Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Αλήθεια Ε; δηλαδή είναι γρίπη; εννοώ έχει ίδια συμπτώματα; η ίωση; πχ πυρετό κτλ; ναι απλά ακόμα δεν το έχω πει στους γονείς. Έλεγα να τους το πω μετά την αυχενικη αλλά νομίζω πρέπει να τους το πω πιο έγκαιρα. Δηλαδή πρέπει από εβδομάδα να τους το πω. Αφήστε που παρόλο που τα μείωσα αρκετά ο άντρας μου λέει είναι πάλι πολλά και πρέπει να μειώσω και άλλα και κάποιοι αρνούνται να κάνουν διαδικτυακά. Σε αυτούς θα πω γειά σας. 

Με αγχωσατε κι εμένα!!! Κι εγώ Δευτέρα θα τους το ανακοινώσω! Κ για να προσέξουν εμάς αλλά κ για να έχουν χρόνο να βρουν άλλη καθηγήτρια σε περίπτωση που δεν συμφωνήσουμε! Δεν ξερω ρε κορίτσια αλλά νιώθω μια κούραση χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Κι εγώ σήμερα @Woman88  σερνομουν στα μαθήματα. Ελπίζω να μου περάσει γρήγορα γτ έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα από μαθήματα!!!! Δεν είχα πολλά σήμερα αλλά από Δευτέρα ξεκινάει βαρβάτο πρόγραμμα!!! @Betty90πσοο σε νιώθω με τα μαθήματα δεν ξέρεις. Εγω σήμερα σερνομουν! Και γύρισα σπίτι είχα μαγειρέψει Φακες αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια μάλλον θα πάρουμε κανένα κοτοπουλάκι ψητό. Χαχαχα.

@Vaso11.4.11κοριτσάκι μου όλα καλά; σε απασχολεί μηοως κάτι συγκεκριμένο; ο, τι θέλεις να μας το λες και να το βγάζεις από μέσα σου. Μπορεί απλά να είναι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης και εγώ μια. Έχω τα πάνω μια. Τα κάτω. Χθες είχα νεύρα απίστευτα! Χωρίς. Λόγο!

@Renezαν πιω γαλλικό ξέρεις που θα βρεθώ μετά; αγκαλιά με τη λεκάνη χάχα

@Mantarini2018 κάτι τέτοιο θα κάνω ναι. Άρα τελικά όντως ο κυτταρομεγαλοϊόσ κολλάει και από τα παιδιά Ε; 

Είναι κακό το ότι δεν έχω αντισώματα προφανώς Ε; 

Απλα περναω παλι αυτη τη φάση. Οχι οτι την ειχα ξεπεράσει. Απλα καποιες μερες ημουν λιγο καλυτερα. Φοβαμαι οτι εχω εύκολα κ την επιλοχία στο τσεπάκι μου. Γενικα παντα ημουν υπερευαισθητη. Με καταβάλλει ευκολα το αγχος, επηρεάζομαι πολυ ευκολα από καταστάσεις κ τα παιρνω παντα ολα υπερβολικά. Δεν ξερω τι φταίει τωρα, οι ορμονες, η κλεισούρα σε συνδυασμο με την άσχημη περιοδο των εμετων κ των δυσκολιών, το αγχος του τι θα γινει στο μέλλον, το οτι δεν εχω κανέναν απτη οικογενεια κ τους φίλους μ κοντα... δεν ξερω.. δεν θέλω να σας ψυχοπλακωνω κ εσας τωρα.. απλα αισθανομαι οτι ηθελα να το μοιραστώ αυτη τη στιγμη αυτο που νιωθω. Αλλα δεν εχω κ πολυ όρεξη να μιλαω γενικα αυτή τη περίοδο. Δεν θελω να παθω κατάθλιψη στο τέλος κ το παλευω για το μωρο κ τον αντρα μου να το ξεπερασω. Αλλα με παίρνει από κάτω τις περισσότερες ώρες της μέρας. Κ μετα νιωθω τυψεις! Νιωθω αχάριστη! Οτι εχω αυτο που ήθελα τόσο καιρό κ αντί να το χαρώ κ να το εκτιμήσω καθομαι κ κλαιγομαι! Κ μετα φοβαμαι μην το χάσω επειδη ειμαι αχαριστη. Υπερβολικη! Το ξερω! Αλλα ετσι νιωθω..:(


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Με αγχωσατε κι εμένα!!! Κι εγώ Δευτέρα θα τους το ανακοινώσω! Κ για να προσέξουν εμάς αλλά κ για να έχουν χρόνο να βρουν άλλη καθηγήτρια σε περίπτωση που δεν συμφωνήσουμε! Δεν ξερω ρε κορίτσια αλλά νιώθω μια κούραση χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Κι εγώ σήμερα @Woman88  σερνομουν στα μαθήματα. Ελπίζω να μου περάσει γρήγορα γτ έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας!

