Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

29 minutes ago, depifish said:

Το πρωτο διμηνο ημουν αρνητικη με την πιπιλα γιατι ειχε παθει ηδη συγχιση θηλων και φοβομουν να επιβαρυνω τη κατασταση. Πλεον δεν γινεται χωρις αυτη με ολα αυτα που τραβαμε με τον υπνο της... Τα tommee tippee εχουν και κατι θηκες ρυθμιζομενης ροης τα οποια δεν εχω καταλαβει πως λειτουργουν, αλλα τις εχω σε 2 απο τα 4 μπιμπερο που εχω. Αν χρησιμοποιεις μονο αυτα νομιζω δεν χρειαζεται να αλλαξεις θηλη γιατι νομιζω το επομενο μεγεθος σε αυτα ειναι 3+

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Εγω εχω tommee tipee με φαρδια θηλη. Απλο μπιμπερο. Μονο το dr brown που εχω εχει μεσα ενα πρασσινο συστημα. Δεν ηξερα οτι υπαρχει κατι που μπορεις να το παρεις ξεχωριστα. Θα το ψαξω

Αληθεια πως καταλαβαινεις τη συγχυση θηλων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

26 minutes ago, anoulious said:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Εγω εχω tommee tipee με φαρδια θηλη. Απλο μπιμπερο. Μονο το dr brown που εχω εχει μεσα ενα πρασσινο συστημα. Δεν ηξερα οτι υπαρχει κατι που μπορεις να το παρεις ξεχωριστα. Θα το ψαξω

Αληθεια πως καταλαβαινεις τη συγχυση θηλων?

Ειχα παρει κι εγω τα dr brown με το συστημα για τους κολικους αλλα δεν με βολεψανε, τρεχανε γαλατα απο παντου. Ηθελε προσοχη στο πως θα το κλεινεις με συγκεκριμενο τροπο μαλλον γιατι καποιες φορες ετυχε να μην τρεχουν, αλλα αλλεε φορες μιλαμε το μισο γαλα το πινε το φορμακι της! Αυτα εχω κι εγω της tommee tippee, τα φαρδια τα closer to nature χωρις το ματζαφλαρι μεσα μια και τωρα δεν εχει κολικους πια και εχοντας ασχημη εμπειρια απο τα dr brown τα απεφυγα... 

Τη συγχιση τη καταλαβαινεις νομιζω οταν το παθει. Εμενα την ειχε παθει λιγο πριν κλεισει μηνα, αν και συγχιση μπορει να παθουν οποιαδηποτε στιγμη ή και ποτε. Εγω παρατηρησα οτι μπερδευοταν στο πως να πιασει το στηθος, της εφευγε, ηταν σαν να προσπαθουσε να θηλασει ενα μπαλονι, σαν να μην εβρισκε να τοποθετησει τη θηλη σωστα. Αντιστοιχως, στο μπιμπερο, επειδη της ειχα τα mam που εχουν μικρη πιπιλα (και ισως να εφταιγε και αυτο στο να το παθει πιο γρηγορα) ανοιγε παραπανω απο οτι χρειαζοταν το στομα, οπως εκανε με το στηθος δηλαδη, της εβαζα το μπιμπερο και εμενε με ανοιχτο το στομα! Χαχαχαχχα! Η καηνενουλα... Επισης το αλλο που ειναι και πιο δυσκολα διαχειρισιμο, ειναι οτι οταν πειναει πολυ, δεν καθεται στο στηθος, ουρλιαζει, χτυπιεται γιατι βαριεται να θηλασει και προτιμα το μπιμπερο που τρεχει χωρις να κουραζεται. Γιατι ειναι και τεμπελουλα! Χαχαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Και εμένα το είχε αυτό στην αρχή.. θέλει ΠΟΛΥ ορό Βιολέτα! Μη το λυπάσαι! 
Πως κάνεις τον ορό; Βγαίνει καθαρός από την άλλη, βγαίνει γενικά από την άλλη ή τον καταπίνει και του κάθεται;
Αν βγάζει βλέννες, ρίχνεις μέχρι να βγει καθαρός από το άλλο ρουθούνι. Γιατί μένουν από πίσω και θα κάνει καμιά ωτίτιδα! 
Εντωμεταξύ, αν θες δοκίμασε physiomer μια μέρα, εμένα μόνο με αυτόν καθαρίζει τελείως, τελείως όμως.
Επίσης με έχει σώσει ο αφυγραντήρας, όποιες έχετε, φουντώστε τους. 

