Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

2 hours ago, Foux said:

@Kaity8 τελειααα!!!!Αντε να τελειώσουν όλα τα κορίτσια!!!

@anoulious κ εγω εχω πέσει 2 φορές στην παραλία στην άμμο απο την ξαπλώστρα!!!Επίσης έχω Κ σκυλακι που έρχεται κ πηδάει στην κοιλιά ωρες ωρες!!!Κ μην βλεπεις την κοιλιά.. σκέψου πως τα μωράκια μας ακομα ειναι παρα πολυ μικρά σε σχέση με το μεγεθος της κοιλιάς!!Κ απλα κολυμπάνε τριγύρω!!Θα ναι σουπερ το νινι σου!!

Βεβαια το χωμα στην παραλια ειναι πολυ πιο μαλακο απο το πλακακι.Αλλα και που περασαν οι ωρες νιωθω μια χαρα. Και η κοιλια δεν ποναει καθολου.Και νομιζω οτι ενιωσα το μωρο , τοσο λιγο που το νιωθω....Προσπαθω να το ξεχασω.Οσο γινεται...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια κάναμε κ εμείς τη Β επιπέδου κ είμαι μουδιασμένη από τότε.. Ενώ όλα μας τα έλεγε πολύ καλά κ ότι το μωράκι είναι κ μεγάλο κ τα έχει όλα καλά, λίγο πριν τελειώσουμε είπε ότι βλέπει μια μικρή κυστουλα στο κεφαλάκι που συνήθως υποχωρεί τις επόμενες βδομάδες κ 2 ασβεστωματα (golf balls;) στην καρδούλα που συνήθως υποχωρούν κ αυτά γύρω στην 28η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.. Το ποσοστό που μας έδωσε για σύνδρομο ειναι 1/4500..κ μου είπε ή να το αφήσω έτσι ή να κάνω το nipt test.. Αργά όμως δν ειναι γι αυτό;; αν κ είπαμε να το κάνω.. Θα πάω μάλλον αύριο.. Σκοτεινιασαν πάλι όλα.. Αν κ είδα αταραχη τη γιατρό.. Αλλα όπως κ να έχει εμείς παγωσαμε.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Γυρίσαμε κι εμείς από το γιατρό που κάναμε τη β επιπέδου και επιτέλους μάθαμε και το φύλο! Είναι μια γλυκιά υγιέστατη μπέμπα 433 γραμμάρια. Όλες οι μετρήσεις μας βγήκαν τέλειες εκτός από το τράχηλο που είμαι πάρα πολύ οριακά δυστυχώς είναι 25 Χιλ. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να ξεκινήσω κολπική κρέμα crinone εκτός από την προγεστερόνη που ήδη παίρνω σε χάπια και να πάω να με δει Δευτέρα μήπως κάνω περίδεση. Επίσης όχι βάρη κούραση και ξάπλα.  Αυτο πάλι τί είναι; Πόσο έπρεπε να είναι ο τράχηλος; Νομίζω και κάποια άλλη κοπέλα εδώ έχει το ίδιο θέμα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Κορίτσια κάναμε κ εμείς τη Β επιπέδου κ είμαι μουδιασμένη από τότε.. Ενώ όλα μας τα έλεγε πολύ καλά κ ότι το μωράκι είναι κ μεγάλο κ τα έχει όλα καλά, λίγο πριν τελειώσουμε είπε ότι βλέπει μια μικρή κυστουλα στο κεφαλάκι που συνήθως υποχωρεί τις επόμενες βδομάδες κ 2 ασβεστωματα (golf balls;) στην καρδούλα που συνήθως υποχωρούν κ αυτά γύρω στην 28η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.. Το ποσοστό που μας έδωσε για σύνδρομο ειναι 1/4500..κ μου είπε ή να το αφήσω έτσι ή να κάνω το nipt test.. Αργά όμως δν ειναι γι αυτό;; αν κ είπαμε να το κάνω.. Θα πάω μάλλον αύριο.. Σκοτεινιασαν πάλι όλα.. Αν κ είδα αταραχη τη γιατρό.. Αλλα όπως κ να έχει εμείς παγωσαμε.. 

