Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

On 2/2/2022 at 8:52 ΠΜ, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι οποία γνωρίζει ή βρίσκεται στην ίδια θέση με μένα.πρεπει να γυρίσω στην δουλειά αλλά επειδή δεν έχω που να αφήσω τον μπέμπη θα δηλώσω παρετηση,θα έχω μετά ασφάλεια?

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου γερό και δυνατό...

Μόλις τελειώσει η λοχεια ο λογιστής σε βάζει στην ετήσια άδεια την οποία αν θέλει στην πληρώνει ο εργοδότης...αφού τελειώσει και η ετήσια από την επόμενη κιόλας μέρα κάνεις την ετήσια για το εξάμηνο...μετά αν θέλεις παίρνεις και την γονική άδεια που σ λέει παρά πάνω η κοπέλα...μετά αν παραιτηθείς δεν έχεις από κάπου εισόδημα...εκτός αν βρεις να σε ασφαλίσει κάποιος για μια εβδομάδα και να σε απολύσει και μπεις ταμείο ανεργίας...έτσι θα το κάνω εγώ...ο εργοδότης σου δεν μπορεί να σε απολύσει αν δεν περάσουν 18 μήνες από την ημέρα που γεννήσες...τώρα όσο αφορά καθαρά την ασφάλεια πάει με τα ένσημα...αν παραιτηθεις δεν ξέρω για πόσο θα έχεις ασφάλεια μετά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

ετήσια άδεια

Δήμητρα ετήσια άδεια, εννοείς την άδεια που δικαιούσαι από τη δουλειά; συνήθως 22-23 μέρες;
Είχα 25 μέρες και μου χρώσταγε και 10 ακόμα από το 2020 με τον Covid -που πήραν παράταση- και τις πήρα πριν βγω σε κυήσεως.
Αν δεν τις έχεις πάρει, τις παίρνεις όντως υποχρεωτικά πριν βγεις στο 6μηνο ΟΑΕΔ!
Τις μέρες άδειας πρέπει να στις πληρώσει, αυτές που δεν είναι υποχρεωμένος να σου πληρώσει είναι κάποιες μέρες άδειας από τις αναρρωτικές (αν έχεις πάρει).
Το θέμα είναι ότι την αίτηση για την Ειδική Παροχή Προστασίας της Μητρότητας (6μηνο ΟΑΕΔ) 
και τη συμπληρωματική παροχή μητρότητας, έχεις ορισμένο χρόνο για να κάνεις την αίτηση. 
Νομίζω έως 2 μήνες εφόσον έχεις πάρει τα λεφτά από τον ΕΦΚΑ. Εγώ τα έκανα on-line όλα. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2022 at 5:00 PM, depifish said:

Κλειδια ε; Να κατι που δεν εχω δοκιμασει ακομα!!!! 

Περιοδος εμενα ακομα δεν μου εχει ερθει, και ειναι 4 μηνων η μικρη μου. Και δεν ειναι οτι θηλαζω και αποκλειστικα, δεν ξερω που οφειλεται και σε αλλες ερχεται στους 2 μηνες και σε αλλες μετα τους 6! 

Είναι θέμα ορμονολογικο λογικά... Πάντως το ότι δεν σου έχει έρθει δεν σημαίνει ότι δεν έχεις ωορρηξία να ξέρεις!!


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ntepaki22 said:

Είναι θέμα ορμονολογικο λογικά... Πάντως το ότι δεν σου έχει έρθει δεν σημαίνει ότι δεν έχεις ωορρηξία να ξέρεις!!

Αληθεια;;; Καλα οχι πως εχει ιδιαιτερη σημασια μια και το σεξ για την ωρα ουτε καν που βρισκεται στο χρονοδιαγραμμα της καθημερινοτητας! Καλια να κοιμηθω! Χαχαχαχα! 

