Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Λοίμωξη μήτρας


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Roda είπε:

Αν έχω καταλάβει καλά, ενώ με τις εξετάσεις εντοπίζουν την ύπαρξη του μικροβίου, δεν μπορούν να προσδιορίσουν ποιο μικρόβιο είναι! Γι αυτο αλλάζουν τα σχήματα της αντιβίωσης. Κ εγώ ειχα κανει σε δυο φάσεις τη θεραπεία γιατι ενω ήταν σε ύφεση το μικρόβιο- μετά ξαναφούντωσε. Δε θα φυγει ποτέ δυστυχώς εκει θα ειναι, το θεμα ειναι να καταφερεις μια ύφεση για να γινει εμφύτευση…

Εσυ το κατάφερες? Έμεινες? 

πρίν από 10 λεπτά , VivianT είπε:

Εσυ το κατάφερες? Έμεινες? 

Επίσης επαφές είχες? Γιατί στο τέλος με τόσο  καιρό αντιβίωση τόσες  αποτυχίες 6 εγώ και την ένταση που δημιουργείται λόγω της κατάστασης θα χαθούμε ως ζευγάρι... Φαντάζομαι ότι και σε αλλούς θα συμβαίνει να έχουν ένταση. Τι να πω και εγώ.. Κάπου πρέπει να πω τον πόνο μου... 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/1/2021 at 9:33 ΜΜ, happykar είπε:

Καλησπερα και απο μενα. Πριν τις εκχυσεις θα προτεινα κατι ποιο ανωδυνο και λιγοτερο επικινδυνο, μονο που ο Σφακ δεν το δεχεται, το κανει μονο ο Παντος: Το ngs ή αλλιως endemetriome. Βρισκει αν εχεις μικροβια και το ποσοστο τους και αν εχεις γαλακτοβακιλλους στη μητρα (πρεπει να ειναι >90%). Τα ευρηματα αυτα θα σου δωσεουν μια ιδεα αν υπαρχει πραγματι φλεγμονη και μπορει να τα αξιολογησει ενας λοιμωξιολογος. Προσωπικα, το τονιζω, προσωπικα, θεωρω οτι οι πλυσεις κατεστρεψαν τη χλωριδα μου καοως οταν εκανα το πρωτο ngs oι γαλακτοβακιλλοι, που οπως σου ειπα πρεπει να κυριαρχουν σε μια υγιη μητρα ηταν 0%. Φυσικα, αφου δεν υπηρχε αμυνα, ημουν φουλ στα μικροβια.

Καλησπερα σχεδον 2 χρονια μετα!!! Ελπιζω να εχεις καταφερει να κανεις μωρο!!

Επειδη εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ κ σχεδον κανενας γιατρος δεν μου εχει δωσει προβιοτικα κολπικα να τοποθετω γαι τους γαλακτοβακιλλους, εχεις εσυ καποιο να μου προτεινεις;;;

Καλες Γιορτες ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Καλησπερα σχεδον 2 χρονια μετα!!! Ελπιζω να εχεις καταφερει να κανεις μωρο!!

Επειδη εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ κ σχεδον κανενας γιατρος δεν μου εχει δωσει προβιοτικα κολπικα να τοποθετω γαι τους γαλακτοβακιλλους, εχεις εσυ καποιο να μου προτεινεις;;;

Καλες Γιορτες ευχομαι!

Kαλησπερα κι απο εμενα. Εγω πριν 2,5 μηνες μαζι με την ωοληψια μου πηραν και δειγμα απ τη μητρα και βρεθηκε μικροβιο. Οποτε δεν μου εκαναν τη μεταφορα. Πηρα αντιβιωση για 2 βδομαδες και προβιοτικα καθημερινα απο το στομα, μου ειπε για τουλαχιστον 3 μηνες. Ειμαι λιγο επιφυλακτικη σε αυτο γιατι δεν το εχω ξαναακουσει πουθενα. Ψαχνω-ψαχνω, ουτε μια περιπτωση δε βρισκω... Θα πρεπει να ξανακανω επαναληπτικη εξεταση-στη μητρα για να δουμε αν εχει φυγει το μικροβιο και αν ειναι οι γαλακτοβακιλλοι παραπανω (ηταν 20% πρεπει να ειναι 90%). Ωστοσο αυτη η εξεταση κανει ενα μηνα να βγει και ακομα τους κυνηγαω να μου την κανουν. Εχω απογοητευτει πολυ απ ολη αυτη την ιστορια. Νιωθω οτι κανεις δεν ασχολειται και οτι ο χρονος περναει. Ειμαι συνεχως στην τσιτα, ειδικα γνωριζοντας οτι εχω 4 εμβρυα στην καταψυξη που περιμενουν να εμφυτευθουν. Κλαψ... Εσενα τι σου εχουν δωσει οι γιατροι?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vivoni είπε:

