Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Νομίζω ότι ξεκινάει την 31η, αν θυμάμαι καλά.Πως είσαι τώρα? Πέρασε ο πόνος?

      α ίσως αλλάζω μήνα γι αυτό τα ειχα! ειμαι καλύτερα με έπιασε το ντεπόν! μου είπε η μαια βέβαια πως αν νιώσω πάλι κάτι διαφορετικό από δω κ πέρα να τους πάρω τηλ ! και με ρώτησε πόσες φορες μέσα στη μέρα τα νιώθω αυτά τα πονάκια !

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

@Flolipop παπακι μου ολα καλα θα πανε! Θα περασουν γρηγορα αυτες οι 2-3 βδομαδες που σε αγχωνουν και θα φτασεις στην αυχενικη μα παρεις ανασα! Ειναι αρκετα σπανιο αυτο που ειχες παθει σε 11η-12η εβδομαδα και δεν γινεται να το ξαναπαθεις. Το απαγορευω! Και στατιστικα να το παρεις, δεν υπαρχουν πιθανοτητες να ξαναγινει παλι!

Καλε κοριτσια τι ποσα ειναι αυτα... 10.000... 12.000... Εγω για να βγαλω τοσα πρεπει να δουλευω ενα χρονο ολοκληρο και να μην τρωω τιποτα!! :shock:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, depifish είπε:

@Flolipop παπακι μου ολα καλα θα πανε! Θα περασουν γρηγορα αυτες οι 2-3 βδομαδες που σε αγχωνουν και θα φτασεις στην αυχενικη μα παρεις ανασα! Ειναι αρκετα σπανιο αυτο που ειχες παθει σε 11η-12η εβδομαδα και δεν γινεται να το ξαναπαθεις. Το απαγορευω! Και στατιστικα να το παρεις, δεν υπαρχουν πιθανοτητες να ξαναγινει παλι!

Καλε κοριτσια τι ποσα ειναι αυτα... 10.000... 12.000... Εγω για να βγαλω τοσα πρεπει να δουλευω ενα χρονο ολοκληρο και να μην τρωω τιποτα!! :shock:

Κάπως έτσι ήμασταν κορίτσι μου ! Μας ψώνιζαν οι γονείς για να πηγαίνουν οι μισθοί μας στην ακρη! Δν έχουμε ενοίκιο κ αυτό βοήθησε την κατάσταση , διαφορετικά δν θα μπορούσαμε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweetheart12 said:

Στο λέω ότι δν έχω θέμα από τότε που γεννήθηκα Γτ μια χαρά έτρωγα μακαρόνια κ πίτες όταν ήθελα κ δν είχα κανένα θέμα! Κ η φεριτίνη μου είναι στα ύψη πάνω από 200 . Κ άμα φάω κ τώρα μακαρόνια κ ψωμί δν έχω κανένα θέμα! Γι αυτό μου φάνηκε περίεργο! Ίσως επειδή έχω υποθυρεοειδισμό να κάνει κάποια αντίδραση , Γτ μια διατροφολόγος μου είχε πει ότι υποθυρεοειδισμό κ δυσανεξία στη γλουτένη κάποιες δορές συμβαδίζουν! Απλά περισσοτερο για ψυχολογικούς λογουσ είπα να κάνω μια διατροφή χωρις γλουτένη μέχρι κ 12η βδομάδα. 

200 φεριτινη;;; εγω ουτε καν 100 δεν εχω δει! Χαχαχχαχαχα! Κοιτα γενικα κι εγω δεν ειχα ποτε θεμα, και ισως και τωρα αν δεν το βρισκε και ο αδερφος μου τυχαια και δεν εκανα κι εγω την εξεταση χαμπαρι δεν θα το ειχα παρει ολα αυτα τα χρονια. Μπορει τωρα τον τελευταιο χρονο που επεσε πολυ να αρχιζα να ψαχνομουν αλλα και παλι οι περισσοτεροι γιατροι στις γυναικες ειδικα με χαμηλη φεριτινη δεν δινουν πολυ βαση γιατι ειναι και το θεμα της περιοδου που ριχνει τη φεριτινη. Οποτε μπορει να μην ειχα κανει ποτε την εξεταση και να συνεχιζα να τρωω λαχαριστες πιτσουλες και πεντανοστιμες σπανακοπιτες! Πωπω.... ποσο τις λυμπιζομαι.... τα σαλια μου τρεχουν και μονο που το γραφω! 

