Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Αγαπημένη μου συμμαθήτρια, διαβασα τα νέα σου, σε είχα στο νου μου. Στενοχωριέμαι που περάσατε όλα αυτά, αλλά να σκέφτεσαι ότι είναι περαστικά. Το μωράκι είναι μια χαρά κατά τα αλλά..οι ταλαιπωρίες μας Με τα ξενύχτια ελπίζω να περάσουν.. εμένα έχει κάνει τη νύχτα μέρα.. αισθάνομαι τραγουδίστρια πίστας.. αυτό που δεν μπορώ είναι να κλαίει και να σπαράζει από πονάκια. Στενοχωριέμαι.

Οι αντιπηκτικές αστα να πάνε.. συνεχίζω και με πονάνε παρά πολύ!!! Μου έχουν μείνει 8 ακόμα! Τις μετράω μια μια! Δεν αντέχω άλλο! Το δερμα τώρα που δεν είναι τσίτα δεν τρυπιέται εύκολα…Δεν θύμαμαι αν μου είχε πει επανέλεγχο στο τρίμηνο να σου πω την αλήθεια, θα το δω στις σημειώσεις μου!

Το μωρό μου σήμερα εν τω μεταξύ ξύπνησε με τσίμπλες στο ένα ματάκι, σχεδόν δεν άνοιγε το ματάκι του.. μου είπε η παιδίατρος και του πήρα σταγόνες, ελπίζω να του περάσει. Το βλέπω κ σπαράζει η καρδιά μου..

Κ εμένα λίγο τσιμπλιασε σήμερα...φυσικά δάκρυα σου έδωσε;;έχω ραντεβού παιδίατρο την άλλη Πέμπτη εγώ. Άστα συμμαθήτριά....έχω λίγο δρόμο με την ιστοριουλα τώρα με τον μικρούλη αλλά εύχομαι να τελειώσουν όσο πιο ανώδυνα όλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Emilly800 σε είχα στο μυαλό μου!! Πωπω δύσκολα πέρασες… τώρα ποσο ημερών είναι ο μπέμπης ;; Έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα ο μπέμπης φίλης μου. Είναι στον 7ο μήνα και το παρακολουθούν. Θα της το πάρουν πιο νωρίς όταν κλείσει 8ο μπορεί και νωρίτερα κσι ίσως χρειαστεί επεμβασούλα. Οπότε καταλαβαίνω ότι είναι κάπως συνηθισμένο στα αγοράκια. Κρατα γερά και οι μέρες περνούν και θα στρώσουν τα πράγματα. Εύχομαι να τελειώσει άμεσα η περιπέτεια !!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κ εμένα λίγο τσιμπλιασε σήμερα...φυσικά δάκρυα σου έδωσε;;έχω ραντεβού παιδίατρο την άλλη Πέμπτη εγώ. Άστα συμμαθήτριά....έχω λίγο δρόμο με την ιστοριουλα τώρα με τον μικρούλη αλλά εύχομαι να τελειώσουν όσο πιο ανώδυνα όλα. 

Πω πω και σε ειχα στο μυαλο μου σημερα και ηταν σου στείλω να σου πως αν είσαι καλά εσύ και το μωρακι σου... Αλλα μας πρόλαβες.. Δεν γνωρίζω αυτή την πάθηση.. Αλλα ελπίζω να είναι περαστική και όσο το δυνατόν πιο ανώδυνη... Και να τελειωσει σύντομα για να χαρείς το μωρακι σου με ηρεμία και γαλήνη.. Εμεις ήμασταν πολύ δύσκολα σήμερα με κολικους.. Νιωθω οτι ηταν η χειρότερη εβδομάδα αυτή από κολικους.. Μου ειπε ο παιδίατρος ότι κορυφώνονται γύρω στην 6η εβδομάδα και σιγά σιγά θα μειώνονται.. Οποτε ίσως για αυτό να ήταν τόσο χάλια το μωρο αυτές τις μέρες.. Για να κοιμηθει το μεσημέρι έστω και λίγο τον είχα στηθος να πιπιλα και μετα μπρούμυτα.. Μπρούμυτα κοιμηθηκε 2 ώρες... Και ηρεμησε το μωρο... Γιατι αν δεν κοιμάται ολη μερα είναι ιδιότροπος και για αυτό εκτός από τα ποναλακια.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!! @Emilly800 ελπιζω να πανε ολα καλα και να τα αφησετε ολα πισω!! 

