Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Λοίμωξη μήτρας


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Ποσο καιρο αφου εκανες NGS ειχες τα αποτελέσματα; Γιατι κ εγω με τον Πάντο ειμαι και θα κανω τον αλλον μηνα 

Σε ποσο καιρο βγηκαν τα αποτελέσματα αφου ειχες κανει NGS?γιατι κ εγω θα κανω τον αλλον μηνα.Μετα απο ποσο καιρο εκανες εμβρυομεταφορα;πέτυχε η δικη σου; Εμενα η πρώτη ηταν βιοχημική για αυτο το ψάξαμε τωρα με τον Παντο 

Βγαίνουν μετά από 15 μέρες αλλά μπορεί και να φτάσει μέχρι και μήνα η καθυστέρηση. Όποτε όσο γρηγορότερα κανεις την εξέταση τόσο καλύτερα! Δυστυχώς και εγώ είχα βιοχημική αλλά σίγουρα δεν ήταν εξαιτίας αυτού γιατί έκανα έναν μήνα μετά και είδα πως δεν υπήρχε πρόβλημα. Θα πάνε όλα καλά, μην ανησυχείς καθόλου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, happykar είπε:

Βγαίνουν μετά από 15 μέρες αλλά μπορεί και να φτάσει μέχρι και μήνα η καθυστέρηση. Όποτε όσο γρηγορότερα κανεις την εξέταση τόσο καλύτερα! Δυστυχώς και εγώ είχα βιοχημική αλλά σίγουρα δεν ήταν εξαιτίας αυτού γιατί έκανα έναν μήνα μετά και είδα πως δεν υπήρχε πρόβλημα. Θα πάνε όλα καλά, μην ανησυχείς καθόλου!!!

Κ μετα εκανες εμβρυομεταφορα κανονικα στον ιδιο κύκλο; Βρηκες απο τι ηταν η βιοχημική; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Κ μετα εκανες εμβρυομεταφορα κανονικα στον ιδιο κύκλο; Βρηκες απο τι ηταν η βιοχημική; 

Όχι αν και την έχω κάνει από τον Γενάρη όπως σου είπα δεν έχω κάνει ακόμα ετ. Λογικά δε θα πέτυχε η προηγούμενη λόγω ποιότητας εμβρύων. Αλλά εσυ είσαι μικρούλα δεν υπάρχει αυτή η πιθανότητα. Βλαστοκυστες είχες βάλει ή τριών ημερών;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happykar είπε:

Όχι αν και την έχω κάνει από τον Γενάρη όπως σου είπα δεν έχω κάνει ακόμα ετ. Λογικά δε θα πέτυχε η προηγούμενη λόγω ποιότητας εμβρύων. Αλλά εσυ είσαι μικρούλα δεν υπάρχει αυτή η πιθανότητα. Βλαστοκυστες είχες βάλει ή τριών ημερών;

Ναι βλαστοκυστες 2 ειχα βαλει ΑΒ,τωρα ειμαι σε διαδικασια διεργεσης.. αλλα φοβαμαι παλι μην ειναι  βιοχημική .Αν και δεν θα κανουμε εμβρυομεταφορα αυτο τον κύκλο ισως τον αλλο ή τον πιο αλλο

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2021 at 10:57 ΜΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Ναι βλαστοκυστες 2 ειχα βαλει ΑΒ,τωρα ειμαι σε διαδικασια διεργεσης.. αλλα φοβαμαι παλι μην ειναι  βιοχημική .Αν και δεν θα κανουμε εμβρυομεταφορα αυτο τον κύκλο ισως τον αλλο ή τον πιο αλλο

Πως πάει η διέγερση σου Μπισκοτάκι; Ελπίζω όλα καλά! Μη σκέφτεσαι βιοχημικές και ιστορίες! Δε σημαίνει πως η ιστορία θα είναι πάντα η ίδια! Εγώ βλαστοκυστες είχα βάλει αλλά δεν τα κατάφεραν δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happykar είπε:

Πως πάει η διέγερση σου Μπισκοτάκι; Ελπίζω όλα καλά! Μη σκέφτεσαι βιοχημικές και ιστορίες! Δε σημαίνει πως η ιστορία θα είναι πάντα η ίδια! Εγώ βλαστοκυστες είχα βάλει αλλά δεν τα κατάφεραν δυστυχώς!

