Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!

Καλησπέρα μελλοντικές μανουλες Οκτωβρίου!!!!!

Έκανα την αυχενική διαφάνεια κ Papp-A!!!

Δόξα τω θεώ όλα καλά!! Τελικά κάθε Πέμπτη κλείνω εβδομάδα!! Οπότε αυτήν την Πέμπτη θα κλείσω την 13η βδομάδα κ αισίως το 1ο τρίμηνο!!

Μου έγραψαν εξετάσεις να κάνω οπότε κ τότε θα φανεί τι θα παίρνω εκτός από βιταμίνη D που παίρνω τώρα.

Όσο αφορά κάποια θέματα που αναπτύξατε θα πω πως:

Και γω είμαι από εξωσωματική είμαι. Σύνολο στις εξωσωματικες έχουμε δώσει 11.000€ !!.... Τώρα είμαι άνεργη, αλλά αν δε δούλευα το διάστημα των εξωσωματικών, δε θα τα βγάζαμε πέρα καθώς είμαστε κ με ενοίκιο κ μάλιστα τσιμπημενο....

Έντονη αναγουλα, ναυτία, ζαλάδα είχα ακριβώς την ημέρα που έκλεινα την 6η βδομάδα για οοοοολη την ημέρα!!!ετα από αυτό, είχα ανά διαστήματα λίγες ζαλάδες αλλά τπτ το ιδιαίτερο. Αυτό που που έκανε τρομερή εντύπωση στις πρώτες 8 βδομάδες ήταν η έντονη πείνα τα ξημερώματα!!! Ξυπνούσα 05:30-06:30 κ οπωσδήποτε έπρεπε να φάω κάτι γτ με έπιαναν ζαλάδες! Οπότε κ έτρωγα ένα κριτσινι με μια φέτα γαλοπούλα! Αλλά κ πάλι ήταν κάτι εύκολο κ διαχειρισιμο!!!

Νερό πίνω απίστευτα πολύ ενώ δεν το έπινα τόσο πριν μείνω!!! Απλά νιώθω την απεριόριστη ανάγκη να πιω! Λες κ μου ρουφάει το νερό το μπεμπακι!!!

Από φαγητά τα τρώω όλα!!! Κ σοκολάτες κ κέικ (βέβαια χωρίς γλουτένη γτ από εξετάσεις απεδείχθη πως κ εγώ έχω δυσανεξία!!!) Ψωμί χωρίς γλουτένη πλέον κάνω εγώ κ είναι υπέροχο!! Το τρώει κ ο άντρας μου κ ζητάει συνέχεια να το φτιάχνω!! 

Αυτά από μένα προς το παρόν!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλα κ να είναι καλά κ τα μπεμπακια σας!!! 

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά ...άντε έφυγε το πρώτο άγχος του πρώτου τριμήνου....γιατί είμαι σίγουρη πως η αγωνία δεν σταματάει εδώ....χαχαχχα .....να σε ρωτήσω κάτι....είχες μεγάλη αποκλειση με τις εβδομάδες ?η απλά σ είπε ότι κάθε Πέμπτη αλλάζεις εβδομαδα ενώ πχ άλλαζες Παρασκευή?πως σου είπαν ότι το μετράνε???εμένα Μ είπε ο γιατρός ότι λόγω εμβρύων τριών ημερών αφαιρώ από την εμβρυομεταφορα 14 μέρες +3 τα έμβρυα....πολύ μπερδεμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, βιολετα3 said:

Μπράβο άντε με το καλό!!!Και εγώ αύριο 10 βδομάδων και ανυπομονώ να πάω να το δω .Κορίτσια εσείς σκέφτεστε να κάνετε την εξέταση αυτή με το αίμα που σου λέει για τυχόν τρισωμιες δεν ξέρω πως την λένε,είναι ακριβή εξέταση 

