Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Καλησπερα!! Εμεις περναμε λιγο δυσκολα... αρρωστησε πολυ ο μικρος, μετα τις μυξες βραχνιασε πολυ, εκλαιγε σαν να τον εβαλα  στο αθορυβο!! Τελικα αναγκαστηκε να παρει κορτιζονη αλλα ειναι καλα τωρα. Μετα ομως αρρωστησα εγω! Συναχι, πονοι στο σωμα, πονοκεφαλος και πονολαιμος. Πολυ χαλια, ακομα δεν εχω γινει καλα! Αναγκαστικα ειμαι ολη μερα με μασκα στο σπιτι!

Απο την αλλη το καλο νεο ειναι πως κοιμαται το βραδυ! Εδω και 3 μερες κοιμαται 10, κανει ενα ξυπνημα που κραταει 1-1,5 ωρα και μετα ξανακοιμαται μεχρι τις 8.30!!!!

@Sofiamar93 κι εγω babylino χρησιμοποιω. Ειναι καλυτερα και οικονομικοτερα. Ο δικος μου ειναι 5.400 και φοραει το 2. Οι καλυτερες πανες ομως για μενα ειναι οι pufies. Μονο ιντερνετικες αλλα τωρα πια εκλεισε το σαιτ που τις προμηθευε και βρισκω μονο μεγαλα νουμερα.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλησπερα!! Εμεις περναμε λιγο δυσκολα... αρρωστησε πολυ ο μικρος, μετα τις μυξες βραχνιασε πολυ, εκλαιγε σαν να τον εβαλα  στο αθορυβο!! Τελικα αναγκαστηκε να παρει κορτιζονη αλλα ειναι καλα τωρα. Μετα ομως αρρωστησα εγω! Συναχι, πονοι στο σωμα, πονοκεφαλος και πονολαιμος. Πολυ χαλια, ακομα δεν εχω γινει καλα! Αναγκαστικα ειμαι ολη μερα με μασκα στο σπιτι!

Απο την αλλη το καλο νεο ειναι πως κοιμαται το βραδυ! Εδω και 3 μερες κοιμαται 10, κανει ενα ξυπνημα που κραταει 1-1,5 ωρα και μετα ξανακοιμαται μεχρι τις 8.30!!!!

@Sofiamar93 κι εγω babylino χρησιμοποιω. Ειναι καλυτερα και οικονομικοτερα. Ο δικος μου ειναι 5.400 και φοραει το 2. Οι καλυτερες πανες ομως για μενα ειναι οι pufies. Μονο ιντερνετικες αλλα τωρα πια εκλεισε το σαιτ που τις προμηθευε και βρισκω μονο μεγαλα νουμερα.

Περαστικά σας κορίτσι μου!! Και μένα πέρασε ο άντρας μου μια γαστρεντεριτιδα αυτή τη βδομάδα και ήταν 2 μέρες με μάσκα όλη μέρα στο σπίτι και δεν ερχόταν και σε επαφή με τη μικρή μη την κολλήσει και τα είδα όλα.. Είχε και πυρετό και είχαμε τρελαθεί μη την κολλήσει και πάμε κανα νοσοκομείο! Ευτυχώς από ότι μοιάζει τη γλιτώσαμε εγώ και η μπεμπα. 

