Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Δεύτερη εξωσωματική...


Recommended Posts

κοριτσια μου καλησπερα. Και εγω εκανα την δευτερη προσπαθεια εξωσωματικης και επιτελους ειχα θετικη χοριακη! επειδη ειχα ομως ηδη μια αποβολη περυσι στην 8η βδομαδα φοβαμαι τοσο πολυ. Αχγωνομαι και δεν ξερω πως θα περασουν οι μερες μεχρι την Παρασκευη που θα κανω την επομενη. Εχω και κατι καφε σημαδια εδω και 3 μερες και ανησυχω παραπανω. Ειχε καμια παρομοια εμπειρια?

Καλα αποτελεσματα και κουραγιο σε ολες <3

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια εχθες πηγα για υπέρυχο για να δούμε τον σακο να δούμε αν ειναι εξωμητριο η"ολα καλα ...τελικα ολα καλα ακουσαμε και καρδουλα ...την Τετάρτη κλεινω την 6 εβδομάδα

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2020 at 5:58 ΜΜ, poca είπε:

κοριτσια μου καλησπερα. Και εγω εκανα την δευτερη προσπαθεια εξωσωματικης και επιτελους ειχα θετικη χοριακη! επειδη ειχα ομως ηδη μια αποβολη περυσι στην 8η βδομαδα φοβαμαι τοσο πολυ. Αχγωνομαι και δεν ξερω πως θα περασουν οι μερες μεχρι την Παρασκευη που θα κανω την επομενη. Εχω και κατι καφε σημαδια εδω και 3 μερες και ανησυχω παραπανω. Ειχε καμια παρομοια εμπειρια?

Καλα αποτελεσματα και κουραγιο σε ολες <3

Γεια σου κορίτσι μου... Και εγω βρίσκομαι στη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής με χοριακες θετικές... ΕΥΤΥΧΩΣ. Γιατι ειχες αποβάλει? Σου ειχανε πει? Και εγω πριν 3χρονια στην 6 εβδομάδα απεβαλλα οπότε ειχα παλινδρομη κύηση και ισως έφταιγε το ότι ειχα υψηλα τα ΝΚ. Και εγω ςιμαι αγχωμένη στο να ξεπεράσουμε τη βδομάδα αυτή... Τωρα ειμαι στη 3 βδομάδα. Απότι ρώτησα το γιατρό πανω σε αυτό το θεμα μου είπε πως όταν έκανα την έμβρυομεταφορά μου εβαλε και ενα ορο που ειχε κανει για τα ΝΚ. Τον ρώτησα τωρα που προχωραει η κυηση θα χρειαστεί να κανω κατι πάλι γιαυτό το θέμα και μου είπε οχι!!! 

2 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εχθες πηγα για υπέρυχο για να δούμε τον σακο να δούμε αν ειναι εξωμητριο η"ολα καλα ...τελικα ολα καλα ακουσαμε και καρδουλα ...την Τετάρτη κλεινω την 6 εβδομάδα

Μπράβο σου!!!! Συγχαρητήρια!!! Απόλαυσε το οσο δε πάει!!!!Το πιο ωραίο ηχο άκουσες σήμερα. Τη καρδούλα του... Δεν υπάρχει ωραιο συναίσθημα.. Κάπου διάβασα ότι λες μετα απο εξωσωματική μπορεί να υπάρξει και εξωμητριο?? Πώς μπορει να συμβεί αυτο οταν στην έμβρυομεταφορά σου βάζουν τα έμβρυα μεσα στη μήτρα??? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νανσυ2 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου... Και εγω βρίσκομαι στη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής με χοριακες θετικές... ΕΥΤΥΧΩΣ. Γιατι ειχες αποβάλει? Σου ειχανε πει? Και εγω πριν 3χρονια στην 6 εβδομάδα απεβαλλα οπότε ειχα παλινδρομη κύηση και ισως έφταιγε το ότι ειχα υψηλα τα ΝΚ. Και εγω ςιμαι αγχωμένη στο να ξεπεράσουμε τη βδομάδα αυτή... Τωρα ειμαι στη 3 βδομάδα. Απότι ρώτησα το γιατρό πανω σε αυτό το θεμα μου είπε πως όταν έκανα την έμβρυομεταφορά μου εβαλε και ενα ορο που ειχε κανει για τα ΝΚ. Τον ρώτησα τωρα που προχωραει η κυηση θα χρειαστεί να κανω κατι πάλι γιαυτό το θέμα και μου είπε οχι!!! 

Μπράβο σου!!!! Συγχαρητήρια!!! Απόλαυσε το οσο δε πάει!!!!Το πιο ωραίο ηχο άκουσες σήμερα. Τη καρδούλα του... Δεν υπάρχει ωραιο συναίσθημα.. Κάπου διάβασα ότι λες μετα απο εξωσωματική μπορεί να υπάρξει και εξωμητριο?? Πώς μπορει να συμβεί αυτο οταν στην έμβρυομεταφορά σου βάζουν τα έμβρυα μεσα στη μήτρα??? 

Δεν το γνωριζω ...να σου πω την αλληθεια ...αυτο μου ειπε ο εξωσωματικος μου...ο γυναικολόγος μου μου ειπε οτι δεν γίνεται με τετοια χωριακη..η 3χωριακη μεσα σε 6μερες καθηστερησεις ηταν 2680.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2020 at 11:37 ΜΜ, Ζαχαρωτο23 είπε:

Δεν το γνωριζω ...να σου πω την αλληθεια ...αυτο μου ειπε ο εξωσωματικος μου...ο γυναικολόγος μου μου ειπε οτι δεν γίνεται με τετοια χωριακη..η 3χωριακη μεσα σε 6μερες καθηστερησεις ηταν 2680.

