Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Εγώ έχω αρκετή όρεξη θα έλεγα τ απογευματινές ώρες ,δεν τρώω κάτι περισσότερο από ότι παλιότερα μόνο κάποια που μου αρέσουν πολύ.Τρωω λίγο πρωινό που ποτέ μου δεν έτρωγα μετά μεσημεριανό το απόγευμα θα τσιμπήσω διάφορα ,και το βράδυ.

Κορίτσια μου σήμερα ο γιατρός εκτός από φυλλικό ,μου πρόσθεσε d3 και σίδηρο με τη σειρά τα παίρνετε?Ο σίδηρος έχει και φυλλικό οξύ μέσα αλλά μου είπε να συνεχίσω και το άλλο.Την d3 ποιας εταιρίας παίρνετε γιατί η μαία μου έγραψε 2 εταιρείες και είναι και τα 2 σε χάπια ,κάτι που ήθελα να αποφύγω γιατί είδη ζοριζομαι με το σίδηρο και το φυλλικό

Εγώ περνώ D3 fix 1.200 και σίδηρο που με ενοχλεί πάραααα πολύ στο έντερο μεγάλο θέμα!!!Πίνω το φυλλικο το πρωί όταν ξυπνήσω και μετά από καμιά ώρα το σίδηρο γενικά πρέπει να περνάει 1 ώρα για να πάρεις το επόμενο και το μεσημέρι περνώ μετά το φαγητό την D3

Εγώ θα φάω πρωινό, μεσημεριανό, απόγευμα θα φάω κάτι ένα Τοστακι ίσως για να πάρω το μαγνήσιο και  για βράδυ 2 τοστ ίσως 2 αυγά δεν τρώω φαγητό κανονικο γιατί δεν πεινάω για να φάω τόση μεγάλη μερίδα φαγητού...υπάρχουν και κάποια βραδιά που έχω ξυπνήσει ξημερώματα για φαγητό... Αλλα σε γενικές γραμμές τρώω όταν πεινάω και μόνο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Alexia_milaioy είπε:

Και δεν μπορείς να κάνεις παιδια???? Και τι συμπτώματα είχες?? 

Ευτυχώς μπορώ! Αυριο μπαίνω 16η εβδομάδα! Το σημαντικότερο συμπτωμα ήταν η γαλακτορροια και η απουσία περιοδου. Πήρα για 2 χρόνια dostinex, παλεψαμε και το ΣΠΩ με glucophage και σε 1 μήνα έμεινα εγκυος! :D

3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Όχι ακόμα.  Το πρώτο μου μωρο το είχα νιώσει προς το τέλος του Τετάρτου ξεκάθαρα όμως αφού έβαλε το χέρι και ο άντρας μου στην κοιλιά μου το ένιωσε και εκείνος .... Το έχεις νιώσει εσύ ??

Οχι ουτε εγώ, εχω την φίλη μου που είναι τώρα στον 5ο μήνα και το είχε νιώσει στον 4ο, γι αυτό είπα να ρωτήσω και εσας! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , chrysa21 είπε:

Ευτυχώς μπορώ! Αυριο μπαίνω 16η εβδομάδα! Το σημαντικότερο συμπτωμα ήταν η γαλακτορροια και η απουσία περιοδου. Πήρα για 2 χρόνια dostinex, παλεψαμε και το ΣΠΩ με glucophage και σε 1 μήνα έμεινα εγκυος! :D

Οχι ουτε εγώ, εχω την φίλη μου που είναι τώρα στον 5ο μήνα και το είχε νιώσει στον 4ο, γι αυτό είπα να ρωτήσω και εσας! 

Και για πόσα χρόνια ακόμα θα έχεις περιοδο?? 

πρίν από 6 λεπτά , Alexia_milaioy είπε:

Και για πόσα χρόνια ακόμα θα έχεις περιοδο?? 