Μπράβο σας για τον ύπνο!!! Άρχισε να φτιάχνει πρόγραμμα ο μπόμπιρας να ξεκουραστεί επιτέλους και η μαμά! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Εμείς κάναμε το εμβόλιο την Τρίτη και ευτυχώς όλα πήγαν καλά και δεν είχαμε παρενέργειες...εξαπλό κάναμε...ο μικρός έφτασε 5800 και 61 πόντους...θηριάκι! Από πάνες παίρνω pampers παρόλο που μου μυρίζουν κάπως αλλά είναι πιο απορροφητικές από τα babylino  νομίζω...τώρα αγόρασα και lupilu να δοκιμάσω και μου φάνηκαν αρκετά καλές...λεπτές και χωρίς τη μυρωδιά των pampers ..ωστόσο πιστεύω πως σαν ποιότητα οι babylino ειναι οι καλύτερες...ίσως να τις ξαναδοκιμάσω...μπορει οι διαρροές να ήταν τυχαίο γεγονος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κι από μένα! Εμείς κάναμε το εμβόλιο την Τρίτη και ευτυχώς όλα πήγαν καλά και δεν είχαμε παρενέργειες...εξαπλό κάναμε...ο μικρός έφτασε 5800 και 61 πόντους...θηριάκι! Από πάνες παίρνω pampers παρόλο που μου μυρίζουν κάπως αλλά είναι πιο απορροφητικές από τα babylino  νομίζω...τώρα αγόρασα και lupilu να δοκιμάσω και μου φάνηκαν αρκετά καλές...λεπτές και χωρίς τη μυρωδιά των pampers ..ωστόσο πιστεύω πως σαν ποιότητα οι babylino ειναι οι καλύτερες...ίσως να τις ξαναδοκιμάσω...μπορει οι διαρροές να ήταν τυχαίο γεγονος

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ έχω χρησιμοποιήσει και pampers, που τις θεωρώ καλύτερες, και babylino που και σε εμάς έκαναν διαρροές αλλά επειδή πήρα 4 πακέτα θα τις χρησιμοποιήσουμε μέχρι να τελειώσουν κ θα επιστρέψουμε στα pampers. Για τις lupilu μου έχει πει φίλη, μπορεί να τις δοκιμάσω. 
Η παιδίατρος μας εγραψε ένα πένταπλο κ ένα ακόμα εμβόλιο που θα τα κάνουμε ακριβώς όταν κλείσει δυο μήνες το μωρό. Κάναμε κ υπερήχους ισχίων και νεφρών. Μας βρήκαν κατακράτηση ούρων (υδρονεφρωση) στον ένα νεφρό κ θα επαναλάβουμε σε ένα μήνα την εξέταση.. το καημένο κατά τη διαρκεια της εξέτασης έκλαψε τόσο πολύ, που το λυπήθηκε η ψυχη μου..

Εμενα κορίτσια ξυπνάει ανά τρεις ώρες να φάει σαν να έχει ρολόι. Από κιλά είμαστε καλά, από 2800 που γεννήθηκε φτάσαμε 4,5 κιλά τώρα που είναι 50 Ημερών. Ψήλωσε κιόλας και τα φορμακια 1-3 μηνών δεν του κάνουν στο ύψος! Είμαστε για νέες αγορές!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ έχω χρησιμοποιήσει και pampers, που τις θεωρώ καλύτερες, και babylino που και σε εμάς έκαναν διαρροές αλλά επειδή πήρα 4 πακέτα θα τις χρησιμοποιήσουμε μέχρι να τελειώσουν κ θα επιστρέψουμε στα pampers. Για τις lupilu μου έχει πει φίλη, μπορεί να τις δοκιμάσω. 
Η παιδίατρος μας εγραψε ένα πένταπλο κ ένα ακόμα εμβόλιο που θα τα κάνουμε ακριβώς όταν κλείσει δυο μήνες το μωρό. Κάναμε κ υπερήχους ισχίων και νεφρών. Μας βρήκαν κατακράτηση ούρων (υδρονεφρωση) στον ένα νεφρό κ θα επαναλάβουμε σε ένα μήνα την εξέταση.. το καημένο κατά τη διαρκεια της εξέτασης έκλαψε τόσο πολύ, που το λυπήθηκε η ψυχη μου..

Εμενα κορίτσια ξυπνάει ανά τρεις ώρες να φάει σαν να έχει ρολόι. Από κιλά είμαστε καλά, από 2800 που γεννήθηκε φτάσαμε 4,5 κιλά τώρα που είναι 50 Ημερών. Ψήλωσε κιόλας και τα φορμακια 1-3 μηνών δεν του κάνουν στο ύψος! Είμαστε για νέες αγορές!

