Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , itsathina είπε:

Εμένα ο παιδίατρος μου είπε από την πρώτη στιγμή να δώσω Ha στο βρέφος,
γιατί είναι πολύ πιο ελαφρύ από το αγελαδινό, αλλά είχα μια κούτα almiron μπουκαλάκια από το μαιευτήριο.
Και του λέω «γιατρέ αυτά να τα πετάξω;» μου λέει «αφού έχεις αυτά, δώσ΄τα και βλέπουμε» και τελικά μου το ρήμαξε το μωρό το αγελαδινό!
Όταν τον πήρα πάλι μου λέει, δίνεις κατευθείαν Humana Ha τώρα. Την πείραξε το αγελαδινό, άλλα δε τα πειράζει καθόλου, τα πίνουν με τους κουβάδες.

Το Humana Ha είναι υποαλλεργικό γάλα μερικής υδρόλυσης, είναι για την πρόληψη της αλλεργίας και χρησιμοποιείται αμέσως μετά τη γέννηση, δεν είναι εκτεταμένης υδρόλυσης.
Τα υποαλλεργικά εκτεταμένης υδρόλυσης (είναι πιο ειδικά) τα δίνεις σε αποδεδειγμένη αλλεργία στο γάλα αγελάδος.

Ρε φίλη είσαι πολύ διαβασμένη!! Μπράβο! Αυτά μας είχε πει κ η αλλεργίολογος όταν είχαμε πάει τη μεγάλη. Κ τα πιο ειδικά γαλατα γράφονται ενώ τα άλλα οχι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα ,εμείς σήμερα πολυ γκρίνια γιατί δεν ξεκίνησε από το πρωί καλά η μέρα όλο κάτι γινόταν και ξυπνούσε με αποτέλεσμα όλη μέρα στην τσίτα ήταν ,το απόγευμα ήρθε η αδερφή μου να κόψουμε μια τούρτα τ κόρης μου που είχε γενέθλια ,,εεε ρε κορίτσια όση ώρα κάθησαν ούτε που ακούστηκε ,το τη παιχνίδια και γέλια έκανε δεν λέγεται ,με το που έφυγαν κλάμα ξανά ,λέτε να βαριουνται? Εντομεταξυ είναι 3η φορά που συμβαίνει αυτο να ερχεται κάποιος να να σταματάει την γκρίνια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roulaa@ είπε:

Ρε φίλη είσαι πολύ διαβασμένη!! Μπράβο! Αυτά μας είχε πει κ η αλλεργίολογος όταν είχαμε πάει τη μεγάλη. Κ τα πιο ειδικά γαλατα γράφονται ενώ τα άλλα οχι

Ακριβώς, εμένα το δικό μου δε γράφεται! Χαχαχαχ όλη μέρα διαβάζω, δε κάνω και τίποτα άλλο! 

Σήμερα είχαμε και τα εμβόλια του 4ου. Προς το παρόν όλα καλά! Έφαγε μια χαρά και έχει και κέφι!
Μας είπε ο παιδίατρος στον 5ο (στο άλλο ραντεβού) να έχω διαβάσει το site του,
και να έχω μαζέψει ότι απορίες έχω για τις στερεές γιατί θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά! Πότε πέρασε ο καιρός ρε κορίτσια; 
Θα μπω να της παραγγείλω καρεκλάκι και τα λοιπά σύνεργα!

πρίν από 35 λεπτά , βιολετα3 είπε:

λέτε να βαριουνται? Εντομεταξυ είναι 3η φορά που συμβαίνει αυτο να ερχεται κάποιος να να σταματάει την γκρίνια.

