνει καθόλου,αντιθέτως να είσαι ευγνώμων!! Εγω μέχρι τέλος 7ου δεν είχα ΤΊΠΟΤΑ!! Ελααααχιστα πονακια καμιά φορά τύπου περιόδου..

Ε,από τον 8,ένα μήνα τώρα + έχω τρελαθεί με διάφορα:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλέ τι ειναι αυτό ξαφνικά ξεπεταγονται τριχουλες εκεί που δεν υπήρχαν χάχα. Και είναι και σκούρες. Ορμόνες παιδί μου χάχα. Εντάξει πονακια δεν έχω άλλα έχω εξάντληση και κάποιες μέρες ναυτιες αλλά να σας πω την αλήθεια χθες και σήμερα ήπια πριπεραν.... Μου είπε ο γιατρός μου ότι μπορώ να πίνω.  Απλά μωρέεεεε αναζητάς κάτι να ξέρεις είναι όλα καλά.... Μέχρι να ακούσεις το μωράκι είναι μια αγωνία.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πόσο χρονών είχες πει πως είσαι αγάπη? Κάπου κοντά μου νομίζω,26? 

Δυστυχώς θα δεις πως όσο μεγαλώνουμε αλλάζουν αυτά με τις παρέες..σημασία έχει πως ξέρεις ότι οι φίλες σου είναι εκεί για εσένα κ εσύ για αυτές ακόμη κ με όλη αυτή την απόσταση..

Απλά προσπάθησε να αποδεχτείς σιγά σιγά αυτές τις αλλαγές (παρότι ξέρω δε σε βοηθάνε ούτε οι ορμόνες τώρα ούτε ο συναισθηματισμός σου..) κοριτσάκι μου γιατί αυτά θα είναι προς το παρόν τα δεδομένα σας εδώ..θα δεις όμως με το μωράκι σας θα κυλάει τόσο γρήγορα κ γεμάτα η κάθε μέρα!! Κ θα κάνετε όσο μεγαλώνει νέους κύκλους κ παρέες!! Από τη παιδική χαρά πχ,από το βρεφονηπιακό σταθμό κτλ..κ θα γεμίσει πάλι η καθημερινότητα σου ,θα είναι διαφορετική από ότι η παλιά ζωή σου αλλά θα την αγαπήσεις πολύ κ αυτή..

Ναι 26 ειμαι. Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λόγια. Ξερω οτι θα μου περάσει, απλά είναι όλο αυτο τωρα που με έχει πιασει. Αλλα θα το παλέψω κ θα μου περάσει :)

Just now, Woman88 είπε:

Κοροτσακι μου είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι όμως σ ελιγμούς μήνες θα έρθει το μωράκι σου και θα είναι όλος ο κόσμος... Εμένα η κολλητή μου είναι μακρυά δε μένει Αθήνα και μου λείπει πάρα πολύ όμως οπότε βρίσκουμε ευκαιρία βρισκόμαστε.....αλλά και οι φίλες μου που είναι εδώ δεν βλεπόμαστε οσο θα θέλαμε γιατί δυστυχώς οι υποχρεώσεις είναι μεγάλες και πολλές... Και το καθημερινό πρόγραμμα απαιτητικό πολύ.... Να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικα όλα αυτά που νιώθεις.... Αχ αντε κορίτσια να κανονίσουμε ν α συναντηθούμε όλες μαζί και να γνωριστούμε αν θέλετε... Στεναχωριέμαι να ακούω για άτομα. Να νιώθουν μόνα τους... Σε παρακαλώ χαμογελα.... 

@Renezευχαριστώ για την κατατοπίση. Και εγώ παρατήρησα αύξηση της τριχοφυιας και είμαι ακόμα στην αρχή. Δηλαδή σε σημεία που υπήρχε χνουδι βλέπω τριχουλεςοπως και στην κοιλίτσα που δεν είχα τίποτα και ξαφνικά βλέπω κάτι διάσπαρτες.... Άρα επιτρέπεται και στην κοιλίτσα το κερί; 

Αχ έχω τόσο μεγάλη αγωνία για την τρίτη!!! Να είναι όλα καλά!!!! Αλλά είναι φυσιολογικό να μην αισθάνομαι κάτι στην κοιλίτσα μου; πόνο η κάτι; 

 

Σε ευχαριστω πολυ! Να κανονίσουμε οποτε θελετε! Όπως ειπα κ στη Ρενεζ θα μου περάσει! :)

