Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

On 23/11/2020 at 7:46 ΜΜ, Evouska είπε:

Πινακάκι !

 

Κορίτσια συμπλήρωσα τα καινούρια κορίτσια που ήρθαν στην ομαδουλα μας, πιστεύω ότι είμαστε όλες στο πινακακι! Απλά από εδώ και πέρα αν κάποια κλείνει ημερομηνία για Αυχενική και δεν υπάρχει ήδη, αν θέλει μπορεί να κάνει παράθεση το σχόλιο, να το επεξεργάζεται και να την συμπληρώνει! Η αν κάποια μάθει φύλο, μπορεί επίσης να συμπληρώσει με τον ίδιο τρόπο το φύλο αν θέλει!!❤ έτσι ώστε να μην δημοσιεύεται ξανά το πινακακι!





@Maria92 ΠΗΤ 28/5


@Mpizelaki_mou ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 27/11


@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11


@boockie ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11


@Olga93 ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11


@phal ΠΗΤ 9/6 Αυχενική 26/11


@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12


@BILLE ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12


@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 11/6  Αυχενική 27/11


@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11


@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@Scarlet86 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 27/11


@marilou84 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική /12


@matinab1980 Αυχενική 4/12


@Αυρα87 ΠΗΤ 16/6


@jellyfishch ΠΗΤ 17/6


@Eva1986 ΠΗΤ 18/6 Αυχενική 7/12


@maroullaki ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12



@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6 Αυχενική 16/12


@Avmar ΠΗΤ 25/6


@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 Αυχενική 14/12


@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Αυχενική 14/12


@mominthemaking ΠΗΤ 29/06


@ΧρυσαΜ ΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12


@ΒαλεντιναΧ ΠΗΤ 1/7 Αυχενική 21/12


@Κική_ ΠΗΤ 1/7


@Evi! ΠΗΤ 2-4/7

 

@λιλιτο την συμπλήρωσα στο τελευταιο πινακακι που είναι όλα τα κορίτσια μας !! Με το καλό κοριτσάκι μου!❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Επίσης για τα κορίτσια που ανησυχούν για την Αυχενική λόγω ηλικίας, και γω ανησυχώ λίγο, έχετε στο νου σας ότι η papp A και τα ευρήματα της Αυχενικής, ανάλογα το αποτέλεσμα διορθώνει το ποσοστό με βάση την ηλικία προς το καλύτερο. Αυτο μου είχε συμβεί στην αυχενική της κόρης μου.Οπότε υπομονή!!!! Μπορεί να μην χρειαστείτε καν αλλη εξέταση!!!

Χμμμ....για λέγε! Γιατί κι εγώ προγραμμάτισα τη λήψη τροφοβλάστης 1 εβδομάδα μετά την αυχενική ώστε να έχω χρόνο να το συζητήσω με τον γιατρό μου. Δηλ.τι έγινε στην αυχενικη της μικρής σου και πόσο ήσουν τότε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Εμένα βγήκε και η pappA μια χαρά και χαλάρωσα. Βέβαια σας καταλαβαίνω όλες που αγχώνεστε γτ κι εγώ αν δεν είχα κάνει προεμφυτευτικο έλεγχο λόγω ηλικίας θα ήμουν στην τσίτα. Γνώμη μου είναι να κάνετε οτιδήποτε θα σας κάνει να ηρεμήσετε και να περάσετε μία ανεφελη εγκυμοσύνη. Αααα και εμπιστευτείτε τους γιατρούς σας. Κάτι καλύτερο θα ξέρουν 

  • Μου αρέσει 5

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Καλησπέρα ομάδα να σας ρωτήσω κάτι κουράζεστε και εσείς τόσο εύκολα τώρα με την εγκυμοσύνη η μονο εγώ έτσι κουράζουμε κάνω μια δουλειά και κουράζουμε 

Εγώ κουράζομαι ακόμα και όταν κάνω μπάνιο. Μη σου πω ακόμα και όταν κάθομαι. Υπερλειτουργεί ο οργανισμός μας για να δώσει τα απαραίτητα στο μωράκι και για αυτό εμείς αισθανόμαστε πτώματα. 