Εγώ λέω ν περιμένω μέχρι την αυχενικη για να τους το πω. Σε 15 μέρες σχεδόν έχω αυχενικη. Όχι λέτε;;;  απλά κάποιοι θα μου πουν; δηλαδή μια θα μου πει γιατί δε μας το πες από την αρχή; και εκεί τι απαντάμε;;;; όεο. αφήστε που όπως πάει το θέμα με τα σχολεία προβλέπω να κλείνουν και να κάνουμε όλοι διαδικτυακά. Και εγώ κούραση χωρίς λόγο ορμονικο είναι. Και δεν έβγαινε η Ωρα στα μαθήματα. Και με τη μάσκα ειδικά δεν μπορώ να αναπνέω καθόλου. Εν τω μεταξύ νιώθω σα να ανασαίνω πιο γρήγορα. Είναι μέσα στα συμπτώματα και αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε; εγώ αγχώνομαι για την αυχενική.. Για δώστε μου λιγο κουράγιο οσες την έχετε κάνει.. 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Απλα περναω παλι αυτη τη φάση. Οχι οτι την ειχα ξεπεράσει. Απλα καποιες μερες ημουν λιγο καλυτερα. Φοβαμαι οτι εχω εύκολα κ την επιλοχία στο τσεπάκι μου. Γενικα παντα ημουν υπερευαισθητη. Με καταβάλλει ευκολα το αγχος, επηρεάζομαι πολυ ευκολα από καταστάσεις κ τα παιρνω παντα ολα υπερβολικά. Δεν ξερω τι φταίει τωρα, οι ορμονες, η κλεισούρα σε συνδυασμο με την άσχημη περιοδο των εμετων κ των δυσκολιών, το αγχος του τι θα γινει στο μέλλον, το οτι δεν εχω κανέναν απτη οικογενεια κ τους φίλους μ κοντα... δεν ξερω.. δεν θέλω να σας ψυχοπλακωνω κ εσας τωρα.. απλα αισθανομαι οτι ηθελα να το μοιραστώ αυτη τη στιγμη αυτο που νιωθω. Αλλα δεν εχω κ πολυ όρεξη να μιλαω γενικα αυτή τη περίοδο. Δεν θελω να παθω κατάθλιψη στο τέλος κ το παλευω για το μωρο κ τον αντρα μου να το ξεπερασω. Αλλα με παίρνει από κάτω τις περισσότερες ώρες της μέρας. Κ μετα νιωθω τυψεις! Νιωθω αχάριστη! Οτι εχω αυτο που ήθελα τόσο καιρό κ αντί να το χαρώ κ να το εκτιμήσω καθομαι κ κλαιγομαι! Κ μετα φοβαμαι μην το χάσω επειδη ειμαι αχαριστη. Υπερβολικη! Το ξερω! Αλλα ετσι νιωθω..:(

Να μην στεναχωριέσαι και να μην σε παίρνει απο κάτω, προσπαθησε να κάνεις πράγματα και να μην το σκέφτεσαι.. Υπομονή και σε λίγο καιρό θα έχεις αγκαλίτσα το μωρακι σου και θα τα ξεχάσεις ολα οσα σε αγχωναν. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Απλα περναω παλι αυτη τη φάση. Οχι οτι την ειχα ξεπεράσει. Απλα καποιες μερες ημουν λιγο καλυτερα. Φοβαμαι οτι εχω εύκολα κ την επιλοχία στο τσεπάκι μου. Γενικα παντα ημουν υπερευαισθητη. Με καταβάλλει ευκολα το αγχος, επηρεάζομαι πολυ ευκολα από καταστάσεις κ τα παιρνω παντα ολα υπερβολικά. Δεν ξερω τι φταίει τωρα, οι ορμονες, η κλεισούρα σε συνδυασμο με την άσχημη περιοδο των εμετων κ των δυσκολιών, το αγχος του τι θα γινει στο μέλλον, το οτι δεν εχω κανέναν απτη οικογενεια κ τους φίλους μ κοντα... δεν ξερω.. δεν θέλω να σας ψυχοπλακωνω κ εσας τωρα.. απλα αισθανομαι οτι ηθελα να το μοιραστώ αυτη τη στιγμη αυτο που νιωθω. Αλλα δεν εχω κ πολυ όρεξη να μιλαω γενικα αυτή τη περίοδο. Δεν θελω να παθω κατάθλιψη στο τέλος κ το παλευω για το μωρο κ τον αντρα μου να το ξεπερασω. Αλλα με παίρνει από κάτω τις περισσότερες ώρες της μέρας. Κ μετα νιωθω τυψεις! Νιωθω αχάριστη! Οτι εχω αυτο που ήθελα τόσο καιρό κ αντί να το χαρώ κ να το εκτιμήσω καθομαι κ κλαιγομαι! Κ μετα φοβαμαι μην το χάσω επειδη ειμαι αχαριστη. Υπερβολικη! Το ξερω! Αλλα ετσι νιωθω..:(