Εννοεις την ΝΙΡΤ μαλλον που κανει κανα 300αρι ευρω. Η αληθεια ειναι οτι εγω το σκεφτομαι αλλα δεν εχω ρωτησει ακομα τον γιατρο μου τη γνωμη του. Θεωρω οτι θα εχω πιο καθαρη εικονα μετα τα αποτελεσματα της αυχενικης. Αν εχω καταλαβει καλα η αμνιοπαρακεντηση δινει πιο ξεκαθαρες απαντησεις κατευθειαν, ενω το NIPT αν τυχον βγαλει κατι πρεπει μετα να κανεις ουτως ή αλλως την αμνιοπαρακεντηση. Θα προτιμουσα να κανω το ΝΙΡΤ γιατι οσο να ναι ειναι απλα μια εξεταση αιματος χωρις κανενα ρισκο αλλα με μεγαλο χρηματικο κοστος σε αντιθεσω με την αμνιοπαρακεντηση που εχει καποιο ρισκο. Αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Μπράβο άντε με το καλό!!!Και εγώ αύριο 10 βδομάδων και ανυπομονώ να πάω να το δω .Κορίτσια εσείς σκέφτεστε να κάνετε την εξέταση αυτή με το αίμα που σου λέει για τυχόν τρισωμιες δεν ξέρω πως την λένε,είναι ακριβή εξέταση 

Καλημερα κορίτσια. Εμένα ο γιατρός μου σε όλες τις εγκυμονούσες πάνω από 35 ετών την συστήνει την εξέταση αυτή κι εγώ αν όλα πάνε καλά, θα την κάνω σίγουρα. Εκτός αν θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση λόγω κάποιου ευρήματος (ελπίζω όχι φυσικά!) όποτε μάλλον η εξέταση nipt περιττεύει τότε.. αλλά εσυ λόγω ηλικίας κι αν όλες σου οι εξετάσεις αυχενική, β επιπέδου βγουν καλές, μάλλον δεν χρειάζεται να την κανεις ... θα σου πει και ο γιατρός σου φυσικά..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Μπράβο άντε με το καλό!!!Και εγώ αύριο 10 βδομάδων και ανυπομονώ να πάω να το δω .Κορίτσια εσείς σκέφτεστε να κάνετε την εξέταση αυτή με το αίμα που σου λέει για τυχόν τρισωμιες δεν ξέρω πως την λένε,είναι ακριβή εξέταση 

Η εξέταση λέγεται nipt και κοστίζει όπως είπαν τα κορίτσια! Αυτό που ξέρω κ γω είναι ότι συνήθως γίνεται αν είσαι άνω των 35. Αν η αυχενική και Papp-a είναι καλά  νομίζω δν χρειάζεται να την κανείς! Βέβαια όπως κρίνει κ ο γιατρός σου κ εσυ η ίδια! Αν πχ θες να την κανείς απλά για δικούς σου ψυχολογικούς λόγους τότε οκ κάνε την. Κ συνήθως την κάνουν κ γυναίκες που είχαν πριν αποβολές λόγω χρωμοσωμικών ανωμαλιών για να εξακριβώσουν μαζί με την αυχενική ότι όλα είναι καλά! 

6 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά ...άντε έφυγε το πρώτο άγχος του πρώτου τριμήνου....γιατί είμαι σίγουρη πως η αγωνία δεν σταματάει εδώ....χαχαχχα .....να σε ρωτήσω κάτι....είχες μεγάλη αποκλειση με τις εβδομάδες ?η απλά σ είπε ότι κάθε Πέμπτη αλλάζεις εβδομαδα ενώ πχ άλλαζες Παρασκευή?πως σου είπαν ότι το μετράνε???εμένα Μ είπε ο γιατρός ότι λόγω εμβρύων τριών ημερών αφαιρώ από την εμβρυομεταφορα 14 μέρες +3 τα έμβρυα....πολύ μπερδεμα...