Πλέον κάνουμε όρο με συρριγα 2,5,δεν βλέπω να βγάζει κάτι εκτός από λίγο κάτι διάφανα ,όταν όμως κάνουμε όρο και πάει να πάρει ανάσα ακούγεται να ρουφάει μυξα βλεννες δεν ξέρω τι είναι και μετά ακούγεται χρουχρου στο λαιμό (μόλις τον θηλάσω φεύγει)Το έχει σχεδόν από 20 ημερών κάποιες μέρες είναι καλύτερα κάποιες χειρότερα κυρίως όταν έξω βρέχει έτσι το έχω συνδιάσει δεν ξέρω.και όλο αυτό με έχει ανχωσει μην τυχόν λέω και δεν μπορεί να αναπνεύσει ,μου έχει κάνει και 2 φορές κάτι περίεργα στον ύπνο του σαν να προσπαθεί να πάρει ανάσα .Το καημενο με τόσο όρο πλέον μόλις τον γύρισω στο πλάι ξέρει τι θα του κάνω και κλαίει.Δεν βγαίνει από την άλλη το καταπίνει ,ίσως θέλει περισσότερο αλλά φοβάμαι γιατί καμιά φορά μου πνίγεται

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημερα.Τετοια ωρα τι να πω..Έπειδη και εγω κανω μικτη και χρησιμοποιω το 0+ (την Τριτη γινομαστε 1 μηνος)καθε πότε αλλαζουμε θηλη;Χωρις να εχω ιδιαιτερη εμπειρια τα Tomme Tipee και εμενα μου αρεσαν.Εσεις που κανετε μικτη, πιπιλα χρησιμοποιειτε;Εστω καποιες στιγμες..

Όταν δεις ότι αρχίζει να ζορίζεται και γκρινιάζει καθώς τρώει και ότι δε χύνεται γάλα από το στόμα την ώρα που τρώει, την αλλάζεις!

10 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Κ εγώ του βάζω όρο αλλά δε βγαίνει πάντα απ την άλλη. Πρέπει να βγαίνει? Μετά του ρουφάω κιολας με το οτριζαλιν. Δεν τον βλέπω πάντα να ρουθούνιζει βέβαια. 

Όσο για τον αφυγραντηρα τον βάζω αλλά πέφτει στο 45 κ τον κλείνω. Ποσο Πρέπει να είναι,?

Nαι πρέπει να βγαίνει από την άλλη, καθαρός όμως! Αν βγαίνει με βλέννες, θέλει επανάληψη!
Αν δεν βγαίνει καθόλου πάει να πει πως είναι φρακαρισμένη από πίσω! Δες βίντεο στο YouTube! Θέλει στο πλάι το παιδί και με πίεση!
Η υγρασία πρέπει να είναι στο 40% με 60%. Ιδανικά στο 50%. Εγώ εκεί τον έχω, όλη μέρα!

6 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Και εγώ μια από τα ίδια έβγαλα πρώτη φορά στα 16 και από τότε όταν πιέζομαι βγαίνει συνέχεια πήγα δερματολόγο μου έδωσε αγωγή για την αλωπεκία και για την τριχόπτωση της εγκυμοσύνης συν βιταμίνες το κενό που έχω είναι 2.5 εκατοστά και έγινε μεσα σε μια εβδομάδα! Και εγώ τις άλλαξα θηλες γιατί είχαμε μεγάλο θέμα! 

Στα 16-17 και εγώ! Αλλά από τότε κάθε χρόνο τα ίδια και κάθε φορά έρχεται και όλο πιο επιθετικά, με όλο και περισσότερα και μεγαλύτερα κενά!
Έχω κάνει πολύ επίπονες θεραπείες με κορτιζόνες, ενέσεις, ανθραλίνη κ.λπ! Ειδικά η τελευταία με ξετίναξε ψυχολογικά, πόναγα αρκετά και το πήγαινε για οφίαση, μη σου πω για ολική!!
Αλλά έχω φανταστική δερματολόγο και τα καταφέραμε! Οπότε δε ξέρω πως θα είναι αν γυρίσει πάλι! Δε το εύχομαι σε κανέναν!