Ρε κοριτσακι μου καταλαβαίνω όλα αυτά που νιώθεις. Και εγώ είμαι αγχώδης πολύ όμως πρέπει να το διαχειριστές αυτό. Στα λέω έτσι γιατί πρέπει να ανακάμψεις. Είναι πολύς ο καιρός που είσαι έτσι. Με τον άντρα σου μιλάς; του λες πως νιώθεις; η κουμπάρα σου που έχεις πει δε μένει κοντά να βρίσκεστε λίγο να συζητάτε; 

Just now, Katerinafotou είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε; εγώ αγχώνομαι για την αυχενική.. Για δώστε μου λιγο κουράγιο οσες την έχετε κάνει.. 

Να μην στεναχωριέσαι και να μην σε παίρνει απο κάτω, προσπαθησε να κάνεις πράγματα και να μην το σκέφτεσαι.. Υπομονή και σε λίγο καιρό θα έχεις αγκαλίτσα το μωρακι σου και θα τα ξεχάσεις ολα οσα σε αγχωναν. 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου στην αυχενικη. Αύριο έχεις; πολύ αγχωτικη εξέταση ρε παιδιά όπως βλέπω . Εγώ 5 Οκτώβρη έχω. Καλή επιτυχία όλα θα είναι τέλεια!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

Ρε κοριτσακι μου καταλαβαίνω όλα αυτά που νιώθεις. Και εγώ είμαι αγχώδης πολύ όμως πρέπει να το διαχειριστές αυτό. Στα λέω έτσι γιατί πρέπει να ανακάμψεις. Είναι πολύς ο καιρός που είσαι έτσι. Με τον άντρα σου μιλάς; του λες πως νιώθεις; η κουμπάρα σου που έχεις πει δε μένει κοντά να βρίσκεστε λίγο να συζητάτε; 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου στην αυχενικη. Αύριο έχεις; πολύ αγχωτικη εξέταση ρε παιδιά όπως βλέπω . Εγώ 5 Οκτώβρη έχω. Καλή επιτυχία όλα θα είναι τέλεια!!!!! 

Οχι δεν εχω αύριο Δευτέρα θα πάω στον γιατρό μου και θα κλεισω τότε για την αυχενική, αλλα το σκεφτομαι...

Just now, Woman88 είπε:

Ρε κοριτσακι μου καταλαβαίνω όλα αυτά που νιώθεις. Και εγώ είμαι αγχώδης πολύ όμως πρέπει να το διαχειριστές αυτό. Στα λέω έτσι γιατί πρέπει να ανακάμψεις. Είναι πολύς ο καιρός που είσαι έτσι. Με τον άντρα σου μιλάς; του λες πως νιώθεις; η κουμπάρα σου που έχεις πει δε μένει κοντά να βρίσκεστε λίγο να συζητάτε; 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου στην αυχενικη. Αύριο έχεις; πολύ αγχωτικη εξέταση ρε παιδιά όπως βλέπω . Εγώ 5 Οκτώβρη έχω. Καλή επιτυχία όλα θα είναι τέλεια!!!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Αλήθεια Ε; δηλαδή είναι γρίπη; εννοώ έχει ίδια συμπτώματα; η ίωση; πχ πυρετό κτλ; ναι απλά ακόμα δεν το έχω πει στους γονείς. Έλεγα να τους το πω μετά την αυχενικη αλλά νομίζω πρέπει να τους το πω πιο έγκαιρα. Δηλαδή πρέπει από εβδομάδα να τους το πω. Αφήστε που παρόλο που τα μείωσα αρκετά ο άντρας μου λέει είναι πάλι πολλά και πρέπει να μειώσω και άλλα και κάποιοι αρνούνται να κάνουν διαδικτυακά. Σε αυτούς θα πω γειά σας. 