Κορίτσι μου καλά σου είπε ότι μετράνε ο γιατρός σου σε μας που έχουμε κάνει εξωσωματική. Μετράς από τη μέρα της εμβρυομεταφορας 14 κ 5 ή 3(αν είναι 3ημερων) Πχ εγώ έκανα 5/3 εμβρυομεταφορα με βλαστοκύστη όποτε μετρήσαμε 19 μέρες πριν σαν πρώτη μέρα περιόδου δλδ 14/2 ενώ εγώ είχα αδιαθετήσει 7/2 . Τώρα δλδ είμαι 7+3 κ τη Δευτέρα που πήγα γιατρό ήμουν 7+1 κ το εμβρυακι που το μέτρησε έδειχνε 7+2 ότι είναι. Άρα είναι σωστός υπολογισμός για τη βδομάδα που μου είπε ο εξωσωματικός μου.  
Εσυ σε ποια βδομάδα είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ναι για την εξέταση που είπατε λέω και εγώ δεν ξέρω θα τον ρωτήσω σήμερα .Επίσης ένα άλλο που με απασχολεί είναι ότι διαβάζω πως οι περισσότερες έχετε δυσκοιλιότητα παίρνετε σίδηρο ?Εγώ δεν έχω αν και προ εγκυμοσύνης είχα γιατί έχω σπαστική κολητιδα ,δεν παίρνω ακόμα σίδηρο αλλά πλέον πάω τουαλέτα καλύτερα από κάθε άλλη φορά και αρχίζω να ανχωνομαι μήπως έχω κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ναι για την εξέταση που είπατε λέω και εγώ δεν ξέρω θα τον ρωτήσω σήμερα .Επίσης ένα άλλο που με απασχολεί είναι ότι διαβάζω πως οι περισσότερες έχετε δυσκοιλιότητα παίρνετε σίδηρο ?Εγώ δεν έχω αν και προ εγκυμοσύνης είχα γιατί έχω σπαστική κολητιδα ,δεν παίρνω ακόμα σίδηρο αλλά πλέον πάω τουαλέτα καλύτερα από κάθε άλλη φορά και αρχίζω να ανχωνομαι μήπως έχω κάτι.

Μην αγχώνεσαι καθόλου κορίτσι μου! Κ γω να σου πω την αλήθεια πηγαίνω περισσότερο από ότι πριν αν κ δν είχα ποτέ θέμα ! Δν είναι απαραίτητο να έχουμε όλες δυσκοιλιότητα! Κ να φανταστείς εγώ παίρνω κ παρά πολύ μεγάλη δόση προγεστερονης κ μια χαρά πάω τουαλέτα. Ο Σίδηρος συνήθως την προκαλεί την δυσκοιλιότητα αλλά κ πάλι αν τρέφεσαι σωστά κ λαμβάνεις φυτικές ίνες από τη διατροφή σου δν θα έχεις  κανένα θέμα κ συνήθως σίδηρο δίνουν μετά το πρώτο τρίμηνο Γτ τότε αρχίζει το έμβρυο να τραβάει περισσότερο! Εμείς οι δυο έχουμε ίδια σύμπτωματα(σχεδόν δν νιώθουμε έγκυες) θα έπρεπε να χαιρόμαστε γι αυτό κ να μη βάζουμε στο νου μας το κακό! Το έκανα κ γω η αλήθεια επειδή λέω δν έχω εμετους κ ναυτιες , αλλά σταμάτησα από την ώρα που είδα το μικρό μου κ άκουσα την καρδούλα του κ μου είπε ο γιατρος πως τα βλέπει όλα καλά! 
Σήμερα θα πας στο γιατρό; Όλα καλά θα είναι θα δεις! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ναι για την εξέταση που είπατε λέω και εγώ δεν ξέρω θα τον ρωτήσω σήμερα .Επίσης ένα άλλο που με απασχολεί είναι ότι διαβάζω πως οι περισσότερες έχετε δυσκοιλιότητα παίρνετε σίδηρο ?Εγώ δεν έχω αν και προ εγκυμοσύνης είχα γιατί έχω σπαστική κολητιδα ,δεν παίρνω ακόμα σίδηρο αλλά πλέον πάω τουαλέτα καλύτερα από κάθε άλλη φορά και αρχίζω να ανχωνομαι μήπως έχω κάτι.