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Πλέον κάνουμε όρο με συρριγα 2,5,δεν βλέπω να βγάζει κάτι εκτός από λίγο κάτι διάφανα ,όταν όμως κάνουμε όρο και πάει να πάρει ανάσα ακούγεται να ρουφάει μυξα βλεννες δεν ξέρω τι είναι και μετά ακούγεται χρουχρου στο λαιμό (μόλις τον θηλάσω φεύγει)Το έχει σχεδόν από 20 ημερών κάποιες μέρες είναι καλύτερα κάποιες χειρότερα κυρίως όταν έξω βρέχει έτσι το έχω συνδιάσει δεν ξέρω.και όλο αυτό με έχει ανχωσει μην τυχόν λέω και δεν μπορεί να αναπνεύσει ,μου έχει κάνει και 2 φορές κάτι περίεργα στον ύπνο του σαν να προσπαθεί να πάρει ανάσα .Το καημενο με τόσο όρο πλέον μόλις τον γύρισω στο πλάι ξέρει τι θα του κάνω και κλαίει.Δεν βγαίνει από την άλλη το καταπίνει ,ίσως θέλει περισσότερο αλλά φοβάμαι γιατί καμιά φορά μου πνίγεται

Όταν βγάζει διάφανη βλέννα πρέπει να ξαναρίχνεις, μέχρι να βγει νερό!
Το ξέρω και εμένα έτσι έκλαιγε, αφού περίμενα τον άντρα μου να γυρίσει από τη δουλειά για να την ακινητοποιήσει, μόνη μου δε μπορούσα! Τόσο πολύ λύσσαγε!
Αλλά πως το καταπίνει; Τον έχεις ανάσκελα; Θέλει στο πλάι με ανοιχτό το στόμα! 
Δεξί πλάι, ρίχνεις στο αριστερό ρουθουνάκι και βγαίνει από το δεξί. Αριστερό πλάι, ρίχνεις στο δεξί ρουθουνάκι και βγαίνει από το αριστερό.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, itsathina είπε:

Όταν δεις ότι αρχίζει να ζορίζεται και γκρινιάζει καθώς τρώει και ότι δε χύνεται γάλα από το στόμα την ώρα που τρώει, την αλλάζεις!

Nαι πρέπει να βγαίνει από την άλλη, καθαρός όμως! Αν βγαίνει με βλέννες, θέλει επανάληψη!
Αν δεν βγαίνει καθόλου πάει να πει πως είναι φρακαρισμένη από πίσω! Δες βίντεο στο YouTube! Θέλει στο πλάι το παιδί και με πίεση!
Η υγρασία πρέπει να είναι στο 40% με 60%. Ιδανικά στο 50%. Εγώ εκεί τον έχω, όλη μέρα!

Στα 16-17 και εγώ! Αλλά από τότε κάθε χρόνο τα ίδια και κάθε φορά έρχεται και όλο πιο επιθετικά, με όλο και περισσότερα και μεγαλύτερα κενά!
Έχω κάνει πολύ επίπονες θεραπείες με κορτιζόνες, ενέσεις, ανθραλίνη κ.λπ! Ειδικά η τελευταία με ξετίναξε ψυχολογικά, πόναγα αρκετά και το πήγαινε για οφίαση, μη σου πω για ολική!!
Αλλά έχω φανταστική δερματολόγο και τα καταφέραμε! Οπότε δε ξέρω πως θα είναι αν γυρίσει πάλι! Δε το εύχομαι σε κανέναν!

Όταν βγάζει διάφανη βλέννα πρέπει να ξαναρίχνεις, μέχρι να βγει νερό!
Το ξέρω και εμένα έτσι έκλαιγε, αφού περίμενα τον άντρα μου να γυρίσει από τη δουλειά για να την ακινητοποιήσει, μόνη μου δε μπορούσα! Τόσο πολύ λύσσαγε!
Αλλά πως το καταπίνει; Τον έχεις ανάσκελα; Θέλει στο πλάι με ανοιχτό το στόμα! 
Δεξί πλάι, ρίχνεις στο αριστερό ρουθουνάκι και βγαίνει από το δεξί. Αριστερό πλάι, ρίχνεις στο δεξί ρουθουνάκι και βγαίνει από το αριστερό.

