Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Ranoula είπε:

Κοριτσια μου, το Δεκέμβριο που περασε γεννησε η κουμπάρα μου στο Αλεξανδρα, τα εζησα ολα τον πρωτο μηνα γιατί δεν ειχαμε μπαμπα. Στο μαιευτήριο έχει πολυ ζεστη και στο παιδι εβαζε και κοντομανικο απο μεσα, ερχοντουσαν οι γιατροι και ηταν πιο ευκολο. Τωρα εμενα μου ειπε νυχτικο γιατί μπυτζαμες ζεσταινοταν πολυ και παντοφλες ανοιχτες. Στο δημοσιο χρειάζονται ολα οσα εχετε πει παραπάνω στο ιδιωτικο τιποτα μονο πυτζάμες παντοφλες που φερνουν κιολας και τα ρουχα εξοδου του παιδιου.

Εγω στο Έλενα θα γεννήσω, πρώτα ο Θεός, αλλά δεν ξέρω πως θα είναι. Φοβάμαι μήπως πάω κ κρυώνω γιατί είμαι κ λίγο κρυουλιαρα :lol: θα ρωτήσω και τον γιατρό μου όταν θα έρθει η ώρα, σίγουρα θα ξέρει να μου πει φαντάζομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Κ εγώ μόνο με φορέματα κ φούστες είμαι κ τώρα αγόρασα 2 παντελόνια εγκυμοσυνης.. Εν τω μεταξύ μεγάλωσαν τα μπουτακια κ έχω συγκαει λίγο ρε γμτ, επειδή ακουμπιουνται μεταξύ τους.. Γενικά ήμουν μπουτου αλλά τώρα ήρθε κ εδεσε! 

Δοκίμασε να βάζεις λίγο ταλκ ανάμεσα στα μπούτια σου.Δεν ξέρω αν πιάνει το είχα δει σε ένα βίντεο με life hacks.ελπιζω να σε βοηθήσει ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii Αφου βολεύουν οι πυτζάμες τελεια!!Θα κοιτάξω κ εγω Μηπως παρω κ απο τα δυο..

@Eva n ναι εχεις δικιο,να μην φορτώθουμε με πολλά 0 γιατι σε ένα μήνα δεν θα τους κάνουν!!Είναι ευκαιρία τωρα που έχει εκπτωσεις στα καλοκαιρινά να πάρουμε πυτζάμες νυχτικια..κ εγώ δεν βρήκα ακομα ψαχνω!!

Ήρθε κ το μαξιλάρι που σας είπα με τα 14 ευρω!!ειναι τεραστιο!!εχτες κοιμήθηκα πρωτη φορα,το είχα αγκαλιά κ είναι Τελειοοο!!!Σαν να κοιμασαι με καποιον αγκαλια αλλα χωρις να ζεσταινεσαι χαχαχα!!!Αφράτο μαλακό κ όταν θα μεγαλώσει Κ αλλο η κοιλιά θα ναι πολύ άνετο!!Ήταν κ το πρώτο βράδυ που δεν ξύπνησα 100 φορές για να βολευτω!!

Ενθουσιαζεστε Κ εσείς οταν κανετε αγορές που σας αφήνουν ευχαριστημενη;;;:D:D:D

Καλημερα Σε όλες κ να νιώθετε κωλοτούμπες απο τα νινακια σας!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

@Αγγελίνατο ταλκ είναι πολύ βοηθητικό σε αυτές τις περιπτώσεις! Παλιότερα με είχε σώσει! Δοκίμασε το! Τραβάει όλη την υγρασία!

Κοριτσια, εγώ θα πάρω σίγουρα μακρυμάνικες πιτζάμες γιατί στη μικρή είχα πάρει καλοκαιρινές (ήταν αρχές Οκτώβρη) και μετά στο σπίτι δεν μπορούσα να τις χρησιμοποιήσω γιατί κρύωναν τα χέρια μου! Ήταν θηλασμού και με βόλευαν γιατί έβγαινε μόνο το στήθος αλλά κατέληξα να τις χρησιμοποιώ φορώντας και ρόμπα απέξω!

