Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια πόσο χαίρομαι που όλες προχωράμε καλα.Εγω περιμένω την επόμενη εβδομάδα να δούμε επιτέλους τον μπεμπακο μας γιατί στην Β'Επιπεδου ήταν με τα μούτρα στον πλακούντα.Εντωμεταξυ είμαι με το μάτι γαρίδα από τις παλλινδρομησεις και τα χτυπήματα που μου δίνει ο μικρός.Με χτυπάει στον τράχηλο.Ειναι το αγαπημένο του σημείο.Τοσο που νομίζω ότι θα βγει το χέρι να με χαιρετήσει.χαχαχα.Κοριτσια εσείς τα πιάνετε τα μωράκια σας ή είναι η ιδέα μου.Καμια φορά ανάλογα το πώς κάθομαι και πειράζω την κοιλιά μου είναι πιο σκληρή στη μία πλευρά και από την άλλη σαν πλαστελίνη.Επισης ερώτηση αν ξέρετε.Τον νιώθω κάποιες μέρες λες και γυρνάει ολόκληρος.Η αίσθηση είναι αλλιωτικη και μαζεύεται στο κέντρο της κοιλουμπας μου.Για δευτερόλεπτα είναι σκληρά εκεί.Λετε όντως να γυρνάει ή είναι σύσπαση?Στον γιατρό μου που το είπα μου είπε να μην αγχώνομαι.Θα του το ξαναπώ βέβαια τώρα που θα πάω.Δεν το νιώθω τόσο όσο τον προηγούμενο μήνα.

Και εγώ έτσι ακριβως.. στη μέση της κοιλιας στον αφαλό κ λίγο πιο πάνω κ το κάνει πολύ σκληρό το μέρος.κ εκεί κλωτσάει πολύ.κ εμένα αυτό το μωρό μου εινσι πολύ κινητικό σε σχέση με το προηγ γιο μου..πολύ η κλωτσιά κ η σβούρα...μια πάνω μια κάτω μια στα πλάγια που δεν του αρέσει καθόλου να ξαπλώνω...

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Εγώ έκανα αντιπηκτικές και έκανα και το nipt. Ο εμβρυολογος μου είπε ότι δεν επηρεάζει πουθενά και να μην τις σταματήσω! Ρωτά καλύτερα εκεί που θα το κανεις!

Η περιδεση δεν είναι τίποτα!! Έκανα στην προηγούμενη κύηση μου γιατί άνοιγε ο τράχηλος. Σου κάνουν βέβαια ολική αναισθησία αλλά όλη η διαδικασία κρατάει 15 με 20 λεπτά. Αν ο γιατρός σου θεωρεί ότι πρέπει να γίνει, μην το σκέφτεσαι καθόλου!!! Όλα καλά θα πάνε!

Μπορείς να μου στείλεις πληροφορίες που την έκανες και πόσο στοίχισε; 

Επίσης μήπως ξέρει κάποια ο πεσός είναι άλλο πράγμα από την περίδεση τραχήλου;

3 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Και εγώ έτσι ακριβως.. στη μέση της κοιλιας στον αφαλό κ λίγο πιο πάνω κ το κάνει πολύ σκληρό το μέρος.κ εκεί κλωτσάει πολύ.κ εμένα αυτό το μωρό μου εινσι πολύ κινητικό σε σχέση με το προηγ γιο μου..πολύ η κλωτσιά κ η σβούρα...μια πάνω μια κάτω μια στα πλάγια που δεν του αρέσει καθόλου να ξαπλώνω...

