Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Just now, Maria2891 είπε:

Καλησπερααα!!! Είμαι η Μαρία και πριν μια εβδομάδα έμαθα οτι ειμαι έγκυος! Ειναι 2η εγκυμοσύνη για μένα αλλά το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονωωω τρελά να περάσει ο καιρος να το κρατήσω στην αγκαλίτσα μου!! Με το καλό  σε όλες τις μανούλες! Εγώ έχω 17/10 ημερομηνία!!! 

Καλή τελειομηνη κύηση εύχομαι κ σε σένα Μαρία!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Εγώ έκλεισα την 5η κ βαδίζω στην 6η ! Με το καλό 22 Φεβρουαρίου θα παμε για τον πρώτο υπέρηχο!! Αγωνιούμε!! Πόσο χρονών είναι το πρώτο σου παιδάκι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Deppybach είπε:

Χαρα στο κουραγιο σου!!... Δεν έχω τέτοιο ιστορικό κ ελπίζω να μην αποκτήσω!... Ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά σε όλες μας!... Η αλήθεια είναι πως με όσα διαβάζω κ γω φοβάμαι λίγο! Γενικά φοβάμαι κ πιστεύω οι πρώτες 20 βδομάδες είναι οι πιο επικίνδυνες!!

Πιστεύω πως μέχρι να γίνει η Β-επίπεδου θέλει προσοχή δηλαδή αφού περάσει και η 13η εβδομάδα μετά μειώνεται κατά πολύ η περίπτωση να γίνει κάτι!!!! 

Υπομονή και προσευχή αυτά με έσωσαν είπα για κάποιο λόγο γίνονται όλα.... Η ζωή συνεχίζεται!!! Βέβαια μου πήρε καιρό να συνέλθω αλλά τώρα θέλω να σκέφτομαι μόνο θετικά!!! 

Και εσύ μόνο θετικά να σκέφτεσαι θα είμαστε εδώ να στηρίζει η μία την άλλη!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Penny28 είπε:

Πιστεύω πως μέχρι να γίνει η Β-επίπεδου θέλει προσοχή δηλαδή αφού περάσει και η 13η εβδομάδα μετά μειώνεται κατά πολύ η περίπτωση να γίνει κάτι!!!! 

Υπομονή και προσευχή αυτά με έσωσαν είπα για κάποιο λόγο γίνονται όλα.... Η ζωή συνεχίζεται!!! Βέβαια μου πήρε καιρό να συνέλθω αλλά τώρα θέλω να σκέφτομαι μόνο θετικά!!! 

Και εσύ μόνο θετικά να σκέφτεσαι θα είμαστε εδώ να στηρίζει η μία την άλλη!!! 

Ακριβώς @Penny28 !!! Να στηρίζουμε η μια την άλλη!!! Πόσο αγωνιώ πάντως!... Είναι η πρώτη μου φορά κ φοβάμαι να το πιστέψω εντελώς! Πώς να σου πω!!! ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ακριβώς @Penny28 !!! Να στηρίζουμε η μια την άλλη!!! Πόσο αγωνιώ πάντως!... Είναι η πρώτη μου φορά κ φοβάμαι να το πιστέψω εντελώς! Πώς να σου πω!!! ....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ εστι νιώθω που είναι η 3η φορά!!!Εγώ πιστεύω θα ηρεμήσω λίγο μετά τον 3ο μήνα λίγο όμως!!! Μέχρι να τα κρατήσουμε στα χέρια μας θα έχουμε σίγουρα άγχος αλλά πιστεύω όσο περνάνε οι μήνες θα μας περνάει κάθε φορά και λίγο!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Καλή τελειομηνη κύηση εύχομαι κ σε σένα Μαρία!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Εγώ έκλεισα την 5η κ βαδίζω στην 6η ! Με το καλό 22 Φεβρουαρίου θα παμε για τον πρώτο υπέρηχο!! Αγωνιούμε!! Πόσο χρονών είναι το πρώτο σου παιδάκι;

Ευχαριστω πολυ!! Μολις 4 εβδομαδων.. ακόμα πολυ νωρις.. Είχα ενδομητριο θάνατο στο πρώτο μου και χάθηκε στον 8ο περυσι τον Γεναρη. Αλλά δόξα το Θεό μου ξαναδοθηκε η ευκαιρία και με την βοήθεια του γιατρού μου πιστεύω θα πανε ολα καλά! (Άλλαξα γιατρο φυσικα) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Maria2891 είπε:

Ευχαριστω πολυ!! Μολις 4 εβδομαδων.. ακόμα πολυ νωρις.. Είχα ενδομητριο θάνατο στο πρώτο μου και χάθηκε στον 8ο περυσι τον Γεναρη. Αλλά δόξα το Θεό μου ξαναδοθηκε η ευκαιρία και με την βοήθεια του γιατρού μου πιστεύω θα πανε ολα καλά! (Άλλαξα γιατρο φυσικα) 

Τι πέρασες κ συ στην 8η εβδομάδα;;;.... Χριστέ Μου! Αυτά ακούω κ φοβάμαι να χαρώ κ γω.... Άντε ελπίζω όλα καλά να πάνε τώρα σε όλες μας...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Κορίτσια τι φάρμακα παίρνετε; 

Τίποτε το ιδιαίτερο.. 

Μου είπε να συνεχίσω βιταμίνες C & D που έπαιρνα έτσι κι αλλιώς και πρόσθεσε φιλισιν και ουτροτζεστάν το βράδυ κι αν έχω λέει τσιμπηματάκια να βάζω ακόμη ένα κολπικά πριν κοιμηθώ.