Εμένα βαριέται! Όταν δεν έχει κάτι να ασχοληθεί ή όταν δεν της δίνω σημασία και δεν έχει τι να κάνει γκρινιάζει πολύ!
Γι αυτό προσπαθώ να της αφιερώνω χρόνο και να την απασχολώ όσο είναι ξύπνια.. αυτά δεν είναι σαν εμάς που έχουμε πάντα κάτι να κάνουμε! Πλήττουν! 
Να χαίρεσαι την κόρη σου♡ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 said:

Κορίτσια καλησπέρα ,εμείς σήμερα πολυ γκρίνια γιατί δεν ξεκίνησε από το πρωί καλά η μέρα όλο κάτι γινόταν και ξυπνούσε με αποτέλεσμα όλη μέρα στην τσίτα ήταν ,το απόγευμα ήρθε η αδερφή μου να κόψουμε μια τούρτα τ κόρης μου που είχε γενέθλια ,,εεε ρε κορίτσια όση ώρα κάθησαν ούτε που ακούστηκε ,το τη παιχνίδια και γέλια έκανε δεν λέγεται ,με το που έφυγαν κλάμα ξανά ,λέτε να βαριουνται? Εντομεταξυ είναι 3η φορά που συμβαίνει αυτο να ερχεται κάποιος να να σταματάει την γκρίνια.

Το χει κανει και μενα! Να τους λεμε οτι μας εχει φαει στη γκρινια και στο κλαμα, και οταν ειναι κοσμος να ειναι κυρια!! Μα τι ησυχο που ειναι να μας λενε! Και με το που φυγανε, κλαααααααμααααα! Αφου ηθελα να τους παρω τηλεφωνο να βαλω το ακουστικο στο στομα της να ακουσουν τις γκαριλες της!!! Μας αδειαζει κανονικα!!! 

Να χαιρεσαι τη μικρη σου! Πολυχρονη με υγεια, αγαπη και χαρες παντα! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Ακριβώς, εμένα το δικό μου δε γράφεται! Χαχαχαχ όλη μέρα διαβάζω, δε κάνω και τίποτα άλλο! 

Σήμερα είχαμε και τα εμβόλια του 4ου. Προς το παρόν όλα καλά! Έφαγε μια χαρά και έχει και κέφι!
Μας είπε ο παιδίατρος στον 5ο (στο άλλο ραντεβού) να έχω διαβάσει το site του,
και να έχω μαζέψει ότι απορίες έχω για τις στερεές γιατί θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά! Πότε πέρασε ο καιρός ρε κορίτσια; 
Θα μπω να της παραγγείλω καρεκλάκι και τα λοιπά σύνεργα!

Εμένα βαριέται! Όταν δεν έχει κάτι να ασχοληθεί ή όταν δεν της δίνω σημασία και δεν έχει τι να κάνει γκρινιάζει πολύ!
Γι αυτό προσπαθώ να της αφιερώνω χρόνο και να την απασχολώ όσο είναι ξύπνια.. αυτά δεν είναι σαν εμάς που έχουμε πάντα κάτι να κάνουμε! Πλήττουν! 
Να χαίρεσαι την κόρη σου♡ 

 

4 ώρες πρίν, depifish είπε:

Το χει κανει και μενα! Να τους λεμε οτι μας εχει φαει στη γκρινια και στο κλαμα, και οταν ειναι κοσμος να ειναι κυρια!! Μα τι ησυχο που ειναι να μας λενε! Και με το που φυγανε, κλαααααααμααααα! Αφου ηθελα να τους παρω τηλεφωνο να βαλω το ακουστικο στο στομα της να ακουσουν τις γκαριλες της!!! Μας αδειαζει κανονικα!!! 