Εγώ τη δικιά μου την ονόμασα κωλοτούμπίτσα..... χαχαχαχα ε μα ησυχία δεν βρίσκει. Άσε που όταν τρώω το παραμικρό αρχίζει και κουνιέται σαν τρελό λες και μου λέει μαμά μην τρως άλλο σταμάτα... Εμ έτσι η μάνα μου πώς να βάλεις κιλά; Προς το παρόν καλά είμαι πάντως από κιλά έχω βάλει 2!! Βρε κορίτσια λυστε μου και μία άλλη απορία. Με ποια ημερομηνία θα πάω για γέννα με την ημερολογιακή ή με την υπερηχογραφική; Η μία βγαίνει 23 και η άλλη 27 δεκεμβρίου.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια; Πηγαμε κ μεις χθες στον γιατρο. Ολα φυσιολογικα ο τραχηλος σταθερος ευτυχως δεν εχει μειωθει σχεδον καθολου απο τοτε που βαλαμε τον πεσσο και ο μπεμπης μπαμπατσικος!!!! 1 κιλο ηδη και ειμαι μονο 25 συν. Κατα τα αλλα καλα μεσα κ παλι μεσ. Παλι καλα που ηρθε ο συζυγος κ βγηκα κ λιγο εξω για να κανουμε καποιες δουλειες για βολτες δεν αφηνει ο γιατρος.

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Επίσης μήπως ξέρει κάποια ο πεσός είναι άλλο πράγμα από την περίδεση τραχήλου;

 

Ναι εχει διαφορα στη διαδικασια τοποθετησης καταρχας. Ο πεσσος ειναι δαχτυλιος σιλικονης που τοποθετειται απο τον γιατρο στον τραχηλο σε 2 λεπτα χωρις αναισθησια -δεν ποναει οντως- και δεν εχει κινδυνους. Ενω η περιδεση ειναι χειρουργειο ολοκληρο. Εχω ακουσει καλυτερα λογια για τον πεσσο για να μαι ειλικρινης αν κ δεν ξερω πολλα για την περιδεση

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Ydroxoos76 εμένα ο γιατρός οταν τον ρώτησα προχτες μου είπε η ημερομηνία δεν αλλάζει,παραμένει με βάση την τελευταία περίοδο!!!Κ ας βγηκε μια βδομαδα μεγαλύτερο στον Β επιπέδου!!Ίσως παιζει σ αυτά κ ποτε εγινε η σύλληψη!!Εγώ ας πούμε εμεινα την 9η μερα του κύκλου!!!Ενώ αν έπιανα την 15η, φαντάζομαι θα ταν ελάχιστα μικρότερο!!Δεν ξέρω αν έχει κ λογική ετσι όπως το σκεφτομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Μπορείς να μου στείλεις πληροφορίες που την έκανες και πόσο στοίχισε; 

Επίσης μήπως ξέρει κάποια ο πεσός είναι άλλο πράγμα από την περίδεση τραχήλου;

Εγώ τη δικιά μου την ονόμασα κωλοτούμπίτσα..... χαχαχαχα ε μα ησυχία δεν βρίσκει. Άσε που όταν τρώω το παραμικρό αρχίζει και κουνιέται σαν τρελό λες και μου λέει μαμά μην τρως άλλο σταμάτα... Εμ έτσι η μάνα μου πώς να βάλεις κιλά; Προς το παρόν καλά είμαι πάντως από κιλά έχω βάλει 2!! Βρε κορίτσια λυστε μου και μία άλλη απορία. Με ποια ημερομηνία θα πάω για γέννα με την ημερολογιακή ή με την υπερηχογραφική; Η μία βγαίνει 23 και η άλλη 27 δεκεμβρίου.

