Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , KATERINOYLA είπε:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΛΟΣΠΙΡ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΑΛΛΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΑΙΜΑΤΩΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ..ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 

0ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ? ΕΓΩ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ..ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΝΙΩΘΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΥΠΝΗΛΙΑ ...ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ...

Πόσο είσαι τώρα; Πότε με το καλό πας για 1ο υπέρηχο; Εγώ 6η βδομάδα κλείνω αύριο κ πάω για υπέρηχο την Δευτέρα!... Έχω κ γω πολύ αγωνία... Σήμερα είχα πάλι λίγες ζαλάδες!...  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Σήμερα έμαθα ότι επιτέλους ειμαι έγκυος!!! Το πρώτο μας μετά από 3,5 χρόνια και τελικά ήρθε με φυσιολογική σύλληψη!!! Η χοριακη μου 1879.00 με 4 μέρες καθυστέρηση( σήμερα ήταν η 5η αλλά όχι κλεισμένη) . Μου είπε ότι είναι πολύ καλή.  Αγχώθηκα όμως λίγο γτ μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρη γτ είχε δει σε κάτι εξετάσεις μου κάτι και είναι καλύτερα να τα παίρνω να είμαστε σίγουροι , δεν κατάλαβα δηλαδή από το τηλέφωνο τι ακριβώς μου είπε ότι είχε δει .. Παίρνει κάποια κοπέλα?? Δεν ρώτησα αν πρέπει να έχω φάει για να το πάρω.. έφαγα ένα τοστ κατά της 8 και κάτι και δεν έχω φάει κάτι άλλο, δεν πεινάω.. Και δεν ξέρω.. να το πιω τώρα ή από αύριο??

Καλησπέρα!!! Με το καλό να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις στην αγκαλια σου ένα υγιέστατο μωράκι...!!! 

Εννοείται και θα πάρεις σαλοσπιρ από την στιγμή που στο είπε ο γιατρός σου ξέρω πόσες κοπέλες που το περνούν....Ειναι για την καλύτερη κυκλοφορία του αίματος και την αποφυγή θρομβου!!!Εγω για παράδειγμα κάνω ένεση γιατί έχω θέμα με την θροβοφιλια.... 

19 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Καλησπέρα!!!! Καλά είμαι ακόμα!!! Αυτά τα συμπτώματα έρχονται κ φεύγουν ευτυχώς!!! Ζαλάδες έχω όταν μένει το στομάχι μου αρκετή ώρα χωρίς φαγητό. Μου είχαν πει να τρώω συχνά κ μικρά γεύματα. Με βοηθάει που τρώω έστω ένα κράκερ, μετά ένα φρούτο, μετά κριτσινι, μετά φαγητό. Κάντο μπορεί να σε βοηθήσει!!

Ναι και εγώ έτσι κάνω πλέον απλά όλα τα φαγητά με αηδιάζουν και δεν ξέρω τι να φάω δεν θέλω σχεδόν τίποτα!!!!ψάχνω φαγητα που να μην έχω ξανά φάει ποτέ!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας έχω απαντήσει αλλά μπήκα τώρα να δω και μου βγάζει όλο το κείμενο και είναι ροζ και γράφει Βρίσκεται σε απόκρυψη...Τι έχω κάνει λάθος??

@Deppybach Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , να είσαι καλά.!!  Διάβασα το άρθρο που μου έβαλες.. Δεν ξέρω τι Να πω γιατί ο γιατρός μου είπε να το πάρω για να μην έχουμε προβλημα  .. Εσύ σε τι φάση είσαι ? 

@Anniee Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!!! Αχ με ηρέμησαν να ξέρεις τα λόγια σου,  μιας και είμαι τελείως άσχετη με αυτά .. Εσύ σε τι φάση είσαι?