Συμμαθήτριά την υδρονεφρωση δεν στην βρήκαν στους υπερήχους στην εγκυμοσύνη;;;πόση διάταση έχετε;μάλλον θα είναι πολύ μικρή κ δεν εντοπιζόταν ενδομήτρια..εμείς τρίτη κάνουμε νεφρογραμμα για να δούμε πως θα πορευτούμε..επέμβαση ηηη συνεχίζουμε συντηρητικά κ παρακολούθηση..

Κορίτσια εμείς μάλλον έχουμε κολικούς γιατί είναι πολύ γκρινιάρης ο μπέμπης..θηλάζω αβερτα κ δίνω κ ξενο...έχω δόκιμασει δέκα γάλατα κ τελευταία πήρα novalak ha για τους κολικούς κ δεν του αρέσει με τίποτα...από κιλά στις 30 Σεπτεμβρίου που πήγα παιδίατρο ήταν 5830 60 ποντους κ ήταν 48 ημερών...χοντρουλης πολύ ο μπέμπης έχει κάτι μάγουλα που δεν έχω ξαναδεί να κυκλοφορούν σε μωρό χαχαχα...έχει ξεπεράσει κ τον μεγάλο μου..γενικά είναι μαγουλάδες ...εμένα το βράδυ κοιμάται κ ξυπνάει στάνταρτ δύο φορές...έχω αποδεχτεί την αϋπνία το έχω βγάλει από το μυαλό μου εντελώς το σενάριο ξεκούραση όποτε δεν μου πέφτει βαρύ το σκηνικό..έχω λίγο θέμα με τον μεγάλο που βγάζει αντίδραση κ έχει αλλάξει η σχέση μας,,,τρωγομαστε όλη μέρα αλλά θα το βρω κ αυτό θα το ρυθμίσουμε..

Πάνες εγώ κατέληξα στις lupilu είναι πολύ μαλακές λεπτές κ δεν μυρίζουν κ είναι κ φθηνές ..με βολεύει επειδή εμείς με το ουρολογικο θέμα πρέπει να του αλλάζω πάνα κ με μια σταγόνα ουρά για να μην πάθουμε ουρολοίμωξη όποτε αλλάζω αβερτα..καλα κ στον μεγάλο μου θυμάμαι ποτέ δεν άφηνα την πάνα τούβλο..πξγςινα για δουλειά κ άφηνα στην πεθερά μου 15 πάνες κ αυτή τις έκανε οικονομία κ μου έσπαγε τα νευρα...παίρνουμε το νουμερο 3 που είναι 56 πάνες κ περίπου 6,5 ευρώ..μια χαρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά την υδρονεφρωση δεν στην βρήκαν στους υπερήχους στην εγκυμοσύνη;;;πόση διάταση έχετε;μάλλον θα είναι πολύ μικρή κ δεν εντοπιζόταν ενδομήτρια..εμείς τρίτη κάνουμε νεφρογραμμα για να δούμε πως θα πορευτούμε..επέμβαση ηηη συνεχίζουμε συντηρητικά κ παρακολούθηση..

Κορίτσια εμείς μάλλον έχουμε κολικούς γιατί είναι πολύ γκρινιάρης ο μπέμπης..θηλάζω αβερτα κ δίνω κ ξενο...έχω δόκιμασει δέκα γάλατα κ τελευταία πήρα novalak ha για τους κολικούς κ δεν του αρέσει με τίποτα...από κιλά στις 30 Σεπτεμβρίου που πήγα παιδίατρο ήταν 5830 60 ποντους κ ήταν 48 ημερών...χοντρουλης πολύ ο μπέμπης έχει κάτι μάγουλα που δεν έχω ξαναδεί να κυκλοφορούν σε μωρό χαχαχα...έχει ξεπεράσει κ τον μεγάλο μου..γενικά είναι μαγουλάδες ...εμένα το βράδυ κοιμάται κ ξυπνάει στάνταρτ δύο φορές...έχω αποδεχτεί την αϋπνία το έχω βγάλει από το μυαλό μου εντελώς το σενάριο ξεκούραση όποτε δεν μου πέφτει βαρύ το σκηνικό..έχω λίγο θέμα με τον μεγάλο που βγάζει αντίδραση κ έχει αλλάξει η σχέση μας,,,τρωγομαστε όλη μέρα αλλά θα το βρω κ αυτό θα το ρυθμίσουμε..

