Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εξέταση αίματος είναι. Εμένα μου ειχαν πει 6 εργάσιμες αλλά βγήκαν νωρίτερα. Κορίτσια μόλις μίλησα με την οικονομ για το θέμα (ο γυναικολόγος δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα). Εκείνη μου είπε πως συμφωνεί με τον γυναικολόγο στο ότι δεν είχα κανένα λόγο να μπω σε διαδικασία εξετάσεων για κληρονομική θρομβοφιλια. Το συγκεκριμένο γονιδιο  που με προβληματίζει δεν έχει καμία κλινική σημασια στην κύηση. Και ότι η χρήση ή όχι αντιπηκτικών εξαρτάται κυρίως απο το ιστορικό της γυναικασ και τη φάση της κύησης.. αυτό το τελευταίο δεν το καταλαβαίνω.. δηλαδή ποιος θα μου πει αν χρειάζομαι.. ο γυναικολόγος έλεγε όχι πριν τις εξετάσεις αυτές.. μου είπε αν θέλω να παω και στο Έλενα για περαιτέρω συζήτηση.. έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι γίνεται… 

      Η αιματολογος που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη,μου είχε πει πως υπάρχουν κάποιοι παραγοντες που παίζουν ρόλο στο αν πρέπει μια γυναίκα να κάνει προληπτικά αντιπηκτικες ενέσεις στην εγκυμοσύνη.Καπνισμα,ηλικια,φάρμακα εξωσωματικής, κληρονομικότητα.Αν δεν έχεις θρομβοφιλια,θα κάνεις μικρή δόση ηπαρινης,για προληπτικούς λόγους.Αυτο βέβαια μετά από συνεννόηση με την αιματολογο και τον γυναικολόγο

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

@Brigitt καλώς ήρθες !!!Εγώ είμαι σχεδόν 5η βδομάδα και αναμένω το ραντεβού με τον γιατρό !!!Λογικά και εγώ έτσι όπως τα μετράω Οκτώβρη

Just now, Brigitt είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας ! Εύχομαι να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη . Σημερα έμαθα κι εγώ πως είμαι έγκυος μετά από 21 μέρες καθυστέρησης και Πητ 15.10 σύμφωνα με την τελευταία περίοδο οπότε λογικά θα είμαι στην παρέα σας ανυπομονώ την Παρασκευή να πάω στον γιατρο !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Brigitt είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας ! Εύχομαι να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη . Σημερα έμαθα κι εγώ πως είμαι έγκυος μετά από 21 μέρες καθυστέρησης και Πητ 15.10 σύμφωνα με την τελευταία περίοδο οπότε λογικά θα είμαι στην παρέα σας ανυπομονώ την Παρασκευή να πάω στον γιατρο !!

Καλησπέρα!!! Με το καλό όλα να πάνε καλά!!!! Καλά αποτελέσματα όταν θα πας στον γιατρό!!! Να μας πεις!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Έτσι κ γω!! Ξυπνάω πολύ νωρίς!!! Άσε!!! Ραντεβού είχαμε κλείσει 6η+4 για να είμαστε σίγουροι!! Οπότε τότε!!! Τώρα ξανά θα πάμε 10/3

Εμένα μου είπε 17 Μαρτίου να έχω κλείσει 7 βδομάδες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Καλησπέρα!!! Με το καλό όλα να πάνε καλά!!!! Καλά αποτελέσματα όταν θα πας στον γιατρό!!! Να μας πεις!!!

Ευχαριστώ πολύ !! Ναι θα σας πω !! Μπορεί να είναι το δεύτερο μου παιδάκι το πρώτο είναι 9μιση μηνών έχω περισσότερο άγχος δεν ξέρω γιατί !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Εμένα μου είπε 17 Μαρτίου να έχω κλείσει 7 βδομάδες

Μερικοί θέλουν να είναι σίγουροι ότι θα δουν σάκο , έμβρυο κ καρδούλα!!! Οπότε μην ανησυχείς!!! Όλα καλά!!!

Just now, Brigitt είπε:

Ευχαριστώ πολύ !! Ναι θα σας πω !! Μπορεί να είναι το δεύτερο μου παιδάκι το πρώτο είναι 9μιση μηνών έχω περισσότερο άγχος δεν ξέρω γιατί !!

Αλήθεια; Γτ όμως να έχεις τόσο άγχος;!!! Εμείς τι να πούμε που είναι το πρώτο μας;;;!!!! Χαχχαχαχα!!! Όλα καλά θα πάνε!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Deppybach είπε:

Μερικοί θέλουν να είναι σίγουροι ότι θα δουν σάκο , έμβρυο κ καρδούλα!!! Οπότε μην ανησυχείς!!! Όλα καλά!!!