Κοριτσια η μικρη μου σημερα εχει αγριεψει για τα καλα! Εχει ερθει η πεθερα μου (αυτη που τη κοιμιζει σε 2 λεπτα και ειναι παναγιτσα οταν ερχεται) γιατι ειχα δουλεια στον υπολογιστη, και προσπαθουσε να τη κοιμισει και της επαιζε κατι τσιριδες.... Και τωρα που τη ξυπνησε καταλαθως το παιδι ουρλιαζει επειδη θελει να κοιμηθει. Τοσο πολυ δεν την εχω ξανακουσει καο τοσο συνεχομενα να μην σταματαει με τιποτα! Τρομαξα! Ξερω οταν την πιανει υπερενταση απο τα νευρα της κλαιει και χτυπιεται σαν τρελη αλλα οχι συνεχομενα, υπαρχουν διαλλειματα και συνηθως αν την αλλαξεις σταση σταματαει για λιγο. Αλλα τωρα το παιδι ειχε γινει μπορντω απο τα ουρλιαχτα! Δεν ξερω αν θα ειναι κατι μονιμο ή αν την ενοχλει και κατι αλλο σημερα. Ισως να την πονανε τα ουλα της αλλα τοσο ουρλιαχτο... τρελαθηκα! Αυτο μας ελειπε τωρα να κανει καθε μερα για ωρες σαν δαιμονισμενη! Πιανεται η ψυχη μου οταν την ακουω να κανει ετσι! Αντε να βρω ψυχραιμια να τη κοιμισω μετα! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Δήμητρα ετήσια άδεια, εννοείς την άδεια που δικαιούσαι από τη δουλειά; συνήθως 22-23 μέρες;
Είχα 25 μέρες και μου χρώσταγε και 10 ακόμα από το 2020 με τον Covid -που πήραν παράταση- και τις πήρα πριν βγω σε κυήσεως.
Αν δεν τις έχεις πάρει, τις παίρνεις όντως υποχρεωτικά πριν βγεις στο 6μηνο ΟΑΕΔ!
Τις μέρες άδειας πρέπει να στις πληρώσει, αυτές που δεν είναι υποχρεωμένος να σου πληρώσει είναι κάποιες μέρες άδειας από τις αναρρωτικές (αν έχεις πάρει).
Το θέμα είναι ότι την αίτηση για την Ειδική Παροχή Προστασίας της Μητρότητας (6μηνο ΟΑΕΔ) 
και τη συμπληρωματική παροχή μητρότητας, έχεις ορισμένο χρόνο για να κάνεις την αίτηση. 
Νομίζω έως 2 μήνες εφόσον έχεις πάρει τα λεφτά από τον ΕΦΚΑ. Εγώ τα έκανα on-line όλα. 

Ναι εγώ ας πούμε δεν την είχα πάρει και έπρεπε να την πάρω όλη τώρα...την οποία την έχω πληρωθεί...τις αναρρωτικες ναι δεν σου πληρώνει κάτι ο εργοδότης πέρα από την πρώτη η οποία είναι με διαφορά από το ΙΚΑ...το εξάμηνο το έχω κάνει και περιμένω έγκριση...νομίζω και εγώ ναι έχεις περιθώριο δύο μήνες αλλά καλό είναι να μην αργεί κάποιος γιατί κάνει και ένα δίμηνο να εγκριθεί...όλα τα έκανα και εγώ online...και το συμπληρωματικό πριν το εξάμηνο ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...συνεχιζω για να σας πω τον πονο μου... Τσιριζε, ουρλιαζε, χτυπιοταν, και ειχα την ιδεα να τη ξαπλωσω στην αλλαξιερα επειδη της αρεσει πολυ τον τελευταιο καιρο, εχω βαλει και ενα σωρο αυτοκολλητα τα οποια μαλλον πλεον τα βλεπει καλυτερα και της αρεσει να τα χαζευει. Σαν να ειχε διακοπτακι, σταματησε αμεσως να κλαιει και αρχισε τα χαμογελα, να κουναει ποδαρακια χερακια ολο ενθουσιασμο! Σαν να μην θελει αυτο το παιδι να κοιμηθει, να τσαντιζεται που νυσταζει και να τσαντιζεται ακομα περισσοτερο που θελουμε εμεις να τη βαλουμε για υπνο! Μην τυχον και χασει κατι αν κοιμηθει! 

Εγω θα φυγω μεταναστρια στη Γουαδελουπη! Παω να κοιταξω για εισητηρια! Χαχαχαχ! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra93 είπε:

Ναι εγώ ας πούμε δεν την είχα πάρει και έπρεπε να την πάρω όλη τώρα...την οποία την έχω πληρωθεί...τις αναρρωτικες ναι δεν σου πληρώνει κάτι ο εργοδότης πέρα από την πρώτη η οποία είναι με διαφορά από το ΙΚΑ...το εξάμηνο το έχω κάνει και περιμένω έγκριση...νομίζω και εγώ ναι έχεις περιθώριο δύο μήνες αλλά καλό είναι να μην αργεί κάποιος γιατί κάνει και ένα δίμηνο να εγκριθεί...όλα τα έκανα και εγώ online...και το συμπληρωματικό πριν το εξάμηνο ...