Πάνες εγώ κατέληξα στις lupilu είναι πολύ μαλακές λεπτές κ δεν μυρίζουν κ είναι κ φθηνές ..με βολεύει επειδή εμείς με το ουρολογικο θέμα πρέπει να του αλλάζω πάνα κ με μια σταγόνα ουρά για να μην πάθουμε ουρολοίμωξη όποτε αλλάζω αβερτα..καλα κ στον μεγάλο μου θυμάμαι ποτέ δεν άφηνα την πάνα τούβλο..πξγςινα για δουλειά κ άφηνα στην πεθερά μου 15 πάνες κ αυτή τις έκανε οικονομία κ μου έσπαγε τα νευρα...παίρνουμε το νουμερο 3 που είναι 56 πάνες κ περίπου 6,5 ευρώ..μια χαρα

Καλημέρα συμμαθήτρια! Μας το είχαν βρει στους υπερήχους. Η διάταση είναι 4,5 κ η παιδίατρος μου είπε ότι ανησυχούν πάνω από 10.Μάλιστα η παιδίατρος μου είπε ότι θα επαναλάμβανε στο εξάμηνο αλλά θα πάμε στον μήνα όπως μας είπε ο ακτινολόγος. 
Τσουπωτο το μπεμπακι σας! Ζωή να έχει! Φίλα μου τα μαγουλακια!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Καλημέρα συμμαθήτρια! Μας το είχαν βρει στους υπερήχους. Η διάταση είναι 4,5 κ η παιδίατρος μου είπε ότι ανησυχούν πάνω από 10.Μάλιστα η παιδίατρος μου είπε ότι θα επαναλάμβανε στο εξάμηνο αλλά θα πάμε στον μήνα όπως μας είπε ο ακτινολόγος. 
Τσουπωτο το μπεμπακι σας! Ζωή να έχει! Φίλα μου τα μαγουλακια!

Αααα τίποτα δεν είναι αυτό...εμένα έχει 26 αυτή την στιγμή φαντασου..εσεις το τίποτα..θα κάνετε αλλά ν ένα κ ίσως ποτέ ξανά..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Αααα τίποτα δεν είναι αυτό...εμένα έχει 26 αυτή την στιγμή φαντασου..εσεις το τίποτα..θα κάνετε αλλά ν ένα κ ίσως ποτέ ξανά..

Ελπίζω να μην χρειαστεί επέμβαση κ να εξαφανιστεί το δικό σας κορίτσι.. καταλαβαίνω το άγχος σου. Αλλά από ο, τι κατάλαβα είναι πολύ σύνηθες κ η επέμβαση με μέγαλα ποσοστά επιτυχίας.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 2:39 ΜΜ, Sofiamar93 είπε:

Πόσα κιλά είστε και τι νούμερο babylino παίρνετε εσείς?? Γιατί κοιτάζω τι νούμερο να παρω αλλά είναι διαφορετικά σε σχέση με τα pampers.. 

