Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 hour ago, Roulaa@ είπε:

Αφού πετάγεται όταν το πατάς είναι υπερπαραγωγή. Ναι αυτό που σ είπε η σύμβουλος το ξέρω κ εγω. Η σύμβουλος τι σου είπε? Πως να την κάνεις να κάθεται περισσότερη  ώρα για να παιρνει κ το λιπαρό?

Δεν  μου είπε... Είπε να την βάζω ξανά και ξανά στον ίδιο μαστό. Αλλά όσες φορές και να το κάνω, δεν κάθεται. Μόλις την βάλω στον άλλο μαστό όμως πίνει. Δηλαδή κάθε θηλασμός το πολύ 10 λεπτά να είναι. Και τα πράσινα κακά και η μη ικανοποιητική πρόσληψη βάρους είναι δείγμα της υπερπαραγωγης. Αλλά δεν πνίγεται. Μόλις την τοποθετησω στο μαστό, αμέσως ξεκινάει κ καταπίνει κ μόλις σταματήσει η έντονη ροή γιατί μάλλον έχω έντονο αντανακλαστικό καθόδου, αφήνει το στήθος. Προσπαθώ να την βάλω πάλι, αλλά μόλις την βάλω, πιπιλαει μισό λεπτό κ το βγάζει κ συνέχεια τα ίδια... Δηλαδή έχω μεγάλο πρόβλημα. Πετάγεται το γάλα μόνο όταν το πιεζω όμως, ποτέ μόνο του. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , xrys1988 είπε:

Δεν  μου είπε... Είπε να την βάζω ξανά και ξανά στον ίδιο μαστό. Αλλά όσες φορές και να το κάνω, δεν κάθεται. Μόλις την βάλω στον άλλο μαστό όμως πίνει. Δηλαδή κάθε θηλασμός το πολύ 10 λεπτά να είναι. Και τα πράσινα κακά και η μη ικανοποιητική πρόσληψη βάρους είναι δείγμα της υπερπαραγωγης. Αλλά δεν πνίγεται. Μόλις την τοποθετησω στο μαστό, αμέσως ξεκινάει κ καταπίνει κ μόλις σταματήσει η έντονη ροή γιατί μάλλον έχω έντονο αντανακλαστικό καθόδου, αφήνει το στήθος. Προσπαθώ να την βάλω πάλι, αλλά μόλις την βάλω, πιπιλαει μισό λεπτό κ το βγάζει κ συνέχεια τα ίδια... Δηλαδή έχω μεγάλο πρόβλημα. Πετάγεται το γάλα μόνο όταν το πιεζω όμως, ποτέ μόνο του. 

Ε ναι στο πάτημα πετάγεται. Ξέρω τι λες. Απλά μετά το 3ωρο θέλει αλλαγή στηθους

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Ε ναι στο πάτημα πετάγεται. Ξέρω τι λες. Απλά μετά το 3ωρο θέλει αλλαγή στηθους

Δηλαδή αυτό είναι υπερπαραγωγή? Άρα από εκεί είναι κ τα πράσινα κακά. Δεν το είχα σκεφτεί καν αυτό ... Ναι αλλά αφού δεν κάθεται με τίποτα παραπάνω ώρα?? Τι μπορώ να κάνω? Και στη μία ώρα να ζητήσει κ να την βάλω πάλι 2 λεπτά θα κάτσει κ πάλι το πρώτο γάλα το αραιό θα πιει. Πως μπορώ να απασχολησω η' να πιέσω ένα τόσο μικρό μωρό να κάτσει παραπάνω στο μαστό? Εντωμεταξυ κοιτούσα σκευάσματα για αύξηση παραγωγής. .  

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Δεν νομίζω να έχει κρυώσει. Όχι και τα δύο στήθη πάντα. Τώρα κοίταξα κάτι καρτέλες που βρήκα για υπερπαραγωγή κ αλλεργία, αλλά δεν βγάζω άκρη ... Εμένα κάθεται 5 λεπτά σε κάθε μαστό, το αδειάζει κ τέλος. Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα μας

Πω ρε φίλε! Είσαι πολύ τυχερή! Όντως 5΄; Με το ρολόι;

6 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Προσπαθώ να την βάζω να κάθεται περισσότερη ώρα αλλά δεν κάθεται.

