Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου...

εγώ από αναγουλα μια χαρά σχετικά!!! Αλλά αυτά τα πονακια ρε κορίτσια μου!!! Σήμερα πονάει και η μια και η άλλη μεριά.... 

Είναι φυσιολογικό. Μην ανησυχείς, μεγαλώνει η μήτρα. Είναι πράγματι κάπως τρομακτικά αυτά τα πονακια αλλά συνηθισμένο φαινόμενο. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φώφη1990 said:

Γεια σας κορίτσια μου...

εγώ από αναγουλα μια χαρά σχετικά!!! Αλλά αυτά τα πονακια ρε κορίτσια μου!!! Σήμερα πονάει και η μια και η άλλη μεριά.... 

Κι εμένα έτσι ακριβώς Φωφη μου.Μια από τη μια μια από την άλλη.και η μέση κάπως..η αναγούλα καλα κρατεί...ούτε να μιλησω δεν μπορώ..σήμερα θα παω γιατρό για υπερηχο Ελπιζω όλα καλα....

  • Μου αρέσει 4

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Κι εμένα έτσι ακριβώς Φωφη μου.Μια από τη μια μια από την άλλη.και η μέση κάπως..η αναγούλα καλα κρατεί...ούτε να μιλησω δεν μπορώ..σήμερα θα παω γιατρό για υπερηχο Ελπιζω όλα καλα....

Θα περιμένουμε νέα σου λοιπόν σήμερα! :x

  • Ευχαριστώ 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking said:

Κι εμένα έτσι ακριβώς Φωφη μου.Μια από τη μια μια από την άλλη.και η μέση κάπως..η αναγούλα καλα κρατεί...ούτε να μιλησω δεν μπορώ..σήμερα θα παω γιατρό για υπερηχο Ελπιζω όλα καλα....

Θα περιμένουμε νεάκια.... 

Λοιπόν όσο παράξενο κι αν ακούγεται..  Εγώ ουτε κορίτσινι ουτε τιποτα! Ξέρετε μόνο τι μου αρέσει να τρώω και δεν με αναγουλιαζουν? Μανταρινια... Και ΚΕΙΚ!!!!!!!!!!! Το κέικ γενικά δεν μου άρεζε παλιά παρα πολυ! Αλλά τώρα τρελαίνομαι... Αναγκαστικά το κάνω με στεβια και ολικής για τον διαβήτη!!! Και ουτε με αναγουλιαζει ουτε τιποτα! Δοκιμάστε... Ποτε δεν ξέρετε!!! 

Ευχαριστώ πολυ για τον καθησυχάσμο σας... :x:x

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες καλησπέρα! Σήμερα έμαθα ότι αυτό το επίδομα των 2000 έχει παράταση μέχρι το Δεκέμβρη του 2020. Ξέρει καμία σας ή έχει ακούσει κάτι για παράταση το 2021;Θα ήταν μεγάλη ανακούφιση και προσωπικά θα με βοηθούσε στη ''λίστα''που φτιάχνω με τα υπέρ και τα κατά του ιδιωτικού μαιευτηρίου.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μ έκανα κ εγώ την αυχενική σήμερα, όλα μια χαρά ευτυχώς! Το μικρακι δεν σταμάτησε να κουνιέται. Έδωσα κ αίμα κ βγαίνουν σε δυο μέρες! Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε, ελπίζω να φανεί στο επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα.

  • Μου αρέσει 13

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Κοριτσάρες καλησπέρα! Σήμερα έμαθα ότι αυτό το επίδομα των 2000 έχει παράταση μέχρι το Δεκέμβρη του 2020. Ξέρει καμία σας ή έχει ακούσει κάτι για παράταση το 2021;Θα ήταν μεγάλη ανακούφιση και προσωπικά θα με βοηθούσε στη ''λίστα''που φτιάχνω με τα υπέρ και τα κατά του ιδιωτικού μαιευτηρίου.

Καλησπέρα @BILLE μόλις διάβασα σχετικά με αυτό που ρωτας και κατάλαβα ότι έχει πάρει παράταση μέχρι 31/12/2020 η υποβολή αίτησης χορήγησης του επιδόματος γέννησης για αυτούς που έχασαν την τρίμηνη προθεσμία υποβολής της αίτησης. Από τη στιγμή που γεννηθεί το παιδί έχουμε περιθώριο 3 μήνες να υποβάλουμε αίτηση για το επίδομα . Όσοι λοιπόν έχασαν την προθεσμία μπορούν να  υποβάλλουν τώρα την αίτηση. Δε νομίζω ότι θα το πάρουν μόνοι όσες γέννησαν μέσα στο 2020. Ισχύει επ αόριστον αν δεν κάνω λάθος. 