Kαλησπερα κι απο εμενα. Εγω πριν 2,5 μηνες μαζι με την ωοληψια μου πηραν και δειγμα απ τη μητρα και βρεθηκε μικροβιο. Οποτε δεν μου εκαναν τη μεταφορα. Πηρα αντιβιωση για 2 βδομαδες και προβιοτικα καθημερινα απο το στομα, μου ειπε για τουλαχιστον 3 μηνες. Ειμαι λιγο επιφυλακτικη σε αυτο γιατι δεν το εχω ξαναακουσει πουθενα. Ψαχνω-ψαχνω, ουτε μια περιπτωση δε βρισκω... Θα πρεπει να ξανακανω επαναληπτικη εξεταση-στη μητρα για να δουμε αν εχει φυγει το μικροβιο και αν ειναι οι γαλακτοβακιλλοι παραπανω (ηταν 20% πρεπει να ειναι 90%). Ωστοσο αυτη η εξεταση κανει ενα μηνα να βγει και ακομα τους κυνηγαω να μου την κανουν. Εχω απογοητευτει πολυ απ ολη αυτη την ιστορια. Νιωθω οτι κανεις δεν ασχολειται και οτι ο χρονος περναει. Ειμαι συνεχως στην τσιτα, ειδικα γνωριζοντας οτι εχω 4 εμβρυα στην καταψυξη που περιμενουν να εμφυτευθουν. Κλαψ... Εσενα τι σου εχουν δωσει οι γιατροι?

Τελικά για πόσο καιρό πήρες τους γαλακτοβάκιλλους; Εμένα 0% στη νέα εξέταση…δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω! Θα ξεκινήσω από μόνη μου ίσως προβιοτικά κολπικά, όπως με συμβούλευσαν κοπέλες εδώ μέσα, αλλά και από το στόμα. Νιώθω εκτεθειμένη με μηδενικά φιλικά βακτήρια…

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Τελικά για πόσο καιρό πήρες τους γαλακτοβάκιλλους; Εμένα 0% στη νέα εξέταση…δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω! Θα ξεκινήσω από μόνη μου ίσως προβιοτικά κολπικά, όπως με συμβούλευσαν κοπέλες εδώ μέσα, αλλά και από το στόμα. Νιώθω εκτεθειμένη με μηδενικά φιλικά βακτήρια…

Παιρνω περιπου 3 μηνες περιπου προβιοτικα τα lactobiome που ειναι κατι μπουκαλακια με ενα υγρο. Κολπικα δε μου χει δωσει αλλα εγω πηρα πριν λιγο καιρο απο μονη μου ενα της frezyderm. Kαλο κανει κακο δεν κανει... Η εξεταση που κανεις γινεται με ληψη υλικου απ τη μητρα ε; Ποσο καιρο κανει να βγει ξερεις; Εμενα ακομα να μου κλεισει ραντεβου για την επαναλληπτικη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Vivoni είπε:

Παιρνω περιπου 3 μηνες περιπου προβιοτικα τα lactobiome που ειναι κατι μπουκαλακια με ενα υγρο. Κολπικα δε μου χει δωσει αλλα εγω πηρα πριν λιγο καιρο απο μονη μου ενα της frezyderm. Kαλο κανει κακο δεν κανει... Η εξεταση που κανεις γινεται με ληψη υλικου απ τη μητρα ε; Ποσο καιρο κανει να βγει ξερεις; Εμενα ακομα να μου κλεισει ραντεβου για την επαναλληπτικη. 

3 εβδομάδες…δείγμα από το ενδομήτριο, ναι. Εγώ πήρα όσο διήρκησε η θεραπεία. Εκεί ίσως ήταν το λάθος μου. Δεν ξέρω…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Visit a vis είπε:

3 εβδομάδες…δείγμα από το ενδομήτριο, ναι. Εγώ πήρα όσο διήρκησε η θεραπεία. Εκεί ίσως ήταν το λάθος μου. Δεν ξέρω…

Δε σου ειπε ο γιατρος οτι θα παιρνεις για μηνες; Προετοιμασια για εμφυτευση κανεις ε; Εχεις ξανακανει εξωσωματικη;

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2022 at 3:07 ΜΜ, Tsini είπε:

Καλησπερα σχεδον 2 χρονια μετα!!! Ελπιζω να εχεις καταφερει να κανεις μωρο!!