  • Μου αρέσει 3

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maria92 said:

Εγώ κουράζομαι ακόμα και όταν κάνω μπάνιο. Μη σου πω ακόμα και όταν κάθομαι. Υπερλειτουργεί ο οργανισμός μας για να δώσει τα απαραίτητα στο μωράκι και για αυτό εμείς αισθανόμαστε πτώματα. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση μου έδωσες θάρρος τώρα γιατί είχα να αγχωνομε έτσι που κουράζομε τόσο γρήγορα χωρίς να κάμω κατι το κουραστικό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Καλησπέρα ομάδα να σας ρωτήσω κάτι κουράζεστε και εσείς τόσο εύκολα τώρα με την εγκυμοσύνη η μονο εγώ έτσι κουράζουμε κάνω μια δουλειά και κουράζουμε 

Είναι ανάλογα την ημέρα! Σήμερα ας πούμε σέρνομαι χωρίς να κανω τίποτα! Αλλά καθημερινά, μετά τις 10 το βράδυ είμαι έτοιμη για ύπνο! Που εάν δεν πήγαινε 1 το ξημέρωμα δεν έκλεινε το μάτι μου! Ευκαιρία να ξεκουραστούμε εμείς και το φασολάκι μας 

  • Μου αρέσει 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Καλησπέρα ομάδα να σας ρωτήσω κάτι κουράζεστε και εσείς τόσο εύκολα τώρα με την εγκυμοσύνη η μονο εγώ έτσι κουράζουμε κάνω μια δουλειά και κουράζουμε 

Κι εγώ κουραζομαι με το παραμικρό! Αφού για να καταλάβεις χθες σκούπισα με την ηλεκτρική το σαλόνι κ την τραπεζαρία κ ένιωθα σαν να εσκαβα!!  Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Απλά όταν νιώθεις κουρασμένη να ακούς το σώμα σου και να ξεκουράζεσαι!!❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Χρυσα μου καταρχάς σε παρακαλώ!!!!!! Να σκέφτεσαι θετικά!!! Ίσως ο θεουλης δεν σου δίνει συμπτώματα γιατί έχεις να τρέξεις και τα αλλά σου παιδακια και πρεπει να έχεις κουράγιο!!! έχε εμπιστοσύνη και πιστη σε παρακαλώ.... 

Σχετικά με την κοιλια κορίτσια εγώ είμαι 55 κιλά και γενικά η κοιλιά μου ήταν πλακα(και γυμνασμένη λόγω πολλης γυμναστικής όλα αυτά τα χρόνια)... Αλλά τώρα πεταχτηκε! Είμαι στα ίδια κιλά αλλά στρογγυλέψα... Μου το είπε και ο γιατρός χθες που με είδε... Συνήθως φαίνεται πιο μετά αλλά εγώ έχω κοιλιτσα η οποία φαίνεται πιο έντονη και μάλλον από το πρηξιμο ορμονών!!! Σήμερα με είδε ο μεγάλος μου αδερφός και άρχισε να ξεκαρδίζεται... Έ μα μια ζωή ήμουν τσιλιμπιθρα μαξιμουμ 45! Τώρα μετά από ζόρια και τα κιλά μου πηρα και το πιο αστείο πεταχτηκε κοιλιά!!! 

Τώρα όλοι φοβουνται μήπως με πιασει παλι η νευρική ανορεξία επειδή φαίνεται κοιλιά και στήθος!!! Αλλά να σας πω την αλήθεια... Δεν μου περασε ουτε στιγμή από το μυαλό... Αν δεν είχα βάλει κιλά δεν θα είχα το νινι τώρα στην κοιλιά μου και χαλαλι η κοιλίτσα!!!! 