Η φίλη μου μού είχε πει ότι είχε περάσει μία ίωση..και ήταν αυτό. Δεν ειχε ιδέα, και η εγκυμοσύνη απρογραμμάτιστη. Δεν θέλω να αγχωθείς, αλλά να  ενημερωθείς γιατί κανείς δεν θέλει να βρεθεί σε τέτοια θέση. Κοίταξε τον εαυτό σου και μην σε νοιάζει για τα μαθήματα. Π.χ. εγώ δεν τους είπα για την εγκυμοσύνη, αλλά για προβλημα υγείας, οπότε κάποιοι το δέχτηκαν και άλλοι όχι με τα διαδικτυακά. Εκτός τον κορονοϊό ήθελα πρωτίστως να αποφύγω ...τις κάθε είδους ιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Η φίλη μου μού είχε πει ότι είχε περάσει μία ίωση..και ήταν αυτό. Δεν ειχε ιδέα, και η εγκυμοσύνη απρογραμμάτιστη. Δεν θέλω να αγχωθείς, αλλά να  ενημερωθείς γιατί κανείς δεν θέλει να βρεθεί σε τέτοια θέση. Κοίταξε τον εαυτό σου και μην σε νοιάζει για τα μαθήματα. Π.χ. εγώ δεν τους είπα για την εγκυμοσύνη, αλλά για προβλημα υγείας, οπότε κάποιοι το δέχτηκαν και άλλοι όχι με τα διαδικτυακά. Εκτός τον κορονοϊό ήθελα πρωτίστως να αποφύγω ...τις κάθε είδους ιώσεις.

Αυτό ακριβώς μου λέει και ο άντρας μου. Πρώτα μου λέει θα κοιτάς εσένα. Και θα το δω λίγο πεισματικά. Τόσα χρόνια δίνω τη ζωή μου για τα μαθήματα κι είμαι πάντα τύπος και υπογραμμος. Τώρα θα κοιτάξω εμένα. Αυτό θα κάνω αυτό πρέπει να κάνω. Δε θα του δώσω και αναφορά. Θα τους οω είμαι έγκυος. Δε θα δεχτώ σουξου μουξου. Στη τελική διαδικτυακά πρπετοιμαστηκαν παιδιά για πανελλήνιες και πέτυχαν. Γιατί λένε κάποιοι Ε ε γίνεται ν κάνεις έκθεση διαδικτυακά. Αν υπάρχει θέληση όλα γίνονται. Αυτό λέω εγώ. Πολύ σκέφτομαι τους άλλους και δεν κάνει. Πρέπει να σκεφτώ εμένα. Πεισμωσα τώρα. Ευσ λες να περιμένω μέχρι την αυχενικη; η να τους το οω σύντομα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Αυτό ακριβώς μου λέει και ο άντρας μου. Πρώτα μου λέει θα κοιτάς εσένα. Και θα το δω λίγο πεισματικά. Τόσα χρόνια δίνω τη ζωή μου για τα μαθήματα κι είμαι πάντα τύπος και υπογραμμος. Τώρα θα κοιτάξω εμένα. Αυτό θα κάνω αυτό πρέπει να κάνω. Δε θα του δώσω και αναφορά. Θα τους οω είμαι έγκυος. Δε θα δεχτώ σουξου μουξου. Στη τελική διαδικτυακά πρπετοιμαστηκαν παιδιά για πανελλήνιες και πέτυχαν. Γιατί λένε κάποιοι Ε ε γίνεται ν κάνεις έκθεση διαδικτυακά. Αν υπάρχει θέληση όλα γίνονται. Αυτό λέω εγώ. Πολύ σκέφτομαι τους άλλους και δεν κάνει. Πρέπει να σκεφτώ εμένα. Πεισμωσα τώρα. Ευσ λες να περιμένω μέχρι την αυχενικη; η να τους το οω σύντομα; 

Μέχρι την αυχενική ειναι ακομα καποιες βδομαδες, έτσι; γιατι να πάρεις την ταλαιπωρία; Εγω γενικά δεν λέω κάτι ακόμα και περιμένω την αυχενική. Δεν ήθελα να ξέρουν οι γονεις των μαθητών μου και όχι οι φίλοι μου, γι αυτο ειπα θεμα υγειας και το δεχτηκαν.