@KATERINOYLA 

Αχ ωραία!!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Πόσο είσαι εσύ? Αχ άντε με το καλό να πάτε στο γιατρό,  να είναι Όλα τέλεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Κορίτσια σας έχω απαντήσει αλλά μπήκα τώρα να δω και μου βγάζει όλο το κείμενο και είναι ροζ και γράφει Βρίσκεται σε απόκρυψη...Τι έχω κάνει λάθος??

@Deppybach Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , να είσαι καλά.!!  Διάβασα το άρθρο που μου έβαλες.. Δεν ξέρω τι Να πω γιατί ο γιατρός μου είπε να το πάρω για να μην έχουμε προβλημα  .. Εσύ σε τι φάση είσαι ? 

@Anniee Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!!! Αχ με ηρέμησαν να ξέρεις τα λόγια σου,  μιας και είμαι τελείως άσχετη με αυτά .. Εσύ σε τι φάση είσαι?

@KATERINOYLA 

Αχ ωραία!!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Πόσο είσαι εσύ? Αχ άντε με το καλό να πάτε στο γιατρό,  να είναι Όλα τέλεια!!

@Tina90  δεν ξέρω κ γω πολλά για το φόρουμ αλλά φάνηκαν οι απαντήσεις σου!!! Πάντως πάνω απ'ολα η γνώμη των γιατρών!! Απλά επειδή έχω περάσει αρκετουτσικα, ψάχνω κ από μόνη μου κάποια πράγματα κ ξανασυζηταω με τον γιατρό μου ώστε να μου λύσει τυχόν απορίες!!! Είμαι στην 6η βδομάδα!! Μόλις σήμερα την έκλεισα!!! Ζαλάδες κ ναυτιες πάνε κ έρχονται!! Ανυπομονώ να έρθει η μέρα του πρώτου υπερήχου!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Deppybach είπε:

@Tina90  δεν ξέρω κ γω πολλά για το φόρουμ αλλά φάνηκαν οι απαντήσεις σου!!! Πάντως πάνω απ'ολα η γνώμη των γιατρών!! Απλά επειδή έχω περάσει αρκετουτσικα, ψάχνω κ από μόνη μου κάποια πράγματα κ ξανασυζηταω με τον γιατρό μου ώστε να μου λύσει τυχόν απορίες!!! Είμαι στην 6η βδομάδα!! Μόλις σήμερα την έκλεισα!!! Ζαλάδες κ ναυτιες πάνε κ έρχονται!! Ανυπομονώ να έρθει η μέρα του πρώτου υπερήχου!!

Ναι οι ειδικοί ξέρουν καλύτερα!! Εξαρτάται βέβαια.. σύμφωνο μαζί σου γιατί και εμένα ένας γιατρός μου είχε κάνει λάθος διάγνωση και ευτυχώς άκουσα το ένστικτο μου, και δεν ακολούθησα τη θεραπεία του !! Α είσαι στην 6η και έχεις κιόλας ζαλάδες και ναυτιες?? Αχ εύχομαι να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ!! Πότε σου είπε να πας για υπέρηχο??? Εγώ σήμερα έκανα τη 2η χοριακη , η πρώτη έγινε την Τρίτη 16/2 = 1879.00 μονάδες και σήμερα 18/2 = 3998.00 μονάδες.  Τον πήρα τηλ να του πω τα αποτελέσματα και μου είπε να πάω σήμερα αλλά δουλεύω οπότε μου είπε αύριο το πρωί. Δεν ξέρω πόσο είμαι βέβαια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Tina90 Άντε όλα καλά να πάνε!!! Όταν μάθεις από τον γιατρό γραψε μας!!! Από κάτι πινακακια που βλέπω με χοριακες πρέπει να είσαι 4η-5η βδομάδα!!! Αλλά ο γιατρός σου θα σου πει σίγουρα πόσο είσαι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

@Tina90 Άντε όλα καλά να πάνε!!! Όταν μάθεις από τον γιατρό γραψε μας!!! Από κάτι πινακακια που βλέπω με χοριακες πρέπει να είσαι 4η-5η βδομάδα!!! Αλλά ο γιατρός σου θα σου πει σίγουρα πόσο είσαι!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι νομίζω είμαι5 εβδομάδων αλλά αύριο θα μάθουμε σίγουρα!! 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΕΝΙΚΑ ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ .....ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΑΡΩΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΟΝΙΜΗ ΑΓΩΝΙΑ ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ,,ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ 42 ΠΑΤΗΜΕΝΑ...