 Απλά να ξέρεις ότι στα 10-15΄ θηλασμού έχει καλύψει το 90% των αναγκών του. Αυτό είναι νόμος!
Μερικά μωράκια και στα 5΄. Της κολλητής μου δεν έχει θηλάσει ποτέ πάνω από 5΄ και είναι στο μέσο όρο στις καμπύλες.
Το θέμα είναι αν πεινάει. Αν τα κενά από τον ένα θηλασμό στον επόμενο είναι από 1-3 ώρες δεν χρειάζεται να προβληματίζεσαι.
Αν όμως είναι μικρότερα της μίας ώρας τότε πεινάει. 

6 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Γάλα όμως έχω γιατί όταν αφήσει το μαστό, το πιέζω και βγαίνει συντριβάνι.

Είναι υπερπαραγωγή θα συμφωνήσω με τη @Roulaa@
Προσπάθησε να την ρυθμίσεις ώστε να πάρει βάρος! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Δηλαδή αυτό είναι υπερπαραγωγή? Άρα από εκεί είναι κ τα πράσινα κακά. Δεν το είχα σκεφτεί καν αυτό ... Ναι αλλά αφού δεν κάθεται με τίποτα παραπάνω ώρα?? Τι μπορώ να κάνω? Και στη μία ώρα να ζητήσει κ να την βάλω πάλι 2 λεπτά θα κάτσει κ πάλι το πρώτο γάλα το αραιό θα πιει. Πως μπορώ να απασχολησω η' να πιέσω ένα τόσο μικρό μωρό να κάτσει παραπάνω στο μαστό? Εντωμεταξυ κοιτούσα σκευάσματα για αύξηση παραγωγής. .  

Νομίζω ότι η υπερπαραγωγή ρυθμίζεται μόνο με το να προσφέρεις μόνο τον έναν μαστό. Πέρασαν κ τόσα χρόνια απ τη μεγάλη που τα είχα ψάξει πολύ επειδή είχα μεγάλο θέμα δε μ έπαιρνε κ εμένα βάρος αλλά έμενα θηλαζε 18 ώρες το 24ωρο συνεχόμενα. Όταν την έβγαζα επειδή αποκοιμιοταν έκλαιγε. Τωρα στον μπέμπη δε πρόλαβα να θηλασω να σ πω την αλήθεια κ τα ξέχασα. Όχι δε θα πιει το αραιό. Θα συνεχίσει από εκεί που ήταν αν δεν περάσει 3ωρο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Πω ρε φίλε! Είσαι πολύ τυχερή! Όντως 5΄; Με το ρολόι;

 Απλά να ξέρεις ότι στα 10-15΄ θηλασμού έχει καλύψει το 90% των αναγκών του. Αυτό είναι νόμος!
Μερικά μωράκια και στα 5΄. Της κολλητής μου δεν έχει θηλάσει ποτέ πάνω από 5΄ και είναι στο μέσο όρο στις καμπύλες.
Το θέμα είναι αν πεινάει. Αν τα κενά από τον ένα θηλασμό στον επόμενο είναι από 1-3 ώρες δεν χρειάζεται να προβληματίζεσαι.
Αν όμως είναι μικρότερα της μίας ώρας τότε πεινάει. 

Είναι υπερπαραγωγή θα συμφωνήσω με τη @Roulaa@
Προσπάθησε να την ρυθμίσεις ώστε να πάρει βάρος! 

