Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Mantarini2018 είπε:

Woman88 σ ευχαριστώ πολύ!!! Έχω κάνει τρεις υπέρηχος έως τώρα, ο πρώτος ήταν μετά την καθυστέρηση πήγα κατευθείαν και δεν έκανα τεστ ο δεύτερος που είδαμε όλα καλά ότι είναι ενδομητριο και ο τρίτος που ακούσαμε καρδούλα, παντως την τελευταία φορά μου πε ότι είναι ελάχιστα μικρότερο χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό και είχε 120 χτύπους, τώρα περιμένω την επόμενη εβδομάδα στον υπέρηχο να δω πως πάμε! Πάντως έχω αναγούλες ζαλάδες οπότε μάλλον κάτι καλό γίνεται χαχα

Εντάξει μικρότερο μπορεί να ναι λόγω καθυστερημένης σύλληψης...αν δεν έχεις κύκλο 28 ημερων... Εγω πχ έχω 32, 33 ημέρες κύκλο και υποθέτω ότι στην αυχενικη μπορεί να βγω λίγο μικρότερη αν και μέχρι στιγμής που λέει ότι είναι όπως πρέπει για την εβδομάδα κύησης που βρίσκομαι... Θα δούμε... Εγώ μόλις παρέλαβα και κάτι τελευταίες εξετάσεις προγεννητικόυ... Αυτές για τα αντισώματα ερυθράς, cmv, τόξο πλάσματος κτλ και είναι αρνητικές. Δηλαδή αν καταλαβαίνω σωστά δεν έχω αντισώματα άρα πρέπει να προσέχω πολύ. Εν τω μεταξύ διάβασα ότι ο κυτταρονεγαλοιος μπορεί να μεταδοθεί από τα παιδιά... Και εγώ λόγω δουλειάς μου είμαι σε επαφή με τα παιδιά πολλές ώρες... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

Εντάξει μικρότερο μπορεί να ναι λόγω καθυστερημένης σύλληψης...αν δεν έχεις κύκλο 28 ημερων... Εγω πχ έχω 32, 33 ημέρες κύκλο και υποθέτω ότι στην αυχενικη μπορεί να βγω λίγο μικρότερη αν και μέχρι στιγμής που λέει ότι είναι όπως πρέπει για την εβδομάδα κύησης που βρίσκομαι... Θα δούμε... Εγώ μόλις παρέλαβα και κάτι τελευταίες εξετάσεις προγεννητικόυ... Αυτές για τα αντισώματα ερυθράς, cmv, τόξο πλάσματος κτλ και είναι αρνητικές. Δηλαδή αν καταλαβαίνω σωστά δεν έχω αντισώματα άρα πρέπει να προσέχω πολύ. Εν τω μεταξύ διάβασα ότι ο κυτταρονεγαλοιος μπορεί να μεταδοθεί από τα παιδιά... Και εγώ λόγω δουλειάς μου είμαι σε επαφή με τα παιδιά πολλές ώρες... 

Αν δεν κάνω λάθος το G πίσω από τις εξετάσεις δείχνει αν το πέρασες και το M αν το χεις τώρα; κάτι τέτοιο, να προσέχεις εφόσον δεν έχεις αντισώματα, εγώ άκουσα για κοξακι και φοβάμαι

Εν τω μεταξύ ο κύκλος μου είναι σταθερός 26-28 μέρες όμως τον Ιούλιο ήρθε στις 30 μέρες, δεν ξέρω τι συμβαινει

Evaki εύχομαι να ναι όλα καλά, εγώ στην κόρη μου είχα συνέχεια καφέ και μια φορά κόκκινο αίμα, πολύ ψυχοφθορο να φοβάσαι ότι κάτι έχει συμβεί, καλό υπέρηχο σημερα

Εγώ έχω την Τρίτη που έρχεται! 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Αν δεν κάνω λάθος το G πίσω από τις εξετάσεις δείχνει αν το πέρασες και το M αν το χεις τώρα; κάτι τέτοιο, να προσέχεις εφόσον δεν έχεις αντισώματα, εγώ άκουσα για κοξακι και φοβάμαι

