Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, KATERINOYLA είπε:

κοριτσια καλησπερα και εμενα τα νεα μου δεν ειναι καλα ...η τελευταια χοριακη που εκανα δεν βγηκε καλη και δεν ειχε διπλασιαστει καν 1149 και μετα απο 4 μερεσ 1580 ..πηγα στον γιατρο και εψαχνε να βρει κατι να δει ..με το ζορι φαινεται ενασ σακοσ αλλα επειδη ειναι πολυ παχυ το ενδωμητριο λογω ουτροτζεσταν δεν φαινοταν καθαρα 

τωρα μου ειπε να ξανακανω χοριακη την Δευτερα και εαν δειχενι να πεφτει μαλλον θα ηταν βιοχημικη κυηση παλι μεσα σε 5 μηνεσ ....

η ασ ελπισουμε να ειναι πολυ καθυστερημενη συλληψη ....θα δειξει μεχρι Δευτερα υπομονη ...

ελπιζω να ειστε καλα ολεσ 

Αχ ελπίζω να είναι καθυστερημένη σύλληψη.... Όλα καλά να πάνε..... Είμαστε εδώ ο,τι θελήσεις να πεις....

On 18/2/2021 at 4:26 ΜΜ, Tina90 είπε:

Ναι οι ειδικοί ξέρουν καλύτερα!! Εξαρτάται βέβαια.. σύμφωνο μαζί σου γιατί και εμένα ένας γιατρός μου είχε κάνει λάθος διάγνωση και ευτυχώς άκουσα το ένστικτο μου, και δεν ακολούθησα τη θεραπεία του !! Α είσαι στην 6η και έχεις κιόλας ζαλάδες και ναυτιες?? Αχ εύχομαι να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ!! Πότε σου είπε να πας για υπέρηχο??? Εγώ σήμερα έκανα τη 2η χοριακη , η πρώτη έγινε την Τρίτη 16/2 = 1879.00 μονάδες και σήμερα 18/2 = 3998.00 μονάδες.  Τον πήρα τηλ να του πω τα αποτελέσματα και μου είπε να πάω σήμερα αλλά δουλεύω οπότε μου είπε αύριο το πρωί. Δεν ξέρω πόσο είμαι βέβαια..

Πώς δεν ξέρουμε!!! Με αυτήν την αγωνία ζούμε κ μεις καθημερινά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Καλημέρα!! Για να είσαι εντελώς σίγουρη θα πρέπει να κάνεις β-χοριακη!! απο τόσο νωρίς ίσως να μην μπορεί να σου δείξει έγκαιρο αποτέλεσμα ένα τέστ. Κάνε β-χοριακη σήμερα! Πες τον γιατρό σου να σου την γράψει! Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω!!

Καλημέρα έκανα τεστ σήμερα το πρωί πάλι σαν να βλέπω μια σκιά πάλι...τι να πω ενώ το κοιτάω εντός 10 λεπτών βάση οδηγίες του κατασκευαστή.αρχιζω και πιστεύω ότι είναι γραμμή εξάτμισης (evaporation line)... δεν θα κάτσω να βγάλω τα μάτια μου άλλο έχω ένα clear blue digital θα το κάνω μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο ότι κ να είναι θα δείξει μέχρι τότε...:(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, KATERINOYLA είπε:

κοριτσια καλησπερα και εμενα τα νεα μου δεν ειναι καλα ...η τελευταια χοριακη που εκανα δεν βγηκε καλη και δεν ειχε διπλασιαστει καν 1149 και μετα απο 4 μερεσ 1580 ..πηγα στον γιατρο και εψαχνε να βρει κατι να δει ..με το ζορι φαινεται ενασ σακοσ αλλα επειδη ειναι πολυ παχυ το ενδωμητριο λογω ουτροτζεσταν δεν φαινοταν καθαρα 

τωρα μου ειπε να ξανακανω χοριακη την Δευτερα και εαν δειχενι να πεφτει μαλλον θα ηταν βιοχημικη κυηση παλι μεσα σε 5 μηνεσ ....

