Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Χαμηλή προγεστερονη;;;τι τιμή είχατε την 20 μέρα;;


Recommended Posts

Κορίτσια μόλις πήρα αποτέλεσμα από εξέταση προγεστερόνης θα πάρω τον γιατρό το απόγευμα αλλά ήθελα να ρωτησω.22 μέρα του κύκλου 15.2 εχω.ειναι οριακο;;;για μια καλή ωορηξια εννοώ.αλλη μια φορά είχα εξεταστεί και είχα 12 και μόνο μια φορά που έπαιρνα κλομιφαινη έφτασε 20.τωρα παλεύω με τις δυνάμεις μου χιχιχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα αποτέλεσμα από εξέταση προγεστερόνης θα πάρω τον γιατρό το απόγευμα αλλά ήθελα να ρωτησω.22 μέρα του κύκλου 15.2 εχω.ειναι οριακο;;;για μια καλή ωορηξια εννοώ.αλλη μια φορά είχα εξεταστεί και είχα 12 και μόνο μια φορά που έπαιρνα κλομιφαινη έφτασε 20.τωρα παλεύω με τις δυνάμεις μου χιχιχι.

ειvαι vορμαλ τιμη. ξερεις ποτε εκαvες ωορηξια η εξεταση γιvετε 7 μερες μετα τηv ωορηξια επιβεβαιωμεvη ωορηξια . 21η μερα τηv καvουv με κυκλο ακριβως 28 ημερες κ ωορηξια 14 μερα του κυκλου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ειvαι vορμαλ τιμη. ξερεις ποτε εκαvες ωορηξια η εξεταση γιvετε 7 μερες μετα τηv ωορηξια επιβεβαιωμεvη ωορηξια . 21η μερα τηv καvουv με κυκλο ακριβως 28 ημερες κ ωορηξια 14 μερα του κυκλου

Πρέπει να έχω οχτώ μέρες πάνω κατω.δηλαδη το ψιλοκαταλαβα.ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Γιατί διάβασα σε παλαιότερα foroum κάτι 27.εγω 30 είχα στην αρχή εγκυμοσυνης

οχι με τιποτα τετοιες τιμες που λες ειvαι για εγκυμοσυvη οvτως. κεγω στηv εγκυμοσυvη 25 ειχα. Εισαι μεσα στα φυσιολογικα το 15

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 12/8/2020 at 5:35 ΜΜ, Emilly είπε:

Γιατί διάβασα σε παλαιότερα foroum κάτι 27.εγω 30 είχα στην αρχή εγκυμοσυνης

Καλησπέρα σας, είμαι καινούργια στ φόρουμ.. Κάνω προσπάθειες γ παιδάκι εδώ κ 7 μήνες.. Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις κ εγώ κ ο άντρας μ κ είναι όλες πολύ καλές.. Ο γιατρός μ μ έβαλε ν κάνω κ προγεστερονη την 21 μέρα.. Έχω πολύ σταθερό κύκλο.. Η προγεστερονη βγήκε 94nmol η αλλιώς 29 μ τν άλλο τρόπο μέτρησης... Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης δηλ? Ο γιατρός μ είπε ότι είναι εξαιρετική τιμή.. Δν μ είπε ότι μπορεί ν έχω μείνει έγκυος μ αυτή τν τιμή.. Περιμένω σε 4 μέρες Ν αδιαθετησω... Αν μ απαντούσες θ σ ήμουν ευγνώμων.. Δηλ εσύ είχες κάνει προγεστερονη 21 μέρα κ ήσουν έγκυος? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Λενα89 είπε:

Καλησπέρα σας, είμαι καινούργια στ φόρουμ.. Κάνω προσπάθειες γ παιδάκι εδώ κ 7 μήνες.. Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις κ εγώ κ ο άντρας μ κ είναι όλες πολύ καλές.. Ο γιατρός μ μ έβαλε ν κάνω κ προγεστερονη την 21 μέρα.. Έχω πολύ σταθερό κύκλο.. Η προγεστερονη βγήκε 94nmol η αλλιώς 29 μ τν άλλο τρόπο μέτρησης... Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης δηλ? Ο γιατρός μ είπε ότι είναι εξαιρετική τιμή.. Δν μ είπε ότι μπορεί ν έχω μείνει έγκυος μ αυτή τν τιμή.. Περιμένω σε 4 μέρες Ν αδιαθετησω... Αν μ απαντούσες θ σ ήμουν ευγνώμων.. Δηλ εσύ είχες κάνει προγεστερονη 21 μέρα κ ήσουν έγκυος? 

