Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Just now, vasia!!! είπε:

καλησπερα κοριτσια! συγχαρητηρια σε ολες!! κι εγω παω για υπερηχο τη Παρασκευη οπως η @Brigitt! Εκανα  το πρωτο μου υπερηχο  τη προηγουμρνη Παρασκευη που ημουν 5 εβδ και 2 ημ

 εγω ειμαι  απο εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο κ ισως για αυτο κ γινεται και τοσο νωρις. Ειδαμε αμνιακο σακο και λεκιθικο με εμβρυικα και μου ειπε μια εβδομαδα μετα να κανουμε το δευτερο υπερηχο..Με αγχωσε αρκετα παρολο που μου ειπε οτι ολα ειναι καλα το οτι μου ειπε τρελη ξεκουραση καλη διατροφη και καλυτερα να μεινω σπιτι για αυτη την εβδομαδα,,,Το αγχος ειναι φοβερο μεχρι να ακουσουμε καρδουλα για ολες τις γυναικες αλλα οσες εχουμε περασει απο το μονοπατι της εξωσωματικης πιστεψτε με ειναι ενα αγχος παραπανω να πανε ολα καλα γιατι παντα περναει απο το μυαλο σου οτι ισως αυτη ειναι και η μοναδικη σου ευκαιρια να τα καταφερεις..Να ευχηθω να μας πανε ολα καλα και να τα λεμε για τους υπολοιπους μηνες εδω!!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά !! Έχω φίλη που προσπαθεί με εξωσωματική καιρο και μπορώ να καταλάβω πόσο δύσκολη και αγχωτικη είναι η κάθε προσπάθεια ελπίζω και εκείνη να τα καταφέρει κάποια στιγμή όπως και όλες οι γυναίκες!! Να μας πεις και εσύ λοιπόν τα νέα σου την Παρασκευή και χωρίς άγχος όλα καλά θα πάνε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@vasia!!!καλησπέρα και με το καλό εύχομαι ,μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη.Εγω βρίσκομαι στην 5η βδομάδα,δεν έχω πάει ακόμα στον γιατρό μου είπε μόλις μπω στην 7η βδομάδα .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

καλησπερα κοριτσια! συγχαρητηρια σε ολες!! κι εγω παω για υπερηχο τη Παρασκευη οπως η @Brigitt! Εκανα  το πρωτο μου υπερηχο  τη προηγουμρνη Παρασκευη που ημουν 5 εβδ και 2 ημ

 εγω ειμαι  απο εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο κ ισως για αυτο κ γινεται και τοσο νωρις. Ειδαμε αμνιακο σακο και λεκιθικο με εμβρυικα και μου ειπε μια εβδομαδα μετα να κανουμε το δευτερο υπερηχο..Με αγχωσε αρκετα παρολο που μου ειπε οτι ολα ειναι καλα το οτι μου ειπε τρελη ξεκουραση καλη διατροφη και καλυτερα να μεινω σπιτι για αυτη την εβδομαδα,,,Το αγχος ειναι φοβερο μεχρι να ακουσουμε καρδουλα για ολες τις γυναικες αλλα οσες εχουμε περασει απο το μονοπατι της εξωσωματικης πιστεψτε με ειναι ενα αγχος παραπανω να πανε ολα καλα γιατι παντα περναει απο το μυαλο σου οτι ισως αυτη ειναι και η μοναδικη σου ευκαιρια να τα καταφερεις..Να ευχηθω να μας πανε ολα καλα και να τα λεμε για τους υπολοιπους μηνες εδω!!

Καλώς ήρθες Βάσια!!! Κ γω είμαι από εξωσωματική!!! Οπότε καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου!!! Σε νιώθω!!! Στον πρώτο μου υπέρηχο (6+4) μέχρι να δω την καρδούλα να πάλλεται κ να μου πει ο γιατρός πως όλα είναι καλά, είχα τρελαθεί από την αγωνία μου!!! Θέλει όντως πολύ ξεκούραση κ όχι να κάνεις δουλειές ή να σηκώνεις βάρη κτλ! Όσο μπορείς ξάπλα!!! Καλή κ τελειομηνη κύηση εύχομαι!!!