Κορίτσι έχω ακούσει ότι όντως οι κυστουλες υποχωρούν όσο για τα ασβέστωματα κ αυτά το ίδιο... δεν ξέρω να σου πω πολλά αλλά για να ήταν ατάραχη η γιατρός πάει να πει ότι όντως δεν είναι κάτι ανησυχητικό! Λογικό να παγώσατε αλλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη κ είμαι σίγουρη πως θα είναι όλα καλά!!! Όσο για το nipt test δεν ξέρω καθολου ποτε γίνεται ας μας πούνε κορίτσια που γνωρίζουν!

πρίν από 16 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα σας. Γυρίσαμε κι εμείς από το γιατρό που κάναμε τη β επιπέδου και επιτέλους μάθαμε και το φύλο! Είναι μια γλυκιά υγιέστατη μπέμπα 433 γραμμάρια. Όλες οι μετρήσεις μας βγήκαν τέλειες εκτός από το τράχηλο που είμαι πάρα πολύ οριακά δυστυχώς είναι 25 Χιλ. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να ξεκινήσω κολπική κρέμα crinone εκτός από την προγεστερόνη που ήδη παίρνω σε χάπια και να πάω να με δει Δευτέρα μήπως κάνω περίδεση. Επίσης όχι βάρη κούραση και ξάπλα.  Αυτο πάλι τί είναι; Πόσο έπρεπε να είναι ο τράχηλος; Νομίζω και κάποια άλλη κοπέλα εδώ έχει το ίδιο θέμα.

Επιτεεεεελους μια μπεμπουλα στην παρέα μας να μαζευόμαστε σιγά σιγά γιατί γεμίσαμε με μπέμπηδες :D μπράβο συγχαρητήρια !! Για τον τράχηλο και εγώ δεν ξέρω ποσο είναι το ιδανικό ωστόσο η περιδεση ξέρω πως είναι αποτελεσματική ! Επίσης δεν σημαίνει ότι ο τράχηλος θα μειώνεται συνεχώς δηλαδή μπορεί να μείνει σταθερός τώρα εκεί αλλά να προσεχείς κ να ξεκουράζεσαι όπως σου είπαν!

  • Μου αρέσει 4

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Χάθηκα λίγο γιατί είχα ένα θεματάκι με το στομάχι που ταλαιπωρήθηκα αλλά τώρα όλα καλά!!

αυριο έχω ραντεβού να δούμε επιτέλους την μπεμπουλα μας! Ο γιατρός με παρακολουθεί ανα 3 εβδομάδες πλέον.. αύριο θα είμαι 25&3.. και από όσο μου είχε πει θα μου γράψει την καμπύλη να την κάνω από βδομάδα .. κατά τα αλλά είμαι καλά,  λίγες καούρες όχι κάτι το σημαντικό αλλά πολλές λιγούρες κυρίως για γλυκα.. από κιλά είμαι συν 4 κ προσπαθώ να προσέχω δε θέλω να ξεφύγω.. 

Όσο για την εξέταση της καμπύλης όντως πρέπει να ακολουθείς το  προγραμμα φαγητού σου  κανονικά απλά από όσο θυμάμαι κάποιες ώρες πριν πρέπει να είσαι νηστικός.. κατά τα αλλά σαν εξέταση δεν είναι τίποτα το μόνο ζόρι είναι ότι πρέπει να κάτσεις να περιμένεις ένα 2ωρο στο μικροβιολογικό.. με το καλό σε όλα τα κορίτσια !! Θα σας πω αύριο τα νέα μας !!

Είναι από τις διακοπές στο στομάχι?Είσαι καλύτερα τώρα?

