Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Λοίμωξη μήτρας


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ElenaSyl είπε:

Οι υπόλοιποι θεωρούσαν ότι δεν υπάρχει φλεγμονή καν, και ότι είναι θέμα τύχης να πετύχουμε τις επόμενες φορές! 

Υπάρχει πρόβλημα με τον κατακερματισμο dna στο σύζυγο  και σε αυτό θεωρούν ότι οφείλετε και η βιοχημική κύηση. 

Τι να σου πω ; Είμαστε πολύ μπερδεμένοι.

Ο Σφακ μας είπε μόνο για φλεγμονή και έγχυσεις. Προσπαθούμε και εμείς να αποκλείουμε ένα ένα όλους τους παράγοντες. 

Προφανώς θα πάρουμε και άλλες απόψεις, και θα συμβουλεύουμε και λοιμωξιολογο πυελου. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρον σου. Εύχομαι τα καλύτερα 

Χαίρομαι πολύ που τα κατάφερες! Παρά τα όσα πέρασες. Δεν δημιούργησαν κάποιο πρόβλημα στο ph οι έγχυσεις τόσα χρόνια; 

Όχι κατι που εχω ανακαλύψει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happykar είπε:

Όταν λες οτι υπαρχει κατακερματισμος; Σε τι ποσοστο δλδ;

Κατακερματισμος 30 % & παράλληλα προστάτιδα. 

Έχει πάρει πολλά σχήματα αντιβίωσεων για την προστάτιδα και πολλά συμπληρωματα για τον κατακερματισμο. Χωρίς καμία ιδιαίτερη βελτίωση. 

 

Είχες παρόμοια εμπειρία; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElenaSyl είπε:

Κατακερματισμος 30 % & παράλληλα προστάτιδα. 

Έχει πάρει πολλά σχήματα αντιβίωσεων για την προστάτιδα και πολλά συμπληρωματα για τον κατακερματισμο. Χωρίς καμία ιδιαίτερη βελτίωση. 

 

Είχες παρόμοια εμπειρία; 

Την προστατίτιδα τη διέγνωσε ο Ασβ; Του έκανε καλλιέργεια ούρων με λήψη προστατικού υγρού; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ElenaSyl είπε:

Κατακερματισμος 30 % & παράλληλα προστάτιδα. 

Έχει πάρει πολλά σχήματα αντιβίωσεων για την προστάτιδα και πολλά συμπληρωματα για τον κατακερματισμο. Χωρίς καμία ιδιαίτερη βελτίωση. 

 

Είχες παρόμοια εμπειρία; 

τον κατακερματισμο δείτε τον κι αν δε δείτε βελτίωση αλλάξτε βιταμινες

Παίρνει έτσι? 

Ο δικός μου το 2017 που τότε δυστυχώς ήμουν σε δημόσιο νοσοκομείο κ έχανα χρόνο με σπερματεγχυσεις, πήρε διαφορετικό σχήμα και είδαμε διαφορα. Ωστόσο όπως είπα, εγώ τότε έχανα χρόνο σε σπερματεγχυσεις....


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Troia είπε:

Την προστατίτιδα τη διέγνωσε ο Ασβ; Του έκανε καλλιέργεια ούρων με λήψη προστατικού υγρού; 

 

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

τον κατακερματισμο δείτε τον κι αν δε δείτε βελτίωση αλλάξτε βιταμινες

Παίρνει έτσι? 

Ο δικός μου το 2017 που τότε δυστυχώς ήμουν σε δημόσιο νοσοκομείο κ έχανα χρόνο με σπερματεγχυσεις, πήρε διαφορετικό σχήμα και είδαμε διαφορα. Ωστόσο όπως είπα, εγώ τότε έχανα χρόνο σε σπερματεγχυσεις....

Καλημέρα κορίτσι. 

Έχει αλλάξει πολλά σχήματα, πολλά χρόνια. 

Σταθερός ο κατακερματισμος στο 30 %. Εσάς ποιό σχήμα βοήθησε; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ElenaSyl είπε:

Όχι. 

Ο Ασβ. δεν πρότεινε κάτι τέτοιο. Έχει κάνει καλλιέργεια σπέρματος και ούρων. Νομίζω δεν είναι το ίδιο, έτσι; 

Δεν υπάρχει μικρόβιο. 

