Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Just now, Dimitra93 είπε:

Την αυχενική την κάνουμε 11-14 εβδομαδα αλλά όλοι προτιμούν την 12-13 συγκεκριμένα....σε ευχαριστώ για τα λόγια σου...μετά το τρίμηνο θα είναι μια τεράστια ανάσα ...για ολες πιστευω

Εννοείται πως είναι! Όχι ξέρω ότι γίνεται 12-13 , εγώ ρωτάω σε ποια βδομάδα ήσουν όταν πήρες να κλείσει για αυχενική διαφάνεια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra93 είπε:

Χαχαχαχα πόσο σε καταλαβαίνω....δεν υπάρχει πιο αγχωδης από μένα....εντάξει μια φυσιολογική αγωνία την έχουμε όλες αλλά η αλήθεια είναι πως από εδώ και πέρα πρέπει να ηρεμήσουμε....όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη

Ούτε εγώ το πιστεύω ότι έφτασα στην αυχενική...γενικά μετά από τόσα χρόνια δεν έχω συνειδητοποιήσει καν ότι τα έχω καταφέρει...αλλά πραγματικα ο καιρός περνάει γρήγορα....με το καλό και το δικό σου μωράκι...

Δήμητρα υπάρχει πιο ανχωδες από σένα ,εγώ :) .Μετά θα ανχωνομαι πως θα είναι αν γεννηθεί θα μπορώ να ανταπεξέλθω η θα τα έχω ξεχάσει όλα μετά από τόσα χρόνια :).

Just now, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια μου από ποια βδομάδα κ μετά κλείσατε για αυχενική διαφάνεια; Κ υπάρχει κάποια κοπέλα που μα είναι από Θεσσαλονίκη να μου πει κ μένα που θα την κάνει για να ξέρω; Εγώ θα πάω στο γιατρό ξανά την 9η βδομάδα. 

Είναι λογικό να αγχωνόμαστε ! Απλά πρέπει να μην το παρακάνουμε! Να σκεφτόμαστε θετικά όσο γίνετε! Θα κανείς κ την αυχενική κ θα δεις ότι μια χαρά θα είναι το μωράκι σου! Κ τουλάχιστον μετά από αυτό θα έχεις περάσει το άγχος του πρώτου τριμήνου κ του πιο σημαντικού !

Λογικά μετά της 10 βδομαδ.κλεινουν για αυχενική.Εγω σήμερα που θα πάω είμαι ακριβώς 10 βδομαδ.οποτε λογικά θα κλείσουμε και ραντεβού για την αυχενική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Την αυχενικη εγω την εκλεισα οταν ημουν στη 10η βδομαδα, μολις επεστρεψα απο τον τελευταιο υπερηχο απο τον γιατρο. Τους λες τελευταια ημερομηνια περιοδου και στο υπολογιζουν αυτοι, βεβαια εγω δεν ειμαι Θεσσαλονικη και δεν γνωριζω ποσο κινηση εχετε εκει. Μου την εκλεισαν για 14 Απριλη που θα ειμαι 13 + 4. 

Κοριτσια για το αγχος που λετε... αρρωστια ειναι! Εγω ειχα τελευταιο υπερηχο 10 εβδομαδων, και ο επομενος θα ηταν η αυχενικη, δηλαδη σε 3 βδομαδες. Αλλα τις τελευταιες μερες που μπηκα στη 12η με κυριευε ενα αγχος, μια ανησυχια, ολα μαυρα τα εβλεπα! Ισως εφταιγε οτι καθε φορα πηγαινα ανα δυο εβδομαδες και τωρα η τρεις μου φανηκαν πολλες! Και χτες δεν αντεξα, και πηγα για εναν υπερηχο γιατι δεν αντεχα να περιμενω ακομα μια βδομαδα! Απο την ωρα που ειδα οτι ολα ειναι καλα ειμαι αλλος ανθρωπος... Τι κακο με αυτο το αγχος πια... Με εκνευριζει που ειμαι τοσο πολυ! 

Οσο για τη δυσκοιλιοτητα... ειστε παααααρα πολυ τυχερες κοριτσια! Εμενα εδω και μια δυο βδομαδες με ταλαιπωρει και χωρις να παιρνω σιδηρο! Και σημερα ειμαι 3η μερα που δεν εχω παει τουαλετα ακομα! Φρικη! Δεν θελω καν μα σκεφτομαι τι θα γινει αργοτερα που θα πρεπει να παρω καο σιδηρο!!! :roll:

Just now, βιολετα3 said:

Δήμητρα υπάρχει πιο ανχωδες από σένα ,εγώ :) .Μετά θα ανχωνομαι πως θα είναι αν γεννηθεί θα μπορώ να ανταπεξέλθω η θα τα έχω ξεχάσει όλα μετά από τόσα χρόνια :).

Δεν νομιζω να τα εχεις ξεχασει, σαν το ποδηλατο κι αυτα!!! Μια χαρα θα τα θυμηθεις ολα! Χαχαχαχχα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweetheart12 είπε:

Εννοείται πως είναι! Όχι ξέρω ότι γίνεται 12-13 , εγώ ρωτάω σε ποια βδομάδα ήσουν όταν πήρες να κλείσει για αυχενική διαφάνεια! 

Όταν πήγα 10η εβδομάδα στον γιατρο κλείσαμε και την αυχενική....

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Όταν πήγα 10η εβδομάδα στον γιατρο κλείσαμε και την αυχενική....