7 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τη Β επιπέδου και ηταν οοολα τέλεια!!!! Όλες οι μετρήσεις ήταν καλές και ο μικρός μας έχει φτάσει 470 γρ!!!! Στην αρχή έκρυβε το προσωπάκι του και μου είπε να κάνω καμια βόλτα, έφαγα κι ένα ζελεδάκι και μετά γυρισε!!!! Εφυγε κι αυτό το άγχος!!!! Περιμένουμε και τα άλλα κοριτσια να μας πουν τα νέα τους!!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!Μόνο τέτοια νέα να έχουμε ❤️

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Κοριτσια για πειτε γνωμη.Γυριζα πριν λιγο απο τη μαμα μου , ειχα δυο μικρες σακκουλιτσες στα χερια, γλυστρισα με τις παντοφλες και επεσα στο πλαι!Πεταξα τα πραγματα, εβαλα το χερι μου και εγδαρα λιγο το χερι.Δεν αισθανομαι κατι, δεν ποναω πουθενα,Σγουρα τρανταχτηκα..Πρεπει να ανησυχω για κατι?Τρελαθηκα.Και ειδα χθες ψιλομετριο ονειρο...Μαλλον για αυτο..

Ενημέρωσε καλύτερα τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει.Τα όνειρα μην τα πιστεύεις.Μονο την διάθεση θα σου χαλάσουν και ειδικά τώρα που πρέπει να μένουμε ήρεμες.Επισης λένε ότι κατά την εγκυμοσύνη μπορεί να έχεις πολλούς εφιάλτες και να βλέπεις ολόκληρα σίριαλ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Είναι από τις διακοπές στο στομάχι?Είσαι καλύτερα τώρα?

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!Μόνο τέτοια νέα να έχουμε ❤️

Ενημέρωσε καλύτερα τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει.Τα όνειρα μην τα πιστεύεις.Μονο την διάθεση θα σου χαλάσουν και ειδικά τώρα που πρέπει να μένουμε ήρεμες.Επισης λένε ότι κατά την εγκυμοσύνη μπορεί να έχεις πολλούς εφιάλτες και να βλέπεις ολόκληρα σίριαλ.

Ναιιιι από τις διακοπές με είχε πιάσει και κράτησε 1,5 εβδομάδα η όλη ιστορία.. κανεις δεν ξέρει τι ήταν τελικά αλλά σημασία έχει ότι πέρασε !! Πάντως και ο γιατρός που μιλούσαμε μου είχε πει πως το μωρό δεν επηρεάζεται οποτε αυτό με ησύχασε !!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Βεβαια το χωμα στην παραλια ειναι πολυ πιο μαλακο απο το πλακακι.Αλλα και που περασαν οι ωρες νιωθω μια χαρα. Και η κοιλια δεν ποναει καθολου.Και νομιζω οτι ενιωσα το μωρο , τοσο λιγο που το νιωθω....Προσπαθω να το ξεχασω.Οσο γινεται...

Όταν ήμουν στον τρίτο μήνα είχαμε ένα δυνατό τρακάρισμα.Ο γιατρός που με είδε στο νοσοκομείο μου είπε ότι τα έμβρυα είναι πολύ προστατευμένα ειδικά τώρα στην αρχή που έχει πολύ υγρό ο σάκος.Μην αγχώνεσαι αν ο γιατρός σου σου είπε ότι όλα είναι καλά.

πρίν από 3 λεπτά , Agapakiii είπε:

Ναιιιι από τις διακοπές με είχε πιάσει και κράτησε 1,5 εβδομάδα η όλη ιστορία.. κανεις δεν ξέρει τι ήταν τελικά αλλά σημασία έχει ότι πέρασε !! Πάντως και ο γιατρός που μιλούσαμε μου είχε πει πως το μωρό δεν επηρεάζεται οποτε αυτό με ησύχασε !!

