Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Deppybach είπε:

Χαχαχχα!!! Εγώ νόμιζα λίγα παίρνω για αυτό είπα να ρωτήσω κ εσάς!!! Λέτε να ξεκινήσω κ γω Βιταμίνες ή να περιμένω τον πρώτο υπέρηχο κ έπειτα να ρωτήσω τον γιατρό μου; 

Ναι από εξωσωματική είμαι! 5η +3 μέρες είμαι! 22/2 ο πρώτος υπέρηχος! Υπνηλία γτ; Μήπως από τα ουτροτζεσταν; Δεν τα παίρνεις κολπικά; Τώρα τι φάρμακα παίρνεις; Συμπτώματα είχα γενικά κάτι πονάκια σαν περιόδου, που μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό. Έπειτα με το που έκλεισα 5η βδομάδα είχα έντονη ναυτία μια μέρα χωρίς όμως να κάνω εμετό. Κ σήμερα λίγες ζαλάδες. Αλλά όχι έντονα!! 

Καλύτερα να σου πει ο γιατρός σου για βιταμίνες εγώ έπινα και πριν την σύλληψη τις pregnantcare που ειχε μέσα όλες τις βιταμίνες και όταν τελείωσαν μου έδωσε αυτές...Στον πρώτο υπέρυχο μου τα έδωσε οπότε κάτι θα σου δώσει λογικά και εσένα.... 

Just now, Maria2891 είπε:

8ο μηνα!!! Λιγες μερες πριν μπω στο μηνα μου συγκεκριμενα!! Αν ηταν τοσο νωρις θα ηταν ισως και λιγοτερο επώδυνο.

Θα πρέπει να πέρασες πολύ δύσκολα!!!

Σου εύχομαι ότι καλύτερο από εδώ και πέρα μια υπέροχη κύηση!!!!Και ένα Υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια! Εγω σημερα μπηκα στη 5η βδομαδα και νομιζω αρχισαν τα οργανα... Εχω κατι σαν ταση λιποθυμιας, κατι σαν αναγουλα αλλα οχι ακριβως, και μια περιεργη υπερδιεγερση-υπερενταση λες και εχω πιει 3 καφεδες! Και να φανταστειτε οτι εχω κοψει τον καφε εδω και τουλαχιστον 10 χρονια γιατι με πειραζει! Δεν ξερω αν ολα ειμαι φυσιολογικα, αλλα αυτο που με προβληματιζει επισης ειναι για οσες δουλευουμε, στη δουλεια πως θα τη παλεψουμε;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KATERINOYLA είπε:

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα και με το καλο να ερθει και ο πρωτοσ υπερηχοσ...Πωσ ειστε πωσ πατε απο συμπτωματα ?

2 ώρες πρίν, KATERINOYLA είπε:

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα και με το καλο να ερθει και ο πρωτοσ υπερηχοσ...Πωσ ειστε πωσ πατε απο συμπτωματα ?

Καλησπέρα!!! Σε λίγες μέρες(3), κλεινω την 6η βδομάδα!! Ηρέμησαν τα συμπτώματα!!! Είχα όμως έντονη ναυτία από το πρωί μέχρι το βράδυ κ χθες κάτι ζαλάδες. Σε μια βδομάδα ακριβώς πάνε για 1ο υπέρηχο!!.... 

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εγω σημερα μπηκα στη 5η βδομαδα και νομιζω αρχισαν τα οργανα... Εχω κατι σαν ταση λιποθυμιας, κατι σαν αναγουλα αλλα οχι ακριβως, και μια περιεργη υπερδιεγερση-υπερενταση λες και εχω πιει 3 καφεδες! Και να φανταστειτε οτι εχω κοψει τον καφε εδω και τουλαχιστον 10 χρονια γιατι με πειραζει! Δεν ξερω αν ολα ειμαι φυσιολογικα, αλλα αυτο που με προβληματιζει επισης ειναι για οσες δουλευουμε, στη δουλεια πως θα τη παλεψουμε;;; 

Καλησπέρα!!! Τα συμπτώματα αυτά εμένα δεν κράτησαν πολύ!!! Οπότε ελπίζω κ για σένα το ίδιο!!! Μια μέρα ολόκληρη είχα ναυτία!! Κ χθες είχα ζαλάδες. Σε 3 μέρες κλεινω την 6η βδομάδα!!! Με το καλό όλες μας να πάμε κ να ακούσουμε καρδούλες!!!

πρίν από 28 λεπτά , agg83 είπε:

Εγώ βασικά έχω κάποιους πονους σαν περιοδου. Για κάποια λεπτά είναι εντονοι κι ανησυχώ. Έχετε πονακια;;;

Επίσης πολυ υπνηλία. 

