Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα με ταλαιπωρεί μια ξηρόδερμια στο πρόσωπο και δεν θέλω να πάρω από το φαρμακείο κάποια κάποια κρέμα γιατί μπορεί να περιέχει και εγώ δεν ξέρω τι...Παντα έβαζα κεραλοιφη με βάλσαμο και μαστίχα Χίου λέτε να κάνει και τώρα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Penny28 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα με ταλαιπωρεί μια ξηρόδερμια στο πρόσωπο και δεν θέλω να πάρω από το φαρμακείο κάποια κάποια κρέμα γιατί μπορεί να περιέχει και εγώ δεν ξέρω τι...Παντα έβαζα κεραλοιφη με βάλσαμο και μαστίχα Χίου λέτε να κάνει και τώρα? 

Δεν νομίζω να μην κάνει η κεραλοιφη είναι φυτικό προϊόν από όσο γνωρίζω όπως και το βάλσαμο.Εμενα γενικά η μαία μου ,μου είπε ότι μπορώ να βάζω ότι θέλω εκτός από κρέμες που είναι φαρμακευτικές πχ που μπορεί να έχει κορτιζόνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Δεν νομίζω να μην κάνει η κεραλοιφη είναι φυτικό προϊόν από όσο γνωρίζω όπως και το βάλσαμο.Εμενα γενικά η μαία μου ,μου είπε ότι μπορώ να βάζω ότι θέλω εκτός από κρέμες που είναι φαρμακευτικές πχ που μπορεί να έχει κορτιζόνη.

Μάλλον θα καταλήξω σε Bebanthol από ότι φαίνεται ίσως ειναι πιο ασφαλή 3 μήνες ταλαιπωρία με ελαιόλαδο προσπαθώ να το καλμαρω αλλά τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Να σου πω την αλήθεια τον τελευταίο καιρό δεν βάζω τίποτα οπότε το θυμαμαι , βαριέμαι τοοοσο πολύ που δεν μπορείς να φανταστείς ,ευελπιστώ να μου περάσει

Καλά και εγώ μην φανταστείς ότι το έχω γενικά τώρα με την εγκυμοσύνη...Βαριέμαι και πολύ περισσότερο βαριέμαι να κάτσω να ψάξω τι κάνει και τι όχι απλά έχω 2 σημαδάκια ξηρόδερμιας στο πηγούνι και ένα δίπλα από τα χείλια που κάθε φορά που πλένω τα δόντια μου και πέφτει η οδοντόκρεμα γίνεται χειρότερα!!! Τώρα δοκιμάζω άλλο βάζω χαμομήλι λίγο και έπειτα λαδάκι για να δω πως θα πάει! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Μάλλον θα καταλήξω σε Bebanthol από ότι φαίνεται ίσως ειναι πιο ασφαλή 3 μήνες ταλαιπωρία με ελαιόλαδο προσπαθώ να το καλμαρω αλλά τίποτα!!!

Να σου πω την αλήθεια τον τελευταίο καιρό δεν βάζω τίποτα οπότε το θυμαμαι , βαριέμαι τοοοσο πολύ που δεν μπορείς να φανταστείς ,ευελπιστώ να μου περάσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια να ρωτησω μια χαζομαρα μαλλον, αλλα μια και μιλατε για κρεμες και τετοια, τα αποσμητικα για τις μασχαλες ειναι οκ; Εγω ψιλοφοβαμαι να τα χρησιμοποιω τωρα, αλλα απο την αλλη δεν πολυπαλευειται η κατασταση με τη μυρωδια. Βεβαια το ιδιο σκεφτομουν και με τα σαμπουαν, αλλα μαλλον ειμαι λιγο υπερβολικη... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια να ρωτησω μια χαζομαρα μαλλον, αλλα μια και μιλατε για κρεμες και τετοια, τα αποσμητικα για τις μασχαλες ειναι οκ; Εγω ψιλοφοβαμαι να τα χρησιμοποιω τωρα, αλλα απο την αλλη δεν πολυπαλευειται η κατασταση με τη μυρωδια. Βεβαια το ιδιο σκεφτομουν και με τα σαμπουαν, αλλα μαλλον ειμαι λιγο υπερβολικη... :rolleyes:

Εγω χρησιμοποιώ Noxzema αποσμητικό και Αφρόλουτρο είναι ασφαλή δεν έχουν μέσα χρωστικές, parabens κτλπ που είναι βλάβερα... Σαμπουάν χρησιμοποιώ vegan...Ούτως ή άλλως όμως αυτά έβαζα δεν ήθελα να επιβαρύνω το δέρμα μου...Τωρα δεν ξέρω δεν έχω ακούσει ότι δεν κάνει... Να προσέχεις τα συστατικά σε ότι βάζεις... 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, θα ήθελα να σας ρωτησω υπάρχει πιθανοτητα προωρης εμμηνόπαυσης στα 23? διότι έχω ανησυχήσει περισυ είχα Σεπτέμβρη 11 μέρες καθυστέρηση πηγα σε γυναικολόγο και δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο μετά από μήνες είχα καθυστέρηση 16 ημερών τον Μάιο και τώρα ξανά έχω καθυστέρηση 7 ημερών με συμπτώματα περιοδου και 3 αρνητικά τεστ αν γνωρίζετε απαντήστε μ σας παρακαλω διότι οικονομικά είμαι χάλια για να παω σε κάποιον γιατρό περισυ είχα παει γτ είχα 11 μέρες καθυστέρηση αλλά δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο επίσης έχω παρατηρησει μια μαυρη τρίχα στο μάγουλο εδώ και 5 χρόνια και τρίχες γυρο από τον αμφαλο σας παρακαλω οποία γνωρίζει ας απαντήσει 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alexia_milaioy είπε:

καλησπερα σας, θα ήθελα να σας ρωτησω υπάρχει πιθανοτητα προωρης εμμηνόπαυσης στα 23? διότι έχω ανησυχήσει περισυ είχα Σεπτέμβρη 11 μέρες καθυστέρηση πηγα σε γυναικολόγο και δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο μετά από μήνες είχα καθυστέρηση 16 ημερών τον Μάιο και τώρα ξανά έχω καθυστέρηση 7 ημερών με συμπτώματα περιοδου και 3 αρνητικά τεστ αν γνωρίζετε απαντήστε μ σας παρακαλω διότι οικονομικά είμαι χάλια για να παω σε κάποιον γιατρό περισυ είχα παει γτ είχα 11 μέρες καθυστέρηση αλλά δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο επίσης έχω παρατηρησει μια μαυρη τρίχα στο μάγουλο εδώ και 5 χρόνια και τρίχες γυρο από τον αμφαλο σας παρακαλω οποία γνωρίζει ας απαντήσει 

Γεια σου κορίτσι μου....πρόωρη εμμηνόπαυση στα 32,33 έχω ακούσει αλλά στα 23 όχι....να ξέρεις ότι και οι πολυκιστικες το κάνουν αυτό ...δεν νομίζω πως συμβαίνει κάτι τέτοιο... έξαλλου αν πηγές σε γιατρό που λογικά θα έκανες ορμονικές θα φαινόταν και η πρόωρη εμμηνόπαυση και οι πολυκιστικες.....ίσως έχεις άγχος...εγώ που δεν έχω τπτ από τα δύο η περίοδος μου δεν ήταν ποτέ ρολόι....

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Alexia_milaioy said:

καλησπερα σας, θα ήθελα να σας ρωτησω υπάρχει πιθανοτητα προωρης εμμηνόπαυσης στα 23? διότι έχω ανησυχήσει περισυ είχα Σεπτέμβρη 11 μέρες καθυστέρηση πηγα σε γυναικολόγο και δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο μετά από μήνες είχα καθυστέρηση 16 ημερών τον Μάιο και τώρα ξανά έχω καθυστέρηση 7 ημερών με συμπτώματα περιοδου και 3 αρνητικά τεστ αν γνωρίζετε απαντήστε μ σας παρακαλω διότι οικονομικά είμαι χάλια για να παω σε κάποιον γιατρό περισυ είχα παει γτ είχα 11 μέρες καθυστέρηση αλλά δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο επίσης έχω παρατηρησει μια μαυρη τρίχα στο μάγουλο εδώ και 5 χρόνια και τρίχες γυρο από τον αμφαλο σας παρακαλω οποία γνωρίζει ας απαντήσει 