Ειχα αγοράσει διαδικτυακά σουτιέν εγκυμοσύνης και νυχτικό/ πιτζάμες/ρόμπα από το bonprix. Με άφησε η ποιότητα τους (κ οι τιμές) πολύ ευχαριστημένη! Αρκεί να σας πω ότι πήρα δυο σουτιέν θηλασμού που φοράω αποκλειστικά εδώ και 22 μηνες και δεν έχουν πάθει τίποτα! Πλυντήριο, στεγνωτήριο, τα φοράω και είναι μια χαρά! Κάνουν βέβαια γύρω στις 2 εβδομάδες να έρθουν. Εγώ περιμένω να βγάλει και πιο χειμωνιάτικα για να πάρω! Επίσης καλύπτει η εταιρεία όλα τα νούμερα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Agapakiii Αφου βολεύουν οι πυτζάμες τελεια!!Θα κοιτάξω κ εγω Μηπως παρω κ απο τα δυο..

@Eva n ναι εχεις δικιο,να μην φορτώθουμε με πολλά 0 γιατι σε ένα μήνα δεν θα τους κάνουν!!Είναι ευκαιρία τωρα που έχει εκπτωσεις στα καλοκαιρινά να πάρουμε πυτζάμες νυχτικια..κ εγώ δεν βρήκα ακομα ψαχνω!!

Ήρθε κ το μαξιλάρι που σας είπα με τα 14 ευρω!!ειναι τεραστιο!!εχτες κοιμήθηκα πρωτη φορα,το είχα αγκαλιά κ είναι Τελειοοο!!!Σαν να κοιμασαι με καποιον αγκαλια αλλα χωρις να ζεσταινεσαι χαχαχα!!!Αφράτο μαλακό κ όταν θα μεγαλώσει Κ αλλο η κοιλιά θα ναι πολύ άνετο!!Ήταν κ το πρώτο βράδυ που δεν ξύπνησα 100 φορές για να βολευτω!!

Ενθουσιαζεστε Κ εσείς οταν κανετε αγορές που σας αφήνουν ευχαριστημενη;;;:D:D:D

Καλημερα Σε όλες κ να νιώθετε κωλοτούμπες απο τα νινακια σας!!!!

Τέλεια καλούς υπνους και όνειρα γλυκά.... Εγώ παίρνω αγκαλιά ένα κανονικό μαξιλάρι ύπνου προς το παρόν και βολεύομαι.  Όσο για πιτζάμες και νυχτικά που συζητάμε πολύ ωραία και οικονομικά έχουν και τα intimissimi αν το λέω καλά. 

3 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Καλημέρα!!!

@Αγγελίνατο ταλκ είναι πολύ βοηθητικό σε αυτές τις περιπτώσεις! Παλιότερα με είχε σώσει! Δοκίμασε το! Τραβάει όλη την υγρασία!

Κοριτσια, εγώ θα πάρω σίγουρα μακρυμάνικες πιτζάμες γιατί στη μικρή είχα πάρει καλοκαιρινές (ήταν αρχές Οκτώβρη) και μετά στο σπίτι δεν μπορούσα να τις χρησιμοποιήσω γιατί κρύωναν τα χέρια μου! Ήταν θηλασμού και με βόλευαν γιατί έβγαινε μόνο το στήθος αλλά κατέληξα να τις χρησιμοποιώ φορώντας και ρόμπα απέξω!

Ειχα αγοράσει διαδικτυακά σουτιέν εγκυμοσύνης και νυχτικό/ πιτζάμες/ρόμπα από το bonprix. Με άφησε η ποιότητα τους (κ οι τιμές) πολύ ευχαριστημένη! Αρκεί να σας πω ότι πήρα δυο σουτιέν θηλασμού που φοράω αποκλειστικά εδώ και 22 μηνες και δεν έχουν πάθει τίποτα! Πλυντήριο, στεγνωτήριο, τα φοράω και είναι μια χαρά! Κάνουν βέβαια γύρω στις 2 εβδομάδες να έρθουν. Εγώ περιμένω να βγάλει και πιο χειμωνιάτικα για να πάρω! Επίσης καλύπτει η εταιρεία όλα τα νούμερα! 