Μερικές φορές στις πρώτες εβδομάδες είχα κ γω σαν πόνους περιόδου κ τσιμπήματα άλλα μου είπαν πως είναι μέσα στα πλαίσια του φυσιολογικού. Τώρα πια δεν έχω πόνους, που κ που όμως ένα τσιμπηματακι θα το νιώσω!!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!! Πότε πας για 1ο υπέρηχο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Deppybach είπε:

Καλησπέρα!!! Τα συμπτώματα αυτά εμένα δεν κράτησαν πολύ!!! Οπότε ελπίζω κ για σένα το ίδιο!!! Μια μέρα ολόκληρη είχα ναυτία!! Κ χθες είχα ζαλάδες. Σε 3 μέρες κλεινω την 6η βδομάδα!!! Με το καλό όλες μας να πάμε κ να ακούσουμε καρδούλες!!!

Μερικές φορές στις πρώτες εβδομάδες είχα κ γω σαν πόνους περιόδου κ τσιμπήματα άλλα μου είπαν πως είναι μέσα στα πλαίσια του φυσιολογικού. Τώρα πια δεν έχω πόνους, που κ που όμως ένα τσιμπηματακι θα το νιώσω!!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!! Πότε πας για 1ο υπέρηχο;

Θα παω στις 24/2. Ήταν κανονικοί πονοι; εμένα με πιανουν 2-3 φορές τη μέρα για περιπου 5' και φέυγουν. Όμως η γιατρός δεν με καθησυχασε κ πολύ. Μου είπε ότι προβλέπονται όμως μου είπε ότι 5 λεπτά δεν είναι και λίγο κ να το παρακολουθουμε. Δεν ξέρω έχω αγχωθεί αρκετά. Αν έχει άλλη αντίστοιχα θέματα θα ήθελα να ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , agg83 είπε:

Θα παω στις 24/2. Ήταν κανονικοί πονοι; εμένα με πιανουν 2-3 φορές τη μέρα για περιπου 5' και φέυγουν. Όμως η γιατρός δεν με καθησυχασε κ πολύ. Μου είπε ότι προβλέπονται όμως μου είπε ότι 5 λεπτά δεν είναι και λίγο κ να το παρακολουθουμε. Δεν ξέρω έχω αγχωθεί αρκετά. Αν έχει άλλη αντίστοιχα θέματα θα ήθελα να ξέρω. 

Όχι δεν ήταν έντονοι πόνοι. Ήταν ήπιοι κ συνεχόμενοι.. πως να σου το εξηγήσω... Ήταν πόνοι 4ης μέρας περιόδου. Ήπιοι αλλά ήταν εκεί για να σου θυμίζουν πως κάτι γίνεται! Αλλά έφυγαν όλα αυτά τώρα πια!!! Όλα καλά!!! Μην αγχώνεσαι!!!! Δεν έχεις ακούσει που λένε : "πονουσα , ενώ περίμενα περίοδο, έκανα τεστ κ τελικα ήμουν έγκυος!!" Όλα αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης!!! Δεν κρατάνε!!! Θα ηρεμήσεις τώρα θα δεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Όχι δεν ήταν έντονοι πόνοι. Ήταν ήπιοι κ συνεχόμενοι.. πως να σου το εξηγήσω... Ήταν πόνοι 4ης μέρας περιόδου. Ήπιοι αλλά ήταν εκεί για να σου θυμίζουν πως κάτι γίνεται! Αλλά έφυγαν όλα αυτά τώρα πια!!! Όλα καλά!!! Μην αγχώνεσαι!!!! Δεν έχεις ακούσει που λένε : "πονουσα , ενώ περίμενα περίοδο, έκανα τεστ κ τελικα ήμουν έγκυος!!" Όλα αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης!!! Δεν κρατάνε!!! Θα ηρεμήσεις τώρα θα δεις.

Δεν ξέρω μακάρι.. Μου είπε και πήρα μαγνήσιο κι από κείνη την ώρα δεν έχω ξαναπονέσει.. Εν τω μεταξύ το στήθος μου παραμένει πρησμένο αλλά δεν με πονάει όπως τις άλλες μέρες. Τι να πω, ας ελπίσουμε στο καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, agg83 είπε:

Δεν ξέρω μακάρι.. Μου είπε και πήρα μαγνήσιο κι από κείνη την ώρα δεν έχω ξαναπονέσει.. Εν τω μεταξύ το στήθος μου παραμένει πρησμένο αλλά δεν με πονάει όπως τις άλλες μέρες. Τι να πω, ας ελπίσουμε στο καλύτερο!

Το στήθος κ μένα είναι πρησμένο! Καλά έκανες κ μίλησες με τον γιατρό σου... Η αγωνία που μας περιβάλλει δεν τελειώνει εύκολα αλλά σιγουρα, δεν θα φεύγει μέχρι να βάλουμε στην αγκαλιά μας το νινακι! Μετά ξεκινάει άλλη αγωνία πιο γλυκιά θα έλεγα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Πως είστε????Εγω ζαλάδες αρκετές και αναγούλες!!!!!Δεν θέλω κανένα φαγητό δεν μου αρέσει τίποτα και μου προκαλούν αναγουλα!!!! 