Λοιπον προσπαθω να απεγκλωνιστω απο το θηλασμο αλλα ειναι δυσκολο. Θελω να σταματησω αλλα επειδη δεν μου παει η καρδια να παρω χαπια, ψαχνω εναν τροπο να σταματησει μονος του. Ομως οι συνθηκες δεν βοηθανε! Το ξενο που του δινω δεν του φτανει με αποτελεσμα να γκρινιαζει πολυ ειτε αμεσως μετα το μπουκαλι ειτε πολυ συντομα. Επειδη ομως προσπαθω να κραταω ενα 3ωρο αναμεσα στα μπιυκαλια, επειδη κλαιει και δεν εχω τι να τον κανω, τον ξαναβαζω στηθος. Εκει δεν τρωει ιδιαιτερα, πιπιλαει μεχρι να περασει η ωρα να ερθει το επομενο μπουκαλι. Οποτε κανω  μια τρυπα στο νερο! Και ολη μερα στο στηθος ειναι, και δεν κοιμομαστε, και δεν τρωει πολυ απο μενα και τα νευρα μου κροσσια! Η παιδιατρος ομως δεν με αφηνει να αυξησω το ξενο!! 40ιζουμε σημερα! 4700 εφτασε ο μπουλουκακος μου!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

@Emilly800 σε είχα στο μυαλό μου!! Πωπω δύσκολα πέρασες… τώρα ποσο ημερών είναι ο μπέμπης ;; Έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα ο μπέμπης φίλης μου. Είναι στον 7ο μήνα και το παρακολουθούν. Θα της το πάρουν πιο νωρίς όταν κλείσει 8ο μπορεί και νωρίτερα κσι ίσως χρειαστεί επεμβασούλα. Οπότε καταλαβαίνω ότι είναι κάπως συνηθισμένο στα αγοράκια. Κρατα γερά και οι μέρες περνούν και θα στρώσουν τα πράγματα. Εύχομαι να τελειώσει άμεσα η περιπέτεια !!!!!!!! 

Αααα της είπαν πως θα της το πάρουν πιο νωρίς;;;;ψιλοδυσκολα τα πράγματα...φαντάσου εμένα που τελικά έχει παθογένεια δεν είπαν ότι πρέπει να το πάρουν πιο νωρίς γιατί δεν φαινόταν ενδομητριως ότι το νεφρό επηρρεασεται ...άρα μάλλον το μπεμπακι της φίλης ήδη δίνει δείγματα παθογένειας.ννα σου πω ίσως καλύτερα που είναι η μανούλα προετοι ασμενη για το τι την περιμένει όχι όπως εμένα που όλα φαίνονταν νορμάλ τα υπόλοιπα κ το ενδεχόμενο επέμβασης μου το είχαν στο1%=..εγώ όταν γέννησα έπρεπε να δούμε ότι κατουράει κ μετά την ακτίνα ούρησης...δεν έχει πλήρη απόφραξη ούτε οπίσθια ουρήθρα.στα μωρά όμως που έχουν πλήρη απόφραξη τα χειρουργούν αμέσως μετά την γέννα..πικρά 

Σήμερα νομίζω 40 ημερων είμαστε κ βάρος ο χοντρουλης μου ήταν το προηγούμενο Σάββατο δηλαδή δέκα μέρες πριν 5 κιλά..δεν μπορώ να τον κουβαλήσω.ξοριτσια έχει υπερφυσικά μάγουλα δεν μπορώ να σας περιγράψω..τρομάζω χαχαχα..ο άντρας μου κ η πεθερά μου έχουν πολύ μάγουλο ..τα έκαψαν τα παιδιά μου σαν εξωγήινοι είναι μωρά 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, CMES είπε:

Και ολη μερα στο στηθος ειναι, και δεν κοιμομαστε, και δεν τρωει πολυ απο μενα και τα νευρα μου κροσσια! Η παιδιατρος ομως δεν με αφηνει να αυξησω το ξενο!! 40ιζουμε σημερα! 4700 εφτασε ο μπουλουκακος μου!!