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

@vasia!!!καλησπέρα και με το καλό εύχομαι ,μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη.Εγω βρίσκομαι στην 5η βδομάδα,δεν έχω πάει ακόμα στον γιατρό μου είπε μόλις μπω στην 7η βδομάδα .

Καλύτερα στην 7η βδομάδα!!! Θα μπορείς να δεις κ συ ξεκάθαρα σάκο, εμβρυακι, την καρδούλα του αλλά κ να την ακούσεις!!! Εγώ που πήγα 6+4 είδα μόνο. Δε με άφησε να ακούσω ακόμα γτ ήταν νωρίς λέει. Την Πέμπτη κλείνω 8η βδομάδα κ θα πάω εκτακτως την Παρασκευή ξανά για υπέρηχο γτ είδα λίγο καφέ χρώμα προχθες κ ανησύχησα... Μου είπαν πως δεν είναι τπτ αλλά κ πάλι θελω να το επιβεβαιώσω... Τώρα δεν έχω κάποιο χρώμα αλλά θέλω να ηρεμήσω κ για αυτό θα πάω. Κορίτσια ελπίζω να μην ζήσετε την τρομάρα που πήρα εγώ κ ο σύζυγός μου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Καλώς ήρθες Βάσια!!! Κ γω είμαι από εξωσωματική!!! Οπότε καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου!!! Σε νιώθω!!! Στον πρώτο μου υπέρηχο (6+4) μέχρι να δω την καρδούλα να πάλλεται κ να μου πει ο γιατρός πως όλα είναι καλά, είχα τρελαθεί από την αγωνία μου!!! Θέλει όντως πολύ ξεκούραση κ όχι να κάνεις δουλειές ή να σηκώνεις βάρη κτλ! Όσο μπορείς ξάπλα!!! Καλή κ τελειομηνη κύηση εύχομαι!!!

Καλύτερα στην 7η βδομάδα!!! Θα μπορείς να δεις κ συ ξεκάθαρα σάκο, εμβρυακι, την καρδούλα του αλλά κ να την ακούσεις!!! Εγώ που πήγα 6+4 είδα μόνο. Δε με άφησε να ακούσω ακόμα γτ ήταν νωρίς λέει. Την Πέμπτη κλείνω 8η βδομάδα κ θα πάω εκτακτως την Παρασκευή ξανά για υπέρηχο γτ είδα λίγο καφέ χρώμα προχθες κ ανησύχησα... Μου είπαν πως δεν είναι τπτ αλλά κ πάλι θελω να το επιβεβαιώσω... Τώρα δεν έχω κάποιο χρώμα αλλά θέλω να ηρεμήσω κ για αυτό θα πάω. Κορίτσια ελπίζω να μην ζήσετε την τρομάρα που πήρα εγώ κ ο σύζυγός μου...

@Deppybach  εγω 6w και 2d  θα παω την Παρασκευη και θελω τοοοσο πολυ να δω να παλλεται η καρδουλα..Εχω μεινει σπιτι προσπαθω να ξεκουραζομαι αλλα δυστυχως εχω μετακομιση και εστω και σαν παρουσια πρεπει να βοηθησω.. Επρεπε να μετακομισω γιατι εμενα σε σπιτι με 3πατωματα και πολλες σκαλες.Μονο πιστη στο θεο να μας πανε ολα καλα!Εσυ κοριτσι μου σιγουρα εισαι σε καλο δρομο!

@βιολετα3 καλυτερα τοτε που θα δειτε σιγουρα και θα ακουσετε καρδουλα!!Μακαρι κοριτσια μονο καλα νεα να εχουμε εδω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Deppybach Τίποτα δεν θα είναι το αιματακι το καφέ ίσως ήταν κάτι παλιό ,αλλά να πας να σου φύγει το ανχως.

