Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

@Catmom ❤️ εγω δεν μπαίνω καν σε τέτοιες ομάδες στο fb..Όλες είναι υπερβολικές κ φέρνουν τον πανικό Χωρίς λογο!!Μόνο με φίλες συζητάω Κ με εσάς εδω που είμαστε ιδια περίοδο για να καταλαβαίνω τι συμβαίνει!!Μην επηρεαζεστε απο αρνητικά σχολια:x Κ εγώ πλέον φοραω μόνο φορέματα κ ενα σορτσάκι με λάστιχο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Κάπου εκεί άρχισα να το νιώθω κι εγώ. Σαν να κάνει συσπάσεις ο μυς της κοιλιάς μου. Τώρα κάθε μέρα κάτι νιώθω ειδικά το βραδάκι.... υπέροχο απλά!

Ναιι αυτό ακριβως σαν να κάνει συσπαση αλλη φορα πιο απαλο κ αλλη πιο δυνατό!! Εγω κατα τη διάρκεια της ημερας το βραδυ περιμένω αλλα τιποτα!! Εσυ ποτε εχεις εχεις β επιπεδου? Νομίζω ειμαστε κοντα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ranoula είπε:

Ναιι αυτό ακριβως σαν να κάνει συσπαση αλλη φορα πιο απαλο κ αλλη πιο δυνατό!! Εγω κατα τη διάρκεια της ημερας το βραδυ περιμένω αλλα τιποτα!! Εσυ ποτε εχεις εχεις β επιπεδου? Νομίζω ειμαστε κοντα! 

Καλά είναι τρομερή η αίσθηση.Στην αρχή ένιωθα σαν γυάλα που είχε ένα ψάρι μέσα χαχαχα

πρίν από 47 λεπτά , Foux είπε:

@Catmom ❤️ εγω δεν μπαίνω καν σε τέτοιες ομάδες στο fb..Όλες είναι υπερβολικές κ φέρνουν τον πανικό Χωρίς λογο!!Μόνο με φίλες συζητάω Κ με εσάς εδω που είμαστε ιδια περίοδο για να καταλαβαίνω τι συμβαίνει!!Μην επηρεαζεστε απο αρνητικά σχολια:x Κ εγώ πλέον φοραω μόνο φορέματα κ ενα σορτσάκι με λάστιχο!!

Καλά ισχύει αυτό!πάρα είναι υπερβολικές!αχχχ ελπίζω να μπει παντελόνι και μετά την γέννα γιατί δεν με βλέπω καλά χαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ranoula είπε:

Ναιι αυτό ακριβως σαν να κάνει συσπαση αλλη φορα πιο απαλο κ αλλη πιο δυνατό!! Εγω κατα τη διάρκεια της ημερας το βραδυ περιμένω αλλα τιποτα!! Εσυ ποτε εχεις εχεις β επιπεδου? Νομίζω ειμαστε κοντα! 

εγώ έχω β επιπέδου ίδια μέρα με το natasaki 25 Αυγούστου. Είναι κι άλλη μία κοπέλα την ίδια μέρα αλλά δεν θυμάμαι ποια.

2 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσια ❤️όλα τα μωράκια να είναι υγιείς και γερά Παναγία μου.

κορίτσια από κοιλίες πως πάτε?από τον τρίτο μήνα δεν έχω φορέσει παντελόνι.Μονο ένα κολάν εγκυμοσύνης που φοράω στις επισκέψεις στον γιατρό.η κοιλιά μου είναι τεράστια για τις εβδομάδες που είμαστε.