Στα 23 προωρη εμμυνοπαυση μου φαινεται αδυνατον... καθε γυναικα γεννιεται με εκατομμυρια ωαρια, και απο τα... 5 σου να ειχες περιοδο (αρα και ωορηξιες) δεν ειναι εφικτο μεχρι τα 23 σου να σου εχουν τελειωσει τα αυγουλακια! Οποτε αυτο το σεναριο βγαλτο απο το μυαλο σου! Κατι αλλο θα πρεπει να παιζει, θεωρω καποιο θεμα ορμονικο. Εχεις κανει ορμονικες εξετασεις; Επισης να σου πω οτι για πολλα χρονια εμενα η περιοδος μου δεν ηταν ποτε σταθερη, και ενας βασικος παραγοντας ηταν ο απορρυθμισμενος μου θυρωειδης. Ισως θα πρεπει να κανεις και εκει εναν ελεγχο. Μην σε τρομαζει, οτι και να ειναι φτιαχνει! Αλλα σιγουρα δεν ειναι προεμμυνοπαυση! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια να ρωτησω μια χαζομαρα μαλλον, αλλα μια και μιλατε για κρεμες και τετοια, τα αποσμητικα για τις μασχαλες ειναι οκ; Εγω ψιλοφοβαμαι να τα χρησιμοποιω τωρα, αλλα απο την αλλη δεν πολυπαλευειται η κατασταση με τη μυρωδια. Βεβαια το ιδιο σκεφτομουν και με τα σαμπουαν, αλλα μαλλον ειμαι λιγο υπερβολικη... :rolleyes:

Καλημέρα.  Είχα ρωτήσει το γιατρό για κρέμες και για το αποσμητικο γιατί είχα ακούσει τρέλα πράγματα και εκείνος μου είπε πως δεν περνάει στο έμβρυο και μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά καλλυντικά... Αν φοβάσαι όμως μπορείς να πάρεις και να χρησιμοποιήσεις φυσικό κρύσταλλο που είναι 100% φυσικης προέλευσης οπότε σίγουρα ακίνδυνο

10 ώρες πρίν, Alexia_milaioy είπε:

καλησπερα σας, θα ήθελα να σας ρωτησω υπάρχει πιθανοτητα προωρης εμμηνόπαυσης στα 23? διότι έχω ανησυχήσει περισυ είχα Σεπτέμβρη 11 μέρες καθυστέρηση πηγα σε γυναικολόγο και δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο μετά από μήνες είχα καθυστέρηση 16 ημερών τον Μάιο και τώρα ξανά έχω καθυστέρηση 7 ημερών με συμπτώματα περιοδου και 3 αρνητικά τεστ αν γνωρίζετε απαντήστε μ σας παρακαλω διότι οικονομικά είμαι χάλια για να παω σε κάποιον γιατρό περισυ είχα παει γτ είχα 11 μέρες καθυστέρηση αλλά δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο επίσης έχω παρατηρησει μια μαυρη τρίχα στο μάγουλο εδώ και 5 χρόνια και τρίχες γυρο από τον αμφαλο σας παρακαλω οποία γνωρίζει ας απαντήσει 

Καλημέρα!! Μην αγχώνεσαι πολλές γυναίκες δεν έχουν σταθερό κύκλο για διάφορους λόγους εγώ είχα για μια μικρή περίοδο πολυκυστικες ωοθήκες και μου καθυστερούσαν πααααρα πολύ την περίοδο μέχρι που το ανακάλυψα με έναν υπέρηχο και τις φτιάξαμε μετά .... Όσο για το οικονομικό εγώ θα σου έλεγα να κλείσεις πρωινό ραντεβού σε ένα δημοσιο νοσοκομείο να σε δούνε εκεί να σου γράψουν και εξετάσεις αν χρειάζεται που είναι δωρεάν . Από ποια περιοχή είσαι αν επιτρέπεται? Αν είσαι από Αττική θα σου έλεγα να πας στο Έλενα Βενιζέλου έχει πολύ καλούς γιατρός και γενικά προσωπικό ...εύχομαι να βρεις το πρόβλημα για να το αντιμετωπίσεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα με ταλαιπωρεί μια ξηρόδερμια στο πρόσωπο και δεν θέλω να πάρω από το φαρμακείο κάποια κάποια κρέμα γιατί μπορεί να περιέχει και εγώ δεν ξέρω τι...Παντα έβαζα κεραλοιφη με βάλσαμο και μαστίχα Χίου λέτε να κάνει και τώρα? 