Να χαιρεσαι τη μικρη σου! Πολυχρονη με υγεια, αγαπη και χαρες παντα! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τ ευχές σας !!!! Κορίτσια όλη μέρα σχεδόν ασχολουμαι μαζί του ,εκτός από το να φτιάξω ένα φαγητό και να βάλω κανένα πληντυριο δεν κάνω τίποτα άλλο ,όλε τ δουλειες τ κάνω Σαββατοκύριακο που είναι τα κορίτσια μου σπίτι και θα ασχοληθούν αυτές μαζί του .Η αλήθεια είναι δεν βοηθάει κ ο καιρός αν ήταν καλοκαίρι θα πήγαιναμε τ βόλτες μας και θα ειμασταν πιο καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι οποία γνωρίζει ή βρίσκεται στην ίδια θέση με μένα.πρεπει να γυρίσω στην δουλειά αλλά επειδή δεν έχω που να αφήσω τον μπέμπη θα δηλώσω παρετηση,θα έχω μετά ασφάλεια?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, depifish said:

Μια πολυ καλη μου φιλη ειναι τωρα εγκυος στο 2ο, εχει εναν μπομπιρα ταλιμπαν εναμιση χρονου σχεδον και τα εχει παιξει! Τις προαλλες επιασε το κινητο της και το πεταξε πισω απο την αλλαξιερα την ωρα που τον αλλαζε και λογω εγκυμοσυνης δεν πρεπει να σερνει επιπλα και περιμενε τηλεφωνο και δεν μπορουσε να το σηκωσει και ανησυχησαν! Τα οσα μου χει πει οτι της κανει! Αλλα να εχεις και ενα βρεφος ταυτοχρονα... αυτο κι αν ειναι ζορι!!! Καλα κουραγια! ❤

Θυμαμαι οτι και μενα σε αυτη την ηλικια ξεκινησαν τα ποναλακια στο εντερο. Δεν ειχε κανονικους κολικους αυτους που κρατανε δηλαδη ωρες συνεχομενες, αλλα πονους απο αερια ειχε πολυ συχνα! Και πολλες φορες πεταγοταν στον υπνο της και εκλαιγε και την ξυπναγε και ειχε και ανησυχο υπνο. Βεβαια εμενα ακομα εχει, αλλα το πιο πιθανο ολο αυτο να προερχεται απο το εντερακι του. Εχεις παρατηρησει οταν κλαιει μαζευειβτα ποδαρακια της; Σε αυτη την ηλικια ειναι ακομα πολυ ανωριμο το γαστρεντερικο τους και τωρα προσαρμοζεται και φτιαχνει, αλλα παιρνει καιρο. Πολυ πιθανον να την ενοχλει το γαλα, καποιο γαλα που κανει σε ενα μωρακι σε αλλο δεν κανει, αλλα συζητησε το με τον παιδιατρο σου. Αυτος τι σου λεει; Που οφειλεται αυτη η ανησυχια;  Στο αλλαγμα οταν ηταν μικρη και μενα χαλουσε τον κοσμο! Μεγαλωνοντας εστρωσε αυτο, πλεον ειναι ηρεμη και καθεται, βεβαια το βραδυ αν τυχον την αλλαξω ανοιγει το ματι κατευθειαν. Μετα που θα την αλλαξεις, δεν ηρεμει με αγκαλιτσα ωστε να φαει μετα πιο ηρεμη και πιθανον να αποκοιμηθει κιολας; Οσο για το ποσο κοιμουνται τα μωρα στο 24ωρο... ασε! Λενε μεχρι και 18 ωρες! Αλλα εμενα σε αυτη την ηλικια κοιμοταν 18 ωρες τη βδομαδα, οχι τη μερα! Χαχαχαχ