Το καλό είναι ότι ήταν περαστικό.Κανα κρυωματακι θα ήταν.Ευτυχως είσαι καλά ❤️

πρίν από 44 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Κορίτσια κάναμε κ εμείς τη Β επιπέδου κ είμαι μουδιασμένη από τότε.. Ενώ όλα μας τα έλεγε πολύ καλά κ ότι το μωράκι είναι κ μεγάλο κ τα έχει όλα καλά, λίγο πριν τελειώσουμε είπε ότι βλέπει μια μικρή κυστουλα στο κεφαλάκι που συνήθως υποχωρεί τις επόμενες βδομάδες κ 2 ασβεστωματα (golf balls;) στην καρδούλα που συνήθως υποχωρούν κ αυτά γύρω στην 28η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.. Το ποσοστό που μας έδωσε για σύνδρομο ειναι 1/4500..κ μου είπε ή να το αφήσω έτσι ή να κάνω το nipt test.. Αργά όμως δν ειναι γι αυτό;; αν κ είπαμε να το κάνω.. Θα πάω μάλλον αύριο.. Σκοτεινιασαν πάλι όλα.. Αν κ είδα αταραχη τη γιατρό.. Αλλα όπως κ να έχει εμείς παγωσαμε.. 

Κοριτσάκι μου κι εμείς έχουμε golf ball στη καρδούλα.Μου είπε αν θέλω να κάνω αιματολογική έξτρα για down αλλά εδώ που φτάσαμε ότι και να είναι δεν θα έκανα τίποτα(ούτε να το ξεστομίσω δεν μπορώ).Για τα ασβεστωματα μπορεί να έχουν φύγει λέει και στον επόμενο υπέρηχο αλλιώς μέχρι δύο μήνες μετά την γεννα.Για την κυστουλα αφού υποχωρεί μην σε αγχωνει.Πηγαινε αύριο να κάνεις την εξέταση σου και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά!1/4500 δεν είναι λίγο.εμας είναι 1/2500 και πάλι δεν το έψαξα.Μην ανησυχείς καθόλου ❤️

πρίν από 36 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα σας. Γυρίσαμε κι εμείς από το γιατρό που κάναμε τη β επιπέδου και επιτέλους μάθαμε και το φύλο! Είναι μια γλυκιά υγιέστατη μπέμπα 433 γραμμάρια. Όλες οι μετρήσεις μας βγήκαν τέλειες εκτός από το τράχηλο που είμαι πάρα πολύ οριακά δυστυχώς είναι 25 Χιλ. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να ξεκινήσω κολπική κρέμα crinone εκτός από την προγεστερόνη που ήδη παίρνω σε χάπια και να πάω να με δει Δευτέρα μήπως κάνω περίδεση. Επίσης όχι βάρη κούραση και ξάπλα.  Αυτο πάλι τί είναι; Πόσο έπρεπε να είναι ο τράχηλος; Νομίζω και κάποια άλλη κοπέλα εδώ έχει το ίδιο θέμα.

Συγχαρητήρια για την μπεμπουλα σας ❤️ όσον αφορά τον τράχηλο σε κάθε περίπτωση ο γιατρός σου ήδη σε ενδυναμώνει.Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκουραστείς

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Όταν ήμουν στον τρίτο μήνα είχαμε ένα δυνατό τρακάρισμα.Ο γιατρός που με είδε στο νοσοκομείο μου είπε ότι τα έμβρυα είναι πολύ προστατευμένα ειδικά τώρα στην αρχή που έχει πολύ υγρό ο σάκος.Μην αγχώνεσαι αν ο γιατρός σου σου είπε ότι όλα είναι καλά.

Το καλό είναι ότι ήταν περαστικό.Κανα κρυωματακι θα ήταν.Ευτυχως είσαι καλά ❤️

Κοριτσάκι μου κι εμείς έχουμε golf ball στη καρδούλα.Μου είπε αν θέλω να κάνω αιματολογική έξτρα για down αλλά εδώ που φτάσαμε ότι και να είναι δεν θα έκανα τίποτα(ούτε να το ξεστομίσω δεν μπορώ).Για τα ασβεστωματα μπορεί να έχουν φύγει λέει και στον επόμενο υπέρηχο αλλιώς μέχρι δύο μήνες μετά την γεννα.Για την κυστουλα αφού υποχωρεί μην σε αγχωνει.Πηγαινε αύριο να κάνεις την εξέταση σου και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά!1/4500 δεν είναι λίγο.εμας είναι 1/2500 και πάλι δεν το έψαξα.Μην ανησυχείς καθόλου ❤️