Καλημέρα κορίτσι μου θα μπορούσες να βάλεις είτε αμυγδαλέλαιο είτε λάδι καρύδας αν θες κάτι τελείως φυσικό. Πάντως εγώ χρησιμοποιώ τις κρέμες που φορούσα κ πριν τη la Roche posey τον όρο με υαλουρονικο  κ την ενυδατική πάλι με υαλουρονικο κ γενικά είναι μια εταιρία για ευαίσθητα δέρματα. Πάντως   ο γιατρος μου δν μου είπε κάτι για τα καλλυντικά κ να μη τα χρησιμοποιώ. Παρατήρησα όμως κ γω που έχω τρελά λιπαρή επιδερμίδα πως τώρα δν είναι τόσο λιπαρή αλλά ούτε έχω θέματα με ξηρότητα.Πιο πολύ στα πόδια μου παρατηρώ την ξηρότητα κ βάζω ενυδατική σώματος συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου θα μπορούσες να βάλεις είτε αμυγδαλέλαιο είτε λάδι καρύδας αν θες κάτι τελείως φυσικό. Πάντως εγώ χρησιμοποιώ τις κρέμες που φορούσα κ πριν τη la Roche posey τον όρο με υαλουρονικο  κ την ενυδατική πάλι με υαλουρονικο κ γενικά είναι μια εταιρία για ευαίσθητα δέρματα. Πάντως   ο γιατρος μου δν μου είπε κάτι για τα καλλυντικά κ να μη τα χρησιμοποιώ. Παρατήρησα όμως κ γω που έχω τρελά λιπαρή επιδερμίδα πως τώρα δν είναι τόσο λιπαρή αλλά ούτε έχω θέματα με ξηρότητα.Πιο πολύ στα πόδια μου παρατηρώ την ξηρότητα κ βάζω ενυδατική σώματος συνέχεια. 

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ...Εγω εχω μεικτό λιπαρό και ξηρό κατά καιρούς κάνω ξηρόδερμια με έντονες κοκκινίλες σε συγκεκριμένα σημεία. Και εγώ την ίδια εταιρία χρησιμοποιώ για το πρόσωπο απλά τώρα χρησιμοποιώ πιο φυσικά για αυτό και δεν θέλω να βάλω κάτι άλλο βέβαια αν συνεχίσει θα το δω...στα πόδια έχω και εγώ το ίδιο θέμα ειδικά το καλοκαίρι.Γενικα πάντα προσπαθώ να βάζω όσο λιγότερη χημεία γίνεται στο σώμα μου... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ...Εγω εχω μεικτό λιπαρό και ξηρό κατά καιρούς κάνω ξηρόδερμια με έντονες κοκκινίλες σε συγκεκριμένα σημεία. Και εγώ την ίδια εταιρία χρησιμοποιώ για το πρόσωπο απλά τώρα χρησιμοποιώ πιο φυσικά για αυτό και δεν θέλω να βάλω κάτι άλλο βέβαια αν συνεχίσει θα το δω...στα πόδια έχω και εγώ το ίδιο θέμα ειδικά το καλοκαίρι.Γενικα πάντα προσπαθώ να βάζω όσο λιγότερη χημεία γίνεται στο σώμα μου... 

Καλά κανείς κορίτσι μου! Κ γω πάντως τις εταιρίες που χρησιμοποιώ τις έχω ψάξει κ δν περιέχουν parabens κτλ. Στο σώμα, ευαίσθητη περιοχή κ μαλλιά χρησιμοποιώ apivita κ αποσμητικό πήρα της Avene το οποία δν περιέχει αλουμίνια . Απλά στο πρόσωπο δν τα αλλάζω Γτ με έχουν βολέψει πολύ αυτές οι κρέμες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου !!!Τι μου κάνετε?Εγώ έχω λίγο αγωνία μιας και πλησιάζει η μέρα για την αυχενική εχθές το βράδυ δεν κοιμήθηκα καλά ,ούτε σήμερα προβλέπω μιας και 8μιση το πρωί πρέπει να είμαι στο Ιασώ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...