ΕΣΕΙΣ ? ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΗΛΙΚΙΕΣ ..ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, KATERINOYLA είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΕΝΙΚΑ ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ .....ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΑΡΩΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΟΝΙΜΗ ΑΓΩΝΙΑ ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ,,ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ 42 ΠΑΤΗΜΕΝΑ...

ΕΣΕΙΣ ? ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΗΛΙΚΙΕΣ ..ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ?

@KATERINOYLA καλησπέρα!! Για τις απαντήσεις σε κάθε έναν ξεχωριστά ή θα πατάς την λέξη "Παράθεση" που υπάρχει κάτω από κάθε σχόλιο ή μπορείς να γράφεις στο "Απάντηση στο θέμα" γράφοντας το @ και το όνομα αυτης που θέλεις να απαντησεις(όπως το γράφει η ίδια) !! 

Τώρα σε ο,τι ρώτησες. Εγώ είμαι 35 κλειστά κ έπειτα από αρκετή προσπάθεια, εξωσωματικες κ αρνητικα αποτελέσματα, επιτέλους τα καταφέραμε!! Κάθε Πέμπτη κλείνω βδομάδα! Χθες έκλεισα την 6η ! Την Δευτέρα με το καλό θα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο!!! Όσο κοντεύουν οι μέρες αγωνιώ ακόμα περισσότερο!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κ όσο μπορείς να προστατεύεις κ το καινούργιο μελλοντικό μέλος της οικογένειας!!!! Εδώ είμαστε να τα λέμε όλα κ ελπίζω να λέμε μόνο ΕΥΧΆΡΙΣΤΑ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, KATERINOYLA said:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΕΝΙΚΑ ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ .....ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΑΡΩΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΟΝΙΜΗ ΑΓΩΝΙΑ ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ,,ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ 42 ΠΑΤΗΜΕΝΑ...

ΕΣΕΙΣ ? ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΗΛΙΚΙΕΣ ..ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ?

Και γω κοντα ηλικιακα με σενα, στα 40 ειμαι! Αλλα παιδακια δεν εχω, προσπαθουσαμε πανω απο δυο χρονια χωρις αποτελεσμα και ξαφνινα εκατσε τον περασμενο Δεκεμβρη και ελεγα οτι το 2020 μας αποχαιρετα με ενα χαρμοσυνο νεο τελικα, αλλα δυστυχως παλιμδρησε. Παρολαυτα, καταφερα και ξαναμεινα τωρα, δυο μηνες μετα.

Εγω ετσι οπως τα εχω υπολογισει επειδη ξερω ακριβη ημερομηνια ωορηξιας (την παρακολουθω με υπερηχους) εχω υπολογισει οτι ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων. Αλλα σημερα που πηγα για τον πρωτο υπερηχο, με εβγαλε 4 εβδομαδων και 5 ημερων, με σακο μολις 1 εκατοστο και εμβρυο ουτε για δειγμα μεσα! Μου πε οτι την επομενη βδομαδα θα εχουμε πιο ξεκαθαρη εικονα, αλλα θα σκασω μεχρι τοτε!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, depifish είπε:

Και γω κοντα ηλικιακα με σενα, στα 40 ειμαι! Αλλα παιδακια δεν εχω, προσπαθουσαμε πανω απο δυο χρονια χωρις αποτελεσμα και ξαφνινα εκατσε τον περασμενο Δεκεμβρη και ελεγα οτι το 2020 μας αποχαιρετα με ενα χαρμοσυνο νεο τελικα, αλλα δυστυχως παλιμδρησε. Παρολαυτα, καταφερα και ξαναμεινα τωρα, δυο μηνες μετα.