Just now, Olga93 είπε:

Κορίτσια μ έκανα κ εγώ την αυχενική σήμερα, όλα μια χαρά ευτυχώς! Το μικρακι δεν σταμάτησε να κουνιέται. Έδωσα κ αίμα κ βγαίνουν σε δυο μέρες! Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε, ελπίζω να φανεί στο επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα.

Τέλεια νέα!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Τέτοια  ευχαριστα νέα να ακούμε από εδώ και πέρα. 

  • Μου αρέσει 4

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Maria92 είπε:

Καλησπέρα @BILLE μόλις διάβασα σχετικά με αυτό που ρωτας και κατάλαβα ότι έχει πάρει παράταση μέχρι 31/12/2020 η υποβολή αίτησης χορήγησης του επιδόματος γέννησης για αυτούς που έχασαν την τρίμηνη προθεσμία υποβολής της αίτησης. Από τη στιγμή που γεννηθεί το παιδί έχουμε περιθώριο 3 μήνες να υποβάλουμε αίτηση για το επίδομα . Όσοι λοιπόν έχασαν την προθεσμία μπορούν να  υποβάλλουν τώρα την αίτηση. Δε νομίζω ότι θα το πάρουν μόνοι όσες γέννησαν μέσα στο 2020. Ισχύει επ αόριστον αν δεν κάνω λάθος. 

Τέλεια νέα!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Τέτοια  ευχαριστα νέα να ακούμε από εδώ και πέρα. 

Ειμαι σίγουρη τέτοια νέα θα ακούμε, όλα θα πάνε τελεια για όλες μας κοπέλα μου! Το 2021 θα είναι η χρόνια μας! Ουφ έφυγε ένα μεγάλο άγχος, νομίζω ότι τώρα μπορώ να χαρώ πραγματικά! 

  • Μου αρέσει 5

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Κοριτσάρες καλησπέρα! Σήμερα έμαθα ότι αυτό το επίδομα των 2000 έχει παράταση μέχρι το Δεκέμβρη του 2020. Ξέρει καμία σας ή έχει ακούσει κάτι για παράταση το 2021;Θα ήταν μεγάλη ανακούφιση και προσωπικά θα με βοηθούσε στη ''λίστα''που φτιάχνω με τα υπέρ και τα κατά του ιδιωτικού μαιευτηρίου.

Νομίζω όπως είπε η Μαρία είναι για όσους έχασαν την προθεσμία λόγω κορονοιου. Κάπου άκουσα χτες ότι θα συνεχιστεί και του χρόνου. Μην ανησυχείς όλοι το υπολογίζουμε!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 είπε:

Κορίτσια μ έκανα κ εγώ την αυχενική σήμερα, όλα μια χαρά ευτυχώς! Το μικρακι δεν σταμάτησε να κουνιέται. Έδωσα κ αίμα κ βγαίνουν σε δυο μέρες! Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε, ελπίζω να φανεί στο επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα.

Συγχαρητήρια ❤️ Πολύ χαίρομαι! Δεν έχει μεγαλώσει απίστευτα πολύ;!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BILLE είπε:

Κοριτσάρες καλησπέρα! Σήμερα έμαθα ότι αυτό το επίδομα των 2000 έχει παράταση μέχρι το Δεκέμβρη του 2020. Ξέρει καμία σας ή έχει ακούσει κάτι για παράταση το 2021;Θα ήταν μεγάλη ανακούφιση και προσωπικά θα με βοηθούσε στη ''λίστα''που φτιάχνω με τα υπέρ και τα κατά του ιδιωτικού μαιευτηρίου.

Εγώ το έψαξα λίγο και βρήκα ότι γενικά έχουν σκοπό να αλλάξουν κάποια επιδόματα μέχρι την μέση του 2021, και ένα από αυτά είναι κ το επίδομα τοκετού, αλλά δεν γράφει κάτι συγκεκριμένο για το τι θα αλλάξει! Κ εγώ ελπίζω να το πάρουμε κανονικά γιατί είναι μεγάλη βοήθεια!

Just now, Olga93 είπε:

Κορίτσια μ έκανα κ εγώ την αυχενική σήμερα, όλα μια χαρά ευτυχώς! Το μικρακι δεν σταμάτησε να κουνιέται. Έδωσα κ αίμα κ βγαίνουν σε δυο μέρες! Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε, ελπίζω να φανεί στο επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα.

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2020 at 12:54 ΠΜ, Evouska είπε:

Κορίτσια  το ανεβάζω ξανά να το έχουμε πρόσφατο!

Το νέο Πινακάκι!