Δεν είμαι τυχερή αφού δεν παίρνει βάρος.... Ναι 5 λεπτά ... Και δεν πεινάει γιατί αν πάω εγώ ας πούμε στην μιάμιση ώρα να την βάλω, δεν κάθεται. Εμένα από όταν γεννήθηκε, είναι στην κατώτερη καμπύλη γιατί γεννήθηκε μόλις 2300. Την νύχτα την ξυπνάω εγώ φαντάσου στις 4-5 ώρες, δεν ζητάει εκείνη. Ενώ θα έπρεπε να χαίρομαι, δυστυχώς αυτό είναι πρόβλημα στη δική μας περίπτωση. 

πρίν από 7 λεπτά , Roulaa@ είπε:

Νομίζω ότι η υπερπαραγωγή ρυθμίζεται μόνο με το να προσφέρεις μόνο τον έναν μαστό. Πέρασαν κ τόσα χρόνια απ τη μεγάλη που τα είχα ψάξει πολύ επειδή είχα μεγάλο θέμα δε μ έπαιρνε κ εμένα βάρος αλλά έμενα θηλαζε 18 ώρες το 24ωρο συνεχόμενα. Όταν την έβγαζα επειδή αποκοιμιοταν έκλαιγε. Τωρα στον μπέμπη δε πρόλαβα να θηλασω να σ πω την αλήθεια κ τα ξέχασα. Όχι δε θα πιει το αραιό. Θα συνεχίσει από εκεί που ήταν αν δεν περάσει 3ωρο 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Θα το προσπαθήσω να δω πως θα πάει... Πάντως τα πράσινα κακά συνεχίζονται κ κάνει σίγουρα αμέσως μετά από κάθε γεύμα και ζοριζεται πολύ κ σπρώχνει κ είναι εκρηκτικές κ αφρωδεις οι κενώσεις. Εμένα στην αρχή αρχή μόνο καθόταν πολλές ώρες στο στήθος, μετά έκανε 20λεπτα ωσπου φτάσαμε στο 5λεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , xrys1988 είπε:

Δεν είμαι τυχερή αφού δεν παίρνει βάρος.... Ναι 5 λεπτά ... Και δεν πεινάει γιατί αν πάω εγώ ας πούμε στην μιάμιση ώρα να την βάλω, δεν κάθεται. Εμένα από όταν γεννήθηκε, είναι στην κατώτερη καμπύλη γιατί γεννήθηκε μόλις 2300. Την νύχτα την ξυπνάω εγώ φαντάσου στις 4-5 ώρες, δεν ζητάει εκείνη. Ενώ θα έπρεπε να χαίρομαι, δυστυχώς αυτό είναι πρόβλημα στη δική μας περίπτωση. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Θα το προσπαθήσω να δω πως θα πάει... Πάντως τα πράσινα κακά συνεχίζονται κ κάνει σίγουρα αμέσως μετά από κάθε γεύμα και ζοριζεται πολύ κ σπρώχνει κ είναι εκρηκτικές κ αφρωδεις οι κενώσεις. Εμένα στην αρχή αρχή μόνο καθόταν πολλές ώρες στο στήθος, μετά έκανε 20λεπτα ωσπου φτάσαμε στο 5λεπτο. 

Μην παρεις σκευασματα για παραγωγη γαλακτος,εχεις ηδη αρκετο.Απλα νομιζω οτι πρεπει να προσθεσεις ενα ακομη θηλασμο το βραδυ,μου φαινεται πολυ να τρωει στις 4-5 ωρες.Εγω και στα 2 που γεννηθηκαν οριακα μικρα μεχρι να μπουν στον 4ο μηνα τα ταιζα το βραδυ στις 3 ωρες το πολυ αν δεν ξυπνουσαν μονα τους.(οδηγιες της παιδιατρου).Ποσους θηλασμους κανει το 24ωρο;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μην παρεις σκευασματα για παραγωγη γαλακτος,εχεις ηδη αρκετο.Απλα νομιζω οτι πρεπει να προσθεσεις ενα ακομη θηλασμο το βραδυ,μου φαινεται πολυ να τρωει στις 4-5 ωρες.Εγω και στα 2 που γεννηθηκαν οριακα μικρα μεχρι να μπουν στον 4ο μηνα τα ταιζα το βραδυ στις 3 ωρες το πολυ αν δεν ξυπνουσαν μονα τους.(οδηγιες της παιδιατρου).Ποσους θηλασμους κανει το 24ωρο;