Πώς ξέρεις όμως το σωστό νούμερο για να παραγγείλεις σουτιέν θηλασμού; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Τέλεια καλούς υπνους και όνειρα γλυκά.... Εγώ παίρνω αγκαλιά ένα κανονικό μαξιλάρι ύπνου προς το παρόν και βολεύομαι.  Όσο για πιτζάμες και νυχτικά που συζητάμε πολύ ωραία και οικονομικά έχουν και τα intimissimi αν το λέω καλά. 

Πώς ξέρεις όμως το σωστό νούμερο για να παραγγείλεις σουτιέν θηλασμού; 

Έχει αναλυτικούς πίνακες στο site. Εγώ είχα ψάξει σε καταστήματα εσωρούχων στην πόλη μου και δεν έβρισκα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου. Δεν είχα σκεφτεί τότε ότι θα έπρεπε να πάω σε κατάστημα με βρεφικά είδη! Αργότερα που προχώρησε η εγκυμοσύνη μου και έπρεπε να αγοράσω τα απαραίτητα, ήμουν σε ακινησία οπότε δεν μπορούσα να επισκεφτώ κανένα φυσικό κατάστημα. Όλα τα αγόρασα μέσω e-shop…

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angelinaki είπε:

Έχει αναλυτικούς πίνακες στο site. Εγώ είχα ψάξει σε καταστήματα εσωρούχων στην πόλη μου και δεν έβρισκα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου. Δεν είχα σκεφτεί τότε ότι θα έπρεπε να πάω σε κατάστημα με βρεφικά είδη! Αργότερα που προχώρησε η εγκυμοσύνη μου και έπρεπε να αγοράσω τα απαραίτητα, ήμουν σε ακινησία οπότε δεν μπορούσα να επισκεφτώ κανένα φυσικό κατάστημα. Όλα τα αγόρασα μέσω e-shop…

Σευχαριστω πολύ! Κι εγώ έτσι θα το ψάξω τότε αν δεν μπορώ να κουνηθώ προς το τέλος. Θα αφήσω λίγο καιρό πριν όμως για να δώ πώς θα αλλάξει και το σώμα μου. Μην γίνω μπαλιτσα και δεν χωράω πουθενά μετά. 

Ξέχασα να σας πω πήγα και ενδοκρινολόγο σήμερα...μου είπε ότι είμαι διαβητική έγκυος κι ότι δύσκολα θα γλιτώσω την ινσουλίνη γτ τείνει ο οργανισμός μου να κάνει αντίσταση παρόλη την σφιχτή δίαιτα.... Τί να κάνουμε θα το περάσουμε κι αυτό.... πού να έτρωγα κιόλας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2021 at 12:19 ΜΜ, vaslia είπε:

Πηγαμε χθες στον γιατρο ολα καλα. Ο τραχηλος στα ιδια επιπεδα μετα τον πεσσο.  Ο μπεμπης δειχνει μεγαλυτερος παντα και ειναι μεγαλο μωρο . Φτασαμε τα 750 γραμμαρια. Πολυ ζωηρο τον βρηκε. Ειμαι στην 23η ενδομαδα τωρα κοριτσια

Φωτο.εμεις καθαρη εχουμε.καιρο να βγαλουμε. Δεν καθεται καθολου ο μικρος. Εχει κ τα χερακια στο κεφαλι.

@vaslia καλησπέρα!!Τι μήκος εχει ο τραχηλός σου και ο πεσσος τι ειναι ακριβως;;Πρεπει κ εγω να προσεχω και εχω αγχωθει με ολα αυτα που διαβαζω!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Σευχαριστω πολύ! Κι εγώ έτσι θα το ψάξω τότε αν δεν μπορώ να κουνηθώ προς το τέλος. Θα αφήσω λίγο καιρό πριν όμως για να δώ πώς θα αλλάξει και το σώμα μου. Μην γίνω μπαλιτσα και δεν χωράω πουθενά μετά. 