Όχι απλά να μην αγχώνεσαι αλλά να χαιρεσαι! Κι εγώ πάω κανονικά στην τουαλέτα παρά το ελάχιστο φαγητό που τρώω. Νομίζω ότι επειδή αρχίζει και διογκώνεται η μήτρα πιέζει το έντερο και κινείται καλύτερα... ο Σίδηρος προκαλεί δυσκοιλιότητα αργότερα... προς το παρόν όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Sweetheart12 είπε:

Η εξέταση λέγεται nipt και κοστίζει όπως είπαν τα κορίτσια! Αυτό που ξέρω κ γω είναι ότι συνήθως γίνεται αν είσαι άνω των 35. Αν η αυχενική και Papp-a είναι καλά  νομίζω δν χρειάζεται να την κανείς! Βέβαια όπως κρίνει κ ο γιατρός σου κ εσυ η ίδια! Αν πχ θες να την κανείς απλά για δικούς σου ψυχολογικούς λόγους τότε οκ κάνε την. Κ συνήθως την κάνουν κ γυναίκες που είχαν πριν αποβολές λόγω χρωμοσωμικών ανωμαλιών για να εξακριβώσουν μαζί με την αυχενική ότι όλα είναι καλά! 

Κορίτσι μου καλά σου είπε ότι μετράνε ο γιατρός σου σε μας που έχουμε κάνει εξωσωματική. Μετράς από τη μέρα της εμβρυομεταφορας 14 κ 5 ή 3(αν είναι 3ημερων) Πχ εγώ έκανα 5/3 εμβρυομεταφορα με βλαστοκύστη όποτε μετρήσαμε 19 μέρες πριν σαν πρώτη μέρα περιόδου δλδ 14/2 ενώ εγώ είχα αδιαθετήσει 7/2 . Τώρα δλδ είμαι 7+3 κ τη Δευτέρα που πήγα γιατρό ήμουν 7+1 κ το εμβρυακι που το μέτρησε έδειχνε 7+2 ότι είναι. Άρα είναι σωστός υπολογισμός για τη βδομάδα που μου είπε ο εξωσωματικός μου.  
Εσυ σε ποια βδομάδα είσαι; 

Εγώ τώρα είμαι 11+3 με βάση τον υπολογισμό αυτο...την άλλη εβδομάδα έχω και εγώ αυχενική...αλλά το άγχος μεγάλο...ακούω διαφορά δεν γίνεται να μην φοβάμαι...εύχομαι να είναι όλα καλά για όλες μας

Just now, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ναι για την εξέταση που είπατε λέω και εγώ δεν ξέρω θα τον ρωτήσω σήμερα .Επίσης ένα άλλο που με απασχολεί είναι ότι διαβάζω πως οι περισσότερες έχετε δυσκοιλιότητα παίρνετε σίδηρο ?Εγώ δεν έχω αν και προ εγκυμοσύνης είχα γιατί έχω σπαστική κολητιδα ,δεν παίρνω ακόμα σίδηρο αλλά πλέον πάω τουαλέτα καλύτερα από κάθε άλλη φορά και αρχίζω να ανχωνομαι μήπως έχω κάτι.

Κορίτσι Μ και εγώ δεν έχω δυσκοιλιότητα ίσα ίσα το αντίθετο ...όλα θα είναι καλά περιμένουμε τα νέα σου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 said:

 

Εγώ τώρα είμαι 11+3 με βάση τον υπολογισμό αυτο...την άλλη εβδομάδα έχω και εγώ αυχενική...αλλά το άγχος μεγάλο...ακούω διαφορά δεν γίνεται να μην φοβάμαι...εύχομαι να είναι όλα καλά για όλες μας

Κορίτσι Μ και εγώ δεν έχω δυσκοιλιότητα ίσα ίσα το αντίθετο ...όλα θα είναι καλά περιμένουμε τα νέα σου

Κοριτσάρα, θυμάσαι πριν λίγο καιρό που φοβόσουν πολύ γιατί ήσουν στην 7η εβδομάδα? Κάνε μία χάρη στον εαυτό σου και προσπάθησε να μην εστιάζεις στα άσχημα. Σίγουρα φοβόμαστε πολύ, αλλά γιατί πρέπει να  τύχουν όλα τα άσχημα σε εμάς? Να δεις που όλα καλά θα πάνε και στην αυχενική! 