η ασ ελπισουμε να ειναι πολυ καθυστερημενη συλληψη ....θα δειξει μεχρι Δευτερα υπομονη ...

ελπιζω να ειστε καλα ολεσ 

Καλημέρα κορίτσι μου,  εύχομαι να είναι καθυστερημένη σύλληψη και μόνο !! Εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν μέσα από την καρδιά μου!!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2021 at 4:03 ΜΜ, KATERINOYLA είπε:

κοριτσια καλησπερα και εμενα τα νεα μου δεν ειναι καλα ...η τελευταια χοριακη που εκανα δεν βγηκε καλη και δεν ειχε διπλασιαστει καν 1149 και μετα απο 4 μερεσ 1580 ..πηγα στον γιατρο και εψαχνε να βρει κατι να δει ..με το ζορι φαινεται ενασ σακοσ αλλα επειδη ειναι πολυ παχυ το ενδωμητριο λογω ουτροτζεσταν δεν φαινοταν καθαρα 

τωρα μου ειπε να ξανακανω χοριακη την Δευτερα και εαν δειχενι να πεφτει μαλλον θα ηταν βιοχημικη κυηση παλι μεσα σε 5 μηνεσ ....

η ασ ελπισουμε να ειναι πολυ καθυστερημενη συλληψη ....θα δειξει μεχρι Δευτερα υπομονη ...

ελπιζω να ειστε καλα ολεσ 

Καλησπερα σας! Ο γιατρος σας δηλαδή είπε οτι δεν αυξάνεται όπως θα πρεπε η χοριακη; εγω ειμαι 5 εβδομαδες, σακος δεν υπαρχει, η χοριακη μου ηταν 499 18 του μηνα και περιμενουμε την χθεσινη αλλα δεν τον ανησυχει γιατι λεει οτι ειναι πολυ νωρις ακομα. Οποτε και εμεις ειμαστε στο περιμενε... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mamacita0502 said:

Καλησπερα σας! Ο γιατρος σας δηλαδή είπε οτι δεν αυξάνεται όπως θα πρεπε η χοριακη; εγω ειμαι 5 εβδομαδες, σακος δεν υπαρχει, η χοριακη μου ηταν 499 18 του μηνα και περιμενουμε την χθεσινη αλλα δεν τον ανησυχει γιατι λεει οτι ειναι πολυ νωρις ακομα. Οποτε και εμεις ειμαστε στο περιμενε... 

Ο σακος εμφανιζετα με χοριακη απο 1000-1500 και πανω, καλα σου λεει, ειναι νωρις ακομη! Εισαι σιγουρη οτι εισαι 5 εβδομαδων; μηπως εχει γινει πιο μετα η συλληψη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/2/2021 at 2:07 ΜΜ, Deppybach είπε:
Just now, depifish είπε:

Ο σακος εμφανιζετα με χοριακη απο 1000-1500 και πανω, καλα σου λεει, ειναι νωρις ακομη! Εισαι σιγουρη οτι εισαι 5 εβδομαδων; μηπως εχει γινει πιο μετα η συλ

4 ώρες πρίν, Mamacita0502 είπε:

Καλησπερα σας! Ο γιατρος σας δηλαδή είπε οτι δεν αυξάνεται όπως θα πρεπε η χοριακη; εγω ειμαι 5 εβδομαδες, σακος δεν υπαρχει, η χοριακη μου ηταν 499 18 του μηνα και περιμενουμε την χθεσινη αλλα δεν τον ανησυχει γιατι λεει οτι ειναι πολυ νωρις ακομα. Οποτε και εμεις ειμαστε στο περιμενε... 