Εμένα εγκρίθηκε το εξάμηνο σε 4 μέρες και το συμπληρωματικό ακόμα :S 
& έχουν περάσει 2 μήνες! 

πρίν από 39 λεπτά , depifish είπε:

Σαν να μην θελει αυτο το παιδι να κοιμηθει, να τσαντιζεται που νυσταζει και να τσαντιζεται ακομα περισσοτερο που θελουμε εμεις να τη βαλουμε για υπνο! Μην τυχον και χασει κατι αν κοιμηθει! 

Ανησυχείς χωρίς λόγο τώρα Ντέπηη! Σιγά σιγά πλέον, αντιλαμβάνονται το περιβάλλον γύρω τους, βρίσκουν πολύ πιο συναρπαστικό το να μένουν ξύπνια!
Από εκεί που έως τον 3ο κοιμόντουσαν έως 17ω, πλέον θα κοιμούνται έως 14ω. Δε μπορώ να εξηγήσω ακριβώς τον εκνευρισμό της, αλλά έχει ξεκινήσει και εμένα τις γκαρίδες.
Κάθε μέρα είναι διαφορετική, το έχεις καταλάβει σίγουρα έως τώρα. Αύριο θα είναι αλλιώς σίγουρα, μπορεί καλύτερη, μπορεί χειρότερη μέρα. Καμία δεν είναι ίδια!
Πάντως, σταμάτα να αγχώνεσαι και απόλαυσε την! Και να της μιλάς πολύ όταν είναι εκνευρισμένη, έχω παρατηρήσει ότι όταν κλαίει και απλά προσπαθώ να την ηρεμήσω χωρίς να μιλάω,
κλαίει, σα να αισθάνεται πως δε την καταλαβαίνω. Όταν της μιλάω, ηρεμεί πιο γρήγορα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου γερό και δυνατό...

Μόλις τελειώσει η λοχεια ο λογιστής σε βάζει στην ετήσια άδεια την οποία αν θέλει στην πληρώνει ο εργοδότης...αφού τελειώσει και η ετήσια από την επόμενη κιόλας μέρα κάνεις την ετήσια για το εξάμηνο...μετά αν θέλεις παίρνεις και την γονική άδεια που σ λέει παρά πάνω η κοπέλα...μετά αν παραιτηθείς δεν έχεις από κάπου εισόδημα...εκτός αν βρεις να σε ασφαλίσει κάποιος για μια εβδομάδα και να σε απολύσει και μπεις ταμείο ανεργίας...έτσι θα το κάνω εγώ...ο εργοδότης σου δεν μπορεί να σε απολύσει αν δεν περάσουν 18 μήνες από την ημέρα που γεννήσες...τώρα όσο αφορά καθαρά την ασφάλεια πάει με τα ένσημα...αν παραιτηθεις δεν ξέρω για πόσο θα έχεις ασφάλεια μετά...

Δεν πήρα κανένα επίδομα και καμιά αδεια γιατί δεν είχα τα ένσημα μου ,οπότε έπρεπε να επιστρέψω στην δουλειά,αυτό νομίζω πως πλέον δεν ησχυει αν πας σε άλλον εργοδότη ούτε αυτός μπορεί να σε απόλυση εφόσον έχεις μικρό παιδιά δες το λίγο 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Δήμητρα ετήσια άδεια, εννοείς την άδεια που δικαιούσαι από τη δουλειά; συνήθως 22-23 μέρες;
Είχα 25 μέρες και μου χρώσταγε και 10 ακόμα από το 2020 με τον Covid -που πήραν παράταση- και τις πήρα πριν βγω σε κυήσεως.
Αν δεν τις έχεις πάρει, τις παίρνεις όντως υποχρεωτικά πριν βγεις στο 6μηνο ΟΑΕΔ!
Τις μέρες άδειας πρέπει να στις πληρώσει, αυτές που δεν είναι υποχρεωμένος να σου πληρώσει είναι κάποιες μέρες άδειας από τις αναρρωτικές (αν έχεις πάρει).
Το θέμα είναι ότι την αίτηση για την Ειδική Παροχή Προστασίας της Μητρότητας (6μηνο ΟΑΕΔ) 
και τη συμπληρωματική παροχή μητρότητας, έχεις ορισμένο χρόνο για να κάνεις την αίτηση. 
Νομίζω έως 2 μήνες εφόσον έχεις πάρει τα λεφτά από τον ΕΦΚΑ. Εγώ τα έκανα on-line όλα. 