Στο πλαι τον έχω μια ποσότητα την καταπίνει κ κάποια έρχεται πίσω.βασικα την ώρα που το κανω σαν να ρουφάει και του έρχονται όλα στο λαιμό και πνίγεται δεν ξέρω αν με καταλαβαινεις, 4ο παιδί και πρώτη φορά το παθαίνω να μην μπορώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Στο πλαι τον έχω μια ποσότητα την καταπίνει κ κάποια έρχεται πίσω.βασικα την ώρα που το κανω σαν να ρουφάει και του έρχονται όλα στο λαιμό και πνίγεται δεν ξέρω αν με καταλαβαινεις, 4ο παιδί και πρώτη φορά το παθαίνω να μην μπορώ 

Καταλαβαίνω! Σφίγγεται επειδή φοβάται και ρουφάει προς τα μέσα λογικά! Δοκίμασε στην εκπνοή και με ανοιχτό το στόμα του!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , itsathina είπε:

Καταλαβαίνω! Σφίγγεται επειδή φοβάται και ρουφάει προς τα μέσα λογικά! Δοκίμασε στην εκπνοή και με ανοιχτό το στόμα του!

Κατι τέτοια γίνεται γιατί πλέον με το που τον βάλω στο πλάι ξέρει τι γίνεται.να σε ρωτήσω είδα τώρα ένα βίντεο και δεν έβαζε το μωρό στο πλάι όλο το σώμα μόνο το κεφάλι ,εσύ πως το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κατι τέτοια γίνεται γιατί πλέον με το που τον βάλω στο πλάι ξέρει τι γίνεται.να σε ρωτήσω είδα τώρα ένα βίντεο και δεν έβαζε το μωρό στο πλάι όλο το σώμα μόνο το κεφάλι ,εσύ πως το κάνεις

Έτσι το κάνω και εγώ.. την γυρνάω όλη στο πλάι και της κρατάω το κεφάλι μη γυρίσει ανάσκελα γιατί θα το καταπιεί!
Βγαίνει αέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Στο πλαι τον έχω μια ποσότητα την καταπίνει κ κάποια έρχεται πίσω.βασικα την ώρα που το κανω σαν να ρουφάει και του έρχονται όλα στο λαιμό και πνίγεται δεν ξέρω αν με καταλαβαινεις, 4ο παιδί και πρώτη φορά το παθαίνω να μην μπορώ 

Άσχετο με όλο αυτό αλλά 4ο ε? Πως περνάς με τα υπόλοιπα σπίτι? Είναι πολύ μεγαλύτερα? Εμενα είναι 5 κ ώρες ώρες δυσκολεύομαι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roulaa@ είπε:

Άσχετο με όλο αυτό αλλά 4ο ε? Πως περνάς με τα υπόλοιπα σπίτι? Είναι πολύ μεγαλύτερα? Εμενα είναι 5 κ ώρες ώρες δυσκολεύομαι 

Έχω 3 κορίτσια ,16,13,12 χρόνων είναι μεγάλα οπότε είναι πιο εύκολα τα πράγματα για μένα στο ότι δεν έχω να τρέχω από πίσω τους ,αλλά θέλουν και αυτά το φαγητό τους στην ώρα τους γιατί έχουν και φροντιστήρια τα ρούχα σιδερωμενα ,αλλά δεν μπορώ να πω τουλάχιστον τα Σαββατοκύριακα με βοηθάνε κάπως να απασχολήσουν τον μπέμπη μπας κ κάνω καμιά δουλειά .

1 ώρα πρίν, itsathina είπε:

Έτσι το κάνω και εγώ.. την γυρνάω όλη στο πλάι και της κρατάω το κεφάλι μη γυρίσει ανάσκελα γιατί θα το καταπιεί!
Βγαίνει αέρα!

Εγώ πιστεύω ότι ο δικός μου είναι πιο μέσα μπουκωμενος ,και το περίεργο είναι ότι μερικές φορές μπορεί να μην τον ακούω να ρουθουνιζει αλλά του κάνω όρο και πάλι ακούγεται να έχει πολλές βλεννες στο λαιμό.Η παιδίατρος είπε να μην ανησυχώ εφόσον δεν βήχει και δεν ακούει κάτι.