@vasia!!!το ξέρω ότι είναι καλύτερα εκείνη την βδομάδα αλλά πραγματικά οι μέρες δεν περνούν με τίποτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι η Χρυσούλα και είμαι 33 χρόνων. Μετά από 3 λαπαροσκοπησεις για ενδομητριωση-αφαίρεση υδροσαλπιγγα και μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποίησης... Έμεινα έγκυος φυσιολογικα. Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 19.01.2021. Πήγαμε χθες στο γιατρό, είπε ότι είμαι 5 εβδομάδων + 6 ημερών. Αλλά κορίτσια, είδαμε μόνο σάκο, τίποτα άλλο.... Μας είπε να πάμε ξανά την άλλη Τρίτη. Δεν θα έπρεπε να φαίνονται κ εμβρυϊκά στοιχεία? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι η Χρυσούλα και είμαι 33 χρόνων. Μετά από 3 λαπαροσκοπησεις για ενδομητριωση-αφαίρεση υδροσαλπιγγα και μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποίησης... Έμεινα έγκυος φυσιολογικα. Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 19.01.2021. Πήγαμε χθες στο γιατρό, είπε ότι είμαι 5 εβδομάδων + 6 ημερών. Αλλά κορίτσια, είδαμε μόνο σάκο, τίποτα άλλο.... Μας είπε να πάμε ξανά την άλλη Τρίτη. Δεν θα έπρεπε να φαίνονται κ εμβρυϊκά στοιχεία? 

Με το καλό σου εύχομαι ,εγώ τελευταία περίοδο 27/1/21 κοντά είμαστε εγώ είμαι 5η βδομάδα και 1 ημέρα ,εγώ θα πάω στης 17 Μαρτίου μόλις κλείσω την 7η βδομάδα για να δούμε καλύτερα.Ειναι φυσιολογικό να μην δεις μόνο σακο

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Με το καλό σου εύχομαι ,εγώ τελευταία περίοδο 27/1/21 κοντά είμαστε εγώ είμαι 5η βδομάδα και 1 ημέρα ,εγώ θα πάω στης 17 Μαρτίου μόλις κλείσω την 7η βδομάδα για να δούμε καλύτερα.Ειναι φυσιολογικό να μην δεις μόνο σακο

Μακάρι Παναγία μου. Με το καλό και σε σένα! Έχω αγχωθει πολύ... γιατί πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα και δεν έβλεπε ούτε σάκο κ φοβηθηκαμε για εξωμήτριο. Αλλά ευτυχώς χθες είδε σάκο, όμως μόνο σάκο.... Έχω και λίγο καφέ στο σκούπισμα και μου είπε να προσέχω και να μην πηγαίνω στη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrys1988 είπε:

Μακάρι Παναγία μου. Με το καλό και σε σένα! Έχω αγχωθει πολύ... γιατί πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα και δεν έβλεπε ούτε σάκο κ φοβηθηκαμε για εξωμήτριο. Αλλά ευτυχώς χθες είδε σάκο, όμως μόνο σάκο.... Έχω και λίγο καφέ στο σκούπισμα και μου είπε να προσέχω και να μην πηγαίνω στη δουλειά.

Ξεκούραση όσο μπορείς ,και εγώ 33 χρόνων είμαι και αν πάνε όλα καλά θα είναι το 4ο παιδάκι μου μετά από 11 χρόνια .Θυμάμαι από τα άλλα 3 ότι είχα και εγώ καφέ ,της περισσότερες φορές δεν δηλώνει κάτι αλλά επειδή κανείς δεν ξέρει πρέπει να προσέχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, xrys1988 said:

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι η Χρυσούλα και είμαι 33 χρόνων. Μετά από 3 λαπαροσκοπησεις για ενδομητριωση-αφαίρεση υδροσαλπιγγα και μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποίησης... Έμεινα έγκυος φυσιολογικα. Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 19.01.2021. Πήγαμε χθες στο γιατρό, είπε ότι είμαι 5 εβδομάδων + 6 ημερών. Αλλά κορίτσια, είδαμε μόνο σάκο, τίποτα άλλο.... Μας είπε να πάμε ξανά την άλλη Τρίτη. Δεν θα έπρεπε να φαίνονται κ εμβρυϊκά στοιχεία? 

Με το καλό , συγχαρητήρια!! Είναι νωρίς ακόμα βρε..  μην αγχώνεσαι, ;του είδατε σάκο όλα καλά!! 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας....!!!