Επειδη εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ κ σχεδον κανενας γιατρος δεν μου εχει δωσει προβιοτικα κολπικα να τοποθετω γαι τους γαλακτοβακιλλους, εχεις εσυ καποιο να μου προτεινεις;;;

Καλες Γιορτες ευχομαι!

Kαλησπερα και Χρονια Πολλα! Πως εισαι;Θυμαμαι που ειχες λοιμωξη στη μητρα ή λαθος κανω;Γενικα δεν ειχες παρει προβιοτικα;Εμενα με βοήθησαν πολυ. Τοτε κυκλοφορουσαν τα ενδοκολπικα  ecovag της frezy που ητανε πολυ καλα. Τωρα ακουω παιρνουν καποια lactotune(δεν τα εχω χρησιμοποιησει ποτε). Επισης καλα που εχουν στελεχη που πηγαινουν στον κολπο ειναι τα obtibac intima flora(αλλα ειναι λιγα, αρα βγαινουν λιγο ακριβα). Μετα εγω επαιρνα και απο το i herb. Γενικα οι γαλακτοβακιλλοι δεν αναπληρωνονται γρηγορα. Πχ καποια που εχει μηδεν ,οπως εγω, δε διορθωθει σε 1-2 μηνες ο,τι και να κανει. Καλη συνεχεια

πρίν από 3 λεπτά , anoulious είπε:

Kαλησπερα και Χρονια Πολλα! Πως εισαι;Θυμαμαι που ειχες λοιμωξη στη μητρα ή λαθος κανω;Γενικα δεν ειχες παρει προβιοτικα;Εμενα με βοήθησαν πολυ. Τοτε κυκλοφορουσαν τα ενδοκολπικα  ecovag της frezy που ητανε πολυ καλα. Τωρα ακουω παιρνουν καποια lactotune(δεν τα εχω χρησιμοποιησει ποτε). Επισης καλα που εχουν στελεχη που πηγαινουν στον κολπο ειναι τα obtibac intima flora(αλλα ειναι λιγα, αρα βγαινουν λιγο ακριβα). Μετα εγω επαιρνα και απο το i herb. Γενικα οι γαλακτοβακιλλοι δεν αναπληρωνονται γρηγορα. Πχ καποια που εχει μηδεν ,οπως εγω, δε διορθωθει σε 1-2 μηνες ο,τι και να κανει. Καλη συνεχεια

Δεν εχω βρει ακομη πως μπορω να κανω διορθωση. Το σωστο ειναι optibac

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Vivoni είπε:

Δε σου ειπε ο γιατρος οτι θα παιρνεις για μηνες; Προετοιμασια για εμφυτευση κανεις ε; Εχεις ξανακανει εξωσωματικη;

Οχιιι…κανείς δεν μου το είπε! Και τώρα…θα ξεκινήσω από μόνη μου από το στόμα και θα ψάξω για υπόθετα. 

Έχω κάνει 6!! Δεν έχω έμβρυα…μόνο ένα. Επομένως, ας ελπίσουμε τη νέα Χρονά να είμαστε πιο τυχεροί να μαζέψουμε έμβρυα και να αντιμετωπίσουμε την χλωρίδα της μήτρας…

Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2022 at 6:43 ΜΜ, Visit a vis είπε:

Οχιιι…κανείς δεν μου το είπε! Και τώρα…θα ξεκινήσω από μόνη μου από το στόμα και θα ψάξω για υπόθετα. 

Έχω κάνει 6!! Δεν έχω έμβρυα…μόνο ένα. Επομένως, ας ελπίσουμε τη νέα Χρονά να είμαστε πιο τυχεροί να μαζέψουμε έμβρυα και να αντιμετωπίσουμε την χλωρίδα της μήτρας…

Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι!

Εχω αρχισει να εκνευριζομαι με τους γιατρους πια. Ο καθ ενας λεει αλλα... Τεσπα.

Ο, τι καλυτερο και σε σενα και σε ολες που προσπαθουμε. Με τον ενα ή τον αλλο τροπο θα ερθει, που θα παει...😉

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/12/2022 at 3:07 ΜΜ, Tsini είπε:

Καλησπερα σχεδον 2 χρονια μετα!!! Ελπιζω να εχεις καταφερει να κανεις μωρο!!

Επειδη εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ κ σχεδον κανενας γιατρος δεν μου εχει δωσει προβιοτικα κολπικα να τοποθετω γαι τους γαλακτοβακιλλους, εχεις εσυ καποιο να μου προτεινεις;;;

Καλες Γιορτες ευχομαι!

Συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση! Τωρα ειδα το μηνυμα σου! Η Annoulius ειναι ειδικη και τα ανεφερε τα προβιοτικα, θα σου πω κι εγω τι ακριβως εκανα. Σημειωτεον δεν ειμαι γιατρος οποτε ο,τι λεω δε συνεπαγεται οτι ειναι και σωστο. 

Καταρχας, πολυ καλη υγειινη στην περιοχη. Πλενομουν με lactacyd με προβιοτικα, πολυ καλο στεγνωμα της περιοχης (η υγρασια βοηθα στην αναπτυξη τνω μικροβιων) και φυσικα μονοβαμβακερα εσωρουχα, οχι κολαν, καλσον, οτιδηποτε θερμαινει πολυ την περιοχη. Καλοκαιρι δεν ειναι αλλα εγω το καλοκαιρι μετα απο καθε βουτια στη θαλασσα αλλαζα μαγιο  να ειμαι παντα στεγνη.

Επισης πηρα λακτοφερινη https://www.evitamins.com/gr/lactoferrin-jarrow-6014 απο το Iherb, ενα την ημερα, αυτα τα προβιοτικα απο το στομα https://gr.iherb.com/pr/jarrow-formulas-jarro-dophilus-vaginal-probiotic-women-10-billion-60-enteroguard-veggie-caps/73672 επισης ενα την ημερα και της optibac που ειπε και η Annoulius. Κολπικα εβαζα της frezyderm τα ecovag ταοποια δε βγαινουν τωρα, οποτε μαλλον θα καλυπτουν αυτα που εγραψαν τα κοριτσια!

Τελος, προσοχη στη διατροφη! Πολυ γιαουρτι με πετσα (αυτη εχει τα προβιοτικα), κεφιρ και γενικα αν κανεις ενα google θα βρεις τροφες πλουσιες σε προβιοτικα. Ο,τι αλλο θες ρωτα με!

Ναι, τα καταφερα και εχω μια μπεμπα σχεδον τεσσαρων μηνων :) Σας ευχομαι κοριτσια καθε επτιτυχια. Αφου τα καταφερα εγω μπορει η καθεμια να τα καταφερει!

Καλες υπολοιπες γιορτες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2022 at 11:01 ΠΜ, Vivoni είπε:

Kαλησπερα κι απο εμενα. Εγω πριν 2,5 μηνες μαζι με την ωοληψια μου πηραν και δειγμα απ τη μητρα και βρεθηκε μικροβιο. Οποτε δεν μου εκαναν τη μεταφορα. Πηρα αντιβιωση για 2 βδομαδες και προβιοτικα καθημερινα απο το στομα, μου ειπε για τουλαχιστον 3 μηνες. Ειμαι λιγο επιφυλακτικη σε αυτο γιατι δεν το εχω ξαναακουσει πουθενα. Ψαχνω-ψαχνω, ουτε μια περιπτωση δε βρισκω... Θα πρεπει να ξανακανω επαναληπτικη εξεταση-στη μητρα για να δουμε αν εχει φυγει το μικροβιο και αν ειναι οι γαλακτοβακιλλοι παραπανω (ηταν 20% πρεπει να ειναι 90%). Ωστοσο αυτη η εξεταση κανει ενα μηνα να βγει και ακομα τους κυνηγαω να μου την κανουν. Εχω απογοητευτει πολυ απ ολη αυτη την ιστορια. Νιωθω οτι κανεις δεν ασχολειται και οτι ο χρονος περναει. Ειμαι συνεχως στην τσιτα, ειδικα γνωριζοντας οτι εχω 4 εμβρυα στην καταψυξη που περιμενουν να εμφυτευθουν. Κλαψ... Εσενα τι σου εχουν δωσει οι γιατροι?

Καλημερα! Απο προβιοικα lactolevure τιποτς αλλο... 

Καλημερα κοριτσια! Ηθελα να θιξω το εξης θεμα: φαρμακα εμβρυομεταφορας. Κοινως οιστρογονα προγεστερονη (cyclacur utrogestan) 

Ποσο πολυ τα φοβαστε; Εχω ακουσει πως οι συγκεκριμενες ορμονες θρεφουν τον καρκινο.

Κοπελες που τα παιρνατε σε μεγαλες δοσεις προκειμενου να χτισετε ενδομητριο, ποσες φορες κανατε εμβρυομεταφορα χωρις φοβο κ παθος;;

Ειμαι σε σκεψη εντονη, θα ειναι η 6η ετ κ εχω ηδη παρει πολλα για τις προηγουμενες. 