Εγώ σήμερα πάτησα την 10η εβδομάδα κορίτσια! Απίστευτο μου φαίνεται! Κλείσαμε και ραντεβού για αυχενική διαφάνεια! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Κοριτσάρα, θυμάσαι πριν λίγο καιρό που φοβόσουν πολύ γιατί ήσουν στην 7η εβδομάδα? Κάνε μία χάρη στον εαυτό σου και προσπάθησε να μην εστιάζεις στα άσχημα. Σίγουρα φοβόμαστε πολύ, αλλά γιατί πρέπει να  τύχουν όλα τα άσχημα σε εμάς? Να δεις που όλα καλά θα πάνε και στην αυχενική! 

Εγώ σήμερα πάτησα την 10η εβδομάδα κορίτσια! Απίστευτο μου φαίνεται! Κλείσαμε και ραντεβού για αυχενική διαφάνεια! 

 

Πόσο δίκιο έχεις....χαίρομαι για σένα πολύ...πέρασε ο καιρός είδες?και εγώ εκεί π λέω αχ πως θα περάσει ξυπνάω μια μέρα και τελειώνω το τρίμηνο... απίστευτο....εσύ τι συμπτώματα έχεις?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sweetheart12 είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου κορίτσι μου! Κ γω να σου πω την αλήθεια πηγαίνω περισσότερο από ότι πριν αν κ δν είχα ποτέ θέμα ! Δν είναι απαραίτητο να έχουμε όλες δυσκοιλιότητα! Κ να φανταστείς εγώ παίρνω κ παρά πολύ μεγάλη δόση προγεστερονης κ μια χαρά πάω τουαλέτα. Ο Σίδηρος συνήθως την προκαλεί την δυσκοιλιότητα αλλά κ πάλι αν τρέφεσαι σωστά κ λαμβάνεις φυτικές ίνες από τη διατροφή σου δν θα έχεις  κανένα θέμα κ συνήθως σίδηρο δίνουν μετά το πρώτο τρίμηνο Γτ τότε αρχίζει το έμβρυο να τραβάει περισσότερο! Εμείς οι δυο έχουμε ίδια σύμπτωματα(σχεδόν δν νιώθουμε έγκυες) θα έπρεπε να χαιρόμαστε γι αυτό κ να μη βάζουμε στο νου μας το κακό! Το έκανα κ γω η αλήθεια επειδή λέω δν έχω εμετους κ ναυτιες , αλλά σταμάτησα από την ώρα που είδα το μικρό μου κ άκουσα την καρδούλα του κ μου είπε ο γιατρος πως τα βλέπει όλα καλά! 
Σήμερα θα πας στο γιατρό; Όλα καλά θα είναι θα δεις! 

Καλημέρα σήμερα το απόγευμα θα πάω και περιμένω πως και πως!!!Δεν ξέρω αν θα μου φύγει ποτέ το ανχως .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα σήμερα το απόγευμα θα πάω και περιμένω πως και πως!!!Δεν ξέρω αν θα μου φύγει ποτέ το ανχως .

Όλα καλά θα πάνε! Θα δεις το μωράκι σου και θα ηρεμήσεις.

Just now, Dimitra93 είπε:

 

Εγώ τώρα είμαι 11+3 με βάση τον υπολογισμό αυτο...την άλλη εβδομάδα έχω και εγώ αυχενική...αλλά το άγχος μεγάλο...ακούω διαφορά δεν γίνεται να μην φοβάμαι...εύχομαι να είναι όλα καλά για όλες μας

Κορίτσι Μ και εγώ δεν έχω δυσκοιλιότητα ίσα ίσα το αντίθετο ...όλα θα είναι καλά περιμένουμε τα νέα σου

Πωπω πως σε ζηλεύω που έφτασες στην αυχενική διαφάνεια σιγά σιγά... καλή επιτυχία σου εύχομαι , είμαι σιγουρη πως το μωράκι σου θα είναι γερό ! Εγώ είμαι στα μέσα της 10ης εβδομάδας, την άλλη εβδομάδα που θα είμαι 10και 2 ημ. Θα πάω στο γιατρό για απλό υπέρηχο και στις 27/4 έχω κλείσει ραντεβού για την αυχενική... βουνό μου φαίνεται και οι μέρες ατέλειωτες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα σήμερα το απόγευμα θα πάω και περιμένω πως και πως!!!Δεν ξέρω αν θα μου φύγει ποτέ το ανχως .