Είναι 5400 και ακόμα βάζουμε το 2 νούμερο που είναι μέχρι 6 κιλά. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου !! Και εμείς είμαστε καλα μεγαλώνουμε !! Σήμερα 49 ημερών και 4930!! Μαγουλακια και η δικη μου !! Αχ πλέον χαμογελάει αντιδρά μας κοιτάει όσο μας βλέπει δλδ… λιώνουμε !!! Είναι ήσυχο μωράκι Της αρέσει η παρέα οι ομιλίες κσι κυρίως να ασχολούνται μαζί της !!!! Οι κολικοι καλα κρατούν … την πιάνουν μεταξύ 3-5 το πρωί με αποκορύφωση στις 5 που την σηκώνω και ξυπνάει . Κάνουμε μασαζ κάνουμε κακακια τρώει κσι μετά άντε βα κοιμηθούμε κάνα 2ωρο. Ή θα ξυπνάμε ανα μια ώρα . Και εγώ πολύ νύστα αλλά εντάξει το συνηθισμένο είναι να κοιμάμαι 4-5 ώρες οπότε να μη γκρινιάζω. Οπότε πιστεύω όταν συνέλθει η κοιλιτσα της θα κάνουμε καλούς ύπνους. Αχ κορίτσια τι έρωτας !!!!!! Κάθε μέρα αλλάζει !!! Μεγαλώνει και εινσι μόλις 7 βδομαδων !!!! 
Το κακό είναι ότι έχει τον μύκητα γλωσσίτσα της βάζω ήδη μια βδομάδα κρέμα δεν έχει τρομερή βελτίωση . Εγώ έκανα καλλιέργεια κσι βγήκε σταφυλόκοκκος στον δεξι μαστό . Βέβαια δεν έχω συμπτώματα περίεργα μόνο η θηλή έχει πληγουλες όπου μου έδωσε ο γιατρός κρέμα και ήδη έχουν βελτιωθεί. Η αλήθεια αποφεύγω να πάρω αντιβίωση όμως θα πάω Πέμπτη στον γιατρό να μου βγάλει τα τελευταία ράμματα από κάτω και θα το δει ξαι το στήθος . Η αλήθεια φοβάμαι και ανησυχώ μη πάθω καμία μαστίτιδα . Η παιδίατρος μου είπε το μωρό δεν κινδυνεύει από το γάλα μου. Αυτά… αν έχει καμία εμπειρία ας μου πει…. 
 

εγω δεν τα βολεύτηκα τα baby lino. Έχω βολευτεί pampers premium care που έχουν την γραμμουλα. Εξυπηρετεί πολύ . Κάνουμε παραγγελία από Σκρουτζ ή φαρμακείο κσι πΑιδνουμε του μήνα με έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά την υδρονεφρωση δεν στην βρήκαν στους υπερήχους στην εγκυμοσύνη;;;πόση διάταση έχετε;μάλλον θα είναι πολύ μικρή κ δεν εντοπιζόταν ενδομήτρια..εμείς τρίτη κάνουμε νεφρογραμμα για να δούμε πως θα πορευτούμε..επέμβαση ηηη συνεχίζουμε συντηρητικά κ παρακολούθηση..

Κορίτσια εμείς μάλλον έχουμε κολικούς γιατί είναι πολύ γκρινιάρης ο μπέμπης..θηλάζω αβερτα κ δίνω κ ξενο...έχω δόκιμασει δέκα γάλατα κ τελευταία πήρα novalak ha για τους κολικούς κ δεν του αρέσει με τίποτα...από κιλά στις 30 Σεπτεμβρίου που πήγα παιδίατρο ήταν 5830 60 ποντους κ ήταν 48 ημερών...χοντρουλης πολύ ο μπέμπης έχει κάτι μάγουλα που δεν έχω ξαναδεί να κυκλοφορούν σε μωρό χαχαχα...έχει ξεπεράσει κ τον μεγάλο μου..γενικά είναι μαγουλάδες ...εμένα το βράδυ κοιμάται κ ξυπνάει στάνταρτ δύο φορές...έχω αποδεχτεί την αϋπνία το έχω βγάλει από το μυαλό μου εντελώς το σενάριο ξεκούραση όποτε δεν μου πέφτει βαρύ το σκηνικό..έχω λίγο θέμα με τον μεγάλο που βγάζει αντίδραση κ έχει αλλάξει η σχέση μας,,,τρωγομαστε όλη μέρα αλλά θα το βρω κ αυτό θα το ρυθμίσουμε..