Καλησπέρα!!!! Καλά είμαι ακόμα!!! Αυτά τα συμπτώματα έρχονται κ φεύγουν ευτυχώς!!! Ζαλάδες έχω όταν μένει το στομάχι μου αρκετή ώρα χωρίς φαγητό. Μου είχαν πει να τρώω συχνά κ μικρά γεύματα. Με βοηθάει που τρώω έστω ένα κράκερ, μετά ένα φρούτο, μετά κριτσινι, μετά φαγητό. Κάντο μπορεί να σε βοηθήσει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Σήμερα έμαθα ότι επιτέλους ειμαι έγκυος!!! Το πρώτο μας μετά από 3,5 χρόνια και τελικά ήρθε με φυσιολογική σύλληψη!!! Η χοριακη μου 1879.00 με 4 μέρες καθυστέρηση( σήμερα ήταν η 5η αλλά όχι κλεισμένη) . Μου είπε ότι είναι πολύ καλή.  Αγχώθηκα όμως λίγο γτ μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρη γτ είχε δει σε κάτι εξετάσεις μου κάτι και είναι καλύτερα να τα παίρνω να είμαστε σίγουροι , δεν κατάλαβα δηλαδή από το τηλέφωνο τι ακριβώς μου είπε ότι είχε δει .. Παίρνει κάποια κοπέλα?? Δεν ρώτησα αν πρέπει να έχω φάει για να το πάρω.. έφαγα ένα τοστ κατά της 8 και κάτι και δεν έχω φάει κάτι άλλο, δεν πεινάω.. Και δεν ξέρω.. να το πιω τώρα ή από αύριο??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Σήμερα έμαθα ότι επιτέλους ειμαι έγκυος!!! Το πρώτο μας μετά από 3,5 χρόνια και τελικά ήρθε με φυσιολογική σύλληψη!!! Η χοριακη μου 1879.00 με 4 μέρες καθυστέρηση( σήμερα ήταν η 5η αλλά όχι κλεισμένη) . Μου είπε ότι είναι πολύ καλή.  Αγχώθηκα όμως λίγο γτ μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρη γτ είχε δει σε κάτι εξετάσεις μου κάτι και είναι καλύτερα να τα παίρνω να είμαστε σίγουροι , δεν κατάλαβα δηλαδή από το τηλέφωνο τι ακριβώς μου είπε ότι είχε δει .. Παίρνει κάποια κοπέλα?? Δεν ρώτησα αν πρέπει να έχω φάει για να το πάρω.. έφαγα ένα τοστ κατά της 8 και κάτι και δεν έχω φάει κάτι άλλο, δεν πεινάω.. Και δεν ξέρω.. να το πιω τώρα ή από αύριο??

Καλησπέρα κ καλή κ τελειομηνη κύηση εύχομαι!!! Όλα να πάνε καλά!!! Κάποτε έπαιρνα σαλοσπιρ αλλά όχι όταν ήμουν έγκυος.. τα έπαιρνα 1 κάθε μεσημέρι μετά το φαγητό!! Απλά ψάξε λίγο κ δες για το σαλοσπιρ.... Εγώ που κοίταξα λίγο βρήκα πως δεν ενδείκνυται για εγκύους...

https://www.healthyliving.gr/2016/03/03/salospir-odhgies-dosologia-parenergeies/

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Σήμερα έμαθα ότι επιτέλους ειμαι έγκυος!!! Το πρώτο μας μετά από 3,5 χρόνια και τελικά ήρθε με φυσιολογική σύλληψη!!! Η χοριακη μου 1879.00 με 4 μέρες καθυστέρηση( σήμερα ήταν η 5η αλλά όχι κλεισμένη) . Μου είπε ότι είναι πολύ καλή.  Αγχώθηκα όμως λίγο γτ μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρη γτ είχε δει σε κάτι εξετάσεις μου κάτι και είναι καλύτερα να τα παίρνω να είμαστε σίγουροι , δεν κατάλαβα δηλαδή από το τηλέφωνο τι ακριβώς μου είπε ότι είχε δει .. Παίρνει κάποια κοπέλα?? Δεν ρώτησα αν πρέπει να έχω φάει για να το πάρω.. έφαγα ένα τοστ κατά της 8 και κάτι και δεν έχω φάει κάτι άλλο, δεν πεινάω.. Και δεν ξέρω.. να το πιω τώρα ή από αύριο??

Κορίτσι μου να ακούσεις τον γιατρό και φυσικά να το πάρεις όπως σου είπε, συνήθως μετά από γεύμα για να μην σε ενοχλεί.

Εννοείται ενδείκνυται για εγκυμοσύνη και μόνο καλό μπορεί να κάνει, αιματωνει καλύτερα την μήτρα, αποτρέπει θρομβους και για να ειδε κάτι στις εξετάσεις σου, σίγουρα μόνο καλό θα σου κάνει 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΛΟΣΠΙΡ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΑΛΛΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΑΙΜΑΤΩΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ..ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 

0ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ? ΕΓΩ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ..ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΝΙΩΘΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΥΠΝΗΛΙΑ ...ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...