Η αληθεια ειναι οτι οντως κι εγω εχω χασιμοτο (υποθυροειδισμο) και το εχω ακουσει κι εγω απο τον ενδοκρινολογο μου οτι πολλες φορες συμβαδιζουν. 

Παρολαυτα, εσυ καλα κανεις και προσεχεις στις αρχες, οτι νοιωθεις καλυτερα για σενα και το μικρουλι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

@Flolipop παπακι μου ολα καλα θα πανε! Θα περασουν γρηγορα αυτες οι 2-3 βδομαδες που σε αγχωνουν και θα φτασεις στην αυχενικη μα παρεις ανασα! Ειναι αρκετα σπανιο αυτο που ειχες παθει σε 11η-12η εβδομαδα και δεν γινεται να το ξαναπαθεις. Το απαγορευω! Και στατιστικα να το παρεις, δεν υπαρχουν πιθανοτητες να ξαναγινει παλι!

Καλε κοριτσια τι ποσα ειναι αυτα... 10.000... 12.000... Εγω για να βγαλω τοσα πρεπει να δουλευω ενα χρονο ολοκληρο και να μην τρωω τιποτα!! :shock:

@depifish βάλσαμο τα λόγια που κάθε φορά μου λες! Τι καλοσύνη έχεις κορίτσι μου, σ’ ευχαριστώ πολύ πολύ! Εσυ πλησιάζεις στην αυχενική; Εύχομαι ολόκαρδα να είναι όλα υπεροχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Εκτακτες ειχα και παλιοτερα και τωρα. Μαλιστα πριν κανα 8μηνο ξαναπηγα στον καρδιολογο επειδη νομιζα οτι ειχα πολλες εκτακτες αλλα τελικα δεν ηταν ανησυχητικος ο αριθμος τους. Μολις εφυγα απο τον καρδιολογο τοτε, ως δια μαγειας ελαττωθηκαν πααααααρα πολυ, ειχα σχεδον 1-2 τη βδομαδα και αν. Καθαρα αγχος που απο αυτο εχω μπολικο. Και με τον αερα που αναπνεω εγω αγχωνομαι... Πολυ βοηθητικο παντως στις εκτακτες ειναι το μαγνησιο, τις ελαττωνει. Μου προτεινε και ο καρδιολογος να παρω τωρα στην εγκυμοσυνη (εννοειται οτι ξαναπηγα και τωρα στην εγκυμοσυνη γιατι ενοιωθα παλι διαφορα! Χαχαχχαχα) και ο γυναικολογος, και μου δωσαν ενα μαγνησιο μαξ το οποιο ειναι κατι γκουμουτσες χαπαρες τεραστια! Καθε φορα νομιζω οτι θα πνιγω! Και εννοειται αν εχω εντονες αναγουλες δεν παιζει να το κατεβασω... Αν και προτιμω τα χαπια απο τα αναβραζων ή τα μασωμενα, οπως το ασβεστιο που μου χε δωσει πριν κανα μηνα. Δοκιμασα και τα δυο και κοντεψα να βγαλω τα αντερα μου! Δεν κατεβαινουν με τιποτα! Αηδεια!!! 

Ναι εχω ακούσει αρκετούς να έχουν πρόβλημα καταποσης με τα trofocard . Ζητησε του καποιο αναβραζον αλλα να καλύπτει με mg αυτο που παίρνεις.

Εμενα γενικα μαγνησιο ο δικος μου, δινει μετα τους 4 μήνες.