Ξέχασα να σας πω πήγα και ενδοκρινολόγο σήμερα...μου είπε ότι είμαι διαβητική έγκυος κι ότι δύσκολα θα γλιτώσω την ινσουλίνη γτ τείνει ο οργανισμός μου να κάνει αντίσταση παρόλη την σφιχτή δίαιτα.... Τί να κάνουμε θα το περάσουμε κι αυτό.... πού να έτρωγα κιόλας!!

Μην στεναχωριεσαι καθολου.Αν ξεκινησεις ινσουλινη θα εισαι πολυ πιο ανετη..Σιγουρα δε θα πεινας,οπως τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ποιες έχετε εμβολιαστεί?άλλαξε λέει η σύσταση του ιατρικού συλλόγου και πρέπει να εμβολιαζονται όλες οι έγκυες!Εγώ είχα τον ενδοιασμό από πριν αλλά τώρα δεν μπορώ άλλο με τα κρούσματα να έχουν φτάσει στον Θεό και κυριολεκτικά με φέρνουν γύρω γύρω.Εγω δεν έχω συναναστροφές για αυτόν ακριβώς τον λόγο.Αλλα λίγο στη δουλειά του άντρα μου με κρούσματα λίγο το ότι δεν προσέχει κανένας πια με αγχωνει.Απλα φοβάμαι για τις παρενέργειες.μην ανεβάσω κάνα πυρετό και κάνει καλό στο μωράκι μου.οσες εμβολιαστηκατε τι παρενέργειες είχατε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Catmom ❤️ εγω δεν εμβολιαστηκα,θελω να περιμενω να γεννήσω κ μετά!!φοβάμαι ρε συ πολύ!!διάβασα κ διαφορα κ δεν θέλω με τίποτα!!Τι να κάνω παντως προσέχω πολύ!!εχω κ γνωστούς που εμβολιάστηκαν κ παλι το πέρασαν!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Catmom ❤️ ούτε κ εγώ έχω εμβολιαστεί κ ο γιατρός μου μου είπε όχι λόγω εγκυμοσύνης γιατί μπορεί να κάνω πυρετο υψηλό σαν παρενέργεια κ αυτό δεν το θελουμε..

αλλα κ ναι να έλεγε , δεν ξέρω άμα θα το έκανα φοβάμαι.. ακουω κ διαφορα.. όπως για την έγκυο που εμβολιάστηκε στον 8ο μήνα εγκυμοσύνης, παρουσίασε θρόμβωση κ πέθανε το έμβρυο.. και γενικά είναι κ αυτό που είπε και η @Foux πιο πάνω, ότι πολλοί εμβολιασμένοι το κολλάνε.. οποτε προτιμώ να προσέχω κ να κρατάω αποστάσεις από πολλούς μέχρι να γεννήσω , κοινως να απομονώνομαι ,κ μετά βλέπουμε .. 

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!Είχα μέρες να μπω και είδα έχετε ανεβάσει διάφορα.Αν κάνω καιρό να μπω χάνω τη ροη τελείως οπότε σόρρυ που δεν απαντάω σε όλες.Γενικά περνάω πολύ δύσκολα εύχομαι εσείς να είστε πιο ψύχραιμες γενικά γιατί εγω μάλλον χρειάζομαι ειδικό αυτή τη φορά.Με έχει κυριεύσει ο φόβος ούτε να σκεφτώ θετικά μπορώ ούτε τίποτα.Για μένα όσες αντιμετωπίζετε δυσκολίες και το αντιμετωπίζετε είστε ηρωίδες πραγματικά!
 

@Catmom ❤️ ούτε εγώ έχω κάνει εμβόλιο και ούτε πρόκειται οσο είμαι έγκυος φοβάμαι εννοείται.Εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε οχι αλλά ούτε με πίεσε κιόλας.Αλλοι λένε να το κάνουμε άλλοι οχι και εχω μπερδευτεί.Τι να πω και με αυτή την ιστορία ποτε θα τελειώσει επιτέλους ολο αυτό;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Σευχαριστω πολύ! Κι εγώ έτσι θα το ψάξω τότε αν δεν μπορώ να κουνηθώ προς το τέλος. Θα αφήσω λίγο καιρό πριν όμως για να δώ πώς θα αλλάξει και το σώμα μου. Μην γίνω μπαλιτσα και δεν χωράω πουθενά μετά. 