Συγχαρητήρια για την μπεμπουλα σας ❤️ όσον αφορά τον τράχηλο σε κάθε περίπτωση ο γιατρός σου ήδη σε ενδυναμώνει.Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκουραστείς

 

Τώρα διαβασα παλι πως αν παίρνεις ηπαρινη (αντιπηκτικες) επηρεάζεται το αποτέλεσμα του nipt test.. Κ έστειλα στη γιατρό μήπως τις σταματήσω για 2 μέρες κ κάνω μετά.. Καλά εδώ που φτάσαμε, δεν μπορείς να σκεφτείς τπτ είναι η αλήθεια.. @anoulious κ εσύ δν έκανες αυτό το τεστ; έκανες αντιπηκτικες όμως; Όσο για το πέσιμο,αφου δν χτύπησες με δύναμη στην κοιλια δν νομίζω ότι υπάρχει ο παραμικρός φόβος..

Πονεσε η καρδιά μου βρε κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγγελίνα said:

Κορίτσια κάναμε κ εμείς τη Β επιπέδου κ είμαι μουδιασμένη από τότε.. Ενώ όλα μας τα έλεγε πολύ καλά κ ότι το μωράκι είναι κ μεγάλο κ τα έχει όλα καλά, λίγο πριν τελειώσουμε είπε ότι βλέπει μια μικρή κυστουλα στο κεφαλάκι που συνήθως υποχωρεί τις επόμενες βδομάδες κ 2 ασβεστωματα (golf balls;) στην καρδούλα που συνήθως υποχωρούν κ αυτά γύρω στην 28η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.. Το ποσοστό που μας έδωσε για σύνδρομο ειναι 1/4500..κ μου είπε ή να το αφήσω έτσι ή να κάνω το nipt test.. Αργά όμως δν ειναι γι αυτό;; αν κ είπαμε να το κάνω.. Θα πάω μάλλον αύριο.. Σκοτεινιασαν πάλι όλα.. Αν κ είδα αταραχη τη γιατρό.. Αλλα όπως κ να έχει εμείς παγωσαμε.. 

Μην ανησυχεις.Τα golf balls φευγουν.Για την κυστουλα δεν ξερω.Το nipt γινεται μεχρι να γεννησεις.Εγω το εκανα σχετικα  αργα.Το ελαχιστο ποσοστο αιματος μωρου που θελουν να βρουνε στο αιμα μας ειναι 3%. Γυρω στη 16η εβδομαδα  ητανε  ητανε 5%.Εχουν πεσει παρα πολυ οι τιμες.Πακετα που ειχανε 900 τωρα εχουν μιση τιμη.Μην στεναχωριεσαι.Ολα θα ειναι καλα.

Τα νεωτερα:Κοιλια μια χαρα, χερι ποναει..Δεν εβαλα παγο τοτε.. Αλλα δεν παραπονιεμαι.

Ελπιζω ολα καλα για ολα τα κοριτσια

 

41 minutes ago, Αγγελίνα said:

Τώρα διαβασα παλι πως αν παίρνεις ηπαρινη (αντιπηκτικες) επηρεάζεται το αποτέλεσμα του nipt test.. Κ έστειλα στη γιατρό μήπως τις σταματήσω για 2 μέρες κ κάνω μετά.. Καλά εδώ που φτάσαμε, δεν μπορείς να σκεφτείς τπτ είναι η αλήθεια.. @anoulious κ εσύ δν έκανες αυτό το τεστ; έκανες αντιπηκτικες όμως; Όσο για το πέσιμο,αφου δν χτύπησες με δύναμη στην κοιλια δν νομίζω ότι υπάρχει ο παραμικρός φόβος..