Οσο για τις έκτακτες, ναι σε περιόδους άγχους εχω κι εγω πιο έντονες. Τωρα αρχισα παλι να τις καταλαβαίνω εδω και 3 βδομάδες. Εντωμεταξύ εντελώς τυχαία, 1/3 πηγα για τσεκ απ στον καρδιολόγο και 3 μερες μετα εμαθα πως ειμαι εγκυος. Και μου ειπε "Σε μενα θα ερθεις μετα απο 8 με 10χρ εκτος κι αν μεινεις εγκυος'' αχααχ


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweetheart12 said:

Κάπως έτσι ήμασταν κορίτσι μου ! Μας ψώνιζαν οι γονείς για να πηγαίνουν οι μισθοί μας στην ακρη! Δν έχουμε ενοίκιο κ αυτό βοήθησε την κατάσταση , διαφορετικά δν θα μπορούσαμε! 

Πραγματικα τα λεφτα ειναι παρα πολλα για αυτη τη διαδικασια... Και γι αυτο οταν αποτυγχανει το χτυπημα ειναι δυο φορες πιο βαρυ! Ισως μετα απο τοσα χρονια θα επρεπε να εχουν κανει πιο προσιτη τη διαδικασια αφου βλεπουν ποσος κοσμος εχει την αναγκη τους... Αλλα δυστυχως υπαρχουν κι αυτοι που τγν προωθουν οσο μπορουν! Αυτο το φοβο ειχα οταν ξεκινησα τη διαδικασια για παιδι στα 37 και οταν αρχισα να ψαχνομαι. Φοβομουν οτι και λογω ηλικιας, θα βλεπανε τις εξετασεις και θα προτιμουσαν να μου πουνε να παω για εξωσωματικες παρα να μου δωσουν χρονο για φυσιολογικα. Αλλα ευτυχως σε εκεινον τον γυναικολογο που ξεκινησα ηταν διαφορετικης νοοτροπιας και δεν μου το προτεινε ποτε, ισα ισα ειχε αντιθετη γνωμη. Ασχετως βεβαια οτι εφυγα απο αυτον λογω μηχανηματων (ειχε πολυ παλιο υπερηχο και μου βγαζε λαθος εικονα). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

200 φεριτινη;;; εγω ουτε καν 100 δεν εχω δει! Χαχαχχαχαχα! Κοιτα γενικα κι εγω δεν ειχα ποτε θεμα, και ισως και τωρα αν δεν το βρισκε και ο αδερφος μου τυχαια και δεν εκανα κι εγω την εξεταση χαμπαρι δεν θα το ειχα παρει ολα αυτα τα χρονια. Μπορει τωρα τον τελευταιο χρονο που επεσε πολυ να αρχιζα να ψαχνομουν αλλα και παλι οι περισσοτεροι γιατροι στις γυναικες ειδικα με χαμηλη φεριτινη δεν δινουν πολυ βαση γιατι ειναι και το θεμα της περιοδου που ριχνει τη φεριτινη. Οποτε μπορει να μην ειχα κανει ποτε την εξεταση και να συνεχιζα να τρωω λαχαριστες πιτσουλες και πεντανοστιμες σπανακοπιτες! Πωπω.... ποσο τις λυμπιζομαι.... τα σαλια μου τρεχουν και μονο που το γραφω! 

Η αληθεια ειναι οτι οντως κι εγω εχω χασιμοτο (υποθυροειδισμο) και το εχω ακουσει κι εγω απο τον ενδοκρινολογο μου οτι πολλες φορες συμβαδιζουν. 

Παρολαυτα, εσυ καλα κανεις και προσεχεις στις αρχες, οτι νοιωθεις καλυτερα για σενα και το μικρουλι σου! 