Εμένα Τώρα έχει αρχίσει και φουσκώνει κάπως η κοιλιά μου σαν να έχω πρηστεί ένα πράγμα από το φαγητό... χαχαχαχα θα δούμε πώς θα πάω προς το παρόν κρατιέμαι στο 1,5 κιλό μόνο. Αύριο έχω και ενδοκρινολόγος στο νοσοκομείο να δούμε πως θα πάω με το σάκχαρο και να λάβω οδηγίες από εξετάσεις που έχω κάνει. Ελπίζω να μη μου δώσει ινσουλίνη και να συνεχίσω μόνο με διατροφή. Βολεύομαι πιο πολύ με φορεματάκια και έχω ένα τζιν σορτσάκι το οποίο είναι τεράστιο και το φοράω καμιά φορά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Έχω αρκετό καιρό να γράψω τα νέα μου, αλλα μπαίνω και σας διαβάζω! Σήμερα έχω γιατρό μετα από ένα μήνα! Ο μπέμπης μου είναι αρκετά ζωηρός, τα πρώτα χτυπήματα αρχισα να τα νιώθω απο την 17η εβδ. αλλα δεν ήταν έντονα και όχι σε καθημερινή βάση, τώρα πλέον από τη μέρα που μπήκα στην 21η τον νιώθω κάθε μέρα, πρωι μεσημέρι βράδυ και μου ρίχνει κανονικές κλωτσιές!! 

@Ydroxoos76 εγω έχω μαζί σας β επιπέδου στις 25! 

Κορίτσια νομίζω πως ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα, πως περασε έτσι το 1ο μισο της εγκυμοσύνης μας; Απίστευτο! 

Εγω έχω αρχίσει να κάνω κοιλιτσα εδω και περίπου 2-3 εβδομάδες αλλα με τα ρούχα δεν πολύ φαίνεται! 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Kaity8 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Έχω αρκετό καιρό να γράψω τα νέα μου, αλλα μπαίνω και σας διαβάζω! Σήμερα έχω γιατρό μετα από ένα μήνα! Ο μπέμπης μου είναι αρκετά ζωηρός, τα πρώτα χτυπήματα αρχισα να τα νιώθω απο την 17η εβδ. αλλα δεν ήταν έντονα και όχι σε καθημερινή βάση, τώρα πλέον από τη μέρα που μπήκα στην 21η τον νιώθω κάθε μέρα, πρωι μεσημέρι βράδυ και μου ρίχνει κανονικές κλωτσιές!! 

@Ydroxoos76 εγω έχω μαζί σας β επιπέδου στις 25! 

Κορίτσια νομίζω πως ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα, πως περασε έτσι το 1ο μισο της εγκυμοσύνης μας; Απίστευτο! 

Εγω έχω αρχίσει να κάνω κοιλιτσα εδω και περίπου 2-3 εβδομάδες αλλα με τα ρούχα δεν πολύ φαίνεται! 

Α τέλεια! Ελπίζω και οι τρεις να πάρουμε τα καλύτερα νέα. Εγώ ανυπομονώ θα έχει περάσει πάνω από ένας μήνας που έχω δει το μωρό. Εν τω μεταξύ ποιο κορίτσι έγραψε ότι πήρε τον υπνόσακο από τη Μινέρβα; Μπήκα και το είδα είναι πολύ ωραίο είναι με ένα λιονταράκι πάνω; Δεν έχει όμως το πιο μικρό μέγεθος....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσια ❤️όλα τα μωράκια να είναι υγιείς και γερά Παναγία μου.

κορίτσια από κοιλίες πως πάτε?από τον τρίτο μήνα δεν έχω φορέσει παντελόνι.Μονο ένα κολάν εγκυμοσύνης που φοράω στις επισκέψεις στον γιατρό.η κοιλιά μου είναι τεράστια για τις εβδομάδες που είμαστε.

Κ εγώ μόνο με φορέματα κ φούστες είμαι κ τώρα αγόρασα 2 παντελόνια εγκυμοσυνης.. Εν τω μεταξύ μεγάλωσαν τα μπουτακια κ έχω συγκαει λίγο ρε γμτ, επειδή ακουμπιουνται μεταξύ τους.. Γενικά ήμουν μπουτου αλλά τώρα ήρθε κ εδεσε! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kaity8 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Έχω αρκετό καιρό να γράψω τα νέα μου, αλλα μπαίνω και σας διαβάζω! Σήμερα έχω γιατρό μετα από ένα μήνα! Ο μπέμπης μου είναι αρκετά ζωηρός, τα πρώτα χτυπήματα αρχισα να τα νιώθω απο την 17η εβδ. αλλα δεν ήταν έντονα και όχι σε καθημερινή βάση, τώρα πλέον από τη μέρα που μπήκα στην 21η τον νιώθω κάθε μέρα, πρωι μεσημέρι βράδυ και μου ρίχνει κανονικές κλωτσιές!! 