Εν τω μεταξύ ο κύκλος μου είναι σταθερός 26-28 μέρες όμως τον Ιούλιο ήρθε στις 30 μέρες, δεν ξέρω τι συμβαινει

Evaki εύχομαι να ναι όλα καλά, εγώ στην κόρη μου είχα συνέχεια καφέ και μια φορά κόκκινο αίμα, πολύ ψυχοφθορο να φοβάσαι ότι κάτι έχει συμβεί, καλό υπέρηχο σημερα

Εγώ έχω την Τρίτη που έρχεται! 

Αχ από. Που τελος πάντων να προφυλαχτουμε;!; ειλικρινά δεν ξέρω και πως τέλος πάντων να προφυλαχτουμε!! Άσε αντισώματα δεν έχω για τίποτα βέβαια μου είπε ο γυναικολόγος είναι και καλό που είναι αρνητικό με. Την έννοια δε δείχνει λοίμωξη στην παρούσα φάση. Κάτι μου λέει ότι θα πως σε κάποιες μαμάδες να ψάξουν από τώρα καθηγήτρια γιατί σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην συνεχίσω με ολα τα παιδιά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα τσουπρες μου!!! Τι κάνετε; πως είστε; αλλάζει ο καιρουλης σιγά σιγά!!! Φθινοπωριαζει!!! Κορίτσι ν σας ρωτησω ενώ όλη μέρα έχει πεταχτεί ένα κοιλουμπακι ξαφνικά ενώ δεν είχα  το πρωί είναι λες και έχει εξαφανιστεί χάχα κια η κοιλιά είναι πλάκα. Ας μας πουν οι έμπειρες της παρέας εάν είναι φυσιολογικό και που οφείλεται; 

Στις ορμόνες κ στο πρήξιμο αγαπούλα!!

Νομίζω σας το είχα αναφέρει κ παλιότερα. Ακόμη είστε σε μια εβδομάδα που σίγουρα η κοιλίτσα που βλέπετε όταν φουσκώνει δεν είναι από το νινι γτ είναι πολυυυ μικρό ακόμη...

Όμως οι ορμόνες κάνουν το τρελό πάρτυ εκεί μέσα κ μαζί με φουσκώματα στο στομαχακι(το οποίο γενικά επηρεάζεται στην εγκυμοσύνη εξου κ οι αναγουλες ή οι εμετοι που έχουν πολλές μανουλες!!) Τη μια λοιπόν θα έχετε κοιλίτσα(συνήθως απόγευμα/βράδυ φουσκωνει πιο πολύ!!) Και την άλλη θα ξυπνάτε πρωινά τελείως φιτ!!

Κ αλήθεια σας λέω χαρείτε τα!! Κατανοώ τη λαχτάρα σας για κοιλίτσα κτλ κ εγώ την είχα ομολογώ αλλά αν ήξερα τι φέρνει η κοιλίτσα όσο φουσκώνει θα το ξανά σκεφτόμουν!! Χάθηκε να έχουμε κ εμείς ένα μαρσιπο σα τα καγκουρό να μπαινοβγαίνει το νινι??:P 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Στις ορμόνες κ στο πρήξιμο αγαπούλα!!

Νομίζω σας το είχα αναφέρει κ παλιότερα. Ακόμη είστε σε μια εβδομάδα που σίγουρα η κοιλίτσα που βλέπετε όταν φουσκώνει δεν είναι από το νινι γτ είναι πολυυυ μικρό ακόμη...

Όμως οι ορμόνες κάνουν το τρελό πάρτυ εκεί μέσα κ μαζί με φουσκώματα στο στομαχακι(το οποίο γενικά επηρεάζεται στην εγκυμοσύνη εξου κ οι αναγουλες ή οι εμετοι που έχουν πολλές μανουλες!!) Τη μια λοιπόν θα έχετε κοιλίτσα(συνήθως απόγευμα/βράδυ φουσκωνει πιο πολύ!!) Και την άλλη θα ξυπνάτε πρωινά τελείως φιτ!!