Χαχαχα νομίζω ότι πλέον δεν έχει τετοια πρέπει κ μη... Από όλα κάνω... Είναι πολύ μωρά και με χρειάζονται κ τα δυο... Η τρίτη εγκυμοσύνη είναι λίγο σαν να το ξεχνάς ότι είσαι έγκυος... Στο δεύτερο ανησυχούσα κ εγώ πιο πολύ... Πλέον γνωρίζω το σώμα μου καλύτερα κ καταλαβαίνω πότε πρέπει να σταματήσω χαχαχα... Υπομονή με την μικρή σου κ εμένα η μεγάλη μου έτσι ήταν τσακωμενη κ είναι ακόμα με τον ύπνο... Αυτό το παιδί όλα τα πέρναγε στον απόλυτο βαθμό. Κολικούς; Δόντια; Εμβόλια; Όλο εσκουζε χαχα τώρα που ξεκινάει για να μιλήσει κ λέει τι θέλει είναι καλύτερα τα πράγματα... Η μικρή μου... Τι να πω για αυτό το παιδί ο θεός με λυπήθηκε κ μου έδωσε ένα αγγελούδι παρότι την πρώτη την λένε Αγγελική χαχαχα... Κλαίει μόνο για να σου δείξει τι θέλει... Κ κοιμάται αυτό το μωρό καλύτερα κ από την μεγάλη!!!! Έχει μάθει κ κοιμάται μόνη της δεν με ενοχλεί καθόλου την νύχτα μόνο εάν πεινάει ή πονάει!!

17 hours ago, Roulaa@ said:

Τι πλάκα έχεις!! Εγω αν συννενοουμαι? Ναι ευτυχώς είναι αυτόνομη αλλά κάποιες φορές με ζητάει την  ώρα που ταΐζω τον μπέμπη ή όταν κλαίει. Βέβαια πιστεύω ότι το κάνει από ζήλια. Εσενα κ η 1η είναι μικρούλα μωρέ τι μα καταλάβει? Πότε έχεις να πας στο γιατρό? Έχεις που να τα αφήσεις τα κορίτσια? 

Λογικό να ζηλεύουν μας είχαν συνηθίσει να έχουμε όλη την προσοχή πάνω τούς... Έτσι είναι τα πρώτα...κ εγώ έτσι ήμουν που έχω τρία χρόνια με την αδερφή μου...άστα να πάνε!! Έχω έρθει στην μαμά μου Αθήνα γιατί δεν θέλω να γεννήσω ξανά στην Λιβαδειά!! Αύριο επιτέλους θα δούμε το μπεμπέ!! Ελπίζω όλα να είναι καλά!! Τα κορίτσια θα μείνουν λογικά εδώ με την μαμά μου.. δεν ξέρω αν αφήσω κ τα δυο...γιατί η μεγάλη κάνει νούμερα όταν την αφήνω πλέον... Οπότε δεν ξέρω αν θα τα βγάλει πέρα κ με τα δύο... Μπορεί να πάρω μια από τις δύο μαζι μου

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,εμείς σήμερα πολυ γκρίνια γιατί δεν ξεκίνησε από το πρωί καλά η μέρα όλο κάτι γινόταν και ξυπνούσε με αποτέλεσμα όλη μέρα στην τσίτα ήταν ,το απόγευμα ήρθε η αδερφή μου να κόψουμε μια τούρτα τ κόρης μου που είχε γενέθλια ,,εεε ρε κορίτσια όση ώρα κάθησαν ούτε που ακούστηκε ,το τη παιχνίδια και γέλια έκανε δεν λέγεται ,με το που έφυγαν κλάμα ξανά ,λέτε να βαριουνται? Εντομεταξυ είναι 3η φορά που συμβαίνει αυτο να ερχεται κάποιος να να σταματάει την γκρίνια.

Να τη χαίρεστε!! Πολύχρονη να είναι!! Ναι έτσι πάθαινα εγω με τη κόρη. Όλη μέρα στήθος κ κλάμα κ να μη δέχεται πιπίλα κ όταν πηγαίναμε κάπου ή ερχόταν κανένας(ήταν προ covid εποχη) κοιμόταν. Μέχρι κ ο αδερφος μ μ ειχε πει ψέματα μας λες ότι είναι γκρινιάρα. Έτσι θα γίνεται πίστεψέ με...

14 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Ακριβώς, εμένα το δικό μου δε γράφεται! Χαχαχαχ όλη μέρα διαβάζω, δε κάνω και τίποτα άλλο! 