Βρε κοριτσι μηπως να παρεις και άλλη γνώμη; εγώ με όσους μιλησα λενε να δινουμε οσο θελει το παιδι, αυτο μας οδηγει στο ποσο και τι θελει...ποσα ml πινει και δεν φτάνει; ο δικος μου επινε και πινει 180 και κανει 6 γευματα το 24ωρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Βρε κοριτσι μηπως να παρεις και άλλη γνώμη; εγώ με όσους μιλησα λενε να δινουμε οσο θελει το παιδι, αυτο μας οδηγει στο ποσο και τι θελει...ποσα ml πινει και δεν φτάνει; ο δικος μου επινε και πινει 180 και κανει 6 γευματα το 24ωρο

Φωτεινη πίνει 180 τη φορά; Πολύ δεν είναι; Η παιδίατρος μου είχε πει να πίνει μέχρι 400 τη μέρα.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Βρε κοριτσι μηπως να παρεις και άλλη γνώμη; εγώ με όσους μιλησα λενε να δινουμε οσο θελει το παιδι, αυτο μας οδηγει στο ποσο και τι θελει...ποσα ml πινει και δεν φτάνει; ο δικος μου επινε και πινει 180 και κανει 6 γευματα το 24ωρο

90 πινει αλλα μετα απο τουλαχιστον 1 ωρα θηλασμο. Πινει 6-7 μπουκαλια την ημερα αλλα θηλαζει ατελειωτες ωρες. Απλα μπορει να θηλαζει 1 ωρα και να πινει ενεργητικα κανς 15λεπτο. Πριν απο λιγο μιλησα με την παιδιατρο και ειπαμε να δινω καποια γευματα χωρις θηλασμο, 150ml. Ειναι που μπλεκει και ο θηλασμος στη μεση!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εμένα μου λέει να μην ξεπερνάει το 1 λίτρο ανά 24ωρο σύμφωνα με την ηλικία της.. Ο καθένας ότι να ναι μου φαίνεται! @CMES εμάς πάντως μας έχει ταιριάξει το σχήμα λιγότερα γεύματα περισσότερα ml, ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε ότι είναι στο κάθε μωρό και δεν πρέπει εμείς να του επιβάλλουμε ποτε θα φάει και πόσο. Η δικιά μου λοιπόν τρώει 5 γεύματα το 24ωρο (κοιμάται και 6ωρα το βράδυ πλέον) και πίνει ξένο ανάλογα με το ποσο έχει πιει από εμένα, άλλες φορές 90ml άλλες μπορεί και 50ml ανάλογα, πριν λίγο καιρό έπινε και 120 μετά το θηλασμό οπότε πιστεύω ότι είναι επειδή έχει αυξηθεί η παραγωγή μου. Πάντως ποτέ δεν της το παίρνω.. Αυτό που κάνω είναι μόλις πιει τα πρωτα 50ml τη σηκώνω να ρευτει.. Αν γκρινιάζει και χτυπάει το κεφάλι της πάνω κάτω συνεχίζω, αν είναι ήρεμη  ρευτει και δεν κάνει τίποτα σταματάω. Έτσι καταλαβαίνω ότι έχει χορτάσει ωστε να μην την πιέσω να φάει άλλο. Πάντως και το στήθος μου έχει προσαρμοστεί μια χαρά και στα 5 γεύματα της ούτε πρηζεται υπερβολικά ούτε πετρωνει.. 

On 22/9/2021 at 10:58 ΠΜ, Emilly800 είπε:

Κορίτσια μου είπα να μπω να σας τα πω όσο πιο γρήγορα μπορώ..λίγο διάβασα για κλάματα μωρών κ κολικούς κ ξενύχτια κ έχω να πω μια από τα ίδια ..τα έχω παίξει θέλει όλη την ώρα αγκαλιά κ να με τρώει κ το βράδυ αν κ κοιμάται 4 ώρες τον πρώτο ύπνο μετά ξυπνάει στο δίωρο κ κάνει δύο ώρες να κοιμηθεί εεε κ μετά στις 6 πλέον που ξυπνάω κ εγώ κ αρχίζω εργολαβία με σπίτι κ ετοιμασίες για σχολείο κλπ......λοιπόν αν θυμάστε είχα στον β επιπέδου μια υδρονεφρωση στο ένα νεφρο του μωρού κάτι το οποίο έπρεπε να δούμε μετά την γέννα...αυτό τις περισσότερες φορές δεν κρύβει παθογένεια αλλά ως γκαντεμοσκυλο εγώ εννοείται έπεσα στο μικρό ποσοστό που έχουμε τελικά στένωση πυελιουρητικης συμβολης δηλαδή το σωληνάκι που μεταφέρει τα ούρα από νεφρό στην κύστη...με τα πολλά πέρασα μια λοχεία όπου πήγα το μωρο δύο φορές παιδοακτινολογο την μια υπέρηχο την άλλη κυστεουρηθρογραφια δύσκολη εξεταση,,,,στο καπάκι παιδονεφρολογο,,έκανα δύο μέρες νοσοκομείο με το μωρό να παίρνει ενδοφλέβια αντιβίωση για ψευδώς θετική καλλιέργεια ούρων ( χρειαζόμασταν μια καθαρή καλλιέργεια για την μεγάλη εξέταση) όποτε όταν βγήκε η καλλιέργεια στο νοσοκομείο καθαρή πήραμε εξητηριο,,,,έχω τον Οκτώβριο στο Ιπποκράτειο σπινθηρογράφημα νεφρών στο μωράκι κ ενδεχομένως θα κάνουμε επεμβασουλα μπορεί κ στα κοντά...αυτό που έχουμε έχει κληρονομικότητα κ το έχουν τα παιδιά από δύο πρώτα ξαδέρφια του άντρα μου...όποτε τα πόδια στην πλάτη κορίτσια κ τρεχω...από κιλά εννοείται μου έμεινε ένα από τα δώδεκα καταλαβαίνετε τον λόγο...δεν θα μιζεριαζω είναι κάτι που διορθωνετσι ,,,φυσικά έφαγα μεγάλες φρίκες όλες αυτές τις μέρες της λοχείας μου αλλά εύχομαι να το θυμάμαι κ αυτό ανώδυνα....