Έβγαλες και τρίχα στο μάγουλο λόγο ορμονικης διαταραχής?? 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας πω ενα hint για το σιδηρο που μου ειπε φιλη φαρμακοποιος που ηταν και εγκυος προσφατα. Ο φυτικος σιδηρος π.χ. της solgar δεν προκαλει δυσκοιλιοτητα! Καπως μου το εξηγησε επιστημονικα, εχει διαφορετικα εκδοχα απο τον χημικο και δεν επιβαρυνει το ηδη στουμπωμενο κουραδακι! Το επιβεβαιωσε και μια ξαδερφη μου φαρμακοποιος και σημερα που μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω σιδηρο τον ρωτησα αν θα μπορουσα να παρω φυτικο και μου προτεινε κατευθειαν της solgar. Βεβαια το κακο ειναι οτι δεν συνταγογραφειται και γενικα ειναι ακριβουτσικο, αν και γενικα ολα τα φυτικα ειναι ακριβα. Αλλα το προτιμω απο το να χειροτερεψει το θεμα με τη δυσκοιλιοτητα! 

@Flolipop παπακι μου πολυ καλη επιτυχια για αυριο και να εχεις τελεια αποτελεσματα!  Η σκεψη μου μαζι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alexia_milaioy είπε:

Και για πόσα χρόνια ακόμα θα έχεις περιοδο?? 

Έβγαλες και τρίχα στο μάγουλο λόγο ορμονικης διαταραχής?? 

Ευελπιστώ για πολλα ακόμα! Δεν μου έχει πει ο γιατρός μου σχετικά με αυτό.. Είχα βγάλει μία στο κάτω μέρος του πηγουνιου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα ,είμαι τόσο χαρούμενη που σήμερα θέλω πραγματικά να κλαψω !!!Είχα τόσο ανχως το πρωί αλλά ευτυχώς με το που ήρθε η κούνιαδα μου (είναι μαία μου)ένιωσα μια ανακούφιση άλλο πράγμα .Λοιπόν στο θέμα μας ,σήμερα έκανα την αυχενική πήγαν όλα τέλεια πιο τέλεια δεν γινόταν ,τι να σας πω δεν ξέρω ,είχε τέλεια εικόνα όλα πεντακάθαρα,το μόνο που δεν μου είπε είναι το φύλλο δεν ήθελε,δεν πειράζει.οσες έχετε κάνει αυχενική σας είπαν το φύλλο?

Συγχαρητήρια για την αυχενική σου ....έτσι να είναι όλα καλά μέχρι τέλους....εμένα Μ είπε μάλλον κοριτσακι στην αυχενική και χτες που πήγα στον γιατρό μου το επιβεβαίωσε.....έχω μια πριγκίπισσα λοιπόν και εγώ να μεγαλώνει μέσα μου....

16 ώρες πρίν, chrysa21 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ γενικά είχα ασταθή περιοδο και πριν 2 χρόνια μου σταμάτησε εντελώς.. Ο γιατρός μου μου βρήκε ότι έχω προλακτινωμα, το σώμα δλδ νομίζει ότι είναι σε περιοδο θηλασμου, Εξου και η απουσία περιόδου. Παράλληλα έχω συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών. Εγώ θα σου πρότεινα να το ψάξεις αρκετά, ρωτα τον γιατρό σου και ενημέρωσε τον για ότι περιεργο βλέπεις.

Μία από τα ίδια! Χθες, απίστευτα νεύρα για το τίποτα.. Και μετά εννοείται αρχισα να κλαίω!!