Πάνες εγώ κατέληξα στις lupilu είναι πολύ μαλακές λεπτές κ δεν μυρίζουν κ είναι κ φθηνές ..με βολεύει επειδή εμείς με το ουρολογικο θέμα πρέπει να του αλλάζω πάνα κ με μια σταγόνα ουρά για να μην πάθουμε ουρολοίμωξη όποτε αλλάζω αβερτα..καλα κ στον μεγάλο μου θυμάμαι ποτέ δεν άφηνα την πάνα τούβλο..πξγςινα για δουλειά κ άφηνα στην πεθερά μου 15 πάνες κ αυτή τις έκανε οικονομία κ μου έσπαγε τα νευρα...παίρνουμε το νουμερο 3 που είναι 56 πάνες κ περίπου 6,5 ευρώ..μια χαρα

Πωπω και η δικιά μ πεθερά τα ίδια έκανε με τον μεγάλο μ. Την μικρή δεν την έχει προσέξει ακόμα. Αλλά και Εμένα μου έσπαγε πολύ τα νεύρα. Συν του ότι μου την έλεγε όταν με έβλεπε να τον αλλάζω όταν είχε πολύ λίγα τσισακια -_- αχχ κι εμείς έχουμε κάτι μάγουλα.. Δεν υπάρχουν! Όλο φιλάκια της δινω!


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Anneliz είπε:

Πωπω και η δικιά μ πεθερά τα ίδια έκανε με τον μεγάλο μ. Την μικρή δεν την έχει προσέξει ακόμα. Αλλά και Εμένα μου έσπαγε πολύ τα νεύρα. Συν του ότι μου την έλεγε όταν με έβλεπε να τον αλλάζω όταν είχε πολύ λίγα τσισακια -_- αχχ κι εμείς έχουμε κάτι μάγουλα.. Δεν υπάρχουν! Όλο φιλάκια της δινω!

Ε ναι...οικονομία στην υγιεινή του μωρού θα κάνουν;;;φαντάζομαι τι συγκαμενο κ,,,,Λο είχε ο άντρας μου χαχαχαχαχα...άσε η δικιά μου είναι 76 χρονών κ τα μεγάλωσε γερμανια τα παιδιά της ταιζοντας τα βαζακια έτοιμες τροφές,,δεν έχει ιδέα από Ελληνίδα μαμά..εγώ από την άλλη έχω μεγάλη τρέλα..στον μεγάλο σκαρφάλωμα σε δέντρα να μαζεύω φρούτα εδώ στην περιοχή που είναι όλα bio...το μαγείρευα ξεχωριστό φαγητό Μέρι δυόμιση χρονών..Ελαιολαδο από τις ελιές τις αυλής μας μέχρι τρία χρονών άλλο λάδι δεν του έδωσα..τρέλα σου λέω...τώρα στον μπέμπη δεν θα κάνω υπερβολές αλλά διατροφή κ αυτό θα του κάνω σωστή..

 

πρίν από 44 λεπτά , Liakada είπε:

Ελπίζω να μην χρειαστεί επέμβαση κ να εξαφανιστεί το δικό σας κορίτσι.. καταλαβαίνω το άγχος σου. Αλλά από ο, τι κατάλαβα είναι πολύ σύνηθες κ η επέμβαση με μέγαλα ποσοστά επιτυχίας.

Άσε συμμαθήτριά πίκρα..απλά λέω τώρα τρίτη να ξέρουμε τι πρέπει να γίνει...γενικά για την επέμβαση η πσιφονεφρολογοσ μου που είναι τοπ μου είπε ότι στα τόσα χρόνια καριέρας της δεν έχει δει παιδί να παθαίνει κάτι..όλα το ξεπερνούν ..έχουμε κ ζωντανό παράδειγμα το παιδί του πρώτου ξαδέρφου του άντρα μου που έκανε την επέμβαση ενός χρόνων κ το έλυσε το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 1:22 ΜΜ, Anneliz είπε:

Εμάς μας είπε το 1ο εμβόλιο θα το κάνουμε στους 2 μήνες. Babylino χρησιμοποιω εγώ στην μικρή και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Στον μικρό μου χρησιμοποιουσα pampers και lupilu, τις πανες των lidl. 