Καλημέρα!! Ήθελα κ εγω να ρωτήσω κάτι πάνω στο θέμα δουλειάς. Παίρνουμε απ το έφκα ένα ποσό μόλις γεννησουμε. Είναι 52μερες πριν κ 64μετα τη γέννα. Σε αυτί το διάστημα πρέπει να μας βάζει κ ο εργοδότης λεφτά? Γιατί εμένα μ έβαζε πολύ λίγα κ έτσι δε μπόρεσα να κάνω το συμπληρωματικο επιδομα μητρότητας του οαεδ. Τι ισχύει τελικά?

5 ώρες πρίν, depifish είπε:

...συνεχιζω για να σας πω τον πονο μου... Τσιριζε, ουρλιαζε, χτυπιοταν, και ειχα την ιδεα να τη ξαπλωσω στην αλλαξιερα επειδη της αρεσει πολυ τον τελευταιο καιρο, εχω βαλει και ενα σωρο αυτοκολλητα τα οποια μαλλον πλεον τα βλεπει καλυτερα και της αρεσει να τα χαζευει. Σαν να ειχε διακοπτακι, σταματησε αμεσως να κλαιει και αρχισε τα χαμογελα, να κουναει ποδαρακια χερακια ολο ενθουσιασμο! Σαν να μην θελει αυτο το παιδι να κοιμηθει, να τσαντιζεται που νυσταζει και να τσαντιζεται ακομα περισσοτερο που θελουμε εμεις να τη βαλουμε για υπνο! Μην τυχον και χασει κατι αν κοιμηθει! 

Εγω θα φυγω μεταναστρια στη Γουαδελουπη! Παω να κοιταξω για εισητηρια! Χαχαχαχ! 

Αχ πόσο σε νιώθω!! Τα πέρασα με τη κόρη μου με τη διαφορά μόνο που εκείνη δε κοιμόταν με κανέναν άλλον παρα μονο ήθελε στήθος. Περιττό να σου πω ότι τώρα 5χρονων αν πω τη λέξη νυστάζεις αγριεύει. Να της κλείνονται τα μάτια παιδί μ κ να της πω πάμε να κοιμηθούμε είναι αργά κ νυσταξες κιολας εγω δε νυστάζω λέει κ να κουτουλαει.σε αυτη την ηλικια τα παιδάκια πρέπει να κοιμούνται 12ωρες σίγουρα κ αυτη κοιμάται 9μαξιμουν. Δε θέλω να σε απογοητεύσω... ευτυχώς ο μπεμπης δεν είναι έτσι γιατί αλλιώς θα ήμουν για το δρομοκαιτειο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, depifish είπε:

Αληθεια;;; Καλα οχι πως εχει ιδιαιτερη σημασια μια και το σεξ για την ωρα ουτε καν που βρισκεται στο χρονοδιαγραμμα της καθημερινοτητας! Καλια να κοιμηθω! Χαχαχαχα! 

Κοριτσια η μικρη μου σημερα εχει αγριεψει για τα καλα! Εχει ερθει η πεθερα μου (αυτη που τη κοιμιζει σε 2 λεπτα και ειναι παναγιτσα οταν ερχεται) γιατι ειχα δουλεια στον υπολογιστη, και προσπαθουσε να τη κοιμισει και της επαιζε κατι τσιριδες.... Και τωρα που τη ξυπνησε καταλαθως το παιδι ουρλιαζει επειδη θελει να κοιμηθει. Τοσο πολυ δεν την εχω ξανακουσει καο τοσο συνεχομενα να μην σταματαει με τιποτα! Τρομαξα! Ξερω οταν την πιανει υπερενταση απο τα νευρα της κλαιει και χτυπιεται σαν τρελη αλλα οχι συνεχομενα, υπαρχουν διαλλειματα και συνηθως αν την αλλαξεις σταση σταματαει για λιγο. Αλλα τωρα το παιδι ειχε γινει μπορντω απο τα ουρλιαχτα! Δεν ξερω αν θα ειναι κατι μονιμο ή αν την ενοχλει και κατι αλλο σημερα. Ισως να την πονανε τα ουλα της αλλα τοσο ουρλιαχτο... τρελαθηκα! Αυτο μας ελειπε τωρα να κανει καθε μερα για ωρες σαν δαιμονισμενη! Πιανεται η ψυχη μου οταν την ακουω να κανει ετσι! Αντε να βρω ψυχραιμια να τη κοιμισω μετα! 