Εκανα τον 2ο υπέρηχο σημερα..εχω 8 αυγά μεγάλα ,την προηγούμενη φορα με gonal  ειχα 12 που ειχαν καταλήξει σε 2 βλαστοκυστες..Φοβαμαι μην δεν εχω κανενα.Επισης πριν ενα μηνα εκανα υστεροσκοπηση κ υπαρχει περίπτωση τωρα α εχω ενα μικρο πολύποδα :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Εκανα τον 2ο υπέρηχο σημερα..εχω 8 αυγά μεγάλα ,την προηγούμενη φορα με gonal  ειχα 12 που ειχαν καταλήξει σε 2 βλαστοκυστες..Φοβαμαι μην δεν εχω κανενα.Επισης πριν ενα μηνα εκανα υστεροσκοπηση κ υπαρχει περίπτωση τωρα α εχω ενα μικρο πολύποδα :(

Τελεια είναι τα 8 μεγάλα! Μπορεί να είναι και λιγότερα αλλά να είναι καλύτερα ποιοτικά επομένως να έχεις τις ίδιες ή περισσότερες βλαστοκυστες. Τροποποιημένο κανεις ή κανονική; Αφού έκανες υστεροσκοπηση, δεν υπήρχε εκεί ο πολύποδας; Τον είδατε τώρα στον υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, happykar είπε:

Τελεια είναι τα 8 μεγάλα! Μπορεί να είναι και λιγότερα αλλά να είναι καλύτερα ποιοτικά επομένως να έχεις τις ίδιες ή περισσότερες βλαστοκυστες. Τροποποιημένο κανεις ή κανονική; Αφού έκανες υστεροσκοπηση, δεν υπήρχε εκεί ο πολύποδας; Τον είδατε τώρα στον υπέρηχο;

Οχι μου ειπαν τοτε οτι ημουν καθαρή μεσα...ισως να δημιουργήθηκε απο αυτον τον κύκλο περιόδου γιατι ειναι παρα πολυ μικρός.Τι εννοεις τροποποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2021 at 3:07 ΜΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Οχι μου ειπαν τοτε οτι ημουν καθαρή μεσα...ισως να δημιουργήθηκε απο αυτον τον κύκλο περιόδου γιατι ειναι παρα πολυ μικρός.Τι εννοεις τροποποιημένο;

Δλδ είδε ο γιατρος πολύποδα; Καλό είναι να αφαιρεί πριν από την ετ. Τροποποιημένος είναι όταν ουσιαστικά παίρνεις λίγες μονάδες. Πχ 150 μονάδες ή παίρνεις μόνο χάπια τύπου σερπαφαρ ή φεμαρα ή παίρνεις χάπια και λίγες μονάδες. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, happykar είπε:

Δλδ είδε ο γιατρος πολύποδα; Καλό είναι να αφαιρεί πριν από την ετ. Τροποποιημένος είναι όταν ουσιαστικά παίρνεις λίγες μονάδες. Πχ 150 μονάδες ή παίρνεις μόνο χάπια τύπου σερπαφαρ ή φεμαρα ή παίρνεις χάπια και λίγες μονάδες. 

Οχι εγω επαιρνα κανονικά 300 μονάδες meriofert .Εμβρυομεταφορα θα κανω οταν ειναι οκ το ενδομήτριο απο τις εγχυσεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 22/4/2021 at 1:52 ΜΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Οχι εγω επαιρνα κανονικά 300 μονάδες meriofert .Εμβρυομεταφορα θα κανω οταν ειναι οκ το ενδομήτριο απο τις εγχυσεις..

Λογικά θα κανεις επανεξέταση να δει ο γιατρος ότι όλα είναι εντάξει και θα προχωρήσεις σε ετ. Πολύ καλά κανεις και προχωράς σε ωοληψια να έχεις την καβάντζα σου! Ελπίζω όλα να έχουν πάει καλά στο μεταξύ! Όσο καιρό κανεις τις εκχυαεις οπωσδήποτε θα παίρνεις ecovag κολπικά, θα τρως γιαούρτια με πέτσα και κεφιρ και αν πάρεις και προβιοτικά και από το στόμα ακόμα καλύτερα. Δε θελουμε να καταστραφούν οι γαλακτοβακιλλοι όποτε προσέχουμε για να έχουμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
On 21/1/2021 at 2:11 ΜΜ, Roda είπε:

Καλησπέρα. Υπάρχει έντονη διχογνωμία γύρω απο την αποτελεσματικότητα της αντιμετώπισης της φλεγμονής κ νομίζω οτι ειναι κ προσωπικό θεμα της καθεμιάς το κατα πόσο θελει να δοκιμάζει κάτι που της προτεινεται-αν της εμπνέει εμπιστοσύνη ο γιατρός κλπ. Εμενα δε σου κρύβω με κούρασαν οι πολλές εγχύσεις αλλά απο τοτε που έκανα τη θεραπεία άρχισα να βλεπω κ εμφυτεύσεις (με όχι καλή εξέλιξη όμως στην πορεία). Ο πόνος δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο εκτός κ αν πονάς γενικά εύκολα. Αν θέλεις να συνεχίσεις ψάχνοντας άλλον παράγοντα ή αν θες να δοκιμάσεις τη θεραπεια της φλεγμονής ειναι προσωπική αποφαση...ό,τι θες στη διαθεσή σου να ρωτήσεις

 

πρίν από 2 λεπτά , VivianT είπε:

 

Καλησπέρα εγώ έκανα την θεραπεία 20 εγχυσεις και αντιβίωση 1μηνα από στόμα και μετά θεραπεία άλλο ένα μήνα αλλά δεν έφυγε το μικρόβιο και μου είπαν ότι πρέπει να ξανακάνω άλλο σχήμα αντιβίωσης. Έχεις άποψη. Δεν καταλαβαίνω γιατί μετά από τόση θεραπεία δεν έφυγε. Και το βασικό θα φύγει ποτέ για να μπορέσω να προχωρήσω στο επόμενο βήμα. Η τζάμπα τις κάνω τις θεραπείες? 

Μπορεί οι εγχυσεις να μου προκάλεσουν κάτι κακό αντί για καλό? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , VivianT είπε:

 

Καλησπέρα εγώ έκανα την θεραπεία 20 εγχυσεις και αντιβίωση 1μηνα από στόμα και μετά θεραπεία άλλο ένα μήνα αλλά δεν έφυγε το μικρόβιο και μου είπαν ότι πρέπει να ξανακάνω άλλο σχήμα αντιβίωσης. Έχεις άποψη. Δεν καταλαβαίνω γιατί μετά από τόση θεραπεία δεν έφυγε. Και το βασικό θα φύγει ποτέ για να μπορέσω να προχωρήσω στο επόμενο βήμα. Η τζάμπα τις κάνω τις θεραπείες? 

Μπορεί οι εγχυσεις να μου προκάλεσουν κάτι κακό αντί για καλό? 

Γιατί ίσως δεν είχες κάτι εξαρχής...Νίκα έκανες ή την είδε ο γιατρός σου με το μάτι τη φλεγμονή;

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2022 at 11:17 PM, VivianT said:

 

Καλησπέρα εγώ έκανα την θεραπεία 20 εγχυσεις και αντιβίωση 1μηνα από στόμα και μετά θεραπεία άλλο ένα μήνα αλλά δεν έφυγε το μικρόβιο και μου είπαν ότι πρέπει να ξανακάνω άλλο σχήμα αντιβίωσης. Έχεις άποψη. Δεν καταλαβαίνω γιατί μετά από τόση θεραπεία δεν έφυγε. Και το βασικό θα φύγει ποτέ για να μπορέσω να προχωρήσω στο επόμενο βήμα. Η τζάμπα τις κάνω τις θεραπείες? 

Μπορεί οι εγχυσεις να μου προκάλεσουν κάτι κακό αντί για καλό? 

Αν έχω καταλάβει καλά, ενώ με τις εξετάσεις εντοπίζουν την ύπαρξη του μικροβίου, δεν μπορούν να προσδιορίσουν ποιο μικρόβιο είναι! Γι αυτο αλλάζουν τα σχήματα της αντιβίωσης. Κ εγώ ειχα κανει σε δυο φάσεις τη θεραπεία γιατι ενω ήταν σε ύφεση το μικρόβιο- μετά ξαναφούντωσε. Δε θα φυγει ποτέ δυστυχώς εκει θα ειναι, το θεμα ειναι να καταφερεις μια ύφεση για να γινει εμφύτευση…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...