Εγώ να δει ποσό λιμπίζομαι τις πιτουλες! Ειδικά της γιαγιάκας μου! Θέλω να φάω Κούρου τυροπιτάκια θέλω να φάω νουντλς που τρελαινομαι κ γύρο σε πίτα κ δν μπορώ! Αλλά μετά την 12η βδομάδα θα του δώσω να καταλάβει χαχαχα... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

@depifish βάλσαμο τα λόγια που κάθε φορά μου λες! Τι καλοσύνη έχεις κορίτσι μου, σ’ ευχαριστώ πολύ πολύ! Εσυ πλησιάζεις στην αυχενική; Εύχομαι ολόκαρδα να είναι όλα υπεροχα! 

Μα αφου σου λεω δεν γινεται να το ξαναπαθεις! Ειναι νομος των πιθανοτητων! Ηταν ενα τυχαιο ασχημο γεγονος και τελος, δεν ξαναρχεται! Παμε βουρ για αυχενικη! Μου πανε οτι μιση ωρα πριν πρεπει να φας κατι γλυκο, οποτε θα εχουμε ευκαιρια να φαμε χωρις τυψεις σοκολατα!! Εγω απο τωρα ονειρευομαι μια σοκολατα γαλακτος ΙΟΝ! Σε 10 μερες την εχω και με εχουν ζωσει τα φιδια και μενα οπως καταλαβαινεις! Αχχαχαχαχ! Τη μια μερα σκεφτομαι ολα τα αρνητικα του κοσμου και την αλλη πεταλουδιτσες και ολα καλα! Ανισορροπη τελειως! Αυτες τις μερες θυμηθηκα κιολας οτι στη σαλπιγγογραφια μου ειχαν βρει ανοιχτο τραχηλο ο οποιος ευθυνεται για προωρους τοκετους (και πολυ προωρους ομως...) και εχω βαλει παλι ολα τα καλα σεναρια του κοσμου στη κεφαλη μου! Οτι μηπως χρειαστω περιδεση η οποια ναι μεν ειναι μια λυση αλλα μετα εισαι επιρεπης στα μικροβια, μηπως μου πουνε τελικα να μην κανω και να δουμε πως παει αλλα αν ξαφνικα στις 20 εβδομαδες + ανοιξει και πρεπει να τη κανουν τοτε αναγκαστικα που ειναι πολυ επικινδυνη;;; ή μηπως χρειαστει να περασω και τους 6 μηνες εντελως ξαπλα που για μενα ειναι ενας εφιαλτης!! Οπως καταλαβαινεις ολα τα καλα σεναρια σκεφτομαι! Χαχαχα! Αλλα να ξερεις οτι παντα για τους αλλους μονο θετικες σκεψεις και αισιοδοξια μου ρχονται! Με μενα δεν το χω βρει ακομα πως να το κανω!  Χαχαχαχα! 

Just now, Sweetheart12 said:

Εγώ να δει ποσό λιμπίζομαι τις πιτουλες! Ειδικά της γιαγιάκας μου! Θέλω να φάω Κούρου τυροπιτάκια θέλω να φάω νουντλς που τρελαινομαι κ γύρο σε πίτα κ δν μπορώ! Αλλά μετά την 12η βδομάδα θα του δώσω να καταλάβει χαχαχα... 