Αλήθεια; Γτ όμως να έχεις τόσο άγχος;!!! Εμείς τι να πούμε που είναι το πρώτο μας;;;!!!! Χαχχαχαχα!!! Όλα καλά θα πάνε!!!! 

Το πρώτο μου ήρθε αμέσως στον πρώτο μήνα προσπάθειας ... Τώρα θηλάζω και έχω εντελώς άστατο κύκλο δεν προσπαθούσαμε συχνά λόγω μικρού μωρού δεν μας άφηνε σε ησυχία και νόμιζα πως δεν θα μείνω καθόλου εύκολα έγκυος και μου φαίνεται σαν ψέμα δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα μάλλον για αυτό ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας ! Εύχομαι να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη . Σημερα έμαθα κι εγώ πως είμαι έγκυος μετά από 21 μέρες καθυστέρησης και Πητ 15.10 σύμφωνα με την τελευταία περίοδο οπότε λογικά θα είμαι στην παρέα σας ανυπομονώ την Παρασκευή να πάω στον γιατρο !!

Καλησπέρα!!! Καλώς ήρθες!!! Με το καλό!!!Να σου ζήσει και το μικρούλι σου 2η εγκυμοσύνη συγχαρητήρια...Και εμείς μεστό άγχος είμαστε αλλά όλα καλά θα πάνε οι πρώτες εβδομάδες είναι μέχρι να περάσουν!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Καλησπέρα!!! Καλώς ήρθες!!! Με το καλό!!!Να σου ζήσει και το μικρούλι σου 2η εγκυμοσύνη συγχαρητήρια...Και εμείς μεστό άγχος είμαστε αλλά όλα καλά θα πάνε οι πρώτες εβδομάδες είναι μέχρι να περάσουν!!!! 

Ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι και εσένα με το καλό !! Ναι να περάσεις αυτό το άτιμο πρώτο τρίμηνο και μετά όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Μερικοί θέλουν να είναι σίγουροι ότι θα δουν σάκο , έμβρυο κ καρδούλα!!! Οπότε μην ανησυχείς!!! Όλα καλά!!!

Αλήθεια; Γτ όμως να έχεις τόσο άγχος;!!! Εμείς τι να πούμε που είναι το πρώτο μας;;;!!!! Χαχχαχαχα!!! Όλα καλά θα πάνε!!!! 

Εγώ νιώθω σαν να είναι η πρώτη μου φορά...Η αλήθεια είναι ότι στα άλλα 3 δεν είχα κανένα ανχος,ίσως δεν διάβαζα τόσα στο ίντερνετ .Έχουν περάσει κ 11 χρόνια από την τελευταία μου εγκυμοσύνη.

Just now, Brigitt είπε:

Το πρώτο μου ήρθε αμέσως στον πρώτο μήνα προσπάθειας ... Τώρα θηλάζω και έχω εντελώς άστατο κύκλο δεν προσπαθούσαμε συχνά λόγω μικρού μωρού δεν μας άφηνε σε ησυχία και νόμιζα πως δεν θα μείνω καθόλου εύκολα έγκυος και μου φαίνεται σαν ψέμα δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα μάλλον για αυτό ...

@Brigitt θυμάμαι στην τρίτη μου κόρη έμεινα έγκυος όταν ήταν η δεύτερη 6μηνων και θήλαζα περίοδος μου είχε έρθει μόνο 2 φορές ,και το πήρα χαμπάρι ενώ είδη ήμουν 15-16 βδομάδα , βάση μετρήσεων που έκανε ο γυναικολόγος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Εγώ νιώθω σαν να είναι η πρώτη μου φορά...Η αλήθεια είναι ότι στα άλλα 3 δεν είχα κανένα ανχος,ίσως δεν διάβαζα τόσα στο ίντερνετ .Έχουν περάσει κ 11 χρόνια από την τελευταία μου εγκυμοσύνη.

@Brigitt θυμάμαι στην τρίτη μου κόρη έμεινα έγκυος όταν ήταν η δεύτερη 6μηνων και θήλαζα περίοδος μου είχε έρθει μόνο 2 φορές ,και το πήρα χαμπάρι ενώ είδη ήμουν 15-16 βδομάδα , βάση μετρήσεων που έκανε ο γυναικολόγος.