Καλημέρα. Η δική μου δεν ξυπνα μόνη της. Έχω μεγάλο πρόβλημα τελικά. Και τώρα που κοιμόταν κ είχε να θηλάσει από τις 5, την ξύπνησα στις 8.30 και πάλι 4 λεπτά έκατσε στο μαστό. Προσπάθησα 5 φορές να την βάλω πάλι κ δεν κάθεται με τίποτα. Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω... Κάνει συνήθως 8-9 θηλασμους κι αυτούς με πίεση δική μου, με το ρολόι είμαι συνέχεια. Στις 22/12 που έγινε 2 μηνών, μας είπε η παιδίατρος να την ξυπνάμε στις 4-5 ώρες την νύχτα αφού πήρε 800 γραμμάρια. Πριν την ξυπνουσα κάθε 3 ώρες αλλά πλέον δεν θηλάζει καθόλου. Και μπιμπερο προσπάθησα χθες, δεν το δέχεται. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα. Η δική μου δεν ξυπνα μόνη της. Έχω μεγάλο πρόβλημα τελικά. Και τώρα που κοιμόταν κ είχε να θηλάσει από τις 5, την ξύπνησα στις 8.30 και πάλι 4 λεπτά έκατσε στο μαστό. Προσπάθησα 5 φορές να την βάλω πάλι κ δεν κάθεται με τίποτα. Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω... Κάνει συνήθως 8-9 θηλασμους κι αυτούς με πίεση δική μου, με το ρολόι είμαι συνέχεια. Στις 22/12 που έγινε 2 μηνών, μας είπε η παιδίατρος να την ξυπνάμε στις 4-5 ώρες την νύχτα αφού πήρε 800 γραμμάρια. Πριν την ξυπνουσα κάθε 3 ώρες αλλά πλέον δεν θηλάζει καθόλου. Και μπιμπερο προσπάθησα χθες, δεν το δέχεται. 

Aφρωδεις κενώσεις σίγουρα υπερπαραγωγή είναι. Απλά δεν ξέρω πως πρέπει να το φτιάξεις αυτό. Ας πει καμια πιο έμπειρη θηλάζουσα μανουλα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Roulaa@ είπε:

Aφρωδεις κενώσεις σίγουρα υπερπαραγωγή είναι. Απλά δεν ξέρω πως πρέπει να το φτιάξεις αυτό. Ας πει καμια πιο έμπειρη θηλάζουσα μανουλα

Εγώ που έχω υπερπαραγωγή, μου είπε η σύμβουλος να δίνω το ίδιο στήθος δύο φορές σερί, δλδ να περνάνε τλχ 4 ώρες για να δώσω το άλλο ώστε να πάρει σήμα το στήθος να παράγει λιγότερο. Αλλά εμένα θηλάζει συχνα ανά 2-3 ώρες. Αν εσένα περνάνε  4-5 κ δίνεις το ίδιο στήθος σερί φοβάμαι μην είναι επικίνδυνο για πετρωμα /μαστίτιδα οπότε καλύτερα να ρωτήσεις μια Μαία ή το γιατρό. Σε καμία περίπτωση μην δίνεις κ τα 2 στο ίδιο τάισμα, δίνεις εντολή για περισσότερη παραγωγή. Εμένα μου είπε στο 3μηνο ρυθμίζεται ορμονικα η παραγωγή... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλε κοριτσια, διαβαζω για υπερπαρεγωγες και γαλατα που πεταγονται και προβληματιστηκα... Εγω κανω μεικτη σιτιση 3 μηνες τωρα, η ποσοτητα που παραγω ειναι μικρη γιατι παρολες τις προσπαθειες δεν καταφερα να την αυξησω ωστε να καλυψω τις αναγκες της μικρης. Στην ουσια το δικο μου ειναι το συμπληρωμα. Απο παντα ομως πεταγοταν το γαλα, κι οταν ηρθε η συμβουλος στο σπιτι στον μηνα πανω που εγω νομιζα οτι δεν ειχα γαλα καθολου, το πιεσε και πεταχτηκε και ετσι καταλαβα οτι εχω γαλα τελικα. Τωρα μιλησα μαζι της γιατι αναρωτιωμουν αν γινεται να θεωρειται οτι εχω εγω υπερπαραγωγη απο τη στιγμη που ο θηλασμος εχει εδραιωθει σε αυτη τη μικρη ποσοτητα γιατι αν ειναι ετσι και ξεκινησω να δινω μονο ενα για να μειωθει, ποσο θα παει;;; Αυτη μου ειπε οχι, οτι δεν εχω αλλα εγω προβληματιζομαι. Εσεις που δεν εχετε πως τρεχει το γαλα οταν το πιεζετε; Δεν πεταγεται ποτε;; Ειναι που τα κακακια της μικρης ειναι ουτως η αλλως πρασινα λογω υποαλλεργικου γαλακτος και δεν μπορω να ξερω αν ειναι και λογω υπερπαραγωγης! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, depifish είπε:

Καλε κοριτσια, διαβαζω για υπερπαρεγωγες και γαλατα που πεταγονται και προβληματιστηκα... Εγω κανω μεικτη σιτιση 3 μηνες τωρα, η ποσοτητα που παραγω ειναι μικρη γιατι παρολες τις προσπαθειες δεν καταφερα να την αυξησω ωστε να καλυψω τις αναγκες της μικρης. Στην ουσια το δικο μου ειναι το συμπληρωμα. Απο παντα ομως πεταγοταν το γαλα, κι οταν ηρθε η συμβουλος στο σπιτι στον μηνα πανω που εγω νομιζα οτι δεν ειχα γαλα καθολου, το πιεσε και πεταχτηκε και ετσι καταλαβα οτι εχω γαλα τελικα. Τωρα μιλησα μαζι της γιατι αναρωτιωμουν αν γινεται να θεωρειται οτι εχω εγω υπερπαραγωγη απο τη στιγμη που ο θηλασμος εχει εδραιωθει σε αυτη τη μικρη ποσοτητα γιατι αν ειναι ετσι και ξεκινησω να δινω μονο ενα για να μειωθει, ποσο θα παει;;; Αυτη μου ειπε οχι, οτι δεν εχω αλλα εγω προβληματιζομαι. Εσεις που δεν εχετε πως τρεχει το γαλα οταν το πιεζετε; Δεν πεταγεται ποτε;; Ειναι που τα κακακια της μικρης ειναι ουτως η αλλως πρασινα λογω υποαλλεργικου γαλακτος και δεν μπορω να ξερω αν ειναι και λογω υπερπαραγωγης! 

Καλησπερα. Εγώ ωστόσο δεν θεωρώ ότι έχω υπερπαραγωγή γιατί το μωρό μου παίρνει λίγο βάρος. Εγώ ήξερα ότι η υπερπαραγωγή είναι όταν τρέχει μόνο του το γάλα. Τέλος πάντων εγώ έχω αγχωθει γιατί τα πράσινα κακά συνεχίζονται κ το μωρό ζοριζεται πολύ όταν είναι να κάνει τα κακά του. Εσένα κανει πράσινα κακά επειδή πίνει υποαλλεργικο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , xrys1988 είπε:

Καλησπερα. Εγώ ωστόσο δεν θεωρώ ότι έχω υπερπαραγωγή γιατί το μωρό μου παίρνει λίγο βάρος. Εγώ ήξερα ότι η υπερπαραγωγή είναι όταν τρέχει μόνο του το γάλα. Τέλος πάντων εγώ έχω αγχωθει γιατί τα πράσινα κακά συνεχίζονται κ το μωρό ζοριζεται πολύ όταν είναι να κάνει τα κακά του. Εσένα κανει πράσινα κακά επειδή πίνει υποαλλεργικο? 