Πωπω γυρο σε αφρατη πιτουλα.... γιαμ γιαμ!!! Και ντονατς λιμπιζομαι πολυ! Αφρατα ντονατσακια με διαφορα απο πανω ή καο σκετα με ζαχαριτσα! Σταματω ομως γιατι εχει αρχισει το σαλακι μου και σταζει! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Μα αφου σου λεω δεν γινεται να το ξαναπαθεις! Ειναι νομος των πιθανοτητων! Ηταν ενα τυχαιο ασχημο γεγονος και τελος, δεν ξαναρχεται! Παμε βουρ για αυχενικη! Μου πανε οτι μιση ωρα πριν πρεπει να φας κατι γλυκο, οποτε θα εχουμε ευκαιρια να φαμε χωρις τυψεις σοκολατα!! Εγω απο τωρα ονειρευομαι μια σοκολατα γαλακτος ΙΟΝ! Σε 10 μερες την εχω και με εχουν ζωσει τα φιδια και μενα οπως καταλαβαινεις! Αχχαχαχαχ! Τη μια μερα σκεφτομαι ολα τα αρνητικα του κοσμου και την αλλη πεταλουδιτσες και ολα καλα! Ανισορροπη τελειως! Αυτες τις μερες θυμηθηκα κιολας οτι στη σαλπιγγογραφια μου ειχαν βρει ανοιχτο τραχηλο ο οποιος ευθυνεται για προωρους τοκετους (και πολυ προωρους ομως...) και εχω βαλει παλι ολα τα καλα σεναρια του κοσμου στη κεφαλη μου! Οτι μηπως χρειαστω περιδεση η οποια ναι μεν ειναι μια λυση αλλα μετα εισαι επιρεπης στα μικροβια, μηπως μου πουνε τελικα να μην κανω και να δουμε πως παει αλλα αν ξαφνικα στις 20 εβδομαδες + ανοιξει και πρεπει να τη κανουν τοτε αναγκαστικα που ειναι πολυ επικινδυνη;;; ή μηπως χρειαστει να περασω και τους 6 μηνες εντελως ξαπλα που για μενα ειναι ενας εφιαλτης!! Οπως καταλαβαινεις ολα τα καλα σεναρια σκεφτομαι! Χαχαχα! Αλλα να ξερεις οτι παντα για τους αλλους μονο θετικες σκεψεις και αισιοδοξια μου ρχονται! Με μενα δεν το χω βρει ακομα πως να το κανω!  Χαχαχαχα! 

Πωπω γυρο σε αφρατη πιτουλα.... γιαμ γιαμ!!! Και ντονατς λιμπιζομαι πολυ! Αφρατα ντονατσακια με διαφορα απο πανω ή καο σκετα με ζαχαριτσα! Σταματω ομως γιατι εχει αρχισει το σαλακι μου και σταζει! Χαχαχα

Χαχαχα κ μένα έτρεξαν τα σάλια μου όταν τα έγραφα :P . Εγώ με τα γλυκά δν έχω κ τις καλύτερες σχέσεις γενικά μόνο μαύρη σοκολάτα τρώω κ είμαι πιο πολύ του αλμυρού! Θα έρθει η ώρα που θα τα φάμε κ αυτά! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena said:

Ναι εχω ακούσει αρκετούς να έχουν πρόβλημα καταποσης με τα trofocard . Ζητησε του καποιο αναβραζον αλλα να καλύπτει με mg αυτο που παίρνεις.

Εμενα γενικα μαγνησιο ο δικος μου, δινει μετα τους 4 μήνες.

Οσο για τις έκτακτες, ναι σε περιόδους άγχους εχω κι εγω πιο έντονες. Τωρα αρχισα παλι να τις καταλαβαίνω εδω και 3 βδομάδες. Εντωμεταξύ εντελώς τυχαία, 1/3 πηγα για τσεκ απ στον καρδιολόγο και 3 μερες μετα εμαθα πως ειμαι εγκυος. Και μου ειπε "Σε μενα θα ερθεις μετα απο 8 με 10χρ εκτος κι αν μεινεις εγκυος'' αχααχ

Αναβραζων με τιποτα δυστυχως! Απο πριν την εγκυμοσυνη ειχα θεμα με τα αναβραζων, δεν τα προτιμω γιατι μου προκαλουν αηδεια γενικα, αλλα τωρα ειδικα με τις αναγουλε με τιποτα!! Μου χε δωσει αναβραζων ασβεστιο με γευση πορτοκαλι, αλλα κοντεψα να βγαλω τα αντερα μου! 