Πάντως αν πεις για εγκυμοσύνη, λογικά δεν θα γκρινιάξουν, κανονικα θα χαρούν και θα ειναι πιο εύκολο για σενα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Μέχρι την αυχενική ειναι ακομα καποιες βδομαδες, έτσι; γιατι να πάρεις την ταλαιπωρία; Εγω γενικά δεν λέω κάτι ακόμα και περιμένω την αυχενική. Δεν ήθελα να ξέρουν οι γονεις των μαθητών μου και όχι οι φίλοι μου, γι αυτο ειπα θεμα υγειας και το δεχτηκαν.

Πάντως αν πεις για εγκυμοσύνη, λογικά δεν θα γκρινιάξουν, κανονικα θα χαρούν και θα ειναι πιο εύκολο για σενα.

Αυτό που λες το σκέφτομαι και εγώ. Δε γίνεται να ξέρουν οι γονείς των μαθητών και όχι κάποιοι πολύ δικοί σου άνθρωποι. Και είναι σωστό. Μέχρι την αυχενικη μου είναι 3 εβδομάδες. Ευτυχώς αυτή η εβδομάδα θα βγει έτσι με την έννοια ότι δεν έχω σε εφαρμογή ακόμα το. Πλήρες πρόγραμμα. Από Δευτέρα ξεκινάω κανονικά. Από τη μια θέλω να πω για να ξέρουν αλλά από την άλλη δε θέλω να ξέρουν ακόμα. Μπέρδεμα Ε;! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Woman88 είπε:

Αυτό που λες το σκέφτομαι και εγώ. Δε γίνεται να ξέρουν οι γονείς των μαθητών και όχι κάποιοι πολύ δικοί σου άνθρωποι. Και είναι σωστό. Μέχρι την αυχενικη μου είναι 3 εβδομάδες. Ευτυχώς αυτή η εβδομάδα θα βγει έτσι με την έννοια ότι δεν έχω σε εφαρμογή ακόμα το. Πλήρες πρόγραμμα. Από Δευτέρα ξεκινάω κανονικά. Από τη μια θέλω να πω για να ξέρουν αλλά από την άλλη δε θέλω να ξέρουν ακόμα. Μπέρδεμα Ε;! 

Γιατι δεν τους λες οτι υπαρχει προβλημα υγειας για να μην αγχωνεσαι για την εγκυμοσύνη; δεν θα ρωτήσουν τι ακριβώς  γιατι είναι αδιακρισία. Εξάλλου τωρα με τον κορονοϊο ενας λόγος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Γιατι δεν τους λες οτι υπαρχει προβλημα υγειας για να μην αγχωνεσαι για την εγκυμοσύνη; δεν θα ρωτήσουν τι ακριβώς  γιατι είναι αδιακρισία. Εξάλλου τωρα με τον κορονοϊο ενας λόγος παραπάνω.

Δεν μου αρέσει να επικαλουμαι προβλήματα υγείας στα ψεματα. Για αυτό. Με αυτή την έννοια είναι μονόδρομος.. Ίσως κάνω υπομο η μέχρι την αυχενικη. 2 εβδομάδες πρέπει να κάνω υπομονή. Αλλά πολλά είναι πολύ επιρρεπή στις ιώσεις. Ευτυχώς με ενημερώνουν έγκαιρα και ακυρώνουν. Εύχομαι μέσα σε αυτό το διάστημα να μην αρρωστήσουν. Το μόνο που μπορώ να επικαλεστώ είναι το θέμα υγείας. Και ο άντρας μου επειδή είναι του κλάδου της υγείας  μου λέει θέλει πολλή προσοχή με τον άτιμο τον ιό. Και για αυτό μου φώναζε. Και για να μην κουράζομαι. Εμβόλιο γρίπης έχετε κάνει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ρε κοριτσακι μου καταλαβαίνω όλα αυτά που νιώθεις. Και εγώ είμαι αγχώδης πολύ όμως πρέπει να το διαχειριστές αυτό. Στα λέω έτσι γιατί πρέπει να ανακάμψεις. Είναι πολύς ο καιρός που είσαι έτσι. Με τον άντρα σου μιλάς; του λες πως νιώθεις; η κουμπάρα σου που έχεις πει δε μένει κοντά να βρίσκεστε λίγο να συζητάτε; 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου στην αυχενικη. Αύριο έχεις; πολύ αγχωτικη εξέταση ρε παιδιά όπως βλέπω . Εγώ 5 Οκτώβρη έχω. Καλή επιτυχία όλα θα είναι τέλεια!!!!! 