@Ydroxoos76 εγω έχω μαζί σας β επιπέδου στις 25! 

Κορίτσια νομίζω πως ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα, πως περασε έτσι το 1ο μισο της εγκυμοσύνης μας; Απίστευτο! 

Εγω έχω αρχίσει να κάνω κοιλιτσα εδω και περίπου 2-3 εβδομάδες αλλα με τα ρούχα δεν πολύ φαίνεται! 

Τελεια και εγω 26!μακαρι να ειναι ολα τελεια για ολες μας και να μπουμε ολες στην τελικη ευθεια! Εγω μετραω τις μερες δυστυχως και θελω να περασει δεν αντεχω την παλινδρομηση ποναω και με ενοχλει 24 ωρες δεν περναει καμια στιγμη, μονο τη στιγμη που τρωω. Εμενα η κοιλιτσα ειναι πολυ μεγαλη.. Και 2μιση κιλα εχω παρει! Παντως η αλήθεια είναι πως εγω ψυχολογικα πανω απο 2 βδομάδες δεν μπορω να κρατηθω και να μην παω στο γιατρο. Πεφτω ψυχολογίκα φοβάμαι του το λεω και παω και τη βλεπουμε.. Μπράβο που αντεχετε ενα μηνα! 

Link to comment
Share on other sites

@Ydroxoos76 εγω τον είδα τον υπνοσακο!!!Δεν τον πηρα γιατι εχω!!!Δεν παρατήρησα τα νούμερα απλα μου φάνηκε πολύ καλή τιμή!!!

Τα κοριτσια που αναμένουν β επιπέδου Όλα θα ναι τελεια!!!!Ελπίζω να δείτε φατσακια στο 3d Γιατί πολλές από δω μέσα δεν είδαμε!!!εχουμε πεισματαρικα μωρα!!

Σε ότι αναφορά τα ψώνια αρχίζω Κ βαζω μια σειρα Κ παίρνω οπου βρω προσφορες εσώρουχα-κορμακια,φορμακια κ σιγα σιγα πανακια πετσετουλες!!!!Μόλις βρω κάτι καλό θα πάρω κ για μένα νυχτικια κ ότι χρειαστώ για μαιευτηριο!!Σεπτέμβρη θα πάω για καροτσι κ μετά βλέπουμε.. το δωμάτιο θα το βάψουμε κ θα  αφήσω σαν τελευταια αγορά την επίπλωση του!!Εσεις παίρνετε πραγματακια;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Ydroxoos76 εγω τον είδα τον υπνοσακο!!!Δεν τον πηρα γιατι εχω!!!Δεν παρατήρησα τα νούμερα απλα μου φάνηκε πολύ καλή τιμή!!!

Τα κοριτσια που αναμένουν β επιπέδου Όλα θα ναι τελεια!!!!Ελπίζω να δείτε φατσακια στο 3d Γιατί πολλές από δω μέσα δεν είδαμε!!!εχουμε πεισματαρικα μωρα!!

Σε ότι αναφορά τα ψώνια αρχίζω Κ βαζω μια σειρα Κ παίρνω οπου βρω προσφορες εσώρουχα-κορμακια,φορμακια κ σιγα σιγα πανακια πετσετουλες!!!!Μόλις βρω κάτι καλό θα πάρω κ για μένα νυχτικια κ ότι χρειαστώ για μαιευτηριο!!Σεπτέμβρη θα πάω για καροτσι κ μετά βλέπουμε.. το δωμάτιο θα το βάψουμε κ θα  αφήσω σαν τελευταια αγορά την επίπλωση του!!Εσεις παίρνετε πραγματακια;;