Να ρωτήσω κατι κορίτσια; Έχει νιώσει καμια το μωράκι της; Κάποια κινησουλα, κάτι;

Εμένα τώρα θα με πείτε τρελή....είμαι σίγουρη πως αυτό που ακούω κάθε βράδυ είναι το μωρό....μπαίνω αύριο στην 16 εβδομαδα....έχω πυθμενικο πλακούντα που σημαίνει ότι είναι ψιλά άρα το μωρό είναι κάτω ελεύθερο και λόγω το ότι γενικότερα εμένα σαν μωρό είναι πιο μεγάλο μου είπε ότι πολύ πιθανό να είναι αυτό ...η κίνηση μοιάζει πολύ με το έντερο αλλά είμαι σίγουρη πως δεν είναι το έντερο Μ....ειναι μαγική αίσθηση....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Εγώ περνώ D3 fix 1.200 και σίδηρο που με ενοχλεί πάραααα πολύ στο έντερο μεγάλο θέμα!!!Πίνω το φυλλικο το πρωί όταν ξυπνήσω και μετά από καμιά ώρα το σίδηρο γενικά πρέπει να περνάει 1 ώρα για να πάρεις το επόμενο και το μεσημέρι περνώ μετά το φαγητό την D3

Εγώ θα φάω πρωινό, μεσημεριανό, απόγευμα θα φάω κάτι ένα Τοστακι ίσως για να πάρω το μαγνήσιο και  για βράδυ 2 τοστ ίσως 2 αυγά δεν τρώω φαγητό κανονικο γιατί δεν πεινάω για να φάω τόση μεγάλη μερίδα φαγητού...υπάρχουν και κάποια βραδιά που έχω ξυπνήσει ξημερώματα για φαγητό... Αλλα σε γενικές γραμμές τρώω όταν πεινάω και μόνο... 

Καλημέρα εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει τι d3 θα πάρω γιατί αυτά που μου πρότεινε είναι σε χαπακια κ έχω θέμα δεν μπορώ να τα καταπίνω εύκολα ,εδώ ζοριζομαι με το φυλλικό και το σίδηρο ευτυχώς είναι κάπως μικρά .D3 παίρνεις το μπουκαλάκι που είναι σε σταγόνες ?οι 1200 μονές της κανονίζεις ανάλογα της σταγόνες ή το γράφει πάνω το μπουκάλι ότι είναι τόσο?Γιατί εγώ ζήτησα από το φαρμακείο να μου γράψει πιες έχει σε υγρή μορφή και βλέπω πως ξεπερνούν κατά πολύ της μονάδες που μου είπε ο γιατρός και κάπου έχω μπερδευτεί ,βέβαια το μεσημέρι θα μιλήσω με την κουνιάδα μου (είναι η μαία μου)να δω που θα καταληξω

πρίν από 17 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Συγχαρητήρια για την αυχενική σου ....έτσι να είναι όλα καλά μέχρι τέλους....εμένα Μ είπε μάλλον κοριτσακι στην αυχενική και χτες που πήγα στον γιατρό μου το επιβεβαίωσε.....έχω μια πριγκίπισσα λοιπόν και εγώ να μεγαλώνει μέσα μου....

Εμένα τώρα θα με πείτε τρελή....είμαι σίγουρη πως αυτό που ακούω κάθε βράδυ είναι το μωρό....μπαίνω αύριο στην 16 εβδομαδα....έχω πυθμενικο πλακούντα που σημαίνει ότι είναι ψιλά άρα το μωρό είναι κάτω ελεύθερο και λόγω το ότι γενικότερα εμένα σαν μωρό είναι πιο μεγάλο μου είπε ότι πολύ πιθανό να είναι αυτό ...η κίνηση μοιάζει πολύ με το έντερο αλλά είμαι σίγουρη πως δεν είναι το έντερο Μ....ειναι μαγική αίσθηση....