ναι ειναι παρα πολυ πιθανο να εισαι εγκυος εγω στην εγκυμοσυνη ειχα 25.. ! περιμενε δυο μερουλες ακομα κ κανε τεστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι ειναι παρα πολυ πιθανο να εισαι εγκυος εγω στην εγκυμοσυνη ειχα 25.. ! περιμενε δυο μερουλες ακομα κ κανε τεστ

Δηλ είχες κάνει κ εσύ 21 μέρα κ σ είχε βγει τόσο υψηλή? Η πιο μετά όταν είχες επιβεβαιώσει ήδη τν εγκυμοσύνη? Η δν παίζει ρόλο? Τεσπα ο γιατρός μ είπε Ν τν πάρω τηλ είτε αδιαθετησω είτε όχι κ μ έκανε εντύπωση π μ το είπε αυτό. Εντωμεταξύ έχω παρά πολύ πρησμένο στήθος απ τν ωοορηξια μέχρι τώρα κ νιώθω βέβαια ότι θ αδιαθετησω.. Μόλις διάβασα ότι είχες κ εσύ τόσο υψηλή προγεστερόνη δν μπορείς ν φανταστείς πόσο χάρηκα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Λενα89 είπε:

Δηλ είχες κάνει κ εσύ 21 μέρα κ σ είχε βγει τόσο υψηλή? Η πιο μετά όταν είχες επιβεβαιώσει ήδη τν εγκυμοσύνη? Η δν παίζει ρόλο? Τεσπα ο γιατρός μ είπε Ν τν πάρω τηλ είτε αδιαθετησω είτε όχι κ μ έκανε εντύπωση π μ το είπε αυτό. Εντωμεταξύ έχω παρά πολύ πρησμένο στήθος απ τν ωοορηξια μέχρι τώρα κ νιώθω βέβαια ότι θ αδιαθετησω.. Μόλις διάβασα ότι είχες κ εσύ τόσο υψηλή προγεστερόνη δν μπορείς ν φανταστείς πόσο χάρηκα.. 

εμενα ηταν τοσο με τρεις μερες καθηστερηση δεν την ειχα μετρησει 21 μερα αλλα επειδη η δικια σου φτανει πολυ κοντα τα υψηλα φυσιολογικα ορια ειναι αρκετα υποπτο για εγκυμοσυνη..  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

εμενα ηταν τοσο με τρεις μερες καθηστερηση δεν την ειχα μετρησει 21 μερα αλλα επειδη η δικια σου φτανει πολυ κοντα τα υψηλα φυσιολογικα ορια ειναι αρκετα υποπτο για εγκυμοσυνη..  

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ.. Μακάρι Ν είμαι.. Θ περιμένω μέχρι τν άλλη βδομάδα κ μετά θ κάνω τεστ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Λενα89 είπε:

Καλησπέρα σας, είμαι καινούργια στ φόρουμ.. Κάνω προσπάθειες γ παιδάκι εδώ κ 7 μήνες.. Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις κ εγώ κ ο άντρας μ κ είναι όλες πολύ καλές.. Ο γιατρός μ μ έβαλε ν κάνω κ προγεστερονη την 21 μέρα.. Έχω πολύ σταθερό κύκλο.. Η προγεστερονη βγήκε 94nmol η αλλιώς 29 μ τν άλλο τρόπο μέτρησης... Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης δηλ? Ο γιατρός μ είπε ότι είναι εξαιρετική τιμή.. Δν μ είπε ότι μπορεί ν έχω μείνει έγκυος μ αυτή τν τιμή.. Περιμένω σε 4 μέρες Ν αδιαθετησω... Αν μ απαντούσες θ σ ήμουν ευγνώμων.. Δηλ εσύ είχες κάνει προγεστερονη 21 μέρα κ ήσουν έγκυος? 

Εγώ είχα μέχρι 22 αλλά δεν ήμουν έγκυος σε εκείνη την φάση.αλλα μαζί με χοριακη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα κάνει προγεστερόνη κ ήταν 30. Το βλέπω πολύ πιθανό να είσαι έγκυος...σε τέσσερις μέρες που θα ξέρεις πες μας να σου ευχηθούμε...ότι καλύτερο εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Εγώ είχα μέχρι 22 αλλά δεν ήμουν έγκυος σε εκείνη την φάση.αλλα μαζί με χοριακη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα κάνει προγεστερόνη κ ήταν 30. Το βλέπω πολύ πιθανό να είσαι έγκυος...σε τέσσερις μέρες που θα ξέρεις πες μας να σου ευχηθούμε...ότι καλύτερο εύχομαι 

Σας ευχαριστώ πολύ.. Μακάρι.. Θ σας ενημερώσω βέβαια.. Δν περνάνε οι μέρες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2020 at 10:19 ΜΜ, linaa είπε:

εμενα ηταν τοσο με τρεις μερες καθηστερηση δεν την ειχα μετρησει 21 μερα αλλα επειδη η δικια σου φτανει πολυ κοντα τα υψηλα φυσιολογικα ορια ειναι αρκετα υποπτο για εγκυμοσυνη..  

Κορίτσια τελικά έκανα σήμερα τ τεστ κ είμαι έγκυος!!! Αύριο πάω γ χοριακη.. Πήρα κ τ γιατρό μ κ μόλις τ το είπα μ λέει ήμουν σίγουρος ότι ήσουν έγκυος μ τέτοια τιμή προγεστερονης π είχα... Είμαι πολύ χαρούμενη.. Δν τ πίστευα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...