 

Είναι πολύ νωρίς ακόμα!! 

Τι εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, agg83 είπε:

Τίποτε το ιδιαίτερο.. 

Μου είπε να συνεχίσω βιταμίνες C & D που έπαιρνα έτσι κι αλλιώς και πρόσθεσε φιλισιν και ουτροτζεστάν το βράδυ κι αν έχω λέει τσιμπηματάκια να βάζω ακόμη ένα κολπικά πριν κοιμηθώ.

 

Είναι πολύ νωρίς ακόμα!! 

Τι εβδομάδα είσαι;

Είμαι 5η +3 μέρες. 

Παίρνω

1 φιλισιν κάθε πρωϊ

4 ουτροτζεσταν κολπικά

2 λευκά σικλακουρ (πρωί βράδυ)

2 προλουτεξ ενέσεις προγενέστερης (πρωί βράδυ)

1 ιβορ ένεση (αντιπηκτική) κάθε μεσημέρι

22 Φεβρουαρίου πάω για πρώτο υπέρηχο!.... Από βιταμίνες δεν παίρνω τπτ ακόμα...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Είμαι 5η +3 μέρες. 

Παίρνω

1 φιλισιν κάθε πρωϊ

4 ουτροτζεσταν κολπικά

2 λευκά σικλακουρ (πρωί βράδυ)

2 προλουτεξ ενέσεις προγενέστερης (πρωί βράδυ)

1 ιβορ ένεση (αντιπηκτική) κάθε μεσημέρι

22 Φεβρουαρίου πάω για πρώτο υπέρηχο!.... Από βιταμίνες δεν παίρνω τπτ ακόμα...

 

Αααα παίρνεις και εσύ αρκετά!!!! 

Και έλεγα πως εγώ παίρνω πολλά!!!! 

1 φιλισιν το πρωί 

3 ουτροζεσταν 

1 inoxep αντιπηκτικη ενεση 

1 χάπι D3 βιταμίνη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Deppybach είπε:

Είμαι 5η +3 μέρες. 

Παίρνω

1 φιλισιν κάθε πρωϊ

4 ουτροτζεσταν κολπικά

2 λευκά σικλακουρ (πρωί βράδυ)

2 προλουτεξ ενέσεις προγενέστερης (πρωί βράδυ)

1 ιβορ ένεση (αντιπηκτική) κάθε μεσημέρι

22 Φεβρουαρίου πάω για πρώτο υπέρηχο!.... Από βιταμίνες δεν παίρνω τπτ ακόμα...

 

Λογικά είσαι από εξωσωματική ε; κι εγώ όταν είχα κάνει αυτά έκανα.. 

Νομίζω είμαι 4+3 και παω για υπέρηχο στις 24/2. 

 

Έχετε συμπτώματα; εγώ τρομερή υπνηλία δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου. Κοιμάμαι από τις 10 το βράδυ και 5 το πρωι γαρίδα το μάτι. Δε θα αντέξω για πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Αααα παίρνεις και εσύ αρκετά!!!! 

Και έλεγα πως εγώ παίρνω πολλά!!!! 

1 φιλισιν το πρωί 

3 ουτροζεσταν 

1 inoxep αντιπηκτικη ενεση 

1 χάπι D3 βιταμίνη 

Χαχαχχα!!! Εγώ νόμιζα λίγα παίρνω για αυτό είπα να ρωτήσω κ εσάς!!! Λέτε να ξεκινήσω κ γω Βιταμίνες ή να περιμένω τον πρώτο υπέρηχο κ έπειτα να ρωτήσω τον γιατρό μου; 

Just now, agg83 είπε:

Λογικά είσαι από εξωσωματική ε; κι εγώ όταν είχα κάνει αυτά έκανα.. 

Νομίζω είμαι 4+3 και παω για υπέρηχο στις 24/2. 

 

Έχετε συμπτώματα; εγώ τρομερή υπνηλία δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου. Κοιμάμαι από τις 10 το βράδυ και 5 το πρωι γαρίδα το μάτι. Δε θα αντέξω για πολύ.. 

Ναι από εξωσωματική είμαι! 5η +3 μέρες είμαι! 22/2 ο πρώτος υπέρηχος! Υπνηλία γτ; Μήπως από τα ουτροτζεσταν; Δεν τα παίρνεις κολπικά; Τώρα τι φάρμακα παίρνεις; Συμπτώματα είχα γενικά κάτι πονάκια σαν περιόδου, που μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό. Έπειτα με το που έκλεισα 5η βδομάδα είχα έντονη ναυτία μια μέρα χωρίς όμως να κάνω εμετό. Κ σήμερα λίγες ζαλάδες. Αλλά όχι έντονα!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Deppybach είπε:

Τι πέρασες κ συ στην 8η εβδομάδα;;;.... Χριστέ Μου! Αυτά ακούω κ φοβάμαι να χαρώ κ γω.... Άντε ελπίζω όλα καλά να πάνε τώρα σε όλες μας...

8ο μηνα!!! Λιγες μερες πριν μπω στο μηνα μου συγκεκριμενα!! Αν ηταν τοσο νωρις θα ηταν ισως και λιγοτερο επώδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2891 είπε:

8ο μηνα!!! Λιγες μερες πριν μπω στο μηνα μου συγκεκριμενα!! Αν ηταν τοσο νωρις θα ηταν ισως και λιγοτερο επώδυνο.

Αλήθεια; Καλά είναι δυνατόν; Ποοοοοοο..... Άστα αυτά τώρα!... Μην τα θυμάσαι... Όλα καλά θα πάνε τώρα!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...