Κ εμένα τις μέρες που πίνει περισσότερο ξένο κάνει κίτρινα κ πυκτα κ όταν θηλάζει περισσότερο πολύ πολύ ύδαρα.

Δες μήπως είναι ερεθισμένο το ποπουδακι κ όταν βγαίνουν το πονάει..

Που είσαι συμμαθήτριά;;εγώ θα δεις έχω περιπέτειες ..να σου πω....40 μέρες ηπαρινες κ τέλος ΕΕ;;εγώ έχω κάνα δυο μέρες ακόμα...πως σου φαίνεται το τρύπημα στην ξεφουσκωτο κοιλιά;;;;εμένα με πονάει τριπλά στην χαλαρωμενη κ καταπονημένη κοιλιά τώρα από τι στην εγκυμοσύνη..υποφέρω.. δεν τρυπιεται το δέρμα...είναι ξηρό κ σκληρό...μετράω τις μέρες σαν φυλακισμένος...σου είπε η λευκού για έλεγχο στο τρίμηνο;;για να δούμε πως αρνητικοποιουνται οι τιμές;;;;

Κορίτσι μου εύχομαι να τελειώσει γρήγορα αυτή η περιπέτεια με όσο το δυνατόν λιγότερες διαδικασίες για το μπεμπακο σας!! 

19 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Πω πω και σε ειχα στο μυαλο μου σημερα και ηταν σου στείλω να σου πως αν είσαι καλά εσύ και το μωρακι σου... Αλλα μας πρόλαβες.. Δεν γνωρίζω αυτή την πάθηση.. Αλλα ελπίζω να είναι περαστική και όσο το δυνατόν πιο ανώδυνη... Και να τελειωσει σύντομα για να χαρείς το μωρακι σου με ηρεμία και γαλήνη.. Εμεις ήμασταν πολύ δύσκολα σήμερα με κολικους.. Νιωθω οτι ηταν η χειρότερη εβδομάδα αυτή από κολικους.. Μου ειπε ο παιδίατρος ότι κορυφώνονται γύρω στην 6η εβδομάδα και σιγά σιγά θα μειώνονται.. Οποτε ίσως για αυτό να ήταν τόσο χάλια το μωρο αυτές τις μέρες.. Για να κοιμηθει το μεσημέρι έστω και λίγο τον είχα στηθος να πιπιλα και μετα μπρούμυτα.. Μπρούμυτα κοιμηθηκε 2 ώρες... Και ηρεμησε το μωρο... Γιατι αν δεν κοιμάται ολη μερα είναι ιδιότροπος και για αυτό εκτός από τα ποναλακια.. 

Σοφακι μου 5η με 6η εβδομάδα από την πητ περνάνε και το πρώτο τους άλμα ανάπτυξης! Πολύ γκρίνια χωρίς λογο, πολύ πείνα.. Δεν ξέρουν τι θέλουν και τίποτα δεν μοιάζει να τα καλύπτει.. Μάλλον αυτό περνάει ο μικρούλης σου τώρα και μπορεί να κρατήσει μέχρι και μια εβδομάδα.. Υπομονή! Μετά από κάθε άλμα έχουν κατακτήσει και μια νέα δεξιότητα!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , CMES είπε:

@Φραουλίνο τι εννοεις να του το παιρνω; 90 ml φτιαχνω και το πινει ολο. Αν θελει κι αλλο πρεπει να του φτιαξω αλλο γαλα.