@Maria92 ΠΗΤ 28/5


@Mpizelaki_mou ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 27/11


@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11


@boockie ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11


@Olga93 ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11


@phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11 twins


@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12


@BILLE ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12


@φραουλιτσα 2/1 ΠΗΤ 11/6  Αυχενική 27/11


@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11


@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@matinab1980 Αυχενική 4/12


@Αυρα87 ΠΗΤ 16/6


@jellyfishch ΠΗΤ 17/6


@Eva1986 ΠΗΤ 18/6


@maroullaki ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12


@Avmar ΠΗΤ 25/6


@λιλιτο ΠΗΤ 25/6


@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11


@mominthemaking ΠΗΤ 29/06


@ΧρυσαΜ ΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16-20/12


@ΒαλεντιναΧ ΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 20/11


@Evi! ΠΗΤ 2-4/7

Κορίτσια μου ! Αρχικά άλλαξα την πητ γιατί μου την άλλαξε ο γιατρός μετά την Αυχενική. Τα ζουζούνια είναι 4 μέρες μεγαλύτερα! Άρα πάμε για 5/6 Πητ. Σημειωτέον όμως λόγω διδύμων αν όλα πάνε καλά πάμε για μέσα Μαΐου αφού με τα δίδυμα ο τοκετός έρχεται νωρίτερα! (Μην με διώξετε όμως από  την παρέα σας please!)

Λοιπόν η Αυχενική πήγε πολύ καλά, το δεύτερο ζουζούνι επειδή ήταν στριμωγμένο λίγο από το άλλο (που καθόταν μαλιστα κ σταυροποδι!) το ειδαμε κ κολπικα για καλυτερη απεικόνιση. Μου είπε επιπλεον χωρίς να το δένω κ κόμπο ότι μάλλον το ένα το βλέπει αγοράκι κ το άλλο κοριτσάκι!

Τα αποτελέσματα μου (Τα οποία θα αναδιαμορφωθούν μετά κ από τις εξετάσεις αιματος) ειναι: 

Ετών 37 / Εξωσωματικη 

Ε1=εμβρυο 1  //  Ε2=εμβρυο 2

Τροποποιημενες πιθανοτητες

ΤΡ.21 Ε1 1/2953  Ε2  1/2941

ΤΡ.18 Ε1 1/2412  Ε2  1/2212

ΤΡ.13 Ε1 <1 /20000  Ε2 1/7148

Πώς τα βλέπετε οι πιο έμπειρες? Η μαία μου είπε ότι είναι καλά τα νούμερα κ μετά από τα τελικά, θα μου πει ο γιατρός αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο (πχ αμνιοπαρακεντηση) αλλά δεν το βλέπει πιθανό. Σκεφτομαι ομως οτι Θα πρέπει μόλις τα λάβω να το ψάξω ??? Δεν ξέρω θα δούμε 

Αυτά από μένα για την ώρα! Α! Επίσης κόβω οιστρογονα κ κορτιζονη ! Μεγάλη ανακούφιση!!! 

Φιλάκια σε όλες κ καλά αποτελέσματα!

Just now, Evouska είπε:

Εγώ το έψαξα λίγο και βρήκα ότι γενικά έχουν σκοπό να αλλάξουν κάποια επιδόματα μέχρι την μέση του 2021, και ένα από αυτά είναι κ το επίδομα τοκετού, αλλά δεν γράφει κάτι συγκεκριμένο για το τι θα αλλάξει! Κ εγώ ελπίζω να το πάρουμε κανονικά γιατί είναι μεγάλη βοήθεια!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! ❤❤❤

Σε σχέση νε το επίδομα αλήθεια τώρα ισχύει με εισοδηματικά κριτήρια ξέρετε? Κ αν ναι ποιο το όριο? Γιατί όταν θα το ξεκινούσανε κάπου είχα διαβάσει ότι δεν θα βάζανε εισοδηματικα κριτήρια 

  • Μου αρέσει 5

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλεσ γειά σας να σας ρωτήσω σας έβαλε ο γιατρος σας να κάνετε καρδιογραφημα? Απλώς τώρα διάβαζα ένα αθρο και έλεγε για διάφορες εξετάσεις που πρέπει να κάνει μια έγκυος σε κάθε περίοδο και επειδή εμένα δεν μου είπε τίποτα είπα να ρωτήσω και εσάς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Κοπέλεσ γειά σας να σας ρωτήσω σας έβαλε ο γιατρος σας να κάνετε καρδιογραφημα? Απλώς τώρα διάβαζα ένα αθρο και έλεγε για διάφορες εξετάσεις που πρέπει να κάνει μια έγκυος σε κάθε περίοδο και επειδή εμένα δεν μου είπε τίποτα είπα να ρωτήσω και εσάς 

Όχι δεν μου έχει αναφέρει κάτι τέτοιο! Ούτε για τώρα ούτε για το μέλλον!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 said:

Κοπέλεσ γειά σας να σας ρωτήσω σας έβαλε ο γιατρος σας να κάνετε καρδιογραφημα? Απλώς τώρα διάβαζα ένα αθρο και έλεγε για διάφορες εξετάσεις που πρέπει να κάνει μια έγκυος σε κάθε περίοδο και επειδή εμένα δεν μου είπε τίποτα είπα να ρωτήσω και εσάς 

Ουτε εμένα ακόμα κάτι... 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...