Καλά και μένα δύο φορές περίοδος όλο κι όλο 80 μέρες η μία από την άλλη .. πωπω και συ πολύ αργά !! Εμενα άρχισαν να μου μυρίζουν άσχημα τα φαγητά που τρελενομουν και είχα αναγουλες για αυτό μου φανηκε περίεργο και είπα να κάνω ένα τεστ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλά και μένα δύο φορές περίοδος όλο κι όλο 80 μέρες η μία από την άλλη .. πωπω και συ πολύ αργά !! Εμενα άρχισαν να μου μυρίζουν άσχημα τα φαγητά που τρελενομουν και είχα αναγουλες για αυτό μου φανηκε περίεργο και είπα να κάνω ένα τεστ 

Περιμένουμε νέα σου αν θυμάμαι καλά είπες παρασκευή πας στο γιατρό!!!!Εμένα δεν μου έχει κάνει κάτι εντύπωση ,ίσως κάποιες μυρωδιές αλλά γενικά είμαι περίεργη.Εκτος ότι δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα,κοιμάμαι 10 το βράδυ στριφογυρίζω συνέχεια και 4 αρχίζω να ξυπνάω .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Περιμένουμε νέα σου αν θυμάμαι καλά είπες παρασκευή πας στο γιατρό!!!!Εμένα δεν μου έχει κάνει κάτι εντύπωση ,ίσως κάποιες μυρωδιές αλλά γενικά είμαι περίεργη.Εκτος ότι δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα,κοιμάμαι 10 το βράδυ στριφογυρίζω συνέχεια και 4 αρχίζω να ξυπνάω .

Ναι παρασκευή ανυπομονώ έχω ακούσει τόσα να γίνονται που μέχρι να το δω να σιγουρευτω δεν με βλέπω και μένα να κοιμάμαι κανένα βράδυ !! Εσύ το έχεις δει στον υπέρηχο??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ναι παρασκευή ανυπομονώ έχω ακούσει τόσα να γίνονται που μέχρι να το δω να σιγουρευτω δεν με βλέπω και μένα να κοιμάμαι κανένα βράδυ !! Εσύ το έχεις δει στον υπέρηχο??

Όχι μου είπε η κουνιάδα μου(θα είναι και μαία μου)να πάω μόλις κλείσω την 7η βδομάδα για το δούμε κιόλας,γιατί αν πήγαινα τώρα δεν θα έβλεπα κάτι, εντομεταξυ τέτοιο ανχος δεν είχα στα άλλα 3 μου παιδιά ,ίσως επειδή έχουν περάσει και τόσα χρόνια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Όχι μου είπε η κουνιάδα μου(θα είναι και μαία μου)να πάω μόλις κλείσω την 7η βδομάδα για το δούμε κιόλας,γιατί αν πήγαινα τώρα δεν θα έβλεπα κάτι, εντομεταξυ τέτοιο ανχος δεν είχα στα άλλα 3 μου παιδιά ,ίσως επειδή έχουν περάσει και τόσα χρόνια

Άντε να το δεις και συ με το καλό να μας πεις !! Πάντως χαρά στο κουράγιο σου !! Και γω με τον μικρό μου αδερφό έχω 16 χρόνια διαφορά τουλάχιστον θα έχεις και βοήθεια στο σπίτι εγώ θα έχω δύο μωρα θα με τρελάνουν !!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια! συγχαρητηρια σε ολες!! κι εγω παω για υπερηχο τη Παρασκευη οπως η @Brigitt! Εκανα  το πρωτο μου υπερηχο  τη προηγουμρνη Παρασκευη που ημουν 5 εβδ και 2 ημ

 εγω ειμαι  απο εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο κ ισως για αυτο κ γινεται και τοσο νωρις. Ειδαμε αμνιακο σακο και λεκιθικο με εμβρυικα και μου ειπε μια εβδομαδα μετα να κανουμε το δευτερο υπερηχο..Με αγχωσε αρκετα παρολο που μου ειπε οτι ολα ειναι καλα το οτι μου ειπε τρελη ξεκουραση καλη διατροφη και καλυτερα να μεινω σπιτι για αυτη την εβδομαδα,,,Το αγχος ειναι φοβερο μεχρι να ακουσουμε καρδουλα για ολες τις γυναικες αλλα οσες εχουμε περασει απο το μονοπατι της εξωσωματικης πιστεψτε με ειναι ενα αγχος παραπανω να πανε ολα καλα γιατι παντα περναει απο το μυαλο σου οτι ισως αυτη ειναι και η μοναδικη σου ευκαιρια να τα καταφερεις..Να ευχηθω να μας πανε ολα καλα και να τα λεμε για τους υπολοιπους μηνες εδω!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...