Εύχομαι και γω να πάνε όλα καλά !! Σου είπε κάτι ο γιατρός τον ρώτησες αν είναι φυσιολογικό να δείτε μόνο τον σάκο ?  Μήπως ήταν καθυστερημένη η σύλληψη και για αυτό ?? Αν όχι ρωτά τον να σου φύγει και η περιέργεια γιατί εγώ στην πρωτη εγκυμοσύνη όλα τα ρωτουσα ότι με απασχολούσε και ας νόμιζα πως ήταν βλακείες θα νιώσεις καλύτερα πιστεύω ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Εύχομαι και γω να πάνε όλα καλά !! Σου είπε κάτι ο γιατρός τον ρώτησες αν είναι φυσιολογικό να δείτε μόνο τον σάκο ?  Μήπως ήταν καθυστερημένη η σύλληψη και για αυτό ?? Αν όχι ρωτά τον να σου φύγει και η περιέργεια γιατί εγώ στην πρωτη εγκυμοσύνη όλα τα ρωτουσα ότι με απασχολούσε και ας νόμιζα πως ήταν βλακείες θα νιώσεις καλύτερα πιστεύω ...

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!! Πήγα πάλι σήμερα!! Και είδαμε λεκιθικο σάκο.... είπε ότι μάλλον άργησε να γίνει η εμφύτευση - σύλληψη. Προς το παρόν όλα καλά. Θα πάω πάλι την επόμενη εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι η Χρυσούλα και είμαι 33 χρόνων. Μετά από 3 λαπαροσκοπησεις για ενδομητριωση-αφαίρεση υδροσαλπιγγα και μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποίησης... Έμεινα έγκυος φυσιολογικα. Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 19.01.2021. Πήγαμε χθες στο γιατρό, είπε ότι είμαι 5 εβδομάδων + 6 ημερών. Αλλά κορίτσια, είδαμε μόνο σάκο, τίποτα άλλο.... Μας είπε να πάμε ξανά την άλλη Τρίτη. Δεν θα έπρεπε να φαίνονται κ εμβρυϊκά στοιχεία? 

Καλώς τα δέχτηκες κ συ!!! Είσ;ι σε καλό δρόμο!!! Μην ανησυχείς!!! Κάθε κύηση είναι διαφορετική!!! Σε άλλες μπορεί να φαίνεται έμβρυο κ σε άλλες όχι!!! Όταν θα πας θα δεις εμβρυακι κ καρδούλα!!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!

6 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Μακάρι Παναγία μου. Με το καλό και σε σένα! Έχω αγχωθει πολύ... γιατί πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα και δεν έβλεπε ούτε σάκο κ φοβηθηκαμε για εξωμήτριο. Αλλά ευτυχώς χθες είδε σάκο, όμως μόνο σάκο.... Έχω και λίγο καφέ στο σκούπισμα και μου είπε να προσέχω και να μην πηγαίνω στη δουλειά.

Κ γω εγώ λίγο καφέ. Μου είπαν όσο μπορώ να ξεκουράζομαι αλλά μου είπαν επίσης να μην ανησυχώ!! Μάλλον πρόκειται για παλιό αίμα!! Την Παρασκευή θα πάω για έκτακτο υπέρηχο για να δω τι γίνεται!..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Καλώς τα δέχτηκες κ συ!!! Είσ;ι σε καλό δρόμο!!! Μην ανησυχείς!!! Κάθε κύηση είναι διαφορετική!!! Σε άλλες μπορεί να φαίνεται έμβρυο κ σε άλλες όχι!!! Όταν θα πας θα δεις εμβρυακι κ καρδούλα!!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!

Κ γω εγώ λίγο καφέ. Μου είπαν όσο μπορώ να ξεκουράζομαι αλλά μου είπαν επίσης να μην ανησυχώ!! Μάλλον πρόκειται για παλιό αίμα!! Την Παρασκευή θα πάω για έκτακτο υπέρηχο για να δω τι γίνεται!..

Δεν αγχώνομαι για το καφέ. Μου είπε ο γιατρός ότι ίσως δω κ κόκκινο κ να μην πανικοβληθω. Μου είπε εννοείται κι εμένα φουλ ξεκούραση, να μην πάω στη δουλειά για λίγες μέρες, και να είμαι χαλαρή. Εσύ ποσών εβδομάδων είσαι κ πας για έκτακτο υπέρηχο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...