Εγω ετσι οπως τα εχω υπολογισει επειδη ξερω ακριβη ημερομηνια ωορηξιας (την παρακολουθω με υπερηχους) εχω υπολογισει οτι ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων. Αλλα σημερα που πηγα για τον πρωτο υπερηχο, με εβγαλε 4 εβδομαδων και 5 ημερων, με σακο μολις 1 εκατοστο και εμβρυο ουτε για δειγμα μεσα! Μου πε οτι την επομενη βδομαδα θα εχουμε πιο ξεκαθαρη εικονα, αλλα θα σκασω μεχρι τοτε!! 

ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ,ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟΝ ΜΑΓΙΚΟ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ 

πρίν από 27 λεπτά , Deppybach είπε:

@KATERINOYLA καλησπέρα!! Για τις απαντήσεις σε κάθε έναν ξεχωριστά ή θα πατάς την λέξη "Παράθεση" που υπάρχει κάτω από κάθε σχόλιο ή μπορείς να γράφεις στο "Απάντηση στο θέμα" γράφοντας το @ και το όνομα αυτης που θέλεις να απαντησεις(όπως το γράφει η ίδια) !! 

Τώρα σε ο,τι ρώτησες. Εγώ είμαι 35 κλειστά κ έπειτα από αρκετή προσπάθεια, εξωσωματικες κ αρνητικα αποτελέσματα, επιτέλους τα καταφέραμε!! Κάθε Πέμπτη κλείνω βδομάδα! Χθες έκλεισα την 6η ! Την Δευτέρα με το καλό θα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο!!! Όσο κοντεύουν οι μέρες αγωνιώ ακόμα περισσότερο!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κ όσο μπορείς να προστατεύεις κ το καινούργιο μελλοντικό μέλος της οικογένειας!!!! Εδώ είμαστε να τα λέμε όλα κ ελπίζω να λέμε μόνο ΕΥΧΆΡΙΣΤΑ!!!! 

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.. επειδή τα έχετε φρέσκα τώρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα πολύ.. με τον άντρα μου χρησιμοποιούμε τη μέθοδο διακεκομμένης συνουσίας (ξέρω δεν είναι αντισύλληψη)

Σε 6 μέρες περιμένω περίοδο.έχω ξανακάνει τεστ στις άλλες μου εγκυμοσύνες τόσο νωρίς και μου βγαίνουν αχνό θετικό μέχρι που πλησιάζει η μέρα της περιόδου γίνεται πιο έντονο μετά κάνω β-χοριακή και όλα καλά. Τι έπαθα τώρα ..χθες αργά το βράδυ μου μπήκαν κάτι υπόνοιες για εγκυμοσύνη έχω τρία παιδάκια και δυστυχώς βράδυ ήρεμο και έχω λίγο χρόνο για τον εαυτό μου και έκανα ένα τεστ αυτά τα one step με το πλαστικό περίβλημα που έχουνε υψηλή ευαισθησία 10mIu. Και βγαίνει ένα πολύ αχνό θετικό οπότε σήμερα το πρωί με πρωινά ουρά ξαναέκανα και δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα μην πω τίποτα απολύτως ,δηλαδή ακόμα πιο λίγο από ότι χθες το βράδυ κάτι που νομίζω ότι δεν είναι και πολύ νορμάλ έπρεπε να είναι πιο σκούρη έτσι δεν είναι? τρελάθηκα τώρα εσείς τι λέτε???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια.. επειδή τα έχετε φρέσκα τώρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα πολύ.. με τον άντρα μου χρησιμοποιούμε τη μέθοδο διακεκομμένης συνουσίας (ξέρω δεν είναι αντισύλληψη)