Πονεσε η καρδιά μου βρε κορίτσια! 

Πρεπει την ηπαρινη να την εχεις κανει περιπου 24 ωρες πριν.Για το σαλοσπιρ δεν πειραζει.Εγω μεταφερα δυο μισαωρα την ηπαρινη μου , την εκανα περιπου 8 το βραδυ και το μετεφερα 7.30., 7 και πηγα τελευταιο ραντεβου στις 7.30 την αλλη μερα.

Εγω ειχα και τη θεραπεια που κανω , που ειναι στην ουσια αιμα δοτων και αφησα και εκει καποιες μερες.Δεν ηξερα αν θα βγουν σιγουρα αποτελεσματα και μια χαρα βγηκανε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Αγγελίνα ναι κοριτσάκι μου κ εγω εχω ξανακούσει παρόμοια πως υποχώρησαν!!!θετικη σκέψη μονο!!!!Θα δεις πως θα ναι όλα μια χαρά την επόμενη!!!!Είδες πως κ ο γιατρός δεν ταραχτηκε οποτε όσο μπορεις ηρεμησε!:x

@Ydroxoos76 Αντε Κ πηξαμε στα αγόρια φετος!!!!παντου αγόρια ακουω!!!

@Agapakiii σε πηγε τοσο πολυ το στομαχι;;σημασια έχει ότι ηρέμησες τωρα!!

@anoulious τελεια που νιώθεις καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα σας. Γυρίσαμε κι εμείς από το γιατρό που κάναμε τη β επιπέδου και επιτέλους μάθαμε και το φύλο! Είναι μια γλυκιά υγιέστατη μπέμπα 433 γραμμάρια. Όλες οι μετρήσεις μας βγήκαν τέλειες εκτός από το τράχηλο που είμαι πάρα πολύ οριακά δυστυχώς είναι 25 Χιλ. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να ξεκινήσω κολπική κρέμα crinone εκτός από την προγεστερόνη που ήδη παίρνω σε χάπια και να πάω να με δει Δευτέρα μήπως κάνω περίδεση. Επίσης όχι βάρη κούραση και ξάπλα.  Αυτο πάλι τί είναι; Πόσο έπρεπε να είναι ο τράχηλος; Νομίζω και κάποια άλλη κοπέλα εδώ έχει το ίδιο θέμα.

Καλησπέρα κ από μένα...κοριτσάκι μου δεν καταφέραμε να συναντηθούμε...πήγαμε 15.25 Κ μας πήρε αμέσως.. Κ σε 20 λεπτά είχαμε τελειώσει.. 

Τα νέα μας..όλα καλά εμαςγια τον μπέμπη μας οι μετρήσεις κλπ...Αλλά κ εμένα Ο τράχηλος πήγε 29..Εγώ δεν έχω σταματήσει να βάζω 3 φορές τη μέρα vasklor από την εμβρυομεταφορα κ μια prolutex καθημερινά.οποτε είμαι υπερκαλυμμενη.ο εμβρυολογος δεν ανυσηχησε αλλά κ ο γιατρός μου είπε θα το παρακολουθούμε.δεν σηκώνω βάρη κ γενικά έτσι κ αλλιώς ξεκουράζομαι..Οπότε δεν μπορώ να κάνω κ τίποτα άλλο.

Το όριο ξέρω είναι το 25..θα το παρακολουθεί γιατρός σου κ αν είναι θα σου κάνει περιδεση..Τι να κάνουμε.. όλα.θα τα κάνουνε για τα μωρά μας..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα σας. Γυρίσαμε κι εμείς από το γιατρό που κάναμε τη β επιπέδου και επιτέλους μάθαμε και το φύλο! Είναι μια γλυκιά υγιέστατη μπέμπα 433 γραμμάρια. Όλες οι μετρήσεις μας βγήκαν τέλειες εκτός από το τράχηλο που είμαι πάρα πολύ οριακά δυστυχώς είναι 25 Χιλ. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να ξεκινήσω κολπική κρέμα crinone εκτός από την προγεστερόνη που ήδη παίρνω σε χάπια και να πάω να με δει Δευτέρα μήπως κάνω περίδεση. Επίσης όχι βάρη κούραση και ξάπλα.  Αυτο πάλι τί είναι; Πόσο έπρεπε να είναι ο τράχηλος; Νομίζω και κάποια άλλη κοπέλα εδώ έχει το ίδιο θέμα.