Καλημέρα! Εγώ την έκανα σε ιδιωτικό στην επαρχία γιατί εδώ δεν ήταν εφικτό να γίνει στο νοσοκομείο. Ρώτησα τον γιατρό μου στο νοσοκομείο και μου είχε πει ότι δεν υπάρχουν αυτού του είδους τα ράμματα εδώ… δεν προλάβαινα να πάω Αθήνα, ήταν επείγον και την εκανα στο ιδιωτικό. Στοίχισε γύρω στα 1200€. 
Ο πεσσός δεν γνωρίζω πως μπαίνει, δεν ήξερα καν γι αυτή τη διαδικασία, εδώ την άκουσα από τη @vaslia. Μου φαίνεται πιο καλό εφόσον δεν τρως και την αναισθησία τελικά! Εγώ είχα πληρώσει γύρω στα 1200€. Επίσης με την περιδεση δεν γέννησα στην ΠΗΤ, αλλά πιο νωρίς. Μου εκοψε το ράμμα της περιδεσης ο γιατρός και μετά γέννησα. Ήμουν 38+1 τότε. Με κοίταζε συχνά και βλέπαμε ότι κρατάει και γι αυτό μου την άφηνε. Δεν ξέρω αν γέννησα πιο νωρίς μόνο λόγω περιδεσης η επειδή είχα και διαβήτη κύησης όμως… πάντως σε αυτή την εγκυμοσύνη μου είπε ο γιατρός θα τον αφήσουμε τον μπέμπη να βγει όποτε θέλει…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Ydroxoos76 εμένα ο γιατρός οταν τον ρώτησα προχτες μου είπε η ημερομηνία δεν αλλάζει,παραμένει με βάση την τελευταία περίοδο!!!Κ ας βγηκε μια βδομαδα μεγαλύτερο στον Β επιπέδου!!Ίσως παιζει σ αυτά κ ποτε εγινε η σύλληψη!!Εγώ ας πούμε εμεινα την 9η μερα του κύκλου!!!Ενώ αν έπιανα την 15η, φαντάζομαι θα ταν ελάχιστα μικρότερο!!Δεν ξέρω αν έχει κ λογική ετσι όπως το σκεφτομαι!!!

Ναι ναι ακριβώς το ίδιο μου είπε και εμένα !! Παρόλο που συνεχίζει στις μετρήσεις κ βγαίνει λίγο πιο μεγάλο , ωστόσο εμείς πάμε με βάση την τελευταία περίοδο.. ποτε θα ξανά πας εσυ τώρα ;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Foux @Angelinaki @natassaki2006 κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ❤️

Καλημέρα σε όλες ❤️❤️❤️

15 ώρες πρίν, vaslia είπε:

Τι κανετε κοριτσια; Πηγαμε κ μεις χθες στον γιατρο. Ολα φυσιολογικα ο τραχηλος σταθερος ευτυχως δεν εχει μειωθει σχεδον καθολου απο τοτε που βαλαμε τον πεσσο και ο μπεμπης μπαμπατσικος!!!! 1 κιλο ηδη και ειμαι μονο 25 συν. Κατα τα αλλα καλα μεσα κ παλι μεσ. Παλι καλα που ηρθε ο συζυγος κ βγηκα κ λιγο εξω για να κανουμε καποιες δουλειες για βολτες δεν αφηνει ο γιατρος.

Ναι εχει διαφορα στη διαδικασια τοποθετησης καταρχας. Ο πεσσος ειναι δαχτυλιος σιλικονης που τοποθετειται απο τον γιατρο στον τραχηλο σε 2 λεπτα χωρις αναισθησια -δεν ποναει οντως- και δεν εχει κινδυνους. Ενω η περιδεση ειναι χειρουργειο ολοκληρο. Εχω ακουσει καλυτερα λογια για τον πεσσο για να μαι ειλικρινης αν κ δεν ξερω πολλα για την περιδεση

Κουράγιο κορίτσι μου.Μπηκαμε σε διψήφιο αριθμό ημερών που μας απέμειναν ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα εδω ειμαι!!! Καναμε και εμεις την β´ εχθες και ολα καλα με τα μωρακια…πολυ αγχος αλλα ολα καλα!!! Εγω κοριτσια εχω γινει σαν μπαλονι και κουραζομαι απιστευτα ευκολα!!! Μετα την χθεσινη εξεταση αρχισα να ψαχνω πραγματακια για τα μωρακια γιατι δεν εχω παρει τιποτα ακομα!! Αυτα τα νεα μου!! Σας διαβαζω κοριτσια μου αλλα οσο ελειπα προσπαθουμε να μην μπαινω ιντερνετ…Σας φιλω ολες!!:wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!! Είχα χρόνο σήμερα κ διάβασα κ πιο παλιά σας μηνύματα ! Νομίζω ότι κ εγώ έχω αρχίσει λίγο να το καταλαβαίνω , κάπου εδώ στο φόρουμ διάβασα για αίσθηση «μπουρμπουλήθρας» έτσι θα το χαρακτήριζα κ εγώ κάπως !! Αλλά δν είναι συχνό κ κρατάει πολύ λίγο ! Μάλλον το μωρό είναι. Σκληρά σημεία έχω κ εγώ αλλά είναι λόγω της αντιπηκτικής χαχα δε ξέρω γιατί γίνεται αυτό μάλλον κάνω κάτι λάθος! Από πράγματα κάναμε κ μείς μια βόλτα σε μαγαζιά για καρότσι κούνια συρταριερα , δν έχουμε δει κάτι άλλο. Εναλλακτικό τουρισμό φετος , γιατί όπως είπε κ άλλη μια κοπέλα εδώ , ούτε μεισ Πήγαμε κάπου γιατί φοβόμαστε τα κρούσματα :( όποτε εξερευνήσαμε  τα πρώτα πραγματάκια για το μωρό ! Δευτέρα έχω τη β επιπέδου . Αρχές του μήνα είχα κάνει έμβρυο καρδιογράφημα κ ο γιατρός είπε κ σε μένα ότι το μωρό είναι μεγάλο . Κι εγώ φοβήθηκα μήπως είναι απ το διαβήτη , αλλά μου είπε είναι καλό να είναι μεγάλο θα μπορείς να το Κάνεις μπάνιο κ πιο εύκολα ! Τώρα τι να σας πω... δν έχω ιδέα τι ισχύει !