 

Οταν λες 5η εβδομαδα τι εννοεις?εγω ας πουμε ειμαι τωρα 4 εβδομαδων κ 4 ημερων(η χοριακη μου ηταν πριν 2 μερες 312.6) και για να δουμε αν θα εχει φανει σακος ο γιατρος μου ειπε να παω Παρασκευη.Μεταξυ 5 με 5.5 εβδομαδων φαινεται ο σακος(εκτος αν υπαρχει καθυστερημενη συλληψη

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2021 at 1:19 ΠΜ, depifish είπε:

Ο σακος εμφανιζετα με χοριακη απο 1000-1500 και πανω, καλα σου λεει, ειναι νωρις ακομη! Εισαι σιγουρη οτι εισαι 5 εβδομαδων; μηπως εχει γινει πιο μετα η συλληψη; 

Τελικα τα πραγματα δεν πήγαν καλά.. η χοριακη έπεσε στο 100, οπότε λογικά θα μηδενισε τελείως.. δεν το βαζουμε κατω. Συνεχίζουμε.. εχει πάθει καμια κατι αναλογο; μετα ξαναπροσπαθησε αμεσα; 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mamacita0502 said:

Τελικα τα πραγματα δεν πήγαν καλά.. η χοριακη έπεσε στο 100, οπότε λογικά θα μηδενισε τελείως.. δεν το βαζουμε κατω. Συνεχίζουμε.. εχει πάθει καμια κατι αναλογο; μετα ξαναπροσπαθησε αμεσα; 

Ναι εγω! Πριν δυο μηνες ειχα κατι παρομοιο, εμεινα εγκυος και στις 5 εβδομαδες παλινδρομησε. Αλλα μετα απο 2 μηνες ξαναμεινα!!! Περιμενα να μου ρθει περιοδος (θα ειναι λιγο πιο βαρια απο οτι συνηθως) και ξαναρχισα τις προσπαθειες αμεσως! Μην στεναχωριεσαι, αυτο συμβαινει συνηθως λογω καποιας χρωμοσωματικης ανωμαλιας στο εμβρυο και το αποβαλει μονο του, η φυση ξερει! Και λογικα επειδη ειναι και νωρις δεν θα χρειαστεις ουτε καν αποξεση. Απο τοτε που το επαθα κι εγω, συνειδητοποιησα οτι ειναι πολυ συχνο φαινομενο, και ολο και περισσοτερες κοπελες ακουσα που το ειχαν παθει. Αλλα μην αγχωνεσαι, παρα πολυ συντομα θα ξαναμεινεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Τι κάνετε πώς είστε; σήμερα πηγα στο γιατρό πρωτη φορά. Είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία, καλά προς το παρον (5+6ημ). Σε δύο εβδομάδες παλι. 

Εσείς σε τι φάση είστε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, agg83 είπε:

Γεια σας! Τι κάνετε πώς είστε; σήμερα πηγα στο γιατρό πρωτη φορά. Είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία, καλά προς το παρον (5+6ημ). Σε δύο εβδομάδες παλι. 

Εσείς σε τι φάση είστε;

Καλησπέρα κ καλή τελειομηνη κύηση εύχομαι!!! Όλα να πάνε καλά!!! Εγώ αύριο κλείνω την 7η εβδομάδα!! Πήγαμε την Δευτέρα για υπέρηχο! Όλα καλά προς το παρόν!!! Δόξα Τω Θεώ!!!! Απλά έχω αγωνία κάθε φορά για την επόμενη φορά!!! Είμαι από εξωσωματικες...και πρώτη φορά έχουμε εγκυμοσύνη!!!! Οπότε καταλαβαίνεις!!! Εσύ; Το πρώτο σου είναι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, agg83 είπε:

Γεια σας! Τι κάνετε πώς είστε; σήμερα πηγα στο γιατρό πρωτη φορά. Είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία, καλά προς το παρον (5+6ημ). Σε δύο εβδομάδες παλι. 