Κ αλήθεια σας λέω χαρείτε τα!! Κατανοώ τη λαχτάρα σας για κοιλίτσα κτλ κ εγώ την είχα ομολογώ αλλά αν ήξερα τι φέρνει η κοιλίτσα όσο φουσκώνει θα το ξανά σκεφτόμουν!! Χάθηκε να έχουμε κ εμείς ένα μαρσιπο σα τα καγκουρό να μπαινοβγαίνει το νινι??:P 

 

Αχαχαχαχα!!!!! Δεν μπορώωωω! Πότε αρχίζει να φουσκώνει από την εγκυμοσύνη αλήθεια μιας και το έθιξες; αλλά σου λέω χθες τούμπανο σήμερα σώματαρα αχαχαχαχαχα αστειεύομαι. Εγώ σήμερα σέρνομαι και σκέφτομαι πως θα πάω στα μαθαξμτα που ο γιατρουλης μου μου πε καλό είναι ν αποφεύγεις τους καφέδες λαλαλαλαλαλαλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

Αχαχαχαχα!!!!! Δεν μπορώωωω! Πότε αρχίζει να φουσκώνει από την εγκυμοσύνη αλήθεια μιας και το έθιξες; αλλά σου λέω χθες τούμπανο σήμερα σώματαρα αχαχαχαχαχα αστειεύομαι. Εγώ σήμερα σέρνομαι και σκέφτομαι πως θα πάω στα μαθαξμτα που ο γιατρουλης μου μου πε καλό είναι ν αποφεύγεις τους καφέδες λαλαλαλαλαλαλα. 

Χαχαχαχα πιες έναν γαλλικό ή ελληνικουλι έτσι για να νιώσεις λιιιγο καφέ κ εσύ ο άνθρωπός!!

Συνήθως από τον 4ο αρχίζει κ μένει το φουσκωματακια κ 5ο-6ο κάνει μπαμ κανονικό!!!

Κοίτα μέχρι κ 7ο καλά είναι..μετά κορίτσια μεγαλώνει η κοιλουμπα επικίνδυνα κ δε βολεύεται πουθενά η άτιμη!! Ειδικά ο ύπνος ένα δράμα..βέβαια νιώθεις το νινι να κλωτσαει εκεί μέσα κ λες δε γμτ..χαλάλι του όλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαχαχαχα πιες έναν γαλλικό ή ελληνικουλι έτσι για να νιώσεις λιιιγο καφέ κ εσύ ο άνθρωπός!!

Συνήθως από τον 4ο αρχίζει κ μένει το φουσκωματακια κ 5ο-6ο κάνει μπαμ κανονικό!!!

Κοίτα μέχρι κ 7ο καλά είναι..μετά κορίτσια μεγαλώνει η κοιλουμπα επικίνδυνα κ δε βολεύεται πουθενά η άτιμη!! Ειδικά ο ύπνος ένα δράμα..βέβαια νιώθεις το νινι να κλωτσαει εκεί μέσα κ λες δε γμτ..χαλάλι του όλα!!!!

Με το καλό κορίτσι μου! Να σου πω εγώ γέννησα 40+5 και δεν είχα θέμα με την κοιλιά ούτε με τον ύπνο, όταν το μωρό κουνιόταν η καλύτερα τεντωνοταν εκεί απλά δεν έπαιρνες αναπνοή  χάχα αλλά τώρα που το ξαναζω περιμενω πως και πως τις κλωτσιές, στον τέταρτο και μένα ξαφνικά πετάχτηκε η κοιλιά αλλά λένε στην δεύτερη εγκυμοσύνη φαίνεται πιο νωρίς για να δουμε