Πως πας κορίτσι μου?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Νανσυ2 είπε:

Οχι δεν ρώτησα που πας..... Ρώτησα πως τα πας με τις εξετάσεις σου!!! 

Χαχα καλα τα παω...εκλεισα 2μηνων εχθες τωρα θα κανω τον προγενητικο ελεγχο..εσυ πως τα πας....??

On 17/11/2020 at 7:42 ΜΜ, Νανσυ2 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου... Και εγω βρίσκομαι στη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής με χοριακες θετικές... ΕΥΤΥΧΩΣ. Γιατι ειχες αποβάλει? Σου ειχανε πει? Και εγω πριν 3χρονια στην 6 εβδομάδα απεβαλλα οπότε ειχα παλινδρομη κύηση και ισως έφταιγε το ότι ειχα υψηλα τα ΝΚ. Και εγω ςιμαι αγχωμένη στο να ξεπεράσουμε τη βδομάδα αυτή... Τωρα ειμαι στη 3 βδομάδα. Απότι ρώτησα το γιατρό πανω σε αυτό το θεμα μου είπε πως όταν έκανα την έμβρυομεταφορά μου εβαλε και ενα ορο που ειχε κανει για τα ΝΚ. Τον ρώτησα τωρα που προχωραει η κυηση θα χρειαστεί να κανω κατι πάλι γιαυτό το θέμα και μου είπε οχι!!! 

Μπράβο σου!!!! Συγχαρητήρια!!! Απόλαυσε το οσο δε πάει!!!!Το πιο ωραίο ηχο άκουσες σήμερα. Τη καρδούλα του... Δεν υπάρχει ωραιο συναίσθημα.. Κάπου διάβασα ότι λες μετα απο εξωσωματική μπορεί να υπάρξει και εξωμητριο?? Πώς μπορει να συμβεί αυτο οταν στην έμβρυομεταφορά σου βάζουν τα έμβρυα μεσα στη μήτρα??? 

Τι ειναι το Νκ...??

Link to comment
Share on other sites

Τα ΝΚ  είναι τα λεγόμενα natural killer όπου όποια κοπέλα τα έχει αρκετά υψηλά και προέλθει εγκυμοσύνη ισως και να αποβάλει!!! Εμένα έτσι τουλάχιστον μου είπαν οταν ειχα μείνει το 2017 και στην6 εβδομάδα έπαθα παλινδρομη κύηση και μεσα από εξετάσεις ειδαμε οτι εχω υψηλα Νκ και αυτά τι κάνουν??? Οτι εισέρχεται ξένο σώμα στο οργανισμό σου το αποβάλλει γιαυτό και λέγονται natural killer 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανσυ2 είπε:

Τα ΝΚ  είναι τα λεγόμενα natural killer όπου όποια κοπέλα τα έχει αρκετά υψηλά και προέλθει εγκυμοσύνη ισως και να αποβάλει!!! Εμένα έτσι τουλάχιστον μου είπαν οταν ειχα μείνει το 2017 και στην6 εβδομάδα έπαθα παλινδρομη κύηση και μεσα από εξετάσεις ειδαμε οτι εχω υψηλα Νκ και αυτά τι κάνουν??? Οτι εισέρχεται ξένο σώμα στο οργανισμό σου το αποβάλλει γιαυτό και λέγονται natural killer 

Συγνωμη δεν το εχω ξαναακουσει με ποια εξέταση το ειδαν αυτο...εμενα δεν μου το εχει αναφερει κανενας γυναικολόγος και δεν το εχω ξανακουσει..

Just now, Ζαχαρωτο23 είπε:

Συγνωμη δεν το εχω ξαναακουσει με ποια εξέταση το ειδαν αυτο...εμενα δεν μου το εχει αναφερει κανενας γυναικολόγος και δεν το εχω ξανακουσει..

Αυτη την φορα εκανες παλι αυτην.την.εξεταση...??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Νανσυ2 είπε:

Τα ΝΚ  είναι τα λεγόμενα natural killer όπου όποια κοπέλα τα έχει αρκετά υψηλά και προέλθει εγκυμοσύνη ισως και να αποβάλει!!! Εμένα έτσι τουλάχιστον μου είπαν οταν ειχα μείνει το 2017 και στην6 εβδομάδα έπαθα παλινδρομη κύηση και μεσα από εξετάσεις ειδαμε οτι εχω υψηλα Νκ και αυτά τι κάνουν??? Οτι εισέρχεται ξένο σώμα στο οργανισμό σου το αποβάλλει γιαυτό και λέγονται natural killer 

Μη το πιστεύεις .μη δινεις σημασια δεν υπαρχει αυτο δεν αξιολογειται η εξεταση ειχα νκ υψηλα ενω μου ελεγε ο εξωσωματικος να μη κανω την εξεταςη ,εγω απο μονη μου μεσα στην απελπισία και αναςφαλια μου την εκανα και αυτη μαζι με κατι αλλες ανοσολογικες επισης και εμεινα εγκυος σε 15 μερες μετα..με ουτε καν κορτιζονες ιντραλιπιντ κλπ. Κ μενα μου ειπε αν θες να βαλουμε Ιντραλιπιντ Ορο που θεωρητικα βοηθαει για ψυχολογικους λογους.Ε δεν εβαλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...