Τωρα που θα πάμε για το εμβόλιο και θα την ρωτησω μήπως όλο αυτό σχετίζεται με παλινδρόμηση δηλαδή να του ανεβαίνει το γάλα πάνω και να μένουν υπολοιματα από το γάλα στο λαιμό.Γιατι έχω παρατηρήσει πως σαν να δυσκολεύεται να χωνέψει , ρευετε συνέχεια ακόμα κ μετά από 2 ώρες ,βγάζει γουλιες κάτι που δεν έκανε στην αρχή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Έχω 3 κορίτσια ,16,13,12 χρόνων είναι μεγάλα οπότε είναι πιο εύκολα τα πράγματα για μένα στο ότι δεν έχω να τρέχω από πίσω τους ,αλλά θέλουν και αυτά το φαγητό τους στην ώρα τους γιατί έχουν και φροντιστήρια τα ρούχα σιδερωμενα ,αλλά δεν μπορώ να πω τουλάχιστον τα Σαββατοκύριακα με βοηθάνε κάπως να απασχολήσουν τον μπέμπη μπας κ κάνω καμιά δουλειά .

Εγώ πιστεύω ότι ο δικός μου είναι πιο μέσα μπουκωμενος ,και το περίεργο είναι ότι μερικές φορές μπορεί να μην τον ακούω να ρουθουνιζει αλλά του κάνω όρο και πάλι ακούγεται να έχει πολλές βλεννες στο λαιμό.Η παιδίατρος είπε να μην ανησυχώ εφόσον δεν βήχει και δεν ακούει κάτι.

Τωρα που θα πάμε για το εμβόλιο και θα την ρωτησω μήπως όλο αυτό σχετίζεται με παλινδρόμηση δηλαδή να του ανεβαίνει το γάλα πάνω και να μένουν υπολοιματα από το γάλα στο λαιμό.Γιατι έχω παρατηρήσει πως σαν να δυσκολεύεται να χωνέψει , ρευετε συνέχεια ακόμα κ μετά από 2 ώρες ,βγάζει γουλιες κάτι που δεν έκανε στην αρχή 

Πάλι καλά είναι μεγάλες! ΉΡΩΑΣ είσαι κορίτσι μου με 4! 

Κ εγώ όρο έτσι βάζω. Τον παίρνω αγκαλιά σαν να τον ταισω κ του βάζω πατάει αριστερό αυτί βάζω δεξί ρουθούνι κ ρουφάω μετά. Κάποιες φορές τον ακούω μπουκωμένο όχι πάντα βέβαια. Αυριο έχω παιδίατρο κ θα δούμε τι θα μας πει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Εγώ πιστεύω ότι ο δικός μου είναι πιο μέσα μπουκωμενος ,και το περίεργο είναι ότι μερικές φορές μπορεί να μην τον ακούω να ρουθουνιζει αλλά του κάνω όρο και πάλι ακούγεται να έχει πολλές βλεννες στο λαιμό.Η παιδίατρος είπε να μην ανησυχώ εφόσον δεν βήχει και δεν ακούει κάτι.

 Τωρα που θα πάμε για το εμβόλιο και θα την ρωτησω μήπως όλο αυτό σχετίζεται με παλινδρόμηση δηλαδή να του ανεβαίνει το γάλα πάνω και να μένουν υπολοιματα από το γάλα στο λαιμό.Γιατι έχω παρατηρήσει πως σαν να δυσκολεύεται να χωνέψει , ρευετε συνέχεια ακόμα κ μετά από 2 ώρες ,βγάζει γουλιες κάτι που δεν έκανε στην αρχή 

Δεν είναι καθόλου ανησυχητικό γενικά. Είναι πολύ φυσιολογικό! Οπότε μην ανησυχείς.
Εννοείται πως σχετίζεται με την παλινδρόμηση, εμένα κάθε φορά που ανεβάζει θέλει ορό μετά! 
Αλλά ακόμα είναι ένα σύστημα από πίσω το ρινοφαρυγγικό, οπότε αν του κάνεις καλό ορό και όποτε χρειάζεται θα τον βοηθήσεις πολύ!
Υπομονή βρε κορίτσι μου, όπου να ΄ναι θα τελειώσει όλο αυτό, θα ωριμάσει ο οισοφάγος τους. Τα ίδια περνάω και εγώ! 
Αν βλέπεις πάντως πως δε χωνεύει, πες της μήπως σας δώσει ένα πιο ελαφρύ γάλα!!
Αλλά γενικά και εμένα που δίνω υποαλλεργικό, λόγω παλινδρόμησης ανεβάζει γάλα και 1 και 2 ώρες μετά, απλά δε το βγάζει.
Δε θα το γλιτώσουμε για μερικούς μήνες ακόμα! Όρεξη να έχουν μόνο και να τρώνε!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Όταν δεις ότι αρχίζει να ζορίζεται και γκρινιάζει καθώς τρώει και ότι δε χύνεται γάλα από το στόμα την ώρα που τρώει, την αλλάζεις!