Με το καλό η πριγκίπισσα σου!!!Εγώ αύριο 13 βδομάδες,έχω ακόμα μέλλον να το ακούσω .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει τι d3 θα πάρω γιατί αυτά που μου πρότεινε είναι σε χαπακια κ έχω θέμα δεν μπορώ να τα καταπίνω εύκολα ,εδώ ζοριζομαι με το φυλλικό και το σίδηρο ευτυχώς είναι κάπως μικρά .D3 παίρνεις το μπουκαλάκι που είναι σε σταγόνες ?οι 1200 μονές της κανονίζεις ανάλογα της σταγόνες ή το γράφει πάνω το μπουκάλι ότι είναι τόσο?Γιατί εγώ ζήτησα από το φαρμακείο να μου γράψει πιες έχει σε υγρή μορφή και βλέπω πως ξεπερνούν κατά πολύ της μονάδες που μου είπε ο γιατρός και κάπου έχω μπερδευτεί ,βέβαια το μεσημέρι θα μιλήσω με την κουνιάδα μου (είναι η μαία μου)να δω που θα καταληξω

Με το καλό η πριγκίπισσα σου!!!Εγώ αύριο 13 βδομάδες,έχω ακόμα μέλλον να το ακούσω .

Καλημέρα!! Εγώ το παίρνω σε χάπι είμαι το αντίθετο τα θέλω όλα σε χάπια και αηδιάζω και θέλω να είμαι σίγουρη για τις ποσότητες...1.200 είναι από μόνη του ή δόση του χαπιού και είναι μικρό σαν το φύλλικο  έπαιρνα και πρώτα αλλά 600 ήταν μαζί με άλλες βιταμίνες και μου την ανέβασε λίγο...Είναι σημαντική και για εμάς και για το μωράκι...Εγω με το σίδηρο ζορίστηκα λίγο του το είπα και μου είπε ότι έχω παρά πολύ καλό αιματοκρίτη είναι πάνω από 45 αν θυμάμαι καλά και μου είπε να το παίρνω 1 φορα ανά 2 μέρες και έτσι κάπως ηρέμησα με το έντερο!!!Είχα αφόρητο πόνο, αέρια και τρομερή δυσκοιλιότητα!!! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια να σας πω ενα hint για το σιδηρο που μου ειπε φιλη φαρμακοποιος που ηταν και εγκυος προσφατα. Ο φυτικος σιδηρος π.χ. της solgar δεν προκαλει δυσκοιλιοτητα! Καπως μου το εξηγησε επιστημονικα, εχει διαφορετικα εκδοχα απο τον χημικο και δεν επιβαρυνει το ηδη στουμπωμενο κουραδακι! Το επιβεβαιωσε και μια ξαδερφη μου φαρμακοποιος και σημερα που μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω σιδηρο τον ρωτησα αν θα μπορουσα να παρω φυτικο και μου προτεινε κατευθειαν της solgar. Βεβαια το κακο ειναι οτι δεν συνταγογραφειται και γενικα ειναι ακριβουτσικο, αν και γενικα ολα τα φυτικα ειναι ακριβα. Αλλα το προτιμω απο το να χειροτερεψει το θεμα με τη δυσκοιλιοτητα! 

@Flolipop παπακι μου πολυ καλη επιτυχια για αυριο και να εχεις τελεια αποτελεσματα!  Η σκεψη μου μαζι σου!

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Την έκανα την αυχενική και όλα πηγα πολύ καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει τι d3 θα πάρω γιατί αυτά που μου πρότεινε είναι σε χαπακια κ έχω θέμα δεν μπορώ να τα καταπίνω εύκολα ,εδώ ζοριζομαι με το φυλλικό και το σίδηρο ευτυχώς είναι κάπως μικρά .D3 παίρνεις το μπουκαλάκι που είναι σε σταγόνες ?οι 1200 μονές της κανονίζεις ανάλογα της σταγόνες ή το γράφει πάνω το μπουκάλι ότι είναι τόσο?Γιατί εγώ ζήτησα από το φαρμακείο να μου γράψει πιες έχει σε υγρή μορφή και βλέπω πως ξεπερνούν κατά πολύ της μονάδες που μου είπε ο γιατρός και κάπου έχω μπερδευτεί ,βέβαια το μεσημέρι θα μιλήσω με την κουνιάδα μου (είναι η μαία μου)να δω που θα καταληξω

Με το καλό η πριγκίπισσα σου!!!Εγώ αύριο 13 βδομάδες,έχω ακόμα μέλλον να το ακούσω .