Τότε ποιος σας μίλησε για προστατίτιδα; Και αν δεν υπάρχει μικρόβιο, από πού προκύπτει η προστατίτιδα; Ρωτάω γιατί και στον άντρα μου είχε γίνει λάθος διάγνωση για χρόνια προστατίτιδα και έβαλε τα πράγματα στη θέση τους ο Ασβ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Τότε ποιος σας μίλησε για προστατίτιδα; Και αν δεν υπάρχει μικρόβιο, από πού προκύπτει η προστατίτιδα; Ρωτάω γιατί και στον άντρα μου είχε γίνει λάθος διάγνωση για χρόνια προστατίτιδα και έβαλε τα πράγματα στη θέση τους ο Ασβ...

Η προστατίτιδα μπορεί να μην είναι μόνο βακτηριακής αιτιολογίας. Μπορεί να είναι απόρροια νευρικής βλάβης που έχει προκληθεί στο κατώτερο ουροποιητικό λόγω ιστορικού χειρουργικής επέμβασης ή τραύματος στην περιοχή.

Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν ανευρίσκεται το αίτιο πρόκλησης.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElenaSyl είπε:

Η προστατίτιδα μπορεί να μην είναι μόνο βακτηριακής αιτιολογίας. Μπορεί να είναι απόρροια νευρικής βλάβης που έχει προκληθεί στο κατώτερο ουροποιητικό λόγω ιστορικού χειρουργικής επέμβασης ή τραύματος στην περιοχή.

Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν ανευρίσκεται το αίτιο πρόκλησης.

 

OK. Είχε συμπτώματα; Πυρετό, πόνο στην ούρηση, κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, ElenaSyl είπε:

 

Καλημέρα κορίτσι. 

Έχει αλλάξει πολλά σχήματα, πολλά χρόνια. 

Σταθερός ο κατακερματισμος στο 30 %. Εσάς ποιό σχήμα βοήθησε; 

Επειδή ο άντρας μου είχε αλλα θέματα, καλύτερα μιλήστε με ουρολόγο. Τότε εμείς είχαμε συμβουλευτει τον Ασβεστη αλλά λόγω του οτι ο άντρας μου ψαχνοταν πολύ με διατροφή, είχε πάρει κ μόνος του βιταμίνες οπότε θεωρώ ότι αυτές έκαναν δουλειά. 

Αν θελήσω δεύτερο παιδάκι είναι σίγουρο ότι θα πάμε πάλι Ασβ η Λέκ.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Troia είπε:

OK. Είχε συμπτώματα; Πυρετό, πόνο στην ούρηση, κτλ.

 

πρίν από 14 λεπτά , Thia1985 είπε:

Επειδή ο άντρας μου είχε αλλα θέματα, καλύτερα μιλήστε με ουρολόγο. Τότε εμείς είχαμε συμβουλευτει τον Ασβεστη αλλά λόγω του οτι ο άντρας μου ψαχνοταν πολύ με διατροφή, είχε πάρει κ μόνος του βιταμίνες οπότε θεωρώ ότι αυτές έκαναν δουλειά. 

Αν θελήσω δεύτερο παιδάκι είναι σίγουρο ότι θα πάμε πάλι Ασβ η Λέκ.

Και εμείς έχουμε πάει και στον Ασβεστη. Ακολουθήσε και αυτού την αγωγή. Εχουμε ψαχτεί πολύ και με διατροφή. 

Αλλά σταθερά στο 30%βρίσκεται ο κατακερματισμος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElenaSyl είπε:

 

Και εμείς έχουμε πάει και στον Ασβεστη. Ακολουθήσε και αυτού την αγωγή. Εχουμε ψαχτεί πολύ και με διατροφή. 

Αλλά σταθερά στο 30%βρίσκεται ο κατακερματισμος. 

Δεν είναι και τραγικό το νούμερο, αλλά ούτε και μικρό...Ο δικός μου είχε 27% όταν έκανε την εξέταση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Δεν είναι και τραγικό το νούμερο, αλλά ούτε και μικρό...Ο δικός μου είχε 27% όταν έκανε την εξέταση.

Και μετά έπεσε; 

Θύμησε μου είχατε και κάποιο άλλο πρόβλημα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...