Εσείς σε τι φάση είστε;

Και να συνεχισουν ολα να πανε καλα! Εγω τη Παρασκευη που θα μαι 5 εβδ και 2 ημ παω για τον πρωτο υπερηχο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Καλησπέρα κ καλή τελειομηνη κύηση εύχομαι!!! Όλα να πάνε καλά!!! Εγώ αύριο κλείνω την 7η εβδομάδα!! Πήγαμε την Δευτέρα για υπέρηχο! Όλα καλά προς το παρόν!!! Δόξα Τω Θεώ!!!! Απλά έχω αγωνία κάθε φορά για την επόμενη φορά!!! Είμαι από εξωσωματικες...και πρώτη φορά έχουμε εγκυμοσύνη!!!! Οπότε καταλαβαίνεις!!! Εσύ; Το πρώτο σου είναι;

Το πρωτο μου κι ευχομαι να παει καλα γιατί κι εγώ έχω μπόλικη ταλαιπωρία πισω μου. Εξωσωματικές, παλλιδρομη κλπ αλλά αυτό ήρθε μόνο του και φυσιολογικά.. Για να δουμε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2021 at 6:36 ΜΜ, depifish είπε:

Ναι εγω! Πριν δυο μηνες ειχα κατι παρομοιο, εμεινα εγκυος και στις 5 εβδομαδες παλινδρομησε. Αλλα μετα απο 2 μηνες ξαναμεινα!!! Περιμενα να μου ρθει περιοδος (θα ειναι λιγο πιο βαρια απο οτι συνηθως) και ξαναρχισα τις προσπαθειες αμεσως! Μην στεναχωριεσαι, αυτο συμβαινει συνηθως λογω καποιας χρωμοσωματικης ανωμαλιας στο εμβρυο και το αποβαλει μονο του, η φυση ξερει! Και λογικα επειδη ειναι και νωρις δεν θα χρειαστεις ουτε καν αποξεση. Απο τοτε που το επαθα κι εγω, συνειδητοποιησα οτι ειναι πολυ συχνο φαινομενο, και ολο και περισσοτερες κοπελες ακουσα που το ειχαν παθει. Αλλα μην αγχωνεσαι, παρα πολυ συντομα θα ξαναμεινεις!!! 

Ξαναπροσπαθησες αμεσως μετα που τελειωσε η περιοδος ή περίμενες τον επόμενο κυκλο;; και εγω ακομα εχω καφε δεν εχω αδιαθετησει! Περιμένω απο μέρασε μέρα.. σε ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, agg83 είπε:

Γεια σας! Τι κάνετε πώς είστε; σήμερα πηγα στο γιατρό πρωτη φορά. Είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία, καλά προς το παρον (5+6ημ). Σε δύο εβδομάδες παλι. 

Εσείς σε τι φάση είστε;

Με το καλό!!!καλή τελειωμηνη κύηση σου εύχομαι!!!Εγώ είμαι στην 8η!

Πως είσαι έχεις ζαλάδες και τέτοια? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Με το καλό!!!καλή τελειωμηνη κύηση σου εύχομαι!!!Εγώ είμαι στην 8η!

 Πως είσαι έχεις ζαλάδες και τέτοια? 

Ευχαριστώ πολύ! επίσης!!!

Γενικά δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, στήθος αρκετά πρησμένο, υπνηλία το βράδυ και πολύ πρωινό ξύπνημα που όλη μέρα είμαι ζαμπον.. αλλά δεν ξέρω αν αυτά είναι από την εγκυμοσύνη..

Είχα πόνους περιόδου που εδώ και 2-3 μέρες έχουν φύγει και δυσκοιλιότητα. Αυτά!

Εσύ; έχεις πάει γιατρό; 

Να σου πω δεν μου έφυγε και τελείως το άγχος, θα ήθελα να ακούσουμε και καρδιά εχθές αλλά είναι νωρίς λέει ο γιατρός ακόμη. Οπότε θα πάω στην 8η μια και καλή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...