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ από βιταμίνη D3 παίρνω τις lecalcif 25000 IU είναι σε λαδακι κ την παίρνω μόνο μια φορά τη βδομάδα. Αυτήν έπαιρνα κ από παλιά που μου την είχε δώσει κ ο ενδοκρινολόγος κ έχω σούπερ τιμή πάνω από 40 . Κ γενικά ανεβαίνει πολύ γρήγορα η τιμή με αυτή την εταιρία. Κ μάλιστα γράφεται κ θα έχεις κ μηδενική συμμετοχή  Γτ ανήκει στα φαρμακευτικά ήδη κ όχι στα παραφαρμακα . Συζήτησε το μια με το γιατρό σου .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια να σας πω ενα hint για το σιδηρο που μου ειπε φιλη φαρμακοποιος που ηταν και εγκυος προσφατα. Ο φυτικος σιδηρος π.χ. της solgar δεν προκαλει δυσκοιλιοτητα! Καπως μου το εξηγησε επιστημονικα, εχει διαφορετικα εκδοχα απο τον χημικο και δεν επιβαρυνει το ηδη στουμπωμενο κουραδακι! Το επιβεβαιωσε και μια ξαδερφη μου φαρμακοποιος και σημερα που μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω σιδηρο τον ρωτησα αν θα μπορουσα να παρω φυτικο και μου προτεινε κατευθειαν της solgar. Βεβαια το κακο ειναι οτι δεν συνταγογραφειται και γενικα ειναι ακριβουτσικο, αν και γενικα ολα τα φυτικα ειναι ακριβα. Αλλα το προτιμω απο το να χειροτερεψει το θεμα με τη δυσκοιλιοτητα! 

@Flolipop παπακι μου πολυ καλη επιτυχια για αυριο και να εχεις τελεια αποτελεσματα!  Η σκεψη μου μαζι σου!

Καλησπερα θα το έχω στα υπόψην μου το σίδηρο που μας είπες γιατί αν χρειαστεί να ξανά πάρω σε καθημερινή βάση θα έχω σίγουρα μεγάλο πρόβλημα πραγματικά έλεγα θα πάω στο κέντρο υγείας από τον πόνο με είχε πιάσει ένας δυνατός πόνο από τον αφαλό υπέφερα όσο για τουαλέτα πήγαινα καθόμουν και έφευγα άπραγη ενώ ήθελα!!! Τώρα Δόξα το θεό είμαι πολύ καλύτερα!!!Αλλά σίγουρα θα το προτείνω στον γιατρό μου!!! Ευχαριστώ!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, βιολετα3 said:

Καλημέρα εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει τι d3 θα πάρω γιατί αυτά που μου πρότεινε είναι σε χαπακια κ έχω θέμα δεν μπορώ να τα καταπίνω εύκολα ,εδώ ζοριζομαι με το φυλλικό και το σίδηρο ευτυχώς είναι κάπως μικρά .D3 παίρνεις το μπουκαλάκι που είναι σε σταγόνες ?οι 1200 μονές της κανονίζεις ανάλογα της σταγόνες ή το γράφει πάνω το μπουκάλι ότι είναι τόσο?Γιατί εγώ ζήτησα από το φαρμακείο να μου γράψει πιες έχει σε υγρή μορφή και βλέπω πως ξεπερνούν κατά πολύ της μονάδες που μου είπε ο γιατρός και κάπου έχω μπερδευτεί ,βέβαια το μεσημέρι θα μιλήσω με την κουνιάδα μου (είναι η μαία μου)να δω που θα καταληξω

Με το καλό η πριγκίπισσα σου!!!Εγώ αύριο 13 βδομάδες,έχω ακόμα μέλλον να το ακούσω .