Nαι πρέπει να βγαίνει από την άλλη, καθαρός όμως! Αν βγαίνει με βλέννες, θέλει επανάληψη!
Αν δεν βγαίνει καθόλου πάει να πει πως είναι φρακαρισμένη από πίσω! Δες βίντεο στο YouTube! Θέλει στο πλάι το παιδί και με πίεση!
Η υγρασία πρέπει να είναι στο 40% με 60%. Ιδανικά στο 50%. Εγώ εκεί τον έχω, όλη μέρα!

Στα 16-17 και εγώ! Αλλά από τότε κάθε χρόνο τα ίδια και κάθε φορά έρχεται και όλο πιο επιθετικά, με όλο και περισσότερα και μεγαλύτερα κενά!
Έχω κάνει πολύ επίπονες θεραπείες με κορτιζόνες, ενέσεις, ανθραλίνη κ.λπ! Ειδικά η τελευταία με ξετίναξε ψυχολογικά, πόναγα αρκετά και το πήγαινε για οφίαση, μη σου πω για ολική!!
Αλλά έχω φανταστική δερματολόγο και τα καταφέραμε! Οπότε δε ξέρω πως θα είναι αν γυρίσει πάλι! Δε το εύχομαι σε κανέναν!

Όταν βγάζει διάφανη βλέννα πρέπει να ξαναρίχνεις, μέχρι να βγει νερό!
Το ξέρω και εμένα έτσι έκλαιγε, αφού περίμενα τον άντρα μου να γυρίσει από τη δουλειά για να την ακινητοποιήσει, μόνη μου δε μπορούσα! Τόσο πολύ λύσσαγε!
Αλλά πως το καταπίνει; Τον έχεις ανάσκελα; Θέλει στο πλάι με ανοιχτό το στόμα! 
Δεξί πλάι, ρίχνεις στο αριστερό ρουθουνάκι και βγαίνει από το δεξί. Αριστερό πλάι, ρίχνεις στο δεξί ρουθουνάκι και βγαίνει από το αριστερό.

Είναι πολύ δύσκολο ευτυχώς τώρα το πρόλαβα είχα μια σιγουριά πως θα γίνει ψυχολογία στα πατώματα δεν βλέπω άνθρωπο ούτε τους γονείς μου βοήθεια από πουθενά το μόνο που κάνω για τον εαυτό μου είναι το μπάνιο μου....περισσότερο όμως είχα αγχωθεί με την μπέμπα που δεν έτρωγε καλά είχα σκάσει που λέμε ευτυχώς άλλαξα θηλες και βρήκα την υγειά μου το έλεγα συνέχεια στη παιδίατρο και έλεγε όχι τις άλλαξα από μόνη μού. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι να σκάσω κλαίω από την ώρα που το έμαθα ,η ανήψια του άντρα μου έχει covit κ είχε έρθει σπίτι μας (παρόλο που το απαγορεύω γιατί πάει νήπιο)και φοβάμαι μην έχει κολλήσει το μωρό .

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, βιολετα3 said:

Κορίτσια είμαι να σκάσω κλαίω από την ώρα που το έμαθα ,η ανήψια του άντρα μου έχει covit κ είχε έρθει σπίτι μας (παρόλο που το απαγορεύω γιατί πάει νήπιο)και φοβάμαι μην έχει κολλήσει το μωρό .

Ψυχραιμια κοριτσι μου! Τεστακι του εκανες; Το επιασε το μωρο το κοριτσακι; Εσυ και ο αντρας σου πως ειστε, κανατε τεστ; Σκεψου τουκαχιστον οτι ακομα και αν εχει κολλησει, ευτυχως αυτη η τελευταια παραλλαγη η Ο περναει σαν ιωσουλα! Καντε τεστακια και ολα καλα θα πανε! Μπορει οταν ειχε ερθει σε σας να μην ειχε εκδηλωθει στο κοριτσακι ακομα και να μην κολλησε κανεναν σας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...