Ξέχασα να σας πω πήγα και ενδοκρινολόγο σήμερα...μου είπε ότι είμαι διαβητική έγκυος κι ότι δύσκολα θα γλιτώσω την ινσουλίνη γτ τείνει ο οργανισμός μου να κάνει αντίσταση παρόλη την σφιχτή δίαιτα.... Τί να κάνουμε θα το περάσουμε κι αυτό.... πού να έτρωγα κιόλας!!

Δεν είναι τίποτα η ινσουλίνη, μη σε τρομάζει… στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έκανα κάθε βράδυ γιατί δε ρυθμιζόταν το σάκχαρο νηστείας με τίποτα… μετά το πρωτο τρίμηνο έκανα μέχρι το τέλος και με συνεχώς αυξανόμενη δόση… τη διατροφή πάντως δεν θα τη γλιτώσεις και με την ινσουλίνη δυστυχώς γιατί πάλι θα σου ανεβαίνει αν ξεφεύγεις. Το καλό είναι ότι δεν θα πάρεις κιλά… εγώ τότε έχασα 10 κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου. Είχα βέβαια και παραπάνω κιλά. Όλα πήγαν καλά ευτυχώς και δεν χρειάστηκε τίποτα το μωρό όταν γεννήθηκε. Σε αυτή την εγκυμοσύνη προς το παρόν δεν έχω εμφανίσει διαβήτη κύησης, όμως είναι πολύ πιθανό να κάνω και πάλι… θα δούμε! Όλα θα πάνε καλά!!!!

 

9 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια ποιες έχετε εμβολιαστεί?άλλαξε λέει η σύσταση του ιατρικού συλλόγου και πρέπει να εμβολιαζονται όλες οι έγκυες!Εγώ είχα τον ενδοιασμό από πριν αλλά τώρα δεν μπορώ άλλο με τα κρούσματα να έχουν φτάσει στον Θεό και κυριολεκτικά με φέρνουν γύρω γύρω.Εγω δεν έχω συναναστροφές για αυτόν ακριβώς τον λόγο.Αλλα λίγο στη δουλειά του άντρα μου με κρούσματα λίγο το ότι δεν προσέχει κανένας πια με αγχωνει.Απλα φοβάμαι για τις παρενέργειες.μην ανεβάσω κάνα πυρετό και κάνει καλό στο μωράκι μου.οσες εμβολιαστηκατε τι παρενέργειες είχατε?

εγω δεν έχω εμβολιαστεί… φοβάμαι πολύ, ειδικά τις θρομβώσεις! Κάνω κάθε μέρα αντιπηκτικές ενέσεις. Στις αρχές του μήνα έχω ραντεβού με τον αιματολόγο οπότε θα τον ρωτήσω αν πιστεύει ότι πρέπει να το κάνω, αλλιώς θα δω μετά τη γεννα τι θα κάνω…(αν και λόγω θηλασμού πάλι έχω τις αμφιβολίες μου)….

 

6 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!Είχα μέρες να μπω και είδα έχετε ανεβάσει διάφορα.Αν κάνω καιρό να μπω χάνω τη ροη τελείως οπότε σόρρυ που δεν απαντάω σε όλες.Γενικά περνάω πολύ δύσκολα εύχομαι εσείς να είστε πιο ψύχραιμες γενικά γιατί εγω μάλλον χρειάζομαι ειδικό αυτή τη φορά.Με έχει κυριεύσει ο φόβος ούτε να σκεφτώ θετικά μπορώ ούτε τίποτα.Για μένα όσες αντιμετωπίζετε δυσκολίες και το αντιμετωπίζετε είστε ηρωίδες πραγματικά!
 