Τον τράχηλο τον είχαμε μετρήσει αρχές Ιουλίου ήταν στα φυσιολογικά αλλά προς το μικρότερο φυσιολογικό.. για να δούμε.. τώρα αν ξαναπάω θα μου κάνει πάλι διακολπικο υπέρηχο ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aircondition είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Είχα χρόνο σήμερα κ διάβασα κ πιο παλιά σας μηνύματα ! Νομίζω ότι κ εγώ έχω αρχίσει λίγο να το καταλαβαίνω , κάπου εδώ στο φόρουμ διάβασα για αίσθηση «μπουρμπουλήθρας» έτσι θα το χαρακτήριζα κ εγώ κάπως !! Αλλά δν είναι συχνό κ κρατάει πολύ λίγο ! Μάλλον το μωρό είναι. Σκληρά σημεία έχω κ εγώ αλλά είναι λόγω της αντιπηκτικής χαχα δε ξέρω γιατί γίνεται αυτό μάλλον κάνω κάτι λάθος! Από πράγματα κάναμε κ μείς μια βόλτα σε μαγαζιά για καρότσι κούνια συρταριερα , δν έχουμε δει κάτι άλλο. Εναλλακτικό τουρισμό φετος , γιατί όπως είπε κ άλλη μια κοπέλα εδώ , ούτε μεισ Πήγαμε κάπου γιατί φοβόμαστε τα κρούσματα :( όποτε εξερευνήσαμε  τα πρώτα πραγματάκια για το μωρό ! Δευτέρα έχω τη β επιπέδου . Αρχές του μήνα είχα κάνει έμβρυο καρδιογράφημα κ ο γιατρός είπε κ σε μένα ότι το μωρό είναι μεγάλο . Κι εγώ φοβήθηκα μήπως είναι απ το διαβήτη , αλλά μου είπε είναι καλό να είναι μεγάλο θα μπορείς να το Κάνεις μπάνιο κ πιο εύκολα ! Τώρα τι να σας πω... δν έχω ιδέα τι ισχύει !

Τον τράχηλο τον είχαμε μετρήσει αρχές Ιουλίου ήταν στα φυσιολογικά αλλά προς το μικρότερο φυσιολογικό.. για να δούμε.. τώρα αν ξαναπάω θα μου κάνει πάλι διακολπικο υπέρηχο ;

Καλησπέρα κ με το καλό η β επιπέδου!! Καλά αποτελέσματα να έχεις !!! Για το μωρό που βγαίνει μεγαλύτερο μην σε αγχώνει , εφόσον κ ο γιατρός σου είναι οκ, γιατί έτσι κ αλλιώς οι μετρήσεις είναι κατά προσέγγιση οποτε μπορεί να υπάρχει απόκλιση είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω!! Αν συνέτρεχε λόγος ανησυχιασ ο γιατρός θα σου το έλεγε σίγουρα :)