Πετυχε διανα ο καρδιολογος! Να παει να παιξε κανα τζοκερ πες του! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, depifish είπε:

Μα αφου σου λεω δεν γινεται να το ξαναπαθεις! Ειναι νομος των πιθανοτητων! Ηταν ενα τυχαιο ασχημο γεγονος και τελος, δεν ξαναρχεται! Παμε βουρ για αυχενικη! Μου πανε οτι μιση ωρα πριν πρεπει να φας κατι γλυκο, οποτε θα εχουμε ευκαιρια να φαμε χωρις τυψεις σοκολατα!! Εγω απο τωρα ονειρευομαι μια σοκολατα γαλακτος ΙΟΝ! Σε 10 μερες την εχω και με εχουν ζωσει τα φιδια και μενα οπως καταλαβαινεις! Αχχαχαχαχ! Τη μια μερα σκεφτομαι ολα τα αρνητικα του κοσμου και την αλλη πεταλουδιτσες και ολα καλα! Ανισορροπη τελειως! Αυτες τις μερες θυμηθηκα κιολας οτι στη σαλπιγγογραφια μου ειχαν βρει ανοιχτο τραχηλο ο οποιος ευθυνεται για προωρους τοκετους (και πολυ προωρους ομως...) και εχω βαλει παλι ολα τα καλα σεναρια του κοσμου στη κεφαλη μου! Οτι μηπως χρειαστω περιδεση η οποια ναι μεν ειναι μια λυση αλλα μετα εισαι επιρεπης στα μικροβια, μηπως μου πουνε τελικα να μην κανω και να δουμε πως παει αλλα αν ξαφνικα στις 20 εβδομαδες + ανοιξει και πρεπει να τη κανουν τοτε αναγκαστικα που ειναι πολυ επικινδυνη;;; ή μηπως χρειαστει να περασω και τους 6 μηνες εντελως ξαπλα που για μενα ειναι ενας εφιαλτης!! Οπως καταλαβαινεις ολα τα καλα σεναρια σκεφτομαι! Χαχαχα! Αλλα να ξερεις οτι παντα για τους αλλους μονο θετικες σκεψεις και αισιοδοξια μου ρχονται! Με μενα δεν το χω βρει ακομα πως να το κανω!  Χαχαχαχα! 

Πωπω γυρο σε αφρατη πιτουλα.... γιαμ γιαμ!!! Και ντονατς λιμπιζομαι πολυ! Αφρατα ντονατσακια με διαφορα απο πανω ή καο σκετα με ζαχαριτσα! Σταματω ομως γιατι εχει αρχισει το σαλακι μου και σταζει! Χαχαχα

@depifish μου ένα βήμα την φορά. Δεν ξερεις πως αντιδρά ο οργανισμός στην εγκυμοσύνη ... μπορεί και ο τράχηλος να είναι οκ εντέλει... έχεις όλη την θετική μου ενέργεια και σκέψη και είμαι σιγουρη ότι θα πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κ γω αυτό φαντάστηκα ότι είναι παλιό αίμα μάλλον ή κ από την εμφύτευση! Εγώ παίρνω 1 κολπικά κ 1 από το στόμα Γτ παίρνω 6 ουτροτζεσταν τη μέρα αλλά από το Σάββατο που είδα πάλι λίγο καφετιά τα παίρνω από το στόμα. Ευχομαι να σταματήσουν Γτ όσο κ αν δν είναι από το έμβρυο μια λαχτάρα την παίρνουμε όταν τα βλέπουμε! Σήμερα θα πάω κ γιατρό να δω επιτέλους το μωράκι κ να ηρεμήσω

Αλήθεια δν σου έδωσε τπτ για την αιμορραγία! Κ πέρασε από μόνη της με ξεκούραση μόνο δλδ; Ίσως αυτό να είναι παλιά υπολείμματα ή κ της εμφύτευσης! 

Δεν μου έδωσε ,μου είπε ότι τα δίνουν σε ιδιαίτερες περιπτώσεις ,εφόσον δεν ήταν από το έμβρυο.