@Catmom ❤️ ούτε εγώ έχω κάνει εμβόλιο και ούτε πρόκειται οσο είμαι έγκυος φοβάμαι εννοείται.Εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε οχι αλλά ούτε με πίεσε κιόλας.Αλλοι λένε να το κάνουμε άλλοι οχι και εχω μπερδευτεί.Τι να πω και με αυτή την ιστορία ποτε θα τελειώσει επιτέλους ολο αυτό;;

προσπάθησε να ηρεμήσεις! Το άγχος  μας κυριεύει όλες μας… εγώ κάποιες φορες παίρνω τον γιατρό μέσα στον πανικό και ευτυχώς με ηρεμεί η μου λέει να πάω από εκεί να δούμε το μωρό! Και φαντάσου ότι είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη που προχωράει φυσιολογικά… 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelinaki είπε:

Δεν είναι τίποτα η ινσουλίνη, μη σε τρομάζει… στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έκανα κάθε βράδυ γιατί δε ρυθμιζόταν το σάκχαρο νηστείας με τίποτα… μετά το πρωτο τρίμηνο έκανα μέχρι το τέλος και με συνεχώς αυξανόμενη δόση… τη διατροφή πάντως δεν θα τη γλιτώσεις και με την ινσουλίνη δυστυχώς γιατί πάλι θα σου ανεβαίνει αν ξεφεύγεις. Το καλό είναι ότι δεν θα πάρεις κιλά… εγώ τότε έχασα 10 κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου. Είχα βέβαια και παραπάνω κιλά. Όλα πήγαν καλά ευτυχώς και δεν χρειάστηκε τίποτα το μωρό όταν γεννήθηκε. Σε αυτή την εγκυμοσύνη προς το παρόν δεν έχω εμφανίσει διαβήτη κύησης, όμως είναι πολύ πιθανό να κάνω και πάλι… θα δούμε! Όλα θα πάνε καλά!!!!

 

εγω δεν έχω εμβολιαστεί… φοβάμαι πολύ, ειδικά τις θρομβώσεις! Κάνω κάθε μέρα αντιπηκτικές ενέσεις. Στις αρχές του μήνα έχω ραντεβού με τον αιματολόγο οπότε θα τον ρωτήσω αν πιστεύει ότι πρέπει να το κάνω, αλλιώς θα δω μετά τη γεννα τι θα κάνω…(αν και λόγω θηλασμού πάλι έχω τις αμφιβολίες μου)….

 

προσπάθησε να ηρεμήσεις! Το άγχος  μας κυριεύει όλες μας… εγώ κάποιες φορες παίρνω τον γιατρό μέσα στον πανικό και ευτυχώς με ηρεμεί η μου λέει να πάω από εκεί να δούμε το μωρό! Και φαντάσου ότι είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη που προχωράει φυσιολογικά… 

Καλημέρα!Και εγω κανω αντιπηκτικες καθε μερα!Γενικα σε αυτη την εγκυμοσυνη κανω τελειως διαφορετικα πραγματα!Μια στην αρχη το αιμα κ η ξαπλα μια οι αντιπηκτικες μετα οι εμετοι τωρα ο τραχηλος δεν ξερω τι γινεται!!Στην πρωτη εγκυμοσυνη αντε να πηρα τον γιατρο ολες κ ολες 5 φορες μεχρι να γεννησω!Σιγουρα φταινε οι αποβολες μου βεβαια ειναι κατι που δεν το ξεπερασα ποτε νομιζω.Παρολα αυτα προσπαθω να ειμαι ηρεμη κ για το παιδι απλα οταν ειμαι μονη μου κ τα σκεφτομαι παθαινω κατι σαν πανικο κ μπαινω εδω κ ηρεμω καπως.Εισαι τυχερη που σε ηρεμει ο γιατρος σου εμενα δεν ειναι κ τοσο με τα τηλεφωνα για να τον παρω δηλαδη πρεπει να ειναι κατι σοβαρο αλλιως δεν νιωθω ανετα να τον ενοχλω καθε λιγο κ λιγακι που με πιανουν εμενα οι βλακειες μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...