Όσο για τον τράχηλο εμείς τον είχαμε δει διακολπικα μόνο μια φορά που το κεφάλι του μωρου ήταν ακριβώς πάνω στον τράχηλο κ έκανε σκιά κ δεν μπορούσε να μετρήσει από την κοιλιά.. από τότε τον βλέπει από την κοιλιά κ μπορεί κ τον μετράει.. βέβαια πιστεύω από τον κόλπο είναι πιο έγκυρη η μέτρηση.. αλλά δεν είμαι κ σίγουρη!!! Πιστεύω αν έχει καλή θέση το μωράκι σου δεν θα χρειαστείς πάλι διακολπικο υπέρηχο.. όπως επίσης κ στην β επιπέδου τον βλέπουν από την κοιλιά , οποτε την Δευτέρα θα τον μετρήσετε πάλι!! Με το καλό  κ πάλι θα περιμένουμε νέα :grin:

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Argie.P αχ τι καλα μπραβοοο!!!!Πολυ χαιρομαι με τα διδυμα μωρεε!!!:x

@Aircondition καλα αποτελέσματα!!!Ναι καλε μη σκας ετσι ειναι οι μετρήσεις!!!εμένα μου το εβγαλε με μια κεφάλα να!!!!!ολα φυσιολογικά μου λέει όλα καλα!!!Παντως ελπιζω να του κανει το σκουφακι που του πηρα!!!:razz::razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα κ με το καλό η β επιπέδου!! Καλά αποτελέσματα να έχεις !!! Για το μωρό που βγαίνει μεγαλύτερο μην σε αγχώνει , εφόσον κ ο γιατρός σου είναι οκ, γιατί έτσι κ αλλιώς οι μετρήσεις είναι κατά προσέγγιση οποτε μπορεί να υπάρχει απόκλιση είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω!! Αν συνέτρεχε λόγος ανησυχιασ ο γιατρός θα σου το έλεγε σίγουρα :)

Όσο για τον τράχηλο εμείς τον είχαμε δει διακολπικα μόνο μια φορά που το κεφάλι του μωρου ήταν ακριβώς πάνω στον τράχηλο κ έκανε σκιά κ δεν μπορούσε να μετρήσει από την κοιλιά.. από τότε τον βλέπει από την κοιλιά κ μπορεί κ τον μετράει.. βέβαια πιστεύω από τον κόλπο είναι πιο έγκυρη η μέτρηση.. αλλά δεν είμαι κ σίγουρη!!! Πιστεύω αν έχει καλή θέση το μωράκι σου δεν θα χρειαστείς πάλι διακολπικο υπέρηχο.. όπως επίσης κ στην β επιπέδου τον βλέπουν από την κοιλιά , οποτε την Δευτέρα θα τον μετρήσετε πάλι!! Με το καλό  κ πάλι θα περιμένουμε νέα :grin:

Εμένα δύο φορές μου τον μέτρησε.Την μια.πηγα έκτακτα γιατί ήταν στην αρχή που κοπαναγε πάνω στον τράχηλο και ποναγα και μου είπε ότι το κεφάλι του είναι πάνω στον τράχηλο.Και την άλλη φορά στην β επιπέδου που μου τον ξαναμετρησε διακολπικα αλλά το κεφάλι ήταν πάνω στον πλακούντα.Λογικα τώρα θα τον μετράει σε κάθε ραντεβού ε?