Woman88 αν νιώθεις ότι δεν μπορείς η αγχώνεσαι κράτα μερικά μαθήματα, και ενημέρωσε τους γονείς σε περίπτωση και υποψίας ίωσης κτλ να ενημερώσουν μην κολλήσεις 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! Είμαι καλά κ βαριέμαι να πάω για δουλειά!!! Πήγα το πρωί στον Μουστάκα με τον μικρό κι εξουθενωθηκα! Λέτε να προφασιστω αδιαθεσία κ να μην πάω στα μαθήματα;;;; πφφφφφφφφφ....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γειά κ απο μενα! Καινουργιες μανουλες καλως ηρθατε! Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες! Με το καλο να κρατήσουμε τα μωρακια μας! Εγω παλι ειμαι στη φάση που δεν εχω καθολου ορεξη για αυτο εχω καιρο να γράψω. Περιμένω την αυχενικη την αλλη πεμπτη κ ελπιζω να επανέλθω με λιγο περισσοτερη διαθεση. Μέχρι τότε αν δεν σας γραψω, φιλιά πολλά κ να προσέχετε! Εχω να κανω κ εξετασεις επαναληπτικες προγγενητικες αυριο. Συν τη κυστική ινωση το 50%. Ελπίζω να βγουν ολα καλα. Κ ελπιζω να μην έχει ανέβει κ κανα ζαχαρο από τα πολλά γλυκα που τρωω.

@Woman88 κ εγω δεν εχω αντισωματα στην ερυθρά. Οσο για τον κυτταρομεγαλοιο οντως κολλάει απτα παιδια. Κ μενα μου το πε ο γιατρος. 

Φιλακια πολλα!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9 Σεπτεμβρίου 2020 at 3:45 ΜΜ, olpapa είπε:

Καλημέρα, καλύτερα να δοκιμάσεις να φτιάξεις νέο τόπικ ή γράψε στο καφέ εξωσωματικής που θα πάρεις πιο πολλές σχετικές απαντήσεις. Εμείς με δικά μου θέματα στα ωάρια και κατακερματισμό 26% είχαμε 3 φυσιολογικές συλλήψεις που δυστυχώς δε πήγαν καλά αλλά η μία τυχαία η άλλη λόγω ωαρίου το πιθανότερο και τώρα διανύω τη 3η κ ελπίζω να πάει καλά αυτή τη φορά. Το σπέρμα ανανεώνεται κάθε 75 μέρες οπότε με θεραπεία που σου έδωσαν και διατροφή αποφυγή/μείωση κακών συνηθειών κάπνισμα κλπ έχουμε ακούσει σημαντικές βελτιώσεις στο κατακερματισμό. Συν ότι με εξωσωματική μπορείτε να κάνετε μικρογονιμοποίηση ή αν υπάρχουν κι άλλα θέματα ίσως προεμφυτευτικό. Έχετε μιλήσει με κάποιο κέντρο εξωσωματικής για τις επιλογές σας? Επίσης έχετε κάνει εξετάσεις και οι δύο, στη γυναίκα σου είναι όλα καλά δηλαδή? Γιατί ένα καλό ωάριο εν μέρει διορθώνει προβλήματα στο σπέρμα. Καλή επιτυχία εύχομαι να έχετε!

Στην Κύρου πηγαίνουμε  και τα αποτελέσματα της γυναίκας μου είναι άριστα αλλά προσπαθούμε μόνοι μας 2 χρόνια  χωρίς αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γειά κ απο μενα! Καινουργιες μανουλες καλως ηρθατε! Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες! Με το καλο να κρατήσουμε τα μωρακια μας! Εγω παλι ειμαι στη φάση που δεν εχω καθολου ορεξη για αυτο εχω καιρο να γράψω. Περιμένω την αυχενικη την αλλη πεμπτη κ ελπιζω να επανέλθω με λιγο περισσοτερη διαθεση. Μέχρι τότε αν δεν σας γραψω, φιλιά πολλά κ να προσέχετε! Εχω να κανω κ εξετασεις επαναληπτικες προγγενητικες αυριο. Συν τη κυστική ινωση το 50%. Ελπίζω να βγουν ολα καλα. Κ ελπιζω να μην έχει ανέβει κ κανα ζαχαρο από τα πολλά γλυκα που τρωω.