πρίν από 50 λεπτά , depifish είπε:

Εκτακτες ειχα και παλιοτερα και τωρα. Μαλιστα πριν κανα 8μηνο ξαναπηγα στον καρδιολογο επειδη νομιζα οτι ειχα πολλες εκτακτες αλλα τελικα δεν ηταν ανησυχητικος ο αριθμος τους. Μολις εφυγα απο τον καρδιολογο τοτε, ως δια μαγειας ελαττωθηκαν πααααααρα πολυ, ειχα σχεδον 1-2 τη βδομαδα και αν. Καθαρα αγχος που απο αυτο εχω μπολικο. Και με τον αερα που αναπνεω εγω αγχωνομαι... Πολυ βοηθητικο παντως στις εκτακτες ειναι το μαγνησιο, τις ελαττωνει. Μου προτεινε και ο καρδιολογος να παρω τωρα στην εγκυμοσυνη (εννοειται οτι ξαναπηγα και τωρα στην εγκυμοσυνη γιατι ενοιωθα παλι διαφορα! Χαχαχχαχα) και ο γυναικολογος, και μου δωσαν ενα μαγνησιο μαξ το οποιο ειναι κατι γκουμουτσες χαπαρες τεραστια! Καθε φορα νομιζω οτι θα πνιγω! Και εννοειται αν εχω εντονες αναγουλες δεν παιζει να το κατεβασω... Αν και προτιμω τα χαπια απο τα αναβραζων ή τα μασωμενα, οπως το ασβεστιο που μου χε δωσει πριν κανα μηνα. Δοκιμασα και τα δυο και κοντεψα να βγαλω τα αντερα μου! Δεν κατεβαινουν με τιποτα! Αηδεια!!! 

Θα ρωτησω και εγώ όταν θα πάω...προς το παρόν ο γυναικολόγος με έχει μόνο με φυλλικό οξύ μου είπε μέχρι την αυχενική ,κ έχω ανχωθει γιατί ο άλλος γιατρός που είχα στα κορίτσια μου ,μου τ έδινε από την αρχή και ασβέστιο ,σίδηρο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Δεν μου έδωσε ,μου είπε ότι τα δίνουν σε ιδιαίτερες περιπτώσεις ,εφόσον δεν ήταν από το έμβρυο.

Θα ρωτησω και εγώ όταν θα πάω...προς το παρόν ο γυναικολόγος με έχει μόνο με φυλλικό οξύ μου είπε μέχρι την αυχενική ,κ έχω ανχωθει γιατί ο άλλος γιατρός που είχα στα κορίτσια μου ,μου τ έδινε από την αρχή και ασβέστιο ,σίδηρο 

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα η πρώτη γυναικολόγος μου τα εδωσε όλα από την αρχή εκτός από ασβέστιο και τώρα μόνο φολικό τα υπόλοιπα σε μια βδομάδα να έχω κάνει την αυχενική  μου είπε τα ξεκινάνε κανονικά τι να πω κάτι θα ξέρει ...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόνο με φιλικό έχω συνεχίσει μαγνήσιο και βιταμίνη d....σίδηρο και ασβέστιο ούτε που μου έχουν πει....οι περισσότερες από ότι κατάλαβα έχετε ναυτίες και εμετούς.....

Κανένα άλλο σύμπτωμα?η να είναι μέρες που να είστε τελείως καλά?

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Δεν μου έδωσε ,μου είπε ότι τα δίνουν σε ιδιαίτερες περιπτώσεις ,εφόσον δεν ήταν από το έμβρυο.

Θα ρωτησω και εγώ όταν θα πάω...προς το παρόν ο γυναικολόγος με έχει μόνο με φυλλικό οξύ μου είπε μέχρι την αυχενική ,κ έχω ανχωθει γιατί ο άλλος γιατρός που είχα στα κορίτσια μου ,μου τ έδινε από την αρχή και ασβέστιο ,σίδηρο 

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Και σε μένα μόνο φιλισιν έχει δώσει όπως και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου. Οι μεγαλύτερες ανάγκες για σίδηρο κλπ παρουσιάζονται στο β τρίμηνο. Δεν υπάρχει καμία ανάγκη να παίρνουμε άσκοπα συμπληρώματα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...