Εγω και η vaslia εχουμε θεμα με τον τραχηλο. Γιαυτο εγω παω και μετραω καθε δεκα μερες. Το ζητημα είναι οτι το παιδι ειναι καλα πανω απολα! Τωρα αν εχεις την δυνατότητα μονο ξαπλα καμια δουλεια και να βαζεις την κολπικη προγεστερονη ο τραχηλος κρατάει. Το 25 είναι το οριο για ανεπάρκεια, δηλαδή σε αυτο συζητατε την περιδεση. Η @vaslia ειχε λιγοτερο απο 25. Εγω ξεκινησα 6η εβδομάδα με 27 αλλα απο τοτε κανω το φαντασμα και δεν εχει μικρυνει. Οπως και να εχει ηρεμια και υπαρχουν λυσεις αλλα μην κουραστεις καθολου, ξαπλωσε οσο περισσότερο μπορεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα...κοριτσάκι μου δεν καταφέραμε να συναντηθούμε...πήγαμε 15.25 Κ μας πήρε αμέσως.. Κ σε 20 λεπτά είχαμε τελειώσει.. 

Τα νέα μας..όλα καλά εμαςγια τον μπέμπη μας οι μετρήσεις κλπ...Αλλά κ εμένα Ο τράχηλος πήγε 29..Εγώ δεν έχω σταματήσει να βάζω 3 φορές τη μέρα vasklor από την εμβρυομεταφορα κ μια prolutex καθημερινά.οποτε είμαι υπερκαλυμμενη.ο εμβρυολογος δεν ανυσηχησε αλλά κ ο γιατρός μου είπε θα το παρακολουθούμε.δεν σηκώνω βάρη κ γενικά έτσι κ αλλιώς ξεκουράζομαι..Οπότε δεν μπορώ να κάνω κ τίποτα άλλο.

Το όριο ξέρω είναι το 25..θα το παρακολουθεί γιατρός σου κ αν είναι θα σου κάνει περιδεση..Τι να κάνουμε.. όλα.θα τα κάνουνε για τα μωρά μας..

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που κάνανε σήμερα τη β επιπέδου.. 

Όλα να πάνε καλά για όλες μας....!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα...κοριτσάκι μου δεν καταφέραμε να συναντηθούμε...πήγαμε 15.25 Κ μας πήρε αμέσως.. Κ σε 20 λεπτά είχαμε τελειώσει.. 

Τα νέα μας..όλα καλά εμαςγια τον μπέμπη μας οι μετρήσεις κλπ...Αλλά κ εμένα Ο τράχηλος πήγε 29..Εγώ δεν έχω σταματήσει να βάζω 3 φορές τη μέρα vasklor από την εμβρυομεταφορα κ μια prolutex καθημερινά.οποτε είμαι υπερκαλυμμενη.ο εμβρυολογος δεν ανυσηχησε αλλά κ ο γιατρός μου είπε θα το παρακολουθούμε.δεν σηκώνω βάρη κ γενικά έτσι κ αλλιώς ξεκουράζομαι..Οπότε δεν μπορώ να κάνω κ τίποτα άλλο.

Το όριο ξέρω είναι το 25..θα το παρακολουθεί γιατρός σου κ αν είναι θα σου κάνει περιδεση..Τι να κάνουμε.. όλα.θα τα κάνουνε για τα μωρά μας..