Σήμερα είχαμε και τα εμβόλια του 4ου. Προς το παρόν όλα καλά! Έφαγε μια χαρά και έχει και κέφι!
Μας είπε ο παιδίατρος στον 5ο (στο άλλο ραντεβού) να έχω διαβάσει το site του,
και να έχω μαζέψει ότι απορίες έχω για τις στερεές γιατί θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά! Πότε πέρασε ο καιρός ρε κορίτσια; 
Θα μπω να της παραγγείλω καρεκλάκι και τα λοιπά σύνεργα!

Εμένα βαριέται! Όταν δεν έχει κάτι να ασχοληθεί ή όταν δεν της δίνω σημασία και δεν έχει τι να κάνει γκρινιάζει πολύ!
Γι αυτό προσπαθώ να της αφιερώνω χρόνο και να την απασχολώ όσο είναι ξύπνια.. αυτά δεν είναι σαν εμάς που έχουμε πάντα κάτι να κάνουμε! Πλήττουν! 
Να χαίρεσαι την κόρη σου♡ 

Πως πήγατε με το εμβόλιο? Ναι ρε συ πέρασε ο καιρός ανυπομονώ πολύ να ξεκινήσουμε. Δλδ τι μπορεί να γράφει που λες στο site; φαντάζομαι θα στα πει κ από κοντά

1 ώρα πρίν, Ntepaki22 είπε:

Χαχαχα νομίζω ότι πλέον δεν έχει τετοια πρέπει κ μη... Από όλα κάνω... Είναι πολύ μωρά και με χρειάζονται κ τα δυο... Η τρίτη εγκυμοσύνη είναι λίγο σαν να το ξεχνάς ότι είσαι έγκυος... Στο δεύτερο ανησυχούσα κ εγώ πιο πολύ... Πλέον γνωρίζω το σώμα μου καλύτερα κ καταλαβαίνω πότε πρέπει να σταματήσω χαχαχα... Υπομονή με την μικρή σου κ εμένα η μεγάλη μου έτσι ήταν τσακωμενη κ είναι ακόμα με τον ύπνο... Αυτό το παιδί όλα τα πέρναγε στον απόλυτο βαθμό. Κολικούς; Δόντια; Εμβόλια; Όλο εσκουζε χαχα τώρα που ξεκινάει για να μιλήσει κ λέει τι θέλει είναι καλύτερα τα πράγματα... Η μικρή μου... Τι να πω για αυτό το παιδί ο θεός με λυπήθηκε κ μου έδωσε ένα αγγελούδι παρότι την πρώτη την λένε Αγγελική χαχαχα... Κλαίει μόνο για να σου δείξει τι θέλει... Κ κοιμάται αυτό το μωρό καλύτερα κ από την μεγάλη!!!! Έχει μάθει κ κοιμάται μόνη της δεν με ενοχλεί καθόλου την νύχτα μόνο εάν πεινάει ή πονάει!!

Λογικό να ζηλεύουν μας είχαν συνηθίσει να έχουμε όλη την προσοχή πάνω τούς... Έτσι είναι τα πρώτα...κ εγώ έτσι ήμουν που έχω τρία χρόνια με την αδερφή μου...άστα να πάνε!! Έχω έρθει στην μαμά μου Αθήνα γιατί δεν θέλω να γεννήσω ξανά στην Λιβαδειά!! Αύριο επιτέλους θα δούμε το μπεμπέ!! Ελπίζω όλα να είναι καλά!! Τα κορίτσια θα μείνουν λογικά εδώ με την μαμά μου.. δεν ξέρω αν αφήσω κ τα δυο...γιατί η μεγάλη κάνει νούμερα όταν την αφήνω πλέον... Οπότε δεν ξέρω αν θα τα βγάλει πέρα κ με τα δύο... Μπορεί να πάρω μια από τις δύο μαζι μου