Εγώ πλέον νομίζω πως αρχίζω να συμβιβάζομαι ότι δεν θα κοιμόμαστε!!!!!Ευτυχώς κοιμάται το μεσημέρι και αυτό πρέπει να είμαι κ εγώ δίπλα σε περίπτωση που ξυπνήσει αμέσως να τον κουνισω να ξανακοιμηθεί,έχουν κ εμείς πολύ γκρίνια αυτές τ μέρες ,να τον βλέπεις να νυστάζει και να μην κοιμάται και γκρινιάζει ακόμα κ στην αγκαλιά .Το βράδυ κοιμάται νωρίς ευτυχώς αλλά κ πάλι όλη την ώρα κουνάει χέρια ,πόδια το κεφάλι του μες στον ύπνο του και νομίζω πως θέλει να ρευτει τον σηκωνω λίγο πάνω μου σταματάει,λέω μήπως κρυώνει ?δεν ξέρω ,εχθές από της 3 μέχρι τώρα της 7 το πρωί αυτό κάναμε !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Καλημέρα!! Ήθελα κ εγω να ρωτήσω κάτι πάνω στο θέμα δουλειάς. Παίρνουμε απ το έφκα ένα ποσό μόλις γεννησουμε. Είναι 52μερες πριν κ 64μετα τη γέννα. Σε αυτί το διάστημα πρέπει να μας βάζει κ ο εργοδότης λεφτά? Γιατί εμένα μ έβαζε πολύ λίγα κ έτσι δε μπόρεσα να κάνω το συμπληρωματικο επιδομα μητρότητας του οαεδ. Τι ισχύει τελικά?

Κανονικά ο εργοδότης δεν σου βάζει χρήματα για αυτούς τους 4 μήνες. Σε πληρώνει μόνο ο ΕΦΚΑ.
Το συμπληρωματικό είναι η διαφορά που προκύπτει από τον μισθό σου και το ποσό που σου βάζει ο ΕΦΚΑ.
Λογικά γι' αυτό δε μπόρεσες να το κάνεις, γιατί φάνηκε σα να παίρνεις κάποια χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , itsathina είπε:

Κανονικά ο εργοδότης δεν σου βάζει χρήματα για αυτούς τους 4 μήνες. Σε πληρώνει μόνο ο ΕΦΚΑ.
Το συμπληρωματικό είναι η διαφορά που προκύπτει από τον μισθό σου και το ποσό που σου βάζει ο ΕΦΚΑ.
Λογικά γι' αυτό δε μπόρεσες να το κάνεις, γιατί φάνηκε σα να παίρνεις κάποια χρήματα.

Είσαι αστέρι!! Ναι έτσι μου είπαν απ τον οαεδ κ δε το συνέχισα γιατί ο λογιστής του εργοδότη είναι ότι ναναι. Μη φανταστείς κάτι 100ευρω μ έβαζε. Κ μ την είπε κιολας να φανταστείς ότι δε τον ενημέρωσα πως θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roulaa@ είπε:

Είσαι αστέρι!! Ναι έτσι μου είπαν απ τον οαεδ κ δε το συνέχισα γιατί ο λογιστής του εργοδότη είναι ότι ναναι. Μη φανταστείς κάτι 100ευρω μ έβαζε. Κ μ την είπε κιολας να φανταστείς ότι δε τον ενημέρωσα πως θα το κάνω.

Έχω εντρυφήσει! Ναι πες του, εγώ θα σου πω τη δουλειά σου! Δε φτάνει που έχασα τη διαφορά από 4 μισθούς! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , itsathina είπε:

Έχω εντρυφήσει! Ναι πες του, εγώ θα σου πω τη δουλειά σου! Δε φτάνει που έχασα τη διαφορά από 4 μισθούς! 

Δε το συνέχισα γιατί δε θυμόμουν τι είχα κάνει στη 1η μου εγκυμοσύνη. Κ γενικά δεν το έχω με τα γραφειοκρατικα. Το συμπληρωματικο του οαεδ πάει ανάλογα με τον μισθό ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Roulaa@ είπε:

Δε το συνέχισα γιατί δε θυμόμουν τι είχα κάνει στη 1η μου εγκυμοσύνη. Κ γενικά δεν το έχω με τα γραφειοκρατικα. Το συμπληρωματικο του οαεδ πάει ανάλογα με τον μισθό ε?

Ακριβώς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...