@Woman88 κ εγω δεν εχω αντισωματα στην ερυθρά. Οσο για τον κυτταρομεγαλοιο οντως κολλάει απτα παιδια. Κ μενα μου το πε ο γιατρος. 

Φιλακια πολλα!

Εντάξει κορίτσι μου γλυκό...εύχομαι να επανέλθει γρήγορα η όρεξη σου...κ με το καλό η αυχενικη!! Θα περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία!! Κ θα δεις πόσο χαρούμενη θα εισαι μετά την εξέταση!!! Ολες μας έχουμε τα πανω κατω μας...θα περάσει κι αυτη η φάση...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα από μαθήματα!!!! Δεν είχα πολλά σήμερα αλλά από Δευτέρα ξεκινάει βαρβάτο πρόγραμμα!!! @Betty90πσοο σε νιώθω με τα μαθήματα δεν ξέρεις. Εγω σήμερα σερνομουν! Και γύρισα σπίτι είχα μαγειρέψει Φακες αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια μάλλον θα πάρουμε κανένα κοτοπουλάκι ψητό. Χαχαχα.

@Vaso11.4.11κοριτσάκι μου όλα καλά; σε απασχολεί μηοως κάτι συγκεκριμένο; ο, τι θέλεις να μας το λες και να το βγάζεις από μέσα σου. Μπορεί απλά να είναι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης και εγώ μια. Έχω τα πάνω μια. Τα κάτω. Χθες είχα νεύρα απίστευτα! Χωρίς. Λόγο!

@Renezαν πιω γαλλικό ξέρεις που θα βρεθώ μετά; αγκαλιά με τη λεκάνη χάχα

@Mantarini2018 κάτι τέτοιο θα κάνω ναι. Άρα τελικά όντως ο κυτταρομεγαλοϊόσ κολλάει και από τα παιδιά Ε; 

Είναι κακό το ότι δεν έχω αντισώματα προφανώς Ε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα από μαθήματα!!!! Δεν είχα πολλά σήμερα αλλά από Δευτέρα ξεκινάει βαρβάτο πρόγραμμα!!! @Betty90πσοο σε νιώθω με τα μαθήματα δεν ξέρεις. Εγω σήμερα σερνομουν! Και γύρισα σπίτι είχα μαγειρέψει Φακες αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια μάλλον θα πάρουμε κανένα κοτοπουλάκι ψητό. Χαχαχα.

@Vaso11.4.11κοριτσάκι μου όλα καλά; σε απασχολεί μηοως κάτι συγκεκριμένο; ο, τι θέλεις να μας το λες και να το βγάζεις από μέσα σου. Μπορεί απλά να είναι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης και εγώ μια. Έχω τα πάνω μια. Τα κάτω. Χθες είχα νεύρα απίστευτα! Χωρίς. Λόγο!

@Renezαν πιω γαλλικό ξέρεις που θα βρεθώ μετά; αγκαλιά με τη λεκάνη χάχα

@Mantarini2018 κάτι τέτοιο θα κάνω ναι. Άρα τελικά όντως ο κυτταρομεγαλοϊόσ κολλάει και από τα παιδιά Ε; 

Είναι κακό το ότι δεν έχω αντισώματα προφανώς Ε; 

Νομίζω ότι είναι ο ίδιος ιός όπως της ανεμοβλογιάς, γι αυτό συνδέεται και με τα παιδιά επειδή είναι παιδική αρρωστεια


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα από μαθήματα!!!! Δεν είχα πολλά σήμερα αλλά από Δευτέρα ξεκινάει βαρβάτο πρόγραμμα!!! @Betty90πσοο σε νιώθω με τα μαθήματα δεν ξέρεις. Εγω σήμερα σερνομουν! Και γύρισα σπίτι είχα μαγειρέψει Φακες αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια μάλλον θα πάρουμε κανένα κοτοπουλάκι ψητό. Χαχαχα.

