Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε??Πως είστε? 

Ήθελα να σας ρωτήσω έχετε και εσείς υγρά σαν βλεννη έτσι λίγο σαν πηχτό δεν είναι καμιά τρομερή ποσότητα και δεν βλέπω πάντα είναι λίγο σχετικά στο χαρτί.. Συγνώμη για την περιγραφή είχα και στην αρχή της εγκυμοσύνης με μετά όταν έμεινα κρεβάτι σταμάτησαν για κανα μήνα περίπου τώρα που έχω σηκωθεί ξανά απο το κρεβάτι τα ξανά είδα...

Καλησπέρα!! Εγώ έχω συχνά υγρά κ χθες που το συζήτησα με τον γυναικολόγο μου, μου είπε ότι εφόσον παίρνω προγεστερόνη είναι αναμενόμενο. Οπότε αν παίρνεις κι εσύ, λογικά θα είναι από αυτό.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , xrys1988 είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ έχω συχνά υγρά κ χθες που το συζήτησα με τον γυναικολόγο μου, μου είπε ότι εφόσον παίρνω προγεστερόνη είναι αναμενόμενο. Οπότε αν παίρνεις κι εσύ, λογικά θα είναι από αυτό.... 

Καλησπέρα ναι περνώ και εγώ προγεστερόνη βάζω ουτροζεσταν κολπικά και πιστεύω ότι είναι από αυτό απλά είχα καιρό να τα δω και για αυτό απόρησα ξανά...Σε ευχαριστώ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε??Πως είστε? 

Ήθελα να σας ρωτήσω έχετε και εσείς υγρά σαν βλεννη έτσι λίγο σαν πηχτό δεν είναι καμιά τρομερή ποσότητα και δεν βλέπω πάντα είναι λίγο σχετικά στο χαρτί.. Συγνώμη για την περιγραφή είχα και στην αρχή της εγκυμοσύνης με μετά όταν έμεινα κρεβάτι σταμάτησαν για κανα μήνα περίπου τώρα που έχω σηκωθεί ξανά απο το κρεβάτι τα ξανά είδα...

Εγώ είμαι 13 βδομάδων και έχω κάθε φορά που πάω τουαλέτα  δεν είναι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Flolipop είπε:

Άσπρα πηχτά υγρά στο εσώρουχο έχω συχνά, αν αυτό εννοείς.

Εγω καμία φορά απλά στο χαρτί σαν βλεννη άσπρα έχω και εγώ στο εσώρουχο λόγο ουτροζεσταν... 

πρίν από 1 λεπτό , βιολετα3 είπε:

Εγώ είμαι 13 βδομάδων και έχω κάθε φορά που πάω τουαλέτα  δεν είναι τίποτα

Μάλλον τόσο καιρό δεν τα έβλεπα γιατί ήμουν στο κρεβάτι και ήταν οσο να είναι μειωμένα τα υγρά...Ευχαριστώ έχω καθησυχάστει λιγο γιατί αγχώθηκα προς στιγμήν... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαλια ,μόλις με ενημέρωσε η κουνιάδα μου για την εξέταση αίματος του papA και μου είπε επειδή έβγαλα 1/300 ενώ το όριο είναι 1/400 καλύτερα να κάνουμε το Nipt δεν ξέρω αν το λέω σωστά .Παρόλο που η αυχενική είναι παααρα πολύ καλή !!! Πραγματικα κοντεύω να σκάσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαλια ,μόλις με ενημέρωσε η κουνιάδα μου για την εξέταση αίματος του papA και μου είπε επειδή έβγαλα 1/300 ενώ το όριο είναι 1/400 καλύτερα να κάνουμε το Nipt δεν ξέρω αν το λέω σωστά .Παρόλο που η αυχενική είναι παααρα πολύ καλή !!! Πραγματικα κοντεύω να σκάσω.

Λογικό να στεναχωριέσαι.... Αλλα πολλές φορές έχει γίνει θέμα με τις papA και έπειτα  κάνουν αμνυοπαρακέντηση και όλα πήγαν καλά. Μια γνωστή μου πριν κάνα 2μηνες η papA δεν βγήκε καλή και τις είπαν να κάνει και όλα ήταν τέλεια!!! Τώρα ότι και να σου πούμε λογικό είναι να αγχώνεσαι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαλια ,μόλις με ενημέρωσε η κουνιάδα μου για την εξέταση αίματος του papA και μου είπε επειδή έβγαλα 1/300 ενώ το όριο είναι 1/400 καλύτερα να κάνουμε το Nipt δεν ξέρω αν το λέω σωστά .Παρόλο που η αυχενική είναι παααρα πολύ καλή !!! Πραγματικα κοντεύω να σκάσω.