Ναι βρε αγάπη και Εγώ καθυστέρησα λίγο πήγα ακριβώς 4:30 και ρώτησα την κοπέλα αν είχες πάει και μου είπε ότι είχες τελειώσει κιόλας. Κρίμα δεν καταφέραμε να συναντηθούμε αλλά δεν πειράζει τουλάχιστον χαίρομαι Όλα πήγαν καλά και το μωράκι είναι υγιέστατο. 

πρίν από 40 λεπτά , Ranoula είπε:

Εγω και η vaslia εχουμε θεμα με τον τραχηλο. Γιαυτο εγω παω και μετραω καθε δεκα μερες. Το ζητημα είναι οτι το παιδι ειναι καλα πανω απολα! Τωρα αν εχεις την δυνατότητα μονο ξαπλα καμια δουλεια και να βαζεις την κολπικη προγεστερονη ο τραχηλος κρατάει. Το 25 είναι το οριο για ανεπάρκεια, δηλαδή σε αυτο συζητατε την περιδεση. Η @vaslia ειχε λιγοτερο απο 25. Εγω ξεκινησα 6η εβδομάδα με 27 αλλα απο τοτε κανω το φαντασμα και δεν εχει μικρυνει. Οπως και να εχει ηρεμια και υπαρχουν λυσεις αλλα μην κουραστεις καθολου, ξαπλωσε οσο περισσότερο μπορεις! 

Αυτή τη δυνατότητα την έχω να κάτσω ξάπλα και έχω και άδεια από τη δουλειά όσο θέλω λογω επαπειλουμενης κυησης όμως επειδή έχω και δίκερο μήτρα φοβάμαι μήπως κοντυνει κι άλλο ο τράχηλος όταν αρχίσει να μεγαλώνει το μωρό λόγω του ότι δεν θα έχει χώρο και μετά δεν θα μπορώ να κάνω τίποτα. Θα δω τι θα μου πει ο γιατρός από βδομάδα και θα ακολουθήσω κατά γράμμα τις οδηγίες του. Δεν νομίζω να είναι και κάτι φοβερό η περίδεση Αν είναι να κρατηθεί το μωρό όπως πρέπει και να μην έχουμε προωροτητα

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Ναι βρε αγάπη και Εγώ καθυστέρησα λίγο πήγα ακριβώς 4:30 και ρώτησα την κοπέλα αν είχες πάει και μου είπε ότι είχες τελειώσει κιόλας. Κρίμα δεν καταφέραμε να συναντηθούμε αλλά δεν πειράζει τουλάχιστον χαίρομαι Όλα πήγαν καλά και το μωράκι είναι υγιέστατο. 

Αυτή τη δυνατότητα την έχω να κάτσω ξάπλα και έχω και άδεια από τη δουλειά όσο θέλω λογω επαπειλουμενης κυησης όμως επειδή έχω και δίκερο μήτρα φοβάμαι μήπως κοντυνει κι άλλο ο τράχηλος όταν αρχίσει να μεγαλώνει το μωρό λόγω του ότι δεν θα έχει χώρο και μετά δεν θα μπορώ να κάνω τίποτα. Θα δω τι θα μου πει ο γιατρός από βδομάδα και θα ακολουθήσω κατά γράμμα τις οδηγίες του. Δεν νομίζω να είναι και κάτι φοβερό η περίδεση Αν είναι να κρατηθεί το μωρό όπως πρέπει και να μην έχουμε προωροτητα

 

Εννοείται δεν το συζηταμε οτι σου πει ο γιατρος σου αυτο θα κανεις. Και με περιδεση παλι θα ξαπλώνεις δεν αλλάζουν πολλα στο θεμα ξεκουραση απο εδω και περα, διοτι οντως οπως το λες είναι προχωρωντας και βαραινοντας θα μικραίνει κιαλλο. Ομως με ξεκουραδη πολυ και προγεστερονη ελέγχεται πολυ καλυτερα. Όπως και να εχει ολα καλα θα πανε!! Μην αγχωνεσαι, ηρεμία, ξεκουραση και θα τα συζητησεις ολα με τον γιατρό σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...