Μπράβο θυμάμαι που είχες γράψει και είναι εξαιρετική τιμή Εγώ λέω να τον πάρω. Πόσους υπνόσακους χρειαζόμαστε; Και πού τον χρησιμοποιούμε αυτον; Για να ξέρω αν θα τον παραγγείλω ή όχι γιατί το νούμερο για βρέφος δεν το έχει πάω από τριών έως έξι μηνών μετά αλλά θα έχει πιάσει άνοιξη Θα τον χρειάζομαι; 

Εγώ ακόμα δεν έχω ψωνίσει τίποτα θα πάω μετά τη Β επιπέδου που θα ξέρω και φυλο αλλά λέω να πάω στα jumbo αυτό το Σάββατο Απλά για να χαζέψω να δω τι υπάρχει και από τιμές.

Μία άλλη απορία που έχω είναι στο μαιευτήριο τι βολεύει νυχτικιά η πιτζάμες; Επίσης θυμάμαι μία φορά που είχα πάει για να κάνω μία εγχείρηση είχαν πάρα πολλή ζέστη μέσα στο δωμάτιο και δεν αντέχα με τη μακρυμάνικη που είχα πάρει μαζί μου. Ξέρει καμία κοπέλα που είχε κι άλλο μωράκι τι είναι πιο εύκολοφορετό και άνετο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Μπράβο θυμάμαι που είχες γράψει και είναι εξαιρετική τιμή Εγώ λέω να τον πάρω. Πόσους υπνόσακους χρειαζόμαστε; Και πού τον χρησιμοποιούμε αυτον; Για να ξέρω αν θα τον παραγγείλω ή όχι γιατί το νούμερο για βρέφος δεν το έχει πάω από τριών έως έξι μηνών μετά αλλά θα έχει πιάσει άνοιξη Θα τον χρειάζομαι; 

Εγώ ακόμα δεν έχω ψωνίσει τίποτα θα πάω μετά τη Β επιπέδου που θα ξέρω και φυλο αλλά λέω να πάω στα jumbo αυτό το Σάββατο Απλά για να χαζέψω να δω τι υπάρχει και από τιμές.

Μία άλλη απορία που έχω είναι στο μαιευτήριο τι βολεύει νυχτικιά η πιτζάμες; Επίσης θυμάμαι μία φορά που είχα πάει για να κάνω μία εγχείρηση είχαν πάρα πολλή ζέστη μέσα στο δωμάτιο και δεν αντέχα με τη μακρυμάνικη που είχα πάρει μαζί μου. Ξέρει καμία κοπέλα που είχε κι άλλο μωράκι τι είναι πιο εύκολοφορετό και άνετο;

Καλησπερα! Εμένα με τον φυσιολογικό τοκετό με βόλεψαν οι πιτζάμες είναι η αλήθεια. Όμως έχω ακούσει ότι στην καισαρική βολεύει περισσότερο το νυχτικό λόγω της τομής. Εγώ δεν ήξερα κ είχα πάρει κι απ τα δυο. Τώρα με το καλό θα πάρω μόνο πιτζάμες. Είχα και μια ελαφριά ρόμπα έτσι ώστε αν χρειαζόταν να καλυφθώ άμεσα γιατί κάποιος ήρθε, την έριχνα από πάνω μου. Τώρα η ζέστη φανταζομαι θα είναι τρομερή όπως είναι και το κρύο εκεί μέσα! Τώρα που πάω για εξέταση, παγώνουν τα πόδια μου!! Απ την αλλη, θα είναι καταχείμωνο, δεν μπορούμε να πάμε με κοντομάνικα. Πιστεύω μακρύ μάνικες βαμβακερές πιτζάμες- νυχτικό θα είναι μια χαρά!