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα κορίτσια με έχουν πιάσει τα νεύρα μου χωρίς λόγο και μιλάω σε όλους απότομα χάχαχα. Να ρωτήσω κάτι μπορεί να σας έχω ξαναρώτησε δε θυμάμαι... Μπρούμυτα κάνει να κοιμόμαστε; 

Με τις αϋπνίες δεν ξέρω τι να κάνω έχετε καμία λύση; χαχα. Πέφτω στο κρεβάτι και βρικολακιαζω σδριφογυρναω σαν το αρνί... Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Woman88 είπε:

Εμένα σήμερα κορίτσια με έχουν πιάσει τα νεύρα μου χωρίς λόγο και μιλάω σε όλους απότομα χάχαχα. Να ρωτήσω κάτι μπορεί να σας έχω ξαναρώτησε δε θυμάμαι... Μπρούμυτα κάνει να κοιμόμαστε; 

Με τις αϋπνίες δεν ξέρω τι να κάνω έχετε καμία λύση; χαχα. Πέφτω στο κρεβάτι και βρικολακιαζω σδριφογυρναω σαν το αρνί... Χαχαχα

Καλα σημερα πραγματικα εχω κ εγω νευρα χαχχαα ουτε συννενοημενες να ημασταν! Ξεσπάω σε όλους κ τους λεω να μην μου λενε πολλά πολλά γιατι εχω νευρα χαχαχα ετσι απλα χωρίς λόγο! Δεν παμε καλα χαχα

Μπρουμυτα καλο ειναι να συνηθίσεις από τωρα να μην κοιμασαι! Αν κ επειδη ειναι νωρις δεν υπάρχει πρόβλημα νομιζω. Εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει για να συνηθίζω για αργότερα να κοιμαμαι πλάι. Οποτε αυτό κανω. Ε κ εννοειται γιατι δεν θελω να πιεζω το μωρο, άσχετα που ειναι πολυ μικρο ακομα κ δεν πιεζεται :-P

Οσο για τις αϋπνιες αν βρείτε κάτι πειτε μου κ μενα. Βεβαια να πω την αληθεια αυτη την εβδομαδα κοιμάμαι καλυτετα κ εχω περισσοτερη υπνηλία. Ενω πιο πριν δεν ειχα. Μπορει κ εσυ οσο περνανε οι εβδομάδες κ μεγαλωνει το μωρο να σε πιασει περισσοτερο υπνηλία. Παντως το εχω κ εγω αυτο το να ξυπναω καποιες φορες μες στο βραδυ ή να στριφογυρναω. Σημερα πχ το μεσημερι νύσταζα αλλα δεν μπορουσα να κοιμηθω για καποιο λογο. Ειχα κ νευρα ετσι απλα χωρίς αιτια χαχα


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Εμένα σήμερα κορίτσια με έχουν πιάσει τα νεύρα μου χωρίς λόγο και μιλάω σε όλους απότομα χάχαχα. Να ρωτήσω κάτι μπορεί να σας έχω ξαναρώτησε δε θυμάμαι... Μπρούμυτα κάνει να κοιμόμαστε; 

Με τις αϋπνίες δεν ξέρω τι να κάνω έχετε καμία λύση; χαχα. Πέφτω στο κρεβάτι και βρικολακιαζω σδριφογυρναω σαν το αρνί... Χαχαχα

Α καλάααα άλλο θέμα κ αυτό!! Πρώτη φορά είχα στον 3ο ή 4ο δε θυμάμαι..αλλα ήταν τραγικό γτ έμεινα σε μια φάση ακριβώς 2 μέρες ξύπνια αφού την 3η ημέρα το πρωί ήμουν αποφασισμένη αν δε κοιμόμουν πάλι να έλεγα στο γιατρό να μου γράψει κάτι για τον ύπνο..αλήθεια είχα φοβηθει..εν τέλη κοιμήθηκα τη 3η το βράδυ κ μετά είχα ψιλο αϋπνίες καμία εβδομάδα κ πέρασε..