Σε 6 μέρες περιμένω περίοδο.έχω ξανακάνει τεστ στις άλλες μου εγκυμοσύνες τόσο νωρίς και μου βγαίνουν αχνό θετικό μέχρι που πλησιάζει η μέρα της περιόδου γίνεται πιο έντονο μετά κάνω β-χοριακή και όλα καλά. Τι έπαθα τώρα ..χθες αργά το βράδυ μου μπήκαν κάτι υπόνοιες για εγκυμοσύνη έχω τρία παιδάκια και δυστυχώς βράδυ ήρεμο και έχω λίγο χρόνο για τον εαυτό μου και έκανα ένα τεστ αυτά τα one step με το πλαστικό περίβλημα που έχουνε υψηλή ευαισθησία 10mIu. Και βγαίνει ένα πολύ αχνό θετικό οπότε σήμερα το πρωί με πρωινά ουρά ξαναέκανα και δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα μην πω τίποτα απολύτως ,δηλαδή ακόμα πιο λίγο από ότι χθες το βράδυ κάτι που νομίζω ότι δεν είναι και πολύ νορμάλ έπρεπε να είναι πιο σκούρη έτσι δεν είναι? τρελάθηκα τώρα εσείς τι λέτε???

Καλημέρα!! Για να είσαι εντελώς σίγουρη θα πρέπει να κάνεις β-χοριακη!! απο τόσο νωρίς ίσως να μην μπορεί να σου δείξει έγκαιρο αποτέλεσμα ένα τέστ. Κάνε β-χοριακη σήμερα! Πες τον γιατρό σου να σου την γράψει! Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Καλημέρα!! Για να είσαι εντελώς σίγουρη θα πρέπει να κάνεις β-χοριακη!! απο τόσο νωρίς ίσως να μην μπορεί να σου δείξει έγκαιρο αποτέλεσμα ένα τέστ. Κάνε β-χοριακη σήμερα! Πες τον γιατρό σου να σου την γράψει! Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω!!

Δυστυχώς σήμερα δεν γίνεται με τίποτα πρώτον μένω επαρχία σε μας όλα τα μικροβιολογικά είναι κλειστά. Ο γιατρός μου είναι σε άλλη πόλη Θεσσαλονίκη και δεν είναι στο ιατρείο του Σάββατα δυστυχώς.και τρίτον Δεν ξέρω πού να αφήσω τα τρία μου παιδιά για να πάω να κάνω β-χοριακή ο άνδρας μου γυρνάει βράδυ από τη δουλειά.:(

Τώρα αναγκαστικά ή θα περιμένω και αύριο να κάνω τεστ αν δω πάλι καμιά γραμμούλα Δευτέρα πρωί πρωί θα πάω να κάνω β-χοριακή αν πάλι δεν δω τίποτα δεν ξέρω ίσως να περιμένω αν μου έρθει περίοδος απλά ξέρεις πώς είναι όταν κάτι βλέπεις και θέλεις να μάθεις αμέσως τι γίνεται... Θα σκάσω από το άγχος μου μέχρι τη Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και εμενα τα νεα μου δεν ειναι καλα ...η τελευταια χοριακη που εκανα δεν βγηκε καλη και δεν ειχε διπλασιαστει καν 1149 και μετα απο 4 μερεσ 1580 ..πηγα στον γιατρο και εψαχνε να βρει κατι να δει ..με το ζορι φαινεται ενασ σακοσ αλλα επειδη ειναι πολυ παχυ το ενδωμητριο λογω ουτροτζεσταν δεν φαινοταν καθαρα 

τωρα μου ειπε να ξανακανω χοριακη την Δευτερα και εαν δειχενι να πεφτει μαλλον θα ηταν βιοχημικη κυηση παλι μεσα σε 5 μηνεσ ....

η ασ ελπισουμε να ειναι πολυ καθυστερημενη συλληψη ....θα δειξει μεχρι Δευτερα υπομονη ...

ελπιζω να ειστε καλα ολεσ 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...