Υπαρχει και η λυση να παιρνεις D3 μαζι με ασβεστιο που σιγουρα ειναι κι αυτο πολυ χρησιμο. Ειναι κατι αναβραζων ασβεστιο και D με γευση πορτοκαλι (εμενα με αηδιαζουν γιατι εχω γενικα θεμα με τα αναβραζων...), ρωτα τον γιατρο σου μηπως μπορεις να παρεις αυτα ωστε να εισαι καλυμενη και απο D και απο ασβεστιο. Υπαρχει και σε μασωμενο ασβεστιο με D (αλλη αηδεια απο κει...) αλλα αν δεν τη παλευεις με τα χαπια ισως ειναι μια πιο υποφερτη λυση. 

1 hour ago, Flolipop said:

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Την έκανα την αυχενική και όλα πηγα πολύ καλά! 

Παπακι μου πολυ χαιρομαι! Εισαι σιγουρα πολυ πιο ανακουφισμενη τωρα, σωστα; Με τις αναγουλες πως πας; Εχουν ηρεμησει καθολου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , depifish είπε:

Υπαρχει και η λυση να παιρνεις D3 μαζι με ασβεστιο που σιγουρα ειναι κι αυτο πολυ χρησιμο. Ειναι κατι αναβραζων ασβεστιο και D με γευση πορτοκαλι (εμενα με αηδιαζουν γιατι εχω γενικα θεμα με τα αναβραζων...), ρωτα τον γιατρο σου μηπως μπορεις να παρεις αυτα ωστε να εισαι καλυμενη και απο D και απο ασβεστιο. Υπαρχει και σε μασωμενο ασβεστιο με D (αλλη αηδεια απο κει...) αλλα αν δεν τη παλευεις με τα χαπια ισως ειναι μια πιο υποφερτη λυση. 

Παπακι μου πολυ χαιρομαι! Εισαι σιγουρα πολυ πιο ανακουφισμενη τωρα, σωστα; Με τις αναγουλες πως πας; Εχουν ηρεμησει καθολου; 

Ναι ναι μου έφυγε μεγάλο βάρος... οι αναγούλες ακόμα καλά κρατούν. Είδα τώρα στην εξέταση ότι έχω πρόσθιο χαμηλό πλακούντα αλλά δεν μου είπε κάτι ανησυχητικό ο γιατρός...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Flolipop said:

Ναι ναι μου έφυγε μεγάλο βάρος... οι αναγούλες ακόμα καλά κρατούν. Είδα τώρα στην εξέταση ότι έχω πρόσθιο χαμηλό πλακούντα αλλά δεν μου είπε κάτι ανησυχητικό ο γιατρός...

Νομιζω αυτο οσο προχωραει και μεγαλωνει το μωρο, θα ανεβει! Ρωτα τον γιατρο σου νς σου πει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα κι εγώ σήμερα στο γιατρό για το καθιερωμένο μας ραντεβού. Είδαμε κ την αυχενική διαφάνεια μαζί... όλα καλά! Αν εξαιρέσεις, ότι έχω ένα αιμάτωμα στη μήτρα κ με ξεκίνησε αντιβίωση με την ελπίδα να φύγει γιατί έχω αίμα. 

Όσον αφορά τα φάρμακα, έπαιρνα d3, αλλά τώρα μου είπε να παίρνω calcioral που έχει ασβέστιο κ d3 μαζί, είναι μασωμενο δισκίο. Σήμερα το πήρα για πρώτη φορά, εντάξει δεν ήταν χάλια γιατί έχει γεύση λεμόνι. Επίσης, παίρνω gynotardyferon που είναι σίδηρος κ φυλλικό οξύ μαζί. Κ από σήμερα μου πρόσθεσε το iofolen, που περιέχει ω3 λιπαρά οξέα κ βιταμίνες. 

Εγώ κορίτσια, αν εξαιρέσεις το αίμα που έχω, είμαι αρκετά καλά... 4-5 εμετούς έχω κάνει μόνο ευτυχώς. Και το βράδυ, κάποιες μέρες έχω πονάκια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...