Αυτό είναι υπερπαραγωγή πτι δε παίρνει κ βάρος. Ολο αυτο πάθαινα εγω. Δύσκολο κομμάτι για εμένα ο θηλασμός. Με αγχωνε πολύ

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, xrys1988 said:

Καλησπερα. Εγώ ωστόσο δεν θεωρώ ότι έχω υπερπαραγωγή γιατί το μωρό μου παίρνει λίγο βάρος. Εγώ ήξερα ότι η υπερπαραγωγή είναι όταν τρέχει μόνο του το γάλα. Τέλος πάντων εγώ έχω αγχωθει γιατί τα πράσινα κακά συνεχίζονται κ το μωρό ζοριζεται πολύ όταν είναι να κάνει τα κακά του. Εσένα κανει πράσινα κακά επειδή πίνει υποαλλεργικο? 

Ναι, ξεκινησαν να ειναι πρασινα μερικες μερες που ξεκινησαμε το υποαλλεργικο. Για να το σιγουρεψουμε ειχα κανει και μια καλλιεργεια κοπρανων, δεν χανεις κατι να κανεις μια. Θελει 3 μερες για να βγει. Και αφου δεν εβγαλε κατι τοτε μου ειπε η παιδιατρος οτι ευθυνεται το υποαλλεργικο. Τωρα αν συνυπαρχει και υπερπαρςγωγη δεν ξερω, εχω μπερδευτει. Αλλα δεν θα φαινοταν καπως ουτε απο το βαρος γιατι της δινω και το υποαλλεργικο. Αν και μεθαυριο που θα παμε στη παιδιατρο πολυ φοβαμαι οτι δεν θα εχει παρει καλο βαρος γιατι τις τελευταιες μερες γινεται χαμος για να φαει. Κατι την ενοχλει, πινει 2 γουλιες και κλαιει. Τωρα δοντια ειναι, παλινδρομηση ειναι, καμια οισοφαγιτιδα ειναι... δεν ξερουμε. Ελπιζω να βγαλουμε μια ακρη τη Δευτερα.

Διαβασα σημερα σε ενα αρθρο για την υπερπαραγωγη και ελεγσ τα εξης: "Στην υπερπαραγωγή το αραιό γάλα που παράγεται είναι περισσότερο του λιπαρού με αποτέλεσμα περίσσεια λακτόζης να εισέρχεται στο πεπτικό σύστημα του μωρού, να μη διασπάται από το ένζυμο της λακτάσης, να ερεθίζεται ο βλεννογόνος του εντέρου και να εμφανίζονται κάποια από τα παραπάνω συμπτώματα όπως αέρια, δυσφορία, πράσινες, αφρώδεις κενώσεις, ακόμη και, κάποιες φορές, αίμα." Δεν ξερω αν σε βοηθησει καθολου και αν σε κατατοπισει. Εχει και διαφορες λυσεις οπως και πιθανες αντιδρασεις του μωρου. Καπου εκει λοιπον λεει οτι αν το μωρο αφησει τη θηλη, το γαλα πεταγεται εντονα. Αλλα παραλληλα λεει και για την εντονο αντανακλαστικο καθοδου γαλακτος. Λεει οτι υπάρχουν περιπτώσεις που το μωρό είναι ανήσυχο στο στήθος γιατί υπάρχει έντονο αντανακλαστικό καθόδου γάλακτος / αυξημένη ροή χωρίς να συνυπάρχει απαραίτητα και υπερπαραγωγή. Και πιστευω οτι κατι τετοιο συμβαινει με τη δικη μου περιπτωση. Αν ομως συνεχισουν οι πρασινες κενωσεις και δεν ειναι ιωση, τοτε ισως οντως να ειναι υπερπαραγωγη. Νομιζω μια συμβουλος θηλασμου θα δε βοηθησει καλυτερα. 

Τωρα ειδα οτι εχεις μιλησει ηδη με συμβουλο οποτε ακυρο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...