 

 

 

Μάλιστα κατάλαβα! Απλά εγώ τώρα θα πάω την 9η βδομάδα κ μετά 11η πάλι γι αυτό. Ίσως να μου πει να κλείσω στην 9η όταν πάω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweetheart12 είπε:

Μάλιστα κατάλαβα! Απλά εγώ τώρα θα πάω την 9η βδομάδα κ μετά 11η πάλι γι αυτό. Ίσως να μου πει να κλείσω στην 9η όταν πάω 

Ε ναι μάλλον..πολύ πιθανό να στο πει γτ μετά στην 11η Μ φαίνεται πολύ μακρινό για να κλείσεις ραντεβού

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσι!εγω εκλεισα αυχενικη για 16 Απριλιου στο Μητερα που θα μαι 12 εβδ και 3 ημ.Μου ειπαν οτι δε μπορει να μπει ο συζυγος μου και οσο να ναι με στεναχωρησε αυτο.Εσας σας το εχουν πει?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! είπε:

καλησπερα κοριτσι!εγω εκλεισα αυχενικη για 16 Απριλιου στο Μητερα που θα μαι 12 εβδ και 3 ημ.Μου ειπαν οτι δε μπορει να μπει ο συζυγος μου και οσο να ναι με στεναχωρησε αυτο.Εσας σας το εχουν πει?

Ναι και στο Ιασώ που έκλεισα εγώ το ίδιο μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! είπε:

καλησπερα κοριτσι!εγω εκλεισα αυχενικη για 16 Απριλιου στο Μητερα που θα μαι 12 εβδ και 3 ημ.Μου ειπαν οτι δε μπορει να μπει ο συζυγος μου και οσο να ναι με στεναχωρησε αυτο.Εσας σας το εχουν πει?

 

Just now, Flolipop είπε:

Ναι και στο Ιασώ που έκλεισα εγώ το ίδιο μου είπαν.

Ωχχχ μη μου λέτε τετοιαααα....έχει πάρει και ρεπό για εκείνη τη μέρα...είναι τόσο ωραία να είναι μέσα...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Ναι και στο Ιασώ που έκλεισα εγώ το ίδιο μου είπαν.

Και εγώ κατά πάσα πιθανότητα Ιασώ θα την κάνω γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου ,σήμερα θα μαθω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφήστε τα κορίτσια πολύ άσχημο αυτό να μην είναι μέσα! Εμένα να φανταστείτε ούτε στο γυναικολόγο μπορεί να μπει! Με στεναχωρεί που μια τέτοια όμορφη εμπειρία δν μπορούν να την μοιραστούν μαζί μας κ πρέπει να είμαστε μόνες μας!Εγω πάντως σκέφτομαι όταν έρθει η ώρα αν μου πουν δν γίνετε θα τους πω πως αν κάνει μοριακό τεστ μπορεί να μπει. Θα το διαπραγματευτώ πάντως ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweetheart12 είπε:

Αφήστε τα κορίτσια πολύ άσχημο αυτό να μην είναι μέσα! Εμένα να φανταστείτε ούτε στο γυναικολόγο μπορεί να μπει! Με στεναχωρεί που μια τέτοια όμορφη εμπειρία δν μπορούν να την μοιραστούν μαζί μας κ πρέπει να είμαστε μόνες μας!Εγω πάντως σκέφτομαι όταν έρθει η ώρα αν μου πουν δν γίνετε θα τους πω πως αν κάνει μοριακό τεστ μπορεί να μπει. Θα το διαπραγματευτώ πάντως ;) 

Κι εγω αυτό ρώτησα αν κανει το μοριακό τεστ για κόβιντ αν θα μπορει να μπει  και περιμένω να μου πουν.Ετσι αδιαπραγματευτα δε θα το αφηνα.Στους υπερήχους γιατί δεν επιτρεπει ο γιατρος σου τον αντρα σου να μπει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! είπε:

Κι εγω αυτό ρώτησα αν κανει το μοριακό τεστ για κόβιντ αν θα μπορει να μπει  και περιμένω να μου πουν.Ετσι αδιαπραγματευτα δε θα το αφηνα.Στους υπερήχους γιατί δεν επιτρεπει ο γιατρος σου τον αντρα σου να μπει?

Γτ ο γιατρός μου είναι καθηγητής κ δουλεύει κ σε νοσοκομείο κ μου είπε ότι απαγορεύει  ο ιατρικός σύλλογος τους συνοδούς κ κάτι τέτοια. Αυτό ισχύει βασικά αλλά είναι κ στον γιατρό αν θα αφήσει ή όχι! Κ οι άλλες κοπέλες που ήταν για ραντεβού μόνες τους ήταν! Κ είναι το πρώτο μας παιδάκι κ δν μπορει να είναι μαζί μου.Έχω λύςη βέβαια για να δει το μωράκι Γτ ο οικογενειακός γυναικολογος μου είναι στη Λάρισα όποτε το πολύ πολύ θα πάμε κ μια φορά εκεί για υπέρηχο για να είναι κ ο σύζυγος μαζί μου! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες εύχομαι να είστε καλά !! Εγώ με χειρουργημένο άντρα στο σπίτι και με ένα μωρό τα έχω παίξει κανονικά δεν κάθομαι στιγμή το μωρό στην κοιλιά απορώ πως αντέχει  έχω αυχενική την τρίτη να πάρει να δω πως θα πάω !!! Εμένα ευτυχώς τον άντρα μου τον αφήνουν να μπει και στο μαιευτήριο και στον υπέρηχο πάλι καλά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...