Lupilu δοκίμασα και δε μου άρεσε η εφαρμογή τους.. Τεράστια πανιά.. Θα πάρω ένα μικρό πακέτο babylino να δοκιμασω.. Εγω εχω τα pampers premium care είμαι πολύ ευχαριστημένη απλά είναι ακριβά.. Και ένα πακέτο την εβδομάδα δεν κρατεί... Χαχαχα χαλάμε περίπου εναμιση πακέτο την εβδομάδα με 2 πακέτα.. Ειμαι και εγω λίγο μανιακή.. Να το δω πολύ φουσκωμένο δεν μπορώ να περιμένω ως την ωρα του φαγητου.. Τον αλλάζω.. Αλλιώς μυρίζουν κιόλας.. Άσε που λέω πως ούτε του μωρου θα του αρέσει ένα πανί βρεγμένο...εμεις από εχθές περνάμε ένα δράμα.. Δεν ξερω τι κάνω πλέον.. Ειναι κολικοι? Ειναι άλμα ανάπτυξης? Τον πειραζει κάτι? Δεν έχω ιδέα.. Ολη μερα γκρίνια.. Ολη μερα σφίξιμο.. Ολη μερα χέρια αλλά ούτε στα χέρια ηρεμεί.. Δεν κοιμάται καλά την ημερα.. Απο τις 6 το πρωι ξεκινάει το κλαμα μέχρι να κάνει κακα του.. Σημερα έκανε κακά στις 7 μιση.. Ως τότε κλαμα και σφίξιμο και μασάζ.. Μετά κοιμηθηκε λίγο και δεν είχα κλείσει καλά το   πανί του και βραχηκε και ξυπνησε στο μισάωρο.. Κουτουλαω από αϋπνία.. Εχθες θέλαμε να κλαίμε και εγω και ο αντρας μου γιατι δνε ξέραμε τι να κανουμε για να ηρεμήσει.. Ημουν σε φάση να παρω τον παιδίατρο να ερθει σπίτι που εμάς εδώ δεν έρχονται σε σπίτια.. 

Link to comment
Share on other sites

Παλι χαθηκαμε! Μας συνεπηραν τα μωρα μου φαινεται! Ο μικρουλης αυριο γινεται 2 μηνων και ειχα κανονισει το πρωτο εμβολιο σημερα ομως το ανεβαλα λογω καιρου γιατι επρεπε να παω με τα 3 παιδια και ο αντρας μου δεν μπορουσε να ερθει! 5620 τον ζυγισα!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CMES είπε:

Παλι χαθηκαμε! Μας συνεπηραν τα μωρα μου φαινεται! Ο μικρουλης αυριο γινεται 2 μηνων και ειχα κανονισει το πρωτο εμβολιο σημερα ομως το ανεβαλα λογω καιρου γιατι επρεπε να παω με τα 3 παιδια και ο αντρας μου δεν μπορουσε να ερθει! 5620 τον ζυγισα!

Καλησπέρα Αα.. Και εμεις σήμερα πήγαμε και το κάναμε.. Εξαπλο εμάς είναι.. Μου έκανε μόλις και πυρετό.. Του έδωσα calpol.. 5,400 κιλα και 60 εκατοστά.. Ηταν πολυ καλος αλλά τώρα 5 ώρες μετά τον εμβολιο έκανε πυρετό.. Και ηταν έτσι πολύ ήσυχος χωρίς όρεξη να παίξει και επειδη είχα έννοια τον εξεταζα συνέχεια να δω αν θα ανεβάσει.. Κοιμάται στα χέρια μου.. Δεν κοιμοταν μόνος του.. Πρωτη φορα.. Γιατι πάντα κοιμαται μόνος του.. Πρωτη φορα κοιμηθηκε στα χεράκια μου.. Και τον ποναει παρα πολυ το μπουτακι του.. Μολις τον αγγίξεις εκεί κλαιει.. Η ψυχή μου.. Δνε θα σας το κρύψω.. Εκλαψα πριν λίγο.. Τον λυπηθηκε η ψυχή μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...