Μου χρειάστηκαν επίσης πολλές πετσέτες γιατί κάθε φορά που πήγαινα τουαλέτα πλενόμουν. Είχα πάρει από όλα τα μεγέθη πετσέτες, αλλά τελικά θα πάω να πάρω αρκετές μικρούλες χεριών (ή ποδιών είναι;) για αυτή τη δουλειά και μόνο μια σώματος γιατί μου έπιασαν πολύ χώρο στη βαλίτσα οι σώματος και δεν είχε ουσία! Χρειάζονται συνέχεια αλλαγή! (Είχα γεννήσει στο νοσοκομείο. Δεν γνωρίζω αν στις κλινικές παρέχονται αυτά τα είδη. Πάντως εδώ, που είχα κάνει την περιδεση στην κλινική, δεν παρείχαν τίποτα επίσης, παρά μόνο μια ποδιά που μου φόρεσαν κατά τη διάρκεια της επέμβασης)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Angelinaki πυτζάμες ε;;;κ εγω θα ήθελα αλλα βολεύουν οντως;;δηλ δεν εξεταζομαστε καθόλου μολις γυρισουμε στο δωματιο;Εγώ έλεγα για νυχτικια γιατι λεω θα βολευει αν έρθουν να εξετασουν..

@Ydroxoos76 εγω λεω για κοντομανικια με κουμπάκια μπροστα κ μια ρόμπα με μακρύ μανικι αν έχει κρυο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ που γέννησα Ιανουάριο είχα πάρει κ πυτζαμες κ νυχτικα ( το ένα ραντακι) με ρόμπα.. αλλά για τις πυτζαμες είχα πάρει από πανβ επιπλέον φανελάκια ραντακια γιατί όντως ισχύει αυτό με την ζέστη!! Έχει φουλ ζέστη εκεί μέσα κ φανταστείτε κ με τις ορμόνες πως το βιώνουμε.. είχα πει αν χρειαστεί θα έβαζα ρόμπα αλλά να σας πω πιο πολύ στα επισκεπτήρια την έβαζα για ευνόητους λόγους..

ειχα γεννήσει φυσιολογικά κ εννοείται με  έβλεπε κάθε μέρα ο γιατρός μου κ οι μαίες αλλά δεν ήταν καθόλου δύσκολο το να κατεβάσω το παντελόνι για να με δούνε!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν την β επιπέδου ❤ 

Εγω κορίτσια έχω πάρει 4 φορμακια ολόσωμα από τζάμπο αλλά πήρα το νούμερο 0 και τώρα το σκέφτομαι μήπως είναι αρκετά μικρουτσικο και το βάλουμε μόνο μια φορά. Από εδώ κ πέρα τα υπόλοιπα λεω να τα παίρνω ή 0-3 ή για 3 μηνών. Τον υπνοσακο τον είδα κι εγώ και μου άρεσε πάρα πολύ και η τιμή σούπερ!! Πιστεύω καλύτερα το νούμερο από 3 μηνών για να είναι κ πιο άνετο το μωράκι. Κατά τα άλλα νυχτικα που θα βρούμε οικονομικά βρε κορίτσια μου;; εγω ότι βλέπω λέει 25 κ 30 ευρώ το ένα και μου φαίνονται πάρα πολλά!! Εγώ ιδανικά θα προτιμούσα πυτζάμες αλλά επειδή ακόμα δεν ξέρω πως θα γεννήσω πρέπει να πάρουμε κ από τα δυο φαντάζομαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, το Δεκέμβριο που περασε γεννησε η κουμπάρα μου στο Αλεξανδρα, τα εζησα ολα τον πρωτο μηνα γιατί δεν ειχαμε μπαμπα. Στο μαιευτήριο έχει πολυ ζεστη και στο παιδι εβαζε και κοντομανικο απο μεσα, ερχοντουσαν οι γιατροι και ηταν πιο ευκολο. Τωρα εμενα μου ειπε νυχτικο γιατί μπυτζαμες ζεσταινοταν πολυ και παντοφλες ανοιχτες. Στο δημοσιο χρειάζονται ολα οσα εχετε πει παραπάνω στο ιδιωτικο τιποτα μονο πυτζάμες παντοφλες που φερνουν κιολας και τα ρουχα εξοδου του παιδιου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...