Δεν είχες καλή εμπειρία απ τον τοκετο?  Τουλάχιστον έχεις βοήθεια τη μάνα σου έστω κ λίγο. Ποσο είναι η μεγάλη σου? Αυτό που λες ένα διάστημα στην αρχή που γέννησα το είχε κ η δικιά μ ενώ την ήθελε τη μαμά μ πολύ μετά άρχισε να μη τη θέλει γιατί ασχολούταν με τον μπέμπη κ ζήλευε. Δεν ήθελε να τη βλέπει σε τέτοιο βαθμό. Τώρα μια χαρά πάλι τα ξαναβρήκαν.κ να φανταστείς είναι 5 χρόνων συνεννόησιμη δλδ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια περίοδο σας έχει έρθει ?Εμένα μου ήρθε λίγο τέλος Δεκεμβρίου δεν ξέρω αν ήταν αλλά είχα λίγο αίμα για 3 μέρες ο μπέμπης τότε σχεδόν 2 μηνών τώρα έχω πάλι ελάχιστο αίμα στο σκούπισμα ,εντομεταξυ δεν έχω πάει ακόμα Άστον γιατρό να με δει γιατί ανχωνομαι μήπως αρχίσει κ κλαίει μες στο αμάξι είναι καμιά ώρα διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, βιολετα3 said:

Κορίτσια περίοδο σας έχει έρθει ?Εμένα μου ήρθε λίγο τέλος Δεκεμβρίου δεν ξέρω αν ήταν αλλά είχα λίγο αίμα για 3 μέρες ο μπέμπης τότε σχεδόν 2 μηνών τώρα έχω πάλι ελάχιστο αίμα στο σκούπισμα ,εντομεταξυ δεν έχω πάει ακόμα Άστον γιατρό να με δει γιατί ανχωνομαι μήπως αρχίσει κ κλαίει μες στο αμάξι είναι καμιά ώρα διαδρομή.

Μην το αμελείς καθόλου... Έχεις ξεκινήσει και σεξουαλικές επαφές; Μετά τις σαράντα μέρες πάντα πάμε πρώτα να μας δώσουν το οκ..κ να ελέγξουν αν όλα είναι καλά!!  Σημασία έχει η υγεία μας... Σιγά σιγά ο μικρούλης μπορεί κ να κοιμηθεί... Κ εμένα έτσι έκλαιγε η μικρή αλλά μόλις τις κουνάω λίγο τα κλειδιά ηρεμει... Με τον θηλασμό μπορεί να μην σου έρθει κ καθόλου για κάποιους μήνες... 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ntepaki22 said:

Μην το αμελείς καθόλου... Έχεις ξεκινήσει και σεξουαλικές επαφές; Μετά τις σαράντα μέρες πάντα πάμε πρώτα να μας δώσουν το οκ..κ να ελέγξουν αν όλα είναι καλά!!  Σημασία έχει η υγεία μας... Σιγά σιγά ο μικρούλης μπορεί κ να κοιμηθεί... Κ εμένα έτσι έκλαιγε η μικρή αλλά μόλις τις κουνάω λίγο τα κλειδιά ηρεμει... Με τον θηλασμό μπορεί να μην σου έρθει κ καθόλου για κάποιους μήνες... 

Κλειδια ε; Να κατι που δεν εχω δοκιμασει ακομα!!!! 