Η παιδίατρος εμένα μου είχε πει να της φτιάχνω πάντα παραπάνω ώστε  να μένει γάλα στο τέλος για να είμαι σίγουρη ότι έχει χορτάσει. Οπότε φτιάχνω πάντα 150ml και όσο πιει! 

Link to comment
Share on other sites

@Emilly800 μου ανέφερα στη φίλη μου τη περίπτωση του μπεμπακου σου κει με ρώτησε πράγματα που δεν ήξερα να της πω. θα στα αναφέρω κ αν θέλεις μου απαντάς.με ρώτησε για τις τιμές της υδρονεφρωσης και αν τον είχες μαζί σου και τον έπαιρναν για εξετάσεις ή τον είχαν σε μονάδα ; Αν και αν καταλαβα καλα όλα τα έκανες εκτός μαιευτηρίου. Θυμησε μου σε ποιο γέννησες ;; Εκείνης το μπεμπακι έχει και στα δυο νεφρά και στο δεξι πιο έντονο. Με ρώτησε αν σου είχαν πει για αμνιοπαρακέντηση. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Φωτεινη πίνει 180 τη φορά; Πολύ δεν είναι; Η παιδίατρος μου είχε πει να πίνει μέχρι 400 τη μέρα.

Πίνει περίπου ένα λίτρο...εμένα είναι 5.5 κιλά σχεδόν αλλά και 4.5 όταν ήταν τόσο έπινε...δεν θηλάζω εγώ..τα 400 μηπως είναι μικτά;... εγώ κατάλαβα ότι η @CMES θέλει να μειώσει τον θηλασμό γι αυτό το είπα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξεμπαρκη ερώτηση.. Το biogaia  πως το δίνετε?? Μέσα στο γάλα? Η κατευθείαν στο στομα του μωρου??  Εμένα πίνει παραπάνω γεύματα.. Γύρω στα 8 με 9 γεύματα την ημερα αλλά πιο λίγα ml.. 130 στο μπουκάλι.. Την ημέρα θέλει ανά 2 με 2μιση ώρες γαλα..την νυχτα κοιμαται ένα 4ωρο και μετά πάλι ανά 2μιση ωρες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια ξεμπαρκη ερώτηση.. Το biogaia  πως το δίνετε?? Μέσα στο γάλα? Η κατευθείαν στο στομα του μωρου??  Εμένα πίνει παραπάνω γεύματα.. Γύρω στα 8 με 9 γεύματα την ημερα αλλά πιο λίγα ml.. 130 στο μπουκάλι.. Την ημέρα θέλει ανά 2 με 2μιση ώρες γαλα..την νυχτα κοιμαται ένα 4ωρο και μετά πάλι ανά 2μιση ωρες

Εγώ λόγω θηλασμου το δίνω με κουταλάκι δικό της γιατί μου πέφτουν πολύ απότομα οι σταγόνες για να τις δώσω κατευθείαν στο στόμα. Εμένα μέσα στη μέρα θέλει ανα 2ωρο αλλά μπορεί και λιγότερο ειδικά το απόγευμα μετά τις 8-9 με πάει σερί μέχρι τις 11-12 που θα κοιμηθεί και 3 μέρες τώρα μου κοιμήθηκε 5-6 ωρες. Σαν ψέμα !!!! Βεβαια την ακούω που ζορίζεται ειναι μεταξύ Υπνου και ξύπνιου.. κάνει κάτι χτυπηματακια βγάζει γκρινιτσα και κοιμάται και μετά πάλι τα ίδια. Εκεί δεν την σηκώνω αμεσως.. περιμένω και μπορεί οντωσ  Να κοιμηθούμε και άλλο όμως κάνω καλα που σεν την σηκώνω ;;;
 

 Η κοιλιά πως τα πάει σου έχει ηρεμήσει ;;;; Εγώ να μη την ματιάσω έχει ηρεμήσει αρκετά !!!! Και στις 5 ώρες που ξυπνάμε είναι γιατί την βλέπω ζορίζεται που θέλει κακά . Εμάς έχει βρει το άλλο το ωραίο. Την πάμε να την αλλαξουμε κσι την βολεύει η μπρουμητα θέση στον νιπτήρα όπως την πλένουμε και αρχίζει και πυροβολαει εκεί. Της Λέει ο άντρας μου «τουρκικη» έχεις κάνει τον νιπτήρα χαχαχ αλλα ρε παιδιά γενικά πολύ σκατο όμως κάνει …. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...