Στον αντρα μου δεν μιλάω πολύ γιατι περνάει κ αυτος μια πολύ αγχωτικη κ δυσκολη κατάσταση με τη δουλειά του κ ειναι κ αυτος μες στο στρες. Κ στεναχωριεται κ ολας οταν δεν ειμαι καλα. Οποτε αποφεύγω να του πω πως αισθάνομαι πραγματικα κ για να μην καταλήξουμε σε τσακωμο στο τέλος λογω του οτι κ οι 2 είμαστε σε περίεργη φάση κ για να μην τον στρεσάρω περισσοτερο. Η κουμπάρα μου μένει στην πολη που μεγαλωσα, είναι η παιδική μου φίλη. Η άλλη που μαλλον λες είναι η κοπέλα του κουμπαρου. Για αυτο καμια φορά την λεω κ αυτη κουμπαρα. Γιατι ειναι ζευγάρι κ θα παντρευτούν τα παιδια. Οποτε μέσω του κουμπαρου, ειναι κ η κοπέλα του. Όπως κ το αγόρι της κουμπαράς μου απο την αλλη πλευρά. Ειχαμε 2 κουμπαρους κ ο καθένας έχει συντροφο. Ελπίζω ν μην σε μπέρδεψα. Με αυτήν την κοπελα που λες δεν κάνουμε κολλητη παρεα. Κανουμε σαν ζευγάρια περισσότερο. Οχι οτι δεν θελω. Αλλα έχει κ αυτή τις δουλειες της κ συνηθως βρισκόμαστε όλοι μαζί όταν κανονίζουμε. Επισης δεν οδηγάει καποια από εμάς να ειναι εύκολο να βρεθούμε πχ μονες μας. Έρχεται με τον κουμπαρο πάντα μαζί κ τους περνει ο αντρας μου απο κάποιο σημείο με το αμάξι. Αυτοί μενουν προς Αμπελόκηπους, εμεις πιο βόρεια. Οποτε υπάρχει μια απόσταση. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι εδω στην Αθήνα ειναι δυσκολο να βρεις ευκαιρία να βγεις για καφέ με μια φίλη. Ειναι οι αποστάσεις, οι δουλειές, ολα.. οποτε η καθημερινότητα περναει ετσι. Ευτυχως κάποια Σάββατα κανονίζουμε να μαζευτούμε όλοι μαζί. Αλλα τωρα πχ ειχα να δω τα παιδια απο τελη Ιουλίου. Οποτε ολο αυτο το διάστημα το περασα μονη μ κ κλεισμενη μεσα. Κ οσο ερχεται ο χειμώνας θα το περναω περισσοτερο γιατι κ τα παιδια φοβούνται να έρχονται πολυ σε επαφη μαζι μ. Ο κουμπάρος ειναι φαντάρος, η κοπελα του δουλεύει σε νοσοκομειο. Οποτε καταλαβαίνεις.. γενικα τα βλέπω λίγο ολα μαύρα. Δεν εχω ορεξη να κανω δουλειες στο σπιτι, να μαγειρέψω, να παω βολτα κλπ. Ολη μερα απλα θελω να ειμαι στον καναπέ. Κ αυτο με κουράζει πλεον αλλα δεν βρίσκω ορεξη για κατι αλλο.. δεν ξερω πως θα το ξεπερασω. Σορρυ για το κείμενο!

 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Δεν μου αρέσει να επικαλουμαι προβλήματα υγείας στα ψεματα. Για αυτό. Με αυτή την έννοια είναι μονόδρομος.. Ίσως κάνω υπομο η μέχρι την αυχενικη. 2 εβδομάδες πρέπει να κάνω υπομονή. Αλλά πολλά είναι πολύ επιρρεπή στις ιώσεις. Ευτυχώς με ενημερώνουν έγκαιρα και ακυρώνουν. Εύχομαι μέσα σε αυτό το διάστημα να μην αρρωστήσουν. Το μόνο που μπορώ να επικαλεστώ είναι το θέμα υγείας. Και ο άντρας μου επειδή είναι του κλάδου της υγείας  μου λέει θέλει πολλή προσοχή με τον άτιμο τον ιό. Και για αυτό μου φώναζε. Και για να μην κουράζομαι. 

Μα είναι θέμα υγείας, δεν είναι ψέμα!

Ο,τι και να αποφασίσεις, ευχομαι ολα να πανε πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...