Περιοδος εμενα ακομα δεν μου εχει ερθει, και ειναι 4 μηνων η μικρη μου. Και δεν ειναι οτι θηλαζω και αποκλειστικα, δεν ξερω που οφειλεται και σε αλλες ερχεται στους 2 μηνες και σε αλλες μετα τους 6! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι η Άννα και παρότι σας παρακολουθώ σχεδόν ένα χρόνο από την αρχή της εγκυμοσύνης, μόλις τώρα πήρα την απόφαση να φτιάξω λογαριασμό :D Η δικιά μου η μπουμπού είναι 3,5 μηνών (σε 12 μέρες γίνεται 4) και αυτό με την γκρίνια το έχουμε και εμείς. Μπορεί να πλανταζει σε εμάς αλλά μόλις ανέβει η πεθερά κάθεται Παναγίτσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna9 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι η Άννα και παρότι σας παρακολουθώ σχεδόν ένα χρόνο από την αρχή της εγκυμοσύνης, μόλις τώρα πήρα την απόφαση να φτιάξω λογαριασμό :D Η δικιά μου η μπουμπού είναι 3,5 μηνών (σε 12 μέρες γίνεται 4) και αυτό με την γκρίνια το έχουμε και εμείς. Μπορεί να πλανταζει σε εμάς αλλά μόλις ανέβει η πεθερά κάθεται Παναγίτσα.

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Κλασσική συμπεριφορά τσούπρας:lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Μην το αμελείς καθόλου... Έχεις ξεκινήσει και σεξουαλικές επαφές; Μετά τις σαράντα μέρες πάντα πάμε πρώτα να μας δώσουν το οκ..κ να ελέγξουν αν όλα είναι καλά!!  Σημασία έχει η υγεία μας... Σιγά σιγά ο μικρούλης μπορεί κ να κοιμηθεί... Κ εμένα έτσι έκλαιγε η μικρή αλλά μόλις τις κουνάω λίγο τα κλειδιά ηρεμει... Με τον θηλασμό μπορεί να μην σου έρθει κ καθόλου για κάποιους μήνες... 

Το ξέρω ότι πρέπει στα κορίτσια μου ήμουν πολύ τυπική τώρα με τον μπέμπη τα έχω βρει πολύ σκούρα με φοβίζουν πολλά πράγματα στα κορίτσια μου ήμουν πολύ χαλαρή .Όχι δεν έχω ξεκινήσει κ ο λόγος είναι αυτός ότι δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό

2 ώρες πρίν, Anna9 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι η Άννα και παρότι σας παρακολουθώ σχεδόν ένα χρόνο από την αρχή της εγκυμοσύνης, μόλις τώρα πήρα την απόφαση να φτιάξω λογαριασμό :D Η δικιά μου η μπουμπού είναι 3,5 μηνών (σε 12 μέρες γίνεται 4) και αυτό με την γκρίνια το έχουμε και εμείς. Μπορεί να πλανταζει σε εμάς αλλά μόλις ανέβει η πεθερά κάθεται Παναγίτσα.

Να σου ζήσει!!!Έτσι ο μπέμπης μου 3 μηνών όσες φορές έχει έρθει η αδερφή μου με τα παιδιά της άλλο παιδί!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2022 at 8:52 ΠΜ, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι οποία γνωρίζει ή βρίσκεται στην ίδια θέση με μένα.πρεπει να γυρίσω στην δουλειά αλλά επειδή δεν έχω που να αφήσω τον μπέμπη θα δηλώσω παρετηση,θα έχω μετά ασφάλεια?

Έχεις πάρει το 6μηνο του ΟΑΕΔ και το συμπληρωματικό επίδομα
Επίσης μετά μπορείς να πάρεις Γονική Άδεια Ανατροφής Τέκνων, είναι υποχρεωτική για τον εργοδότη και χορηγείται εγγράφως για περίοδο τεσσάρων μηνών.
«Ο εργοδότης δεν οφείλει αποδοχές κατά το διάστημα της εν λόγω άδειας,
αλλά για τους δύο (2) πρώτους μήνες της γονικής άδειας, ο ΟΑΕΔ υποχρεούται να καταβάλει επίδομα γονικής άδειας στον κάθε γονέα, μηνιαίως,
ποσού ίσου με τον ελάχιστο νομοθετημένο μισθό, όπως κάθε φορά καθορίζεται, καθώς και αναλογία δώρων εορτών και επιδόματος αδείας».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...