2 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Είχα χρόνο σήμερα κ διάβασα κ πιο παλιά σας μηνύματα ! Νομίζω ότι κ εγώ έχω αρχίσει λίγο να το καταλαβαίνω , κάπου εδώ στο φόρουμ διάβασα για αίσθηση «μπουρμπουλήθρας» έτσι θα το χαρακτήριζα κ εγώ κάπως !! Αλλά δν είναι συχνό κ κρατάει πολύ λίγο ! Μάλλον το μωρό είναι. Σκληρά σημεία έχω κ εγώ αλλά είναι λόγω της αντιπηκτικής χαχα δε ξέρω γιατί γίνεται αυτό μάλλον κάνω κάτι λάθος! Από πράγματα κάναμε κ μείς μια βόλτα σε μαγαζιά για καρότσι κούνια συρταριερα , δν έχουμε δει κάτι άλλο. Εναλλακτικό τουρισμό φετος , γιατί όπως είπε κ άλλη μια κοπέλα εδώ , ούτε μεισ Πήγαμε κάπου γιατί φοβόμαστε τα κρούσματα :( όποτε εξερευνήσαμε  τα πρώτα πραγματάκια για το μωρό ! Δευτέρα έχω τη β επιπέδου . Αρχές του μήνα είχα κάνει έμβρυο καρδιογράφημα κ ο γιατρός είπε κ σε μένα ότι το μωρό είναι μεγάλο . Κι εγώ φοβήθηκα μήπως είναι απ το διαβήτη , αλλά μου είπε είναι καλό να είναι μεγάλο θα μπορείς να το Κάνεις μπάνιο κ πιο εύκολα ! Τώρα τι να σας πω... δν έχω ιδέα τι ισχύει !

Τον τράχηλο τον είχαμε μετρήσει αρχές Ιουλίου ήταν στα φυσιολογικά αλλά προς το μικρότερο φυσιολογικό.. για να δούμε.. τώρα αν ξαναπάω θα μου κάνει πάλι διακολπικο υπέρηχο ;

Καλά αποτελέσματα να έχεις ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Είχα χρόνο σήμερα κ διάβασα κ πιο παλιά σας μηνύματα ! Νομίζω ότι κ εγώ έχω αρχίσει λίγο να το καταλαβαίνω , κάπου εδώ στο φόρουμ διάβασα για αίσθηση «μπουρμπουλήθρας» έτσι θα το χαρακτήριζα κ εγώ κάπως !! Αλλά δν είναι συχνό κ κρατάει πολύ λίγο ! Μάλλον το μωρό είναι. Σκληρά σημεία έχω κ εγώ αλλά είναι λόγω της αντιπηκτικής χαχα δε ξέρω γιατί γίνεται αυτό μάλλον κάνω κάτι λάθος! Από πράγματα κάναμε κ μείς μια βόλτα σε μαγαζιά για καρότσι κούνια συρταριερα , δν έχουμε δει κάτι άλλο. Εναλλακτικό τουρισμό φετος , γιατί όπως είπε κ άλλη μια κοπέλα εδώ , ούτε μεισ Πήγαμε κάπου γιατί φοβόμαστε τα κρούσματα :( όποτε εξερευνήσαμε  τα πρώτα πραγματάκια για το μωρό ! Δευτέρα έχω τη β επιπέδου . Αρχές του μήνα είχα κάνει έμβρυο καρδιογράφημα κ ο γιατρός είπε κ σε μένα ότι το μωρό είναι μεγάλο . Κι εγώ φοβήθηκα μήπως είναι απ το διαβήτη , αλλά μου είπε είναι καλό να είναι μεγάλο θα μπορείς να το Κάνεις μπάνιο κ πιο εύκολα ! Τώρα τι να σας πω... δν έχω ιδέα τι ισχύει !

Τον τράχηλο τον είχαμε μετρήσει αρχές Ιουλίου ήταν στα φυσιολογικά αλλά προς το μικρότερο φυσιολογικό.. για να δούμε.. τώρα αν ξαναπάω θα μου κάνει πάλι διακολπικο υπέρηχο ;

Θα το βρεις με τις αντιπηκτικές, συνήθειο είναι.. στο πρωτο όλο σκληρά σημεία κ μελανιές ήμουν. Τώρα έχω γίνει εξπερ. Βέβαια δεν κάνω κοιλιά πια, κάνω μόνο πόδια… πιάνεις δέρμα, καρφώνεις κάθετα όσο μπορείς, χαλαρώνεις το δέρμα κ μετά σιγά σιγά ρίχνεις το φάρμακο. Αν κρατάς σφιχτά το δέρμα κάνει πιο πολλές φορες σκληρά σημεία… α! Και μετά δεν θέλει καθόλου πίεση/ τρίψιμο το σημείο. 
Στη β επιπέδου δια κολπικά εμένα μου είδε τον τράχηλο… περιμένουμε νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...