@Vaso11.4.11κοριτσάκι μου όλα καλά; σε απασχολεί μηοως κάτι συγκεκριμένο; ο, τι θέλεις να μας το λες και να το βγάζεις από μέσα σου. Μπορεί απλά να είναι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης και εγώ μια. Έχω τα πάνω μια. Τα κάτω. Χθες είχα νεύρα απίστευτα! Χωρίς. Λόγο!

@Renezαν πιω γαλλικό ξέρεις που θα βρεθώ μετά; αγκαλιά με τη λεκάνη χάχα

@Mantarini2018 κάτι τέτοιο θα κάνω ναι. Άρα τελικά όντως ο κυτταρομεγαλοϊόσ κολλάει και από τα παιδιά Ε; 

Είναι κακό το ότι δεν έχω αντισώματα προφανώς Ε; 

Ο κυτταρομεγαλοϊός είναι πολύ επικίνδυνος, αν νοσήσει η μητέρα μπορεί να περάσει στο έμβρυο και τότε δυστυχώς γίνεται διακοπή.

Μία φίλη μου το πέρασε λίγο πριν μείνει έγκυος και οι γιατροί της στο εξωτερικό επέμεναν να κάνει διακοπή. Βρέθηκε ενας καλός γιατρός εδώ στην Ελλαδα  που στην αμνιοπαρακέντηση έκανε καποιους υπολογισμούς και της είπε να μην κάνει διακοπή. Το παιδί γεννηθηκε καλά. Αλλά ήταν μια οδυνηρή κατάσταση και όλα αυτά για μία ..ίωση που είχε περάσει. Ο γιατρός μου στις πρώτες εξετάσεις μου ειπε μακριά από παιδιά με μυξάκια...

Οπως και να έχει πρεπει να φυλαγόμαστε. Αν κρυώσει παιδι ακόμα και ελαφριά, καλύτερα να πεις στους γονεις να σε ειδοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Ο κυτταρομεγαλοϊός είναι πολύ επικίνδυνος, αν νοσήσει η μητέρα μπορεί να περάσει στο έμβρυο και τότε δυστυχώς γίνεται διακοπή.

Μία φίλη μου το πέρασε λίγο πριν μείνει έγκυος και οι γιατροί της στο εξωτερικό επέμεναν να κάνει διακοπή. Βρέθηκε ενας καλός γιατρός εδώ στην Ελλαδα  που στην αμνιοπαρακέντηση έκανε καποιους υπολογισμούς και της είπε να μην κάνει διακοπή. Το παιδί γεννηθηκε καλά. Αλλά ήταν μια οδυνηρή κατάσταση και όλα αυτά για μία ..ίωση που είχε περάσει. Ο γιατρός μου στις πρώτες εξετάσεις μου ειπε μακριά από παιδιά με μυξάκια...

Οπως και να έχει πρεπει να φυλαγόμαστε. Αν κρυώσει παιδι ακόμα και ελαφριά, καλύτερα να πεις στους γονεις να σε ειδοποιήσουν.

Αλήθεια Ε; δηλαδή είναι γρίπη; εννοώ έχει ίδια συμπτώματα; η ίωση; πχ πυρετό κτλ; ναι απλά ακόμα δεν το έχω πει στους γονείς. Έλεγα να τους το πω μετά την αυχενικη αλλά νομίζω πρέπει να τους το πω πιο έγκαιρα. Δηλαδή πρέπει από εβδομάδα να τους το πω. Αφήστε που παρόλο που τα μείωσα αρκετά ο άντρας μου λέει είναι πάλι πολλά και πρέπει να μειώσω και άλλα και κάποιοι αρνούνται να κάνουν διαδικτυακά. Σε αυτούς θα πω γειά σας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...