Ποια η αποψη σας;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια σας!! Με τον άντρα μου κάναμε την πρώτη μας έμβρυομεταφορά δυο κατεψυγμένων εμβρύων 5 ημερών άριστης κατάστασης όπως μας ειπαν και η μήτρα είχε το κατάλληλο πάχος.. Και εγώ έχω ρυθμισμένο το θυροειδή μου.. Σύμφωνα με τα παραπάνω διαλέξαμε την πιο κατάλληλη στιγμή για την έμβρυομεταφορά... Όμως δεν έγινε η εμφύτευση των 2 εμβρύων μας και η έμβρυομεταφορά δεν πέτυχε. 

Στη συνέχεια μας είπαν η γιατροί και εκανα εξέταση για το μικροβιωμα του ενδομητρίου(μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο στη μήτρα και δεν επέτρεψε την εμφυτευση εμβρύων), βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι μια χαρά!! 

Η απορία μας είναι πως αφου η εξέταση βγήκε καλή, τα κατεψυγμένα έμβρυα μας μας είπαν πως είναι άριστα, και η μήτρα είναι καλή και παχιά οπως έπρεπε, τότε που οφείλεται η μη επιτυχία της έμβρυομεταφοράς και ποιες άλλες εξετάσεις πρέπει να κάνουμε ώστε να βρούμε την αιτία συμφωνα με τις προσωπικές σας εμπειρίες;;;

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας και σας ευχόμαστε τα καλύτερα!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 4/9/2023 at 1:10 ΜΜ, maro3 είπε:

Γεια σας!! Με τον άντρα μου κάναμε την πρώτη μας έμβρυομεταφορά δυο κατεψυγμένων εμβρύων 5 ημερών άριστης κατάστασης όπως μας ειπαν και η μήτρα είχε το κατάλληλο πάχος.. Και εγώ έχω ρυθμισμένο το θυροειδή μου.. Σύμφωνα με τα παραπάνω διαλέξαμε την πιο κατάλληλη στιγμή για την έμβρυομεταφορά... Όμως δεν έγινε η εμφύτευση των 2 εμβρύων μας και η έμβρυομεταφορά δεν πέτυχε. 

Στη συνέχεια μας είπαν η γιατροί και εκανα εξέταση για το μικροβιωμα του ενδομητρίου(μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο στη μήτρα και δεν επέτρεψε την εμφυτευση εμβρύων), βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι μια χαρά!! 

Η απορία μας είναι πως αφου η εξέταση βγήκε καλή, τα κατεψυγμένα έμβρυα μας μας είπαν πως είναι άριστα, και η μήτρα είναι καλή και παχιά οπως έπρεπε, τότε που οφείλεται η μη επιτυχία της έμβρυομεταφοράς και ποιες άλλες εξετάσεις πρέπει να κάνουμε ώστε να βρούμε την αιτία συμφωνα με τις προσωπικές σας εμπειρίες;;;

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας και σας ευχόμαστε τα καλύτερα!! 

Το ότι τα εμβρυα είναι μορφολογικα άριστα δε σημαίνει ότι είναι και υγιή, αυτό μπορεί να φανεί μόνο σε προεμφυτευτικο.  Όσο πιο μεγάλη η ηλικία της γυναίκας τόσο μικρότερο είναι το ποσοστό των αναμενόμενων υγιων εμβρύων. Οπότε αν είσαι κάτω από 35 στατιστικά 1 στα 2 εμβρυα είναι γερά, σε επόμενη προσπάθεια αν η αποτυχία ηταν μόνο θέμα εμβρύων θα τα καταφέρετε. Μετά τα 35 οι πιθανότητες μειώνονται και μετά τα 40 μπορεί να χρειαστείς 5+ εμβρυα για να είναι το ένα γερό. 

Άλλες εξετάσεις που μπορείς να κάνεις είναι για θρομβοφιλια (εκτός και αν έπαιρνες προληπτικά θεραπεια), ανοσολογικους παραγοντες, ΝΚ κύτταρα (ορισμένοι γιατροί δίνουν προληπτικά λίγη κορτιζόνη από πριν την εμβρυομεταφορα), αιματολογικο έλεγχο για βιταμίνες κλπ, καρυοτυπο ζευγους και ότι αλλο σου προτείνει ο γιατρος. Υποθέτω υστεροσκοπηση θα έχεις κάνεις.

Καλή επιτυχία στην επομενη προσπάθεια σας.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...