Τώρα έχω πάλι εδώ κ μια εβδομάδα σε φάση ή κοιμάμαι 3-4 το βράδυ ενώ έχω ξαπλώσει από τις 11 ή κοιμάμαι γύρω στις 6..μέχρι τη 1 το μεσημέρι-_- 

Τι να πω..είναι κ το άγχος μου για τη γέννα τώρα κ ίσως με επηρεάζει..κ τότε ήταν το μπαμ του κοροναιου που με είχε ρίξει πολύ ψυχολογικα κ πάλι αγχωνομουν..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με τον ύπνο είναι θέμα... Δεν ξέρω.... Εγω οεφτωωψστονκρεβατι πολύ αργά και δεν μπορώ να κοιμηθώ η μπορεί ν κοιμηθώ για καμιά ώρα και μετά να ξυπνήσω και να κάθομαι όλο το βράδυ.... Και να με πάρει ο ύπνος τελικά 6 η 7 το πρωί... Και ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.... Γιατί από την άλλη Δευτέρα που θα αρχίσω τα μαθήματα θα κουτουλαω όρθια και πως θα βγάζω 5,6 ώρες τη μέρα ένας θεός το ξέρει.....δνενξερω ρε κορίτσια.... Εσείς πως την παλεύετε με την αϋπνία; δηλαδή τι κάνετε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Κορίτσια με τον ύπνο είναι θέμα... Δεν ξέρω.... Εγω οεφτωωψστονκρεβατι πολύ αργά και δεν μπορώ να κοιμηθώ η μπορεί ν κοιμηθώ για καμιά ώρα και μετά να ξυπνήσω και να κάθομαι όλο το βράδυ.... Και να με πάρει ο ύπνος τελικά 6 η 7 το πρωί... Και ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.... Γιατί από την άλλη Δευτέρα που θα αρχίσω τα μαθήματα θα κουτουλαω όρθια και πως θα βγάζω 5,6 ώρες τη μέρα ένας θεός το ξέρει.....δνενξερω ρε κορίτσια.... Εσείς πως την παλεύετε με την αϋπνία; δηλαδή τι κάνετε; 

Λογικα οταν ξεκινησεις τα μαθήματα θα κοιμασαι εύκολα γιατί θα κουράζεσαι. Τωρα επειδή δεν κάνουμε κάτι μες στη μερα ισως έχουμε χάσει τις ώρες μας κ το πρόγραμμα μας αλλα νομιζω ειναι κ συμπτωμα εγκυμοσυνης γιατι το ακούω κ απο αλλες κοπελες. Εγω ξαπλωνω με κλειστό το φως κ κοιτάω βιντεακια στο κινητο, χωρις ήχο για να μην με κρατάνε ξύπνια, μεχρι που με παίρνει ο ύπνος.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Κορίτσια με τον ύπνο είναι θέμα... Δεν ξέρω.... Εγω οεφτωωψστονκρεβατι πολύ αργά και δεν μπορώ να κοιμηθώ η μπορεί ν κοιμηθώ για καμιά ώρα και μετά να ξυπνήσω και να κάθομαι όλο το βράδυ.... Και να με πάρει ο ύπνος τελικά 6 η 7 το πρωί... Και ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.... Γιατί από την άλλη Δευτέρα που θα αρχίσω τα μαθήματα θα κουτουλαω όρθια και πως θα βγάζω 5,6 ώρες τη μέρα ένας θεός το ξέρει.....δνενξερω ρε κορίτσια.... Εσείς πως την παλεύετε με την αϋπνία; δηλαδή τι κάνετε; 

Αχ ρε μαναρακι εγώ από αρχές Αυγούστου σταμάτησα τη δουλειά οπότε δεν έχω αυτό το θέμα ΒΕΒΑΙΑ πιστεύω ακράδαντα ότι θα σε βοηθήσει φουλ στην αϋπνία διότι όσο να ναι θα κουράζεσαι περισσότερο οπότε θα κοιμάσαι πιο εύκολα! Επίσης θα αποκτήσεις ξανά ένα πρόγραμμα μες την ημέρα σου που επίσης θα σε βοηθήσει! 

Οπότε θα είσαι μια χαρά φιληηη,θα δεις ;)

Πάντως το καλύτερο είναι να έχεις χαλαρώσει όσο μπορείς πριν ξαπλώσεις(ότι σημαίνει για εσένα αυτό..ένα ποτήρι ζεστό γάλα,χαμομήλι,λίγο μασάζ ο αντρουλης αν μπορεί,διάβασμα βιβλίου, ένα μπανάκι..) να ξαπλώνεις εφόσον έχεις αρχίσει να νυστάζεις κ να μην ασχολείσαι με κινητό κτλ κ δώσε χρόνο στον εαυτό σου κάνοντας όμορφες σκέψεις..αν δεις ότι στο μισάωρο είσαι ξύπνια τότε σήκω,μην πιέστεις είναι χειρότερο..δες λίγη τιβι ή Ίντερνετ κ ξανά προσπάθησε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...