Καλά σίγουρα αυτά τα κιλά είναι τα πιο ευχάριστα. Κι αφού έκανες πολύ γυμναστική να ξέρεις πως όσα και να πάρεις θα τα χάσεις σίγουρα. Τώρα το θέμα με τυχόν ανορεξία, πιστεύω ότι αν ήταν κάτι ανησυχητικό καλύτερα απ όλους θα σε συμβουλευε και ο γιατρός σου, οπότε μην ανησυχείς 

1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Αν έχεις προχωρήσει σε εβδομάδες είναι λογικό να φεύγουν τα συμπτώματα. Και γω στην αρχή είχα τρομάξει. Έχεις και τα δυο σου παιδιά και όσο να ναι είσαι στην τσίτα, αν ήσουν πιο χαλαρή μπορεί να ένιωθες πιο πολλά συμπτώματα. Όταν έχεις βιώσει μια παλλινδομη δυστυχώς δεν την ξεχνάς. Προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά!! Αφου και μετα είχες 2 επιτυχίες!!! Όλα καλα θα πάνε.

Με καταλαβαίνεις, οπότε να υποθέσω ότι είχες κι εσύ δυσάρεστη εμπειρία; αν όχι, ποτέ να μη σού τύχει 

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Έκλεισα και γω αυχενική 14/12 θα μου κάνουν και rapid test πριν μπω .δυστυχώς δεν επιτρέπεται ο σύζυγος μέσα.

Κοντά είμαστε με το καλό!!!! 

 

1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Επίσης για τα κορίτσια που ανησυχούν για την Αυχενική λόγω ηλικίας, και γω ανησυχώ λίγο, έχετε στο νου σας ότι η papp A και τα ευρήματα της Αυχενικής, ανάλογα το αποτέλεσμα διορθώνει το ποσοστό με βάση την ηλικία προς το καλύτερο. Αυτο μου είχε συμβεί στην αυχενική της κόρης μου.Οπότε υπομονή!!!! Μπορεί να μην χρειαστείτε καν αλλη εξέταση!!!

Τι σού έχει συμβεί δηλαδή; μπερδεύτηκα 

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα... Εμένα βγήκε και η pappA μια χαρά και χαλάρωσα. Βέβαια σας καταλαβαίνω όλες που αγχώνεστε γτ κι εγώ αν δεν είχα κάνει προεμφυτευτικο έλεγχο λόγω ηλικίας θα ήμουν στην τσίτα. Γνώμη μου είναι να κάνετε οτιδήποτε θα σας κάνει να ηρεμήσετε και να περάσετε μία ανεφελη εγκυμοσύνη. Αααα και εμπιστευτείτε τους γιατρούς σας. Κάτι καλύτερο θα ξέρουν 

Συμφωνώ!!! 

Just now, marilou84 είπε:

Καλησπέρα ομάδα να σας ρωτήσω κάτι κουράζεστε και εσείς τόσο εύκολα τώρα με την εγκυμοσύνη η μονο εγώ έτσι κουράζουμε κάνω μια δουλειά και κουράζουμε 

Είναι λογικό για υπερλειτουργει ο οργανισμός σου. Θα δεις πχ να ανεβαίνεις μια σκάλα και να λαχανιαζεις

Just now, boockie είπε:

Είναι ανάλογα την ημέρα! Σήμερα ας πούμε σέρνομαι χωρίς να κανω τίποτα! Αλλά καθημερινά, μετά τις 10 το βράδυ είμαι έτοιμη για ύπνο! Που εάν δεν πήγαινε 1 το ξημέρωμα δεν έκλεινε το μάτι μου! Ευκαιρία να ξεκουραστούμε εμείς και το φασολάκι μας 

Καλέ κι εγώ, μόλις αρχίσουν οι μελισσες, κουβερτούλα κι αγκαλιά με τον καναπέ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ΧρυσαΜ Εγω έχω δυο παλινδρομες στο ιστορικό μου στην 8η εβδομάδα αφού είχαμε ακούσει καρδούλα στην 6η. Μετα την 9η βδομάδα μειώνονται σιγά σιγά οι πιθανότητες. Με την Αυχενική δεν είχα κάτι αλλά τα στατιστικά άλλαξαν. 