Χαχαχαχα πόσο σε καταλαβαίνω....δεν υπάρχει πιο αγχωδης από μένα....εντάξει μια φυσιολογική αγωνία την έχουμε όλες αλλά η αλήθεια είναι πως από εδώ και πέρα πρέπει να ηρεμήσουμε....όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη

Just now, Flolipop είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Θα δεις το μωράκι σου και θα ηρεμήσεις.

Πωπω πως σε ζηλεύω που έφτασες στην αυχενική διαφάνεια σιγά σιγά... καλή επιτυχία σου εύχομαι , είμαι σιγουρη πως το μωράκι σου θα είναι γερό ! Εγώ είμαι στα μέσα της 10ης εβδομάδας, την άλλη εβδομάδα που θα είμαι 10και 2 ημ. Θα πάω στο γιατρό για απλό υπέρηχο και στις 27/4 έχω κλείσει ραντεβού για την αυχενική... βουνό μου φαίνεται και οι μέρες ατέλειωτες...

Ούτε εγώ το πιστεύω ότι έφτασα στην αυχενική...γενικά μετά από τόσα χρόνια δεν έχω συνειδητοποιήσει καν ότι τα έχω καταφέρει...αλλά πραγματικα ο καιρός περνάει γρήγορα....με το καλό και το δικό σου μωράκι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου από ποια βδομάδα κ μετά κλείσατε για αυχενική διαφάνεια; Κ υπάρχει κάποια κοπέλα που μα είναι από Θεσσαλονίκη να μου πει κ μένα που θα την κάνει για να ξέρω; Εγώ θα πάω στο γιατρό ξανά την 9η βδομάδα. 

Just now, Dimitra93 είπε:

 

Εγώ τώρα είμαι 11+3 με βάση τον υπολογισμό αυτο...την άλλη εβδομάδα έχω και εγώ αυχενική...αλλά το άγχος μεγάλο...ακούω διαφορά δεν γίνεται να μην φοβάμαι...εύχομαι να είναι όλα καλά για όλες μας

Κορίτσι Μ και εγώ δεν έχω δυσκοιλιότητα ίσα ίσα το αντίθετο ...όλα θα είναι καλά περιμένουμε τα νέα σου

Είναι λογικό να αγχωνόμαστε ! Απλά πρέπει να μην το παρακάνουμε! Να σκεφτόμαστε θετικά όσο γίνετε! Θα κανείς κ την αυχενική κ θα δεις ότι μια χαρά θα είναι το μωράκι σου! Κ τουλάχιστον μετά από αυτό θα έχεις περάσει το άγχος του πρώτου τριμήνου κ του πιο σημαντικού !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια μου από ποια βδομάδα κ μετά κλείσατε για αυχενική διαφάνεια; Κ υπάρχει κάποια κοπέλα που μα είναι από Θεσσαλονίκη να μου πει κ μένα που θα την κάνει για να ξέρω; Εγώ θα πάω στο γιατρό ξανά την 9η βδομάδα. 

Είναι λογικό να αγχωνόμαστε ! Απλά πρέπει να μην το παρακάνουμε! Να σκεφτόμαστε θετικά όσο γίνετε! Θα κανείς κ την αυχενική κ θα δεις ότι μια χαρά θα είναι το μωράκι σου! Κ τουλάχιστον μετά από αυτό θα έχεις περάσει το άγχος του πρώτου τριμήνου κ του πιο σημαντικού !

Την αυχενική την κάνουμε 11-14 εβδομαδα αλλά όλοι προτιμούν την 12-13 συγκεκριμένα....σε ευχαριστώ για τα λόγια σου...μετά το τρίμηνο θα είναι μια τεράστια ανάσα ...για ολες πιστευω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...