Μην στεναχωριέσαι, θα κανεις το nipt και θα δεις ότι όλα είναι τέλεια.1/300 είναι το αποτέλεσμα βάσει pappA η συνδυαστικά με την αυχενική;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Flolipop είπε:

Μην στεναχωριέσαι, θα κανεις το nipt και θα δεις ότι όλα είναι τέλεια.1/300 είναι το αποτέλεσμα βάσει pappA η συνδυαστικά με την αυχενική;

Λογικά και τα 2 μαζί από ότι κατάλαβα γιατί οι μετρήσεις στην αυχενική ήταν πολύ καλές!!!Τι να πω πραγματικά δεν το περίμενα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Λογικά και τα 2 μαζί από ότι κατάλαβα γιατί οι μετρήσεις στην αυχενική ήταν πολύ καλές!!!Τι να πω πραγματικά δεν το περίμενα

Από αυτά που έχω ακουσει οι μετρήσεις της Papp a δεν είναι και πολύ αξιόπιστες. Τι ποσοστό για τρισωμια 21 σου έδινε η αυχενική βάσει ηλικίας και τροποποιημένη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Flolipop είπε:

Από αυτά που έχω ακουσει οι μετρήσεις της Papp a δεν είναι και πολύ αξιόπιστες. Τι ποσοστό για τρισωμια 21 σου έδινε η αυχενική βάσει ηλικίας και τροποποιημένη;

Δεν μου τα έχει φέρει

Just now, βιολετα3 είπε:

Δεν μου τα έχει φέρει

Λάθος της αυχενικής τα έχω μισό

πρίν από 3 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Δεν μου τα έχει φέρει

Λάθος της αυχενικής τα έχω μισό.1/404 και τροποποιημένη 1/1891

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Δεν μου τα έχει φέρει

Λάθος της αυχενικής τα έχω μισό

Λάθος της αυχενικής τα έχω μισό.1/404 και τροποποιημένη 1/1891

Ε είσαι πολύ καλά. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Flolipop είπε:

Ε είσαι πολύ καλά. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Δεν ξέρω έχω φοβηθεί πολύ ,πραγματικά δεν το περίμενα ο εμβρυολογος τα έβλεπε όλα σούπερ και οι 3μετρησεις που έκανε στον αυχένα του βγήκαν 1,5 ρινικό οστό ορατό ,και γενικά όλη η ανατομία του.Εννοειται θα κάνω την εξέταση αλλά ποιος περιμένει τόσες μέρες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , βιολετα3 είπε:

Δεν ξέρω έχω φοβηθεί πολύ ,πραγματικά δεν το περίμενα ο εμβρυολογος τα έβλεπε όλα σούπερ και οι 3μετρησεις που έκανε στον αυχένα του βγήκαν 1,5 ρινικό οστό ορατό ,και γενικά όλη η ανατομία του.Εννοειται θα κάνω την εξέταση αλλά ποιος περιμένει τόσες μέρες

Έχεις δίκιο η αγωνια σου παραμένει αλλά η εικόνα σου δείχνει πως όλα είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαλια ,μόλις με ενημέρωσε η κουνιάδα μου για την εξέταση αίματος του papA και μου είπε επειδή έβγαλα 1/300 ενώ το όριο είναι 1/400 καλύτερα να κάνουμε το Nipt δεν ξέρω αν το λέω σωστά .Παρόλο που η αυχενική είναι παααρα πολύ καλή !!! Πραγματικα κοντεύω να σκάσω.

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη....φυσικά και είσαι αγχωμενη και ότι και να σ λέμε δεν θα σε επιρεασει και πολύ αλλά η υπερηχογραφικη εικονα να ξέρεις έχει μεγάλη σημασία....έτσι είπαν και στην φίλη Μ και ήταν όλα καλά....υπομονή να το δεις και εσύ και να ηρεμήσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...