@HopeMe ήμουν 31 και θα σας τα γράψω όπως τα λέει στο χαρτί να δείτε την διαφορά. 

Η προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα γιαανευπλοειδίες βασίζεται στην ηλικία της μητέρας (31). Η τροποποιημένη πιθανότητα είναι η πιθανότητα κατα την ηλικία κύησης που γίνεται η εξέταση, υπολογιζόμενο με βάση την προϋπάρχουσα πιθανότητα και υπερηχογραφικες παραμέτρους. Όλοι οι βιοφυσικοι δείκτες έχουν διορθωθεί σύμφωνα με διάφορα χαρακτηριστικά των εγκύων τα οποία συμπεριλαμβάνουν τον φυλετικό τυπο, το βάρος, το ύψος....

Τρισωμια 21 στατιστική πιθανότητα 1:551 Τροποποιημένη πιθανότητα 1:9151

Τρισωμια 18 προϋπάρχουσα στατ. Πιθανότητα 1:1291 τροποποιημένη 1:10048

Τρισωμια 13 Προϋπάρχουσα στατ. Πιθ. 1:4070 τροποποιημένη <1:20000

Όπως βλέπεις τα νούμερα άλλαξαν πάρα πολύ. Να είσαι αισιόδοξη και που ξέρεις μπορεί να μην χρειαστεί και άλλη εξέταση.... ;-) Το εύχομαι σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ οι αναγουλες ποτέ σας σταμάτησαν οσες είχατε;

Αχ φιλενάδα πονεμένη ιστορία! Όπως καταλαβαίνεις έχω ακόμα, όχι όσο είχα πριν 2 εβδομάδες αλλά και πάλι έχω καθημερινά έστω κ λίγο! Εσύ έχεις ακομα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Καλησπέρα ομάδα να σας ρωτήσω κάτι κουράζεστε και εσείς τόσο εύκολα τώρα με την εγκυμοσύνη η μονο εγώ έτσι κουράζουμε κάνω μια δουλειά και κουράζουμε 

Κι εγώ πτώμα γίνομαι με το παραμικρό. Στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι ήμουν τον τελευταίο καιρό 

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ οι αναγουλες ποτέ σας σταμάτησαν οσες είχατε;

Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν πολύ καλύτερα. Από προχθές είμαι πάλι χάλια 

  • Λυπημένη/-ος 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 said:

Κι εγώ πτώμα γίνομαι με το παραμικρό. Στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι ήμουν τον τελευταίο καιρό 

Φαντάζομαι ελπίζω μετά που θα κλείσω το τρίμηνο να είναι καλύτερα 

Just now, Evouska said:

Κι εγώ κουραζομαι με το παραμικρό! Αφού για να καταλάβεις χθες σκούπισα με την ηλεκτρική το σαλόνι κ την τραπεζαρία κ ένιωθα σαν να εσκαβα!!  Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Απλά όταν νιώθεις κουρασμένη να ακούς το σώμα σου και να ξεκουράζεσαι!!❤

Ναι κάνω μια δουλειά καθομε και μετά αρχίζω αλλη ευχαριστώ ενουska καληνύχτα 

Just now, boockie said:

Είναι ανάλογα την ημέρα! Σήμερα ας πούμε σέρνομαι χωρίς να κανω τίποτα! Αλλά καθημερινά, μετά τις 10 το βράδυ είμαι έτοιμη για ύπνο! Που εάν δεν πήγαινε 1 το ξημέρωμα δεν έκλεινε το μάτι μου! Ευκαιρία να ξεκουραστούμε εμείς και το φασολάκι μας 

Καλά άσε εγώ μόλις γίνει 9 έτοιμη είμαι χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Φαντάζομαι ελπίζω μετά που θα κλείσω το τρίμηνο να είναι καλύτερα 

Ναι κάνω μια δουλειά καθομε και μετά αρχίζω αλλη ευχαριστώ ενουska καληνύχτα 

Υπομονή κοριτσάκι μου ! Καλό βράδυ!❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...